Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2014 11:42 
Offline

Registrován: sob 20. pro. 2014 14:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha západ
Zdravím vás,

má někdo zkušenosti s cystami u psů?

Máme skoro 8 letého křížence. Všimla jsem si, že má moč mírně načervenalou, odpoledne už z něj kapaly kapky krve. Hned jsme vyrazili na veterinu a dostali atb. Druhý den jsme byli na sonu a bylo nám řečeno, že má cysty na prostatě, že to není nic hrozného, ale že mi doporučují nejlépe chemickou kastraci psa...
Upřímně řečeno, vůůvec s chemickou kastrací nesouhlasím, nevím proč bych do něj měla cpát nejaké srajdy.
To už opravdu raději chirurgicky vykastruji, ale ráda bych se zeptala, jestli to něko z vás řešil? 8 letého psa kastrovat se mi také nechce, nikdy nebyl pod narkozou, nikdy nemarodil. Samozřejmě pokud nebude jiná možnost, tak do toho půjdu, ale hledám i jinou cestu, pokud taková existuje. Nechci, aby se nám to jednou výrazně zhoršilo či aby, jak mi na veterině hrozili z toho měl nádory. Další mínus je, že žije ve společnosti feny a její hárání mu prý bude také dost ubližovat :cry: tak prosím poraďte jaké máme zkušenosti vy ... děkuji Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2014 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
O tomto problému se píše i v dalších tématech: prostata, kastrace. Případně další zkušenosti můžeš najít, když použiješ tlačítko hledat.
Chemickou kastraci určitě ne, může to udělat totální bordel, to už je fakt lepší klasická. Oprace je vždycky riziko a u kastrace je spousta vedlejších účinků jak fyzických tak v povaze a chování. Takže si všechno pročti a dobře rozmysli. Já jsem psa kvůli prostatě vykastrovat nechala a dopadlo to celkem dobře, změny v chování samozřejmě jsou, ale ne tak katastrofální, jako jsem vídala u jiných kastrátů.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2014 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Taky jsem psa v 10 letech kastrovala z těchto důvodů, měl prostatu kromě nějakých útvarů v prostatě, které pak zmizely, i zvětšenou. A taky neměl žádný problém, krom toho že ho přestalo tankovat hárání.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2014 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Podle zkušeností z mého okolí - čím starší pes se kastruje, tím menší jsou vlivy na chování. Povaha je u seniorů ustálená, většina jejich konání je založena na zvycích a pevně zakořeněna. Jejich vztahy s ostatními ve smečce jsou také víceméně stabilní. Zase na druhou stranu, u opravdu starých psů se zvyšují rizika spojená s narkozou a zákrokem samotným, přece jen je to velký zásah do organismu. Pokud by byla operace nevyhnutelná, chce to nějaký rozumný kompromis a určitě psa dobře před operací vyšetřit, jestli na to má.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2014 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zase Osmiletý pes není nejaký přestárlý geront pokud se nejedná o psa nad 40kg zákroku bych se vuebc nebála jen bych nechala udělat předoperační vyšetření krve- játra-ledviny a srdce ale u nás na klinice uspácáme běžně psy nad deset let a nemají s narkozou větší problémy,
na cysty na prostatě a zvětšenou prostatu lze ještě vyzkoušet ypozan- občas zabere i trvale ale měl by pusobit minimálně 6měsícu a nejedná se o chemickou kastraci- bohužel přesně nevím jak funguje. nicméně se tímto přípravkem dá zjistit zda jde opravdu o cysty nebo o nádor- na ten léčba nezareaguje. a případně se pak dá třeba po pul roce rpovést ta kastrace která problém vyřeší trvale

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2014 12:52 
Offline

Registrován: sob 20. pro. 2014 14:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha západ
Moc děkuji za reakci

Právě, že má 42 kg :(

určitě ještě zkusím jinou veterinu a nechám si udělat kompletní vyšetření..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2014 12:58 
Offline

Registrován: sob 20. pro. 2014 14:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha západ
jinak co mi na vet. řekli, tak má cysty, ale prostatu zvětšenou nemá.

A ač je jedná o velkého psa, jak jsem již psala má skoro 43 kg jeho věk absolutně nikdo nepozná. Je ve výborné kondici a takové naše věčné štěndo... většinou si lidé myslí že mu jsou tak 3-4 roky :-)

no mám pěkné svátky a o čem přemýšlet...

Je to můj první pes, takže moje největší láska a snažím se tedy najít nejlepší variantu pro něj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cysty na prostatě
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2014 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
No je fakt že jsem z toho taky měla strach, ale to proto, že předtím byl už jednou pod narkozou, když mi ho málem zakous labrador, byl to menší kříženec a ležel na operačním stole tři hodiny, a pak ještě měl prodělaný autoimunitní zánět krve s následným poškozením srdce. Tak jsem si připlatila za lepší narkozu a anesteziologa u operace.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!