Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 08:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 15. čer. 2011 21:46 
Offline

Registrován: stř 08. čer. 2011 09:48
Příspěvky: 2
Bydliště: Chomutov
Dobrý večer,
ani nevím kde začít...asi takle!
Měla 12 let,dostala 2 epileptické záchvaty během 8hodin.Po prvním záchvatu(štěkala),u kterého byl manžel,jsme sedli do auta a vyrazili směr Žatec na veterinu. Popsali jsme příznaky,proběhl odběr krve,špatné jaterní testy,napadla nás i cukrovka,ta byla o.k. Inkasovala injekci na pozáchvatový stav,a já léky na játra,po týdnu kontrola krve pak se uvidí!
Dovezli jsme ji domu,unavená,bolavá,usla.
Máme dvojčata,obstarala jsem oběd,při poledním klidu z jejího ratanového koše rachot/DALŠÍ ZÁCHVAT/ pěna u tlamy,cuky,bělmo v očích,našponovaná.Záchvat!!!?
Po záchvatu který trval 2-3minuty,se šla napít.Začala na mě útočit,byť sotva stála na nohou,štěkala,naježená,ocas mezi nohama které ji pomalu ani neunesli,bourala do nábytku,apatická,nepoznávala mne,jen attakovala zvuk který jsem směrem k ní vydávala.
Volam veterinu,zavřená v pokoji s 3letýma dětma.Jen vystrčim nos,ihned silnější-agresivnější štěkot směr dveře.Fuj to byli ošklivé oči,zlé,zraněné,úplně brrrr :-( Veterinář ihned radil uspat. Volam manžela,odvážíme jí na poslední výlet!
Uf...
Je to tři měsíce a řvu furt když to píšu,a ikdyž máme novou členku rodiny stafbulíčka moc mi pořád chybí.
Jen jsem se chtěla zeptat,asi Rudy,jakto,že jinak nekonfliktní ovladatelný společenský bezproblémový pes otočí o 360stupňů a je schopný požrat své lidi. Co se stane v tom mozku za změnu,leží mi to v hlavě,prostě to nechápu!!!
A vás ostatních?ani nevim na co,jen snad pár slov-ani nevim čeho.Vendina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 15. čer. 2011 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Vendi, cítím s Tebou, to musí být hrozné, když Tě vlastní pes nepozná a nemůžeš mu nijak pomoct...
Co se týče té epilepsie - u psů o tom nic nevím, ale u lidí prý může záchvat vyvolat halucinace.
Jinak mi nezbývá než přát Ti, abyses s tím zvládla rychle vyrovnat a být buličímu miminu šťastnou a usměvavou paničkou... minulá psina se dožila úctyhodného věku a měla tucet dobrých let života a ta malá si je zaslouží taky. Držím palce :icon_thumleft:

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 15. čer. 2011 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
V zachvatu i po zachvatu je pes zmateny a nejakou dobu trva, nez se vzpamatuje. Taky mam psa epileptika, kvuli jatrum. Uz 2 roky. V zachvatu me i kousnul, Ovsem to jsem neresila, za to nemohl. Nevedel, co dela. On sam to nesl mnohem hur, kdyz zjistil, ze ma v tlame moji krev.
Proc se bezproblemovy pes otoci.. Protoze je nemocny, nevi co se deje... neco na neho zautocilo, prepadlo ho a on nevi kde je, kdo je... Tak hleda toho nepritele. A pokud je jeste v zachvatu, resp. tesne po nem, tak nemusi rozeznavat kdo je kdo.
To je jako bys mela psa co si prave zlomil nohu. Taky necekas, ze kdyz mu v tom budes vrtat, tak bude hodny a klidny. Je to trochu neprimerene prirovnani, uznavam, ale podobne.
Je potreba mu nechat cas aby se vzpamatoval.
Nas Nerous treba hodne vrci. Vim, ze to neni nic osobniho, on jen proste varuje to neznamo, at se k nemu nepriblizuje.

Preji hodne stesti s novym pejskem a to co se stalo uz neres. Stejne to nezmenis a je uz zbytecne se tim trapit.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Vendi, vím, jak Ti je. Náš pes záchvatoval přes rok, záchvatů bylo skoro 200. Vždy měl ale mezi záchvaty pauzu, kdy byl v pohodě. U vetů jsme byli pořád a zkoušeli vše možné. Tak jsme pořád doufali, že se stane zázrak. Nestal, posledních 9 dní jeho života záchvatoval každý den. Přestal nás poznávat, ale agresivní nebyl ani potom, jen měl tendenci všechno sežrat a vůbec neposlouchal, venčil se, kde se mu zachtělo. Už je to půl roku, co jsme to museli ukončit, byla jsem na dně. Moc jsem trpěla tím, že jsem mu nedokázala pomoci. Vlastně mě to trápí pořád, není dne, abych na to nemyslela, chybí mi neskutečně. Je to už víc jak půl roku. Moc jsem Ti nepomohla, tak promiň. Snad jen tím, že v tom nejsi sama. Drž se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
epilepsie je vpodstatě zkrat ve chvíli kdy je ten zkrat tak silnej jak popisuješ mohlo dojít k porušení mozku a tím třeba i slepotě dezorientaci, halucinacím, pes pak reaguje opravdu až agresivně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady dole čtu tyhle věci tak čtyřikrát do roka. Tedy platí: Konkrétní odpověď na konkrétní problém vašeho psa lze řešit telefonicky.

Epilepsie se dá spolehlivě zvládnout akupresurou na předních packách během pár vteřin. Mám tady také fenku, která před lety dostala jeden a půl epi záchvatu. Od té doby, nic. Vždycky, když čtu, že pes byl v záchvatu několik minut, jsem zděšen a je mi psa líto.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 10:14 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Desenský píše:
Epilepsie se dá spolehlivě zvládnout akupresurou na předních packách během pár vteřin.


Rudo, prosím tě byl bys tak hodnej a hodil nám sem nějaké foto s těmi body. Určitě by to zajímalo víc lidí. Dejza sice měla záchvat jen jeden a od té doby klid (ťuk ťuk ťuk), ale jeden nikdy neví, že jo.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 12:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš je v knížce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2011 01:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Lucky ma tiez epilepsiu, ale v podstate nediagnostikovanu. Najprv v 1.roku zivota zacal obcas zaliezat do kuta a triasli sa mu zadne nohy, nevedel chvilu vstat. Postupne sa rozplestil na vsetky styri, krc v krku, papulke, nevedel o sebe, trvanie 2-3 min. Dg-nedokrvenie zadnych koncatin :|
Ked prisiel v 3.roku zivota pri strete s inym psom o oko, utekala som na najblizsiu kliniku,co bola otvorena-museli mu vyoperovat aj ocne nervy cez papulku...., rychle som pred narkozou vysypala zo seba, ako ma problemy - for istota.Ten lekar "diagnostikoval" vtedy epilepsiu a predpisal Pheneamal.Po 1.-vrhla som sa do citania o epilepsii, po 2. - po precitani neziaducich ucinkov lieku som bola proti.Chystala som sa na kliniku do Brna, kde sa vtedy jedine dali spravit vysetrenia na epi./dnes to uz nesledujem/.Dalsi vetos mi ale povedal, ze jednak tie lieky brat musi, pretoze by mu nemuselo vydrzat srdce pri zachvatoch a tiez, ze sice v Brne by mu porobili vsetky mozne vysetrenia - co by bola aj prenho zataz a financne narocne pre mna a aj tak by som sa vela

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2011 01:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
nedozvedela a liecba v podstate rovnaka.Tak sme presli na Pheneamaletten a berie ho dodnes /ma 9 a pl roka/.Zachvaty sa menia, niekedy je dokonca pri sebe, len sa neviem hybat, alebo ma tendenciu obratit sa na chrbat, doslova otrcit kopyta-ma v nich krc. Nie su nastastie caste, niekedy 2x za mesiac, niekedy 2 mesiace nic. Vtedy sa ho snazim podchytit pod hrudnik a davam pozor, aby si neublizil - poskodenie koncatin,ked ich ma v krci, aby sa neotocil na chrbat, neudrel...pripadne pootvorim papulu, ak mam pocit, ze nemoze dychat.Ked to prejde, je cely happy, vita ma, akoby odniekadial prisiel, hlada, co by priniesol na privitanie. Naucili sme sa s tym zit, nie je to tak casto, ale mne osobne to da vzdy psychicky zabrat, do ucha mu suskam,ze som s nim-no, aj ked teda uz nepocuje,ale urcite citi a srdiecko vydrzi. Zial - vysetrenie srdca u neho nemalo vypovednu hodnotu-teda na hrane, sledovat a tiez celkove krvne testy v tejto diagnoze nepomohli.To su moje skusenosti, mozno niekomu pomozu.Jaj,este je dobre skusit "najst" spustac zachvatu, moze to byt obycajny vysavac napr.

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2011 21:49 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Dejza naštěstí měla jen ten jeden a o té doby zatím nic. Ťuk ťuk ťuk. Tak snad už to tak i zůstane.

Citace:
pripadne pootvorim papulu, ak mam pocit, ze nemoze dychat.


Tak před tím nás veterinářka varovala, že při záchvatu nestrkat ruce někam kolem tlamy (nemluvila ale nic o tom, že by pes nemohl dýchat, tak nevím), protože prej může pes v záchvatu kousnout, respektive stisknout a nepustit. On o tom samozřejmě v tu chvíli neví a nedělá to vědomě. Krostě křeč v tlamě. Takže prej pozor na pokousání.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2011 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Dzedzy píše:
Tak před tím nás veterinářka varovala, že při záchvatu nestrkat ruce někam kolem tlamy (nemluvila ale nic o tom, že by pes nemohl dýchat, tak nevím), protože prej může pes v záchvatu kousnout, respektive stisknout a nepustit. On o tom samozřejmě v tu chvíli neví a nedělá to vědomě. Krostě křeč v tlamě. Takže prej pozor na pokousání.

Jo, tohle je mozny - muze chytnout ruku a preci jen, nevi co se deje..
Osobne bych to resila jedine ve chvili, kdy by mel pes problem s dychanim a pak stejne jenom zaklonit hlavu.. dojde k lepsimu otevreni dychacich cest. Ovsem to se stejne ve vetsim zachvatu stane. U epi ani tak nehrozi uduseni, spis srdce ma problem zvladnou ten napor

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 07:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Asi bych k tomu přistupovala podle psa. Našeho Bonyho jsem při každém záchvatu držela, a tlumila nárazy. Šíleně s sebou mlátil, bušil hlavou o zem. Snažila jsem se ho udržet tak, aby si neublížil. Srdce tlouklo šíleným tempem. Nikdy nekousl. U kousavého psa je horší. Neumím si představit, že bych se jen tak dívala a nemohla aspoň trochu ulehčit tomu mlácení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Presne, zavisi od kazdeho hafa....moj kusavy neni ani vtedy,cize aby si neublizil, podchytim pod hrudnik,drzim mierne nadvihnuty, kvoli tym labkam

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 10:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ani jednu vás nechápu. Proč řešit zbytečnosti, když to jde účinně a rychle vyřešit akupresurou. Místo toho, abyste jim pořádně silou namasírovali body, které mám vyfocené na webu, i je podrobně popisuji ve své knize, jim strkáte ruce do papuly nebo prostě saháte tam kam by se němělo a čekáte na zázraky. Když už vidím, že se nějaký pes skácel v epi záchvatu a mlátí sebou, hodím pod něj klidně svoje triko, když nebudu mít nic jiného při sobě a probrnkám silou dva základní body, které zaručují, že se z toho rychle probere. Každá vteřina, při které je pes v záchvatu a musím podotknout že zbytečně, psa neskutečně vysiluje a poškozuje.
Jestli nevíte, jak se ty body brnkají, stavte se tu někdy, naučím vás to. Zabere to méně než minutu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:
Ani jednu vás nechápu. Proč řešit zbytečnosti, když to jde účinně a rychle vyřešit akupresurou. Místo toho, abyste jim pořádně silou namasírovali body, které mám vyfocené na webu, i je podrobně popisuji ve své knize, jim strkáte ruce do papuly nebo prostě saháte tam kam by se němělo a čekáte na zázraky. Když už vidím, že se nějaký pes skácel v epi záchvatu a mlátí sebou, hodím pod něj klidně svoje triko, když nebudu mít nic jiného při sobě a probrnkám silou dva základní body, které zaručují, že se z toho rychle probere. Každá vteřina, při které je pes v záchvatu a musím podotknout že zbytečně, psa neskutečně vysiluje a poškozuje.
Jestli nevíte, jak se ty body brnkají, stavte se tu někdy, naučím vás to. Zabere to méně než minutu.

Dakujem,ja mam knihu uz na ceste,objednanu,tie body som nenasla na webe,na knihu tesim a ked by som mala problem,ozvem.Aj si v duchu planujem,uvidim,ako je to tam vo Vasej knihe,ze u Luckinka pomaly zacnem vysadzat Pheneamaletten-barbituraty,velmi pomaly,aby nemal problem a zvladnem epilepsiu s Vasom pomocou.Tiez som v tomto duchu informovala kamaratku,ktora ma rovnaky problem a hafo jej lieky zvlada velmi zle.Cize,skutocna vdaka :love4:

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
janexyz+1964 píše:
.....tie body som nenasla na webe,na knihu tesim a ked by som mala problem,ozvem.....:


najdeš je tady

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 15:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Gungan píše:
janexyz+1964 píše:
.....tie body som nenasla na webe,na knihu tesim a ked by som mala problem,ozvem.....:


najdeš je tady

Joj,dakujem pekne,ja som to hladala a nasla som v poradni len odpoved p.Desenskeho,ze body su v knihe, tak som si ju objednala, len bol problemos z Ciech, tak uz mam na ceste zo Slovenska, ale kym pride, pomoze tento link :heart:

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2011 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Bohužel, přišla jsem na tyto stránky pozdě, když už měl Bony záchvaty skoro rok a tak 30 záchatů měsíčně. Nejednalo se zřejmě ani o klasickou epilepsii. Body jsem tedy masírovala až poslední dva měsíce jeho života. Nastudovala jsem si to a zkoušela v bezzáchvatovém stavu a poté se snažila ihned jak začal záchvat. Ten záchvat proběhl rychleji a rychleji se po něm vzpamatoval. Ale četnost byla stále vyšší a poškození mozku značné. Když jsme se dostali do stavu, že odmítal spát, protože záchvaty přišly vždy ze spaní, nereagoval na nás, potřebu dělal kde ho napadlo, nechali jsme usnout navždy. Bylo mu 11 let. Každý den lituji, že jsem na tyto stránky nepřišla dřív a neřešila léčbu jinak než přes vety. Možná by ještě žil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2011 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Květa píše:
Bylo mu 11 let. Každý den lituji, že jsem na tyto stránky nepřišla dřív a neřešila léčbu jinak než přes vety. Možná by ještě žil.
Nelituj, nebyla to vaše chyba. Udělali jste, co jste mohli, v tu chvíli. Měl se s vámi určitě moc hezky a teď už je mu dobře. A zázraky pokud vím stejně nikdo neumí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: ned 21. srp. 2011 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
janexyz+1964 píše:
Desenský píše:
Ani jednu vás nechápu. Proč řešit zbytečnosti, když to jde účinně a rychle vyřešit akupresurou. Místo toho, abyste jim pořádně silou namasírovali body, které mám vyfocené na webu, i je podrobně popisuji ve své knize, jim strkáte ruce do papuly nebo prostě saháte tam kam by se němělo a čekáte na zázraky. Když už vidím, že se nějaký pes skácel v epi záchvatu a mlátí sebou, hodím pod něj klidně svoje triko, když nebudu mít nic jiného při sobě a probrnkám silou dva základní body, které zaručují, že se z toho rychle probere. Každá vteřina, při které je pes v záchvatu a musím podotknout že zbytečně, psa neskutečně vysiluje a poškozuje.
Jestli nevíte, jak se ty body brnkají, stavte se tu někdy, naučím vás to. Zabere to méně než minutu.

S radostou oznamujem,ze sa mi zatial jeden zachvat podarilo "potlacit" v zaciatku,cize sa nerozvinul - prave tymi bodmi-okrem toho,co sa tyka srdca. Pevne verim, ze aj nabuduce.Zacala som velmi pomaly a opatrne vysadzat Pheneamaletten/barbiturat/ kvoli pecen.vysledkom, len mi vrta v hlave,ked to dostane vo chvili, ked nie som pri nom...Inak, Lucky nemava velmi silne zachvaty,cize nedemoluje,nemoci,nekuse a tiez nie su caste, niekedy sice aj 2x do tyzdna, naopak inokedy 2x do mesiaca.Mate nazor na to vysadzanie barbituratov?Bral terapeuticku davku na jeho vahu.Vek 9 a 1/2 roka, berie od 3 rokov.Dakujem.

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 06. zář. 2011 07:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chce to odvykačku, to zn. postupné snižování dávky a detoxikační terapii. Preventivním masírováním bodů P7 (hlavní z bodů na zvládnutí epi u kloubu zápěstí nad palcem) lze záchvatům předejít.
Kvůli tomuhle je mi lepší volat, do této části poradny chodím jen sporadicky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 06. zář. 2011 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:
Chce to odvykačku, to zn. postupné snižování dávky a detoxikační terapii. Preventivním masírováním bodů P7 (hlavní z bodů na zvládnutí epi u kloubu zápěstí nad palcem) lze záchvatům předejít.
Kvůli tomuhle je mi lepší volat, do této části poradny chodím jen sporadicky.

Dakujem pekne :D Tu prevenciu som zanedbala,napravim.Velmi pomaly opatrne znizujem. Mal dalsi "zachvat",ked bol so synom mimo, ale skor z tepla, atypicky a mozno znova zadne nozky,ale ideme dalej. Telefonat si nechavam ako poslednu moznost - nechcem rusit s hafikmi :rolleyes: Raz sa k Vam s hafom dostanem, verim a este raz vdaka :heart:

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2012 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
Když už vidím, že se nějaký pes skácel v epi záchvatu a mlátí sebou, hodím pod něj klidně svoje triko, když nebudu mít nic jiného při sobě a probrnkám silou dva základní body, které zaručují, že se z toho rychle probere. Každá vteřina, při které je pes v záchvatu a musím podotknout že zbytečně, psa neskutečně vysiluje a poškozuje.
Jestli nevíte, jak se ty body brnkají, stavte se tu někdy, naučím vás to. Zabere to méně než minutu.

Takže lieky nie je potrebné aby pes bral pokial budem masírovať pri každom záchvate tie body? Zníži to počet záchvatov? Teraz ich Ashon moc nemá,dnes mal 4 za tento rok,naposledy ho mal 14.7 a tak nejak som tušila že to príde,keď mal prvý záchvat tento rok v březnu,ďalší prišiel o 14 dní.Teraz to bolo skoro na chlp presne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 17:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Epilepsie není problém jako takový, jen důsledek. Už proto mi sem lidé jezdí, abychom to vyřešili jako celek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 23. říj. 2012 00:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak jsem jen tak ,,na nečisto" zkoušela ty body, abych se to naučila. Přeci jen... při záchvatu už na to není jaksi čas. a mám k tomu dva dotazy. Za 1, Jsem úplně přesně nepochopila ten první bod. Nejsem si jistá (ani podle obrázku v knížce) zda ho nahmatávám správně. Pochopila jsem správně, že je to to místo těsně před kloubním výběžkem (takovou tou kloubní boulí) a ,,brnká" se to jakoby dolů do té jamky??? De facto sjedu jakoby po té loketní kosti do té jamky. Druhý a třetí bod už mi jsou celkem jasné. Ale ten třetí raději jen tak nezkouším, viz. co se o něm píše v knížce.
A za 2, Jak dlouho cca nebo kolikrát se má působit na jeden bod, než se přejde na druhý???
Předem děkuji za odpovědi.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 00:05 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Vy, kdo máte psy epileptiky... Už jste někdy zažili, aby se vašemu psovi o záchvatu ZDÁLO??? :shock:
Dejze asi právě teď. Normálně zkroucená, oči vyvalený, stejně jako při záchvatu. Chvílema je měla úplně otevřené, že jsem myslela, že už nespí, pak zas se hned přetáhlo jen bělmo a hned zas zavřený a celá se klepala. Myslela jsem si, že dostala záchvat ve spánku, což by teda byla taky premiéra, ale jakmile jsem na ní sáhla a probudila jí bylo po záchvatu a jen koukala, ale celá se úplně zpotila. Musela spát strašně hlubokým spánkem s děsivým snem.
Stalo se tohle někomu z vás? A jak jste to řešili???

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě že moji psi žijí v takové harmonii, že podobné sny nemají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 23:10 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
No mí psi někdy ze sna pokňukávají nebo běhají či mlaskají, jen pokud kňučí jakože ze zlého snu, probouzím je. Ale teda asi dvakrát nebo třikrát mne noční můrou vyděsila ježčice. Ježek když řve, je to příšernej, srdceryvnej zvuk. Navíc sebou celá cukala, vypadala jak v posledním tažení. Netuším, co se jí zdálo, ale já z ní měla málem infarkt, zvlášť poprvé, lítla jsem s ní zatřást. Jakmile se probudila, byla mírně mimo, ale rychle se zorientovala a "sprdla" mne, co jí budím. Taky mne nejprve napadl nějaký záchvat, protože ji mám odmala právě proto, že ji někdo venku nakopl či napadl pes a zůstala po úrazu hlavy slepá a vrátila se na úroveň, že neuměla sama jíst ani pít - bylo to krušné, než se zase všechno naučila. Ale jsem přesvědčena, že je to jen sen, vždycky ji z toho lze hned vzbudit. Ve srovnání s ní jsou sny mých psů jen velmi slabý odvar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2013 00:35 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Desenský píše:
Ještě že moji psi žijí v takové harmonii, že podobné sny nemají.


Tak já když jsem si jí vzala, tak ze začátku mívala takové noční můry, že by mne snad byla schopná ze spaní pokousat. Asi dvakrát doslova vylítla a začla zle vrčet a štěkat na nic, pak kouakal co že se to jako děje, než jí došlo, že se jí to zdálo. Vždycky jsem se já sama příšerně lekla, protože třeba jsem byla tu na kompu a ona mi spala za zády na zemi, uprostřed noci a najednou tohle. To bylo o infarkt. Teď myslím, že už hodně dlouho špatnej sen neměla, obvykle hodně běhá nebo papá něco mooooooooooc dobrého (minule se olizovala ještě i po probuzení jak to bylo strašně dobrý) až do včerejška no. By mne nenapadlo, že se jí může o tý blbý epilepsii i zdát. :-(

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pon 23. zář. 2013 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Na fb som sa dozvedela o jedných kvapkách,link sem nepojde dať tak aspoň popis:
Je to od Dokonalej lásky a priamo sa to volá:

PRO ZASTAVENÍ EPILEPTICKÉHO ZÁCHVATU

Cena: 520,00 Kč
Popis:
Účinně zastavuje přicházející epileptický záchvat a to v případě parciální i generalizované formy epilepsie. Přípravek je úspěšný i u pejsků s vysokou frekvencí záchvatů. U velké skupiny pejsků dochází k prodloužení klidové periody bez záchvatů.

Dávkování: 5 kapek na každých 7 kg hmotnosti pejska. U pejsků s tělesnou hmotností pod 4 kg podávejte jednotnou minimální dávku 3 kapky.
Příslušný počet nakapejte do dlaní a z nich vytvoříte improvizovanou masku, kterou přiložíte pejskovi na čumáček a tlaminku. Účinek se dostavuje ihned, respektive do tří vteřin.
Pozor, při epileptickém stavu hrozí pokousání.
Složení:
ocimum basilicum 20 %, boswellia carterii var.it1 30 %, boswellia carterii var.fr1 50 %
Směs Pro zastavení epileptického záchvatu je dodávána v těchto baleních:
5 ml = 100 kapek - 280 Kč
10 ml = 200 kapek - 520 Kč
30 ml = 600 kapek - 1390 Kč


Obrázek

Čo si o tom myslíte alebo to niekto poznáte? Odozvy na to boli že záchvat psovi trval kratšiu dobu než pred inhaláciou.Epilepsiu to vraj nelieči ale ulahčuje to jej priebeh a záchvaty sa nevracajú tak často.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Nejsem si jistý jestli má můj pes epilepsii,protože né všechny příznaky úplně sedí,ale spíš to asi bude ono. Jsou to zhruba 4 měsíce co můj pes onemocněl. Horečka, zvětšená slezina a prostata. Doktorům se nepodařilo zjistit co přesně to bylo a celé to trvalo asi 3 týdny kdy se zkouseli minimálně troje antibiotika. Když ani to nezabralo domluvili jsme se že na 3 dny vynechame léky jestli z toho nepoznají příčinu a pak že začnu podávat další antibiotika. Ty už jsem nezačal protože se pes najedou začal zlepšovat až se vyléčil úplně.A já do něj nechtěl zase něco cpát Ale měsic od téhle nemoci dostal první záchvat.Je to pokaždé stejné. Nemůže se postavit. Půlka těla je v křeči a různě sebou kroutí. Trvá to zhruba minutu a pak mě začne olizovat a chvilku se ještě motá a pak je úplně v pohodě. Trošku u toho vnímá, protože včera u toho i štěknul, když slyšel venku ránu.Na veterině jsem nebyl. Nechci do něj cpát každý den do konce života prášky pokud to nebude úplně nutné.Pročítal jsme příspěvky a určitě zkusím masáže bodů. Ale krom toho nevím. Neutuším jestli úprava stravy na to může mít nějaký vliv nebo nějaké přírodní kapky.Cokoli..

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 10:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na epinu je celá série akubodů. Když se tu stavíš, naučím tě všechny tyhle body ovládat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Stavím se. Jenom jevim jestli na free sobotu, nebo raději zvášť. Nic jiného krom aku teda zkoušet nemám? Kapky,strava, masáže, jiný režim než do teď? 8-[ Dělám všechno stějně jako dřív, protože je v pohodě ,tak se mi ho nechce nějak omezovat.Děkuji

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 12:19
Příspěvky: 123
Bydliště: Bouzov
Za sebe říkám - určitě bych šla do celkové detoxikace organismu, navíc k těm akubodům. Je potřeba dostat z těla jedy - "udělat" jim cestu a posílit imunitní systém.

_________________
Martina a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: sob 22. úno. 2014 07:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy nesázím jen na akubody. V tomto případě je nezbytný i detox a psychická očista. To je vždy součástí debaty během návštěvy se psem u mne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pon 24. úno. 2014 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Jak je starý? primární epi- idiopatická- se objevuje u psů max. do 4 let, většinou dříve (1-2)...
Pokud je starší šla bych do hlubšího vyšetření- EEG, MRI/ CT...
Když budeš mít zájem, můžu poslat odkaz na článek, kde je to poměrně pěkně popsaný.

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pon 24. úno. 2014 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Podle popisu bych po te vazne nemoci sazela spis na poruchu nejakeho vnitrniho organu a tim padem sekundarni epilepsii. Cili bez reseni priciny v tele, pokud bude vubec mozna, je reseni epilepsie jen pokus o zaplatu..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2014 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Helena Hošková píše:
Když budeš mít zájem, můžu poslat odkaz na článek, kde je to poměrně pěkně popsaný.

Jestli můžeš poslat budu rád. Je mu 5 a do té nemoci byl v pohodě. Jenom dodnes nikdo neví co to vlastně bylo.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2014 19:52 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
No, s dovolením bych přidala svůj názor na "neléčbu". Dle popisu to mohou být slabší epi záchvaty, ale pokud to takto samo přejde, neviděla bych to jako něco tragického. Rozhodnutí dávat či nedávat léky je na vás, ale viděla bych jako rozumné to alespoň s lékařem zkonzultovat a HLAVNĚ si dojít pro něco "pro jistotu". V případě epilepsie se domů klasicky dávají rektální tuby Apaurinu. Nikdo vás nenutí mu to dávat, minutový záchvat je tak jako tak velmi krátký, masáž akubodů je také fajn, ale POKUD by se objevil záchvat silnější, považovala bych za rozumné mít doma něco pro jistotu. Bude si to sedět v lednici, sterilně zabaleno, vám to nic neudělá a budete mít aspoň klid, že kdyby se nedejbože objevil silnější záchvat, tak máte nějakou první pomoc.

Mám doma fenku s těžkou epilepsií. Během půl roku, co ji mám, se nám povedlo z hodinových sérií těžkých záchvatů dostat na jednotlivé záchvaty a stačí nám už jen Apaurin. Co bych dala za minutové záchvaty úplně bez léků, kdy by mi reagovala na masáž aku bodů! To u nás bohužel zatím nejde, ale doufám, že se k tomu časem daké dohrabeme, ale se záchvaty podaří ještě ztlumit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kláro a znáš celou sérii bodů, nebo jen ty tři, které jsem uváděl před lety? Například body CV1 a GV1 umí vysekat psa během sekund i z epizáchvatů trvajících v sérii několik hodin...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 19:47 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Kláro a znáš celou sérii bodů, nebo jen ty tři, které jsem uváděl před lety? Například body CV1 a GV1 umí vysekat psa během sekund i z epizáchvatů trvajících v sérii několik hodin...


Věř mi, že na Niké bylo podniknuto mnoho pokusů s epi body. Zatím nic. Vždyť koneckonců proto jsme se za tebou i stavovali na Ovčárech. Ale stejně doufám, že se k tomu jednou dostaneme, prostě že se ta její epilepsie posune do té polohy, kdy reagovat bude. Zatím ji má stále takovou "neusazenou". To je to samé jako s těmi spešl kapkami na zastavení epi záchvatu Dokonalá láska. Jednou to na ni zabralo, ale pak už nikdy. Její nervová sustava je zatím velkým otazníkem i pro neurologa, prý je její epilepsie opravdu velmi divoká.

Beru jako velký úspěch i to, že už od sérií záchvatů jsme u jednoduchých záchvatů. Prostě to holt chce trochu času a toho má u mne moře. Ono to časem půjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2014 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Klára2 píše:
...Prostě to holt chce trochu času ...
Čas je třeba, s tím souhlasím, ovšem také to chce potřebné informace. Používáš aspoň e-acu pen pro lokalizaci a stimulaci bodů?
Mimochodem, pokud jsme se viděli naposledy před tím, co tu byl labík Sunny, pak máš zastaralé informace. Donutil mne naučit se nové triky i po tom, co našel nový domov.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2015 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Chtěla jsem se zeptat ještě než přijedeme s naší fenkou k vám na vlčáry. Četla jsem tu ,že je dobrá detoxikace ,ta se dělá jak a s čím ? Jinak příznaky máme takové ,že nejdříve zvrací a pak se z ničeho nic skácí k zemi kope nohama a během chvilky je na nohou.Někdy když vidím ,že jde na ní zvracení tak jí sklidňuji drbáním a nic se neprojeví.Jedná se o epi? Popř. nechám fenku vyšetřit celkově ,ale je to fin.nákladné ...

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2015 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ashon zvracia vždy po záchvate :-k (aj to nie vždy) Že pes zvracia pred,som ešte nepočula/nezažila.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2015 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Bony měl asi 140 epileptických záchvatů, vždy se pomočil, někdy pustil bobek, ale nikdy nezvracel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2015 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Moje bývalá fenka taky nic při záchvatu neprovedla, žádné zvracení, nic.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2015 00:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Květa píše:
Bony měl asi 140 epileptických záchvatů, vždy se pomočil, někdy pustil bobek, ale nikdy nezvracel.

Ashoňák má za sebou za tie roky tiež viac záchvatov,a nikdy sa nepomočil ani nepokadil.Viem že sa to stáva,ale u nás fakt toto ne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 21:08 
Offline

Registrován: čtv 07. led. 2016 23:13
Příspěvky: 4
Bydliště: Litoměřice
kopkonwin píše:
Chtěla jsem se zeptat ještě než přijedeme s naší fenkou k vám na vlčáry. Četla jsem tu ,že je dobrá detoxikace ,ta se dělá jak a s čím ? Jinak příznaky máme takové ,že nejdříve zvrací a pak se z ničeho nic skácí k zemi kope nohama a během chvilky je na nohou.Někdy když vidím ,že jde na ní zvracení tak jí sklidňuji drbáním a nic se neprojeví.Jedná se o epi? Popř. nechám fenku vyšetřit celkově ,ale je to fin.nákladné ...

Mame uplne to same mel zachvat trikrat je mu 13mesicu a vzdy jen ze zvraceni. Uz vite jestli se jedna o epilepsii? Nebo o co? Dekuji
Klara :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie..?
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Nevým co to bylo ,ale už je to rok co to odešlo.Díky bohu... :-)

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!