Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2015 09:20 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Dobrý den, mám 6 ti letou fenku, váží 28 kg a je středně velká labrador-vlčák a těžko říct. Do nedávna s náma bydlela v paneláku, ale koupili jsme barák se zahradou a ráda bych jí naučila být prostě venku celoročně. Teď je teplo, takže během dne není potíž, zatím nemá boudu, na té se pracuje, ale má udělané ležení pod střechou kam nefouká ani neprší. Nechci, aby byla nešťastná, když jí takhle změníme podmínky žití. Je fakt, že když jsme uvnitř, kouká na dveře a občas poštěkává, ale ne moc, dělám, že to neslyším. Má u sebe venku ještě jednu fenku se kterou se zná od malinka (ale ta je venkovní). Když prší, prostě se schovat nejde, sedí a kouká na vchodové dveře. Přes noc jsem jí ještě venku nenechala, je bojácná. Nevím, jak to s ní co nejšetrněji skoulet, aby nebyla ve stresu. Moc děkuji předem za jakékoli rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 05:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bázlivou fenku z paneláku "vyhodit na mráz"? Obávám se, že se dlouhého věku nedožije.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 06:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
A proč vůbec chcete učit fenku být venku, když je zvyklá v bytě a je jí už 6 let? Stejně jako v bytě si zvykne i v domku. A navíc je třeba vzít v úvahu, že změna prostředí pro psa jako například stěhování páníčků a pejska (pejsků) s nimi je pro pejska (pejsky) velkým stresem!

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Tam totiž vůbec nejde o povětrnostní podmínky, ale že se jí stýská po smečce, se kterou celý život žila v úzkém kontaktu a teď je najednou vyhozená. Taky by se mi stýskalo...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 12:22 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Ona ale ve stresu není ani není uslintaná. Tady to zná. Jezdili jsme sem s ní od malička. A proč jí chci naučit být venku? Aby nemusela být zavřená třeba tři dny 12 hodin denně, když jsme v práci. Navíc tady má kamarádku, kterou zná také odmalička. Myslela jsem, že mi poradíte, jak to nějak šetrně udělat, protože vím, že se to udělat dá. Ale rady se asi nedočkám. Není celý den úplně sama. Chodíme na procházky nebo jsme na zahradě a hrajem si. Navíc teď nemrzne a v noci ještě venku nebyla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 13:28 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Kdyby byla vystresovaná nebo smutná, poznala bych to na ní, ale zatím se nic takového neděje. Hlavně, kdyby se něco takového začalo dít, nezkoušela bych jí naučit být venku. Může si tak dojít na záchod kdy chce a od sousedů víme, že si s druhou fenečkou někdy během dne i hrají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Sára1 píše:
Ona ale ve stresu není ani není uslintaná. Tady to zná. Jezdili jsme sem s ní od malička. A proč jí chci naučit být venku? Aby nemusela být zavřená třeba tři dny 12 hodin denně, když jsme v práci. Navíc tady má kamarádku, kterou zná také odmalička. Myslela jsem, že mi poradíte, jak to nějak šetrně udělat, protože vím, že se to udělat dá. Ale rady se asi nedočkám. Není celý den úplně sama. Chodíme na procházky nebo jsme na zahradě a hrajem si. Navíc teď nemrzne a v noci ještě venku nebyla.



Myslím, že je naprosto jednoduché řešení. Když jste v práci tak může být venku ( stejně doma nikdo není) a když přijedete domů, může být s vámi doma. To samé v noci.
Fence chybí kontakt s vámi, takže když jste doma, tak jí ten kontakt dopřejte.
Takhle to mám já a je spokojenost na obou stranách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2015 15:10 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
A jak to děláte během zimy? Nejsou to moc velké teplotní změny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě. 2015 13:22 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Zdravím :-) . Měla jsem to stejně jako píše Petra. Pokud jsem byla doma, byl Ďas (HW) se mnou. Pokud jsem byla pryč, byl venku a to i v zimě. Tedy - na noc jsem byla vždy doma. Od jara do podzimku jsem měla, za pěkného počasí, otevřené dveře. (Pokud se vyskytlo něco extra - např. lyže, tak byl v domě. Na zahradě nebyla bouda.) Dožil se úctyhodného věku 12-ti let. Uznávám, není to zcela skvělé řešení, ale nejlepší v dané situaci. Musím říct, že lepší mě nenapadá. A klidně bych do toho šla znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě. 2015 23:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. zář. 2006 22:07
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha
Stejně to je i u nás. Když jsme v práci, jsou pejsi venku (německý ovčák a malá kříženka), pak jsou s námi. V zimě je nechci z teplého domu jen tak vyhodit "na mráz", tak jdeme aspoň na malou procházku, aby se po nočním spánku v teple domu trochu rozhýbali. Venku mají k dispozici boudu se slámou a pak ještě v "kůlně" má NO svůj pelech a fenečka malou boudičku - to pro případ, že by z nějakého důvodu nechtěli být spolu ve společné boudě.
V zimě se častěji zdržují spolu v boudě se slámou, když je tepleji, volí raději azyl v kůlně. To tedy hlavně malá fenka, protože ovčák je nejraději venku "na vzduchu".

_________________
Kdosi řekl:"Co se Němcům nepovedlo ve dvou hrozných válkách za cenu desítek milionů obětí, dokázal německý ovčák. Dobýt svět."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: sob 20. čer. 2015 10:33 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Ahoj všem. Není to tak dávno, co jsem vás tady žádala o radu. Pan Desenský měl pro mě pouze jednu větu a žádnou radu.... Sára už spí venku asi měsíc. Našla jsem jí místo kam jí nevadilo chodit a teď si tam ráda večer jde lehnout i sama. Neštěká, nepláče a podle jejích výrazů není nešťastný pes. Je to stále to veselé trdlo jako když jsem s touhle převýchovou začínala. Mrzí mi, že člověk jde na stránky, které se problematice psů věnují a oni mu tam jen odseknou a víc se nebaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: ned 21. čer. 2015 17:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: ned 21. čer. 2015 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Sára1 píše:
Ahoj všem. Není to tak dávno, co jsem vás tady žádala o radu. Pan Desenský měl pro mě pouze jednu větu a žádnou radu.... (...) Mrzí mi, že člověk jde na stránky, které se problematice psů věnují a oni mu tam jen odseknou a víc se nebaví.


Dovolím si říci jen dvě věci. Osobně v odpovědi pana Rudolfa Desenského vidím i radu, nejen "jednu větu a žádnou radu". Pokud jde o odpověď na Váš dotaz zde na fóru, bohužel musím říci, že jste nespravedlivá: Kromě pana Desenského Vám odpověděli 4 lidé (nicky a jména: Anička Bylinka, Petra Rochlov 87, Zia a Vladimíra Müllerová). To je že Vám "jen odseknou a víc se nebaví"?

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2015 19:11 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Ano, odpovědí jsem dostala několik. To je pravda. Vyjádřila jsem se trochu špatně, to se omlouvám. Jenže radu jako takovou, žádnou. Nechtěla jsem udělat něco špatně. A rada ve větě pana Desenského nebyla, bylo to konstatování, které si myslím není zcela pravdivé, navíc v té době už nemrzlo. Když jde skoro zcela převychovat pes, tak nevím, proč by to zrovna v našem případě nešlo. Navíc jsem se zmínila, že druhá fenečka, co tam s ní je venkovní, takže dovnitř nechodí. Dostala jsem spíš návrhy na to jak to udělat jinak, aby nebyla jen venku, ne radu. Nikoho jsem se nechtěla dotknout. To opravdu ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2015 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Sára1 píše:
Ano, odpovědí jsem dostala několik. To je pravda. Vyjádřila jsem se trochu špatně, to se omlouvám. Jenže radu jako takovou, žádnou. Nechtěla jsem udělat něco špatně. A rada ve větě pana Desenského nebyla, bylo to konstatování, které si myslím není zcela pravdivé, navíc v té době už nemrzlo. Když jde skoro zcela převychovat pes, tak nevím, proč by to zrovna v našem případě nešlo. Navíc jsem se zmínila, že druhá fenečka, co tam s ní je venkovní, takže dovnitř nechodí. Dostala jsem spíš návrhy na to jak to udělat jinak, aby nebyla jen venku, ne radu. Nikoho jsem se nechtěla dotknout. To opravdu ne.


Nezlobte se, ale na každý problém neexistuje jedna jediná osvědčená rada. Tu tady nedostanete.
Každý pes je originál a na každého platí něco jiného. Dostala jste osobní rady a zkušenosti ostatních lidí.
Je jen na vás, co si vyberete a co bude vyhovovat vašemu pejskovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2015 19:20 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Vím, že každý pes je originál a na každého platí něco jiného, ale všeobecně jsou jistě nějaké tipy, které by dopomohly. Já si myslím, že mít psa napůl tam a na druhou půl tam není moc dobré. Když jí nenaučím být venku, nemohu jí přece, až pojedu na noční, jen tak vyhodit na celou noc ven a ráno, až budu doma jí vzít domů. Nemám pravidelný režim, nemám stejné služby. A v zimě jí přece z 20 stupňů nebudu vystrkovat na -5, když na to nebude zvyklá. A stále si prostě myslím, že to nebyly rady ani tipy jak takovou situaci nějakým způsobem zvládnout, ale návrhy na jiné řešení. To se nesmíte zas zlobit vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2015 05:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenku jsem neviděl ani na fotce, abych s jistotou věděl, o kom se bavíme. Čistě teoreticky, je-li to kříženec labradora, bude s největší pravděpodobností krátkosrstá. Pokud je bázlivá, bude mít narušenou dráhu ledvin, ta podle čínské medicíny souvisí obousměrně s emocemi strachu. Množství energie dráhy ledvin určuje délku života. Místo, kam nefouká, není. To by muselo být hermeticky uzavřeno. I škvírami domovních oken bez speciálního těsnění fouká. Kromě toho vám chybí parametry ranní teploty a vlhkost vzduchu. Průvan a vlhko je pro ledviny u krátkosrstých psů pomalá smrt. Proto jsem napsal, co jsem napsal. Jestli chcete informací víc a ne jen v možných či nemožných teoriích, které opravdu rád nemám, tak sem s tou fenkou přijeďte a vyfoťte mi z několika úhlů místo, kam podle vás nefouká.
Mimochodem, jestli fenka
"...podle jejích výrazů není nešťastný pes", pak to jako správný labík dobře hraje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2015 12:38 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Moc Vám děkuji za názor. Já se na cestu k Vám chystám, jen musím čekat, až budu mít volněji. Nafotím místo, kde ji chystáme boudu a až budu s jistotou vědět pár pevných termínů, kdy můžu dorazit, zavolám, abychom se domluvili, protože já bych vážně nechtěla svému psovi nijak ublížit. Krátkosrstá sice je, ale má podsadu a je spíše do NO. Ještě jednou děkuji :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2015 12:59 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Příloha:
30187_1130968651516_7191682_n[1].jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy upravil Johule dne čtv 25. čer. 2015 13:45, celkově upraveno 1
smazány znásobené přílohy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bytu ven
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2015 13:04 
Offline

Registrován: stř 20. kvě. 2015 13:22
Příspěvky: 10
Bydliště: Klatovy
Příloha:
30187_1131457983749_2455334_n[1].jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!