Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: odčervování
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jsem měla přednášku z parazitologie a dozvěděla sem se mimo jiné, že odčervovadla jsou dvojího typu: jedny, mírnější ty vnitřním parazitům doslova znechutěj potravu-zažitinu a parazité se pak pouštějí střevní stěny a "dobrovolně" odcestovávaj ven hledat nového hostitele, kterej žere lepčí věci (odtud je, že by se měl jíst-podávat česnek)
druhý jsou jedy který proniknou do každičký buňky v těle a paraity zničej, tím se uvolňujou nebezpečné toxiny
mimoto odčervování "alespoň 2x do roka) je zcestné, protože se nemusíme strefit do správného vývjového stadia, ona sama má mimo jiných 10 letou fenu která byla odčervovaná jen u chovatele jako štěně, jednou za měsíc udělá koprologické vyšetření a tim to končí, řikala také že jak dělá pravidelné vyšetření x psům tak ty taky nejsou začerveni
Dále mluvila o rovnováze mezi hostitelem a parazitem, kterou si většinou tato dvojice vytvoří a že je stokrát lepší slabé začervení než sterilní organismus.

tímto nechci radit ,abyste psa neodčervovali, ale chtěla jsem se podělit o nové (alespoň pro mě) informace

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
hm a jak budou tihle "mirnejsi antiparazitika" fungovat treba na svalovce ktereho pes chyti docela snadno, ale uz treba na pitomi skrkavky ktery jsou pro psa smrtelne nebezbecny nemuzou absolutne fugovat. Mimochodem cela ta teorie o hledani noveho hostitele ma jednu podstatnou chybu - je nesmyslna velka vetsina vnitrnich parazitu mimo sveho hostitele v dospelem stadiu ve velmi kratke dobe umira. Fakt miliju takovyhle "odborniky".

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2007 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
možná jsem to špatně pochopila, možná špatně napsala ale děkuju za názor to je přesně to co sem chtěla :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
No mě osobně by se taky víc líbilo odčervovat jen když je to potřeba. Jenže jak to jinak zjistit než pravidelnym koprologickym vyšetřenim :?:
Co takovýhle vyšetření obnáší? Nevíte někdo? ... i cena by mě zajímala ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Timhle vysetrenim ale odchytis jenom parazity zijici v zazivacim traktu zvirete a to zdaleka nejsou vsechny druhy parazitu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tchor píše:
Timhle vysetrenim ale odchytis jenom parazity zijici v zazivacim traktu zvirete a to zdaleka nejsou vsechny druhy parazitu.

Takže nezbývá nic jinýho než jednou za tři měsíce preventivně odčervit?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ja osobne teda odcervuju radove jednou za rok a rek bych ze to staci.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tchor píše:
Ja osobne teda odcervuju radove jednou za rok a rek bych ze to staci.

No mě se právě strašně příčí neustále do psů cpát preventivně nějakou chemii. Takže jednou ročně to stačí? Votázka ovšem je, kdy je to tak nejvhodnější :?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Porad se fakt s veterinarem ono to neni tak jednoduchy a tech parazitu je vyrazne vic nez ty tri bezne znamy (tasemnice skrkavky a roupy) a nektery sveho hostitele opravdu ohrozuji na zivote.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tchor píše:
Porad se fakt s veterinarem ono to neni tak jednoduchy a tech parazitu je vyrazne vic nez ty tri bezne znamy (tasemnice skrkavky a roupy) a nektery sveho hostitele opravdu ohrozuji na zivote.

No asi to tak vidim :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 10:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V jedné knize zabývající se specielně parazity psů bylo popsáno cca 160 "běžných" druhů vnějších i vnitřích parazitů. Těch vnitřních je mnohem více než vnějších. Osobně zastávám názor, že pes, ketrý má minimální kontakt s jinými zvířaty ("bouďáci") by měl být odčerven jednou za rok. Pakliže se psem chodím do lesa, na louky a do přírody, kde jsou srnky, zajíci a jiná neodčervovaná zvířátka, mělo by se odčervovat tak dvakrát do roka. Jestliže se však se psy chodí mezi spousty jiných psů, kteří jsou přenašeči všeho, na což stačí jen když si hodně zblízka čichne a olízne čenich, odčervuji třikrát do roka. U mne se mi psi často střídají a je tu hodně cizích psů typu "každý pes jiná ves", navíc krmím masem, proto se snažím odčervovat nestejnými preparáty čtyřikrát do roka, což je po těch třech měsících. Naposledy jsem odčervoval před dvěma dny horní a včera dolní psinec včetně vlka, takže vím, který preparát nebudu používat, protože po něm bylo třem psům i vlkovi nevolno. Jenže odčervovat jenom drontalem není dobré kvůli rezistenci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
My sme prešli na koprologické vyšetrenie minimálne raz za pol roka (podľa potreby aj častejšie) a na odčervovanie prírodným spôsobom. Donedávna sme striedali rôzne prípravky asi 2-3 krát do roka, ale to množstvo chémie ma dosť vytáčalo. Prírodný spôsob znamená, že pridávame strúčiky cesnaku raz za čas.
Kŕmime surovou stravou, ale mäso samozrejme hlboko zmrazujeme na minimálne 48 hodín. Zatiaľ je to ok, ale sme veľmi opatrní.
Keďže však chodíme každoročne k moru, koncom augusta musíme použiť stronghold proti srdcovému červovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2007 13:36 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Když byla Dorota malá měla v trousku tančící škrkavky ( nemohla jsem odčervit - brala antiniotika ), to byl děs a šok. Takže už nikdy víc, dávám tablety jednou za tři měsíce a pokud možno střídám značky. Vím, že je to blivajz, tak jsem se ptala veta, jestli bych nemohla odčervovat třeba 3x do roka a bylo mi důrazně řečeno NE! ( Svému vetovi bezmezně věřím ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. bře. 2007 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no my odčervujem taky zhruba 3x až 4x do roka a to z duvodu žemáme venovní kočky které chytaj myši a ty nalsedně nosej psum :-) takže jistota je jistota
jinakse taky snažím používat ruzné preparáty takže nejčastějí střídám drontal a lopatol a ještějeden tednevím kterej.-/

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 18:10 
My odčervujeme psov každé tri mesiace a prípravky sa striedajú. Vet to tak odporúčal, pretože psy bývajú s nami v byte. Na sídlisku je to samé h...o, pretože niektorí psísčkari jednoducho trus po svojich miláčikoch nezbierajú. Takže človek nikdy nevie, s čím psy prídu do styku


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. pro. 2007 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Nám bylo taky doporučeno odčervovat jednou za 3 měsíce,naši psi totiš zblajznou kdejaký psí,srnčí,koňskej i lidskej bobek,sem tam uloví nějakou myš a krmím syrovým masem,ale raději bych jim dávala něco přírodního,nevím zda ten česnek je 100%.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Taky si myslím že hodně záleží na "stupni ohrožení" psa. Tedy zda je v kontaktu s jinými psy, zvířaty, atd.
Co se týče toho koprologického vyšetření - má bohužel velkou vadu v tom, že dodáže odhalit parazity jen v určitém stupni vývoje, tedy pokud chcete mít jakž takž jistotu, musíte těch vyšetření udělat několik s různým odstupem. My jsme ho nechali dělat u koní, ale spíš jen s tím, jestli se tam náhodou neukáže něco nedobrého (např. tasemnice), ale jinak jsme odčervovali normálně. Vyšetření u toho koně stálo dost málo, myslím do 50 kč.
Ale jinak si myslím že nebezpečí některých parazitů může být takové, že se nevyplácí šetřit rochu té chemie, protože pak dokáží nadělat pořádnou paseku. Bohužel jsem jednou viděla umírat koucourka na totální začervení a věřte mi, pěkný pohled to nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 16:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
kopkonwin píše:
.... raději bych jim dávala něco přírodního,nevím zda ten česnek je 100%.
prirodne odcervovadla ma baron, mrkni u neho

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
prírodné odčervovadlo z cdvetu sa onedlho chystám vyskúšať, už ho mám doma. Počas tohoto roka sme odčervovali iba raz chemicky (kvôli dovolenke v zahraničí a srdcovému červovi), inak koprológia v kombinácii s cesnakom a teraz k tomu pridáme tie bylinky. Som opatrná, ale chémii sa najradšej vyhýbam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 16:25 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
trillian píše:
prírodné odčervovadlo z cdvetu sa onedlho chystám vyskúšať, už ho mám doma. Počas tohoto roka sme odčervovali iba raz chemicky (kvôli dovolenke v zahraničí a srdcovému červovi), inak koprológia v kombinácii s cesnakom a teraz k tomu pridáme tie bylinky. Som opatrná, ale chémii sa najradšej vyhýbam...

prosím, napiš potom jaké to je...dost mě to zajímá, ale u štěnda si do toho netroufám jít

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
dobre, potom napíšem, chystám sa na to niekedy koncom januára. Hmm, u šteňaťa by som bola asi aj ja dosť nerozhodná, aj keď na druhej strane, možno sú to len príliš veľké predsudky, ale tiež by som váhala, ktorý spôsob si vybrať. Dosť veľa závisí aj od toho, kde sa pohybujete. Na sídliskách s veľkým pohybom psov je to asi najhoršie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 20:25 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
trillian píše:
dobre, potom napíšem, chystám sa na to niekedy koncom januára. Hmm, u šteňaťa by som bola asi aj ja dosť nerozhodná, aj keď na druhej strane, možno sú to len príliš veľké predsudky, ale tiež by som váhala, ktorý spôsob si vybrať. Dosť veľa závisí aj od toho, kde sa pohybujete. Na sídliskách s veľkým pohybom psov je to asi najhoršie.

no my jsme na kraji Brna...je tu ale dost psu a Ari sezere kazdy ho*no ktery najde. Prirodni mi prijde asi nejlepsi, ale rada bych prvne zjistila zkusenosti jinych. rada bych treba davala dvakrat do roka nejaky prasek a dvakrat to prirodni....

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
to poznám, my sme mali podobné "detstvo", nebolo hovna, ktoré by nás obišlo (žiaľ najmä ľudské). Trvalo to dosť dlho, teraz sme rok nemali žiadny problém, prestali ho zaujímať (až na minulú nedeľu, keď sa nenápadne pokúsil si z jedného líznuť).
Mám taký pocit, že by to mohlo súvisieť aj s prechodom na kŕmenie surovým mäsom, odvtedy ho to roste nejako neláka.
V každom prípade u šteniatka je to riziko vysoké, keby sa tak našiel niekto, kto odčervuje prírodne aj šteňatá. Tak mi napadlo, ak vieš po nemecky, skús si pozrieť fórum cdvetu (výrobca odčervovadla), sú tam témy k jednotlivým výrobkom, ak si dobre pamätám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 20:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
trillian píše:
Mám taký pocit, že by to mohlo súvisieť aj s prechodom na kŕmenie surovým mäsom, odvtedy ho to roste nejako neláka.

mam obdobne skusenosti, po prechode na surove maso, starsia cuby zredukovala zranie sprostosti po vonku o 90% mladsiu chvalabohu nikdy nenapadlo, ze by sa to zrat dalo :-) odmala zerie surove a je ok

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Naši žerou maso, z h...n žerou naštěstí jenom ta koňská, v těch ostatních se s oblibou vyválejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2008 00:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Také jsem na baronovi narazila na odčervovací byliny cdvet, používá ho někdo? Co na ně říkáš Ty, Rudo? Používáš je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2008 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
ahoj, my sme to odčervovadlo použili dnes prvýkrát. Asi je to pecka pre psa, lebo sa vy... z podoby, ale na tom je to založené a vedela som o tom, takže som bola na to pripravená. Najlepšie je ísť von na dlhú prechádzku (odporúča to aj výrobca), ale podľa mňa s veľkým odstupom od podania. My sme išli asi po dva a pol hodine od podania a bolo to tak akurát. Kadenie prebieha průjem, až do takmer čistej vody, známi majú skúsenosti, že psy sú apatické, u nás sa to nepotvrdilo - nálada a žravosť neklesli, dokonca ani po jednej hodenej tyčke (tú výrobca neuvádza 8) ), ktorá s tým ale nemusí úplne súvisieť.
Teraz večer prebehlo normálne žranie (surové mäso a zelenina), pridala som kvôli črevnej mikroflóre probican. Asi po hodine od žrania ešte jedna črevná sprcha, ale snáď už posledná. Odčerviť by sme mali znova o 10 až 14 dní, uvidíme ako to bude prebiehať potom.
Po chémii sa síce žiadna srajda (pardón, čistenie čriev) nekoná, ale ak je pes zdravý a hlavne sa nezanedbá stav dehydratácie, ktorý nutne nastane pri takom odvodnení, nemalo by ho to veľmi rozhádzať. Celkom sa mi to pozdáva. Ešte mi napadlo, že na stránkach cdVetu majú aj fóra k jednotlivým výrobkom, takže kto vie po nemecky, možno sa dozvie niečo aj odtiaľ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2008 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Dík za názor podložený prakticky, mě na dotaz, co na to říká vet, odpověděl vet takto: dle něj je to něco jako Herbalife, Švédské kapky apod. a nikde nenašel k tomu uvedené studie a složení a upozornil také na skutečnost, že nemají nikde odkaz na akreditovanou laborator ci univerzitni
pracoviste, ktere delalo overovací studii a že tam nemaji
jedinou odbornou garanci. Toť vše, ale že to může fungovat. Mě spíš zajímalo ale, zda bych to mohla já použít u mé feňuli, mě to celkem zaujalo, že je to na přírodní bázi, tak jsem se ptala taky, co na to Ruda....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. úno. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
len chcem upozorniť, pre tých, čo to už majú doma a chystajú sa vyskúšať, dávkovanie na tlačenom letáku z Barona je nesprávne (už to opravili aj na webe).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 09:04 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lidičky,mám dotaz.tohle včera obdržel isdpch jakožto odčervení,máte s tím někdo nějakou zkušenost a jakej na to máte názor?Já to slyším poprvé.. :oops: Je to ve formě kapek nahoře na kůži
http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=453

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
davidkova renata píše:
Lidičky,mám dotaz.tohle včera obdržel isdpch jakožto odčervení,máte s tím někdo nějakou zkušenost a jakej na to máte názor?Já to slyším poprvé.. :oops: Je to ve formě kapek nahoře na kůži
http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=453

Tyvado, taky to vidim prvně. Každopádně mi tehnle způsob aplikace přijde lepčí, než to do psa cpát vnitřně. Zejtra jedem k vetovi, takže jestli nezapomenu, tak se ho na to voptám :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 10:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tomto principu byly už před lety Srongholdy, které také nefungují na klíšťata.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přesně jak napsal ruda Stronghold působí stejně.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Jestli jsem to dobře pochopila, tak Stronghold má účinnou látku selamectin, Advocate zase imidacloprid a moxidectin ... selamectin nemá takovou účinnost, jako ty dvě další látky pospolu ... No voptám se na to ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 11:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
tinta76 píše:
...Každopádně mi tehnle způsob aplikace přijde lepčí, než to do psa cpát vnitřně...
Nemyslím si, že by byl velký rozdíl mezi podáním jednorázové jedovaté látky a pokapáním kontaktním jedem s delší účinností.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Desenský píše:
Nemyslím si, že by byl velký rozdíl mezi podáním jednorázové jedovaté látky a pokapáním kontaktním jedem s delší účinností.

No to neumim posoudit. Psům nedávám zbytečně žádný dryjáky, poslední dobou ani nic proti klíšťatům. Ale spiš jsem to myslela tak, že naše feňule je poblión a všechny odčervovací tablety šly okamžitě ven, takže kdybych potřebovala odčervit, uvažovala bych asi nad timhle právě kvůli způsobu aplikace :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 12:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
my sme to mali ked dostala cubina usny svrab, svrab sa vyliecil, blchy ani klieste sme nemali, ale ci nas to aj odcervilo fakt neviem.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Mohl by mi někdo, prosím, napsat, jak se sbírá vzorek na koprologické vyš.? (četla jsem že ze 3 stolic a pak se to smíchá???)a jak se vyš.provádí? Míchá se to asi s něčím-fýzák??? a udělá nátěr na sklíčko či kapku a mikroskopuje? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 18:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Hele s tím advocate měla včera na cvičáku nakapanou jedna holka krátkosrstou čubu. Tvrdila, že je to to nejlepší, co může být a že to má i repelntní účinek. Její čuba nevydržela v odložení (ač ho má jinak perfektní) a bříško měla zeštípané do krvava stejně jako ostatní nenastříkaní holobřišní psíci. Jinak já měla posledně velmi špatnou zkušenost s odčerováním Lopatolem (čuba byla dva dny v totálním útlumu), tak že se te´d už docela bojím přípravky střídat.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Lenka Krejčířová píše:
Mohl by mi někdo, prosím, napsat, jak se sbírá vzorek na koprologické vyš.? (četla jsem že ze 3 stolic a pak se to smíchá???)a jak se vyš.provádí? Míchá se to asi s něčím-fýzák??? a udělá nátěr na sklíčko či kapku a mikroskopuje? Děkuji


Ja viem len ako zbierame vzorky - tri dni po sebe (alebo tri kadenia po sebe), malý kúsok (o niečo väčší ako hrášok), šup do kelíma, do chladu (v zime von, v lete do chladničky...). V najväčšom teple sme to ešte ale nerobili, takže zatiaľ bol kelímok vždy úspešne vonku. Nemiešať, potrepať... Kecám, dávame to jednej nádoby, ale nemiešame.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Citace:
Lenka Krejčířová napsal:
Mohl by mi někdo, prosím, napsat, jak se sbírá vzorek na koprologické vyš.? (četla jsem že ze 3 stolic a pak se to smíchá???)a jak se vyš.provádí? Míchá se to asi s něčím-fýzák??? a udělá nátěr na sklíčko či kapku a mikroskopuje? Děkuji


většinou se sbírá 3x velikost vlašského ořechu, ob den, do sáčku v lednici, ty vyšetření se dělají na každý vzorek zvlášť- myslím

ten "oříšek" se rozmíchá s vodou, přes sítko se přecedí objem do zkumavky, jde do centrifugy- odstředí se, sliju vrchní část(voda) sediment nechám a doleju cukerným roztokem- má vyšší hustotu než voda, protřepu a znova odstředit, vajíčka v cukerném roztoku vyplavou na povrch, jsou lehčí, z povrchové blanky nanesu kapku na sklíčko a pozoruju v mikroskopu
tohle je flotační metoda, samo jsou i jiné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Díky, teď jsi mi oživila, že jsme stejně něco na ten způsob dělali na střední, jen ne u psů (ale lejníčko jak lejníčko, že jo), ovšem asi jiným postupem. Hm, práce v jiném sektoru a s jiným biol. materiálem mě jaksi úplně tuto informaci zasunula do spíše než podvědomí do hlubokého nevědomí.
Ty to vyš. provádíš? Nebo jseš tak informovaná? Kolik vody k trousku, atd-Cukerný roztok-jaký(glukoza. fruktoza? ) a jaká koncentrace cuk. roztoku? Jaký poměr ke vzorku?Jestli s tím pracuješ, můžeš mi poslat prac. postup podrobně /centrifugace-otáčky. abych si vajíčka třeba nerozbila vyššími otáčkami? /.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2008 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Lenka Krejčířová: dělám veterinu, na parazitologii jsme to dělali dost na cvikách, mám před sebou zk, takže tak :wink:

pošlu SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 21:31
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
Nevíte někdo po jaké době od odčervení může dojít k nálezení parazita v trusu?

_________________
Žít znamená bojovat. Seneca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 13:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Luisa píše:
Nevíte někdo po jaké době od odčervení může dojít k nálezení parazita v trusu?

jak to myslíš? jako od kdy je možnej se zase nakazit nebo za kdy ten "mrtvý prevít" vyjde ven po tom, co se odčervovalo (za předpokladu že byl pes začervenej)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 21:31
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Luisa píše:
Nevíte někdo po jaké době od odčervení může dojít k nálezení parazita v trusu?

jak to myslíš? jako od kdy je možnej se zase nakazit nebo za kdy ten "mrtvý prevít" vyjde ven po tom, co se odčervovalo (za předpokladu že byl pes začervenej)?


Myslim tim za jak dlouho se muze pes zase nakazit.

_________________
Žít znamená bojovat. Seneca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 13:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no víš, ono pokud si seš jistá, že máš začervenýho psa, tak odčervuješ cca 3x do měsíce, páč má pes v těle různá vývojová stadia, takže ty můžeš odčervit, ale buď je nezlikviduješ nebo jen pár dospělejch, ale pokud má v těle vajíčka/larvy, tak ty jsou nepoškozený a vesele se vyvíjejí dál. Samozřejmě záleží na přípravku kterym odčervuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pasomnica
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2008 05:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. říj. 2007 11:47
Příspěvky: 11
Bydliště: brezno
Ahojte, chcem sa opytat ci ste mali skusenost s pasomnicou. Nasa sucka mala v truse asi mesiac a pol po odcerveni Cestalom male biele veci, ktore tam nemaju byt, vyzeralo to ako mravcie larvy-na porovnanie. Vetos povedal, ze to vyzera byt na pasomnicu, ze mam znova odcervit a potom o tri tyzdne znova. chcem sa opytat ako to vlastne funguje, ci sa da ta pasomnica potom vidiet cela v truse, a ako dlho to zhruba trva, kym vyjde, pretoze odcervovala som tyzden dozadu a vcera mala znova tie akoby vajicka. (Blchy nemame-mala obojok, teraz fronline, dostala to asi zozrazim diviacieho trusu. )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. čer. 2008 22:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
změňte odčervovadlo a "předávkujte" ho, psovi se nic nestane, a na parazita by to mělo zabrat. protože jestli pes váží třeba 8 kg a vy máte tabletu na deset, tak mu dejte celou tabletu na deset. Hlavní je nepoddávkovat :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odčervování
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 21:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak mě napadlo, víte že některé přípravky - odčervení a x blechám - nejsou vhodná pro některá plemena? Dokonce nesmírně toxická? Seznam nemam tak čtěte příbaláky! Klasika je westík, bedlingtoin teriér, kolie (myslim).....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!