Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zánět třetích víček
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 11:37 
Mám dotaz ohledně třetích víček. Máme 2 whippetky - Berry 3 roky a Lavi 5 měsíců. U Berry byly neustále záněty třetích víček, takže jsme museli co chvíli dávat antibiotikové masti, až jsme to museli nechat operovat a od té chvíle je to v pohodě. Bohužel u Laviny se to objevilo teď také. Veterinář nabídl operaci, ale já nevím... štěně mi připadá malé na narkózu, ale zase dávát co měsíc antibiotikovou mast taky není uplně v pořádku. Máte s tím někdo zkušenosti ? Ptala jsem se, čím by to mohlo být a bylo mi řečeno, že je to hlavně prachem, event běháním ve vysoké trávě a že většina štěňat si tento zánět přinese od chovatele. Což mi příjde zvláštní, že se to projeví až 3 měsíce po odebrání.
Díky moc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Nevim jestli to pomuze...
Ja mam krizeneho jezevce, ale taky dlouho trpel zanetama oci, porad jsem mu je mazala antibiotikama.. A taky pry to mel z toho jak je nizko u zeme a kdyz probiha travou nebo kobrecem nebo cimkoliv, tak to ma pry k prachu a pylu bliz, v podstate hned u oci....:?
Pomohlo kdyz jsem mu pravidelne zacala cistit oci, u mazleni, kdykoliv prubezne pocas dne takove ty karpinky u oci.. nebo i jen jak se mu tam nasbira takova ta pruhledna bilkovinova hmota. V podstate jsou to stejne veci, ktere se dostanou do oka a oko se jich snazi zbavit. Takze kdyz je odstranim, tak nemaji dostatek casu delat tam neplechu.
Normalne mu to otru prstem (driv to bylo tamponem, ale uz jsem zpohodlnela :lol:) a od te doby zanety prestali...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 13:49 
Alvi píše:
Nevim jestli to pomuze...
Pomohlo kdyz jsem mu pravidelne zacala cistit oci, u mazleni, kdykoliv prubezne pocas dne takove ty karpinky u oci.. nebo i jen jak se mu tam nasbira takova ta pruhledna bilkovinova hmota.


Toto já dělám pravidelně a vždy, když vidím, že v očích něco mají a stejně to nepomáhá.... :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět třetích víček
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 23:52 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Berry píše:
... Bohužel u Laviny se to objevilo teď také. Veterinář nabídl operaci, ale já nevím... štěně mi připadá malé na narkózu, ale zase dávát co měsíc antibiotikovou mast taky není uplně v pořádku. Máte s tím někdo zkušenosti ?
Díky moc


Mojí čubince dělal doktor třetí víčko na jednom oku jen po nakapání "umrtvovacích" kapek do oka, žádnou narkózu dostat nemusela. Jediné, co jsem musela já udělat, bylo jí podržet, když jí to dělal. Lidem také oko před zákrokem jen znecitliví....Jinak nám vet říkal, že třetí víčka se dělají nejvíc z prachu a poradil nám, že když je zvýšený výskyt prachu ve vzduchu (což se snadno pozná), nezkazí se nic vykapáním obyč borovou vodou.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět třetích víček
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:17 
Naty píše:
Mojí čubince dělal doktor třetí víčko na jednom oku jen po nakapání "umrtvovacích" kapek do oka, žádnou narkózu dostat nemusela. Jediné, co jsem musela já udělat, bylo jí podržet, když jí to dělal. Lidem také oko před zákrokem jen znecitliví....Jinak nám vet říkal, že třetí víčka se dělají nejvíc z prachu a poradil nám, že když je zvýšený výskyt prachu ve vzduchu (což se snadno pozná), nezkazí se nic vykapáním obyč borovou vodou.....


Berušce taky dělali druhou operaci jenom pod lokálním umrtvením, ale Lavina je na to myslím ještě mladá, takže moc nevydrží na jednom místě a navíc je dost cíťa, takže hysterčí ještě před tím, než se něco začne dělat. Takže nemůžu zaručit, že by byla hodná a vydržela.....
S tou borovou vodou jsem tady někde četla, že to není uplně dobré....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. bře. 2007 11:04
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava
Mne jeden veterinar vravel, aby som kazdy den davala psovi oftalmo-septonex alebo ofatlmo-azulen do tohto tretieho viecka. Vraj ako prevenciu. Neviem, mozno by stacili aj cone kvapky alebo aj voda na vymytie ako prevencia. Robite to niekto?

_________________
Veve


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. bře. 2007 11:04
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava
S tou borovou vodou neviem, na flasticke je napisane-len na vonkajsie a kratkodobe pouzitie.

_________________
Veve


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 11:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Veve píše:
S tou borovou vodou neviem, na flasticke je napisane-len na vonkajsie a kratkodobe pouzitie.

Borovou vodu do očí NE.Ta je pouze na kožní problémy v té koncentraci,co se prodává v lékárně.Spíš sežeňte Ophalmo-framykoin( kapky a mast)

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 08:55 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
berry,náš kříženec má s tím také problémy,po měsíci se mu to vrací,furt dokola antibiotické masti,kortikoidy,byl už i na seškrabu a má to zase zpátky. Tak jsem se na to vybodla a nasadila "alternativní léčbu" - okolí očí potírat gelem se světlíkem, do očí,když je má zaslepené normální opthalmoseptonex a homeopatika - Staphysagria 9CH a Phytolaca 9CH ze začátku 2x denně 5 kuliček,pak po 3 kuličkách. Po 10dnech má oči úplně v pořádku. I kdyby se to mělo za měsíc vrátit,tak pokud to půjde a homeopatika zabírají,tak zůstanu u nich. Stále dokolo antibiotika nic neřeší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 13:31 
Tak jsme byli s Lavinkou na operaci s tím zánětem. Pod narkozou a už to má dobré... prozatím se to nevrátilo. Je pravda, že když ji to seškrábal jenom s umrtvovacíma kapičkama, tak se to vrátilo. Ale pod narkozou to udělá pečlivěji a máme klid. :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 15:35 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Berry Ferďákovi to seškrabávali v narkoze a stejně se to vrátilo. Jinak homeo zabrala,zatím se to teda jednou zas vrátilo,ale na homeo to zareagovalo okamžitě,tak uvidím,jak dlouho nám to vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. črc. 2006 18:32
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
janaA píše:
Berry Ferďákovi to seškrabávali v narkoze a stejně se to vrátilo. Jinak homeo zabrala,zatím se to teda jednou zas vrátilo,ale na homeo to zareagovalo okamžitě,tak uvidím,jak dlouho nám to vydrží.


Jani, pořád lepší občas zaléčit homeopatikama než ATB. Navíc u těch homeo se to sice může vracet, ale měla by se zmenšovat intenzita. Což třeba u špagety a falešky mám vyzkoušený.

_________________
Jitka F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Tak dnes jsme přišli z veteriny. Mimo jiné jsme se ptali na oči. Takže náš veterinář říká, že ani Optalmo-Septonex ne. Myslím, že o něm psal Ruda. Dal nám fyzák(fyziologický roztok) a jestli se oči nezlepší, pak teprve přistoupí k antibiotickým kapkám. Cituji doktora: Záněty třetích víček trpí většina štěňat. Není to problém oka, ale imunity organismu jako takového. V dospělosti to prý obyčejně přejde. Asi jako s dětmi, které také nemají imunitu vyvinutou a čím jsou větší, tak se zlešují.Bohužel jsem se nezeptala, proč ten Optalmo-Septonex nedoporučuje. Není mi to jasné, taky jsem jí to sama doteď kapala....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. črc. 2006 18:32
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
Tak dnes jsme přišli z veteriny. Mimo jiné jsme se ptali na oči. Takže náš veterinář říká, že ani Optalmo-Septonex ne. Myslím, že o něm psal Ruda. Dal nám fyzák(fyziologický roztok) a jestli se oči nezlepší, pak teprve přistoupí k antibiotickým kapkám. Cituji doktora: Záněty třetích víček trpí většina štěňat. Není to problém oka, ale imunity organismu jako takového. V dospělosti to prý obyčejně přejde. Asi jako s dětmi, které také nemají imunitu vyvinutou a čím jsou větší, tak se zlešují.Bohužel jsem se nezeptala, proč ten Optalmo-Septonex nedoporučuje. Není mi to jasné, taky jsem jí to sama doteď kapala....


Tak když je to záležitost imunity, tak bych podpořila imunitu.

_________________
Jitka F.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!