Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2012 21:49 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Mám jeden vážný problém. Máme doma fenečku německého ohaře, která má 3 a půl roku. Trpí na falešné březosti. Nyní má 5 týdnů po ukončení hárání a pod levým posledním strukem jsem jí objevil zcela náhodou zatvrdlinu. Nijak si jí nevšímá, nebolí jí ani když jí ji zmáčknu. Je velikosti cca 1,5 x 1 cm. Na očkování byla před dvěma měsíci, veterinář pravidelně kontroluje struky, takže tam ještě nic nebylo. Nyní je náš veterinář na měsíc v zahraničí. Zatvrdlina je tvrdá, pohyblivá mezi prsty.

Mám strašný strach, abychom něco nepodcenili. Fenku máme hodně rádi, je i trochu mazel na loveckého psa. Krmíme jí vepřovými vývary a granulemi arden grange, dávku má rozdělenou na dvakrát, ráno a večer. Fenka váží 25 kg.

Četl jsem si v diskuzích a objednal jí dnes drags imun a phytolaccu, měli by dorazit do třech dnů, tak bych začal dávat. Schvalovali byste to? Jak bych měl prosím dávkovat? Myslíte si, že to může pomoct? Máte přece jen dost zkušeností, tak se chci ještě zeptat, myslíte si, že je to nádor nebo třeba něco jiného? Stává se to u falešek? Ještě chci říci, že má zvětšené všechny struky, ale zatvrdlinu jen u toho jednoho. Mléko jí ze struků neteče.

děkuji Vám za informace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2012 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
v kazdem pripade bych nechal fenu vasetrit veterinarem a v pripade pochybnosti bych nechal bulku vyndat a postal na hystologicky vysetreni. pokud se jedna o nador jde docela o cas. pokud se to s dostatecnym okolim vynda vcas je velka sance na uplne vyleceni, pokud se to tam ale nech do invaze do organizmu ma fena pred sebou tak mozna rok zivota. Dulezity je co je ta bulka zac, muze to byt mnoho veci ale u dost z nich se to da spolehlive urcit az pod tim mikroskopem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Souhlasím s Tchořem, zjistit "co je zač" je základ, ale jen pro snížení paniky: u nás byla podobná boule "jen" zvětšená uzlina, což sice taky ukazuje na zvýšenou aktivitu imunitního systému (= nějaký problém), ale není takový průšvih jak nádor. Takže nepanikařit, ale najít si (klidně jen na ten měsíc) jiného veterináře a zjistit.
Z Přemyslovic to máš trochu daleko, ale kdyby se Ti nechtělo zkoušet "na slepo", tak výborný veterinář se specializací na psí gynekologii je MVDr. Hošek v Brně.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ještě jedno info pro snížení paniky - i kdyby to nádor byl, tak zrovna tady je nejlépe léčitelný ze všech. Chce to ale neotálet.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 19:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A taky nemusí být zhoubný :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
A taky to může být tuková bulka...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
muze to bejt spousta veci, ale bez vysetreni bych urcite neryskoval to tam nechat. pokud to zhoubny je zalezi hodne na case jak rychle se to vynda pokud vcas tak je vyleceno.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 20:20 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Děkuji za názory. Pokud by to bylo něco horšího, tak právě doufám, že je ještě "včas".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2012 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
většina nádorů na mléčné žláze je spojená s hormonálním azměnama v době hárání tudíž se často vyskytnoua zvětší po hárání. tukové bulky s v mléčné žláze takřka nevyskytujou, takže určitě vet a domluvit se s ním

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 07:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejen s hormonálními změnami, to je příliš zjednodušené. Souvislosti s tímto problémem jsou též v psychice, v genetické výbavě a v neposlední řadě v energiích získaných po předcích. V čínské medicíně je nazývána Chi (Ki, Qi, "čchi", ...). Ledvinová Chi je právě děděná po předcích, játra, žlučník jsou zase odpovědné za psychiku. Dokud se nezharmonizují tyto roviny, musí zákonitě dojít k tomu, že vyndáš jednu bulku, objeví se jiná. Až tohle veterináři, respektive lékaři pochopí, nebude se muset tolik řezat, obzvláště s nejistým výsledkem. Bez vyřešení příčiny nejdou nikdy odstranit důsledky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 09:27 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Určitě mám na celou věc podobný názor jako pan Desenský, proto jsem v rámci možností odpůrcem nějakého řezání, zkoumání apod. Já si myslím, že naše fenka se má více méně dobře, neměl by ji trápit žádný psychický problém nebo aspoň o žádném nevím. Vypadá vyrovnaně, v pořádku. Já teda zkusím nasadit drags imun, jestli mi dorazí (už je na cestě 5 dní), bylo by vhodné případně ještě něco? Já vím, že na dálku se nedá ordinovat, ale prostě nemůžu s psiskem jet x kilometrů, sice je zvyklá jezdit autem do lesa, ale to jsou 2 km. Maximálně můžu přijet já sám, ale to nevím, jestli by něco vyřešilo. Přidám ještě na doporučení nějakých homeopatů physolaccu, prý je na toto dobré i homeopatikum conium, to se ale zdá, že v ČR bez lékařského předpisu neseženu a asi ani s ním ne :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No nevím, moje psiska běžně jezdí 500-1000 kilometrů, nikdy jsem se jich neptala, co si o tom myslí, protože to prostě bylo potřeba. Když už byste mohl přijet sám, není nic jednoduššího, než fenku prostě naložit taky. Vždyť to máte tak 150 km, pouze. Bez ní by to teda opravdu smysl nemělo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
měl jsem stejný problém u Bubliny (někde by se tu možná našla část vlákna) .. po asi tří měsíční "intenzivní" kůře na DI se bulka zmenšila o 2/3 a zapouzdřila se. A to mi vet doporučoval vzít rovnou celou mléčnou lištu - což jsem radikálně zamítnul. Je to asi necelé dva roky co s tím žije a je to naprosto beze změn. DI podávám asi 3X do roka (vždy dobrat celou lahvičku kterou má na měsíc a něco) a poslední půl rok přidávám do žrádla moučku z konopného semínka. Dá se koupit v BIO krámcích celé semínko a já ho pak doma drtím v mlýnku na moučku. Dávám 2klž. na 30Kg psa. Občas k tomu přidávám i lněné semínko. (ale to spíš na podporu obnovy srsti při línání). Taky do toho Ruda dělal i bowenky, takže věřím že vhodná kombinace alternativy, dokáže vyřešit i určité typy nádorových onemocnění - mimo jiné :-)

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 09:49 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Gungan píše:
měl jsem stejný problém u Bubliny (někde by se tu možná našla část vlákna) .. po asi tří měsíční "intenzivní" kůře na DI se bulka zmenšila o 2/3 a zapouzdřila se. A to mi vet doporučoval vzít rovnou celou mléčnou lištu - což jsem radikálně zamítnul. Je to asi necelé dva roky co s tím žije a je to naprosto beze změn. DI podávám asi 3X do roka (vždy dobrat celou lahvičku kterou má na měsíc a něco) a poslední půl rok přidávám do žrádla moučku z konopného semínka. Dá se koupit v BIO krámcích celé semínko a já ho pak doma drtím v mlýnku na moučku. Dávám 2klž. na 30Kg psa. Občas k tomu přidávám i lněné semínko. (ale to spíš na podporu obnovy srsti při línání). Taky do toho Ruda dělal i bowenky, takže věřím že vhodná kombinace alternativy, dokáže vyřešit i určité typy nádorových onemocnění - mimo jiné :-)


Děkuji za info, já jsem o tom už tady někde na fóru četl. Určitě to vyzkouším, zdá se mi to rozumné a zdá se, dle vás, že je to i účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 11:00 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Ještě bych se chtěl zeptat, co vlastně znamená zapouzdřený novotvar? Jak zapouzdření poznám? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Gungan píše:
měl jsem stejný problém u Bubliny (někde by se tu možná našla část vlákna) .. po asi tří měsíční "intenzivní" kůře na DI se bulka zmenšila o 2/3 a zapouzdřila se. A to mi vet doporučoval vzít rovnou celou mléčnou lištu - což jsem radikálně zamítnul. Je to asi necelé dva roky co s tím žije a je to naprosto beze změn. DI podávám asi 3X do roka (vždy dobrat celou lahvičku kterou má na měsíc a něco) a poslední půl rok přidávám do žrádla moučku z konopného semínka. Dá se koupit v BIO krámcích celé semínko a já ho pak doma drtím v mlýnku na moučku. Dávám 2klž. na 30Kg psa. Občas k tomu přidávám i lněné semínko. (ale to spíš na podporu obnovy srsti při línání). Taky do toho Ruda dělal i bowenky, takže věřím že vhodná kombinace alternativy, dokáže vyřešit i určité typy nádorových onemocnění - mimo jiné :-)

Tos mnel docela stesti kdyby to nebylo benigni tak uz mas fenu pravdepodobne po smrti. Ono u nadoru mlecne zlazy se se opravdu nevyplati cekat. Rozhmny je udelat biopticky vysetreni a v pripade ze by to bylo maligni, nebo to hrozilo zvratem do maligniho chovani je urcite lepsi vzit celej segment mlicny zlazy. Jde opravdu o cas - pred invazi do organizmu staci odstranit postizenou tkan s dostatecnym okolim a je vyleceno - po invazi uz nepomuze nic.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Tchor píše:
...Jde opravdu o cas - pred invazi do organizmu staci odstranit postizenou tkan s dostatecnym okolim a je vyleceno - po invazi uz nepomuze nic...

.. tomuhle nerozumím Láďo, jak neinvazivně odstraníš postiženou tkáň??
a nemyslím si, že jsem měl štěstí, pokud se v organismu začnou probouzet nádorové buňky, je to vždy reakce na "něco" a pokud odstraníš jen postiženou tkáň, neodstraníš spouštěč té reakce, ale jen její následek (jak psal Ruda) Takže pokud by to bylo nádorové onemocnění s agresivním a rychlím postupem, pak bych neviděl pro nikoho jako pozitivní, to "táhnout" až do konce plného utrpení. Pokud by to mělo pomalejší progres, pak bych dělal vše proto, aby se s tím organismus jako celek srovnal bez chemie a invazivních zákroků. Ten by přicházel v úvahu pouze pokud by to neoddiskutovatelně radikálněji zlepšilo a prodloužilo kvalitu života oproti prognóze bez zákroku. Jinak je to jen prodlužování utrpení zvířete skrze svoje Ego a připoutanost k němu.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Gungan píše:
Tchor píše:
...Jde opravdu o cas - pred invazi do organizmu staci odstranit postizenou tkan s dostatecnym okolim a je vyleceno - po invazi uz nepomuze nic...

.. tomuhle nerozumím Láďo, jak neinvazivně odstraníš postiženou tkáň??

Nebudu se zapojovat do nádorové diskuse, jen mám dojem, že Tchoř myslel "invazi do organismu" ve smyslu rozšíření rakovinových buněk po těle (metastázy) a ne ve smyslu invazivního lékařského zákroku.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Anička Bylinka píše:
Nebudu se zapojovat do nádorové diskuse, jen mám dojem, že Tchoř myslel "invazi do organismu" ve smyslu rozšíření rakovinových buněk po těle (metastázy) a ne ve smyslu invazivního lékařského zákroku.


Presne tak pokud se nador dostane do krevniho nebo lymfatickyho reciste a nadorovy bunky se dostanou po celem tele je v podstate konec. U psu to postupuje mnohem rychlejc nez u lidi. Alternativni lecbou to muzes trochu zpomalit - rozhodne ne zastavit. Nadory mlecne zlazy patri k nejcastejsim ale zaroven k nejlepe resitelnym - pokud se resi v cas.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2012 21:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle mne je ideální kombinace (jak klasiky, tak "alternativy"), ale pokud možno bez přímého šťourání se v nádoru. Ono to totiž kolikrát vyvolá bouřlivou reakci a z původně klidného spícího nádoru, který by se jinak nemělnil, se stane proliferující bestie, která poroste a dostane se všude. Je to těžké rozhodnutí každého majitele.

Já taky držím psa s rakovinu varlete už přes rok na DI a drží se (tuk tuk tuk), protože z narkozy by se neprobudil.

Ta bulka na ml. liště může být milion a jedna věc. Asi nejzásadnější faktor je, jestli je do bulky vrostlá céva. To by byl opravdu průšvih.

Ohraničená znamená, že je nádor (nebo cokoli) zapouzdřeno ve vazivovém obalu. Je to obrana organismu. tento stav může být trvalý, časem se nádor třeba kalcifikuje. Nebo se za čas může opět po nějakém stresu aktivovat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2012 07:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesně tak. Romyna žije s rakem minimálně tři roky, jelikož její zdravotní stav vč. anatomických chyb neumožňuje narkózu. Jakmile by do ní někdo škrábl skalpelem, můžu jí rovnou kopat jamku. Je na DI, Bi-Obranu, občas Boweny a trvalý přístup k TLC. Smečka jí už odepsala před lety, protože "starší chůvičky" moc dobře vědí, jak na tom je už hezky dlouho. Má to v krvi, i v kostní dřeni, jen se tomu alternativou duplo na brzdu. Zatím funguje v pohodě, je pořád veselá a žravá. Všichni víme, že to má za pár, jen nikdo nevíme jestli týdnů nebo měsíců. Ona si pak sama řekne...
U mladých psů, respektive fen se malinká bulka dá velice dobře zcela zastavit výše zmíněnou kombinací alternativy, k tomu se dá ještě pár věcí přidat a rozhodně není skalpel nutný, pokud to je do 1cm a spí to. Jakmile je to zhoubná potvora, chová se jako oheň. Jakmile se nadýchne kyslíku (nebo stresu), rozjede se jako požár. Už proto se za nějaký čas i po operaci často problém opakuje a má mnohem horší průběh. Pak ten šmejd obvykle najdeme v lymfě nebo v orgánech látkové výměny. Můžu pokračovat tím, že operací se zhroutí energetické proudy celého organismu, což právě nahrává dalším nežádaným aktivitám, protože žádný doktor neumí vyndat úplně všechno do poslední buňky. Už proto je nutné po jakémkoli takovém zákroku totální očista celého organizmu alternativou, aby se organismus dočistil a nastartoval do normálu.
Skalpel je fajn, alternativa také, ale ve správném poměru je to teprve to, čeho chce každý dosáhnout, když už se něco děje. Lékaři totiž chápou rakovinu jen jako buňky, které se "splašily". Jenže neberou v potaz to, že se jedná o nedoléčené nemoci předků a dokonce nevyřešené křivdy, ať už vlastní nebo předků. To známe my, co se na věc díváme trochu více komplexněji a nedíváme se jen na jedno místo. Stačí se zeptat strejdy Gůgla, jak je to s rakovinou skutečně a vynechat běžné lékařské pokusy, ale podívat se na princip z pohledu více do hloubky. Ono totiž nic není "náhodou" a už vůbec ne zadarmo.
Pevně věřím tomu, že čubina, o které tady byla teď řeč, je (ať už záměrně nebo ne) "přeprogramována" na energie lidí, což je nejčastější spouštěč všech vážných chorob psů, to znamená i raka. Už proto si sem raději lidi s těmi psy zvu, jelikož detaily okolo toho nevědí a jsou poněkud osobní. Ještě jsem nezažil žádného psa, který přespříliš opečováván, tedy značně "polidštěn", dožil vysokého věku ve zdraví. Z pohledu léčitelského je to totiž zcela nemožné a je naprosto lhostejné, zda se jakýkoli operativní zákrok zdaří a organismus posiluje jakoukoli formou, kromě komplexních rovin těla, duše a ducha. Stručně řečeno, skalpel ani byliny Bohužel nestačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2013 13:53 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak dlouho bych měl Drags Imun podávat? Dávali jsme zatím 3 týdny a potom byla týden přestávka a teď začínáme po týdenní pauze. Fence to strašně na piškotu chutná až se tomu divím :D

No jinak jsme tu zatvrdlinu/bulku řešili s naším veterinářem a potom ještě s jedním známým veterinářem a oba dva nám řekli, že by s tím nic nedělali, což mě trochu u veterinářů zarazilo. Prý do toho není dobré rýpat, když je to zhruba stejné. kontaktoval jsem i jednu dobrou homeopatičku, ta měla podobný názor + nám dala několik homeopatik a maliník a jírovec, prý to máme normálně užívat i s Drags Imun.

Po tom hárání jsme měli falešku a teprve teď po cca 3 týdnech falešky se mléčné lišty vyprazdňují. Na tu falešku pomohlo homeo úplně luxusně. Při falešce se to trochu zvětšilo a teď se to zase vrátilo do takové velikosti, jak to bylo po hárání, možná je to i drobek menší. Musím to zaklepat... Útvar se ohraničil, jsou jasně patrné přechody (kde končí a začíná) a řekl bych že změkl. Stává se to tak u Drags Imun? Myslíte si, že se to ještě může o něco zmenšit?

Uvítám jakýkoliv názor nebo radu, doporučení.

A ještě se chci zeptat, co myslíte, měl bych k Drags Imun přidat i Bi-Obran?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 08:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Radek2012 píše:
... Útvar se ohraničil, jsou jasně patrné přechody (kde končí a začíná) a řekl bych že změkl. Stává se to tak u Drags Imun? Myslíte si, že se to ještě může o něco zmenšit?
Imunitní systém si s tím evidentně poradil, k tomu účelu Drags slouží.



Citace:
A ještě se chci zeptat, co myslíte, měl bych k Drags Imun přidat i Bi-Obran?
Osobně bych ho nasadil, je to sázka na jistotu. Jestliže je už po Dragsu znát zlepšení, měly by stačit dva sáčky BiObranu po dobu dvou měsíců bez přerušení. Po kombinaci s cílenými Boweny by to pak mělo zmizet úplně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 09:56 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Děkuji. Ještě možná hloupá otázka, ale Vy píšete, že doporučujete sáčky, je možno použít místo sáčků tablety Bi-obran? Díky za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. pro. 2012 18:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Duchcov okr.Teplice
chci říci, že má zvětšené všechny struky, ale zatvrdlinu jen u toho jednoho. Mléko jí ze struků neteče.

děkuji Vám za informace[/quote]

Dobrý den Radku,

Já mám bohužel ten jistý problém ale oto víc horší než Vy.Moje fenka (labíka) měla už po druhé s přestávkou na cecíku bouli a dost velkou...tzv.Nádor mléčné žlázy nebo cysty.Sára má bohužel už nádor.U prvního nádoru jsem dostala od vet.prášky za 500kč Sanicell a bylo mi řečeno,že pokud se jí to oběví znova,že bude nutná operace a celá mléčná žláza bude muset jít ven:Sárince po práškách boule zmizela a byl klid ale teď je to 4 roky co se jí ze dne na den objevila na stejném místě boule velikosti tenisového míčku :( změnila jsem vet. a šla k jiným dvěma poradit se.Bylo mi řečeno od obou že operace rozhodne ne!Ohledně stáří Sárinky a ohledně velikosti boule a hlavně také popřípadě že by to byla rakovina,že není dobré jí otevírat.nejdříve že se musí zjistit co to je,jestli cista a nebo nádor!Codili jsme na tři injekce v rozmezí 10 ti dní (zylexis) a čekali jsme s panem doktorem co se bude dít dál...po měsíci Sárince se boule vstřebala a vet,jí pod ní nahmatal malé nádůrky..které jsou zatím vklidu a nezvětšují se...Jsem z toho dost vyřízená Sárinka je moje všechno je jí už 9 let a já si život bez ní neumím představit!

_________________
Petra Hrušková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. pro. 2012 18:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Duchcov okr.Teplice
Petra Hrušková píše:
chci říci, že má zvětšené všechny struky, ale zatvrdlinu jen u toho jednoho. Mléko jí ze struků neteče.

děkuji Vám za informace

Druhá část:Radím Vám proto chodte k vet.a nenechejte nic náhodě...nic nepodceňujte.A příčiny těchto nádorů na mlěčných žlázách je právě falešná březost a hárání)všechno se to díky tomu probouzí,pokud fenka není kastrovaná...ještě existují injekce před tím,než začne fenka hárat optejte se vet.je to jako ochrana pred tvořením techto bouliček nádůrků apd.a na falešné březí existuje přírodní lék jménem Pulsatilla je to bylinka která té fence v hlavě udělá pořádek aby si přestala myslet,že má štěnátko!To je dost důležité!Je to na předpis a jsou to takové malé bílé kuličky vypadají přesně jako antiperle a jednou denne 10 rozpustíte v injekční stříkačce a dáte pejskovi na piškot.Poomáhá to skvěla.Tak snad Vám bude moje odpověd aspoň trochu k prospěchu.Pozdravujte princeznu a přeji hodně zdtaví a štěstí oběma. :heart:

_________________
Petra Hrušková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Petra Hrušková píše:
A příčiny těchto nádorů na mlěčných žlázách je právě falešná březost a hárání)všechno se to díky tomu probouzí,pokud fenka není kastrovaná...


Nutno podotknout, že nikdo zatím přesně neurčil proč se tvoří nádory a rakovina. Chci říct, že kastrace není všelék a kdyby za tímto onemocněním bylo jen hárání nebo falešky, tak už by psi dávno vymřeli. Vliv tam může být, ale nic není jen černobílé.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. pro. 2012 18:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Duchcov okr.Teplice
Saerithra píše:
Petra Hrušková píše:
A příčiny těchto nádorů na mlěčných žlázách je právě falešná březost a hárání)všechno se to díky tomu probouzí,pokud fenka není kastrovaná...


Nutno podotknout, že nikdo zatím přesně neurčil proč se tvoří nádory a rakovina. Chci říct, že kastrace není všelék a kdyby za tímto onemocněním bylo jen hárání nebo falešky, tak už by psi dávno vymřeli. Vliv tam může být, ale nic není jen černobílé.


To samozřejmě ano ale tyto dvě jsou jedny z nejčastějších je to jedna k druhé!Například černá fena má větší pravděpodobnost nádoru než fena světla a jiné a jiné příčiny,tak proč na ně neupozornit a nevyvarovat se jich když mají podíl na vzbuzení nežádoucích rakovinotvorných buňek...o tomhle to přeci není...je důležité zabránit čemu koli když známe příčinu :-$

_________________
Petra Hrušková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Saerithra píše:
Nutno podotknout, že nikdo zatím přesně neurčil proč se tvoří nádory a rakovina. Chci říct, že kastrace není všelék a kdyby za tímto onemocněním bylo jen hárání nebo falešky, tak už by psi dávno vymřeli. Vliv tam může být, ale nic není jen černobílé.

.. strava, genetika, psychika (karma).. to vše se dá podle mě považovat za jedny z mnoha faktorů proč se nádory (degenerativní poruchy) tvoří u kohokoli :)
Kastrace na jedné straně může nádorové onemocnění eliminovat, ale na druhé ho zrovna tak může vyvolat, proto si myslím, že to není ta správná cesta.
Osobně mám velmi úspěšně ověřen Drags imun a nyní podávám i drcené konopné semínko a konopný výtažek (Phoenix taers) z odrůd indica. DI podávám průběžně celý rok s přestávkama a konopné semínko týden 1klž. dva týdny nic a konopný výtažek 0,25ml 2x týdně na piškot na noc.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 10:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra Hrušková píše:
Saerithra píše:
Nutno podotknout, že nikdo zatím přesně neurčil proč se tvoří nádory a rakovina. Chci říct, že kastrace není všelék a kdyby za tímto onemocněním bylo jen hárání nebo falešky, tak už by psi dávno vymřeli. Vliv tam může být, ale nic není jen černobílé.


To samozřejmě ano ale tyto dvě jsou jedny z nejčastějších je to jedna k druhé!Například černá fena má větší pravděpodobnost nádoru než fena světla a jiné a jiné příčiny,tak proč na ně neupozornit a nevyvarovat se jich když mají podíl na vzbuzení nežádoucích rakovinotvorných buňek...o tomhle to přeci není...je důležité zabránit čemu koli když známe příčinu :-$

Opravdu znáš příčinu?
I když je v tom trochu pravdy, mýlíte se obě. Už minimálně před patnácti lety věděli profesionální vědečtí genetici, že za tento problém jsou zodpovědné nedoléčené choroby předků, a nutno podotknout, že se jedná o veškeré choroby, tedy také o ty psychické. V léčitelských kruzích se o tomto problému ví stovky let, kdy se s tím první léčitelé a praktici medicíny setkali poprvé, jen to nazývali jinak, než dnešním termínem rakovina. Už staří Řekové zmiňovali tento problém, jen tehdy jinou terminologií a cituji "První komplexnější popis nemoci, jakožto i první operaci prsu zasaženého bujením tkáně, se odehrál v 17. století". Díky poněkud nekvalitní DNA máme na raka zaděláno v podstatě všichni, jde vždy jen o tzv. "spínače", kdy nemoc propukne, anebo se zdravým životním stylem "nechá spát". To však ještě neznamená, že předpoklady pro nemoc ve své DNA nepředáváme dál.
Jak už jsem naznačil, jakékoli oslabení organismu může být výše zmíněným spínačem. Mezi to samozřejmě patří u fen hárání, ovšem i slabá duševní imunita. Ta se však lítostí oslabuje a ničí. Číňané léčí komplex těchto problémů tzv. "zklidněním ducha". Je-li totiž z jakéhokoli důvodu psychika v nerovnováze, nemůže být tělo jako celek zdravé. Potom je jedno, zda je fenka kastrovaná nebo ne, stejně může nádorem onemocnět, jen ne na orgánech, které se vyjmuly. Dívat se na nádor nebo na rakovinu jen z pohledu lokálního, tedy jen do místa, kde se utvořil, je právě ta největší chyba dnešní moderní medicíny. Když se na to budeme dívat holisticky, tedy celostně, zjistíme, jak to celé funguje.
Je to podobné, jako když máte vrak, kde perfektně opravíte lak, vyndáte rozbitá skla, potom nárazníky, ale už neopravíte brzdy, nebo necháte špinavý olej v motoru. Vše bude na oko pěkně vypadat, ale nemůže to fungovat. To stejné je s kastrací, kde sebere domnělý "zdroj problému", myslíte si, že jste zvítězili, přitom nevyčistíte organismus od škodlivých faktorů, psychiku necháte napospas osudu a nenastartujete samoozdravné procesy. K těm patří strava, aktivity, odpočinek, myšlení, a td. a td. Moderní medicína na mentální vliv při jakékoli chorobě nemyslí, proto do nás rvou jen prášky, nebo sahají hned po skalpelu. Přitom mnohdy stačí jen málo na celkové uzdravení.
Už kdysi za mých mladých let se v časopisech pro děti objevovala hláška "lékař léčí, příroda uzdravuje". Jenže my sami jsme také součástí přírody, tak proč si nepomoci sami? Stačí jen hledat ty správné informace. V prvé řadě by mělo být pochopení celistvosti, tedy uzdravování těla, duše i ducha zároveň.
Často slyším, "nám je pejska tak strašně líto, jak je nemocný a děláme pro něj všechno"...
Opravdu všechno?...
Lítost nemá se zdravým nic společného, mnohem blíž má ke smrti!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 11:26 
Offline

Registrován: sob 24. lis. 2012 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Přemyslovice
Chtěl bych se ještě zeptat, jestli je možno používat místo BiObran sáčků biObran tablety?

děkuji za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 13:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tabletami nemám u psů zkušenost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bulka na mlečné žláze
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
P. Desenský děkuji za upřesnění :-) Protože se v tomhle moc nevyznám, nechtěla jsem psat nějaké konkrétní příčiny atd., ať nekecám :-) Jen se mi nelíbí řešit problém hned kastrací/řezáním do těla, tak jsem zareagovala. Věřím, že tahle nemoc má spoustu příčin a neznám nikoho komu by operace 100% pomohla.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!