Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 21:18
Příspěvky: 49
Bydliště: jihovýchod Prahy-východ
Chtěla bych upozornit na výskyt "neznámé rychlé infekční nemoci". O psa přišli během 10 dnů od prvních příznaků a veti nepřišli na příčinu. Borelioza to nebyla, ale, bohužel, nenechali udělat pitvu.
Zkopírovávám zde k tomu info, snad to pomůže jinému psu.

"Přeji hezký den, a varuji všechny. Jsem majitelem chodského psa. Ještě v noci byl v pořádku. Ráno se nepostavil na zadní nohy, pak následovaly přední, horečka 41°C, absolutní apatie. Nežere. Jsme denně na veterině, ale nic nezabírá. Kdyby se u někoho objevily podobné příznaky, moc prosím hned to řešte. Mému psu je dva a půl roku. Veterináří říkají celkový kolaps centrální nervové soustavy, ale nikdo neví proč (otrava, nemoc?) Zvíře je očkované a opravdu opečovávané. Je jak dítě. Lenka J."
---zlúčenie príspevkov
"Dnes mi Lenka J. telefonovala, že smrtí Umberta to bohužel neskončilo. V tuto chvíli si troufám tvrdit, že jde o infekční nemoc, pravděpodobně novou a s dlouhou dobou inkubace. V domácnosti Lenky totiž žije ještě mladinká fenečka (ne CHP) a u té se stejné příznaky objevily dnes ráno.
Znovu opakuji příznaky: paralýza končetin, asymetrie zorniček, vysoká teplota, dušnosti, zvýšené slinění , bušení srdce, pak nastupuje apatie. Přídává se nechuť k jídlu. Střídají se lepší stavy s horšími, doba horších stavů se prodlužuje a organismus se postupně naprosto vyčerpává. Biochemický rozbor dělaný v počátku onemocnění neukázal žádný problém vnitřních orgánů (tím bylo možno vyloučit např. otravu).
U fenky se ještě objevil hodně zvýšený příjem vody.
Vzhledem k tomu, že veterináři nevědí oč jde, nasazují léčbu - antibiotika, (která ovšem nezaberou pokud jde o virózu), kortikoidy, vitamíny, atd.
Jde o oblast Prahy. Lenka M."

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 18:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak to je drsné. Čím krmí?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 21:18
Příspěvky: 49
Bydliště: jihovýchod Prahy-východ
Eva Štemberová píše:
Tak to je drsné. Čím krmí?

myslím, že granulemi, ale nevím, jakými
jestli tě něco napadlo, jak by mohla zachránit aspoň fenku, co by měli udělat za vyšetření ap., písni buď sem (předám) nebo přímo na fórum klubu chodského psa .... díky

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 19:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bohužel nic konkrétního, jen teda by mě zajímalo, za jak dlouho umřel první pes od prvních příznaků, za jak dlouho od prvních příznaků u psa se to projevilo u i toho mladšího. A jestli jsou očkovaný proti tetanu.
A ještě - odkud jsou? Ne třeba jižní Morava, jižní Čechy a pod? Popřípadě nebyli na dovolené někde na jihu? Ta střídavá stadia bych typla na parazity.
A popravdě, napadla mě i vzteklina.... nemusí mít jen typický učebnicový průběh
Jo a nasadila bych velmi vysoké dávky DI popřípadě koloidního stříbra.
-- sloučení příspěvků --

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 21:18
Příspěvky: 49
Bydliště: jihovýchod Prahy-východ
Eva Štemberová píše:
Bohužel nic konkrétního, jen teda by mě zajímalo, za jak dlouho umřel první pes od prvních příznaků, za jak dlouho od prvních příznaků u psa se to projevilo u i toho mladšího. A jestli jsou očkovaný proti tetanu.
A ještě - odkud jsou? Ne třeba jižní Morava, jižní Čechy a pod? Popřípadě nebyli na dovolené někde na jihu? Ta střídavá stadia bych typla na parazity.

co je DI?
očkovaní jsou pravidelně
uspali jej 30.4., objevilo se to asi před 3 týdny ... citace "Umbert to včera vzdal a já mu spolu s veterináři pomohla. Držet ho dál při životě, by bylo jen mé sobectví. Dal mi krásných dva a půl roku a jsem mu za to vděčná. Strašně moc děkuji všem co nás v těch třech týdnech podpořili. Psy mám přes 20 let, ale byla jsem naprosto fascinovaná, když fenka, kterou mám v předvýchově, jako asistenční, mu začala nosit v tlamě vodu. Do poslední chvíle se snažila ho udržet při životě. Polohovala ho, nosila mu hračky. Možná se od těch psů máme co učit."
u fenky se to objevilo 5.5. opět ráno
jsou z prahy

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 19:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
DI je Drags Imun (zadej zde do vyhledávvače, najdeš toho spoustu, na www Energy najde i kamené prodejny v Praze, kde ho sežene ihned). Očkovoný pravidelně ano, ale i proti tetanu?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Popis těch příznaků mi připomíná infekční zánět mozkových blan. Můžou jej mít i psi? :dontknow:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 21:18
Příspěvky: 49
Bydliště: jihovýchod Prahy-východ
zda proti tetanu, to netuším, ale příznaky mi na tetanus nepřijdou, a ke všemu tetanus není infekční, ne?

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Infekcni je docela urcite.

Cubine drzim palce, je to silene, doufam, ze to zvladne a podari se zjistit, co to je :Hangman:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 06:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tetanus mi to vůbec nesedí. V každém případě bych nechal fence udělat detailní rozbor krve a nasadil DI ve vysokých dávkách. Ovšem až po odběru krve, jinak tam už nic nenajdou. Dal bych ho klidně hned při opuštění ordinace veteriny, čím se nasadí dřív, tím větší je šance na úspěch. Účinky DI nastupují strašně rychle, obvykle do hodiny, ovšem totálně zkreslí výsledky krevních testů a celkového vyšetření, jelikož rapidně klesne horečka a nastartuje se imunitní systém (viz. druhý výraz v názvu přípravku). Proto bych nechal nabrat krev a pak teprve nakapal za jazyk celé plné kapátko Drags Imunu. Seženeš ho v Praze v Krakovské ul., když ne (což pochybuji), mám ho doma.
Já osobně mám vždycky jednu lahvičku doma (druhou načatou) a sám si občas libovolné množství kápnu. Funguje to na tolik věcí, že si to nikdo nedokáže představit. Už proto tuhle pryskyřici peruánští indiáni používají tisíce let. Kdyby tohle znali doktoři, nemuseli by úplně zbytečně rvát do každého škodlivá ATB s mnoha vedlejšími účinky. DI totiž na rozdíl od ATB žádné trvalé vedlejšky nemá a lze ho užívat i nepravidelně (náhodně) jako prevenci. Teď ho pravidelně mlsá Romyna a Fil, s ostatními psy si DI jako prevenci mlsáme nepravidelně skoro všichni.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 08:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zánět mozku a míchy
Příznaky bývají stejně různé, jako mohou být jejich příčiny. Chování psa se mění od ospalosti a malátnosti až k zuřivosti, bezcílně pobíhá, objevují se křeče, obrny a ataxie (podklesávání zadních končetin). Vznikají poruchy sluchu a zraku, chuť k přijímání potravy se však nemusí snížit – spíše naopak; pes má nutkání požírat i různé předměty. Dalším symptomem zánětu mozku a míchy bývají překrvené oční spojivky.
Tolik citace...Jenže jsem nikde nenašla, co to způsobí a jak na to. Jestli je tu někdo kovaný v angličtině, určitě najde více... Pejsků je mi moc líto...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Probehla jsem i par anglickych odkazu na zanet mozku a michy a priciny se daji bohuzel shrnout pod tuto pomerne vagni definici, cituji: Podle původu se záněty mozku a míchy rozdělují na infekční (bakterie, viry) a neinfekční (parazité, otravy, poranění lebky) apod.

Priznaky pak nanestesti docela sedi prave na tuto diagnozu :( Ale nejsme veti, tak se take jen snazim dovtipit. Doufam, ze s tim pujde neco delat :pray

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 10:22 
Offline

Registrován: ned 27. pro. 2009 15:39
Příspěvky: 1
Nedávno jsem se dočetla, jak vyplývá i z veterinárních varování, že v republice řádí tzv. Aujezkyho choroba. Není na ní žádná vakcinace, příznaky jako u vztekliny. Nositeli jsou divočáci (jejich sekrety) a vyskytuje se u 30%divokých prasat, kteří jako jediní jsou proti ní imunní, jinak napadá ostatní savce, kteří do několika dní hynou. Inkubace je velmi krátká, léčba nezabírá.I kdyby uvedená nemoc touto nebyla, dejte si raději všichni pozor při procházkách do přírody. Hlásit nalezenou uhynulou zvěř vetům, nedotýkat se jich, nekonzumovat odstřelené divočáky atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Pozor na zbytečnou paniku :-)...
Aujeszkyho choroba tu "neřádí", v populaci divokých prasat tu byla vždycky. Pravda je, že teď případů přibylo a určitě teď ani nikdy jindy není dobrý nápad, pouštět psa k čemukoli syrovému z divočáka.
irenamoravova píše:
...nekonzumovat odstřelené divočáky atd...

Regulérně ulovení divočáci procházejí regulérní veterinární kontrolou. Ani tak bych je psovi (syrové) nedala, ale my lidi je zpravidla konzumujeme tepelně upravené, kde už žádný Aujeszky nehrozí :wink:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: pon 07. kvě. 2012 20:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Psi jsou prý na granulích a příznaky ACH nejsou jako u zvtekliny. U ACh je hlavním příznakem drbání a to takové, že hodně hodně hodně velké. A až pak nastupují nervové příznaky jako plovavé pohyby... Ale tak nerovové příznaky jsou dost obecné - jako třeba nevolnost, teplota, apatie. To může být u tisícitří nemocí.


Jak je na tom psice teď? Drží se nebo už je za?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: úte 08. kvě. 2012 00:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 21:18
Příspěvky: 49
Bydliště: jihovýchod Prahy-východ
zatím je, ale je to 1/2 roční štěně :(
zdravý, silný, mladý 2 a 1/2 letý pes nepřežil 3 týdny ... a veti netuší o co jde ani u malé, snaží se tlumit aspoň příznaky

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ? infekční nemoc ?
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2012 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Zeptala jsem se a jeden z názorů zní následovně:
- zánět mozku, přičemž tento dr ho řeší cca 1x měsíčně a 1 ročně ho pes nepřežije. Může to způsonit bakterie anaplasma, je hlavně na jihu ČR. Otravu prý nemůžou nikdy vyloučit - museli by dělat špešl toxikologii. Jinak tento problém by mělo řešit určitě víc doktorů. Anaplasmy přenáší klíšťata, asi 3% jsou u nás infikované. Říkal nějaké souvislosti s kortikoidy, že podle reakce na ně se dá poznat infekční nebo neinfekční původce.
Tak asi tak..je to hrůza, tyhle překvapení "ze dne na den" nesnáším.
Držím palce.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!