Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: sob 01. zář. 2012 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak bohužel netuším ... jen vím, že se dělá přísná karanténa v kravíně, kde bouchne :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Evi prakticky všechny plísně se vyznačují kroučkovým rustem .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
S odhojováním ze středu? O to mi tam jde nejvíc, popravdě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Microsporum canis ? Obrázek

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
A co si myslíte o tomhle? Našla jsem Goroušovi v srsti několik takovýchto útvarů, nedrbe se a má hnusnou srst s lupy (spíš jsem to přikládala šrotu čím byl krmen v útulku, plus špína, stres, atd)
Obrázek je vygooglený, ale je to stejné. O tomhle píšou, že to není ten microsporum canis (hned jsem začla trochu plašit, jestli to náhodou nemá taky), ale nějaká alergie zřejmě. Co myslíte?
Obrázek

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2013 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
To Vhera: Ahoj ,reaguji na tvůj příspěvek z 31.srpna 2012 ,kde má na fotce pesan kruhovitý útvar.Chtěl jsem se zeptat ,jestli jste vy nebo veterinář přišli na to co to může být, popřípadě jak jste to léčili?dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2013 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Ahoj, nakonec se to ten třetí den srovnalo do roviny, zbyl tam jen světlej hladkej kroužek a pak zmizel i ten. Tak nevím, co to mohlo bejt (Jani, ještě že sem si předtím nevšimla tvýho příspěvku o tom mikrosporu -to by mě asi vyděsilo :shock: )
Myla sem mu to řepíčkem, aloe vera a mazala avirilem

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Chci se podělit o jednu zkušenost. Menekovi se udělalo pod uchem zanícené místo, myslím jako reakce na vyškrábnuté klíště. Pořád si do toho hrabal, takže se to začalo rozlézat a hnisat. Ještě ke všemu pod tím uchem to málo větralo.
O víkendu mu bylo blbě, zalézal do tmavých koutů a trpěl. Byla jsem rozhodnutá, že s ním dneska půjdu k vetovi.
Mezi tím jsem ale vystříhala srst a omývala černým čajem a betadinou. Dneska se to začalo zklidňovat a je vidět mírné zlepšení. Uvidím zítra, tak snad to zvládneme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 21:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
určitě jo :pray bylo by dobré, kdyby jsi mu nějak zvládla zafixovat ucho, aby mu do toho nelezlo 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
To by potom vypadalo snad na límec. Nenechá to na pokoji. Nebo by se dalo zafixovat punčochou, co se dává chrtům přes uši, ale zase by zasahovala do toho zánětu. No, uvidím zítra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: úte 11. čer. 2013 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
co se týká kůže.. hot spoty, bakt. infekce apod. hodně dobrou zkušenost mám i s přípravkem Clorexyderm spot gel, jde sehnat i přes net...

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: stř 11. zář. 2013 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj,

prosím o radu. Ritě se udělalo tohle. Je to na kyčli. Nejdřív jen flek bez chlupů -svědivé, chce to kousat a drbat. Desinfikovala jsem to Betadinem, mokvalo to, další den to bylo ještě vetší. Tak jsem vystříhala chlupy okolo, takže teď to vypadá zase trochu jinak, než na obrázku. Je to ohraničený ovál, trochu vystouplý. A okolo jsou asi 3 černé ťupky. Vytírám Betadinem a začal jsem natírat domácí konopnou mastí a už je to méně svědivé. Ani ti už není tak červené.
Myslela jsem, že je to od nějakého štípance. Je to možné? Nebo je to něco horšího?

Díky Petra

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: sob 14. zář. 2013 08:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jestli se to nebude objevovat i jinde po těle, mohl to být štípanec, do kterého si pes škrábne a udělá se tam bakteriální infekce. Černé ťupky? možná špína, možná bobky od blech. Prostě psa prohlížej, případná "žvížátka" pak zneškodni. :wink:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Díky za reakci.
Po týdenním neúspěšném léčení jsme zajeli za paní doktorkou. Blechy jsme nenašli, ani jiné parazity. Ale prý to může být od roztočů. Je mi to sice divný, protože roztoče jsou přeci v každém kožichu. Pro jistito dostala extra účinný spot a vodičku na poraněnou kůži. Teď už je to docela dobrý. Rána se hojí a už ano tolik nesvědí.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže člověk najde u psa byť jedinou blechu, pak pes nemá blechy, ale blechy mají jeho. Ony se ty potvory umí moc hezky schovávat. Tohle vypadá opravdu na typický bolák s alergickou reakcí na bleší štípnutí. U chlupaťáků jsem to zažil mnohokrát. Asi bych řešil psa nějaký odblešákem, který odbleší i ležení a místa, kde se pes pohybuje. Viz. dané téma.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
V podstatě to stejné se udělalo mému psu poté, co si rozškrábal místo, kde měl klíště. Několikrát denně jsem to proplachovala Betadinou a mazala přírodní mastí od Dr. Maggie na hot-spoty a podobné kožní problémy. Asi za 10 dní až dva týdny to bylo pryč.
P.s. Za tak dlouho kvůli tomu, že si to jednou mezitím "krásně" rozškrábal... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Desenský píše:
Jestliže člověk najde u psa byť jedinou blechu, pak pes nemá blechy, ale blechy mají jeho. Ony se ty potvory umí moc hezky schovávat. Tohle vypadá opravdu na typický bolák s alergickou reakcí na bleší štípnutí. U chlupaťáků jsem to zažil mnohokrát. Asi bych řešil psa nějaký odblešákem, který odbleší i ležení a místa, kde se pes pohybuje. Viz. dané téma.


Díky moc,
extra silný spot na blechy a roztoče jsme aplikovali. Prý vydrží až dva měsíce.
Akorát je mi divný, že se nedrbou kočky, které jsou se psinou pořád v kontaktu.
Ale dle rčení doktorky je teď období bleší invaze, tak to klidně mohla být i tahle potvora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: sob 02. lis. 2013 11:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
reaguji na tento příspěvek z vlákna o Energy:
Nikola píše:
tenhle problém řešim už snad dva roky,průběžně se to zhoršuje a zlepšuje... nejhorší to má kolem srpna...teď je to relativně lepší (lepší v tom smyslu,že se mu po procházce nedělají nové "opary"...ale stávající se otevírají a krvácí...pak samozřejmě kulhá,po štěrku se mu chodí opravdu blbě a je vidět že ho to bolí)
žere Firstmate (na barf jít teď nemůžu)
přidávám Bomazeal (preventivně jednu tabletu)
olej ostropestřec (2měsíce ho bere)
absolvovala jsem s ním akupunkturu (asi 5-6 "sezení",na víc teď nemám peníze :( +asi 3 x bowenky)
před 3dny mi přišel ten Drags+Renol
a včera jsem koupila ještě sypaný čaj měsíček,který mu dávám malej hrníček vypít (do žrádla) a omývám mu tím nohy...

kastrovanej není...


mám pár dotazů: změna krmení má vliv? vyšetřovala se kompletně krev (hormony pohlavní, štítné žlázy, minerály ...), dělaly se kultivace? přidáváte probiotika? jak sjte na tom psychicky vy a obedcně místo/lidi, kde se pes pohybuje (když si vzpomenu na Diosso jak velký vliv měla na psa psychika okolí ...)

Jinak kůži bych zklidňovala řepíčkovým nebo černým čajem a dotovala bych jí sírou (buď formou sirného mejdla a koupelí (nedělám víc jak 3, po jednom týdnu, pokud to nezabere, většinou to nemá už cenu dál dělat) nebo jsem i patlala tekuté MSM na postiženou kůži. Je to čistě na zklidnění kůže, na ošetření ran, ne na vyléčení, bohužel.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: ned 08. pro. 2013 23:04 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2010 22:44
Příspěvky: 54
Bydliště: Liberec
takže když řeknu na veterině,že chci kompletně vyšetřit krev a jako příklad uvedu-hormony pohlavní, štítné žlázy, minerály ... tak to stačí? zní to třeba blbě,ale do teď mi nikdo na veterině nenavrhnul,že by bylo dobrý udělat takový nebo takový testy krve...nikdy mi neřekli,že by to mohla být třeba ta pyodermie-ta mě napadla potom,co jsem viděla fotky na stránkách Anima veteriny na Praze 5. Vždycky mi řekli,že pokud měl dřív v uších kvasinky,tak je má i na nohách...zhruba před rokem mu doktorka vzala stěry a během chvilky přišla a že pod mikroskopem vidí kvasinky,takže mu na to mám dát ten panolog co dává do uší...na chvilku to pomohlo ale za čas se to vrátilo...psychicky na tom nejsme ani jeden dobře-proto máme ty bachovky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pon 09. pro. 2013 18:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kvasinky? To jsem nějak vynechala. A má to i v uších? Zkusila bych v tom případě ještě před vyhazováním peněz za veterináře, sehnat si starší kytku aloe vera, ustřihnout list a vyždímat ho na ty packy a pěkně potřít. Stejně tak do uší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pon 09. pro. 2013 18:09 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2010 22:44
Příspěvky: 54
Bydliště: Liberec
doufám,že to nezakřiknu,ale zánět v uších neměl už přez rok... kytku se snažim sehnat už asi 3měsíce,kdy mě na ní nasměroval R.D.,ale nemám štěstí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kožní problémy
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě. 2014 17:12 
Offline

Registrován: ned 24. úno. 2013 19:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Vsetín
Dobrý den,
Měla bych dotaz ohledně kožních problémů 3 roky starého křížence středoasiata a kavkazáka. Počátkem léta a konče podzimem se mu dělají tzv. hotspoty , které začnou tím, že jinak černá podsada zhnědne, splstnatí a vytvoří se ložisko lupů. Tyto místa si rozlíže a vykouše. Místa vystříhám, desinfikuji Betadynou a pak mažu Betadynou mastí. Postižená místa se sice zahojí, ale vytvoří se další. Zpočátku jsme krmili granulemi Roayal, ale na radu veterináře jsme přešli na vařenou stravu. Situace se ale nezlepšila. Zdravotní stav se trochu zlepšil po injekci na vnější i vnitřní parazity, kdy se mokvavá místa zahojila, ale vytvořila se nová. Pes je celoročně venku a s prvními mrazy problémy zmizí. Děkuji za odpověď.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kožní problémy
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě. 2014 21:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevařila bych, ale přešla na syrové maso a vynechala hodně kalorická masa (hovězí a vepřové). Plus udělat kůru drags imun a ostropestřec mariánský.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kožní problémy
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2014 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To vypadá na oslabení imunitního systému a nerovnováhu na energetických drahách zvaných meridiány. V úterý dopoledne mi sem jezdí akupunkturista, já provádím Bowenovu masáž a akupresuru. To vše umí spolehlivě vyrovnat zmíněné meridiány a zároveň můžeme vymyslet optimální podpůrnou dietu. Stačí zavolat a domluvit si přesný termín návštěvy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kožní problémy
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2014 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Ahoj, už ste sa niekto stetli so stratou pigmentu u psa? Naša Aida ho začala strácať na nose, naskôr som myslela, že si ho len niekde zodrela, ale keď sa to nemenilo, boli sme u veterinára, ten povedal, že pokiaľ tam nie je zápal, ani žiadne zmeny štruktúry, tak to bude niečo ako vitiligo u ľudí. Nedal nám nič, ani nerobil rozbor. A už sa jej vyhodil biely fliačik aj na ststi nosa medzi očami a dnes som pozerala, že aj koža v kútiku oka stráca pigment. V podstate mi to z estetického hľadiska nevadí, je to kríženec, len ma tak napadlo, či s tým nemôže mať problém, keď nastanú slnečnejšie dni, či sa jej to nebude spaľovať na slnku, či jej to niečim nenatierať? Lebo už teraz, keď svietilo slnko, tak jej ten ňufák zružovel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kožní problémy
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě. 2014 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejspíše to bude důsledek přímé příbuzenské plemenitby. Problémy to samozřejmě způsobovat může.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kožní problémy
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2014 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Desenský píše:
Nejspíše to bude důsledek přímé příbuzenské plemenitby. Problémy to samozřejmě způsobovat může.

To je možné, mám ju z útulku, jej pôvod nepoznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyrážka
PříspěvekNapsal: sob 20. zář. 2014 10:03 
Offline

Registrován: sob 30. srp. 2014 12:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Nesetkal jste se s tím někdo? Máme 10 měsíční fenku dobrmana a někdy na jaře(duben,květen) se začla lehce drbat v podpaží. Nic extra,párkrát za den. Žádná vyrážka. Na konci července se párkrát koupala v rybníku a v podpaží naskočila červená vyrážka. Šli jsme na veterinu,kde dostala injekci na svědění a nějaký žlutý olejíček na potírání. Vyrážka zmizela,svědění ne. Od té doby se občas vyrážka objeví,pak zase zmizí. Zarudlou kůži nemá(pokud si to nerozdrbe). Jsou to pouze červený pupínky a někdy puchýřek. Poslední týden se drbe i v noci. Pupínky jsou na bříše, v tříslech,na hrudníku a v podpaží. A posledních pár dní si začla drbat i packy- tam jsem žádnou vyrážku neobjevila. Týden dávám ostropestřec. V pondělí se chystám na veterinu.
A ještě má na stehnech z vnější strany, tvrdé pupínky,které jí nesvědí, tak 3mm v průměru. Pupínek začne mizet a na jeho místě vypadne srst a kůže je suchá. Srst na zbytku těla má lesklou a bez problémů. Krmíme barfem. Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: sob 20. zář. 2014 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Nějaké foto by nebylo? Detail na vyrážku.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2014 13:57 
Offline

Registrován: sob 30. srp. 2014 12:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Fotka mi nejde vložit,je moc velká a nevím jak ji na kb zmenšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2014 17:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Carmen, přímo na poradnu fotky vkládat nejdou, máme málo místa na serveru. Nahrajte jí na rajče nebo nějaký image hosting (imgup.cz, imagelink.cz, sdilej.net...) a sem dejte odkaz.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: pon 22. zář. 2014 18:45 
Offline

Registrován: sob 30. srp. 2014 12:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Klášterec nad Ohří
http://libuskabar.rajce.idnes.cz/x/
jinak už vím,co jí je. Dravčík. V sobotu jsem vyprala všechny deky a pelech,vyluxovala gauč a Carmen nastříkala diffusilem a drbání je cca na 20% oproti předchozím dnům. Zítra další nastříkání diffusilem, pak v pátek a snad to bude už v pořádku. Ale máme ještě jednoho psa na zahradě a vždycky když byla na zahradě,tak se jí to zhoršilo,takže má dravčíka i on. Myslíte, že bude stačit,když oba dostanou za krk spot on jehož účinek je cca 5 týdnů a podle toho,co jsem se dočetla,tak dravčík žije asi 3 týdny,tak by to mělo k vyhubení stačit,ne? + vystříkat mu boudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2014 10:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vyhubit dravčíka není tak snadné. Musí se několikrát zderatizovat úplně všechno, kde se psi běžně pohybují. Na tohle spot nestačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyrážka
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2014 11:00 
Offline

Registrován: sob 30. srp. 2014 12:28
Příspěvky: 6
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Tak dravčík to nebyl :-( při druhém stříkání diffusilem se začla zase drbat a včera se zase ceá osypala. Dneska jsme byli na veterině,udělal seškrab-negativní,tak jsme dostali antibiotika,šampon antibakteriální a dithiaden a za týden se máme ukázat. Podle veta je to buď bakteriální zánět kůže ,nebo alergie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty kůže
PříspěvekNapsal: sob 17. led. 2015 20:15 
Offline

Registrován: úte 28. říj. 2014 22:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Ahoj, chtěl bych se zeptat těch, kdo mají zkušenosti s hotspoty, zda je to běžné i v zimě. Mám mladého pyrenejce- 7měsíců a před měsícem měl první hotspot a teď už má druhý. Rozhodně se nekoupal ani nepromokl, takže původ nebude zapařenina. Spíš mám podezření na blechu. Máme kočky, který to můžou přinést z venku, sousedi mají kočky i psy určitě s blechama. Takže i když mám psi i kočky ošetřené, vždycky se může ojedinělá blecha objevit a kousnout. Zajímá mě zda se to běžně objevuje i v zimě a jaké máte zkušenosti s opakujícím se hotspotem. Pes to měl poprvé pod krkem (objevilo se to krátce po nasazení kiltix obojku, tak jsem měl i podezření na alergickou reakci) a teď to má v místě kohoutku.
Díky za reakce.
Erik K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 16:01 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Ahoj, vítej do klubu :D (pyrenej je PHP?) - pro PHP jsou hotspoty bohužel typické :cry: , ten můj má poslední teď tak 3 týdny. Pes nemusí promoknout, stačí vlhko a letošní zimu je dost vlhko a málo mrazivo. A samozřejmě bleší kousnutí je taky možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 10:24 
Offline

Registrován: stř 11. úno. 2015 10:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Dobrý den, potřebovala bych poradit.
Máme devítiměsíčního bostonka a již několik týdnů ho trápí kožní problémy.
Začalo to škrábáním uší a olysáním kolem očí. Na veterině jsme dostali 2x Stronghold, že se jedná o svrab. Po druhé aplikaci se pejsek malinko zlepšil. Asi po dvou týdnech si rozškrábal bradu, udělalo se mu pár větších vyrážek na bradě, v obličeji i v uších. Podle veta šlo o akné a dostali jsme antibiotika a Peroxiderm na omývání. Brada se zahojila, ale škrábání se velmi zhoršilo, pejsek měl velmi rudé a krupičkovaté uši vevnitř, občas červené tváře i kůži nad čenichem. Další diagnóza byla tedy alergie. Dostali jsme šampón na zklidnění kůže a 2x denně půlku Zyrtecu. Mezitím byla jedna injekce kortikoidů – to se zcela zklidnil, kůže úplně vybledla a všechno bylo OK (já vím, kortikoidy jsou velmi nezdravé, ale bylo to jako kouzlo). Veterinář nabízí jako další krok nechat vyšetřit o jakou alergii jde a podle výsledků se zařídit.
Teď máme šampón a Zyrtec a jeden den je všechno fajn a dva dny ne. Teď již bohužel třetí den nic nezabírá a pejsek má červené fleky už i pod pažičkama a jeden malý na břiše i na kouličkách. Brada a tváře jsou rudé, tváře rozškrábané. Jen ty uši nebývají celý den tak rudé, někdy jsou dokonce i celé světlé. Na uklidnění dávám Skingel – zinkový gel, přímo na kůži, to vždy pomůže. Zvažujeme ten test na alergie. Jsme už zoufalí, protože pejsek není ve své kůži a moc bychom mu chtěli pomoct. Co mi prosím poradíte?
Moc děkuji za jakékoliv postřehy.


Naposledy upravil Johule dne pon 23. úno. 2015 15:01, celkově upraveno 2
na žádost přesunuto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Čím krmíte?

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 11:34 
Offline

Registrován: stř 11. úno. 2015 10:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Krmíme vařeným kuřecím masem s mrkví a rýží. Zkoušeli jsme přechod na granule (Marp holistické rybí), ale moc to nešlo. Jako malé štěně jedl kuřecí granule First Choice, potom ty Marp rybí, ale měl nějaké problémy, kdy sežral co neměl a chvíli trvalo, než se trávení upravilo a tak jsme zůstali u vaření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 22:06 
Offline

Registrován: úte 28. říj. 2014 22:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
To skutečně vypadá na alergii. Já bych šel do toho testu. Každopádně se zamyslete s čím vším pes přichází do styku, včetně potravy, abyste ho na všechny tyto potenciální alergeny nechali otestovat. Zároveň zaexperimentujte se stravou. Jednak to co píšete, že krmíte, není zrovna dostačující a i když to vypadá dietně, může být pes alergický na jakoukoliv s uvedených ingrediencí. Postupně vylučte jednu ze složek z jídelníčku. Pokud se to zlepší, mohlo by to být ono. A postupně pak začněte krmit pořádně. To, co píšete je fakt dieta.
Co blechy, nemá ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 23:24 
Offline

Registrován: stř 11. úno. 2015 10:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Děkuji za odpověď. Blechy jsme zatím žádné neviděli, kožich prohlížíme pořád. Veterinář nás přemlouvá na granule, na jednu stranu je to jednoduché, ale mě se to moc nelíbí. Občas jsme přidali ke kuřeti třeba játra nebo srdíčka, ale ne vždycky to pejskovi sedlo. Co bychom měli na stravě změnit? Jsem hrozně nejistá, co se týká zkoušení různých potravin, zatím to nebylo moc úspěšné. Když jsem přidala kousíček celeru, tak se osypal, po mase obraném z kuřecích kostřiček měl několikrát průjem, vařenou řepu vůbec nechtěl. občas dostane kousek syrovéjo čínského zelí, to má moc rád.
Testy budou z krve a budou údajně na asi 30 alergenů. Už jsme byli na odběru a čekáme na výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 23:31 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Zkuste mrknout do témat v části poradny zaměřené na výživu, třeba tohoto a tohoto. Rady určitě budou ale i v dalších vláknech. Jen je tam toho fakt hodně, tak by to pročítání chtělo věnovat nějakej čas...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2015 14:55 
Offline

Registrován: stř 11. úno. 2015 10:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Už máme výsledky. Pejsek má alergii na roztoče, na krmení ne. Děkuji za předchozí odpovědi a za snahu pomoci. Teď už se s tím musíme poprat sami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pon 14. zář. 2015 12:13 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Ahoj, mám roční fenku, cca 20kg. Začala se mi víc drbat, má trochu opelichaná zaouška, na zadních packách klouby - ale nepřipadá mi to jak otlaky. Má zarudlé meziprstí, sem tam se jí na těle ukáže takový pupínek. U veta jsme byli, demodex je vyloučený, štítná žláza OK, anální žlázky taky v pohodě, zřejmě se jedná o alergii - nejspíš potravinovou. Momentálně dávám hypoalergení jehněčí granule od Annameat, ostatní dobroty máme zakázené. Packy několikrát do týdne omývám šamponem z klíčku, mažu bepanthenem. Kdesi tady na foru jsem se dočetla, že je dobré podpořit pejskovi imunitu, tak jsem pořídila ostropestřecový olej a pupalkový olej na kožíšek. Můžete mi prosím poradit, zda oleje střídat nebo nejdřív nasadit ostropestřec a třeba po 14dnech až pupalku? A kolik jí toho na její váhu mám dát? Nechci jí tím způsobit ještě střevní potíže.. Děkuji :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: pon 14. zář. 2015 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Jenom poznámku, dnes už se jehněčí neřadí mezi krmivo, na které se nevyskytuje alergie. Už jsou i psi alergičtí na jehněčí granule.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2015 05:23 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Určitě může být, jen mi bylo řečeno, že mám vyzkušet granule s bílkovinou, s kterou se ještě nesetkala.. Když jsem pátrala po vyhovujících granulých pro štěně, vyzkoušela jsem rybí First Mate- ty nežrala, TOTW - měla průjem, kuřecí Acanu - ta jí chutnala a vše bylo OK, až do teď.. Baštila jí pravidelně cca 4 měsíce. No a teď se mi chuděra osypala. Annamet mám asi 14 dnů a sem tam se ještě drbe, ale to je asi krátký čas na to, aby se to nějak srovnalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2015 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rybí granule mi také někteří psi nechtějí. Spojte se s panem Štajnem z Opavy, jenž dodává a vyrábí hodně kvalitní granule. Link na něho najdete v bannerech týkajících se krmiv dole na této stránce. Tento pán se vyzná v krmivářství psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kožní potíže
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2015 09:15 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Díky za tip, ještě se zeptám co se týká těch potravinových doplňků. Mám olej přidávat do granulý každý den? A střídat ostpr. s pupalkou třeba obden, nebo po týdnu? Nebo mixovat oba? Dávat po lžičkách?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!