Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 06:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
argosek

Ja osobne vidim problem ne v pomucce jako takovy, ale v tom ze je pomerne bezne doporucovana lidem co jim v zadnem pripade nepatri do ruky. U ty elektriky to jeste neni tak hrozny (asi vzhledem k cene neni tak rozsirena), ale ostnac pouzivaji lidi co s nim vubec neumi pomerne casto. Muj nazor je ze neni zrovna dobre tyhle pomucky verejne propagovat na netu (ale i kdekoli jinde). Lidi co maji na to je pouzivat budou vedet ze existujou a lidi co to neumi by se, podle mne, meli akorat durazne varovat pred jejich pouzitim.

Chapu velmi dobre Rudu proc jeho reakce byla takova jaka byla, ale stejne dobre chapu tebe. Jen si myslim ze by si clovek vzdycky mel rozmyslet co napise na net a jakym zpusobem by to mohlo byt pochopeno.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 08:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
já si myslím, že elektrické obojky mají svou velkou propagaci "kdekoli jinde", v každém psím časopise bývá těch inzerátů několik a právě na netu by se mohli a i měli případní zájemci o tuto metodu dozvědět od lidí, kteří jí používají, že není tak snadná a všeřešící.
Takže z mého pohledu jen houšť takových příspěvků jako napsal argosek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 09:46 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
isdpch píše:
já si myslím, že elektrické obojky mají svou velkou propagaci "kdekoli jinde", v každém psím časopise bývá těch inzerátů několik

No tohle je ale fakt,v zásadě není jediný časopis ohledně kynologie,kde by se nenabízely.Přijde mi to už jak v tom starým vtipu o Leninovi...bojím se otevřít konzervu :lol: .
Já souhlasím s Rudou v tom,že je to urychlovač a lidi to chtěj mít hned a ted a včera bylo pozdě.Tím ale míním použití ve výcviku,aby měl tu zkoušku či pohár co nejdříve to jde :wink: .
Asi je něco jiného mít štěně od mala a pracovat s ním od té chvíle kdy ho přinesete domů a něco jiného to co třeba zmińuje argošek.To se přiznám,že bych to nejspíš použila taky poté co by selhalo to ostatní..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 11:09 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Tchor píše:
Lidi co maji na to je pouzivat budou vedet ze existujou a lidi co to neumi by se, podle mne, meli akorat durazne varovat pred jejich pouzitim.

Chapu velmi dobre Rudu proc jeho reakce byla takova jaka byla, ale stejne dobre chapu tebe. Jen si myslim ze by si clovek vzdycky mel rozmyslet co napise na net a jakym zpusobem by to mohlo byt pochopeno.


souhlasim - jen mam pocit, ze tady doslo k prilisnemu posunuti zas na druhou stranu (zvlaste v nekterych prispevcich). neni lepsi dat normalne bez emoci vsechny informace? z tech prece jasne vyplyne, ze kdo ho chce pouzit, mel by se na to poradne pripravit a ze vetsinou je to pouziti zbytecne (tedy aspon v tom beznem provozu, jak tomu rika ruda).
prehnana "proti" u nekoho, kdo se pokusi tu diskuzi vyvazit druhym smerem vyvolaji mozna zbytecne silna "pro".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Ja teda nemám ani jednu momentálnu psinu od šteniatka, jedna frčí na privolanie bez väčších problémov (lovecké plemeno), druhá je opačný problém (niečim reznutý severan?), ale elektrický obojok a ani ostnáč nemám vôbec v pláne ...je fakt, že sa s privolaním a aj s inými vecami boríme sakra dlho, ale postupne sa percento úspešnosti zvyšuje, aj keď je to ako v lete na saniach......získať si Tarinu dôveru mi trvalo dlho...takže radšej nech to dlhšie trvá.....berte to ako môj osobný názor

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 13:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Dzedzy, pak nemáš problém a nemusíš o těhle pomůckách vůbec uvažovat

Alex
a jak to řešíš, pes je na šňůře nebo na volno ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Predtým bývala na volno, nejak mi tu každý nad ňou mávol rukou, že však mám reznutého malamuta a ten aj tak nebude poslúchať, takže som dostávala "dobré rady", pokiaľ ju nič nezaujalo, tak privolanie šlo....akurát, že tu máme kopec zveri, takže o problém bolo postarané pravidelne, ešte ako tak fungovali aj piškóty...potom som sa dostala na free a teraz frčíme na stopovačke..akurát, že 10m je málo, takže budem musieť pridať.....momentálne býva na voľno, roztrhla sa mi stopovačka, pokiaľ dohliadnem, aby bola v mojej blízkosti - stíham ju odvolať, pokiaľ prebehne určitú hranicu...tak je to v háji a nemám šancu.....ale musím si zaklopať, takýchto situácii je čím ďalej menej......ale sú, to priznávam

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Dzedzy, uvedomujes si ze nemuzes na vse koukat jen prez to jaky mas zkusenosti se svejma psama. Mas ve zvyku hrozne zjednodusovat a zevseobecnovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 17:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
neni hození žetízku a použití el. obojku hodně podobné? myslim na velkou vzdálenost kdy už nemůžu přesně "strefovat čumák". prostě toho psa nějakym způsobem vyvedu z rovnováhy a zopakuju povel.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Dzedzy píše:
...Někdy vážně nevím jestli je tohle ještě diskuze. :cry:


Tohle je v prvni rade poradna ne dizkuse a tvoje "rady" jsou casto mirne receno zavadejici az bych rek obcas nebezpecne a neprenosne na jine psy. Zkus pred tim nez nekomu neco napises premyslet nad tim jestli tebou doporuceny postup nemuze pri ne uplnem pochopeni nebo neodpovidajici situaci spise uzkodit nez pomoct. Chapu ze chces pomahat jinejm a resit jejich problemy, ale bohuzel tim co radis casto spis zavadis nez pomahas.

Neber to nijak osobne neni to mysleny jako utok na tebe spis jako rada do budoucna. Taky s tim mam obcas problemy neb si u nekterych veci nejsem schopnej uvedomit ze lide nemaji dost zkusenosti aby je pochopili dobre a je 100x lepsi zadna rada nez rada spatne pochopena.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 19:14 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
osobně jsem zatím el. obojek na své psy nepoužila, ale už jsem si při jedné příležitosti na výcvikovém táboře účinek el obojku jak české tak francouzské výroby vyzkoušela na vlastní ruce , takže vím, že se dá nastavit na prvních stupních tak, že to spíš jen tak lehce na kůži zavrní, než že by to způsobilo nějakou bolest, už si nepamatuji od kterého stupně to bylo citelně cítit ale 1 ani 2 to nebyla.
Mám kamarádku, která el. obojky používá běžně v terénu místo klasického vodítka, aby si psi mohli v zazvěřeném terénu volně pohybovat, .. a aby jich mohla venčit víc naráz, ale, jsou to psi, kteří mají nacvičené dobře přivolání a jsou ovladatelní i bez obojku, a ten obojek slouží opravdu jako pojistka kdyby něco. u každého psa má vyzkoušené, na jaký stupeň nastavení už reagují, ujišťuju Vás , že je to velmi individuální záležitost, někdo je cíťa a stačila by jednička a někdo má "snadno a rychle" , ale na druhou stranu jako pomocník, který přeci jen u takových raplíků jako bíglové jsou funguje jako poslední pojistka, protože opravdu neznám bígla, který by nikdy v životě nezmizel aspoň na 5 minut po stopě a těch 5 minut nějakému blbovi s kvérem bude stačit.... tož tak

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 19:20 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
no koukám, že tam nemám nejen překlepy,ale i kus textu je pryč :shock:
takže jsem chtěla napsat, že někdo je cíťa a reaguje na slabounký podnět a někdo má hroší kůži a jen tak nějaké zavrnění ho rozhodně z míry nevyvede. Takže já si myslím, že el. obojek asi není dobrá pomůcka k vlastnímu výcviku ve stylu snadno a rychle,ale pro vycvičené psy jako poslední pojistka smysl má

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2007 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jano, jestli myslíš Báru, tak teda děkuji, nechci. Aby se pes v lese bál pohnout od paničky jestli náhodou nepřilítne rána... Vím ještě o jedné, která obojky používá a protože tam nasekala spoustu chyb, tak se psi místo poslouchání snaží rychle dostat z dosahu obojků...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Měl jsem vlčici, to už asi víte. Lovila perfektně, i do závěrečného konce, tudíž usmrcení kořisti. V té době jsem dostal jednoho psa i s elektrickým obojkem. Měl jsem možnost ji tímto způsobem korigovat, ale raději jsem zůstal u hodně staré klasiky, bez hození řetízkem a jiných pomůcek, dokonce i bez stopovačky, protože mi ji ve vteřině překousla. Jen jsem u toho musel hodně "vařit" mozek.
Do dneška mám ten obojek, protože je to suvenýr se vzpomínkami. Špatné fotky z alba také nemažu, když nemám jiné, dobré.
Vždycky budu zastávat názor, že tyto obojky patří do rukou jen těm, kteří umí špičkovou klasiku a jen dolaďují už hotové, pro vyšší příčku s důležitým cílem, ale nikdy nebudu souhlasit s tím, aby tuto věc používal někdo, kdo ještě nic neumí "a chtěl by už pomník". Člověk, kterému chybí znalost reflexního oblouku, ochranných můstků CNS, všech útlumů a který to používá na prvním svém problematickém psu, tomu to do ruky zaručeně nepatří.
Hádej se tu se mnou Argosku jak chceš, ale svými dosavadními znalostmi jsi mne nepřesvědčil, abych souhlasil s tím, že to patří do rukou zrovna tobě. Oni ty obojky nemají jenom pozitivní vliv a negativní odezva bohužel také není v reálném čase.
Víš, u práce s mou vlčicí mi několik let často hodně tekly nervy a mnohdy mi už docházel jak dech, tak i nápady, ale nedal jsem se. Raději jsem se od ní učil, než bych ji lámal jakýmikoli pomůckami. Blbě se dělá se zvířátkem, které se umí hravě zbavit i obojku a umí myslet i za tebe, ale jde to. Jen je to skutečně běh na dlouhou trať a ve finále si člověk může alespoň říci, že konečně zná systém myšlení, předvídání, při tom má dobře vycvičený postřeh a umí si udržet chladnou hlavu i ve skutečném průšvihu, do kterých mne ta "potvora" dostávala častěji, než si kdo myslí.
Vždyť i ty máš smečku, kterou si stačí dostat plně pod svou kontrolu, aby ti pomáhal jeden s druhým. Jen to dá dost práce při tom uvažovat a myslet na několika úrovních naráz...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 10:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tiež nie som úplný odporca elektrických obojkov, ale myslím, že nie je dobré, ak prácou s ním na svojom psovi človek nahrádza to, v čom by mal a mohol zapracovať na sebe. Je to veľké lákadlo, kvôli ktorému sa dá nájsť x dôvodov, prečo ho použiť. Nikto nikoho neprinúti pracovať na sebe, ak sa mu z druhej strany ponúkajú zlepšováky. Tá horšia stránka veci sa potom ľahko prehliada. To je ako prečo si dať robotu s osobným kontaktom, keď máme mobily. Logická úvaha, ale dôsledky sa ukážu, až keď nebudeme vedieť komunikovať z očí do očí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 11:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Mě k tomu použití elektriky napadá ještě jeden důležitý faktor a to psychická stabilita psa. Dovedu si představit, že to pomůže zkorigovat stabilního psa se zkušeným psovodem, ale dobře si pamatuju, co udělal náraz do elektrického ohradníku s mojí čubinou. A to by člověk řekl, že měla jasné spojení, " narazila jsem do bílé pásky, dostala jsem ránu", když jsem jí pak viděla zalezlou v koutě místnosti ¨, kdy mi dalo docela dost práce jí dostat z baráku a rozchodit, aby začala zase volně běhat venku, tak si nedovedu představit, co by s ní udělal byť jemný impuls, který by přišel " z čistého nebe".

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:05 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Argosek,
kdo je podle tebe normální člověk??
El. obojek patří do ruky tomu, kdo je vyrovnaný sám ze sebou, umí pochopit chování a instinkdy psů. Bohužel takovýchto lidí je málo. Ani já si netroufám říci, že bych dokázala s přehledem a hlavně všas rozeznat vhodnost a intenzitu použití el. obojku. Raději jdu cestou trnitou, ale hlavně tou co vede ke zdárnému cíli bez riskování psychické újmy na psu. Navíc každá problematika na kterou by si ty vytáhl el. obojek jde řešit i jinak, tak proč být netrpělivý slaboch a vydávat se tou cestou, která nemá nikdy jasný výsledek?

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Hyena píše:
Mě k tomu použití elektriky napadá ještě jeden důležitý faktor a to psychická stabilita psa. Dovedu si představit, že to pomůže zkorigovat stabilního psa se zkušeným psovodem, ale dobře si pamatuju, co udělal náraz do elektrického ohradníku s mojí čubinou. A to by člověk řekl, že měla jasné spojení, " narazila jsem do bílé pásky, dostala jsem ránu", když jsem jí pak viděla zalezlou v koutě místnosti ¨, kdy mi dalo docela dost práce jí dostat z baráku a rozchodit, aby začala zase volně běhat venku, tak si nedovedu představit, co by s ní udělal byť jemný impuls, který by přišel " z čistého nebe".
Já si nemůžu pomoct, ale já vždyť to je to samé, jako s tím řetízkáčem, jak psala Eva Štemberová a zásadní je správné načasování


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Hyena píše:
A to by člověk řekl, že měla jasné spojení, " narazila jsem do bílé pásky, dostala jsem ránu"


to je prece nesmysl - pokud to bylo poprve co od "bile pasky" dostala ranu, tak jasne spojeni mit nemuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [quote="Desenský"][color=darkred] [/color][/qu
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
argosek píše:
ale el. obojek te prece nezbavuje nutnosti prace na sobe - prave naopak. jestli ho chci zodpovedne pouzit, tak si na to toho psa musim poradne pripravit, abychom se misto dvou kroku dopredu nedostali 10 kroku nazpet.


Ja to vidím inak. Jednoducho a prosto 90-tim percentám ľudí, čo ho použijú, do ruky podľa mňa nepatrí. Málokto je schopný pozrieť sa sám na seba objektívne a posúdiť to. Radšej to zdôvodní. Niektoré dôvody som ja schopná akceptovať, niektoré nie. Ak je ten dotyčný so sebou spokojný, nikto tam nič neurobí. Nechci mi povedať, že tam nezohráva určitú mieru istá pohodlnosť a že sa to ľahko nezvrhne. Opakujem, nie som zarputilý odporca.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:13 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
AZU1 píše:
El. obojek patří do ruky tomu, kdo je vyrovnaný sám ze sebou, umí pochopit chování a instinkdy psů.


nahrad "El. obojek" slovem "Pes"

Citace:
Navíc každá problematika na kterou by si ty vytáhl el. obojek jde řešit i jinak, tak proč být netrpělivý slaboch a vydávat se tou cestou, která nemá nikdy jasný výsledek?


samozrejme, stejne jako maticka vysroubovat rukou, kdyz se clovek dostatecne dlouho snazi, a presto se najdou lenosi, kteri sahnou po klici.

kdyz tvuj postoj je takovy, tak budiz - ja se te muzu zeptat - proc svemu psovi nedoprejes neco, co bys mu diky el. obojku doprat mohla? podle mne je velmi sobecke dokazovat si neco jen proto, abych si nepripadal jako slaboch (ne ze bych to take nekdy nedelal, ale vetsinou jsem se spalil - a jak pravi teorie uceni, trestane chovani pomalu odumiiraa...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
argosek píše:
Hyena píše:
A to by člověk řekl, že měla jasné spojení, " narazila jsem do bílé pásky, dostala jsem ránu"


to je prece nesmysl - pokud to bylo poprve co od "bile pasky" dostala ranu, tak jasne spojeni mit nemuze.
O.K. a jak to tedy na poprvé pochopí takovýhle pes z obojku?
Ad Huanakr- řetízkáč mi přijde pro toho psa zřetelně srozumitelnější, letí a už po cestě vyvolává zvuk. Taky s ním nemusíš psa hned trefit, někdy stačí mu " zavřít cestu"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
argosek píše:
to je prece nesmysl - pokud to bylo poprve co od "bile pasky" dostala ranu, tak jasne spojeni mit nemuze.

pokud si poprvý čuchne k horkym kamnum, nebude mít spojitost že je to od kamen? nebo když psa prvněkrát ďobne vosa - bude ji lovit i příště páč neví že to žihadlo dostal od ní? :? pochopila bych to u štěněte

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:26 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Agrosek,
co bych mému psu mohla dopřát celoživotní trauma??

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:29 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
rea píše:
Nechci mi povedať, že tam nezohráva určitú mieru istá pohodlnosť a že sa to ľahko nezvrhne. Opakujem, nie som zarputilý odporca.


ok - divame se na to kazdy trochu z jine stranky. vem si to tak, ze mam psy a ty musim unavit - prochazky lesem, v parcich, jizda na kole, plavani - to vsechno je fajn. ale pak je tu jeste jedna vec, ktera kida hodne bavi (rek bych, ze ze vseho, co delame je tohle pro nej nejzajimavejsi) a, kdyz mu to chci doprat, potrebuji spolehlive privolani z velke dalky.

a k tomu zvrhavani - nevim - ten obojek je tak velkej a nepohodlnej , ze stejne ho brat na prochazky pravidelne neni (aspon pro me) reseni. a kdyz uz ho beru s tim, ze se jdeme venovat urcite cinnosti, tak si prave musim davat pozor a hlidat, kdy by bylo vhodne ho zavolat a pod., coz moc odpocinkove neni. to si rozhodne vic odpocinu v tom lese nebo na kole, kde ho zase nepotrebuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Hyena píše:
Ad Huanakr- řetízkáč mi přijde pro toho psa zřetelně srozumitelnější, letí a už po cestě vyvolává zvuk. Taky s ním nemusíš psa hned trefit, někdy stačí mu " zavřít cestu"
Dobře, ale v případě, že pes slyší, jak letí řetízkáč a pak dostane tím řetízkáčem ránu, pak už se jedná o zdvojený trest, ne? Nejsem zastánce ani odpůrce elektriky, vím, že jí nikdy používat nebudu (z důvodů své neschopnosti) a zůstanu věrná stopovačce, ale prostě mi připadá, že když s tou elektrikou člověk umí a zná svého psa, tak naopak to načasování může být přesnější a tedy pro psa srozumitelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
prečo si ľudia na chudnutie kupujú stacionárne bicykle a kdejaké náplaste, aj keď vedia, že je im to nanič, ak nezmenia viac? Koľko z nich to vyskúša aj tak? Väčšinou vedia, že treba urobiť viac, ale radšej sa ulakomia a skúsia to takto. Nepíšem o tých, ktorí sú si vedomí toho, že to je širšia problematika a zároveň si upravia aj stravovací a pitný režim a podobne a aj si to udržia. Ak si to prevediem na túto problematiku a predstavím si, čo všetko je laická verejnosť schopná vyskúšať, tak je na škodu, že el. obojky sú tak ľahko prístupné.
Ešte k tým impulzom. Najnižšie úrovne el. obojku sú podobné stimuácii el. výbojov prístrojov na chudnutie, ktoré nútia sval stiahnuť sa a cvičiť za osobu, ktorá ich používa. Je to také šteklenie, zvyšovaním úrovne je čím ďalej nepríjemnejšie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:42 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Eva Štemberová píše:
pokud si poprvý čuchne k horkym kamnum, nebude mít spojitost že je to od kamen? nebo když psa prvněkrát ďobne vosa - bude ji lovit i příště páč neví že to žihadlo dostal od ní? :? pochopila bych to u štěněte


vytvareni spojeni je az nasledkem te zkusenosti - ten pes nevedel, ze dotyk zpusobi bolest. to znamena, ze fakt, ze byla fena v soku, vubec nesouvisi s tim, ze by tam byla nejaka "jasna spojistost", protoze tam nebyla spojitost nejen jasna, nybrz zadna.

Hyena

Citace:
O.K. a jak to tedy na poprvé pochopí takovýhle pes z obojku?


obojek, preci nema nic vysvetlovat - stejne jako nic nevysvetluje letici retizkac. nevidis tam ten rozdil?

azu1

Citace:
co bych mému psu mohla dopřát celoživotní trauma??


mas pravdu, azu, nedelej to - staci, ze bude mit trauma ten muj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
argosek píše:
vytvareni spojeni je az nasledkem te zkusenosti - ten pes nevedel, ze dotyk zpusobi bolest. to znamena, ze fakt, ze byla fena v soku, vubec nesouvisi s tim, ze by tam byla nejaka "jasna spojistost", protoze tam nebyla spojitost nejen jasna, nybrz zadna.

jasně nevěděl že dostane ránu, ale příště si už si rozmyslí jestli ten ohradník bude znova podlejzat když je takhle citlivej a co bude dělat když dostane ránu obojkem, veme čáru... když se to bude opakovat tak si obojek nenechá nasadit

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 12:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Eva Štemberová píše:
jasně nevěděl že dostane ránu, ale příště si už si rozmyslí jestli ten ohradník bude znova podlejzat když je takhle citlivej a co bude dělat když dostane ránu obojkem, veme čáru... když se to bude opakovat tak si obojek nenechá nasadit


1) to by mozna mohlo platit, kdyby impulz z obojku mel podobnou silu jako ohradnik

2) korekce objkem prichazi po povelu, ktery pes umi - pokud das "ke mne" a pak (pri neuposlechnuti) vysles impulz, pes se otoci a pelasi k tobe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
argosek píše:
Eva Štemberová píše:



2) korekce objkem prichazi po povelu, ktery pes umi - pokud das "ke mne" a pak (pri neuposlechnuti) vysles impulz, pes se otoci a pelasi k tobe.


Nemáš obavu, že pri takomto načasovaní si to spojí tak, že príde len vtedy, keď vyšleš impulz?

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Alex píše:
...Nemáš obavu, že pri takomto načasovaní si to spojí tak, že príde len vtedy, keď vyšleš impulz?
Alex vždyť to je to samý, jako by ses bála, že pes na stopovačce si to spojí tak, že přijde na "ke mně" až po trhnutí stopovačkou. To trhnutí stejně jako el. impuls není psovi úplně příjemné a chytrý pes se tomu chce vyhnout, tak by měl zareagovat už na ten slovní povel! Princip el. obojku je podle mě úplně stejný, jako stopovačka, nebo řetízkáč, akorát elektrika patří do ruky jen schopným lidem, stopovačka takovým, jako jsem já :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 13:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Alex píše:
Nemáš obavu, že pri takomto načasovaní si to spojí tak, že príde len vtedy, keď vyšleš impulz?


ted ti moc nerozumim.
impulz nenahrazuje povel - je to korekce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2007 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
ok, nejdem to ďalej rozvádzať, mala som na mysli konkrétnu vec,ale poznám sa a viem, že to napíšem zase blbo a budeme sa baviť o dvoch iných veciach..... - mne sa podarilo pri privolaní tak blbo časovať, že teraz si ten môj štvornohý chytrák spojil pár vecí tak, že sú z toho akurát problémy.....budem radšej už ticho :wink:

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 08:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
argosek píše:
Eva Štemberová píše:

Hyena

Citace:
O.K. a jak to tedy na poprvé pochopí takovýhle pes z obojku?


obojek, preci nema nic vysvetlovat - stejne jako nic nevysvetluje letici retizkac. nevidis tam ten rozdil?

.

Já jen vím, že Hyena reagovala na setkání s elektrikou v pásmce se stále se stupňující panikou, namísto poučení. jednu chvíli si dokonce myslela, že tu ránu jí dali koně, kteří byli v té ohradě. To byl koneckonců důvod, proč jsem se dostala k Rudovi. Zapla´tpánbůh paniku z pásky máme za sebou. Řetízkáči naproti tomu rozumí a když si s ním jen tak pohazuju v době, kdy v klidu jdeme a nic se neděje, tak na jeho zvuk nijak nereaguje. Můžu psát jen ze své zkušenosti, ale i tahle jedna mě vede k tomu, že jsou psi, u kterých prostě elektrika použitá být nemůže, i když by byla v rukou zkušeného člověka, protože jejich psychika by to nepobrala. P.S nedávno mi jedna žena, která dělá cvičitelku psů, oceňovala, jakého mám stabilního a klidného psa :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Agrosek

já si naopak myslím, že ten letící řetízkáč toho může - zase při správném načasování a míření - vysvětlit hodně. Pokud právě vystihneš dobře to načasování a nevaruješ před tím psa oslovením, povelem nebo pohledem a pak hodíš, vysvětlíš tím psovi, že ho máš pořád " v merku" a že to, že si tě hlídá, jestli ho sleduješ, je k ničemu, že prostě vidíš všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 11:02 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Ve svete zvirat ted vysel rozume napsany clanek o elektrice, bohuzel je z nej citit takovato lakadlo" rychle a snadno" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 11:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Essi píše:
Agrosek

já si naopak myslím, že ten letící řetízkáč toho může - zase při správném načasování a míření - vysvětlit hodně. Pokud právě vystihneš dobře to načasování a nevaruješ před tím psa oslovením, povelem nebo pohledem a pak hodíš, vysvětlíš tím psovi, že ho máš pořád " v merku" a že to, že si tě hlídá, jestli ho sleduješ, je k ničemu, že prostě vidíš všechno.


mas pravdu. byl jsem do toho ponorenej ze strany upevnovani povelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
AZU1 píše:
blábláblá plno řečí o výsledcích. Proč způsobovat psu bolest a nepříjemné pocity, když to jde i bez toho?????
Ale já myslím, že tu nikdo o větší bolesti, nebo nepříjemnějšímu pocitu, než zásah řetízkáčem nebo trhnutí stopovačkou, nemluví... teda aspoň já ne. Za druhé, bez těch nepříjemných pocitů to podle mě nejde: jak bys psovi vysvětlila, že dělá něco špatně? Mimochodem psovi je nepříjemný i káravý pohled autority...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:17 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
huanakr, podle tebe pouštění el. do těla psa není ani bolestivé ani nepříjemné??
Nepříjemné pocity jsou myšleny joko fyzické.
Pokud chceš psa vychovávat, tak právě stačí ty nepříjemné psychické pocity což však znamená, že se to musí umět. Je jednoduché zmáčknout knoflík, ale pochopit co v dané situaci je nejvhodnější či pohled, nevšímavost nebo autoritaitvní postavení vůči psu to je pro ty co chtějí psa vychovat a přitom mu neubližovat FYZICKY.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:19 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Bolest?? Jakou?? trhnutím vodítka či přimáčknutí k zemi?? Krapet rozdíl než mu pustit do těla elektriku. Koplo tě nekdy už něco?? Televize, auto?? Docela šlupka co!

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
AZU1 píše:
Bolest?? Jakou?? trhnutím vodítka či přimáčknutí k zemi?? Krapet rozdíl než mu pustit do těla elektriku. Koplo tě nekdy už něco?? Televize, auto?? Docela šlupka co!

ježiš :roll: tady se snad někdo baví že do psa pouští 220 :?: :!: ne, ty co měli možnost si to vyzkoušet tak řikaj že nejnižší stupně jenom zavrní, a když to chceš srovnat s něčim takovym tak asi je nejvhodnější ten ohradník a pěkně podrostlej - což zastává i p. Desenský (ne teda podrostlej) a používá i neviditelnej plot což musí dát taky ránu .... neřikám že to má na všech psech, ale kombinuje to i s ostatnim, což už tady několikrát řek
stále víc mi pripadá že si eektriku na krku představuješ jako ho posadit do el. křesla a nedát mu namočenou houbu omlouvám se za brutálnost ale takhle mi to připadá

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
AZU1 píše:
Bolest?? Jakou?? trhnutím vodítka či přimáčknutí k zemi?? Krapet rozdíl než mu pustit do těla elektriku. Koplo tě nekdy už něco?? Televize, auto?? Docela šlupka co!

Neber to jako obhajobu el.obojků,ani to tak být nemá i když nejsem jejich skalním odpůrcem,ale to co tě "kopne" obvykle bývá silnější než impuls na el.obojku :wink:
Já ho nikdy nepoužila a myslím,že se bez něj obejdu,ale nepříjemné fyzické pocity jsem teda svému psovi způsobila dostkát :D Si dej na krk obojek a at druhý pořádně škubne,docela šlupka ne? :wink: Taky není každý pes stejný,na nějakého stačí se blbě podívat a jiný je takový co má staki.Pokládám za podstatně menší zlo,občas psovi způsobit nepříjemné fyzické pocity než ho pak vidět někde za mříží v útulku kam se dostal pro nezvladatelnost.Anebo hůř u veta na stole na injekci.. :cry:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
AZU1 píše:
Bolest?? Jakou?? trhnutím vodítka či přimáčknutí k zemi?? Krapet rozdíl než mu pustit do těla elektriku. Koplo tě nekdy už něco?? Televize, auto?? Docela šlupka co!
To jo, ale o těchhle hodnotách se tady snad nebavíme, né? Naopak si myslím, že jemné zabrnění může být dostatečný argument a méně násilné, než škubnutí vodítkem. Ale myslím, že ani jedna z nás jsme el. obojek nikdy neviděly a proto máme trochu zkreslenou představu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:52 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Pohodlnost lidí nezná meze. Raději si na psa pořídí dálkové ovládání namísto toho, aby mu věnovali čas na pochopení věci přirozenou cestou.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
AZU1 píše:
huanakr, podle tebe pouštění el. do těla psa není ani bolestivé ani nepříjemné??
Já jsem přeci nepsala, že nejsou bolestivé ani nepříjemné, ale že nemusí být bolestivější a nepříjemnější, než trhnutí vodítkem, nebo zásah řetízkáčem!
AZU1 píše:
Nepříjemné pocity jsou myšleny joko fyzické.
Nechápu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:57 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
bolel tě někdy žaludek?? TO je nepříjemný fyzický pocit.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:59 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Osobně neznám žádného psa, který by byl na tom tak špatně s výchovou, aby musel být vychváván pomocí el. obojku. Věřím, že existují psi, kterým pomůže, ale pro výcvik je to nevhodná, nemorální a hlavně zakázaná zákonem pomůcka.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
To Argosek:

Přečetla jsem důkladně celou problematiku. Mám je na tebe dotaz. Jsi si o sobě tak jistý, že poznáš přesně, kdy psovi impulz do těla pustit. Jsi si sám tak jistý, že právě ty neuděláš při učení s el. obojkem chybu?

je to opravdu jen přátelský!! dotaz.

Trochu mě jen udivila tvá přirovnání, že schopný člověk vytočí matku rukou,ale liný si vezmu šroubovák atd. to přeci vůbec nemůžeš srovnát s použitím el. obojku a stopovačky....:))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:00 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Kdybych znala osobně člověka co tuto pomůcku používá neváhala bych a udala ho!

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!