Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Jaký máte názor na stříhání psů. Stříhat dlouhosrstá plemena a upravovat psům srst dle přání páníčka nebo nechat přirozený vzhled?

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
To by me take zajimalo. Zda to treba neni nevhodne pro pejsky. Tady se strihaj vsechny vcetne ovcaku, husky apod...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 16:00 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Podle mě by se měla stříhat nebo jinak upravovat jen ta plemena, u kterých je to vyžadováno ze zdravotního hlediska nebo je to výstavák a je vyžadovaný určitý střih (rozuměj je historický předpoklad, že pes má vypadat nějak a k tomu je nezbytné stříhat). Třeba netrimovanej fox je asi blbý skrz kvalitu srsti následně. Jinak jsem pro nestříhání. Znám i případy, kdy si lidi pořídí peršana kočku a stříhají to, tak to mi přijde uhozený, když si mohli rovnou pořídit nějakou krátkosrstou :-) A stříhání severáků je děsný bo žiju v tom, že ty chlupy nemají jen na ochranu před zimou. Já mám teda krátkosrsté plemeno a v porovnání s dlouhosrstým mi přijde, že se přehřívá mnohem rychleji. Sluníčko jí tu srst prohřeje okamžitě a musí o to víc chladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud to nevyžaduje zdravotní heldisko nebo výstavní úprava. popřípadě jak už bylo napsáno trimování u psů kteří to potřebují, stejěn tak teba pudlíci atd.
ale pdoel ěm když si někdo pořídí nějaké plemeno s krásnou dlouhou srstí měl by ho tak brát a ne ho ostříhat. jinak si měl pořídit něco krátkosrstýho. vím o člověku která si pořídil bobtaila a proto že byl línej to udržovat dvakrát do roka ho nechal ostříhat to je podle mě barbarství

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Plně s vámi souhlasim, vzpoměla jsem si na to, protože jsem tuhle při procházce s denym potkala pána, kterej sekal zahradu a vtipně se zeptal, jestli nechci psa ostříhat, když je takový vedro, tak jsem mu odpověděla, že ne, protože ty chlupy ho chrání před tím teplem, koukal na mě a myslel si, že jsem úplně blbá.
Dneska jsem potkala slečnu s jorkem (no byla to spíš kříženka) a ta děsně obdivovala, že deny má dlouhou srst, když jsem řekla, že s tím prakticky žádná práce neni, (2x denně česat, 1x týdně koupat) krom toho když se vyválí v bodláčí a podobně lepivé trávě, řekla, že mu ale musí být teplo, přitom její fenka s letnim sestřihem úplně funěla jak po závodě a deny sem tam vyplázl jazyk. Auž vůbec hrůza je, když jorka stříhaj na westíka, hlavně ty vystříhaný uši jsou fakt děsný

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 07:31 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
vím o člověku která si pořídil bobtaila a proto že byl línej to udržovat dvakrát do roka ho nechal ostříhat to je podle mě barbarství

proč? U nás to taky dělá jedna paňule, vždycky mi přijde, že ten pes děsně ožije, omládne, mě se dokonce i líbí, když je ostříhanej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 08:03 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...ja vídavám a stretávam páničkov, ktorý sa psíkom o srsť nestarajú a vyzerá to hrozne. Tak si myslím, že nech je ten psík radšej pekne ostrihaný ako má mať zanedbanú a neudržiavanú srsť. Ale to je iba môj názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Erika Janíková píše:
...ja vídavám a stretávam páničkov, ktorý sa psíkom o srsť nestarajú a vyzerá to hrozne. Tak si myslím, že nech je ten psík radšej pekne ostrihaný ako má mať zanedbanú a neudržiavanú srsť. Ale to je iba môj názor...


Já si myslim, že když se neumí svému psu postarat o srst, tak ať si pořídí krátkosrsté plemeno nebo králíka, to je zase můj názor :wink:

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:01 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Třeba u pudla je to tak, že mu můžeš nechat narůst třeba 20cm chlupy nebo ho dát dohola. Záleží, jaký má střih.
Důležité je, aby dlouhosrsté plemeno nebylo ve vedrech či v kruté zimě ostříháno dohola. Já dávám psa ( pudla ) stříhat ve vedrech tak na půl centimetru chlupu a v zimě na centimetr. A to stačí, aby ji tento porost ochránil proti počasí. Naopak, když ji nedám ostříhat, tak děsně funí, její vedro. Vždycky se jí potom uleví. Myslím si, že takto to prožívají všechna dlouhosrstá plemena. Důležitý je základ. Vet dokonce poradil znamému, jehož pes má nemocné srdce, aby ho dal přes léto ostříhat, přestože je to dlouhosrté plemeno, které se normál nestříhá.
Kačík, pro někoho je to, že dá svého psa ostříhat právě dobrá údržba srsti nebo úleva při vedrech a nebo čistě jeho věc :wink: , tak proč hned tak kategorické závěry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dorotka ale o pudlovi konkrétně se já vůbec nebavím stejně tak bišonek nebo další pelmena která se standartně stříhaja le když si někdo pořídí bearder kolii nebo bobtaila tak má počítat s tím že ten pes má dlouhou srst a prostě ostříhat ho jen kvuli valstnímu pohodlí- a většina těhle ostříhanejch psu to má kvuli pohodlí páníků je prostě blbost- kdyt ty psi jsou tak krásní když maj tu svojí krásnou dlouho srst. neříkám když sou vedra- třeba vystříhat břicho to se dělává aby s epes lepší chladil ale ostřhat ho nakrátko to fakt teda neeeee

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
dorotka ale o pudlovi konkrétně se já vůbec nebavím stejně tak bišonek nebo další pelmena která se standartně stříhaja le když si někdo pořídí bearder kolii nebo bobtaila tak má počítat s tím že ten pes má dlouhou srst a prostě ostříhat ho jen kvuli valstnímu pohodlí- a většina těhle ostříhanejch psu to má kvuli pohodlí páníků je prostě blbost- kdyt ty psi jsou tak krásní když maj tu svojí krásnou dlouho srst. neříkám když sou vedra- třeba vystříhat břicho to se dělává aby s epes lepší chladil ale ostřhat ho nakrátko to fakt teda neeeee

Eště si pořád neřekla proč neeeee?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no mě stačí proč jo? jednou si pořídím psa s dlouhýma chlupama psa kterej se nestříhá- dle standardu tudíž to pravděpdoobně nikdy nepotřeboval tak rpoč ho najednou ostříhat? to si radši pořídím něco kratko srstějšího když je mi ho teda ve evdru líto. a jak říkám tohle se dá vyřešit i jen vystříháním břicha- na psu to není vidět a zachová se ta krása toho plemene

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:23 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Hele já bych nebyla tak radikální. Faktem je,že třeba jorky apod. pejsky si lidi pořizují nejen kvůli vzhledu,ale protože je to pro ně ideální pes, malý,skladný, mazlicí. Podobně si lidé mohou vybírat i jiné psy, vyberou si povahu,temperament a teprve v druhém sledu je zajímá srst. A pokud nechtějí psa vystavovat,tak proč psa slušivě neupravit? Je spousta lidí,co s podobnými psy tráví hodiny v přírodě a pak prostě nechtějí další hodinu doma sedět a česat,česat,česat. Jiný pes se zase neustále koupe a pak se pod dlouhou srstí zapařuje, dlouho schne. Stejně tak uprostřed města stačí,když pes chodí na klasické procházky a má srst plnou prachu a sajrajtu z městského provozu. Naopak na vesnicích zase pes,který má celý den přístup na dvůr a zahradu nabere do srsti všechny přírodniny. A to nemluvím o tom,že značná část psů nemá kvalitu srsti na takové úrovni, na jaké by jí měla mít a srst,která by měla být samočistící je lapač a "držeč" prachu a semen rostlin a i pokud se páník o psa stará, filcuje se. Samozřejmě jsou i lidí,kteří se prostě jen nechtějí o srst každý den starat,pak je pro pejska mnohem lepší,když je ostříhán, než když bude celej zacuckovanej, slepenej atd. A mnoho psů opravdu po ostříhání ožije, je jim líp. Samozřejmě je důležité u toho přemýšlet, já třeba odmítám celého psa ostříhat na 3mm a snažím se vysvětlit majitelům, že srst chrání i proti sluníčku,kousancům hmyzu atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jano, to jsem ráda, žes ta takhle hezky a rozumně popsala, ty jsi asi střihačka psů,co? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:17 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Dorotka píše:
Jano, to jsem ráda, žes ta takhle hezky a rozumně popsala, ty jsi asi střihačka psů,co? :D

V malým,je to spíš koníček,kterej občas hodí pár stovek :wink: A měla jsem ze začátku stejnej názor jako Ajka,ale když pak člověku přivedou jorkšíra,o kterého se vzorně starají,ale pes je samej cucek,protože srst to je jemný chmíříčkou,tak rychle změní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Nejsem třeba proti úpravě pudlů, myslím že je dobré rozlišovat úpravu a vystříhání. Jen chcí říct, že mi vadí lidé, kteří stříhají své mazlíčky jen z pohodlnosti a to je většina, potom se vymlouvají na praktičnost a na to, že pes je pořád v lese. Vzhledem k tomu, že můj pes dlouhou srst má, vím co zahrnuje péče o ni a musím říct, že to není nic složitého a náročného, je mi fuk když proletí chroštím, vyčeše se to, je mi fuk když se ucourá od bláta, je mi fuk když se vykoupe v rybníce vykoupe se, vyfénuje a je to zase pěknej pes. Časově mě sice takový koupání, fénování a vyčesání zabere necelou hoďku, ale mě to nevadí, pořídila jsem si psa, kterej má dlouhou srst a tak se o ní postarám a nebudu se na něco vymlouvat.

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
já stříhám jednou do roka sindynu,bo kvuli těm chlupům a jí to i sekne,do léta to zas má narostlí ,stříhám hned na jaře pak už nee

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
kačík píše:
Vzhledem k tomu, že můj pes dlouhou srst má, vím co zahrnuje péče o ni a musím říct, že to není nic složitého a náročného, je mi fuk když proletí chroštím, vyčeše se to, je mi fuk když se ucourá od bláta, je mi fuk když se vykoupe v rybníce
dovolím si ti oponovat, můj mladší syn má jorka a setra, když je mám na hlídání, tak jorka (běhá s námi v pohodě po lese) mám vyčesaného za 10 minut, se setrem je to mnohem horší, to mi dá i hodinu a víc. Srovnáváš 15ti centimetrového psa s bobteilem, je to opravdu rozdíl. Kdyby setr nevypadal blbě ostříhanej, už by byl na krátko. Takhle budu česat, česat a česat. Nejhorší jsou bodláky.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no popravdě znám dost třeba bearderek který se nestříhaj a běhaj si všude možně a nikomu to nevadí ani jim ani páníkům. záleží v tomhle případě hdoně i na kvalitě srsti. samozřejmě že kdybych ěmla psa kterje by měl hdoně enkvalitní srst tak ho ze zdravotních duvodů radši ostříhám- jenže i tne setr enní každej takovej jak ho popisuješ a většina setrů už díky tomu že je to plemeno lovecký s tímhle rpoblémy nemá rpotože by měli mít tzv samočistící srst. smaozřejmě že platí že je lešpí ostříhanej pes než splstatělej ale souhlasím s tím co napsala kačík- spousta lidí si kupuje tyhle psi a stříhá je čistě z vlastní pohodlnosti .

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Já nic nesrovnávám, jen mě asi baví starat se o svého psa. Všichni kdo měli denyho na hlídání když jsem na dovolené nebo někde pryč, tak ho taky vyčešou za 10 minut a já potom po příjezdu vyčesávám ty cucky :?
Jestli si někdo nechává stříhat svého psa, tak mu to neberu. Ale znám málo sálonů kde umí psa opravdu ostříhat a upravit, většinou je děsně okudlávaj.
I kdybych měla setra, budu ho česat, protože mě to baví a chci aby vypadal jako setr :-)
Vadí mi asi dost pohodlnost a výmluvnost lidí, ví přeci jaké plemeno si pořizují a když jim to nevyhovuje, tak ať si najdou povahově podobné krátkosrsté.
Konkrétně třeba u těch jorků mi to vadí, protože když vidím jak je nechávaj okudlávat, tak se mi chce brečet a občas potkávám i pudly a westíky úplně okudlané, je to fakt děs.

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:07 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
kačík píše:
Erika Janíková píše:
...ja vídavám a stretávam páničkov, ktorý sa psíkom o srsť nestarajú a vyzerá to hrozne. Tak si myslím, že nech je ten psík radšej pekne ostrihaný ako má mať zanedbanú a neudržiavanú srsť. Ale to je iba môj názor...


Já si myslim, že když se neumí svému psu postarat o srst, tak ať si pořídí krátkosrsté plemeno nebo králíka, to je zase můj názor :wink:

... no veď ano, s tým súhlasím aj ja. Keby som mala dlhosrsté plemeno alebo teda srsťudržiavacie tak si ho vyfešákujem ale tým ľuďom asi na tom nezáleží...a to ma núti rozmýšľať nad tým ako s o neho starajú celkovo. Keď ani to čo je vidieť navonok nevedia udržať v poriadku....a presne ako píšeš prečo si vlastne takéto plemeno kúpia.... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Taky se u jorků psů setkávám hodně s tim, že když nosil cuík, tak si všichni mysleli, že je to holka a proto ho dali ostříhat :x To je výmluva jako fík.
Je jedno jestli máte kólii, sestra, bobtaila, pudla nebo jorka, každý má svou srst něčím specifickou a tak jako s ním člověk tráví čas při vycházkách a při hrách, může ho trávit i při česání. Pro mě je to takový sbližující prvek s mym psem, česání má rád, i když s tím ze začátku bojoval :D

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:42 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Kačík, chci jen říct, že je snad každého věc, jak upravuje svého psa a nechápu, proč by si měl pořizovat jiné plemeno dle tvého. Já si zase myslím, že když koupeš každý týden psa, takže mu to škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dorotka to koupání je zase pes od psa- mám doma tři hovawarty- jedno pleemno dva z nich sme nikdy nekoupala a čubu musím koupat dvakrát třikrát do roka.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
dorotka to koupání je zase pes od psa- mám doma tři hovawarty- jedno pleemno dva z nich sme nikdy nekoupala a čubu musím koupat dvakrát třikrát do roka.


To já jsem pěknej čuník ( nebo koza se záhadou? ) - dogouše jsem ještě nekoupala, leda v rybníku.
Ale každý týden? To přeci musí děsivě vysušovat pokožku, takže zase se musí promašťovat nějakou kosmetikou, prostě pro psa nic přirozeného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
yslím že pro ty chlupy co maj jorkové pudlové bišonci a jiná tahle zvířena asi ani jinak nejde. a sou šampony který nevysušujou- konstrukce toho chlupu je pdoná lidskému vlasu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 12:03 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
yslím že pro ty chlupy co maj jorkové pudlové bišonci a jiná tahle zvířena asi ani jinak nejde. a sou šampony který nevysušujou- konstrukce toho chlupu je pdoná lidskému vlasu


Králováka koupu jednou za čtvrt roku, když nepočítám přírodní vodu a má srst tvrdou, pevnou, kdyby její kadeřnice nevyžadovala koupání před stříháním, tak ji budu koupat mnohem méně. On je to asi začarovaný kruh, čím víc koupeš, tím víc je špatná kvalita srsti...a proto se musí častěji koupat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Dorotka píše:
Kačík, chci jen říct, že je snad každého věc, jak upravuje svého psa a nechápu, proč by si měl pořizovat jiné plemeno dle tvého. Já si zase myslím, že když koupeš každý týden psa, takže mu to škodí.


Omlouvá tě jen jedna věc a tou je to, že jork nemá chlupy ale "vlasy" a pokud je mu zachována dlouhá srst, tak se musí koupat každý týden, protože pak se mu třeba děsně mastí (denymu teda děsně) a nebo se musí balíčkovat, samozřejmě se může koupat i v delším intervalu, ale na to si majitel musí přijít sám, co jeho psu vyhovuje. Neubírám nikomu právo ostříhat si svého psa, jen mě prostě zaráží výmluvy majitelů proč to dělají a dost také nevkus některých, kteří si nic nezjistí o srsti svého psa a pak ho nechají okudlat jako slepici a místo aby vypadal jako westík nebo pudl, tak vypadá jako vořech.
Viděla jsme zatím jednoho jorka, který byl moc hezky ostříhaný a nic jsem proti tomu neměla, protože pořád vypadal jako jork.

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 16:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ať si každej dělá co chce když jim to vyhovuje. Jsou podle mě důležitější a závažnější problémy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
kačíku - no já mám vořena a když ho ostříhám, tak vypadá taky jako vořech :D ale navíc se mu neskutečně uleví a pro tu úlevu ho budu stříhat už pořád.. :P a je to fakt pohodlý, no, to je pravda :lol:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lucko nojo jenže ty máš vořecha typu psa co se stříhat musí .-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: ned 26. črc. 2009 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Souhlasím s janaA
Já mám shi tzu a původně jsem mu chtěla nechat dlouhou srst, ale nakonec jsem ho ostřihala. Protože když jsem s nim šla do lesa tak v srsti měl lístečky,větvičky,bodláky a já nevím co ještě a to bylo sucho.V dešti to byla přímo hrůza.Teď ho střihám a otírám jenom tlapky.Dneska jsem viděla ostřihaného briarda a moc mu to sluší.Komu se to líbí ať si psa nechává ostřihat a komu ne tak ať mu nechá dlouhou srst.Ale nevidím důvod za to někoho odsuzovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: ned 26. črc. 2009 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no tak zrovna u toho briarda k tomu ten důvod nevidím- je to přecijen ovčák :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
ajka píše:
no tak zrovna u toho briarda k tomu ten důvod nevidím- je to přecijen ovčák :-)

Viděla jsi někdy brijárda po pořádný procházce v lese, jak jde do bytu? :-))) Kamarádka má teď druhýho, první byl stříhanej na velkýho knírače, moc pěknej pes, tohohle nechali vlasatýho, a to jen z důvodu, že kamarádka nepracuje a může pořád a pořád česat a česat, aby pes nesmrděl a nedělaly se mu cucky, prostě má na psa hafo času. Sem za střihání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no nějak nevím kdo ty briardy stříhal když pásli ty ovce hehe .-))) ach ta domestikace.-))) ještě že mám bezudržbový psi- ono je asi ěnco jinýho do bytu a něco jinýho u baráku- to ho nechám opadat a pak ho vyčešu žejo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 14:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já sem zase namontuju pudly, ale ono se týká i jiných plemen. Když vidím výstavní kousky, pro někoho je to možná hezký ty bambule na zadku, tak ty psi znaj akorát klícku a nějaký betonek, aby se jim to nezacuchalo. Ono udržovat dlouhosrstého králováka fakt není sranda a čtyři hodiny česání není vůbec vyjímka. Oni maj jinou srst než malí pudlové, takovou tuhou. A to už se mi zdá spíše trápení toho pejska než údržba srsti, teď myslím, aby odpovídal standardu. Proto třeba jsem nikdy nechodila s Ančou na výstavy, právě kvůli té údržbě a taky byste mohli namítnout, proč jsem si ji tedy pořizovala. A tady si právě myslím, že je to čistě moje věc, tak jako ostatních majitelů psů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No loni ve splitu s náma byli v kempu výstavní králováci, s bambulema a natáčkama. Chudáci nemohli vůbec do vody, museli ležet ve stínu právě s těma natáčkama na hlavách a eště s nějakym krytem na nohách. Ten střih mi neva, klidně ať má bambule a půlku těla plešatou, však ono to mělo nějakej praktickej význam....ale stejně jak ta moje brijárdí kámoška, když kouká na svýho psa, co rozprostírá čerstvě vyčesanou srst po hladině rybníka brčálníka, řiká - eště že nechci vystavovat, by si chudák nemohl užít život. A češe ho vlastně furt - kdykoli se někde zastavíme, už má automat - lehce prohrábne psa kartáčem a ten vůbec nesmrdí, je krásně udržovanej a nikde žádnej cucek, takže mu ta srst nepřekáží. No a ti králováci se za celý 4 dny nedostali do vody!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
i pudl de dle standartu upravit rozumě jak pro pána tak pro psa .-)- a zrovna ty pudli sem moc namysli neměla ty sou jasný- mělis em doma pudloknírače a to se stříhat rpostě musí. ale lidi sou schopný ostříhat i ovčáka - jakože NO nebo hovíka a pdoobný plemena a to je už hodně ujetý

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 14:14 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerda píše:
No loni ve splitu s náma byli v kempu výstavní králováci, s bambulema a natáčkama. Chudáci nemohli vůbec do vody, museli ležet ve stínu právě s těma natáčkama na hlavách a eště s nějakym krytem na nohách. Ten střih mi neva, klidně ať má bambule a půlku těla plešatou, však ono to mělo nějakej praktickej význam....ale stejně jak ta moje brijárdí kámoška, když kouká na svýho psa, co rozprostírá čerstvě vyčesanou srst po hladině rybníka brčálníka, řiká - eště že nechci vystavovat, by si chudák nemohl užít život. A češe ho vlastně furt - kdykoli se někde zastavíme, už má automat - lehce prohrábne psa kartáčem a ten vůbec nesmrdí, je krásně udržovanej a nikde žádnej cucek, takže mu ta srst nepřekáží. No a ti králováci se za celý 4 dny nedostali do vody!!!!!!


A přitom jsou to vodní psi - lovci kachen - přinášeli zastřelené kachny z rybníka myslivcům. Proto se jim nikdy nesekali ocásky. Vím přesně, co se děje u výstavních králováku a proto je mi 100x milejší, když vidím ostříhané dlouhosrsté plemeno třeba okudlané než perfektní střih bez možnosti pohybu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No třeba briardům, co jsem slyšela, by se měla srst stáčet a platnatět podobně jako komodorům. To by znamelo vyjasnění otázky "jak to bylo dřív" :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
proto je mi 100x milejší, když vidím ostříhané dlouhosrsté plemeno třeba okudlané než perfektní střih bez možnosti pohybu..

jo, vidim to stejně, klidně ať ten pes vypadá jak debil, to je jedno, hlavně když maj všichni zůčastnění pohodu.

Eva Štemberová píše:
No třeba briardům, co jsem slyšela, by se měla srst stáčet a platnatět podobně jako komodorům. To by znamelo vyjasnění otázky "jak to bylo dřív" :wink:

Myslim že by tam hrál dost velkou roli krutej smrad :-))))) A to asi nikdo doma mít nechce :-))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No jasně, taky nejsem proti stříhání. Ale všeho s mírou, že.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
No jasně, taky nejsem proti stříhání. Ale všeho s mírou, že.

Tak to je snad samozřejmý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:37 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
jj....všeho s mírou-dnes mě jeden pán (velkej kynolog, měl prý dva NO :lol: ) -u řeky přesvědčoval, že musím Ariho okamžitě ostříhat, že ho strašlivě týrám vedrem a navíc mu ještě dovoluju se koupat v řece, takže stejně za chvíli celej olysá :lol:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a to je přesně ono co je to s mírou. oni budou spokojení i ty páníčci s tím ostříhaným ovčákem- ale jeslti je spokojenej i ten pes o tom silně pochobyju- kor u ovčáka konkrétně.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp. 2009 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Tak my máme první stříhání za sebou,číňánkovi stříhali jen čumák a krk,ale vyváděla strašně!Vyla a řvala,no já se celá zpotila.Byla jsem u toho,paní strašně fajn,pořád jí říkala jak je šikovná :D .Jen se chci zeptat,když se stríhá psovi čumák a krk,má se nějak chytit?Paní ji držela pevně,aby ji neublížila strojkem,tak nevím,jestli je to správně,ale kdyby ji nedržela tak nafest,pesan by zdrhl.Pak jak ji stříhala dýl,byl klid a drápky si nechala v pohodě zkrátit.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp. 2009 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Tím chycením jsem myslela,jestli to psa nějak moc nebolí.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp. 2009 08:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle potřeby....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak já nechávám stříhat svýho pudlího křížence tak 4krát do roka. Jednak mi přijde, že se mu vždycky tak nějak ulehčí a navíc v současný době dělám tak čtrnáctihodinový směny tak fakt nestíhám denně udržovat. O psíka se mi v té době postará kamarádka, co u ní bydlím, ale aby toho mýho ďábla ještě jednou až dvakrát denně česala, to už by byl fakt nadstandart:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stříhat nebo nestříhat
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Co se týká stříhání, tak v Číně jsme nestačili zírat, když jsme potkali čau-čau v pudlím střihu = oholené tělo (ale fakt až dohola) a tlapky, ocas a hlava chlupatý. Vypadalo to naprosto příšerně a jediná omluva k tomu bylo to 40ti stupňový vedro..... :roll:

A taky tohle se tam dalo potkat:

Obrázek

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!