Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Dotaz pro místní doktory! Dostal se k nám domů štěník, hned dost průjmoval. Nechali jsme dělat kopro vyšetření, bacterku a parazitologii... Výsledek: Giardioza, Campylobacter, patogenní E. Coli... Vetka píchala při průjmu atb Noroclaw a ještě něco, ale nevim přesně co, potom tablety Noroclaw... Teď máme Stomorgyl na lamblie... A teďka teda otázky, byla nám naordinovaná dieta, kuře a rýže 50:50, nic jiného, touž žere asi týden a něco, no ale bo je to nevyvážené a vůbec nedokonalé, tak máme krmit teď aspoň 2 - 3 měsíce jen granule (Hill´s d/d puppy), to se mi moc nelíbí. Volala jsem Mullerové (kdo nezná, brněnská vet homeopatka), ta se zase tvářila, že granule nejsou nutné, ať dál krmím dietu, míň živ. bílkovin, nějakou zeleninu třeba, pak 3 týdny ostropestřec a 3 týdny pampelišku a nemám to tak moc řešit... To se ale zase klasický vet zděsil, že prostě po tom, co má ve střevech, je má zaručeně hodně poškozané a bez granulí se z toho nedostane... Takže babo raď!!!
Taky ještě teda nevím, jestli přidávat nějaké výživové doplňky nebo to akorát rozhodí, mám spiruliniu, Bomazeal pro štěnda, taky Cani imun od firstmatového obchůdku na imunitu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hele v tomhle si fakt netroufnu radit, ale já bych dávala oboje: doteď je krmená dietou, tak bych pomalu přešla na granule - ráno granule, večer rejže (nebo kolikrát krmíš) a postupně ubírala na porci tý rejže, ale úplně bych jí nevysadila. Nechala bych jí hlavně na granulích a podle toho, jak by to snášela, bych jí po těch třech měsících zase navezla do obyč jídla. Stejnym stylem.

Já teď du s Bonym taky k vetovi, tak uvidíme. Nechám si udělat vyšetření slinivky a koprolku, tak kdybych se dověděla něco co by ti pomohlo, tak dám vědět.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
no je to 2 měsíční mimino, takže dávám žrát co 2-3 hodiny po malých dávkách


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 10:42 
Offline

Registrován: stř 06. říj. 2010 14:12
Příspěvky: 4
Bydliště: Košice, Slovensko
Dobry den,som zaciatocnik v starostlivosti o psa. Zaujima ma p.Desensky, ako prirodzene sa daju odstranit Giardie u psa.Mame doma malicku fenku Riu,ktora ma dva mesiace vzali sme ju do opatery z utulku .Mame podozrenie ze ma Giardie preto mame starosti ako jej mozeme pomoct. Potrebujeme si ale aj overit tento stav , ci su to skutocne Giardie ,postup ako si mozeme byt isty, tym ze ma Giardie . Priznaky: ked sme ju vzali 3.12.mala nafuknute brusko,odcervovali sme ju pastou Flubenol ( http://www.orionvet.cz/files/animalheal ... KH_web.pdf ) v etapach pocas niekolkych dni,podla navodu k uzivaniu. Stolica na zaciatku pri prebrati z utulku bola malo riedka , sfarbenie do hneda , postupne zhustla, krmime ju granulami Eminent Energy (pre dospelych psov) , snazime sa zabezpecit aj stenacie granule.V poslednych troch dnoch pri vyprazdnovani stolica zas zredla, , sfarbenie ma do hneda ,ale na konci vyprazdnenia , vykvapne z nej niekolko riedkych svetlocervenych fliackov- hlienov ,ktorych postupne dodnes je viac ako na zaciatku. Celkovy jej zivotny prejav , sa nam zda byt v poriadku, hraje sa , je podnikava , spi , chut do jedenia ma. Podporujeme prirodne a prirodzene procesy liecebnych postupov k dosiahnutiu zdraveho stavu, bez obtiazi pred veterinarnou intervenciou v podobe chemikalizovanych lieciv. Vyuzivame vasich schopnosti a pytame si od vas odpoved k vyrieseniu tychto starosti. Za odpoved vam a dalsim kto nam vie pomoct ,dakujeme. Martin a Andrea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: pon 30. led. 2012 17:00 
Offline

Registrován: stř 24. srp. 2011 10:11
Příspěvky: 12
Bydliště: Cyprus
Tak jsme pozitivní na Giardie :? , doktor nám předepsal Metronidazol 2krát denně 10 dní.
Prosím, máte někdo s těma Giardiema zkušenosti? Zhublá nám i dvě kila (NO, 7 měsíců), trápily nás nějakou dobu průjmíky, které se střídali s normální stolicí (nepravidelně), ten průjem většinou nastal, pokud snědla něco, co neměla, tak jsem předpokládala, že ty průjmy jsou způsobené právě tou dietní chybou. O víkendu v tom měla i hleny a krev a tak jsme dneska zašli k veterináři a ejhle...:(. Jinak je čubís hravá, chuť do jídla strašnou, prostě všechno jak má být. Jen se teď zbavit těch potvor a ať už se nám nevrací. Kdyby jste někdo měl zkušenosti, budu ráda když se o ně podělíte.

Lucka a Xarra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 17:21 
Offline

Registrován: stř 24. srp. 2011 10:11
Příspěvky: 12
Bydliště: Cyprus
Tak jsem mamku zaúkolovala a bude mi z ČR posílat Probican pastu a ostropestřec kapky (hlavně také kvůli těm ATB). Může mi prosím, někdo ze zkušených poradit, zda tu pastu a kapky můžu nasadit zároveň co bude brát ATB (samozřejmě jestli balík dorazí dřív, než ATB dobereme) a nebo raději počkat až po nich? Jestli se to tu už probíralo, tak se omlouvám, ale v souvislosti s ATB jsem se nemohla dohledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 17:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Probican bych rozhodně podávala spolu s ATB a ještě tak dvě tuby po odbrání ATB. Antibiotika totiž vymlátí střevní mikrofloru a dotování probiotikama to organismu usnadní. Ostropestřec nápodobně, akorát se to týká ochrany jater.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 17:34 
Offline

Registrován: stř 24. srp. 2011 10:11
Příspěvky: 12
Bydliště: Cyprus
Děkuju :wink: Ještě mě napadlo to dávkování těch kapiček? - 7 měsíců NO, skoro 20 kg - i nám pohubla chuděra, kvůli těm potvorám :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nechal byh kalsické dávkování 2-3x deně 15 kapek s tím že psotupně zvyšova- začít na dvou třech a každej den přidávat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 18:22 
Offline

Registrován: stř 24. srp. 2011 10:11
Příspěvky: 12
Bydliště: Cyprus
Můžu při ATB nasadit hladovku?...že bych jí dnes nedala večeři a dala jí první jídlo až zítra večer. Teď jsme byly venku a z ní neteklo proudem nic jinýho než hnědá voda :( až mi z toho bylo do breku. Zítra běžím k vetovi pro nějaký probiotika (než mi přijde ten Probican) a něco na zastavení toho průjmu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hladovku klidně, pokud nebude zvracet (z těch ATB, nevím, jakou má formu). nebo rozvařenou rýži s mrkví a pokdu máš, tak nakrájet na drobno a hodně uvařit trochu kuřecího. To dávat psovi klidně několikrát za den v malých dávečkách. JInak jako první pomoc na průjem - narvi do něj/ní jíl - zelený jíl nebo smectu nebo jak to tam u vás vedou v lékárně. Nebo živočišné uhlí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E. Coli, Campylobacter, Giardie
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:51 
Offline

Registrován: stř 24. srp. 2011 10:11
Příspěvky: 12
Bydliště: Cyprus
Naštěstí nezvrací, jen mi přijde, že ty ATB ten průjem ještě zhoršily - má tbl. Metronidazol 2 tbl 2krát denně. Samozřejmě je hladová, a ani se jí nedivím, když všechno jen projde :(. Dnes jsem jí rýži s mrkví a trochou kuřecího vařila, ale asi jsem jí toho dala moc a stejně se po... Prostě do zítra vyhladovíme, dala jsem jí k pití slabý heřmánkový čaj (pije) a ráno poběžím někam pro první pomoc. Opravdu nelítáme každou chvíli ven, chodí tak 3krát denně, ale přeci nemůže celou dobu na ATB takhle průjmovat.
A děkuju :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!