Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 11:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Gerda píše:
Petro - mám pocit, že ispidichovi podsouváte, že si usnadňuje práci. Že chce dát elektriku psu, který o přivolání neví vůbec nic, že jí chce k nácviku použít. Ale on ji přece nepoužívá k naučení přivolání, nýbrž ke korekci....


Ale o tom přece mluvím. Když mám přivolání, nemusím korigovat. Když ho mám, pes mi prostě příjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Chcela by som sa spytat aky je rozdiel, ale konkretne iba pri tomto privolani, ked sa psik zacmucha do mysacej diery a ci mu da impulz alebo donho hodi rietiazkovy obojok...dakujem za odpoved...

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Silwuska
žádnej, ale .........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
isdpch píše:
Silwuska
žádnej, ale .........

Já bych to viděla, že teoreticky žádnej ... prakticky - ne vždy se řetízkáčem trefíš :oops:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to byla reakce na tohle:
isdpch píše:
... by bylo dobré si uvědomit, že né každý pes je venku zaměstnatelný, že třeba existují psi, kterým ani balonek, ani pešek ani kus hadru a ani kus flákoty venku nic moc neříkají a i tohle se musí pracně naučit. Můj pes se mi doma postaví na hlavu, a venku jsem druhej i kdybych mu házel pečený holuby. Přesto máme slušné přivolání, přesto s odřenýma ušima prolezeme s aportem u zkoušek, ale že by se mnou byla větší prča než s myší dírou ho asi nepřesvědčím nikdy


s bíglem mám 5 let společnou domácnost :lol: , jinak s ním mám "furt" hlavně to, že se dal popsat dost podobně jako ten tvůj - doma poslouchal, venku jsem se mohla stavět třeba na hlavu - když tam bylo něco lepšího tak jsem ho nezajímala. Za zvěří (jakoukoliv) byl schopný zdrhnout i od nohy. I přes ty pečený holuby. Věřím tomu že kdybych ho za zvěří poslala, tak si s tvým Čertem opravdu můžou dát závody - nejspíš ne v rychlosti, ale ve vytrvalosti určitě. Jo, aportovat odmítal úplně.
No, tak jsem veškerý možný čas věnovala tomu abych:
1) vztah. Byla co nejvíc se psem, byť mi třeba jen ležel u nohou, ale prostě jsme byli spolu - nazávislákovat, maximálně vylepšit vztah. Sosala jsem info z poradny, přečetla všechny knížky o psech které jsem v knihovně potkala (i ty špatné) a když nebyl mozek zaměstnán jinak, přemýšlel o tom jak s tím vším co nejlíp naložit, co dělám blbě, jak to udělat jinak. Taky jsem toho hodně udělala blbě (za některé chyby bych si dnes nakopala).
2) pohyb. Dopřála jsem mu maximální možné vybití ve psích sportech a v učení všech možných kousků. Utahat, utahat, utahat. Když byl mezi závody jeden volný víkend, byli jsme na chatě a courali se po zazvěřených lesích. 50 víkendů v roce prostě pryč.
3) poslušnost. Pilovat, učit sebe i psa, zjišťovat kudy na něj, přizpůsobovat se. Zjišťovat kterou uličkou to půjde a která je slepá. Makat, makat, makat. Oba.

Výsledkem je nehonící poslušný pes. Vynikající aport čehokoliv včetně buřta. Zkoušky poslušnosti ne "nějak prolezené" ale s minimální bodovou ztrátou a vesele. Skvělej stopař (pokud mu to zrovna nekazím) - vidíš, stopuješ s Čertem? Vodítko zná jenom z vyprávění a z dogtreků. A věř tomu že jsem párkrát taky nešťastně seděla a přemýšlela o elektrice, ale vždycky jsem si řekla že prostě tudy NE, že to MUSÍ jít i jinak. Jen mi to trvalo. Jo, mohla jsem si elektrikou ušetřit spoustu trápení a přiznávám, jemu spoustu nebezpečí, když se mu přes všechno podařilo zdrhnout. Ale nějak si myslím že by ten náš vztah nebyl tam kde je dnes. Že by to prostě cítil jinak, že by to bylo "nevyrazím za zvěří, protože bych dostal ránu" a ne "nevyrazím za zvěří, protože vím že si to nepřeješ".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Essi píše:
Ale o tom přece mluvím. Když mám přivolání, nemusím korigovat. Když ho mám, pes mi prostě příjde.

No to už zabíháme do úplnýho základu. Ispidich nikde nepsal o tom, že má se psem 100% přivolání. Právě proto, že něco ještě potřebují doladit, používá to, co používá. Už tu o tom diskutovat nechci, je to chytání za slovíčka a snaha nachytat někoho na tom, co právě řekl/napsal. Prostě bych jen řekla, že chápu, co a proč ispidich dělá, psa po něm nikdo rovnat nebude, podle mýho si žádnou práci neusnadnil, psovi se věnuje, pracuje s ním, pes je šťastnej, spokojenej, veselej, pěkně cvičí a bavčí ho to, mě osobně nejvíc štve, že maj o dvě zkoušky víc než my a už brzo budou mít o tři!!!!!!!!! :-)))
V každém případě tenhle výtržek z textu považuju za jakousi Hlavu XXII - když máš přivolání nepotřebuješ korekci. Abys dosáhla přivolání, potřebuješ korekci. Ale nemůžeš použít korekci, protože to znamená, že teda nemáš přivolání, jenže abys to přivolání měla, musíš korigovat. Atd atd. Ispidich nikdy netvrdil, že 100% přivolání mají, jen že se rapidně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Silwuska píše:
Chcela by som sa spytat aky je rozdiel, ale konkretne iba pri tomto privolani, ked sa psik zacmucha do mysacej diery a ci mu da impulz alebo donho hodi rietiazkovy obojok...dakujem za odpoved...

já to ale přesto doplním, respektive se zeptám, co mu chceš říct u tý myší díry. Je to fuj ? Má jít k tobě ? Protože když si ten dotaz přečtu pořádně, tak nevidím žádný důvod ani k impulzu ani k řetízku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, vidíš, ještě jedna věc. Zhruba jednou za rok (dřív trochu častěji, je to vždycky moje chyba) se mu stane že se dostane do přeskokového jednání - většinou tehdy když já jsem zrovna nějak rozhozená a ještě po něm chci něco co on zrovna hodně nechce. Prostě vypne mozek, chviličku "divně" kouká a pak se splaší a peláší pryč. V tu chvíli je mu všechno jedno a nevnímá. Když se mu někdo v tu chvíli podívá do očí, tak je to úplně jinej pes, prostě zmagořenej. Když se mu to stalo naposled tak jsem ho dokázala zastavit (už na větší dálku, je v tu chvíli neskutečně rychlej), zklidnit a přivolat. Do té doby to neexistovalo a když se vypnul, byl prostě vypnutej. A věř tomu že elektrika na krku by jej v tu chvíli buď nezajímala nebo popohnala k ještě větší rychlosti.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 13:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Petro, dík za tenhle příspěvek.
Na prvním cvičáku jsem dostal radu hodně si s ním hrajte, tedy jinými slovy budování toho vztahu, tohle trvalo dost dlouho, u nás dobře třičtvtě roku, přeci jen je to nalezenec a pak se to najednou zlomilo a spousta věcí se posunala střašně rychle dopředu.
To ostatní jsem dělal úplně stejně jako ty, víkendy probíhaly tak, že pes byl do středy totál, přes týden cvičení kravin doma, před barákem, psa furt za .pr.., kam nemohl pes nešel jsem já, furt a furt dokola a bylo to lepší a lepší, takže jsme tam kde jsme.

Jen ten pohybující kožich nám nešel a nešel odbourat a protože už jsem vážně nevěděl jak dál a nechtěl jsem riskovat bezpečí psa, tak jsem udělal co jsem udělal. A můžu tě ujistit, že jsem to bral jako své selhání a neschopnost, jenže úspěch u prvního zajíce mi na tohle dal zapomenout.

Nestopuju, jsem lempl a prostě se nemůžu dokopat, ale příští rok se ukáže !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Isdpch ak by som ešte robila výcviky na cvičáku a prišiel by si sa pozrieť na výcvik do skupinky začiatočníkov, až mierne pokročilých s tým, že by si s nimi hovoril tak, ako tu píšeš, nekomproisne by som ťa vyhodila. A to preto, lebo začiatočníkov a mierne pokročilých je veľká väčšina, prichádza ich veľa a postupne odpadávajú, ak zisťujú, že pes si veci naozaj nenačuchá, že je to práca majiteľa, čo psa učí. Z týchto ľudí veľká väčšina usúdi, že má psa natoľko vymykajúceho sa z normálu, ako ty a že to vie takisto dobre posúdiť, pretože robí všetko s dobrým úmyslom. Keby si si chcel pokecať o tomto niekde u ľudí, ktorí sú naozaj pokročilí a tie súvislosti vidia, je to tvoj problém, oni sú schpní urobiť si názor. Ty si tu trúfaš tie súvislosti vysvetliť tým možno mierne pokročilým písaným slovom? Si až taký dobrý? Či myslíš, že tých pokročilých je tu až tak veľa?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Silwuska píše:
Chcela by som sa spytat aky je rozdiel, ale konkretne iba pri tomto privolani, ked sa psik zacmucha do mysacej diery a ci mu da impulz alebo donho hodi rietiazkovy obojok...dakujem za odpoved...


Pro mne velký. Impuls způsobí psovi bolest, protože dostane do těla elektriku. Já hodím obojek nebo kamínek tak, aby dopadl vedle psa a "upozornil" ho na to, že a) po něm něco chci, b) na něj dosáhnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
rea píše:
Z týchto ľudí veľká väčšina usúdi, že má psa natoľko vymykajúceho sa z normálu, ako ty a že to vie takisto dobre posúdiť, pretože robí všetko s dobrým úmyslom.
Ty si tu trúfaš tie súvislosti vysvetliť tým možno mierne pokročilým písaným slovom? Si až taký dobrý? Či myslíš, že tých pokročilých je tu až tak veľa?

Možná jsem četla blbě, jen mi přišlo, že isdpch popisuje pouze svůj důvod k použití jisté pomůcky k doladění něčeho, co ještě nemají v pořádku....netlačí nikoho do následování jeho příkladu, uvádí informaci, co udělal, jak cvičil a jak se mají se psem teď. Popsal, že nevzal socializované štěně od chovatele, ale polopuběrťáka s problémem, proto jako začátečník měl pěkně zavařenou hlavu. Ale nevzdal to a se psem maká. Nic nesvádí na výjimečného psa (neni chrtař). Vysvětlování souvislostí tu nevidím a jeho projev mě nijak nepohoršuje. Z tvého příspěvku cítím pro mě neadekvátní agresi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Petra píše:
jo, vidíš, ještě jedna věc. Zhruba jednou za rok (dřív trochu častěji, je to vždycky moje chyba) se mu stane že se dostane do přeskokového jednání - většinou tehdy když já jsem zrovna nějak rozhozená a ještě po něm chci něco co on zrovna hodně nechce. Prostě vypne mozek, chviličku "divně" kouká a pak se splaší a peláší pryč. V tu chvíli je mu všechno jedno a nevnímá. Když se mu někdo v tu chvíli podívá do očí, tak je to úplně jinej pes, prostě zmagořenej. Když se mu to stalo naposled tak jsem ho dokázala zastavit (už na větší dálku, je v tu chvíli neskutečně rychlej), zklidnit a přivolat. Do té doby to neexistovalo a když se vypnul, byl prostě vypnutej. A věř tomu že elektrika na krku by jej v tu chvíli buď nezajímala nebo popohnala k ještě větší rychlosti.


Věřím, naprosto věřím, mám totiž možnost velmi podrobně sledovat psa s přeskokovým jednáním a ve chvíli přeskoku by se použití obojku dalo přirovnat k pokusu o jeho zabití


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Essi píše:
Pro mne velký. Impuls způsobí psovi bolest, protože dostane do těla elektriku. Já hodím obojek nebo kamínek tak, aby dopadl vedle psa a "upozornil" ho na to, že a) po něm něco chci, b) na něj dosáhnu.

Musím ti gratulovat k vrhařskému umění a ke schopnosti přesně mířit. Ještě když jsem neměla tak povolené vazy v rameni, jsem házela po Mařce kamínky, abych jí taky upozornila. Jednou jsem se jí trefila do oka. Ve valné většině jsem se do správného místa před psa netrefila vůbec. Teď už házet nemůžu, resp můžu, ale zkoušet to nechci, nějak si nemůžu na tu bolest vykloubenýho ramene zvyknout, takže budu jen škubat stopkou. Protože jak vy říkáte, že dvě síly se při vyběhnutí psa a trhnutí za stopovačku spojí, pes ve výsledku dostane do krku mnohem větší pumelenici než od toho obojku. Neobhajuju el obojky, sama bych ho psovi nedala, protože na to nemáme ani jedna, jen se mi nelíbí tenhle pro mě cílený útok na člověka, kterýho si myslím znám líp než vy a vím, jak moc má svýho psa rád. Blééé, to už byl dost výlev, bo sem to chtěla psát pořád hodně slušně, resp s respektem ke všem zůčastněným zkušeným psovodům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
isdpch píše:
Jana0
tady si o elektronice fakt nepokecas.
Pouzivam to stejne jako ty pres pul roku k naproste spokojenosti. Klidne pisni SZ nebo mejla a proberem to, neni treba pichat do vosiho hnizda.


Tudíž zadavatelka používá obojek naprosto správně, jenže tohle se po netu těžko vysvětlí zejména mezi partičkou lidí, kteří u každé trochu neobratné formulace budou rejpat a vyvozovat z citací a přitom nebudou vůbec vědět o čem je řeč.



Gerdo, myslím, že jsi opravdu nečetla pozorně.

Myslím, že nemá cenu to dál řešit. Zadavatelka má možnost si vybrat podle svého uvážení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:45 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Promiň Reo, ale jednak tady nikde obojek neobhajuju ani nedoporučuji jeho používání, jen jsem některé zúčastněné upozornil na to, že kritizují něco o čem nemají ani páru.
A jen tak mezi námi není lépe říct začátečníkovi ano na trhu je takováhle pomůcka, která v mnoha případech může pomoci, ale nemůže s tím dělat jen tak někdo, je potřeba k tomu tohle a tohle, je potřeba si nastudovat něco o reflexním oblouku, je potřeba kvalifikovaný nácvik se zkušeným člověkem atd než dělat, že to neexistuje, případně psát v duchu Essi o pouštění elektrického proudu do psa ? Co totiž udělá takový člověk, přečte si leták od výrobce, koupí to a psa kur.., protože o tom neví nic, a myslí si, že stačí mačkat čudl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Gerda píše:
Neobhajuju el obojky, sama bych ho psovi nedala, protože na to nemáme ani jedna...

Gerdo, v tom je ten hlavní problém. I když třeba budem souhlasit s tím že konkrétně isdpchovi nic jiného než eletrika nezbývalo a že ji používá správně, kolik lidí řekne to co ty? A kolik naopak řekne "přece nejsem o nic horší než isdpch" a elektriku psovi dá i když na to nemá? Já vím že nikomu přímo neříká aby to udělal, ale když tady napíšu nějaký postup, musím počítat s tím že lidi s obdobným problémem jej vyzkouší. A že u něčeho tak ošemetného jako elektrika je velká pravděpodobnost že to ti lidi nezvládnou a nadělají na psovi hromadu škody.

Zase skončím u bíglů: spousta lidí kteří znají Barouše nebo jej aspoň někdy viděli makat, přede mnou vypustili z úst něco jako že by taky chtěli bígla. KAŽDÉMU to rozmlouvám, každému vysvětluji jaký ten pes skutečně je, líčím ho v nejčernějších barvách. Oni si totiž řeknou "hele krásnej pes a poslouchá, toho chci", oni nevidí tu práci a trápení které se za tím skrývají, oni neví že to např. s labradorem, byť taky lovečákem, naprosto není srovnatelné. Že povel který choďáka učím pár minut mi u bígla trval třeba týden. Dělám všechno proto, aby si bígla nekoupil nikdo kdo opravdu nebude schopný si s ním tu práci dát. Jinakje totiž nešťastný pes i jeho pán. A často to končí právě tou elektrikou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Gerda pravdepodobne máš málo skúseností s tým, ako sú ľudia schopní napasovať si svoje chyby na to, čo Isdpch píše, keď sú v úzkych a mali by rozmýšľať. Choď sa pozrieť na cvičák vtedy, keď príde nový začiatočník, počúvaj jeho rozhovor s výcvikárom a to ti možno pomôže pochopiť to, o čom píšem. Môžeš kľudne napísať, že Isdpch netlačí, ja tam tlak vidím. Ono ale ani tlačiť príliš netreba. Popísané podrobne, ak by som predpokladala ten správny úmysel, to malo byť hneď na začiatku, nie až teraz, ako argument, keď sa táto téma vrátila neviem koľký krát. Netvrdím, že to zvádza na výnimočného psa on, tvrdím, že ten, kto si nevie rady inak, to na to napasuje rád sám, len aby problém vyriešil a ak to urobí takto, tak si neuvedomuje, že to naozaj môže byť pri chybách dvojsečná zbraň. Jedno napravíš, druhé tým pokazíš, ak urobíš chybu, o ktorej nevieš. Ja len jednoducho myslím, že v dobrom úmysle sa niekoho zastať si sama trochu zužuješ pohľad na vec. Vyjadrenie jasného postoja si v mojom príspevku zamieňaš za agresiu. Skús sa postaviť sama za seba a možno to uvidíš v iných súvislostiach.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
isdpch, napíšem to jednoducho. Keby si sa chcel o el. obojku normálne rozprávať so mnou na tvojej úrovni a mal by byť pri tom niekto, kto vie (bez urážky) málo, tak ťa zastavím. Kľudne sa môžeš uraziť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
ale když tady napíšu nějaký postup, musím počítat s tím že lidi s obdobným problémem jej vyzkouší. A že u něčeho tak ošemetného jako elektrika je velká pravděpodobnost že to ti lidi nezvládnou a nadělají na psovi hromadu škody.

Jenže zjistit si info o elektrice není žádnej problém, ví o tom snad každý, kdo má psa. Přesto mi přijde mi rozumnější napsat, co člověka vedlo k jejímu použití, jaké on sám vidí pro svou situaci pozitiva a negativa. Nejsou to univerzální návody, každý musí použít svůj mozek. Lépe člověka seznámit s možnostmi, ať zváží sám. Stejně jako s drogama. Když člověk nemá informace, bezhlavě to může vyzkoušet a trpce toho litovat. A pak plakat - jááá to nevěděěěěěl. Kdežto když ty informace mít bude, je pravděpodobnost, že hlavu zapojí a pro a proti zváží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ano, proto se tu snaží isdpch psát pro a pár dalších to proti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
rea píše:
Skús sa postaviť sama za seba a možno to uvidíš v iných súvislostiach.

Přesně to dělám. Já vím, že mě to do ruky nepatří a mému psu na krk už vůbec ne. Nepotřebuju se zastávat někoho jen proto, že je to můj kamarád. On je totiž mým kamarádem i z jiných důvodů, právě pro ně ho mám ráda. Nepotřebuju někoho bránit proto, abych mohla do party. Z té "party" totiž všichni ví, jaký já mám postoj kupříkladu k RD, že jsem zastáncem jeho metod a že svou vlastní zkušenost s ním si budu obhajovat, protože mě návštěvy u RD pomohly. Že mám málo zkušeností, je pravda, výcvikář nejsem, jsem začátečník, co na ty kurzy chodí a vstřebává všechny pro sebe důležité informace. Podle nich jsem si připravila psíka, se kterým máme ještě co dohánět, ale oproti začátku jsme mnohem mnohem dál. Nelíbí se mi, že mi podsouváš neschopnost reagovat sama za sebe. Budu se na kurzech lépe rozhlížet a snažit se zjistit, co ostatní začátečníci s výcvikářem řeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Gerda nie, sama za seba reagovať vieš. Myslela som to inak. Do takej debaty sa ale zapájať nebudem, lebo sa opieram o tvoj úsudok, o ktorom si nemyslím, že je zlý. Psa na skúšky si nepripravím sama na vlastnom dvore, tak sa do toho nepúšťam, ak nemám možnosť inak, takisto, ako tento priestor v poradni nestačí na vyriešenie toho, čo si tu píšeme a preto sa nepúšťam ani do toho. To iste chápeš.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Rea - pravda, ať si případný zájemce vytvoří názor sám, ten je pak víc než vhodné konzultovat se svým výcvikářem - teda předpokládám, že svému výcvikáři člověk důvěřuje.
Možná se stavím na fríčku, pokud se Mařka rozhárá a nebudeme moct na cvičák, takže by se to dalo probrat přímo na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Gerda - pokud se ze všech stran dočteš jak jsou drogy fajn a jak lidem pomáhají, nejspíš to vyzkoušíš. Zatímco když se najdou lidi co budou tvrdit že drogy škodí, aspoň se zamyslíš.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra - to je furt o ničem. Budem si tu dokola psát o tom, co tam kdo vidí a nevidí. Slepou obhajobu elektriky tam nevidim, podle mě si z toho může každej utvořit názor s Pro i Proti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 18:38 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Reo,
nemam duvod se urazet, to spis ostatni navstevnici tohoto serveru, kteri dle tveho nazoru nejsou schopni vlastniho usudku a je potreba je pred nekterymi informacemi "chranit". To uz jsem za svuj zivot zazil a znova to zazivat nehodlam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Isdpch už len uvediem na mieru to, čo som písala a ty si sa opäť pokúsil to postaviť do iného svetla. Nemám problém o tejto problematike hovoriť, kľudne svoj názor poviem aj tomu, o kom si myslím, že s ním nebude súhlasiť. Myslím si, že ale nebudem niekomu vysveľovať, ako sa varí guláš, keď nevie, ako vyzerá cibuľa usmažená do sklovita. Jednoducho tu niečo preskakuješ, ak máš skúsenosti mal by si to vedieť. Ak má niekto málo informácií, nemôže si urobiť správny úsudok. Teda nestavaj ma do toho, že z niekoho robím blbca, nepotrebujem to. Ďalej k správnemu úsudku potrebuješ nejaké skúsenosti, aj preto napríklad na školách existuje prax. A tá tu akosi chýba. Ak toto odmietaš rešpektovať, tak asi budeš zažívať znova to, čo si už zažil.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Tak včera jsem byla docela v šoku, poprvé jsme s dcerou viděli psa s elektrickým obojkem. Do té doby jsem ještě el. obojek na psovi neviděla a ani jak se sním zachází. Pes byl na volno a jeho pán si ho přivolával tak, že ho ani nezavolal rovnou zmáčknul a čekal jestli pes přiběhne. Pes nepřiběhl tak to mačkal několikrát než přišel. Bylo nám líto psa pokaždé zakňučel než se vrátil. Ani nevím jestli je to bolí..Neměla jsem z toho dobrý pocit a moje holka byla víc vedle než já. Přijde mi to zbytečný, kdysi takové věci vůbec nebyli a pes na zavolání přiběhl. A navíc bylo vidět, že stím ten pán moc zacházet neumí.. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
radka.79 píše:
Pes byl na volno a jeho pán si ho přivolával tak, že ho ani nezavolal rovnou zmáčknul a čekal jestli pes přiběhne. Pes nepřiběhl tak to mačkal několikrát než přišel.

Čo to bolo za vola ??? :shock:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neurážej to užitečné a milé zvíře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Máte pravdu i vůl je chytřejší :cry:
I moje destiletá holka hned věděla, že to není pro psi asi moc příjemný, byla z toho docela zklamaná a jen se mě ptala proč to ten pes musí mít :Hangman: ...
Myslím, že moje holka by byla chytřejší než onen pán, který s tím očividně neuměl zacházet a zkoušel co to asi se psem udělá...
Nepřestane mě napadat proč takový lidi si vůbec pořizují psa a ještě rasu na kterou očividně nemají čas a nervy...To je jak nasadit el. křeslo kojenci :-&
Dost mě to vzalo, ještě teď vidím ten psí výraz zakňučení a nechápání... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já se spíš divím těm, co jim tu elektriku poradí/prodají/vychválí. Tvrdí se, že dnešní "sportovní kynologii" na vrcholové úrovni nejde udělat bez elektriky a bez ostnáče. Nesouhlasím s tím. Ale tohle je o něčem jiném - člověk má problém s přivoláním a ovladatelností psa, neumí si s tím poradit, nějaký pitomec mu poradí elektriku a je to. Chudák pes to pak odnese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Hanko, ale za to nemuze ani ta elektrika ani ten kdo ji prodava. Clovek ktery je schonej delat tohleto bude toho psa trapit at tu elektriku mit bude nebo nebude. problem je v tom ze dneska ma psa kazdej a misto aby se clovek nejdriv neco naucil pak si poridil psa a tomu se prizpusobil poridi si psa neco si precte a "prizpusobuje" psa svejm "potrebam". Elektrika i ostnac v rukou cloveka co je umi pouzit je mnohdy lepsi a mene stresujici (pro psa) nez kozenej obojek. Je to vzdy jen o rukach ktery maji ten ovladac a hlave ktera ty ruce ridi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Nedávno u nás byla na návštěvě přítelova sestra s jejím snoubencem, když odcházeli nechali otevřenou branku a mlaďoši vyběhli... spolu na ulici je chytil takovej amok, že se okamžitě rozeběhli dál do vesnice... Byla sem pěkně naštvaná, kor když sem za nima musela běžet, protože spolu neposlechli :oops: Když sme se za čas viděli, řek mi co by mi na to !jejich utíkání! pomohlo -elektrika :roll: že mu to prej dá ránu a pes bude poslouchat jako hodinky, že to má jeho kámoš... Řekla sem jen, že radši budu za psem běhat než z něj mít labilního nerváka... ale v duchu sem mu řekla ještě pár věcí navíc :evil:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 19:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
zajímala by mě jedna věc,zda majitelé psů co používají elektriku na psy si jí někdy také vyzkoušeli na sobě,prostě si nasadit obojek a dávat si rány a nebo aby ovládal obojek někdo druhej.opravdu by mě to moc zajímalo.a zamyslete se nad tím,kdo používal v minulosti elektriku na lidi, :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když to takhle hezky shrneme, může za to ten pitoma, kterého to vůbec napadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
No právě podstata je v tom umět el. obojek používat a ne ho koupit a zkoušet na psovi jak funguje. Z mého pohledu je prostě el. obojek zbytečný, kdysi nic takového nebylo a přesto "babička" na vesnici psa zvládla.
Mám pocit, že si lidé koupí psa který se jim líbí a holt, když ho nebudu zvládat existuje el. obojek a ten mi stím pomůže, ne?!
Já jsem ležela 2 měsíce v této poradně než jsem si koupila psa. Manžel je pro velké plemena a tudíž do paneláku nechtěl žádného psa (hlavně kvůli času, kterému by jsme museli takovému psu dát). Děti i já jsme psa chtěli, tak jsme se rozhodli pro WHWT, který je úžasný pro děti, menší a leckdy odpustí i tu chybu ve výchově (chyby se snažíme nedělat, ležím v poradně denně :finga: ) a zároveň to není až tak hloupý pes, který by se nic nenaučil. Nedávno jsme i koupili chatu, tak i prostor bude mít.
Teď si myslím, že jsme udělali dobrou věc. Pes je spokojený a já taky, je s námi a rád. :heart: Jenom jsme se prostě informovali na kladné stránky i na ty horší co ta rasa má a teď už mě nic nepřekvapí. Kéž by to udělal každý kdo si přeje pejska..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kámoška ho používá, protože ji čuba žere blufajsy... Zkoušela jsem to, jedničku jsem vůbec necítila, dvojka mi přišla jako z Pelíšku vyďržaj pianier... Nelíbí se mi to ale z principu, protože pes není blb, takže by neměl trpět za blbost člověka.
V nějakém časopise jsem narazila na obojek, který funguje na stejném principu, akorát místo proudu vystříkne oblak vody. Už jste o tom slyšeli?

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pořád mám na pomůcky tohoto typu stejný názor. Když se psem neumíš, máš problém a napadne tě tohle použít, už to znamená, že ti do ruky nepatří. Když se psem umíš, poradíš si jinak a už to nepotřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:05 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
, už to znamená, že ti do ruky nepatří. .

Njn..a kam je všecky nacpem teda?V útulkách je plno už ted.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Renato, tím plynule navazujem na téma "kříženečci" a proč je nevyrábět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
O cpaní psů do útulku nebyla snad řeč, či ano? A elektrické obojky stačí houfně nekupovat, když o nich dotyčný málo ví, ne? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, je fakt že Essi psala že jim do rukou nepatří ten obojek, ne pes... ale když to vezmeš do důsledků, tak velmi často ani ten pes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
jasně, pak je potřeba pohledat informace, jak na psa jinak. Ale to je stále tohle téma dokola...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
davidkova renata píše:
Essi píše:
, už to znamená, že ti do ruky nepatří. .

Njn..a kam je všecky nacpem teda?V útulkách je plno už ted.



:shock: Obojků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 11:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Petra píše:
jo, je fakt že Essi psala že jim do rukou nepatří ten obojek, ne pes... ale když to vezmeš do důsledků, tak velmi často ani ten pes...

Sem to pochopila tak,že jim do ruky nepatří ten pes,mi přišlo,že je to logický.
Leč ač tak či tak,jsem realista a vycházim tedy z reality.Čímž chci říct,že v dohledné době to na úbytek kříženců a různých výcvikových pomůcek prostě nevidim.Bych řekla,že ani vy ne..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 14:40 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Když už jsme u různých výcvikových pomůcek..... Čistě náhodou jsem zachytila v neděli kousek Receptář prima nápadů, kde milá paní Žertová některé pomůcky aktivně propagovala. Nééééé teda eletriku a ostnáč, což se skoror až divím, ale i to co ,,nabízela" a jakým stylem mi jakože stačilo, byť jsem viděla už jen konec toho. Tohle paní jsem viděla v televizi už podruhé a poslouchala jí a jako se s ní totálně nemohu stotožnit. Díky tomu mám na ní svůj názor jaký mám. :roll: Byť někteří jí chválí. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 16:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
KristýnaZ. píše:
Kámoška ho používá, protože ji čuba žere blufajsy... Zkoušela jsem to, jedničku jsem vůbec necítila, dvojka mi přišla jako z Pelíšku vyďržaj pianier... Nelíbí se mi to ale z principu, protože pes není blb, takže by neměl trpět za blbost člověka.
myslím,že člověk má uplně jiný práh vnímání než pes,takže co nevadí nám ,pro psy asi musí být hrozné a když je to u hlavy,tak obzvlášť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrický obojek
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Ilona Lebedova píše:
myslím,že člověk má uplně jiný práh vnímání než pes,takže co nevadí nám ,pro psy asi musí být hrozné a když je to u hlavy,tak obzvlášť.

O prahu bolesti by som nehovorila, ked som este studovala biologiu, o prahu bolesti u zvierat som sa dozvedela pekne veci :roll: . Otazka, ci je to este dnes pravda a ako daleko zasla veda v tychto veciach, akosi nestiham sledovat. Skor ide o to, ze ked ja mam 50 kg, moj pes 15 kg, t.j. ze impulz, ktory mne pride ako OK, moze moj pes pocitovat inak.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!