Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: parvoviroza
PříspěvekNapsal: stř 28. úno. 2007 17:11 
Offline

Registrován: stř 11. říj. 2006 22:57
Příspěvky: 15
Viete niekto prosim, ci moze dostat parvovirozu aj dvojrocny kazdy rok zaockovany pes?
ak hej, rovnako mu hrozi ze za dva dni zahynie?
ake su vsetky priznaky tejto choroby? iba hnacka, zvracanie, horucka, apatickost a odmietanie potravy, alebo este nieco, napriklad to, ze ani nepije?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 10:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
alica009 píše:
Viete niekto prosim, ci moze dostat parvovirozu aj dvojrocny kazdy rok zaockovany pes?
ak hej, rovnako mu hrozi ze za dva dni zahynie?
ake su vsetky priznaky tejto choroby? iba hnacka, zvracanie, horucka, apatickost a odmietanie potravy, alebo este nieco, napriklad to, ze ani nepije?
Vakcinace neslouží k tomu, aby pes chorobou neonemocněl, ale aby na ní neuhynul. Parvo je strašák všech, kdo mají psa a každý pejskař reaguje už jen na toto slovo jako na zmínku o moru. Jsou nejrůznější kmeny tohoto viru a některé jsou zvláště nebezpečné, ovšem u očkovaného psa je pravděpodobnost úhynu nižší, než je u psů neočkovaných.
Detaily si najdi na googlu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 12:51 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Desenský píše:
Parvo je strašák všech, kdo mají psa a každý pejskař reaguje už jen na toto slovo jako na zmínku o moru.


Priebeh môže byť akýkoľvek.
Najviac sú ohrozené zvieratá dlhodobo neočkované, podvýživené, zanedbané a v strese, rovnako ako šteniatka zo slabou imunitou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Jinak ty příznaky máš vcelkusprávně. :) u nás to probíhalo delší dobu. Začalo to průjmama, pak průjmama s krví. Pejsek byl neuvěřitelně dehydratovanej, apatickej. Byli jsme na veterině (na veterinární fakultě), kde nás poslali domu, ať mu dám rejžičku, že je v pohodě. Říkalijsme si, že třeba jenom něco blbýho sežral, že je to ještě z parazitů z útulku, nebo z nervů. Druhej den jsem ho našla doma totálně v háji, nemohl se ani postavit na nohy, sotva zvednul hlavu. Jeli jsme na pohotovost, kde nikdo nevěděl, co s tím. Vzhledem k tomu, že měl teprve druhý očkování, když zazněla diagnoza, málem to se mnou šlehlo. Úmrtnost štěňat je nejvyšší... No, existuje naštěstí testík jen na pár kapek krve, kterej má dost vysokou spolehlivost, tudíž po hodině a půl jsme to jentak zkusili a ejhle. Fakt parva. Je to hodně nepříjemný, protože se to prakticky nedá léčit, jde o vir (parvoVIRoza), tudíž se podávaj pouze antibiotika, aby nepropukla infekce uvnitř těla, když to rozežere střeva. Existujou dva druhy -srdeční a střevní. Oba fungujou fakticky na stejným principu, zničit co se dá. Náš Trixoun měl naštěstí střevní variantu (dá se líp poznat, menší úmrtnost, většinou nezanechá následky). Na klinice zůstal týden, kdy do něj cpali ATB horem dolem. Zhruba měsíc po doléčení byl pořád unavenej a měl pomalejší CRT, po pár měsících se nám podařilo i najít jídlo, co nechá jeho střeva v klidu. A teď bys na tom ďáblíkovi nepoznala, že utekl před Smrtěm. :lol:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
ještě malinký poznatek parva strašně smrdí tak nějak zvláštně trochu jinak než obyč průjmík nám se taky poštěstilo tím projít naštěstí bez následků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: úte 10. bře. 2009 23:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
Mozno som OT ale nikdy nezabudnem ked mi zomieralo stendo po ockovani na parvo.. do smrti nezabudnem na ten strasny pach neviem to opisat.... ale mam ho v " nose" aj u psov ktori maju nejaku " smrtelnu nemoc " ale aby som sa vratila k teme ... ockovanie proti parvoviroze nezabezpecuje ze sa stena nenakazi.. len to ze ked prezije a ked sa dozije dospeleho veku bude voci tymto chorbam mierne odolny, ale ani to nevylucuje moznu dalsiu nakazu.... a co je hlavne, ze Vam nijaky vererinar neda listok do krajiny zazrakov, ale naopak kazdy seriozny vet Vam povie , ze ani ta najlepsia vakcinacia nieje dostatoconou zarukov na bezproblemovy vyvin Vasho steniatka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 11:35 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
eurocanis píše:
Mozno som OT ale nikdy nezabudnem ked mi zomieralo stendo po ockovani na parvo.. do smrti nezabudnem na ten strasny pach neviem to opisat.... ale mam ho v " nose" aj u psov ktori maju nejaku " smrtelnu nemoc " ale aby som sa vratila k teme ... ockovanie proti parvoviroze nezabezpecuje ze sa stena nenakazi.. len to ze ked prezije a ked sa dozije dospeleho veku bude voci tymto chorbam mierne odolny, ale ani to nevylucuje moznu dalsiu nakazu.... a co je hlavne, ze Vam nijaky vererinar neda listok do krajiny zazrakov, ale naopak kazdy seriozny vet Vam povie , ze ani ta najlepsia vakcinacia nieje dostatoconou zarukov na bezproblemovy vyvin Vasho steniatka...

Nam pred par lety take uhynulo stene na parvovirozu...bylo uplne v pohode, plne zivota, hrave, a najednou bum, prujmy, atd...veterinar nam rekl ze tady je to uz zbytecne, jen by se dal trapilo, takze jsme ho museli nechat dat utratit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 00:23 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Dobrý den pane Desenský a všichni pejskaři,

jelikož si Vás vážím a považuji za chytrého chlapa, který je nestranný, tak Vás prosím o Váš názor na tento problém. Organizace Chrti v nouzi dováží pejsky ze Španělska. Na tom není nic špatné. Před pár týdny přivezli i štěnata a všichni víme jak nebezpečné můžou být středomořské nemoci. Rovnou napíšu a nebudu hrát chytrou, že nevím jakým očkováním přešla, věk podle fotek odhaduji na 2-3 měsíce...
Taky měli přivést štěnata, které tento týden zemřeli na parvovirus. Teď hodlají přivést jenom matku štěnat. Já osobně mám z toho křeče v žaludku... i když mám dospělého psa, který má očkování, tak mě představa, že jsem někdo vozí psi z útulku, kde řádí parvo dost děsí... stačí aby se zúčastnili nějaké hromadné akce a průšvih je, ale i NEMUSÍ být na světě. Nemám v úmyslu tuto organizaci z něčeho obviňovat, chtějí jenom pomoct psům, kterým hrozí smrt. Spíš mě zajímá co si o tom myslíte, a ostatní lidi kolem. Potřebuji nestranný názor, protože já jsem byla na facebooku totálně seřvána za to, že jsem vyjádřila názor, o relativním nebezpečí, které hrozí nám všem co máme psi a hlavně těm co mají štěnata. Prý jsem bezcitná, když vidím jenom blaho svého psa a nesoucítím se psi v útulku. Což není pravda, ale to tady rozebírat nebudu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 00:24 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Prosím proto o názor VŠECHNY lidi, chovatele, milovníky zvířat... Dovést, nebo nedovést psa, který může přenášet parvo, který bohužel žije ve špatných podmínkách a má šanci na nový hezký domov?

Děkuji a ať Vám chlupáči dělají jenom radost!

odkaz na stránky organizece kde je popsán příběh fenky:
http://www.chrtivnouzi.cz/clanky_pod_5/95.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 17:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Za mě ne, já bych nemohla žít s tím, že mi pes nakazil další psy a některé štěndo náhodou umřelo. A co tvuj dosavadní pes, ten se taky může nakazit - očkování znamená, že má šanci přežít, ne že se nenakazí...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 17:39 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
no prave... ja jsem proti... a za tento nazor me tam napadali jako ze jsem se zblaznila a nic nehrozi a ze nemam rada zvirata... ta fenka nema byt pro mne, ma skoncit v Kromerizi.... je to hra na´bud anebo´.... spolehat se na to ze zrovna tento pes to neroznese, mi pripada nezodpovedne....
[-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 17:43 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
a nevite za jakou dobu se da zjistit jestli je fenka prenasec nebo nemocna? hned?
i kdyz vim ze testy na stredomorske nemoci v CR vubec nedelaj a posilaji se do labaku v Nemecku (info z veteriny)... takze musi byt i hodne drahe a pochybuji ze utulek ve Spanelsku ktery bojuje o existenci na to najde naky volny peniz (ale to je pouze ma domnenka!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jen poupravím parvoviroza je normální enmoc ne středomožská v čr se vyskytuje už en tak často ale obča se vyskytne. štěnata sou náchylná a pro ěn je to prakticky vždy smrtelné až na vyjímky. projevit se muže nemusí. štěnata mohla ebjt cestou oslabaná, stres a jestli se i hend naočkovali prušvih je na světě.
tudíž bych to osobně řešila spíš tak zajet naočkovat, revakcinovat a dovézt až plně očkované zvíře. další ěvc je ta že přes hranice by teroeticky nemělo ebjt možné dovést neočkované zvíře, nečipované bez pasu .-))) těžko říct jak tohle maj ošefovaný a další věc je ta zda šlo opravdu o parvu nebo jen o infekční prujem který štěnata třeba vzhledem ke stavu nezvládla.
organizaci sme ěmla tedka možnost dvakrát vidět a držím jim palce a fandím mylsím že si dávaj pozor- ostatně psi dovoezené mají u sebe nějakou dobu když pro ně nemaj hend panečky. neviděla bych to tak černě jak to vidíš ty

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
odbočím od parvy, ale jaký má smysl tahat sem zvířata přes půlku Evropy? Máme jich v útulcích málo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no chrtů i joo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 23:40 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ajko,

nepletes si to s Adopci chrtu? to je dalsi organizace, a o nich jsem si 100% jista ze pejsky maji v docasu, nez jim najdou panicky... O Chrtech v nouzi jsem si o tom ne jista...

je v tom poradnej zmatek... byla to jedna organizace, a potom se nekteri clenove odpojili, vytvorili druhou a maji mezi sebou malou zabomysi valku... :rolleyes:
Ale to jsem nepatri...
:daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Importy z oblastí, kde je zřejmá nákaza, by měly projít přísnou karanténou, ne ty psy hned dávat mezi ostatní psy a riskovat tak rozšíření nemoci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
aha tak to už nevím :-)) nicméně myslím že by to mělo probíhat u všech stejně :-)) jak napsal ruda

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: parvoviroza
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no já osobně rozhodně nejsem nadšená z umístění té fenky v Kroměříži :evil:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!