Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 10:18 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
AHoj obracím se na Vás s problémem naší 7 měsíční fenky! Trva to už přes týden, začalo to tím, že se hodně škrábala, šli jsme na veterinu udělili test na nějakýho kožního parazita, dalí ji smradlavou vodičku za krk, injekci proti drbání, ten test nic neprokázal. Po víkendu se to pak zhoršilo na tolik že na pravé přední noze měla krvavé rány a hnis a krvavej šlic na lopatce na pravé straně. Šel jsem hned na veterinu, kde konstatovala dr. že je tam prvě hnis tak jí to vyčistila, nasadila atb a at to čistíme hypermarganem§ Čistili jsme 2 dny jen ptž by ty rány nikdy nezaschly! poté jsme jí to zasypali septonexem a to pomohlo udělali se krásné stroupky a vypadalo to že se to lepší! Včera večer ale vidím další krvavou ránu na tváři pod pravým okem a dnes ráno nahoře na hlavě další! Nevíte, netušíte čím to můžře být? Na veterinu pujdu hned zítra...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pokud se neprokázali paraziti, tipovala bych to na alergii či ekzém, hodně to svědí a pes (a nejen pes) si to může do krve rozškrábat. Zapátrala bych v paměti, jestli se fenka před tím týdnem nesetkala s něčím, co jí mohlo alergickou reakci vyvolat, něco nového v žrádle, nové pamlsky, nějaká změna v prostředí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 20:34 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
nic co by nežrala dříve. Nové prostředí vůbec ne. Krmím jí rýží a vařenými kuřecími žaludky. Nevím jestli to neni to kuřecí maso... jí ho už dlouho ale třeba jestli se v ní něco neprobudilo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
erytrin píše:
nic co by nežrala dříve. Nové prostředí vůbec ne. Krmím jí rýží a vařenými kuřecími žaludky. Nevím jestli to neni to kuřecí maso... jí ho už dlouho ale třeba jestli se v ní něco neprobudilo


Není to vyloučeno. Pokud jí je sedm měsíců, tak právě v této době začíná puberta a ta dokáže s alergiemi nepříjemně zacvičit. Asi by to chtělo testy, ale to už je otázka pro veterináře, ne pro laiky, kteří navíc tvou fenku nikdy neviděli.
Jen mám poznámku ke složení stravy - má v tom strašně málo vápníku, žaludky nemají kosti.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 20:46 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
občas přidám trochu rozdrcených (samozřejmě vydrhnutých) skořápek, Ted chci koupit granule Purina Salmon, má doma BritCare Puppy ale odmítá ho jíst, tak proto vařím... určitě tam chybí více věcí.. vařívám k tomu akorát kořenovou zeleninu ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
erytrin píše:
občas přidám trochu rozdrcených (samozřejmě vydrhnutých) skořápek, Ted chci koupit granule Purina Salmon, má doma BritCare Puppy ale odmítá ho jíst, tak proto vařím... určitě tam chybí více věcí.. vařívám k tomu akorát kořenovou zeleninu ...

Ehm.. se priznam, ze v tomhle pripade bych v prve rade zmenila stravu. Podle mne to je strasne nevyvazene, chybi tam jak mineraly, tak vitaminy. Varena korenova zelenina - jen vlaknina a trochu betakarotenu + hladka svalovina, sacharidy a sem tam vapnik. Pokud nedavas pestrou stravu, je nutne dotovat vitaminy a mineraly nejakym kompletnim pripravkem!

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 21:04 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
A co by jsi doporučila? Vůbec v těchto věcech nemam přehled?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 21:10 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
A granule jsou pestrá strava?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
erytrin píše:
A granule jsou pestrá strava?

V kvalitnich granulich jsou vitaminy a mineraly aspon nejak vyvazene a pro vetsinu psu v dostatecnem mnozstvi. Jinak ten pes bude mit samozrejme problemy . Tebou pripravovana strava sice obsahuje maso, ale jinak je to jako kdyby ses sama krmila jen rohliky - energii ti to da, ale po case budes mit velkej problem...
Pokud nechces krmit granulema ani pestrou stravou, musis pridavat vitamino-mineralni smes. Na trhu je jich nespocet , muzes si vybrat dle ceny a extra veci v nich - zelene rasy, rybi olej, probiotika...
Pestra strava je treba zaklad BARFu - syrove maso, masove kosti, mlecne vyrobky, pestra syrova zelenina, vajicka.. co te napadne.
Sama sice krmim masem, ale ne pestrou stravou. Proto pridavam vitaminy a mineraly v prasku (Roboran, Aptus Multidog, ....).
Na tvem miste bych mu jeste pridala i vit. C - napomaha hojeni a probiotika -na lepsi imunitu.
Ovsem pocitej s tim, ze problem se nevyresi hned, chvili potrva, nez zabere zmena stravy - nez si telo bude moct vyrobit vsechny potrebne latky..
A rozhodne navstiv veterinare, rekni mu o moznosti, ze je to nedostatkem vitaminu a mineralu. Muze mu pripadne udelat biochemicky rozbor, jestli neni postizeno jeste neco dalsiho.
A hlavne bys mela pohlidat, aby do tech ran nedostal infekci.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nemyslely jsme (aspoň já ne) granule. Granule nejsou pestrá strava, i když ty velmi kvalitní mohou obsahovat vše, co pes potřebuje. Myslela jsem spíš střídat druhy masa, žaludky a jiné vnitřnosti taky, ale ne pořád s výhradně, místo skořápek kosti s masem (třeba kuře vcelku, hřbety, skelety), rýži taky střídat s jinými přílohami, sem tam vejce, další doplňky dle aktuálního stavu. Já třeba v době línání doplňuju lososový olej, sem tam roboran, protože mi zeleninu jedí jen trochu a tak. Zkus pročíst příslušná témata v rubrice výživa, je tam toho řečeno fakt hodně.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Alvi píše:
...ze je to nedostatkem vitaminu a mineralu...
¨
Může mít pes kurděje?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 22:11 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
oki kouknu se tedy po nějakých multivitamínech... CO v té purině salmon, je v tom dostatek všech potřebných věcí?


Obrázek7

nebo se na to vykašlat a vařit+doplnovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zuzka M píše:
Alvi píše:
...ze je to nedostatkem vitaminu a mineralu...
¨
Může mít pes kurděje?


Pes si nejake mnozstvi vit. C umi syntetizovat sam. Ovsem dotuje se v pripade zvysene potreby. Takze mozna primo kurdejemi ne, ale slabsi projevy by v pripade spatne stravy mit mozna mohl.. :dontknow:

erytrin
Proplan patri mezi kvalitnejsi granule. Pro zdraveho psa by to urcite stacilo, pro nemocneho a rozhozeneho nevim.
Tohle uz je fakt otazka na veterinare, protoze je nutne usit psovi dietu primo na miru. Pokud si nejsi jista, jestli to tvuj veterinar zvladne, zavolej MVDr. Stourace - dej do googlu chovna stanice Bonoda.
Je to veterinar, sam krmi prirozenou stravou, ale granule nezavrhuje. Hlavne -vyzivou psu se v podstate i zabyva a verim, ze poradi presne, co by pejsek potreboval dodat, pripadne jake vysetreni udelat. Nebo aspon doporuci dermatologa, kdyby to nebyl problem zpusobeny stravou.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 22:35 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
No budu muset zase na tu veterinu a at udělají ty rozbory... jinak to asi nepujde..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 06:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alvi píše:
Proplan patri mezi kvalitnejsi granule. Pro zdraveho psa by to urcite stacilo, pro nemocneho a rozhozeneho nevim...
Proplan rozhodně nepatří mezi kvalitní granule, jen k předraženému lepšímu středu, kde se platí víc za značku a laboratoře než za kvalitu. Zvládnou je jen zdraví psi, alergikům bych je nedal ani náhodou. Pro alergiky je velmi dobrý například Arden Grange.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 11:48 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Děkuji za rady... s tím krmivem je to dobrý typ, ale je dost drahé, a nerad bych riskoval že se mi na něj vykašle a nebude ho jíst. Mohu poprosit jestli sem někdo nehodí název nějakého komplexního přípravku který dodá potřebné vytamíny a minerály? Je jich hodně a nevím jaký zvolit... Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
S tím komplexním přípravkem: představ si, že by někdo svoje dítě živil výhradně jen rohlíkama se salámem a aby mu "nic nechybělo", cpe ho k tomu vitamíny a minerály v tabletách. Určitě to jde, ale podle mě to nebude úplně ideální volba... Granulí se dá sehnat i jen malý vzorek, navíc pokud je pes odmítá suché, tak se dají přelít vodou nebo nesoleným vývarem z masa.
Já osobně ale hlasuju pro BARF, není to vůbec tak složité, jak to na první pohled vypadá. Pro začátek by úplně stačilo jednou denně místo žaludků dát kuřecí krky (syrové), k tomu trochu strouhané mrkve a třeba lžičku oleje z tuňákové konzervy - a postupně můžeš obměňovat další druhy masa, vnitřností, ryb, mléčných výrobků a zeleniny. Já osobně k výše uvedenému přidávám už jen Pangamin, jednak pro dodání vitamínů skupiny B - a navíc příšerce hrozně chutná ;-)
K BARFu je tu celé téma: http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=43&t=2836


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Pustili jste se tu všichni do rozboru žrádla, přitom mi přijde, že s problémem vůbec nemusí souviset... Taky budu trochu OT, ale přirovnávat vařenou stravu rýži + žaludky + koř. zeleninu k rohlíkům a salámu je přitažený za vlasy. Přijde mi že zbytečně strašíte, vždyť snad nic zas tak zásadního krom toho Ca tam nechybí (a ten je třeba v mrkvi) - nemyslí si tu snad nikdo, že vařením se zlikvidují všechny minerály, stopové prvky a vitamíny?? Rozhodně mi tohle krmení (s přidáním Ca) pro potenciálního alergika přijde furt lepší než granule! Tam je to zlikvidované všechno ještě brutálnější úpravou, plné konzervantů a vitamíny jsou dodané zpět uměle (čili to má k tomu rohlíku se salámem a tabletě značně blíž, než to co dáváš teď). Navíc, ne všichni doporučují pestrou stravu - četla jsem i názory, že je ideální krmit stále tím samým, protože psí zažívací trakt se na to adaptuje a dokáže si z toho nejefektivněji brát to, co potřebuje.
Co se doplňků týče, my dáváme mořské řasy a Pangamin (i lidem), hodně lidí si chválí Roboran nebo Micro-mineral - ten bych doporučila kvůli tomu Ca (u přípravků na doplnění Ca je potřeba koukat hlavně na poměr Ca:P, aby byl co nejvyšší)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 16:03 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Zita děkuji za názor taky jsem to slyšel že by se jim strava neměla měnit! ale zase na pestrosti asi taky něco je, čert aby se v tom vyznal!


Musím prošpekulovat ten Vápník a snad to bude lepší.

Jen dneska byl nalezen při seřkrabu kůže ten previt parazit (tyčinka s nohama :D) a tak dostala jine atb a bude muset chodit jednou za 28 dnů na tu děsně smradlavou vodičku za krk ... léčba prý 4-6 měsíců je to svrab či jak to jmenoval...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 16:16 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Demodex se to jmenuje tedy ten brouk asi :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
erytrin píše:
Demodex se to jmenuje tedy ten brouk asi :D

Tak to není zas tak veselá zpráva. Je tady celé téma Demodex, nechci strašit, ale není to zase taková sranda, doporučuju přečísti si ho. Škoda, že jsi nepřidala foto, znalci by ti řekli hned. :cry:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
sorry: nepřidal

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 17:33 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Veterinář se tvářil že to mají téměř všichni psy akorát u někoho se to projeví více u někoho méně, a že prej neni duvod se k obavám, že by to ty pipety za krk měli potlačit-ne vylečit! Foto mě nenapadlo, měla na pravé přední noze, krku a hlavě rány do krve, pak vznikli strupy, nějaký s hnisem má tam samozřejmě lisiny... ted jsou to zase strupy snad bez hnisu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 17:49 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Toto dostala za atb http://www.lekarna.cz/cefa-cure-a-u-v-tbl-5x1000mg/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 17:58 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
A byl jí minulý týden aplikován Advocate a další 14.1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zita píše:
ne všichni doporučují pestrou stravu - četla jsem i názory, že je ideální krmit stále tím samým, protože psí zažívací trakt se na to adaptuje a dokáže si z toho nejefektivněji brát to, co potřebuje.

tohle jsem četla vždy jen od výrobců granulí - krmte tím naším a nikdy to neměňte. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že větší blbost jsem ještě nečetla. Choďák po 4 letech na Acaně nedokázal strávit naprosto nic jiného. Po (krušném) přechodu na BARF naprosto bez problémů, jakýkoliv vzorek granulí, jedlé zbytky, naprosto cokoliv (+ konečně přibral, + mnohem lepší srst,...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Zita: pustili jsme se tu do rozboru žrádla, protože je dost pravděpodobné, že tu souvislost je. I když máš pravdu, přirovnání k rohlíkům bylo trochu přehnané...

U stravy z vařených žaludků, rýže a mrkve bych ale kromě nedostatku vápníku viděla jako zdaleka největší problém nedostatek esenciálních mastných kyselin (hlavně proto jsem doporučovala přidávat oleje), nejspíš i některých stopových prvků (určitě zinek, možná hořčík, mangan?) a dost možná i vitamínu E a vitamínů skupiny B. Doufám, že někdo můj názor zkritizuje či doplní.

Vzhledem k tomu, že demodex je přítomný na kůži drtivé většiny psů a onemocnění způsobí jen při snížení imunity, se svým zcela laickým rozumem domnívám, že takto jednostranná strava imunitu moc nepodpoří...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:49 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Fakt všem děkuji za každou radu. Byla by z Vás některá ochotná mi napsat jak tedy zhruba pro takové štěně sestavit jídelníček? Doma se brání syrovému masu! Vůbec nevím jak tedy postupovat a na čtení je toho tady tolik že by mi šla hlava kolem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra: Nene, to co myslím, se netýkalo granulí, ale doma připravované stravy. Doporučoval to nějaký výživář údajně s dlouholetou zkušeností a neznělo to úplně blbě nebo nelogicky. Při hledání informací o BARFu jsem na to narazila víckrát. Už nevím, jestli šlo o vařené nebo syrové. Já sama jsem rozhodně stoupencem pestrý stravy a napsala jsem to sem spíš pro ilustraci, jakými všemi možnými způsoby lze krmit.

Jo, pokud je to demodex tak to zrovna nevypovídá o ideální kondici psa. To snad bych brala raději ten svrab, i když je to taky hnus... pokud to ale byly "doutníčky s nožičkama", tak to vypadá na demodexe. To žrádlo doporučuju trochu nastudovat (témata BARF, Krmení syrovým masem, ale i třeba alergie...) - přeci jen ne nadarmo se říká: "jste to, co jíte" a správná výživa je úplně základní, nejpřirozenější a nejlevnější způsob, jak dostat psa do kondice.

Co píše Baysha, stopovým prvkům já nerozumím, a s těmi mastnými kyselinami (tuky) na tom určitě něco bude (nepsals, jestli přidáváš aspoň olej).

Co se týče jídelníčku např. pro mý štěně, tak ten je plný syrových kostí a ty ničím nenahradíš. Rozhodně ne vařenýma, to je nebezpečné!!! Pro konkrétní rady doporučuju přesun do "výživových" témat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 22:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
erytrin píše:
Fakt všem děkuji za každou radu. Byla by z Vás některá ochotná mi napsat jak tedy zhruba pro takové štěně sestavit jídelníček? Doma se brání syrovému masu! Vůbec nevím jak tedy postupovat a na čtení je toho tady tolik že by mi šla hlava kolem.


http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... &Itemid=49

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
erytrin: máš SZ (zpráva nahoře v modré liště)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:04 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
mozna je to blbost, ale nepomohlo by stenikovi, kdyby videlo jineho psa, jak se laduje surovym masem? erytrin je z Prahy, tady je psu co barfuji hodne.... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lex nemyslím si mojí deušce nepomohlo ani když sme zavedli zákon smečky- nesežereš ty sežerou jiní :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Lex píše:
mozna je to blbost, ale nepomohlo by stenikovi, kdyby videlo jineho psa, jak se laduje surovym masem? erytrin je z Prahy, tady je psu co barfuji hodne.... :-k

Tak, ono se da v klidu zacit varenym a postupne to ovarovat min a min, az pes ani nevi jak a zere to syrove. Ale je fakt, ze s timhle uz sme mimo tema kuze a v tematu vyziva :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:10 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Nepsal jsem, že by štendo to nechtělo. Spíše je to právě naopak, ale doma ostatní členové se na to tváří skepticky budu to muset vyzkoušet v jejich nepřítomnosti :-) pokud to psíkům vyhovuje a prospívají tak i přes odpor rodiny bych to zkusil :-) hodí se to i pro obezní fenku?:) 10 let? V podstatě elý život dostává vařené maso..., vím že jsme mimo mísu ale pak toto téma klidně smažte :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
erytrin píše:
Nepsal jsem, že by štendo to nechtělo. Spíše je to právě naopak, ale doma ostatní členové se na to tváří skepticky budu to muset vyzkoušet v jejich nepřítomnosti :-) pokud to psíkům vyhovuje a prospívají tak i přes odpor rodiny bych to zkusil :-) hodí se to i pro obezní fenku?:) 10 let? V podstatě elý život dostává vařené maso..., vím že jsme mimo mísu ale pak toto téma klidně smažte :-)

Obecne na Barfu nebo jeho variantach hubeni psi naberou do kondice a tlusti zhubnou na normalni vahu. :-)
Ja mam na variante - syrove maso, masove kosti, vemeno, drstky, vnitrnosti, i varene maso + co mi prijde pod ruku - mlecny vyrobky, pecivo, sadlo, oleje, maslo, obcas zbytek ryze od obeda,vajicka... (krom zeleniny a ovoce, to mi nezerou - proto dodavam Roboran a Aptus Multidog + Gelapony na klouby) ted uz vsechny psy.
Aktivni hubenour je atleticky stihlej , tyrana fenule za 4.5 mesice pribrala 15kg na normal a 14lety nemocny dedula si drzi vahu na normalni hladine - ani tlustej, ani hubenej.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nám na tom labradorky krásně zhubly a mají mnohem menší tendenci nabírat zpět (při nedostatku aktivity) než na granulích. Jedna začla BARFovat ve 3,5 a druhá asi ve 12 letech. Jó, študuj, sbírej argumenty, přesvědčuj... mně trvalo asi půl roku než jsem prosadila pro holky BARF. Nyní k všeobecné spokojenosti.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 12:33 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Kdybych u nich chtěl dnes vyzkoušet BARF co byste mi doporučovali hokám koupit za maso?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 12:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
erytrin píše:
Kdybych u nich chtěl dnes vyzkoušet BARF co byste mi doporučovali hokám koupit za maso?

Na toto je tu samostatné téma, tak si ho prostuduj :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 16:29 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Lex píše:
mozna je to blbost, ale nepomohlo by stenikovi, kdyby videlo jineho psa, jak se laduje surovym masem? erytrin je z Prahy, tady je psu co barfuji hodne.... :-k

Z mojí zkušenosti - Vik nechce jablka, Nel nechce salát. I když vidí, že ten druhý to žere, tak to stejně vyplivnou a ten první to po tom druhém způsobně vyluxuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 16:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Arabelo, líp to zabírá s cizíma psama. Ale nesmí to být tak: nechceš? tak dostaneš něco jiného. Ale: nechceš? tak to dostane ten co to chce. Ale popravdě, hrotit to mi přijde zbytečné. Tuto komedii na psa hraju vatšinou při podávání léků, kdy mi to pes vybírá i ze sýra například. A je dobré to spojit se cvičením, kdy je pes nastaven do "žracího modu".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neustále krev na kuži
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 16:58 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Arabelo, líp to zabírá s cizíma psama. Ale nesmí to být tak: nechceš? tak dostaneš něco jiného. Ale: nechceš? tak to dostane ten co to chce. Ale popravdě, hrotit to mi přijde zbytečné. Tuto komedii na psa hraju vatšinou při podávání léků, kdy mi to pes vybírá i ze sýra například. A je dobré to spojit se cvičením, kdy je pes nastaven do "žracího modu".

U mě je to tak, že pokud pes nechce nějaké jídlo, nenutím ho. Pokud to jídlo musí, nakrájím ho na menší kousky (většinou to zabere) nebo s něčím smíchám. Pokud jde o léky - má pes dvě možnosti, buď to sní sám, třeba i v něčem schované, nebo mu to nacpu do krku. Měla jsem psa, co jedl odčervovačky, jako pamlsky a teď mám dva, kteří si je vyberou i kdybys je rozmixovala do jogurtu (s nadsázkou)... Takže rovnou putují hluboko do krku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!