Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 12:02 
Offline

Registrován: pát 27. čer. 2008 13:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Chomutov
Slyšela jsem, že se štěňata do půl roka nesmí koupat. Nikde jsem se neodzveděla proč, a spousta lidí mě přescědčuje, že je to blbost a já si nejsem jistá, jestli je, nebo není. Tak jsem se chtěla optat, jak to tedy je.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Já koupala, dej pozor, ať se mu nedostane voda do uší. Ale koupat jen v případě nutnosti, že se někde moc a moc zašpiní. No a jestli myslíš jako plavat, tak pokud by mi štěník vlezl dobrovolně do vody, nebránila bych mu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jako když je hodně špinavej, tak ho klidně vykoupej :-) to asi né aby se válel v nějaký močůvce... Ale já osobně bych byla šťastná, kdyby ty moje čoklíky voda víc lákala, ve vodě se dá perfektně nasvalit a vyblbnout :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Já už jsem jednou koupat musela, protože se mi štěnda právě do vody v přírodě rozběhl, trochu se osvěžit a pak na sebe nabalil všechen prach a bláto kolem :oops:

Jak píšou ostatní, dej pozor na uši, jinak by to mělo být v pohodě, když nebudeš koupat příliš často.
Jen počkej, jak se pejskovi uleví a bude lítat doma jako blázen :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 17:08 
Offline

Registrován: pát 27. čer. 2008 13:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Chomutov
Dekuji za odpovedi, koupat ve vane zatim nemusim, louze, nebo blato ho zatim nepritahuje. Ale je leto a teplo a kdyz se koupeme my, tak chudak sedi na brehu s nekym, kdo ho drzi, nebo privazany ke stromu. Takze kdyz bude chtit sam, mam ho tedy nechaz vlezt do rybnika?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
štěně jsem nikdy šamponem nekoupala, je samočistící a většinou z ní ten binec odpadne nebo se vyčeše. teď je jí půl roku a klidně si plave v rybníce /někdy je to spíš bažina,ale tam ji moc nepouštím/ nebo v jakékoliv vodě,protože ji miluje.Někdy jí potopí hlavu její kamarádka,zatím žádné problémy s ušima nebo tak. Podle mě ho klidně do vody pusť....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Já si myslím, že pokud chce sám, ať klidně jde. Spousta lidí o to u svého psa usiluje a marně, tak se naopak můžeš radovat, že se vody nebojí. Problém by mohl být třeba v prochladnutí, ale to se ti v těhlech vedrech nemůže stát... :lol:
takže můj názor je - směle do vody!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 18:59 
Offline

Registrován: pát 27. čer. 2008 13:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Chomutov
Dekuji mnohokrat za odpovedi... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak jak jste dopadli s koupáním??? My jsme včera poprvé plavali. U vody už jsme předtím byli, ale včera jsme teprv sebrali odvahu a ztratili půdu pod nohama. Štěndovi se to moc líbilo a mě taky-až na poškrábané nohy :D takže premiéru máme za sebou, tak snad už budeme plavat bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tak nám například se povedlo "plavání" v hlubším potoce, psi se honily za hozenýma kamínkama a klackama a ve vodě je to evidentně bavilo :D Taky sou dobrý tenisáky, páč plavou a pes ho snadnějc uvidí :wink: tak taky můžete vyzkoušet :D

Ale je vidět, že vás to baví oba, což je úžasný :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 21:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Jj, tenisák, to je naše...tedy občas ho cestou někde vytratí a přijde se ke mě jen otřepat, abych z té vody taky něco měla, ale funguje to. Na suchu začíná docela hezky aportovat, tak se to časem podá i v té vodě :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 16:14 
Offline

Registrován: pát 27. čer. 2008 13:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Chomutov
My jsme dneska taky plavali. V rybnice jsou schudky a stenatko se balo z toho schodu skocit, tak priznavam, ze jsme mu trosku pomohla. Nejdriv se tvaril tak jako "Co jste mi to provedli?" Ale nez doplaval ke schudkum, menil nazor, i smer plavani. A pak si lehl do toho nejvetsiho prachu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Tak moje 4 měsíční štěndo se včera poprvé koupalo,spíš čvachtalo :lol: Nemá vůbec ráda vodu,ale jakmile viděla,že si tam hrají děti,tak tam vlítla.Pak se chtěla válet v blátě :roll: Chci se zeptat,jestli to nějak štěněti neškodí,má 4 měsíce a máma lamentovala,že je voda studená a že se to nemá. [-( Byla tam jen chvíli,ale přece jen jsem měla radost,že se osmělila.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Podle me koupani ve 4 mesicich vubec nevadi. Kdyz tam jde pejsek sam a neni vylozene zima (coz teda ted v cervnu/cervenci fakt nehrozi) tak proc ne? Nas mrnouse se od tri mesicu koupe v kazdy vode, kterou vidi a nevidim duvod mu to zakazovat. Nevim co mas za plemeno, ale pokud se dodrzujou zakladni veci jako ze se pak musi poradne vysusit (nejlip behanim) a pokud se mu do vody chce, tak bych mu to rozhodne nezakazovala.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 16:59 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
neboj, já když si Ariho přivezla v osmi týdnech, tak hned první den vlezl do zahradního jezírka a od té doby nevylezl :-) Myslím, že už pěti týdnech suverénně plaval v řece, v místech, kde byl menší proud :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 17:59 
Offline

Registrován: stř 24. čer. 2009 06:51
Příspěvky: 7
Bydliště: Děčín
Jé, tak mojí nový jezevčici jsou 3 měsíce a už plavala několikrát a veterinářka na to nic nenamítala, když jsem se jí o tom při očkování zmínila. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Mám číňánka labutěnku,venku v tom vedru krásně uschla,tak jsem klidná,děkuji za rady.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě. 2009 14:01
Příspěvky: 192
Bydliště: Kladno
No já slyšela že se nemá koupat do jednoho roka, kdy prý přesrstí ze štěněcí srsti ... prý to má vliv na kvalitu srsti ... Konkrétně se prý nesmí štěně promáčet tak, aby se promočila podsada, čili nemá se promočit až na kůži ... Je to ale všechno "prý" ...
Sama na to názor nemám, slýchám to odmalička, ale zas na druhou stranu - tak se promočí - a co ...? Ať přemýšlím jak chci, nenapadá mě jak by to srsti mohlo vadit ...

_________________

Ivana & Arista & Aisha, Martin & Arny ...a naše malá Lucinečka
http://minurka.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
štěně se nemá koupat šamponem (i když občas to bývá menší zlo než to co štěník někde objeví... :roll: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 22:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Štěňata by se neměla šamponovat aby se jim neodmastila srst, jnak v tom problém nevidím (když opominu prochladnutí...)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě. 2009 14:01
Příspěvky: 192
Bydliště: Kladno
Když tak o tom přemýšlím, asi neexistuje univerzální návod ... jeden můj pes se musel koupat minimálně 1x měsíčně (i přes zimu) a v létě i 2x do měsíce, jinak se mu dělaly boláky na zádech ... Druhej měl k vodě absolutní odpor a zaplaťpánbůh se koupat nepotřebal nikdy ... vždy se vyválel v trávě a vytřel se dočista, do fujtajblů nelezl ... dožil se 13ti let a cítit začal být až poslední cca 2 roky, ale nijak drasticky ... oba byli NO.
Další naše psy asi nebudu koupat nebude-li to zásadně nutné ... tedy myslím to šamponování ... asi je potřeba oddělovat dotaz na "koupání v šamponu" a "koupání = plavání" .... Myslím že ti, kdo radí že by se pes koupat neměl, mluví spíš o šamponování .... ne o běžném styku s vodou ...

_________________

Ivana & Arista & Aisha, Martin & Arny ...a naše malá Lucinečka
http://minurka.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Dnes jsem naše skoro pětiměsíční štěně musela podruhé koupat šamponem, poprvé ve 3 měsících, když jsme ho přivezli z útulku, no a dnes podruhé, protože se na prochajdě vyválel v něčem děěěěěěěsně voňavým [-X . Celou dobu ve vaně šíleně protrpěl, klouzalo mu to, tak jsme ho s klukem klidnili....i tak to pro něj byl stres, ale jinak to nešlo. Za dveřmi koupelny "řvala" jeho "máma". Takový halooo tu už dlouho nebylo. Máte někdo trik, jak zvyknout štěně většího plemeno na vanu....kterou jinak skoro nezná?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Já svýmu psovi dycky dala pamlsek, když nalezl do vany a kolikrát jsem ho tam drbala. A teď, i když nerad plave a vodu moc nemusí, si do vany naleze sám a říká si o sprchu, když mu je vedro. Je fakt, že ze začátku tam nechtěl, ale vedro asi převážilo zápory. :-D

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 17:22 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
pe3ce píše:
Máte někdo trik, jak zvyknout štěně většího plemeno na vanu....kterou jinak skoro nezná?

Jediný trik spočívá v tom, udělat z vany něco, co zná a z pobytu v ní něco, co je normální. Takže ho postupně zvykat jako na cokoli jiného. Pokud je to pro něj opravdu stres,tak bych ho alespoň jednou denně (pokud se vám nechce po každém venčení) do vany postavila, na pár sekund pustila vodu a ošplíchla mu aspoň packy. Pokud to budete dělat opravdu pravidelně,brzy si zvykne. Je možné,že sprchování nikdy nebude mít ve zvláštní oblibě (všichni naši pesani vždy milovali vodu,ale sprchování jen "trpěli", až teď nejnovější štěně za mnou do sprchy leze samo), ale bude to pro něj něco normálního a pak už "přetrpí",jak umytí podvozku,tak celkový mytí. Jo a do vany dejte neklouzavou podložku. Jemu to nebude klouzat a vy nebudete mít poškrábanou vanu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
janaA píše:
Jediný trik spočívá v tom, udělat z vany něco, co zná a z pobytu v ní něco, co je normální. Takže ho postupně zvykat jako na cokoli jiného. Pokud je to pro něj opravdu stres,tak bych ho alespoň jednou denně (pokud se vám nechce po každém venčení) do vany postavila, na pár sekund pustila vodu a ošplíchla mu aspoň packy. Pokud to budete dělat opravdu pravidelně,brzy si zvykne. Je možné,že sprchování nikdy nebude mít ve zvláštní oblibě (všichni naši pesani vždy milovali vodu,ale sprchování jen "trpěli", až teď nejnovější štěně za mnou do sprchy leze samo), ale bude to pro něj něco normálního a pak už "přetrpí",jak umytí podvozku,tak celkový mytí. Jo a do vany dejte neklouzavou podložku. Jemu to nebude klouzat a vy nebudete mít poškrábanou vanu

JJ díky za typy, ty packy jsme zatím řešili mimo vanu...jen utřením, do vany chodí jen naše jezevčice, kterou tam štěně vidí. Nedávali jsme ho do vany, protože už má víc jak 20kg. Ale je fakt, že takovým nehodám, jako byla ta dnešní nezabráním, i když děsně chci ](*,) , takže ho na vanu budeme muset nejmíň jednou denně zvyknout. O neklouzavé podložce jsem taky uvažovala, protože aby sebou mlátil, tak to ne [-X .

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Fenrizka píše:
Já svýmu psovi dycky dala pamlsek, když nalezl do vany a kolikrát jsem ho tam drbala. A teď, i když nerad plave a vodu moc nemusí, si do vany naleze sám a říká si o sprchu, když mu je vedro. Je fakt, že ze začátku tam nechtěl, ale vedro asi převážilo zápory. :-D

Jojo přesně tak, začneme piškotkama...manžel už říkal, že koupí 3 pytlíky :lol:
Ten náš rád plave v rybníce neb v přehradě(ne brněnské)....tak doufám, že jsme tím dnešním odhovínkováním nic nepokazili :roll:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 18:22 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
My jsme v bytě a v koupelně s vanou měli naučený,že pesani šli na povel s námi do koupelny a když se řeklo "packy" opřeli se packama o rantl vany a my jim vlastně jen zvedli zadek a oni tam sklouzli. A ven jsem je dávala tak,že zase byli zvyklý,že je vezmu v podpaží, natočím zadkem na rantl, přizvednu a přetočím ven. Jak se zadkem opírali o ten rantl,šlo to docela lehce a já se tak nenadřela. Chce si to najít "svůj" způsob.
A jinak určitě kvůli vaně nepřestane mít rád vodu, to si dohromady nespojí. Jak jsem psala,všichni naši psi jsou a byli kachny, přestože do vany faaakt nemuseli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěne a koupání
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
janaA píše:
Chce si to najít "svůj" způsob.
A jinak určitě kvůli vaně nepřestane mít rád vodu, to si dohromady nespojí. Jak jsem psala,všichni naši psi jsou a byli kachny, přestože do vany faaakt nemuseli

Díky za rady, asi s tím přehozením zadku to nějak zkusím...za piškotek a tak. Nojo s malejma není problém...strčím do vany a jsou tam, s velkým se to holt musím naučit :wink:
Kachnou doufám tedy zůstane :lol:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!