Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Dostal se ke mě dotaz a s tím jsem se u RR opravdu nesetkala. Setkal jste se s tím někdo a nevíte náhodou co s tím?

Prosím o radu ohledně léčení prasklého čenichu rhodéského ridgebacka: máme ten problém už dva roky, chodíme na veterinu, byly provedeny všechny možné rozbory, zkoušeli jsme různá antibiotika, masti. Vše bez výsledku. V poslední době se ale problém zhoršuje - Ronymu občas čeníšek praskne úplně /většinou v noci/ a pes se ocitne v tratolišti krve .. zatím jsme vždy reagovali včas, ránu jsme presovali a chladili, tím zastavili krvácení, ale bojíme se, že se mu ta příhoda může stát, když nebudeme doma ... snad by mohl i vykrvácet. Má někdo zkušenosti s léčbou_

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkusila bych Dragsimun do jídla a pokapat i tu ránu na čumáčku. Má to výborné účinky u nehojících se ran.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zkontrolovat stav na vaskulitidu, trombovaskulární nekrotizaci, hyperkeratoza nosu, hypotyreosa... Dělá se kontrola biopsií z nemocného místa, jak to bude u nosu? netuším.... :(

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: pát 23. črc. 2010 20:01 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím, chtěla bych se zeptat zda je možné nějak zlepšit krevní obraz psa. Dostali jsme se do problémů s naším labladorem - měli jsme opět letoz zapařeniny z vody takže antibiotika a pak ho začala bolet záda a na to mu zase dali analgetika a tak nějak se jim povedlo ho asi předávkovat nebo nevím co a začala mu téct hrozně krev z čenichu a nechali si ho na veterině a řekli nám, že má strašně špatný výsledky krve, snížení krevní destičky, nízký bílý krvinky, špatnej hemoglobin a pár dalších. jako bylo mi ouvej když si ho tam nechávali, teď už ho máme doma, dostali jsme vitamín K a přestalo to krvácení. tak jen bych ráda věděla co se mu může dát třeba za baštu aby se mu trošek zlepšila ta krev a mohli jsme vyřešit ty bolavé záda nebo tu nohu. žádnej z vetů nevěděl z čeho to měl jen řekli, že je to pravděpodobně nešťastná náhoda - souhra léků a jejich špatnej účinek. tak dík za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: pát 23. črc. 2010 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vyprala bych pejska pomocí Ostropestřce mariánského, přešla, pokud to půjde, na přirozené jídlo, ve které by bylo pokud možno syrové maso a zelenina a příloha. Pokud dáte zelenou, listovou zeleninu, rajčata a občas játra, srdce, bude mít přirozeného K vitaminu dost. Po kapkách ostropestřce bych mu dala Dragsimun. Na léčbu zad bych si našla někoho, kdo dělá bowenovy masáše pro psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: pát 23. črc. 2010 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Měli jsme hodně podobný nález (bylo mu 15 měsíců, když se to stalo), stejný průběh, několikrát za sebou ATB, pak operace a totálně rozhozený organismus. Výsledek - nízká srážlivost krve, snížený stav krevních destiček a další si už nepamatuji. Po operaci (na boku se mu udělala boule a narostla do velkých rozměrů - grapefruitu), se vůbec nehojil. Trvalo nám to dva měsíce a z toho měl 6 týdnů dren v boku a pořád to teklo. Nakonec jsem čistila doma sama, několikrát za den a ono se to zahojilo. Přešla jsem okamžitě (resp. postupně) na syrovou stravu a máme pokoj. Od té doby je naprosto v pohodě. Dneska je mu už 3,5 roku, sice bych řekla, že se mu všechno hojí o trošku déle než tomu mladšímu, ale krevní testy má v normě. U mladšího jsme na syrovém už od odstavu.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 15:21 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím, delší dobu jsem se sem nepodívala a to je škoda. Ale víc jsem se soustředila na psa a snažila jsem se ho dostat do formy - což se docela povedlo. Teď v pátek jsme jeli na krev - pro jistotu jak na tom je - kvůli očkování - výsledky ještě nemáme. ale co mě zase trápí je opět ono nevrtění ocasem a neprojevování žádné radosti - odhanuji, že se nám zase ozývají záda. Zatím je to jen ten ocásek, nemává s ním ale jinak zatím chodí dobře, žádná strnulá chůze, přišla jsem na to ráno. zatím teda máme klid a žádný velký namáhání ale nevím z čeho to má. Máme toho za sebou už opravdu docela dost a začínám z toho být nešťastná. Mám o něj strach protože našeho 17 letého důchodce jsem musela nechat uspat a teď už máme jen tohohle šmudlu. Co jsem se dívala tak všude píšou jen klid, teplo a nenamáhat ho - což děláme a chystáme se k ortopedovi, je mi fuk zda se na mě budou dívat jako na blázna že nezvedá ocas ale přesně to začíná jako minule. Drags imun jsme brali pro zlepšení té krve to asi pomohlo, to už známe. jen nevím proč se u labladora oběvuje ta bolest zad, tlustej není a nějakou vysokou zátěž nemá. Procházky jsou tak nejdýl na 1,5 hodiny a teď když to vypadá, že ho bolí záda tak jsou jen půl hodinky a čtyřikrát nebo pětkrát denně, neskáče a neběhá za balonem, to jen když se sám chce proběhnout tak ho trošku nechám, ale jinak ne. Nevím zda je někde možné najít víc k těm zádům nevíte? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
máš labíka vygoogli si nebo tady si vyhledej pojem mrtvý ocas- je to poměrně časté obvzláště u labíku bejvá to po nějakém rpochladnutí většinou do týdne mizí a vše je opět v pořádku jen držet v teple

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 20:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jen dodám, že pokud má problémy se zády, tak neděláte dobře - pes musí být přiměřeně nasvalený.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Taky pozor na místo, kde pes spí, nebo odpočívá...průvan je mrcha...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krvácení z čenichu
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 18:41 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
zdravím, díky za info, našla jsem všechno a pro jistotu volala i naší paní doktorce ta taky poradila a pesan je bez problémů, oproti minulému stavu má i dobrou krev, takže super. tenhle termín jsem slyšela naprosto poprvé. jsem ráda, že je Badík zdravej a běhá jak prdlouš - pomalu zase začínáme pracovat jak byl zvyklej tak se snad dostane rychle do formy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!