Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 13:48 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 10:48
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den,
ráda bych věděla, jestli mou 4-letou temperamentní kříženku rotvajlera může nějak moc stresovat malá rolnička na obojku, když u ní žádnou negativní reakci nepozoruju, chodí s ní už několik měsíců, běhá, hraje si s jinými psy, cinkání ji nijak viditelně neomezuje, při připínání obojku se nijak neodvrací. Pro mě to má výhodu, že jednak předem plaší kočky nebo zajíce, takže včas utečou, jednak ji slyším na dálku, za sebou i za stromy nebo keři a nemusím se po ní pořád otáčet nebo ji hledat, a taky když běží k známému pejskovi, poznají ji na dálku a neděsí se hned, že k nim běží větší černý pes. Dala jsem jí do rolničky kousek molitanu, aby se cinkání trochu zmírnilo. Jedna paní na procházce se strašně pohoršila, zatímco jiným se to líbí nebo to neřeší. Děkuji předem za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
VlastaZ píše:
Dobrý den,
ráda bych věděla, jestli mou 4-letou temperamentní kříženku rotvajlera může nějak moc stresovat malá rolnička na obojku, když u ní žádnou negativní reakci nepozoruju, chodí s ní už několik měsíců, běhá, hraje si s jinými psy, cinkání ji nijak viditelně neomezuje, při připínání obojku se nijak neodvrací. Pro mě to má výhodu, že jednak předem plaší kočky nebo zajíce, takže včas utečou, jednak ji slyším na dálku, za sebou i za stromy nebo keři a nemusím se po ní pořád otáčet nebo ji hledat, a taky když běží k známému pejskovi, poznají ji na dálku a neděsí se hned, že k nim běží větší černý pes. Dala jsem jí do rolničky kousek molitanu, aby se cinkání trochu zmírnilo. Jedna paní na procházce se strašně pohoršila, zatímco jiným se to líbí nebo to neřeší. Děkuji předem za názor.


já myslím, že by jí to vadit nemělo, můj benouš má tři známky na obojku, jednu klasik psí, jednu se jménem a číslem, jednu vzteklinovou. a při chůzi taky cinká. já bych to neřešila, pokud to neřeší tvoje čuba. a paní si nevšímej, jjá si takových blbých keců taky vyslechla u mého prvního psa.

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 09:24 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 10:48
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dík za podporu, ona má druhý obojek taky se známkami, které dohromady cinkají, takže to pro ni vlastně nebylo nic zásadně nového. Že jí nevadí bouřka ani silvestrovské dělbuchy, tak myslím, že není ani na tyhle zvuky lekavá. Daleko větší radost má, když jí venku odepnu vodítko, než když jí sundám doma obojek, tak to je pro mě evidentní srovnání. Jen ta paní si nedala vysvětlit, že to Káče nevadí, naštěstí ji snad nebudu často potkávat. Zdravím :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Můj pes taky cinká jak ovce. Má dvě známky, který cinkaj o očko a ještě o karabinu k vodítku a vůbec mu to nevadí.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
třeba už z toho cinkání ohluchl :partyman:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Mě by to teda vadilo – jakožto romantik :roll: chci slyšet šumění listí a štěbetání ptáků, ne cinkání psa. Stejně tak se ráda koukám na zvěř, takže nestojím o to aby cinkající pes vyplašil všechno v okruhu kilometru. Takže se spíš snažím aby pes cinkal co nejméně, pudlíkovi jsem v lese sundávala obojek aby necinkal, u Barouše si to takhle nadrzo netroufnu... i když – ráno jsem ho zase zapomněla „oblíct“ a ono mu to bez obojku sluší víc....
No a taky si myslím že kdyby si pes mohl vybrat... aneb to že si pes zvykl neznamená že s tím souhlasí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
já bych si teda netroufla chodit bez obojku, ono se může stát cokoliv jak psovi tak mě, a je lepší když má známky na sobě, ať s číslem mobilu, nebo vzteklinovou nebo normální. a i ta rolnička mi přijde v pohodě, pokud by bezpečnost hafana ohrožovalo to, že se za číčou rozletí třeba přes silnici, i známí vědí o jakého psa jde a nemusí se stresovat, že k nim letí velkej černej pes. dokonalý přivolání nejde přece ze dne na den. náš první hafan byl chronickej útěkář a tak známky byly, si myslim, docela na místě. naštěstí kočky ani zajíce nehonil. a navíc sama majitelka ví, kde se hafan nachází. kdyby psovi ta rolnička vadila, tak by to asi najevo dal

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Podle mě je to individuální, kdyby se to nasazovalo kdejakýmu psovi, mohlo by mu z toho za chvíli pěkně hrabat. Pokud to dáš vyrovnanýmu psovi, který má svůj život ujasněnej, tak si myslim není problém. Ale já mám taky raději, když je ticho.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
trable s útěkářem znám, proto taky Barouš dost dlouho nevystrčil bez obojku ani čenich, ale i tak na něm má jenom známku s mým telefonem... ale už si bez obojku troufám, tak čekám kdy se mi to vymstí...

To že to vyrovnaný pes zvládne a neřeší prostě neznamená že je mu to příjemné - zkus to dát na krk sobě. Psi na řetězu taky řetěz zvládnou a neřeší - co jim taky zbývá, že jo... A utíkat před obojkem? Vždyť obojek = jdeme ven, před tím se přece neutíká!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Petra píše:
To že to vyrovnaný pes zvládne a neřeší prostě neznamená že je mu to příjemné - zkus to dát na krk sobě. Psi na řetězu taky řetěz zvládnou a neřeší - co jim taky zbývá, že jo...


Tak si zkus dát na krk jen samotný obojek, je ti to příjemné? Zkus se od někoho nechat vodit na vodítku a nechat se učit škubáním, že se netahá. Je ti to příjemné? Nebo třeba zapnutá televize, dělobuchy, postroj, haltina a všechny tyhle věci, který pes na sobě prostě musí mít , protože si to jeho páníček přeje. Zezačátku se mu to nelíbí, většina psů jsou při prvních dnech s obojkem z něj pěkně nervózní, nebo si ho drbou, ale zvyknou si. Jsou to prostě věci, které jsou někdy nutností, někdy jen vrtochem, ale pes je musí snášet a naučit se, že takový drobnosti nemá řešit.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Huckyšák - v podobným duchu bych mohla odpovědět, tak proč mu to "zpříjemňovat" ještě permanentním cinkáním :D

Mě se to nelíbí a zcvokla bych z toho, tak to nemají ani moji psi, ale asi jsem labilnější typ nebo co :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Huckyšák píše:
Petra píše:
Jsou to prostě věci, které jsou někdy nutností, někdy jen vrtochem, ale pes je musí snášet a naučit se, že takový drobnosti nemá řešit.

Já si zas myslím že rolnička nutností není :-) Jsem názoru čím míň má pes toho na sobě tím líp. Samo že si zvykne ale proč mu nechat zbytečně něco cinkat pod krkem. Ale každého věc co na psa nasadí, do čeho ho obleče apod. A s tou zvěří jako že stihne utéct když ho slyší že cinká, no nevím, nevím kdyby měl přivolání tak ho snad přivolám a když nemám tak je na stopce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lucko, přesně =D>

Huckyšák - asi proto zná Barda vodítko jen z vyprávění a nosí jen obojek a to jen venku :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Heny píše:
Já si zas myslím že rolnička nutností není :-) Jsem názoru čím míň má pes toho na sobě tím líp. Samo že si zvykne ale proč mu nechat zbytečně něco cinkat pod krkem. Ale každého věc co na psa nasadí, do čeho ho obleče apod. A s tou zvěří jako že stihne utéct když ho slyší že cinká, no nevím, nevím kdyby měl přivolání tak ho snad přivolám a když nemám tak je na stopce.


Souhlas :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Já taky zastávám ten názor, že není potřeba na psa věšet kde co a čím míň, tím líp (ale zároveň si myslím, že se to tu zbytečně zveličuje, přece jen někteří páníčci hravě nahradí rolničku svým hlasem, jak do psa v jednom kuse "drbou". Nic se nemá přehánět. A pokud nějakej pes musí k obojku ještě "tpět" tu rolničku (a k tomu ještě tlumenou), myslím si, že se nic tak hroznýho neděje.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Huckyšák- já souhlasim s Heny s tim, že rolnička je "zbytečnost". Můj pes prohání kočky, tak má stopovačku, koš a je to... Já si psa hlídám očima celou dobu, takže i kdybych měla psa s přívoláním, přišla by mi rolnička zbytečná- kdyby mi začal zdrhat, všimla bych si toho hned :)
Neřikám, že to musí bejt špatný, jenom si myslim, že je to zbytečný :) když ho budu chtít vidět ve tmě, pořídim mu nějaký světýlko na obojem, ale nebudu se orientovat podle cinkání....

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ja si vzdycky predstavim,ze pes slysi 35 x lip nez clovek a ja bych z ty rolnicky scvokla hned. vselijake cinkani je mi neprijemne a to slysim uplny houby.takze za sebe rikam,ze rolnicka nee.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:10 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 10:48
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Tak si zkus dát na krk jen samotný obojek, je ti to příjemné? Zkus se od někoho nechat vodit na vodítku a nechat se učit škubáním, že se netahá. [/quote]
Bohužel pes to řešit nemůže, páníček je odpovědný za to, že pejsek nebude na jiné pejsky nebo kočky, zajíce atd., cyklisty, běžce atd. reagovat jako na lovnou zvěř. Bez obojku a vodítka může chodit jen některý móc dobře adaptovaný a klidný pes a jen někde. Děti musíte držet za ruku, pejska holt na vodítku, dokud neví, co se nemá. Když je pes temperamentní, tak reaguje rychleji než já třeba na tu kočku, která se krčí v trávě a vyrazí mu těsně před nosem. Když jsme měli Káču „novou“ – z útulku, tak puštěná z vodítka lítala po okolí od pejska k pejskovi a všichni majitelé nadávali. Aby si mohla dělat co chce, museli bychom žít někde na oplocené farmě, a ne v Praze na sídlišti, kde je každý rok psů víc. Mít ji furt na stopovačce, to by mě uvláčela. Teď už není tak agilní, takže když ji slyším já i známí pejskaři, může si běhat bez vodítka a nemusím ji nijak omezovat v pohybu. Až bude starší a klidnější, budu vědět, že ji už nemusím moc usměrňovat a bude jí stačit obojek jen s adreskou, pro jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Tak moji psi mají na krku obojek s tagiskou. Po zkušenostech s tím starším, kdy se leknul balónu, který se dostal až 50 metrů nad zem a pak to "vosolil" přidal a to byl hukot na jaký nikdo z nás nebyl připravený. Pes letěl jak splašený a já ho pak 6 hodin hledala. Tak bez tagisky ani ránu. Prostě cinká sice malonko, ale cinká. Vaše přirovnávání, že vy byste to taky nechtěli, mě přijde, že je mimo. Já nosím mobil a pes ne, takže když se ztratím tak si zavolám. :P Je to pro ochranu psa.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Vladimíra Hovorková píše:
Tak moji psi mají na krku obojek s tagiskou. Po zkušenostech s tím starším, kdy se leknul balónu, který se dostal až 50 metrů nad zem a pak to "vosolil" přidal a to byl hukot na jaký nikdo z nás nebyl připravený. Pes letěl jak splašený a já ho pak 6 hodin hledala. Tak bez tagisky ani ránu. Prostě cinká sice malonko, ale cinká. Vaše přirovnávání, že vy byste to taky nechtěli, mě přijde, že je mimo. Já nosím mobil a pes ne, takže když se ztratím tak si zavolám. :P Je to pro ochranu psa.


no to sice ano,ale nevidim duvod proc by mela tagiska nebo cokoliv,co slouzi k identifikaci cinkat. muze byt prece v takovem tom roztomilem kozenem srdicku :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mno, o blikání si právě myslím totéž co o cinkání... (tenhle jde přepnout svítí/bliká/nesvítí, blikání nepoužívám)
Na svítícím mám reflexní tagisku (známka se jménem a telefonem), na normálním totéž kovové. Obojí sice trochu cinká, ale na druhou stranu - obojek nosí právě kvůli těm známkám a známky jsou prostě menší zlo než ztracení psa... ale aby cinkal schválně?
Už se mi povedlo psa ztratit i se svítícím obojkem – chodím s ním běhat na letiště, v zimě samozřejmě potmě... mno a pes čenichal, já nechtěla přerušovat výklus s tím, že dyť mě pak doběhne...jenže ten pitomec se nějak zamotal u hangáru a když jsem na něj (přes celou šířku letiště) houkla, tak se to asi nějak blbě odrazilo a pes vyrazil naplno na druhou stranu... než jsem přelítla to letiště zpátky, tak už tam nebyl. Nakonec seděl asi o 100m dál na křižovatce, úplně nešťastnej (bývalý útěkář!). Druhý den se mě při běhání držel jak klíště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Myslím, že rolnička a cokoliv cinkajícího určitě psa rušit musí. Ale jestli je to úlitba tomu, že může běhat navolno a majitelka to dík rolničce líp zvládá, nevidím na tom nic špatnýho. Řetízkáč, známka, nebo řetěz u bouďáka :evil: cinká taky a nikdo to neřeší, pes si prostě zvykne. Já chodím s jednou holkou "nahatou" a druhá má obojek, pač neposlouchá a má tak tlustou kůži, že se fakt strašně blbě chytá.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Petra píše:
mno, o blikání si právě myslím totéž co o cinkání... (tenhle jde přepnout svítí/bliká/nesvítí, blikání nepoužívám)
Na svítícím mám reflexní tagisku (známka se jménem a telefonem), na normálním totéž kovové. Obojí sice trochu cinká, ale na druhou stranu - obojek nosí právě kvůli těm známkám a známky jsou prostě menší zlo než ztracení psa... ale aby cinkal schválně?
Už se mi povedlo psa ztratit i se svítícím obojkem – chodím s ním běhat na letiště, v zimě samozřejmě potmě... mno a pes čenichal, já nechtěla přerušovat výklus s tím, že dyť mě pak doběhne...jenže ten pitomec se nějak zamotal u hangáru a když jsem na něj (přes celou šířku letiště) houkla, tak se to asi nějak blbě odrazilo a pes vyrazil naplno na druhou stranu... než jsem přelítla to letiště zpátky, tak už tam nebyl. Nakonec seděl asi o 100m dál na křižovatce, úplně nešťastnej (bývalý útěkář!). Druhý den se mě při běhání držel jak klíště.


ten můj mu bliká jen za ušima, vepředu nebliká. tudíž to on nevidí, ale já jo. juj, ještě že ho na tý křižovatce nic nezajelo

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
No já bych psovi zase nedala blikací blázinec na krk, to že to má za krkem a pod. - nechápu jak někomu vadí jedna známka a pak dá psovi na krk blikající blázinec.
Janinka - tagiska je známka (jsou umělohmotné a kovové), kde mají moji psi jméno, mojí adresu a telefon, na mě i na manžu. Já jsem dost poučená z jeho prvního a posledního "ztracení". Má jen tagisku a ta je opravdu tichá.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Já se teda taky na stopce nenechám vláčet. Pes mi v prostředí, kde neni nic, co by mu odvádělo pozornost (psy, kočky), poslouchá skvěle, ale ani tak bych neriskla mu stopku sundat. U psa by asi zabralo "čekej", u kočky nic... Ale stopku vláčí po zemi, takže mně nevláčí... Občas jí zadupnu, když je moc vepředu nebo vystřelí, jinak nepotřebuju. A ještě se mi nestalo, že by mi s ní zdrhnul, neomezuje nás to, max. občas vysvětlujem lidem, co se podivujou, co to stopka je a proč jí "chudáček pejsek" má. A přijde mi to lepší, než cinkání, z toho bych asi zcvokla nejdřív já a pak pes. Blikací obojek by mě taky vytáčel :shock: svítící asi ne... ale jsem dost citlivá na takovýhle zvuky, blikání a tak a fakt mě to irituje, takže už jenom proto bych to psovi nedala :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Vladimíra Hovorková píše:
No já bych psovi zase nedala blikací blázinec na krk, to že to má za krkem a pod. - nechápu jak někomu vadí jedna známka a pak dá psovi na krk blikající blázinec.
Janinka - tagiska je známka (jsou umělohmotné a kovové), kde mají moji psi jméno, mojí adresu a telefon, na mě i na manžu. Já jsem dost poučená z jeho prvního a posledního "ztracení". Má jen tagisku a ta je opravdu tichá.


aha, tak tagisku máme taky:-) ještě k tomu vteklinovou známku a klasickou psí, takže mi chudák cinká a ještě k tomu za tmy nosí blikací blázinec, takže bliká a cinká, pač panička je slepá a hluchá :pray

až budeme mít přivolání na 99-100% a né na 70% jako teď, kdy se to ještě učíme, tak odložíme blikání

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Vy teda máte problémy :D. Mě třeba rolnička připadá romantická. Napadlo mě, že si jí pořídím na saně, když jsme jezdili po zasněžených loukách. Cinkací známky (vzteklina, známka, adresa) Bivís používá, když po mě něco chce. Třeba, když dopije vodu tak si na mě zacinká nebo když chce ze zahrady domů. Nějak mi nepřipadá, že by mu vadily. Taky se mi nikdy nestalo, že by pes nějak reagoval na obojek, i když ho měl poprvé na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Vladimíra Hovorková píše:
janinka1987 píše:
ještě k tomu vteklinovou známku a klasickou psí, takže mi chudák cinká a ještě k tomu za tmy nosí blikací blázinec
a proč to všechno má? Vzteklinová známka je na nic, pokud dojde k maléru, tak stejně nestačí mít jen známku, musí se doložit očkováním, případně testy od neta na vzteklinu. Známku s číslem mít taky nemusí. Musíš znát číslo pod kterým je evidován na obecním úřadě. Tu já mám v mobilu. Já jsem na tom jako Petra, ten starší prostě ví, kde počkat (teď už to řešit nemusím - neztrácí se), ale ten horkovzdušný balón mě opravdu vyškolil. Ten zvuk nejde nikde natrénoat a on se prostě vyděsil. Taky, kolik člověk za život potká horkovzdušných balonů 50 metrů nad zemí. :D


vteklinovou má proto, že jsem se setkala s dost blbými řečmi od lidí (sice u prvního psa), že ten pes neni očkovanej, že je určitě vzteklej apod. a to to byl mírumilovnej pudlík na vodítku, a mohla jsem řikat co jsem chtěla, a bylo to k ničemu, takže od té doby vždycky vzteklinovou nosil, i ben jí nosí. klasiku psí nosí, protože je prostě psí. a má tam ještě jednu se jménem a tel. číslem, kdyby mi náhodou vzal čápa. jednu má naspodu obojku, a ty další dvě, na vrchu, jak se připíná karabina, právě aby to bylo vidět. (kvůli výše zmíněému důvodu)

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 15:54 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 10:48
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
"klasiku psí nosí, protože je prostě psí. a má tam ještě jednu se jménem a tel. číslem, kdyby mi náhodou vzal čápa. jednu má naspodu obojku, a ty další dvě, na vrchu, jak se připíná karabina, právě aby to bylo vidět. (kvůli výše zmíněému důvodu)"[/quote]
***
No právě, většinu přívěsků pes nosí kvůli okolí, ne kvůli sobě a svému plezíru. Lidé jsou různé a někdy je líp se vyhnout konfliktům s blbcem třeba zrovna s těmi očkovacími a jinými známkami. Pes nemá občanku, tak má známky, nemá kapsy, tak má obojek. Když na něm nenese kravský zvonec, pár přívěsků ho nerozhodí, si myslím. Mějte se fšici :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pes nechodí sám a kapsy máš ty. Já mám třeba psí známku na klíčích - i když i ty mám teď rozdělené a kvůli běhání nosím fakt jen ty 2 nejnutnější, olepené tak aby necinkaly (ehm, jak vidíte, vadí mi i vlastní cinkání), takže známka stejně zůstává doma. Například v Plzni mají povinné čipování, v jejich kartotéce provázané číslo čipu a jméno majitele (a platby) a měšťáci vozí čtečku, psí známky nevedou. Známku o vzteklině jsme ani nikdy neměli (poprvé se mě vet ptal a nechtěla jsem ji), je to zbytečnost.
Co se týká čuchání - obzvlášť při špatném světle houby vidíš jestli čenichá nebo něco požírá, takže tohle dost hlídám a rolnička ani obojek v tomhle nepomůžou. Stejně tak lítání za psími kámoši - buď vidím kdo to je a tedy je předpoklad že i oni vidí a v tom případě nepotřebuji cinkat, nebo nevidím kdo to je a v tom případě psa jen tak nepouštím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
u nas cinkanie (cohokolvek) ee. Aris to neznasa :dontknow:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
My sme vzteklinovou znamku odlozili, protoze pry neni povinna. A zbyle dve sme rozlozili po obojku, kazdou na jednu stranu, takze necinkaj.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Huckyšák píše:
A zbyle dve sme rozlozili po obojku, kazdou na jednu stranu, takze necinkaj.

Ako? Na obojku je len jeden kruzok...

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na nylonovém je takové to nastavovátko, za které se to dá pověsit - já mám jmenovky na tom, protože je to tišší a navíc člověk nemá tendence připínat vodítko za ten chatrný kroužek od jmenovky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Takto:

Obrázek

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
mí psi maj jenom známku z očkování,jinak na obojku nic nemaj,kdysi měl ferda na obojku zvoneček,ale hned po prvním venčení jsem to sundavala

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mě pes cinká a nevadí to ani mě, ani jí. Aspoň vim, jak rychle za mnou jde, vesměs, když cinkat přestane, někde něco žere a můžu jí hned vynadat. Nejvíc mi vadí, když jí zapomenu sundat obojek a ona se schválně začne drbat ráno u mojí hlavy tak, aby mě cinkánim probudila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 21:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Som sa dnes dozvedela,že chata na ktorú pojdeme v lete na dovču,nebude oplotená.Takže Ashoňák vyfasuje rolničku,lebo je to čuchač prvej triedy,nos k zemi a ide a zabúda sledovať,kam.Tak aby som ho počula,kde sa bude zrovna nachádzať,až ich vypustím s Bárou von.Tá je v poho,drží sa tam kde som ja.Ale Ashon sa mi už raz stihol na chvílu stratiť,šiel za niekým čo mal psa a všimla som si to až,keď som ho nikde nevidela. :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 16:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rolničky, svazky známek a jiná cinkátka pochopím jenom u slepeckých psů, tam to má opodstatnění. Psovi bych tento výplach mozku nepřál. Když si vezmete, že pes slyší min. 35x lépe než člověk, tak se vžijte do jeho kůže. Člověk u hlučného stroje si také zvykne na hluk a ani mu to nepřijde, ovšem chtít po vlastním psovi aby poslouchal cinkání srovnatelné pro nás s bitím zvonu o vyšší frekvenci, tomu vážně nerozumím. Jak daleko má pes známku od uší? Vemte si kravské zvonce a dejte si je místo náušnic, pochopíte do jaké role nutíte svého psa. A věřte tomu, že si na ty cvonce také časem zvyknete.
Také si vygůglete škodlivost hluku, ať máte představu, o čem je řeč.

Když chci vědět, kde mám psa, přivolám si ho, nebo se kouknu, kudy jde stopovačka. Proto mu žádné cinkrle nedám. Nejsem totiž nevidomý.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Jo,to je pravda.Raz som takto rolničku psovi dala,ale ten zvuk bol mne samotnej nepríjemný,tak som si pomyslela čo to može robiť s ušami psa a sundala som to.Lenže čo keď sa aj s tou stopkou vzdiali úplne dopreč,nevšimnem si to lebo sa budem točiť okolo detí a niekde sa zamotá? Okolo tej chaty je les.To ho jedine uviazať na nej o niečo a pustiť, až keď budem mať čas ho sledovať.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro tyhle účely tu mám GPS obojky. Pokud máš možnost si to vyzvednout a pak vrátit, můžu ti ho půjčit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bohužial nie. :(

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
GPS obojek stojí šest tisíc. Psí známka nebo tagiska s tel číslem pár korun, pozornost věnovaná psovi při venčení je zadarmo. Nevidím jediný důvod pro běžného pejskaře kupovat gps obojky....to už se vyplatí ty peníze vrazit do výcvikového tábora nebo zaplacení kurzů na cvičáku či u spolehlivého výcvikáře, aby se pes na takové vzdálnosti, kdy o něm není ani vidu ani slechu, nedostával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...i dve znamky tenkoplechove pri sebe zavesene na jednej karike a cinkajuce pri pohybe mozu havovi zneprijemnovat zivot ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že to cinkání je psovi protivné i od těch známek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Nebo si kupte koženou kapsičku na známky je to za pár kaček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rolnička na obojku psa - ano či ne ?
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Gerda píše:
GPS obojek stojí šest tisíc. Psí známka nebo tagiska s tel číslem pár korun, pozornost věnovaná psovi při venčení je zadarmo. Nevidím jediný důvod pro běžného pejskaře kupovat gps obojky....to už se vyplatí ty peníze vrazit do výcvikového tábora nebo zaplacení kurzů na cvičáku či u spolehlivého výcvikáře, aby se pes na takové vzdálnosti, kdy o něm není ani vidu ani slechu, nedostával.

Tu bude iná situácia,než pri bežnom venčení.Budeme v lete v chate,ktorá bude otvorená a psi si budú mocť behať po záhrade.Bára sa drží blízo nás,Ashoňák čuchá a behá za psami.Pokial venčím,všímam si ho každú sekundu,kde je a odvolám ho,ale keď budem niečo robiť vo vnútri s malým (kŕmiť ho,dávať spať),tak nebudem mocť dávať pozor na Ashona.Tak to nejak vymyslím,pokial bude pekne,stejne budeme vonku všetci a ohlídam si ho.Na tú chvílu čo sa budem museť venovať Ondrovi,si Ashoňáka vezmem dnu.Každopádne mu nechám vyrobiť známku s menom a tel.číslom.Inú nemá,tak nebude cinkať. :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!