Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:05 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
Bude vám to asi připadat jako primitivní věc, ale nemůžu svého psa naučit na košík. Je mu sice už 5let, ale doufám, že tohle ho ještě naučíme. Nasadili jsme mu košík (plastový) a vyšli na procházku. Samozřejmě jsme věděli, že bude vyvádět, ale řekli jsme si, že nepolevíme. Celou cestu ryl hlavou do země a snažil se ho sundat. Nesundali jsme ho a snažili jsme se mu zabránil, aby toho nechal.Dopadlo to tak, že jsme se vrátili se psem se zakrvácenym čumákem. To mě fakt odradilo. Nicméně jsme teď nakoupila jiný typ košíků - kožený a nylonový,ale reakce obdobné. Prostě na čumáku nic nesnese, ale na druhou stranu si říkám naučili se to jiní, musí i ten můj. Poraďte ¨mi prosím jak správně na to... Je to paličák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
HankaS píše:
Bude vám to asi připadat jako primitivní věc, ale nemůžu svého psa naučit na košík. Je mu sice už 5let, ale doufám, že tohle ho ještě naučíme. Nasadili jsme mu košík (plastový) a vyšli na procházku. Samozřejmě jsme věděli, že bude vyvádět, ale řekli jsme si, že nepolevíme. Celou cestu ryl hlavou do země a snažil se ho sundat. Nesundali jsme ho a snažili jsme se mu zabránil, aby toho nechal.Dopadlo to tak, že jsme se vrátili se psem se zakrvácenym čumákem. To mě fakt odradilo. Nicméně jsme teď nakoupila jiný typ košíků - kožený a nylonový,ale reakce obdobné. Prostě na čumáku nic nesnese, ale na druhou stranu si říkám naučili se to jiní, musí i ten můj. Poraďte ¨mi prosím jak správně na to... Je to paličák.

je zvyklej běhat u kola? aby vám nestrkal čumák do výpletu, nebo mu to zpříjemnit: nasadit vždy když se de ven - třeba jen na dobu než vyjdu z baráku, podávat mu přes něj piškoty..., ale vždy jen na chvíli, nebo jestli rád aportuje tak mu ho nasadit vzít hrst kamenů nebo klacků a házet mu je (sotva přiběhne k jednomu už na něj zavolat a hodit mu další na opačnou stranu...) a až se skončí s touto příjemnou situací pro něj košík sundat. Ze začátku stačí třeba 5 minut

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
|No ale tohle bych neaplykoval u psa co ma jeste nekdy aportovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tchor píše:
|No ale tohle bych neaplykoval u psa co ma jeste nekdy aportovat.

nene - já nemyslim aport jako na zkoušky jen pokud rád lítá za míčkama a pod. - byly to jen nápady na příjemný "věci" pro psa

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Jo prijemny to jen bych to opravdu nedelal u psa po kterem jeste nekdy budu chti aport jako takovej (tojest prinaseni a odevzdavani predmetu)

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
HankaS píše:
nemůžu svého psa naučit na košík


Podobnou situaci jsme resili s pitbulkou z utulku, kterou jsme chteli naucit na kosik.
Prvne dostala plastovy, ale o ten si rozedrela cumak a stejne ho rozbila, jak ryla hlavou do zeme. Poridili jsme kovovy s nosni paskou, ktera kosik drzi nad nosem a bylo to lepsi.
A co se tyce odmitani kosiku - musite jenom vydrzet. Kdyz ryla hlavou, tak jsme trhli voditkem, rekli fuj a sli pryc. I s ni ovsem :-) Casem pochopi, ze valenim po zemi nic neziska.
Taky jsme ji davali kosik pred kazdou prochazkou. Zanedlouho si spojila kosik=vychazka a ted uz sama cpe tlamu do kosiku :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:47 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
u kola neběhá, s piškotama jsem to taky zkoušeli, doma jakž takž, ale venku má mnoho pachů, tak chce lítat "jen tak", ale taky si myslím, že když už někde, tak se to naučí venku spíš než doma. S tím aportem jsem to nějak nepochopila, on mi aporty nosí, takže s košíkem bych mu to jaksi znemožnila, když by ho nemohl vzít a donést mi ho...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
HankaS píše:
jeho nebaví lítat jen tak za míčem, jeho baví to nosit....

aha tak to nasazování před každou prochajdou :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 14:58 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
no jo, ale když je schopnej si servat u toho čumák do krve, tak já fakt nevim, když mu ho po chvíli sundám, tak to bude brát tak, že zvítězil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
sundat když je si ho nevšímá a aby s nim neryl v zemi tak ho mít na vodítku

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:06 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
sundat když je si ho nevšímá

taková situace zatím nenastala....je to s ním těžký v tomto ohledu... -(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
HankaS píše:
sundat když je si ho nevšímá

taková situace zatím nenastala....je to s ním těžký v tomto ohledu... -(

stačí vteřina

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:08 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
rve si hlavu o zem neustále, dokonce se ani nevyvenčí, nic ho nezajímá, než si koš sundat....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:10 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
a když už jsme u toho, jaký koš byste mi doporučili? koupila jsem všechny, kromě kovovýho, může si i vybrat dokonce....-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já mam nejrači kovovej - přijde mi nejvzdušnější a nejprostornější a může s nim bezproblému i pít popř. se nažrat granulí

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
HankaS píše:
no jo, ale když je schopnej si servat u toho čumák do krve, tak já fakt nevim, když mu ho po chvíli sundám, tak to bude brát tak, že zvítězil...


Asi jsme se nepochopili... Nasadit kosik pred kazdou prochazkou a sundat az doma po prochazce. Kdyz si rve cumak o kosik - nedovolit :!: Skubnout voditkem a klidne i tahnout za sebou, jako by se nic nedelo.
Pokud si o zem zacne drit cumak, okamzite zakrocit, trhnutim voditka zvednout hlavu a jde se, protoze kvuli tomu se nezastavujeme. Jestli bude jen cuchat u zeme, klidne.. Jestli zacne rvat cumak - okamzite se pokracuje.
On brzo pochopi, ze kdyz si zkusi drat cumak, tak je to k nicemu.
Akorat vytrvejte. A nez se to nauci, tak kosik po celou vychazku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
HankaS píše:
a když už jsme u toho, jaký koš byste mi doporučili? koupila jsem všechny, kromě kovovýho, může si i vybrat dokonce....-)


Kovovy se nam opravdu osvedcil jako nejlepsi, hlavne si v tom tak nerozmlati cumak o zem, kdyz se ho znazi zbavit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:26 
Offline

Registrován: pát 24. lis. 2006 09:33
Příspěvky: 10
Kovovy se nam opravdu osvedcil jako nejlepsi, hlavne si v tom tak nerozmlati cumak o zem, kdyz se ho znazi zbavit...

tohle me nenapadlo, dobře, zkusím tedy koupit ten kovový.. no to jsem zvědavá, je to hra nervů... on prostě čeká, že se slituju a sundám ho...vím že je to trochu divadelní představení... myslíte že ho to v jeho 5 letech naučíme? není to pozdě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
HankaS píše:
Kovovy se nam opravdu osvedcil jako nejlepsi, hlavne si v tom tak nerozmlati cumak o zem, kdyz se ho znazi zbavit...

tohle me nenapadlo, dobře, zkusím tedy koupit ten kovový.. no to jsem zvědavá, je to hra nervů... on prostě čeká, že se slituju a sundám ho...vím že je to trochu divadelní představení... myslíte že ho to v jeho 5 letech naučíme? není to pozdě?

na to neni nikdy pozdě, svýho 1O letýho psa stále učim nový cviky

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 15:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Hanko ten kovový košík je dobrý kupovat psovi, když ho máš s sebou, abysi ho mohl vyzkoušet. je důležitý, aby ty kovový části neseděly psu na nose, aby mu koš seděl jen tou nosní polstrovanou páskou. Možná i proto je pro psy nejpohodlnější. Měl by být dost "vysoký", aby v něm pes mohl dobře otvírat hubu na dýchání ve vedru, neměl by tlačit na tváře, neměl by mít moc dlouhé postranice atd. Vždy, když kupuji psovi nový koš, měřím délku a šířku hlavy, délku a šířku čumáku. znám psy, co jim kovové košíky sedí přímo na čumáku a ty čumáky jsou pak odřené, je to pro psy velmi nepohodlné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 09:10 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Tak jsem se konečně přemluvil a nasadil psisku v jeho dvou letech košík :-) čekal jsem rodeo a to že mě omlátí košíkem nohy, jedine co tak si na něj párkrát na něj šahnul packou :D je tedy pravdou že jsem k jine cinosti nedal moznost musel jit chte nechte 8)

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 07:20 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
My jsme měli u našich asiatků také problém s košíkem hlavně u Matese. Bydlíme na vesnici, tak to jsme košiky nepotřebovali, ale chtěli jsme vyzkoušet povozit psy autobusem a nastal problém. Tak jsem učila na košík tím způsobem, že jsem vzala piškotky, jeden hodila do košiku a pes si ho musel vylovit, ale košik jsem ještě nenasadila. Druhý den zase a tak jsme to dělali asi 3 dny. Pak jak viděli, že nesu košík málem se neporvali kdo bude první. Nasadila ho rychle a ven z vrátek samozřejmě na vodítku a těsně u nohy. Ušli jsme asi 30-40 m sundala košík podvala piškot a bylo vymalováno. Tak jsme chodili pravidelně týden a přidávali délku nošení košíku. Možná, že to není nejsprávnější, ale spokojenost byla na obou stranách.
přeji pevné nervy, Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Já sem učila na košík tak, že sem Mařce dala koš, šlo se na procházku a hotovo, žádnej problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě. 2008 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ako velmi rychla nahrada kosika hlavne do busu sa da pouzit aj kus obvazu, zvrchu okolo tlamy dole pod tlamou uviazat a konce zaviazat poza usi. rychle a prakticke a hlavne sa nemusi stenikovi zbytocne kupovat kosik. vetovia to pouzivaju na istenie zvierat

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě. 2008 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
eliska píše:
ako velmi rychla nahrada kosika hlavne do busu sa da pouzit aj kus obvazu, zvrchu okolo tlamy dole pod tlamou uviazat a konce zaviazat poza usi. rychle a prakticke a hlavne sa nemusi stenikovi zbytocne kupovat kosik. vetovia to pouzivaju na istenie zvierat


Tohle nebo smyčku nahozenou z ohebného vodítka používáme jako největší nouzovku, ale jen na minutku nebo dvě. Má to jednu velkou nevvýhodu - pes v tom nevydýchá. Většina psů, pro které není cestování denní chleba, je v dopravním prostředku ve stresu a dýchá zrychleně. Když mu dám na čumáček tuhle smyčku, nevydýchá a může z toho být hodně ve stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
HankaS píše:
a když už jsme u toho, jaký koš byste mi doporučili? koupila jsem všechny, kromě kovovýho, může si i vybrat dokonce....-)

Kovovej by mel fungovat nejlíp. Já prosla cvicákem, kde vsichni psi-stenata musela mít na kazdou hodinu kosík. Mojemu Bartovi se samozrejme kosík nelíbil, ze zacatku se vecne válel a snazil se kosík sundat, párkrát si ho i sundal. Máme plastový. Musela jsem do nej vystríhnout 2 otvory, aby sly prostrkávat piskoty. Sundavání nakonec postupne preslo na minimum, vetsinou tím, ze se zabavil jinou cinností.
Pokud lezel a snazil se ho sundat, vetsinou jsem lehce skubla a rekla mu prestan. Fungovalo to. Kosík ted pouzívam minimálne, vlastne jen tam kde musím, do vlaku, MHD a pod. Ale urcite bych doporucila kovový, vetsina stenat na nem fungovala dobre, má vetsi otvory.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes odmítá nosit náhubek
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Mám 9 měsíců starého psa border kolie, už asi od 3 měsíců mu nasazuji náhubek, protože jezdíme MHD ke koním a za ovečkama... Bohužel se mi ještě nepodařilo ho naučit, aby s ním normálně chodil, když mu ho nasadím, tak uraženě sedí nebo leží vedle mě, ale jakmile mu přestanu věnovat pozornost, nebo se rozejdu, tak se ho snaží až hystericky sundat. Už se mu to dvakrát, nebo třikrát povedlo a tak jsem mu začala připevňovat náhubek k obojku, takže už si ho nesundá, ale stejně s ním nechce chodit. Zkoušela jsem mu ho nasadit i v lese kus od domu a odejít, sice za mnou tak nějak šel, ale drhnul při tom tlamou o zem, dělal kotrmelce a podobně, když jsem si ho dala s náhubkem na vodítko a držela ho tak, aby si nemohl lehnout, tak šel jen po zadních nohách a předníma packama se snažil košík sundat. Zatím jsem zkoušela jen umělohmotné nákubky, které pro něj nebyly asi moc pohodlné, ale nemohla jsem na jeho úzkej čumák nic prostornějšího sehnat, nedávno jsem si objednala náhubek látkový, ale myslím, že to nebude o moc lepší. Jinak je pejsek bezproblémový (až na pár bubáků, které postupně odbouráváme :-) ) a byla bych ráda, kdyby se nám podařil odstranit i tento problém. Budu ráda za každou radu, jak docílit toho, aby pesan chodil klidně s náhubkem :-) . Předem děkuji

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 24. bře. 2010 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když si ho bude chtít sundat rozběhni se s nímm- nebude si ho mít čím sundat prootže bud začne pokládat tlapky na zem nebo pojede po břiše nebo po zádech- ymslím že sám brzo zjistí co je mu řpíjemnější

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 24. bře. 2010 18:40 
Offline

Registrován: sob 20. bře. 2010 11:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Vlachovo Březí
Dobrý večer Rudo určitě se ještě domluvíme na návštěvě,a dáme ten vztah a respekt s hafíkem dohromady,ale ještě před tím bych potřeboval poradit jak mého Bosíka sklidnit,když mu chci nasadit haltinu nebo i voditko.Když za ním totiž přijdu do kotce tak vyvádí doslova jak pomynutej a je pro mě obtížné mu cokoliv nasadit.Existuje nějaký fígl,nebo je to spojeno s poslušností,kterou bude lepší vyřešit osobně na Vlčárech?Moc děkuji za případnou radu a přeji hezký večer.Vašek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 24. bře. 2010 21:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Košík a jiné vybavení dávám neklidným psům jenom vsedě. to znamená psa naučit precizní sednutí. Pokud mi pes nespolupracuje, odejdu a ven ho nevezmu, pak se vrátím a zopakuji to. Ovšem musí to sednutí dobře znát a nedá se to dělat donekonečna. Chci to už napodruhé nanejvýš napotřetí. Pak je bez venčení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náuka na náhubek
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2011 19:01 
Offline

Registrován: úte 06. pro. 2011 20:29
Příspěvky: 4
Bydliště: Telč
Dobry den,potřebovala bych poradit.Pořídila jsem si nedávno fenku zlatého retrívra.Jmenuje se Ejmy.Mám jí od pani co musela do pečovateláku.Problém je v tom že je té fence 5 let a potřebovala bych jí naučit na náhubek kvůli ježdění za mými rodiči autobusem a tam psa bez náhubku nevezmou.Mohl by mi někdo poradit jak jí to naučit?Dnes jsem jí ho zkoušela dát ale hned co udělala první krok tak její přední packy zamířili k náhubku ve snaze ho sundat.Slušně jsem jí pokárala že to nesmí dělat ale ona se ke mě přitulila jako by mi říkala "sundej mi ho prosím".Ještě jsem jí chvíli nechala a pak jsem jí ho sundala....Prosím poraďte.:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2011 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som zaradila do témy, kde nájdeš odpovede.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro. 2011 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
ell1993: Pokud je košík potřeba, nebudu se ptát jestli ho chce nebo ne. V klidu nasadím a jdeme. Žádné pochvaly během nošení ani po sundání košíku, zbytečný stres. Tvař se naprosto přirozeně a feňula přijde na to, že se nic neděje a je to jen dočasné.

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náuka na náhubek
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro. 2011 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
ell1993 píše:
Ještě jsem jí chvíli nechala a pak jsem jí ho sundala....Prosím poraďte.:(

Neresit. Nandat, neptat se, zamestnat tak, aby nemela cas si ho sundavat.... povel, ktery ma plnit...treba k noze...a na jeho splneni trvat...pomaha rychla chuze, odvedeni myslenek nekam jinak. Ale je to hlavne ve tve hlave - nelitovat, neustupovat, prehnane nechvalit, nekarat, kosik je proste samozrejma soucast vychazky a neni kolem toho zadna veda. A sundat az ty uznas za vhodne, ne ve chvili, kdy si to cuba vynucuje a dela smutne oci.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro. 2011 10:35 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Souzhlasím s ostatními. S tím rozdílem, že doku si ho rve dolů, tak jakmile ho na chvilku nechá a způsobně sedí i s košíkem, tak teda chválím, že taaaaak je hodná, tak se mi to líbí, když si ho nerve dolů.
S teda, že já jelikož v podstatě na moje psi košík nepotřebuju nikde jinde, než v dopravních prostředcích, tak to mám nastavené tak, že DP=MUSÍ mít košík=nutné zlo. Takže jakmile vystoupíme, sundavaj si ho sami už pomalu pod schodama. Nedej bože, abych s nimi opustila zastávku a oni je ještě měli nahubě. Ale nevadí mi to. Sama jsem si to tak nastavila, že ho sundavám hned na zastávce. Někdy, když jedeme daleko a sedíme vzadu a je tam skoro prázdno sundavám i v autobuse, ale to beru tak, že je to jen příjemnej bonus. Nééé pravidlo a oni to tak berou.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náuka na náhubek
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ell1993 píše:
...Slušně jsem jí pokárala že to nesmí dělat...
Pod tímhle si neumím nic konkrétního představit. Kolem náhubku nedělám žádné divadlo, prostě ho nandám, jesliže si ho chce sundat, taktně naznačím, že ta věc na nose je moje a nesahá se mi na ni, případně zrychlím krok, aby byl pes nucen chodit po čtyřech. Všechno v pohodě a neutrálně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 04:09 
Offline

Registrován: úte 06. pro. 2011 20:29
Příspěvky: 4
Bydliště: Telč
Tak děkuji za všechny dobré rady ale je tu další problém.Už tedy nedbám na na to zda ho chce ona dolů nebo ne a řídím se sebou ale je problém ten že nevím jak to s ní udělat když i při rychlé chůzi skloní hlavu nedej bože si jí srazí k zemi packama které si zasekne do náhubku a tedy nemůže jít a valí celou hlavu po zemi a tím si brutálně rozedře čumák.Jediná situace kdy košík snese je když sedí a nebo v DP.Prosím pomozte.Jo ještě k tomu co napsal pan Desenský..jak taktně naznačíte že ta věc na psím čumáku je vaše?Slušné pokárání říkám nehisterickému ječení jak jsem viděla už u pár lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 09:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Z Telče to není na Vlčáry zas tak daleko. Za cca 14 dní (ten si fakt nejsemjistá datem) je na Vlčárech fríčko. Zajeďte tam a uvidíte v praxi :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 09:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesně, jak píše Eva, umím to naučit.
Tohle je moje vlčice a také s košíkem. Navíc poprvé ve vlaku:

Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 20:41 
Offline

Registrován: úte 06. pro. 2011 20:29
Příspěvky: 4
Bydliště: Telč
Moc děkuji,určite se přijedem někdy podívat.Jen mi napiště přesný termín kdy se to koná at jsem v obraze.Jen se obávám že moje fenka zrovna bude hárat tak zda mám jezdit i tak jelikož tam určitě bude spousta pejsků tak jestli nemám přijet až přestane?.Jinak máme umělohmotný košík je to vhodný druh košíku nebo jí mám raději koupit kovový?Ve zverimexu mi pro ní právě doporučili umělohmotný tak se raději ptám i tebe Rudo jelikož jsi specialista.Děkuji předem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak naučit na košík
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 22:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jdi na titulní stranu webovek (v adresovém řádku umaž vše odzadu až po ".com" nebo klikni na barevný banner s pejskama nahoře na stránce). Při pravém okraji stránky, když budeš rolovat dolů, je žlutý obdélník s informacema o fričku. Pročti si i toto. Tam se dozvíš, jak to chodí i informace o háravkách a pod. A co se týče košíku. Záleží, na co ho chceš. Já osobně preferuji kovový, dobře padnoucí košík.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!