Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2015 23:36 
Offline

Registrován: pon 17. srp. 2015 14:08
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 9
Dobry den, mam dvouleteho boxera. Pred asi 14 dni jsem si vsimla, ze ma trochu natekle meziprsti a na tom cervenou tecku - jakoby kousnuti. Prislo mi to jako kdyby se o neco pichnul anebo ho nekdo kousnul. Druhy den rano uz to mel poradne natekle a tecka byla pryc. Sla jsem tedy k veterinari, ten mu to namazal s tim, ze to bude asi trava a ze mu to za tri dny vyleze ven. Po trech dnech mu sundali obvazy ale nic nevylezlo. Dostal tedy antibiotika a mast pimafucort. Mazu mu to, ale nic moc se nemeni. Vet mi rekl, ze je to celkem bezna vec ted, ale ze nikdo nevi z ceho a proc to je, ze pokud se to bude zvetsovat tak mu to operativne odstrani. Ale ze mam pockat, pry to muze zmizet i za mesic..on to ma porad stejne, mekka boulicka mezi prsty. Ted vecer jsem si ale vsimla, ze se mu tam kde (jestli si dobre pamatuji presne to misto) mel onu cervenou tecku udelala tecka cerna. Trochu me to vylekalo, ale po blizsim zkoumani jsme nic noveho nezjistili. Porad je to mekke, neni to zlute ani fialove..tak nevim co s tim. Nikdy driv jsem se s tim nesetkala a u veterinare mi moc neporadili.. dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2015 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zkus Renol od Energy
bolák v různém stadiu najdeš tady: http://2cvoci.rajce.idnes.cz/12.99.99._psejci/ - je to ono?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2015 23:42 
Offline

Registrován: pon 17. srp. 2015 14:08
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 9
Diky! No je to jako ty fotky v prostredku alba..proste boule..neni krvava anebo otevrena..ty fotky potom to se vam to takhle vyvijelo? Jak to dopadlo? Me momentalne prijde, ze se boulicka trosku zmensila. Vubec nechapu z ceho to ma.. kde zakoupim Renol? Myslite, ze mam prestat mazat tou masti od veterinare? Hlavne nechci zadnou operaci! Ach jo..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2015 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tu bouli mela cuba ceskoslovenskeho vlcaka, taky, takze si dovolim predat sve zkusenosti. Boule po par dnech praskla sama, davala jsem na to Drags Imun, aby se to lip hojilo. Nic jineho. Taky jsem nasadila ten Renol, zhruba dve baleni v cyklu tri tydnyx tyden pauza. Renol je k dostani v prodejnach Energy. Zatim se to nevratilo. Boule se objevila celkem dvakrat, poprve jsem nevedela co to je, tak jsem ji to v ramci osetreni neceho jineho, kdyz byla v sedaci nechala vyriznout. Vratilo se to asi za pul roku, to uz jsem davala ten Renol.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2015 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
To samé co Mellorn aktivní doktorka nám to pod narkózou rozpytvala a nic nenašla. Akorát D. zk...la pacičku, to se fakt jinak říct nedá, už ji nemá stejnou, jako tu druhou. Hlavně čistit vnitřně, může to být i stres, hlavně nezpěchat na řezání. D. se zase udělala boulička, cca 2 dny zpět, naposled jí měla před půl rokem, trošku má vliv i vlhko a stálé máčení pacek, což my měly. D. boulička nepraskla, ani ji neměla krvavou. Prostě zase sama zmizí.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2015 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Nejdřív boule, jako je v prostředku alba, taky se různě objevovala a mizela. To nahoře se udělalo po aplikaci "višňáku" - také podezření na osinu. Kulový. Pokusy ověřeno, že při dlouhodobém nepodávání Renolu má tendenci se to vracet. Takže pro jistotu občas psa projedu a už dlouho bez příznaků. Během doby, kdy jsem to nechávala na veterinářích se mu udělaly i tvrdé boule na krku, ty jsem raději nechala vyříznout (foto po operaci je tam taky). Když se udělala třetí, tak po umytí mýdlem (náhoda - v něčem se vyválel, tak se mylo) se boule "prožrala" ven - nic moc, když psovi během pár minut prostě zmizí centimetrový kruh kůže. Na tom místě je dodnes velká jizva... tohle už fakt nechci.
Zatím jsem to zaznamenala pouze u kastrátů - kdo máte s boulemi zkušenosti, napište mi sem prosím něco o postižených psech!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2015 14:13 
Offline

Registrován: pon 17. srp. 2015 14:08
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 9
Dekuji moc za vase zkusenosti..mela jsem z toho docela strach. Bouli porad ma a ta mu tak nejak divne praska atd. Pohled nic moc no ale nevypada to ze by ho to nejak bolelo ci mu to vadilo. Tak snad to zmizi. Jen dodam ze neni kastrovany a ze to vlhko by opravdu mohlo mit vliv, jelikoz to bylo hned po tom co byla ta silena horka..takze porad v mini bazenku atd..tlapky samozrejme mokre vlhke. Takze predpokladam, ze je to nejspis kvuli tomu. Operace je opravdu uz krajni reseni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: sob 12. zář. 2015 22:00 
Offline

Registrován: pon 17. srp. 2015 14:08
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 9
Prosim jeste o radu - jakym zpusobem a jak casto podavat renol? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2015 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
3x denně 3-5 kapek (začínala jsem na 5ti, teď dávám 3), 3 týdny dávat, týden ne. Projeďte takto jednu lahvičku a uvidíte jestli zabere. Pokud ano, doporučuji podávat (v tom cyklu 3+1) třeba půl roku a i pak tím občas psa projet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boule v meziprsti
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2016 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ahoj, tak boule se znovu objevila. Nechapu jak je mozne, ze se udela v podstate z hodiny na hodinu. V metru jsem si vsimla,ze ma nad packou trochu krve a koukam,ze uz to prasklo a je tam boule jak bambule. Jely jsme zrovna na rehabilitace, takze ji to tam proplachli betadinem a z rehabky seslo. Doma jsem dala Imunovet (zvireci Drugs Imun), ale slizla si to. Tak jsem na to nasypala hojici prasek z bylin z Barona.
Pred 10 dny absolvovala 8 letou prohlidku s odbery krve a tam zadne podezreni na onemocneni ledvin neni, jsou v poradku. Ale ma trochu podstav bilich krvinek a ukazuje to na nejaky pocinajici zanet, tak mi Dr. doporucil Imunovet s Kingvetem a jeste Skelevet s Probiovetem.
Muj dotaz zni, jestli je mozne, ze by ta boule byla reakce na podavani tech preparatu ( je to presne tyden, co jsem zacala) a jestli k tomu mam pridat ten Renovet, nebo jen hojit tim Imunovetem.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!