Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rakovina
PříspěvekNapsal: pon 18. črc. 2016 13:41 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, mám 9,5 letou gordonsetřici. Stručně, v únoru začala kašlat, zánět hrtanu tak v březnu dostala na měsíc ATB. V dubnu začala barvit, krvácela téměř čtyři týdny. 30. května hospitalizovaná, nechtěla baštit a chodit. Odběr krve a moče, zjistěno, že má nedostatečnou funkci ledvin, zánět jater a v krvi velké množství nějakých eozinofilů a draslíku. Dostala kapačku a druhý den šla s ATB domů. Brala je celý červen, odčervovala jsem ji a nakonec 26. června rentgen a ultrazvuk. Na něm dva nálezy, zánět dělohy a zvětšená játra. Souhlasila jsem s odebráním dělohy, ale odmítla jsem návrh vet na odběr kostní dřeně a vzorků jater. Znovu dostala ATB a 12. července ultrazvuk, který ukázal, že zánět dělohy a jater se zázračně vyléčil, ale výsledky krevních testů signalizují nádorové onemocnění. Znovu jsem odmítla anestezii a odběry Závěr - oslabená imunita, špatné ledviny, zvětšená játra a nádorové bujení, patrně rakovina krve. Momentálně nebere ATB. Čtvrtý den jí podávám Dragsimun, asi 6 kapek, čtvrtinka kapátka, 2x denně, váží 25-26 kg. Chodíme na krátké procházky, je veselá, o všechno se zajímá, baští s chutí, vyměšuje normálně, teď černě. Nevím, jestli správně dávkuju a jestli můžu podávat i B komplex, zinek a vitamín E, který dostala od vet. Kdyby měla trochu času na vzpamatování po tom prostonaném půlroce. O těch odběrech se mám ještě rozhodnou. Já bych se, kvůli ní, na cestu chemoterapie nechtěla vydat, to mě bolí. Tak nevím. moc děkuji za zájem nebo radu, díky. Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2016 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dobrý den,
bohužel nemůžu dát odbornou radu.
Myslím si, že delší podávání antibiotik může výsledky vyšetření zkreslit. Dala bych co nejjednodušší stravu, vitamíny, pokračovala v Dragsu a pokusila se sehnat i další názor veterináře. Když jste se vydala cestou energy, zeptala bych se také na názor MVDr. Luboše Chmelaře. Každopádně přeji zlepšení stavu vaší fenky a pokud možno i uzdravení. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc. 2016 07:14 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
zůzo, vzhledem k tomu, že nemáš jasnou diagnózu ale jenom "patrně", a vzhledem k tomu, že dvěma mým zvířatům vetové diagnostikovali rakovinu přičemž žádnou neměli, bych určitě hledala ještě ten názor a diagnózu jinde....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc. 2016 12:20 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, mě to právě dává naději, že jsou krevní testy tak špatný kvůli všem zánětům, barvením, hárání a oslabené imunitě. Dávám jí dietu málo proteinů a bez fosforu, snaha o kombinaci ledviny-játra, protože na dietu u rakoviny se mi zdá nepanuje jednotný názor. Podávám teď Drags 3x, chci přidat Ostropestřec a lososový olej, snad ji nepřevitamínuju. Říkala jsem si, tak dva týdny klidu a diety a potom znovu testy. Ale na odběry vzorků jater a kostní dřeně zatím nemyslím, naivně doufám. Dnes se zrovna koupala v řece, blahem si mručela, doufám, že nezačne kašlat. Děkuju za typ na veta a podporu! Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc. 2016 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Nevím, jaký je MVDr. Luboš Chmelař vet, psala jsem to v souvislosti s Energy, která má v nabídce Drags Imun. Zabývá se tím, mohl by ti poradit co a jak zkombinovat. Právě aby to nebylo s těma vitamínama moc a aby preparáty mohly účinně zabrat. Nevím, zda je praktikující vet. Každopádně budu ráda, pokud se s ním spojíš a dáš sem info s názorem, co a jak ti doporučil. Píše se o těch kapičkách, že účinkují na delší dobu, tak bych to určitě zkusila. Oproti veterině to není zas taková částka a pokud si vezmeš jejich členskou kartu, budeš mít na ně slevu. Za sebe musím říct, že mi fakt hodně pomohly. Neprodávám, pouze uživám. :wink: A brzké uzdravení. :-)
PS: můžem se někdy sejít a pokecat. Máme to 20 km. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2016 19:44 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, to jsem pochopila až po otevření, že se jedná o poradnu. Ale zatím jsem tam vzhledem k vývoji nevolala. Od čtvrtka má moje fenka problémy se žaludkem. Začala baštit trávu a po ránu dávit, v sobotu zvracela, v neděli a dnes jí zase po ránu bylo špatně a dávila se, ale už nezvracela, navíc měla pořád hlad. Dnes jsem byla u jiného veta a ultrazvuk dopadl celkem dobře, že má krásnou dělohu, takže ten zánět nechápu a je asi možné všechno. Krev jsme zatím neodebírali, chci ještě tak deset dnů po těch antibiotikách počkat. Doporučil mi přestat podávat Drags, že bylinky často dráždí žaludek. Dávala jsem jí tak tři čtvrtě kapátka denně, ve třech dávkách a tak pátý den podávám Sylibum, 15ml. Vypadala a vypadá plná elánu a měla jsem radost, jak to probíhá. Máte s Drags někdo takovou zkušenost? Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2016 05:49 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
zůzo, vzhledem k tomu, že zmiňuješ kašel a právě kvůli vlastním zkušenostem - píšeš vyšetření rtg+sono - srdce má určitě v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2016 09:26 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, o srdci zatím ani slovo. RTG v dubnu a červenci. Ale povzbudilo mě, že tvým pejskům diagnostikovali taky rakovinu a špatně. Ten kašel za poslední dva týdny úplně přešel. Teď ten žaludek. Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2016 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Právě bych se zeptala na té poradně. Obecně při Energy, pokud dojde ke zhoršení stavu oproti předchozímu, má se přípravek na pár dní vysadit a po pár dnech začít znovu. Třeba je to příliš silné, aby si s tím tělo poradilo. Prostě se v žaludku tvoří šťávy, kterých se pes snaží zbavit. Při léčení bylinkama mi byla dána rada, že se nemůže tělo léčit celkově najednou, protože na to prostě nestačí, musí se postupovat od jednoho ke druhému. Představuji si to tak, že kdesi v těle je nějaký sajrat, který se při vyčištění části těla zase někam posune a zlobí tam. Někdy je to běh na dlouhou trať. Každopádně dle mého názoru má největší vliv na léčeného psychika. Jsou to mé zkušenosti a netvrdím, že jsem u konce s poznáním. Proto doporučuji si zavolat o radu, je to další názor, se kterým se dá pracovat. :wink: Držíme palce.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2016 23:04 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, mám pocit, že i ty sajrajty jí pár měsíců postupovaly po jednotlivých orgánech od jednoho ke druhému. Začalo to oslabenou imunitou a s podezřením na kotcový kašel, pak ledviny, játra, až ke krevním testům, které ten první vet považuje za signál národového bujení krve nebo kostí. Nepočítám, že se uzdraví úplně, nebo nějak rychle. Ale podle těch příspěvků, co jsem tady pročítala o pejskách s nemocnými játry nebo ledvinami se to dá zvládnou. Nejvíc bych jí chtěla pomoct posílit imunitu, jestli se vůbec může ten krevní obraz zlepšit. Vysadím DI na pár dnů, pak to zkusím znovu. Jinak vypadá spokojeně, je to pozitivní pejsánek. Tak snad to vyjde. Díky za rady. Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2016 09:00 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, zavolala jsem o radu panu Desenskému. Ohledně množství DI, podávat kapátko je moc. Měla bych podávat 3x denně 5 kapek. Popravdě, myslela jsem si že to tak odkapávám. Měla jsi pravdu s těmi žaludečními šťávami a já jsem blbka, špatně jsem kapala. Takže teď podávám Ostropestřec a dietu, musím počkat tři týdny a pak půjdu na krev. tak to snad zvládneme, Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2016 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
:-) Já beru už 3 měsíc kapičky, 2x denně 2 kapky. Přímo do pusy, nemá se dávat na kovovou lžičku a před podávání zatřepat, s lahvičkou. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2016 19:13 
Offline

Registrován: čtv 14. črc. 2016 21:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, tak jsem byla po odeznění DI s bafikem na krvi - UREA 2,9, kreatin 75 a fosfor 1,07, všechno v nějakých jednotkách. To vypadá, že je v pořádku, možná bych mohla skončit s ledvinou dietou a začít pomaličku se seniorskou stravou. Ale jsou ve zvýšených hodnotách červené krvinky, prý signalizují zánět, je nutné opět sono břicha. Takže to vypadá, že jdeme známou cestou k objevení signálů rakovinového bujení s nutnými operacemi a odběry jater a kostní dřeně. Já tomu asi nevěřím. Nedokážu si představit, že je už od května tak strašně nemocná a má tu příšernou chorobu. Poslední měsíc vypadá úžasně, běhá, koupe se v řece, blbne. Asi taky nasadím znovu DI, v přiměřených dávkách, jak se tu píše. Verčo, psala jsi o setkání a pokecu, je to možný? Z


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2017 23:09 
Offline

Registrován: pát 07. říj. 2016 17:23
Příspěvky: 2
Bydliště: ustí n.l
Zdravím všechny
Mám 6ti letou fenku retrývra které v září byl zjištěn mastocytom 2.stupně(měla malou boulička která se po nějakých 3měsících zvětšila cca o 5cm fena prodělala operaci kde jí to odebrali a já nasadila na doporučení drag imun + na podporu imunity a fyzicky+ kurkumu když byla i po měsíci velmi unavená. Když jsme po cca měsící dostali poslední výsledky z odběru z histologie kde nám doktor napsal že to není metastázující a fenka nemá pravděpodobnost obnovení tak dobrala všechny prášky co brala, to dobrala někdy koncem listopadu. Bohužel asi před týdnem jsem nahmatala na ramení novou bouličku ale je uplně malinka jen taková trošku vystrčená piha a tak na veterině mi řekla až počkám jestli poporoste a pak máme dojít na vyříznutí. Takže zase koukám na netu že jí objednám tu dračí krev a našla jsem dračí krev- sangre de drago, poprvé jsme měli od Energy ale co mě zajímá že jí mají v tabletkách, máte s tím zkušenost ? zabírá to stejné jako kapky?. Tak by mě zajímalo jestli má cenu dračí krev kombinovat s Cytosanem který zabranuje metastázovaní a nádorům je to zbytečné když nasadím dračí krev nebo to mohu kombinovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!