Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 21:49 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Pane Desenský,
snažila jsem se najít odpověď nebou souvislost s mým problémem,který 2roky trápí mne i jorkšírku (tříletá)
Problém je ,že v každé volné chvíli si začne drbat obličej,především u koutků,u nosní houby.
Pár veterinářů ji kůži vyšetřovalo, nechali jsme udělat i biochemku,byla zjistěna hypertyreóza, ale nic, co by zapřičiňovalo toto chování. Prý že se může jednat o potravin. alergii,abychom vysadili kuře, od té doby dáváme speciální vet. dietní krmení sensitive skin /losos,jehně/ a lososový olej kvůli omega3,6... na alergologii nic! ](*,) Samozřejmě po krmení má kůži v naprostém pořádku,ale tendence drbat se má pokaždé,když jsou intervaly mezi danými činnostmi,prostě jakási pauza kdy může odpočívat a nabírat energii,spíš toto chování přikládám jakésimu přeskokovému jednání,nudě, trémě,nechápání příkazů...i když fenka chodí na cvičák a v poslušnosti nemáme žádný problém,povely plní do vteřiny,je snaživá,máme výrobný vztah,myslím,že jí spravedlivě odměňuji i znevýhodňuji,ale jakmile jí dám po práci výhodu - volnost, sedne na .pr.. a začne do té tlamy rýt jak blázen :dozdi: a zase má výraz "tak co,co dál,řekni lehni prosím prosím" :hura: Myslím si,že jí vybíjím dost,z cvičení 3x za týden se stal rituál denní, jí to prostě strašně baví,jezdíme i na pachové práce,na obranu,jen tak do lesa,aportovat,ale i normálně si hrajem,lítá se psema,žije ve smečce se starším erdelem...
Děkuji
Kateřina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: pát 01. říj. 2010 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Tenhle prolém jsme měli také, ale v našem případě to bylo přemnožení kvasinek. Bohužel na tohle radu nemám:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 12:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Popiš jak cvičíte a hlavně chválíte, jak je na tom se samostatností... prostě váš vztah celkově, jak se chováte navzájem, jak trestáte a kdy a za co...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 21:21 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Dobrý den,
s Elly cvičíte ZOP, ZZO, ZM
neboli základní poslušnost psa, přivolání (kdy náš problém je pouze to dát psovi volno - nevzdálí se na 5m :? to je jediné co neumí, musí jí někdo odvolat, ať už sto metrů vzdálený člověk, přiběhne k němu a na můj povel "ke mne" krásný refl. oblouk a hned zpátky, předsednutí, skvělá pochvala, k noze, sedni, lehni, vstaň, odložení za pochodu v leže, sedě, stoje, štěkot na povel, aport, vysílačka, povely na posunky, 5m překážky, kladina, Áčko, chůze u nohy, kdy perfekně sleduje, kouše na hadr, krásne zadržení, pouštěčka, vyčkání, zadržení, dělá stopy, už bez pamlsků, pouze na předmět, baví jí to všechno, jde to na ní znát, dokonce tančí, slalomy, obíhání, prostě ona udělá cokoli,pochopí to snad hned napodruhé, myslím si, že si rozumíme, prostě je to 1. můj pes, kterého vnímam jinak než ostatní, je to moje učitelka, přez ní jsem začala chápt psi, začala jsem je cvičit a vést výcvikové dny pro malé psi, retrívry,bázlivé i s projevy agrese ze strachu, je to taková malá psí instruktorka.Když cizí pes nechápe povel, předvedu ten povel s Elly u něj a vlasně hned mu to jde.
Nevejde se zde vše....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 21:37 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Chválím bezprostředně po vykonání cviku:"k noze" >>svižná obíhačka, sedí u nohy, kouká >>"ano, úsměv, odměna,radost v srdci"
bláznivé "hurááááá,výýýborněě,šikovnááá" to už má zasebou,a než jsem přešla na klidné harmonické "ano" s tím nejúpřimnějším úsměvem a pamlskem,spíš jsem měla pocit,že ty monstrozní projevy radosti jí spíš děsily-znervózňovaly
Je-li něco špatně,špatný cvik,vstane z odložení,řeknu klidné "Ne" nic nehrotím ani nehysterčím,dojdu k ní,klidně zavelím"lehni zůstaň" a vyrovnaně odcházím a dobu o pár vteřin zkrátím.Myslím si,že cvičení děláme obě z celého srdce a pro pobavení,ona to hltá,já jsem pyšná.Prý jsou jorkšírové jen gaučové bárbínky,ona je opakem.
Jsem k ní spravedlivá,trestat jí nemusím,nepotřebuji,nechci,ale má určené své mantinely co smí a co musí,nedovolím,aby se nad mnou povyšovala,nebo něco rozhodovala za mne,zkoušela to štěkotem na jiné psi,vybíhala na ně,ne s úmyslem zabít,ale zahnat,dala jsem najevo,že o tom chci rozhodovat sama.V tu chvíli respekt,dobře,pochvala,nikdy neudělala,že by moje přání nerespektovala,natož pohrdala.Nikdy jsem jí nezbila,ani jako štěně,když udělala loužičku,protože já jsem to z nějakého důvodu opozdila, nad rámec štěněte.Jako fena to byla úžasná matka, až jsem se bála,že se malinký nevyprazdňujou,jak bylo čisto.Leželi jsme obě se štěňaty v ohrádce,oni po mne lezli,nechala vše,důvěřovala.ještě musím dopis rozdělit... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 21:40 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
3. část:

Myslím si o EllyAnne, že je to snaživá oddaná fena a že se máme navzájem rády, ona mne asi víc, respektuje mne jako autoritu, celý život chodí na volno. Za své chování má určité výhody.
Netvrdím, že je dokonalá, po pročítání zde, mám pocit, jako bych jí jen vychvalovala, né ona prostě taková je.
Samostatná "je" (?), nikdy nic neničila, nekňučela, když jsem odešla.
Nevzpomínám si, že by mi udělala nějaký problém, ať doma, nebo svých chováním v okolí.
Je teda radši, když jsem s ní, ale když zrovna nemůžu, tak to bere, že to tak je, jde si do pelíšku a najdu jí tam tak, jak jsem odešla. Je zvyklá od mala, že je několik hodin 5-6 doma sama (s erdelem) (škola - práce)
Nevím co víc...
Lékař říká psychogenní atopická alergie? >>> (Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-()

Děkuji za sebemenší poznatky všem! :book3:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: ned 03. říj. 2010 08:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak tos mi udělala radost :D Podle mě jork má takový být. To, že chválíš "jenom" úsměvem, je taky, podle mě, dobře,protože jí tak ještě víc nepřetáčíš, proto jsem se na to ptala. Děláte toho spoustu, a to je možná ten problém. Zkus jí vzít někdy o víkendu na výlet - na celý víkend, jen procházky celodenní po lese, žádné cvičení, jen "užívat si přírody". Chtělo by to ještě "normálního psa" s sebou, nejlépe víc jich, kteří nebudou vset na pánících "co jdeme dělat". A tohle by potřebovala co nejčastejš. Prostě naučit se vypnout, relaxovat. Ještě bych nasadila ostropestřec mariánský (návod ve zdravovědě, třeba v tématu onemocnění trávicího traktu, vlákno otravy, nebo použij vyhledavač).

Tohle je jenom muj názor, počkejte si i na odpověď někoho jiného, hlavně Rudy nebo Rey, že ta čubina je přecvičená - jako baví jí to, je ráda, že může udělat radost, ale všeho moc škodí. Musí se taky nučit odpočívat. Proto bych se na cvičení vykašlala a jela někam do přírody, mezi psy... nebudete to hned, bude potřeba jí v tom pomoct.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: ned 03. říj. 2010 20:27 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Díky zkusíme to, je pravda, že jsem i často v práci, třeba 3x za sebou dvanáctky a má jí nastarost Pavlína - majitelka erdela, na cvičák s ní nechodí, protože jí chci cvičit sama, proto vyrážejí do terénu, máme na Svojkově chalupu, hned u Lesa, Mácháč, Doksy, Peklo, prostě plno přírody, kam je tahá, než přijedu z práce, pak mám 2 dny volno a beru jí cvičit, pak jsem zase tř dny v práci....a pořád dokola,
problém tedy bude "i"tkvíít v tom, že pokaždé, co s ní jdu ja, tak je to hřiště, cvičák, plac apod. :hmm: chci to změnit pro ní, na bylinku koukneme DÍKY :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: ned 03. říj. 2010 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
drbe se i když je s Pavlínou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "rozdrbává" si tlamu až k zánětům :-(
PříspěvekNapsal: pon 04. říj. 2010 10:18 
Offline

Registrován: stř 28. dub. 2010 08:53
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Prý jo.
:book3:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!