Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 10:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 11:58 
Offline

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:44
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-východ
Verca_Pardubice píše:
...Místo ectodexu nám dal Taktik. Prý je to celkem stejné, dříve se používalo jen toto. Původně přípravek na včely. Finanční rozdíl obrovský. ...


my jsme taktik používaly asi 2 měsíce a nepomohl nám. Pak jsme ho vyměnily za ectodex, tak ten nám zabral a pomohl se těch hnusů zbavit. Ale třeba u vás to bude opačně.... tak doufejme že vám zabere!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Já myslím, že byla chyba v tom, že jsme jenom koupaly, ale Bess ty potvory měla v sobě a na to jsme nedostaly nic. Takže doufám, že toto zabere, protože jinak budeme muset přistoupit na horší postupy.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
Tak taky bojujem s touhle mrchou :Hangman: dneska dorazil preventic, tak jsem zvědavá, strašně silně to čpí mentolem, ikdyž na můj věčně ucpaný frňák docela slast:-D..koupele už má za sebou, nějaké má i před sebou,i pipety, a udělal se ji i bakt. zánět na tlapách, tak dostala antibiotika v masti..ikdyž ty imunitě moc neprospívaj:-( Pak má čubís bifi pangamin s pupalkou, lososový olej, sangrim kapky, přemýšlím i o aloe vera gelu, ale zas aby se z toho všeho nepos...doufám, že se snad její imunita zbrchá sama, ty koupele jsou strašné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 06:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Tak to s vámi soucítím, protože je to pěknej hnus. Ale jestli jste štěník, tak to by mohlo být rychle vyřešeno. Já byla na vet. v Holicích, u druhého veta, strašně se divil, že ani po 6 měs. koupání ten dem. neustoupil, asi tam prý bude i něco jiného. :shock: Tak jsem ho donutila, aby nám dal Advocate. Bohužel si myslím, že u Bess je demod. spojený s háráním a hormonálními výkyvy, navíc má asi znuvu falešku, takže se nejspíš budu muset přiklonit ke kastraci. Pořád doufám, že ivermectin zabere. Na venek to vypadá, že už je to dobrý, ale chvílema se začne zuřivě kousat třeba do nohy a je vidět, že jí to svědí nebo bolí. :hnev: Navíc ten tac tic je teda síla. Když Bess vykoupu ráno, smrdí ještě druhý den.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
je to štěňucha, léčíme to už od necelých tří měsíců, teď měla pět. Má jen pár malých koleček plus plešku na hlavě, ale ta je prý u bulíků docela běžná. Spíš ji trápí pak ty bakteriální infekce, které demodex způsobuje a ona si to pak do krve drbe:-( Ale od včerejška, co má ten obojek se zatím vůbec neškrabala, tak začínám pomalu doufat, že by to mohlo zabrat, hodně lidí si ho chválí. Ty koupele jsou humus, nám dal vet neostomosan, po něm ji většinou lysinky zarostly, ale pak se udělaly jinde. A smrad je to hrozný, moji čubís to vždycky nadavuje, navíc v koupelně nemůžu větrat, páč se pak klepe zimou. S tím háráním, se taky docela bojím, nerada bych ji kastrovala, ale když nebude zbytí..doufám, že se Vám nad tím hnusem fialovým podaří vyhrát, budem držet palce..a sobě taky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
To je právě to, ono to povrchově vypadalo, že je dem. pryč. ale pak se to rozeběhlo znovu, takže si myslím, že to měla hlavně uvnitř. Kastrovat ji taky nechci, ale je to to první, co ti každej vet na toto doporučí. Ještě zkusím ten ivermectin. Na ty boláky zkus řepík, už jsem to tu psala. Já potírám boláky odvarem z řepíku a moc dobře se to hojí, na noc ještě dávám řepíkovou mastičku. Výborná je konopná mastička, ale tu si musíš vyrobit, ta se neprodává. Tak hodně štěstí.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Verca_Pardubice píše:
Kastrovat ji taky nechci, ale je to to první, co ti každej vet na toto doporučí.
My máme už tak od vánoc klid. Žádné boláky, brada zarostla, nikde se nedrbe. Tak jsem fakt moc ráda. Vím, že to kdykoliv může vypuknout znova... ale teď dávám jen bomazeal aktiv. Vím, že je to asi spíš na klouby, ale obsahuje to tolik zdravých věcí... :yawinkle: A Meggy to fakt prospívá. Tak jsem zvědavá, jak dlouho nám ten klid vydrží. Taky držím pěsti, ať to brzy zvládnete. My to měli v hrozném stavu - bo dřívější vet to léčil jako alergii. A hárání jsme taky přežili bez výrazného zhoršení...takže jsme teď happy :sunny:

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 16:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Verca_Pardubice píše:
Výborná je konopná mastička, ale tu si musíš vyrobit, ta se neprodává.

Konopná mastička s eprodává, stejně tak konopný šampon... Podporoval jste někdo léčbu demodexu ostropestřcem nebo dragsimunem?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Ja tady na rady z poradny jsem davala ostropestrec... ale nevidela jsem nijaky posun. Takze jsem asi cca po 3 mes prestala.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 16. dub. 2010 08:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Verca_Pardubice píše:
Výborná je konopná mastička, ale tu si musíš vyrobit, ta se neprodává.

Konopná mastička s eprodává, stejně tak konopný šampon... [quote]

Koupená mastička neobsahuje nejúčinnější látky, takže je to spíše odvar domácky vyrobené. Vyzkoušeno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Eva Štemberová píše:
Verca_Pardubice píše:
Výborná je konopná mastička, ale tu si musíš vyrobit, ta se neprodává.

Konopná mastička s eprodává, stejně tak konopný šampon... Podporoval jste někdo léčbu demodexu ostropestřcem nebo dragsimunem?


Ano, ostropestřec dávám stále, drug. máme druhý. Přidávám vitamíny, ivermectin, advocate, stále koupeme. Navíc máme znovu falešku, takže fakt už nevím. :dontknow:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 24. dub. 2010 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
chci se zeptat nevíte kolik stojí stěry na demodex? A pokud mám podezdření jde to nějak přírodně ošetřit jen jako prevenci??Nebo dá se koupit nějaký přípravek??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 24. dub. 2010 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Nejlepší prevencí je posilování imunity.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
dejzy píše:
chci se zeptat nevíte kolik stojí stěry na demodex? A pokud mám podezdření jde to nějak přírodně ošetřit jen jako prevenci??Nebo dá se koupit nějaký přípravek??


Nevím přesně, ale jestli máš podezření, tak si je nech určitě udělat. Protože včasné zahájení léčby hodně pomůže. Jeden vet to dělá isolepou, pokud máš mikroskop, můžeš se podívat sama, jiný vytrhává chlupy a dává je na sklíčko. Takže kolik asi může stát takový stěr - do 100,-?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 06:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Veti nás pořád posílají na vyšetření imunity. Prý se to dělá pouze v Brně (akreditovaná lab.). Takže máme s čubou jet na kraj Brna, tam jí vezmou krev a odvezou do laboratoře. Krev musí být vyšetřena do 2 hod. Prý mi řeknou, proč má oslabenou im. a nemůže bojovat s dem. Když jsem se ptala, jestli až budeme znát výsledky, jsou na to nějaké léky, nebo jí budou moci nějak pomoct, tak že v podstatě ne. Tak nevím, k čemu mi to bude? :dontknow:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Už jsem sem psala několikrát o Cindy.Nikdy nám dem. nepotvrdili, ani nevyvrátili,máme alergie.Od poslední léčby je zatím klid, má obojek Preventic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 28. kvě. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Stanislava Horáková píše:
Už jsem sem psala několikrát o Cindy.Nikdy nám dem. nepotvrdili, ani nevyvrátili,máme alergie.Od poslední léčby je zatím klid, má obojek Preventic.

Tak se opravuji.Cindy má pod krkem holé místo v srsti.Tak nevím, sundat Preventic, či ne?Jinak na čumáku, kde jsme vždy měli problémy, zatím nic.Jinak jí dávám už druhý měsíc kvůli kulhání Colafit, 1/2 kostičky denně.Se zblázním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 28. kvě. 2010 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Btw, na demodexe se dělá seškrab. Izolepou ze srsti se berou třeba všenky... klasickej postup u podezření na demodikózu je vzít skalpel, na místě, kde postižený místo přechází ve zdravou kůži seškrábat krustu, strupy, chlupy, prostě až do krve a všechno to hodit macerovat do louhu. Pak vám zbyde takovej hnus, ve kterým demodexíky krásně vidíte.

Stanislava : když vám ho nepotvrdili, dělali vám seškrab nebo to, co uvádí Verca D?

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 28. kvě. 2010 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Seškrab nám dělali 3x.A nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 06:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Bess se drbala strašně dlouho před tím, než jí to vůbec začalo. Pořád jsem odblešovala a nakonec se nám udělala flek na čumáku a bylo jasno. :roll: Což neříkám, že to bude váš případ. Moc držím pěsti, aby ne. Zajímalo by mě, jestli se to dá poznat z krve, nespíš ne, že? Např. zvýšené protilátky co, já vím. :dontknow: Jak Bess líná, tak se objevujou vypadaný fleky v srsti. Jsou jako pětikoruny. Celý břicho má vypadaný od toho, jak se drbala. Zatím :pray se nezačala vykusovat a hodně drbat. Modlím se, aby to tak zůstalo.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. říj. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. říj. 2010 07:58
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Boj s demodexem je založen převážně na zvýšení a podpoře imunity. Zkuste podávat Echinaceové kapky. Ale pozor! musejí být pro děti bez alkoholu !!!! + samozřejmě pokračujte v dosavadní léčbě. Boj s demodexem je opravdu běh na dlouhou trať. Držím palečky, je to docela fuška vyhrát nad tímhle hnusem.

Pokud můžu doporučit někoho, kdo má s demodexem opravdu velké zkušenosti, tak je to MVDr. Müllerová, má CHS Trojský kůň a dost pracuje s alternativní medicínou, hlavně homeo. www.trojskykun.com Dělá i konzultace po telefonu při platbě na účet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
Prosím o radu-dneska jsem konečně dostala drags imun, ale vůbec nevím, jak dávkovat:-( čubě se bohužel opět brutálně během několika dnů rozjel demodex, má to po celém těle, na hrudi a krku se jí dokonce udělaly rudé boláky, takhle strašné to nikdy neměla, preventic nosí takřka nepřetržitě,dostala klasika smradlavé koupele , dávám cca čtrnáct dní echinaceové kapky, tak nevím, jestli je teď nemám kvůli tomu drugs imunu vysadit..už nevím, jak jí tu imunitu dát dopořádku :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nemá hárat?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
hárala přelom června července, falešku měla na začátku září, jelikož má za sebou jenom jedno hárání, tak nedokážu říct, kdy bude hárat:-( ale je to možný, že už se na to chystá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Zkus nasadit advocate, každý měsíc. Vit e 200. Po tom advocatu nesmíš máčet psa asi 3 dny. Boláky otírej odvarem z řepíku + na noc řep. mastičkou. Pokud možno, ať se moc nedrbe, je z toho nervózní, tak jí nějak zabav. Vidím to na to hárání. Bess to měla před 2. háráním hrozný. Viz obrázek

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
Ona si to právě nedrbe, takže ty boláky nemá krvavé, docela se jí to na té hrudi a krku rychle hojí po těch koupelích, ale těch koleček má všude po těle hafo. Pořád má ty koupele, co pět dní jednu, takže ten advocate teď nemá smysl moc, abych ji to tam nechala čtyři dny a pátý den to smyla:-( spíš by mě zajímalo to dávkování drugs imunu:-( tak zkusím dávat zatím dvakrát denně pět kapet, snad to nebude málo ani moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Boláky se vám hojí, ale potřebujete něco proti demodexu, já bych teda vsadila na advocate a vynechala třeba jednu koupel. Drugs může pomoct, ale nepočítej, že to bude hned. Jak jste to léčily doteď? Psala jsi, že jste to měly v dubnu.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
No dostale peroxyderm a neostomosan, avocade dostala myslím taky, už přesně nevím, co to bylo za pipety, ale byly pěkně drahé..myslím, že se to hodně spravilo díky tomu preventicu.Pak dostávala lososový olej, pangavit s pupalkou, vitamín c se zinkem, kapky sangrim na srts a echinaceový kapky, ...ted má zase neostomosan a šampon clorexidine, preventic nosí mimo dvou týdnů v létě pořád, každý měsíc nový, plus ten lososový olej, pupalku a vitamíny dostávala taky..asi to bude tím háráním no:-( mně jde o to, aby prostě měla tu imunitu takovou, že ji to příště už nerozhodí tolik, na maso jsem zkoušela několikrát přejít, ale srajdila po něm, takže to si ted taky netroufám zkusit:-( jinak krmím od srpna granulema Canidae...poslední řešení je kastrace:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 06:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
A jak dlouho už léčíte? Veti mi říkali, že jí toho zbavíme. Po půl roce se už tak vesele netvářili, spíš dost skepticky. Já jsem to po 3/4 roce všelijakejch sajrajtů vzdala. Nepřijde mi efektivní do ní cpát všelijaké chemické preparáty. U nás doma jsem byla ochotná ji koupat pouze já a ty chemikálie nejsou pro lidskej org. zrovna nejlepší. Navíc se Bess neustále drbala, byla z toho děsně nervní, já taky, protože jsem se na ní nemohla dívat. Byly jsme na kastraci a musím zaklepat, že je to o 1000 % lepší. Teď, když měla hárat, se jí udělal 1 malinkej flíček na čumáku, toť vše. Podle mě jsou psi, kteří si s tím sami prostě neporadí. Zvolila jsem tuto cestu, protože to pro nás považuji za nejpřijatelnější řešení.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja som Báru z demodexa liečila cez rok.Dostala sa z toho až po kastrácii.. :dontknow: Teraz neviem čo to demodex je,klopklopklop.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. led. 2010 00:35
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí n/L
léčíme už od jejich tří měsíců, ten první atak se podařilo dát do pořádku po dvou měsících, pak se jí zase objevil před háráním, to zvládl jen ten preventic, pak při falešce, to samé, vždycky měla jen pár ďubek na hlavě a končetinách, teď byl zase měsíc klid a pak se to rozjelo ve velkém...psala jsem do energy, kvůli tomu dávkování a taky mi napsali, že na imunitu ji drags imun moc nepomůže , když má demodex, doporučovali spíš nějaký gynevet...jj, mě je z těch koupelích ještě druhý den na zvracení a bolí mě hlava, co teprve pes, je to jed..uvidím, jak na tom bude po druhém hárání..a pak kdyžtak půjdem na operaci, protože tohle se nedá..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 12:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A když zabírá kastrace - co takhle zkusit gynex od Energy?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tak takto teraz vyzerá Shanti:
Příloha:
151020104399.jpg

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Xixe se začal dělat jakýsi "pupínek" na čumáku, je to tvrdší, vypadá to jak otlačeninka, ale jelikož nenosila víc jak měsíc náhubek ani nic podobného, nemá ji od čeho mít. K tomu jí ještě přibyla u oka. Tvořilo se to několik týdnů a roste to opravdu hodně pomalu, ale pořád roste. Neškrábe si to, vůbec si toho nevšímá, tak nevíme co s tím. Poradíte?

Obrázek

Obrázek

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Z tý fotky to není uplně jasný, ale naše holky maji občas bradavice, což vypadá trochu podobně. Taky vydrží pár týdnů až měsíců a pak samy zmizí, pes se tváří, že o nich neví. A některé se taky takhle zvětšovaly, ale nevím. Zeptala bych se veta.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
Z tý fotky to není uplně jasný, ale naše holky maji občas bradavice, což vypadá trochu podobně. Taky vydrží pár týdnů až měsíců a pak samy zmizí, pes se tváří, že o nich neví. A některé se taky takhle zvětšovaly, ale nevím. Zeptala bych se veta.

Nevim, tohle mi na bradavici nevypada.. spis minimalne to u oka na demodexe - Nerous mel podobne.
Ovsem resit to podle fotky na netu je na houby.

Huckyšák
Urcite bych navstivila bych veta. Mozna to nebude nic vazneho, ale mne osobne se to nelibi. Ale zase ja radeji poletim s kazdou koninou na veterinu, nez tam nejit jednou s vaznym problemem. :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 10:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Klíd, máte puberťačku :wink: Pokud se ten první nezačne ztrácet (tak do 14 dnů cca od objevu) a budou se objevovat další, tak až pak jděte za vetem...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Tak máme demodex, je to potvrzené. Nejspíš z hormonální nerovnováhy (ještě nehárala)

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: úte 30. lis. 2010 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
A jak jsou na tom sourozenci? A rodiče ho měli taky?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Dozvěděla jsem se od chovatelky, že prý nikdo z vrhu, ani ze vzdálených příbuzných, prý jen nějakej bratránek přes několik kolen či co.

A takhle ted vypadame, pred 14 dny:

Obrázek

a dnes:

Obrázek

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Chjo, přála jsem vám, ať je to jenom "akné".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pupínek na čumáku
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Hmm. kéž by, ale i tak děkujem. Jestli si to dobře pamatuju, tak někdy ve štěněcim věku se nám už podobnej pupínek u oka objevil (jestli jsme se na to dokonce neptali tebe) a zase to samo zmizelo, nejspíš to už mohl být taky demodex. Zatim jednou za 5 dní šampónujeme, dostává ostropestřec a vnitřně DragsImun. Plánujem koupit Preventic a možná i nějakou mastičku na potírání, zatím jí to totiž zevně nijak neošetřujem krom toho peroxydermu.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Přeji vám, aby jste se co nejdříve vyléčili. Já bych místo toho dragsim. zkusila gynex. anebo potom, ale určitě bych to vyzkoušela. Jinak jak jsem už mockrát psala, řepík je na boláky nejlepší. Hodně štěstí.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 00:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Báry mama to tiež nemala a na ostatných šteňatách som si nič nevšimla.Mohlo to byť tým že som sa s tým dovtedy nestretla.Za to teraz ho poznám okamžite.Dokonca v inzercii ND som objavila s demodexom na tlame šteňa s PP! :evil:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Indiánka píše:
Báry mama to tiež nemala a na ostatných šteňatách som si nič nevšimla.Mohlo to byť tým že som sa s tým dovtedy nestretla.Za to teraz ho poznám okamžite.Dokonca v inzercii ND som objavila s demodexom na tlame šteňa s PP! :evil:


Nevím, jestli je to ta samá, na stránkách znojemského útulku taky nabízejí 5. měs. NO, krásná, foto zdálky, ale řekla bych, že taky něco má. :cry: Já bych ty lidi střílela, co nechaj takovýhle čubě štěňě. To mi neříkejte, že to nikdo z rodiny nemá. :twisted: Ať si takovou demodexovou čubu vezmou jen na měsíc, když je v tom nejlepším a viděj, co je to za sajrajt. Ať se na ní dívaj, jak se furt drbe, kouše, je vzteklá a neví, kam by před tím zalezla. Těžko lidem vysvětlujete, že se jejich psi nenakazí, kdybych to neznala, taky bych své psy k takový nepustila. Nemůžu opomenout ani finanční stránku, málo kdo si to může dovolit a dá.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Verca_Pardubice píše:
Indiánka píše:
Báry mama to tiež nemala a na ostatných šteňatách som si nič nevšimla...Dokonca v inzercii ND som objavila s demodexom na tlame šteňa s PP! :evil:

Já bych ty lidi střílela, co nechaj takovýhle čubě štěňě. To mi neříkejte, že to nikdo z rodiny nemá./quote]

Tady holky pozor. Ono se to skutecne na matce nemusi projevit. Demodex je normalni osidleni na kuzi psa, ma ho spousta psu (i tech na pohled zdravych). Ale projevuje se na jedincich s oslabenou imunitou - coz jsou stenata. Pokud se to projevi u psa v dospelosti, je to znak vazneho problemu nekde v organizmu.
Nero je stene po nasi cubine. Ta v zivote nemela se srsti jediny problem. Stenata taky ne. A presto se mi demodex objevil u 8 let staryho psa. Mel ho na sobe. Od matky. Cely zivot se to neprojevilo, az kdyz mel jiny problem, ktery ho oslabil.
Stejny to muze byt i ostatnich.
Ano, pokud se demodex projevi na stenatech hned, uz by se na cube chovat nemelo. Ale pokud to chovatel ani netusi, vsechna stenata jinak bez problemu a pak u nekoho se objevi - je to jen zatracena smula.

To mate jako s herpes virem. Vetsina populace ho v sobe nosi. Dlouho jste bez problemu, klesne vam imunita a najednou se objevi. A pro par smolaru jako pasovy opar.
Strilejte matky, deti to maji s nejvetsi pravdepodobnosti od nich. Ktera svemu diteti nedala pusu, neolizla lzicku? Vzdyt z toho muze mit to male pasovy opar! A to je taky vec, kterou bych nikomu neprala zazit.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Jasně, že nemůžeš vědět dopředu, zda k tomu má pes dispozice. Mluvím o těch chovatelích, kteří přestože zjistí, že jich štěně má dem., nepřestanou na čubě chovat. Taky mě štvou veti, kteří mi řeknou, že to zmáknem za půl roku, rok a půl a už si nejsou tak jistí. Už to není taková hračka.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Verca_Pardubice píše:
Jasně, že nemůžeš vědět dopředu, zda k tomu má pes dispozice. Mluvím o těch chovatelích, kteří přestože zjistí, že jich štěně má dem., nepřestanou na čubě chovat. Taky mě štvou veti, kteří mi řeknou, že to zmáknem za půl roku, rok a půl a už si nejsou tak jistí. Už to není taková hračka.


Jako, pokud je to jedno stene ze vsech vrhu, a fena ma neco zavazneho co prinese do chovu (dlouhoveka linie, zdravi,..) tak bych ho mozna tak moc radikalne neodsuzovala. "Vadne" stene se muze vyskytnout, stejne jako stene s DKK po cistych rodicich a s cistyma sourozencema.
Pokud ma ale demodexe cely vrh, tak je to jasne. Nechovat. Fena dava slaba stenata, zdrave asi moc nebudou.

S veterinarema te chapu. Bohuzel, taky nemuzou za to, ze vychytate ten nejhorsi pripad :((
Vetsinou se to resit da. Bohuzel, jen vetsinou..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Alvi píše:
[
Jako, pokud je to jedno stene ze vsech vrhu, a fena ma neco zavazneho co prinese do chovu (dlouhoveka linie, zdravi,..) tak bych ho mozna tak moc radikalne neodsuzovala. "Vadne" stene se muze vyskytnout, stejne jako stene s DKK po cistych rodicich a s cistyma sourozencema.

S veterinarema te chapu. Bohuzel, taky nemuzou za to, ze vychytate ten nejhorsi pripad :((
Vetsinou se to resit da. Bohuzel, jen vetsinou..


Co když se u štěňat projeví dem. později? Fena může mít každý rok 1 papírový vrh (myslím).

veti spíš mě zarazil jejich přístup, že to byla strašná senzace. Prý to léčili a vyléčili na šeltii. Trochu rozdíl šeltie a NO - celoročně venku. :roll:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mužou se ti rpojevit i jiné nemoci po víc jak roce dvou třech života štěněte v tý době už muže ebjt fena dávno po chovu tohle hold neovlivniš a vyšetřit to rpakticky nelze- předem zda ta fena ej vadná enbo ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 288 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!