Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 02:18 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Teď v 1 ráno se mi na dvoře opět objevil cizí pes ( pozemek zabezpečen dobře, ale cizí psi se prostě rozhodli, že budou za akrobaty a budou skákat 2,5 m dolů k nám - musím to pořešit, vedle je obecní pozemek ) a nezbývalo mi nic jiného, než volat 158 ( poprvé v životě ), protože já sama doma a hospoda zavřená, aby mi opět místní obyvatelé pomohli s identifikací a když člověk musí být v 6hod. ráno v práci, tak co s ním. Chudák, tak 6měs. štěně - kříženec, bez známky a čehokoliv k identifikaci, vyplašený a unavený a evidentně s uříznutým vodítkem. Jelikož jsme menší město, tak měštáci fungují již použe přes den. Státníci mi řekli, že si ho tedy vezmou na služebnu, protože kdo by zaplatil cestu do Zlína, kde je nejbližší útulek a ráno ho předají měšťákům. A co s ním, že to se uvidí. Pes se jím u auta vysmeknul a běžel pryč. Může mi prosím někdo vysvětlit, jak to je, když se tohle stane? Kdo má co v kompetenci u těchto zaběhnutých psů? Anebo je to u nás opravdu tak, že nejlepší co pro něj moho udělat je, že ho pustím a budu doufat, že možná se najde někdo, kdo se ho ujme? Anebo ho rovnou do toho útulku zavézt sama a snažit se mu pak pomoct? Příjmou ho, když ho nedoveze policie? A budou mi věřit, že není můj? Díky za info.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 08:21 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Ja myslím,že si to musíte všetko pozisťovať vo vašom bydlisku.Každá obec,či mesto to má asi inak.
(napr. v našom meste je len karanténna stanica a psy sú prijatí len ak ich privezie mestská polícia)
Viem o mestách,ktoré prevádzkujú mst. útulok zo zdrojov mesta,ale prijmú zviera aj iným spôsobom.
Ja by som teda radila obtelefonovať a odkomunikovať problém s kompetentnými tam u vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 14:24 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Díky za reakci. Máme v místním zpravodaji rubriku "Ptají se lidé", tak napíšu tam. Myslím, že to bude určitě zajímat i víc lidí. Jen mě překvapilo to, že nějak pánové v noci moc nevěděli jak to vyřešit.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: ned 04. bře. 2012 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já volala měšťáky, zjevně se to tak u nás dělá, ale zvládli toho psa odvézt až za 2 dny asi na 3. pokus :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 08:26 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Já bych taky volala měšťáky, ale jak se začíná všude šetřit... Tak ve Slavičíně fungují měšťáci každý druhý týden a to jen dva dny. A Státní policie si právě něvěděla moc rady. Ale už to řeším. Psala jsem na radnici a tak, tak uvidíme.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Záleží, jak to má obec zařízené - ne každá má útulek, ale většinou pod nějaký spadají a odchyty se vozí tam.
Ne každá má taky policii a ne každá policie má odchytáře, takže je to opravdu všude jinak.
A to samé platí pro útulky, soukromé, pokud nepřetékají, si psa radši vezmou, než aby skončil pod autem,
ty zřizované městem zase od soukromých osob neberou a přijímají pouze odchyty...
Některé obce se k tomu staví opravdu tak, že jsou schopni volajícímu doporučit, aby psa odvezl a vypustil ve vedlejší vsi,
která je na to zařízená lépe :/ u nás je to tak, že soukromník měšťákům pronajímá své kotce a slouží zároveň jako odchytář.
U sebe ubytuje odchycené psíky na týden a pokud se k nim nepřihlásí majitel, putují do městského útulku o 30km dál.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. kvě. 2011 11:57
Příspěvky: 63
Bydliště: Kutná Hora
u nás se kontaktuje obecní úřad. ten má jeden kotec, kam psa dají, vyhlásí rozhlasem, že se ztratil, vytisknou letáky, když se nikdo nepřihlásí, jde hafan do útulku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam volat, když se vám na pozemku objeví cizí pes?
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2012 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. led. 2012 14:34
Příspěvky: 7
Bydliště: Ketzelsdof
Kdo má povinnost postarat se o opuštěná a toulavá zvířata?
Podle našeho právního řádu je jakékoliv zvíře v naší péči věc, stejně jako například deštník nebo jízdní kolo. Jestliže se vám například pes zaběhne, stává se věcí ztracenou a pokud jej někdo najde, jedná se o věc nalezenou. A na to myslí Zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, který říká: „Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo“. Toulavé nebo opuštěné zvíře je tedy nutné odevzdat na obecním úřadě nebo je předat do obecního útulku. Postačuje ovšem i oznámení místa nálezu zvířete obci. Nálezce není povinen zvíře odchytávat. Nekvalifikovaný odchyt by mohl způsobit utrpení nebo ohrozit zdraví či život zvířete i člověka. Obecní úřad má povinnost se o toulavé zvíře jako věc nalezenou postarat. Také Zák. č. 166/1999 Sb., o veterinární péči v § 46 stanoví, že obec hradí náklady spojené s odchytem a karanténováním odchyceného zvířete, není-li jeho chovatel znám. Kdo si ponechá nalezené zvíře, vystavuje se možnosti postihu podle Zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v platném znění, nebo podle Zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákon, v platném znění.

_________________
Odchyt toulavých a opuštěných zvířat.Záchytné kotce.
http://www.zachytnekotce.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!