Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kašeľ...a šteňa LR
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2007 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Máme 10mes. fenku LR. Približne od 7. mesiaca začala občas pri behaní akokeby vykašlávať, trochu jej "kloktalo" v hrdle. Najprv sme tomu nepripisovali význam, vonku bývalo dosť teplo, takže sme mysleli, že sa jej akurát ťažšie rozdýchava, keď má vyššiu záťaž. Žiadne zlepšenie sa nekonalo, tak sme išli k vet. Poslala nás na odbery krvi - všeko v norme, žiadny centrálny zápal, uzliny ok, dýchanie (v pokoji) ok. Nasadený sirup Atussin, ktorý nezabral, takže podľa vet. sa jedná o chronický kašeľ. Nasadené na 3 týždne atb. deoxymykoin. Začalo sa to veľmi mierne zlepšovať, ale potom do toho dostala akútnu laryngitídu (buď od známeho psa, alebo tak, že vonku olízala niečo podozrivé, akokeby vykašľaný hlien). Kašel bol dosť drsný, skúšali sme aj skorocelový (jitrocelový) sirup a klídek, takmer bez efektu. Po návšteve vet. zase nasadený Atussin, ktorý má zabrať takmer hneď, ale teda nič moc...uzliny stále nezvačšené, dýchanie bez vačšieho nálezu. Počas tejto liečby stále brala naordinované atb...do toho na odporúčanie aj preventívne probiotiká. Fenečka normálne je, je aktívna, nie je extrémne spavá, ani moc či príliš málo nepije, jednoducho normálne. Takže povodný chronický kašeľ stále trvá (pri behaní a vítaní), bez zlepšenia, a my už nevieme, čo ďalej... :( vrodené to nemá, má PP, a nemala to od narodenia, nitko iný z vrhu ani z rodičov takéto problémy nemá. Mohlo by ísť napr. o nejakú alergiu, ktorá sa rozvíja postupne?...kŕmili sme K-9, bez problémov, potom Purina ProPlan, teraz zase K-9...pred mesiacom sme liečili zapálené ušká, v ktorýc bol súčasne akoby ekzém, teraz máme pocit, že sa to zase objavuje. Vyrážky na iných málo osrstených častiach tela nemá...máte niekto podobný problém s úspešným koncom?...chceli by sme mať konečne zdravé štendo, ako bola prvé mesiace, keď sme ju mali doma.... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2007 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dělali ste RTG? jestli nemá deformovanou průdušnici - neděste se, jen hádám co by to ještě mohlo způsobit :? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2007 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Vet. vravela skor o endoskopii, ale do narkózy v takomto mladom veku sa nám moc nechce :-(... za 2 mesiace, keď bude mať vyše roka, pojdeme na RTG kĺbov, i je všetko v poriadku, tak v krajnom prípade by sme to spojili...čo sa týka nejakej deformácie, tak neviem, ako by k nej mohlo dojsť, všade sa popisuje osvalenie psieho krku (a zvlášť u labradorov) ako dosť mohutné, takže ťahaním za vodítko? To sa mi moc nechce veriť, aj keď naša slečna je dosť temperamentná a akčná a všetko ju zaujíma (hlavne to, čo má 4 nohy).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2007 21:42 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Ono to nějak moc nejde ani jinak než prostě spíš postupně vyloučit všechny možnosti. Na každý pád bych ale viděla jako velmi přínosné zajistit si na veterině zátěžové vyšetření (pes napojen na monitor a jde do zátěže) - porovnávají se výsledky tepové frekvence a dechu před zátěží, v zátěži a těsně po ní. Netuším, kde se to dělá v ČR, nzámí tohle ale absolvovali s fenkou kdysi v Německu.

Když už máte vyloučena virová onemocnění dýchacího ústrojí, jen stručně vypíšu důvody podobných problémů, co jsem kdy zažila buď se svými psy nebo se psy z nejbližšího okolí. Předpokládám, že veterinář je asi projede tak jako tak:

1) Srdeční vada.
2) Přecitlivělá oblast hrtanu - pes se "dusí" na vodítku
3) Rozhozené zažívání - nadměrná tvorba trávicích šťáv a celkově hlenu v trávicím traktu, který při zrychleném dýchání psa dráždí a pes "vykašlává".
4) Paraziti, konkrétně škrkavky - při špatném odčervení se může škrkavka dostat ze střev - pes kašle ale i v klidu, někdy až dáví
5) Astma - zaboha nevim, jak se u psa diagnostikuje (bez spirometrie), jen vím, je jakásí psí obdoba astmatu existuje a sama astma mám - být pes, vypadalo by to přesně jak u tvé fenky
6) Hysterie - prostě pes - nervák. Jednoduše řečeno takového psa nervuje jakákoliv (i obvyklá) změna - odchod na venčení, vítání, jízda autem, balení zavazadel někam, sportování - a to i tehdy, když je to pro psa něco zábavného. Jednoduše řečeno pes pak vypadá fanaticky, vykulené oči, chaotické pobíhání (u nás sápání se do náruče, kvílení, funění jak sentinel - pes to prostě "neudejchá".

Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. zář. 2007 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Klári2, moc ďakujem za podnetnú odpoveď. Tu je pár upresnení:
ad 1) "Srdeční vada"- fenka má PP, kvalitná chovná stanica, kvalitní rodičia, prarodičia nie z ČR, ani otec, len matka.
ad 2) "Přecitlivělá oblast hrtanu - pes se "dusí" na vodítku" - jej sa to začalo prejavovať práve len keď behala navoľno, bez žiadneho ťahania na vodítku či stopovačke. Nie je to vyslovenie dusenie sa, skor taký zvuk, ako keby jej niečo zabehlo.
ad 3) "Rozhozené zažívání - nadměrná tvorba trávicích šťáv a celkově hlenu v trávicím traktu, který při zrychleném dýchání psa dráždí a pes "vykašlává"." - tak možno toto bude pravdepodobné...asi naozaj alergia na nejakú zložku granuliek, ktorá sa vyvinula postupne, pretože od mojho posledného príspevku sa jej vyhodili vyrážky aj v uškách, pár aj na bruchu, a do toho aj po dávkach probiotík a ukončení ostatnej medikácie (atb, sirup) objemná kašovitá stolica :-/ včera sme začali dávať len granule pre citlivé šťeňatá ProPlan Sensitive skin a už dnes boli bobky malé, tuhé, vyrážky v ušiach málo výrazné...tak uvidíme, čo ďalej...
ad 4) "Paraziti, konkrétně škrkavky - při špatném odčervení se může škrkavka dostat ze střev - pes kašle ale i v klidu, někdy až dáví" - odčervujeme každé 3 mesiace, teraz sme ešte neodčervili, lebo sme nechceli do chudáka psa cpať atb+odčervovacie tablety. Keď niečo vykašlala, škrkavky v tom na 100% neboli.
ad 5) "Astma - zaboha nevim, jak se u psa diagnostikuje (bez spirometrie), jen vím, je jakásí psí obdoba astmatu existuje a sama astma mám - být pes, vypadalo by to přesně jak u tvé fenky" - uvidíme.
ad 6) "Hysterie - prostě pes - nervák. Jednoduše řečeno takového psa nervuje jakákoliv (i obvyklá) změna - odchod na venčení, vítání, jízda autem, balení zavazadel někam, sportování - a to i tehdy, když je to pro psa něco zábavného. Jednoduše řečeno pes pak vypadá fanaticky, vykulené oči, chaotické pobíhání (u nás sápání se do náruče, kvílení, funění jak sentinel - pes to prostě "neudejchá".)" To ma pobavilo :-) fenečka je tempetamentná a živá, ale je dobre zvládnuteľná, pri vítaní kašľala len pri tej akútnej laryngitíde, predtým nie, len pri behaní.
Každopádne ešte raz díky a zase sa ozvem, ako sme na tom.

Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. zář. 2007 21:50 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
V.a R.H. píše:
Nie je to vyslovenie dusenie sa, skor taký zvuk, ako keby jej niečo zabehlo.


Tak teď mne trošku něco napadlo, jestli čirou náhodou....
Jedná se opravdu o kašlání - lépe řečeno, není to náhodou spíš takový hýkací zvuk, jakoby ne vykašlávání, ale spíš opakované velmi rychlé chrochtavé nasávání vzduchu nonstop hned za sebou? Já vím, že to asi popisuju jako blbec, ale nenapadá mne, jak to popsat jinak....

K té srdeční vadě - že jsou předkové zdraví je sice fajn, ale ani tak tím nelze automaticky předem vyloučit vývojové vady.

Na každý pád držím palce, pokud jsou tam navíc nějaké projevy kožních alergií, možná by stálo za to skontaktovat majitele otce i matky tvého psa a ideálně i sourozenců - náchylnost k alergiím bývá dědičná a třeba to už někdo z nich úspěšně vyřešil.

Apropo odčervení jednou za tři měsíce mi přijde na štěně často, rozhodně s tebou souhlasím v tom, že teď je zbytečné do ní jakékoliv medikamenty navíc cpát, ona i ta ATB jí dají zabrat, takže odčervování bych taky odsunula.

Dej vědět, jak pokračujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. zář. 2007 05:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
="V.a R.H."]ad 1) "Srdeční vada"- fenka má PP, kvalitná chovná stanica, kvalitní rodičia, prarodičia nie z ČR, ani otec, len matka.
[/quote]
Ale tohle nevylučuje vznik srdeční vady-to máš jedno,z jakého je vrhu.Srdeční vada je NÁHODA.


Citace:
ad 2) "Přecitlivělá oblast hrtanu - pes se "dusí" na vodítku"
-

Nejde o vodítko,ale o obojek.Pokud jste požívali řetízkový stahovací,tak k deformmaci mohlo dojít a logicky se to projevuje,když jak píšeš:

Citace:
začalo prejavovať práve len keď behala navoľno
,
když se pořádně rozeběhne.



Citace:
od mojho posledného príspevku sa jej vyhodili vyrážky aj v uškách, pár aj na bruchu,


Tohle plemeno je známé svými alergiemi na kde co.

Citace:
"Astma
-
diagnostikuje se jen poslechovým nálezem před a po zátěži,po vyloučení srdeční vady.


Akutní laryngitida má etiologii v alergickém astmatu,takže bych se soustředila fakt na pořádné vyšetření srdce(EKG + UZV -ECHO) a pak na alergologii.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. zář. 2007 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
To chronické kašľanie" - je to akoby jej v hrdle niečo "chrochtalo", je to take chr, chr chr chr, potom nič, za chvíľu zase.

>Apropo odčervení jednou za tři měsíce mi přijde na štěně často, rozhodně s tebou souhlasím v tom, že teď je zbytečné do ní jakékoliv medikamenty navíc cpát, ona i ta ATB jí dají zabrat, takže odčervování bych taky odsunula.

My bývame na sídlisku, a naša slečna si občas nájde nejaké to hovienko (je jedno, či ľudské, alebo iné) ako zákusok...tak máme strach. Odčervenie zvláda vždy bez problémov. Teraz ale dávame pauzu.
Zatiaľ sa to javí tak, že po nasadení tých granúl na citlivé zažívanie sa zlepšil aj ten kašeľ...zajtra ideme na kontrolu k vet. a s ňou preberieme ďalší postup.
Ďakujem všetým a pekný deň!
P.S. Sťahovací obojok sme nikdy nepoužili ani ho používať nebudeme (aj keď na cvičáku nám to vzhľadom k temperamentu našej slečny odporúčala jedna cvičiteľka opakovane. Ja s tým vnútorne nesúhlasím, treba vyššiu dávku trpezlivosti pri výcviku, ale trápiť šťeňa sťahovákom nebudeme).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. zář. 2007 22:48 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
V.a R.H. píše:
To chronické kašľanie" - je to akoby jej v hrdle niečo "chrochtalo", je to take chr, chr chr chr, potom nič, za chvíľu zase.


Čím dál tím víc mne to posunuje k jistému závěru, kvůli kterému už jsem se předtím na to "kašlání" dovyptávala. Čím víc to popisuješ takhle konkrétně, napadá mne cosi, čemu doma říkáme "psí škytavka" - ona to není škytavka, ten název to má jen od společného principu - jakoby nasávání vzduchu místo vykašlávání. No kdyby to bylo ono, byl by to asi nejlepší možný výsledek....

Mí psi to občas mívají, oni tedy spíš jakoby zničehonic, jakoby jim v tu chvíli třeba něco vlétlo do nosu, ale už jsem to viděla i u psa po zátěži - obojí tedy bude mít asi dost odlišnou příčinu, na kterou se musí asi v tom vašem případě přijít, ale pokud je to skutečně ono, dokážu poradit velmi jednoduchý fígl, kterak to jednoduše zastavit, jedná se o stlačení určitého místa na břiše psa vestoje.

Zeptám se proto ještě pro upřesnění - viděl někdy váš vet přímo ono "kašlání"? A zadruhé a hlavně: pokud se to u vás objevuje pravidelně, dokázali byste to jakkoliv nahrát? Úplně by stačil zvuk, třeba na mobil, to už je jedno. Já zkusím zavolat našemu nejlepšímu osvědčenému vetovi, popíšu mu to, co mám já na mysli - určitě to bude mít nějaké oficiální pojmenování. U mých psů je to moc zřídkavé, než abych něco zvládla nahrát já, a když neznám přesné označení toho, co mám na mysli, ani na netu nemám šanci něco najít. Po zvuku se ale domnívám, že to zaručeně poznám, kdyby to bylo ono, asi bych ti jednoduše nahrála krátké video s přesnou ukázkou, na které místo na břiše psa zatlačit.

Když to po sobě čtu, asi už jsem definitivní psí magor.....

Jako druhé nejčastější bych podle popisu viděla opravdu nějaký vývojový problém týkající se pravděodobně dýchacích cest, obdobné problémy po zátěži mívají velmi často psi menších plemen s velmi krátkým čumákem, je to u nich vcelku logické - bohužel si zase šlechtění jednou vybralo svoji daň. Je mi jasné, že nemáš štěně mopse, ale zase pokud by tak vada byla, nemusí být nutně jen u krátkočumákového psa - jen se to prostě stejně projevuje. Zkus se porozhlédnout po okolí, možná někde máte někoho s krátkočumákovým psem s podobnými problémy - kdyby majitel takového pejska viděl v reálu "kašel" tvého štěnda, taky by to poznal.

A poslední poznámka, pak už snad končím s těmi traktáty: Naprosto chápu, proč se snažíš uchránit štěně od narkózy kvůli RTG. Existuje ale zařízení jménem skiaskop, je to něco jako on-line RTG, který psa prostě "prosvítí" v bdělém stavu, pouze ho musejí dva lidé držet, aby měl dobrou pozici vůči promítací desce. Někteří veti tohle mají, náš oblíbený vet ano a díkybohu za to, můj nejstarší pes má degenerativní onemocnění páteře a jsem upřímně vděčná, že ho můžu mít pravidelně kontrolovaného bez nutnosti ho uspávat.

Hlavně nejdůležitejší: nejsem ani veterinář, ani lidský lékař, takže rozhodně netvrdím, že mám se svými nápady pravdu. Jen bohužel moc dobře znám ten stav, když máš štěně, které NĚCO trápí a ty ani vet zaboha nemůžete najít přesnou příčinu - to jsem tehdy taky problém probírala na několika fórech a hledala někoho s podobnou zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
TAk jsem byla dneska u veterináře ,neboť Ami ráno pěkně chrchlal ,přes den ho moc neslyším ,skoro vůbec,ale večer a přes den těžce dýchá a funí,taky hodně pije.Veterinář říkal že to je psincový kašel tak mi dal antibiotika ,nějaký Sinuxol 250. U nás to je prý teď rozšířené,tak čekám kdy to chytne ještě ten druhý.Usan ho už před půl rokem sice prodělal ,tak si myslím že bude víc imunní?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 11:36 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
a jé,prej to řádí ,no...Esi bude imunní to nevim,snad řekne něco mudr.Tak přeju brzký uzdravení,aspon musí bejt v baráku a necourá po tý zahradě..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
V jakém stádiu je ten kašel přenosný a za jak dlouho můžu mezi psi? Ami kašle už jen zlehka a to tak 3krát za den,ráno jsem ho neslyšela vůbec,nějak rychle to ustupuje,asi že jsme včas nasadili antibiotika? Usan dnes zakašlal jednou a to nevym jestli mu něco nezaskočilo ,tak uvidim zítra a pozítří co z toho vyleze či nevyleze.A za jak dlouho od nakažení se to projevuje? Mám na mysly psincový kašel. Díky.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. říj. 2007 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Klára 2: nejsi totální psí magor. Divné chro chro kašlání s jakoby dávením jsem u labradora zažila. Dělá to i naše bíglice. K těm zvukům se přídává i vtahování bříška, jakoby pejsek chtěl zvracet. Nevím jak se to přesně jmenuje, ale bývá to při rozrušení-nejvíce z radosti. Má to nějakou spojitost s měkkým patrem a bohužel i se srdíčkem. V dalším případě to může být polyp v dutině nosní.
Opravdu bych ten RTG neodkládala. Pokud by byl problém se srdíčkem, je dobré ho rozpoznat co nejdříve.
Vyrážku tipuji jako očistnou reakci po antibiotikách.Kdybyste dávali pejskovi další ATB a objevila se znovu vyrážka, mohla by to být alergie na ATB.
Držím palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 23:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Chcem len napísať, ako sme dopadli na roznych vyšetreniach, možno to niekomu pomože, kto má rovnaký problém, ako som popisovala v tejto časti poradne. Boli sme na endoskopii dýchacej trubice, všetko v poriadku, žiadne vrodené vady apod. V bronchoalveolárnej laváži (výplachu) boli nájdené akurát eozinofily, tzn druh bielych krviniek, ktoré sú pomnožené v prípade parazitárnej infekcie alebo pri alergických stavoch. Na RTG pľúc na okrajoch mierne neštandardná štruktúra, mohlo to byť z preliečeného začervenia (naša fenka si vychutnáva(la) hnedé "zákusky", kedykoľvek bola možnosť a nebol košík, odčervenie každé 3 mesiace niekedy zrejme nestačí). Momentálne ešte doužíva Panacur (už ho raz brala, 5 dní), teraz má na 10 dní. Inak už takmer nekašle, max. 1x za 3-4 dni. Takže uvidíme, čo bude cez leto (kedy sa jej to začalo prejavovať. Možno je to čiastočne sposobené jej alergiou (potravinovou), čiastočne možno predošlým začervením (uvidíme, či to úplne zmizne po tých antiparazitikách). Uf :o) Keby ste mali bližšie otázky, tak kľudne cez SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. bře. 2008 23:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. bře. 2008 13:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj mam s blackem problemek ale moc ho neresim.Obcas kasle jak kdyby mu neco zaskocilo v krku tak zacne kaslat ale nic z nej nevypadne jen pozvyka sliny.Myslite si ze je to spatnym krmenim? Ze mu treba davame blbe zradlo nebo michame veci? On je uplna popelnice :( Sice venku nic nezezere ale doma to je popelar :) Nemusime ani vysavat protoze vsechny drobky uklidi on. A pak tak 3x-5x dene kasle obcas vubec a parkrat se stalo ze nejake ty sliny vyblil.Nevim jestli to mam resit nebo ne ale myslim si ze mu to moc neublizuje a moc nevadi no ale radsi se zeptam :) diky za rady.

_________________
Black...kříženec německého ovčáka a špice,podle jména náš černousek :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!