Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
AZU1 píše:
. Věřím, že existují psi, kterým pomůže, ale pro výcvik je to nevhodná, nemorální .

No..a jak to myslíš,to si přeci odporuješ? :?:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:39 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Neodporuji.
Existují psi co jim tato metoda pomůže vyřešit jejich neřešitelné problémy. Osobně žádného psa neznám co by tuto metodu potřeboval.
Použití pro řešení problémů, které jdou hravě zvládnout i jinou metodou, mi přijde el. obojek nevhodná a nemorální pomcka. Už chápeš co tím chci říci??

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:42 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Někomu stačí neosobní kontakt stejně tak jako dálkové ovládání na psa, já raději dávám přednost osobnímu jednání a kontaktu. agrosku

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:46 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
AZU1 píše:
Neodporuji.
Existují psi co jim tato metoda pomůže vyřešit jejich neřešitelné problémy. Osobně žádného psa neznám co by tuto metodu potřeboval.
Použití pro řešení problémů, které jdou hravě zvládnout i jinou metodou, mi přijde el. obojek nevhodná a nemorální pomcka. Už chápeš co tím chci říci??

No chápu to tak(jestli správně nevim),že bys ho nepoužila například k rychlému nácviku na některé prvky např. IPA.Ani já ne,přijde mi to fakt trapný :lol: .Ale souhlasila bys např. s použitím v případě,že majitel není schopen psa odnaučit honit zvěř či auta,což může být činnost ohrožující psa ne-li na životě,tak jistě na zdraví.V tom případě jsme za jedno.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 13:57 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Tak nějak až na to, že pokud majiteli pes honí zvěř či auta a neumí si s tím poradit, tak bych mu do rukdy el. obojek určitě nedala. Nepatří takovýto člověk spíše pod křídlo Rudovo??

Jsou dva druhy lidí:
1. Ti co se snaží el. obojkům vyhnout pokud to jde
2. Ti co si pomocí něj ulehčují výchovu a výcvik psa TYTO lidy odsuzuji. V tom si myslím, že jsme za jedno.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
AZU1 píše:
Tak nějak až na to, že pokud majiteli pes honí zvěř či auta a neumí si s tím poradit, tak bych mu do rukdy el. obojek určitě nedala. Nepatří takovýto člověk spíše pod křídlo Rudovo??

Jsou dva druhy lidí:
1. Ti co se snaží el. obojkům vyhnout pokud to jde
2. Ti co si pomocí něj ulehčují výchovu a výcvik psa TYTO lidy odsuzuji. V tom si myslím, že jsme za jedno.

No to byl prostě jen příklad...jako něco, co může psa fakt ohrozit,Navíc to nemusí hned dělat sám,může mu to nějaký oborník vysvětlit a ukázat.
Tak to za jedno budem :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Eva Štemberová píše:
ježiš :roll: tady se snad někdo baví že do psa pouští 220 ...
no 220V ne, jen nekolik tisic V.

AZU1

Hele prosimte bolest a neprijemne pocity jsouu elektriky pomerne nevyrazne, rozhodne je to mirnejsi nez skubnuti na pevnem retizkaci. (a nejen mirnejsi, taky pro psa vyrazne bezpecnejsi)

U elektriky je jedna ohromna vyhoda kterou ale dokazou vyuzit prave jen ti co uz opravdu umi a to je temer nulova reakcni doba pomuckya tim padem moznost naprosto presneho nacasovani pouziti.

PS: u cele tehle debaty mam pocit ze se tady bavime o veci u ktere skoro nikdo z diskutujicich nevi jak vlastne funguje a jaky je jeji pouziti.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tchor píše:
no 220V ne, jen nekolik tisic V.


elektrice nerozumim, ale tohle je nějaký divný ne :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
Tchor píše:
no 220V ne, jen nekolik tisic V.


elektrice nerozumim, ale tohle je nějaký divný ne :D

taky tak, jen vim že v zásuvce kde je ta zminovaná TV je 22O ale to je vedlejší...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
nebezpecnost nebo bezpecnost elektrickeho zarizeni neni otazka napeti (voltu), ale proudu (ampery nebo spis v pripade obojku mikroampery) prochazejiciho telem, napeti vesech zarizeni ktery jsou urceny pro podobne ucely se opravdu pohybuje v radesćh tisicu V (ohradniky mivaj od 5000V do cca 15000V)

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tchor píše:
nebezpecnost nebo bezpecnost elektrickeho zarizeni neni otazka napeti (voltu), ale proudu (ampery nebo spis v pripade obojku mikroampery) prochazejiciho telem, napeti vesech zarizeni ktery jsou urceny pro podobne ucely se opravdu pohybuje v radesćh tisicu V (ohradniky mivaj od 5000V do cca 15000V)

hm, tak elektrice teda fakt asi neporozumim 8-[ (ale netrapte se se mnou, zatim to znát nepotřebuju :lol:)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
AZU1:Hlásím se jako další kterou můžeš udat...ale nejdříve si pořádně ten zákon přečti!!!
Citace:
2. Ti co si pomocí něj ulehčují výchovu a výcvik psa TYTO lidy odsuzuji. V tom si myslím, že jsme za jedno.


Kdybych si chtěla něco ulehčovat,tak psa doživotně vodím na vodítku a neřeším nějaké lovení!Jenom by mě zajímalo zda jsi viděla použití obojku v reálu...

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 19:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je zvláštní, že znám osobně hodně lidí, kteří používají el.obojek, ale ani jeden z nich mne zatím nepřesvědčil o tom, že by byl zcela vyrovnaným člověkem, schopným vychovat psa klasickou metodou. Každému z nich totiž občas rupnou nervy a dolehne na ně beznaděj z důvodu malých znalostí kombinovatelnosti myšlení psa, právě z toho důvodu se přiklání k podobným "urychlujícím" pomůckám a ještě mají tolik drzosti je propagovat. Myslím si, že jsou skutečně líní se něco učit a raději zvolí i to, s čím umí opravdu jen málo kdo. Vím až moc dobře, co to se psy umí a ne jen z doslechu, proto na ten doma nechávám už hezkou řádku let po smrti mé hluché fenky jen sedat prach.
Sice občas používám hozený řetízkáč, ale že bych si tím zatěžoval kapsu neustále, tak to ani omylem. Kromě toho to používám spíše u hrozby útoků mezi psy ve smečce několika cizích psů, případně u mixlé smečky s háravicemi, kdy nemohu být všude najednou, nebo u lovců tak, že jim to hodím před nohy. U jednoho, dvou, nebo desti psů, navíc svých se něčím takovým namáhat nebudu. Hlavní mojí pomůckou je totiž mozek, naprosto chladná hlava a hlavně schopnost naučit si přivolání a další důležité povely. Když pracuji jen se smečkou svých psů, tak nepotřebuji dokonce ani vodítka, natož stopovačky. Něco jiného je to, když musím koordinovat mimo svou smečku i zbytek psů jiných, kteří si své psy nestíhají uhlídat, k tomu ještě dělám s tamními rváči, které je třeba časem umístit v důvěryhodné formě. Já s tím řetízkáčem, stopovačkou a jinými pomůckami umím a mohu říci, že výborně. Jste si jisti, že s tím také tak umíte, že jste mne zařadili do svých srovnávání a polemik?
Za mne se neschovávejte, já zastávám názor, že pomůcky jsou k tomu, aby nebyly potřeba.

Neviditelný plot jsem také kombinoval se stopovačkou u některých úplných nováčků a nikdy jsem ho nepotřeboval déle než několik málo dní (běžně tři nebo čtyři), záleželo na tom, o jakého psa šlo a jak moc byl "sportovně" k útěkům založen. Byl potřeba zatím jen na tři psy z těch mnoha, kteří tudy prošli. Kdybych tu nemusel mít jen nízké oborové pletivo s velkými dírami, nepotřeboval bych ani tohle.

Toužím jen po jediném obojku, ve kterém jsou baterky a to je se satelitní GPS navigací pro svého vlka. Pak bych ho mohl pustit z klece a věřte, že by mi nelovil i bez těch vašich obojků, které až na zanedbatelné výjimky považuji za projev neschopnosti psovoda něco skutečně dělat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 22:04 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
Petro, Báru tedy opravdu nemyslím, její metody výcviku psů neuznávám, nejsem příznivcem takových extrémů, jaké ona používá, přiznám se, že mě v této souvislosti ani nenapadla, už proto, že jsem psala o někom, kdo psy nejdříve učí přivolání normálníma metodama a el. obojek používá spíš jen pro všechny případy , protože se jedná zrovna o bígly. O tom, že bíglíci mají přivolání zvládnuté dobře svědčí i to, že ta dotyčná v praxi na obojku nemusí používat nic jiného než zvukový signál a její bígloši to berou jako zvuk píšťalky. Smysl mého příspěvku byl v tom, že obojek lze spíš brát jako pojistku na jinak vycvičeném psovi a ne jako prostředek výcviku či ovládání psa.

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 05:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jana Smejkalová píše:
Smysl mého příspěvku byl v tom, že obojek lze spíš brát jako pojistku na jinak vycvičeném psovi a ne jako prostředek výcviku či ovládání psa.
S tím se plně ztotožňuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 10:20 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Jana Smejkalová píše:
Smysl mého příspěvku byl v tom, že obojek lze spíš brát jako pojistku na jinak vycvičeném psovi a ne jako prostředek výcviku či ovládání psa.


mohu se zeptat, co si mam predstavit pod pojmem "vycviceny pes"?


Desensky

Citace:
Každému z nich totiž občas rupnou nervy a dolehne na ně beznaděj z důvodu malých znalostí kombinovatelnosti myšlení psa, právě z toho důvodu se přiklání k podobným "urychlujícím" pomůckám a ještě mají tolik drzosti je propagovat.


mylis se. jak souvisi neschopnost zvladnout (pro tebe jiste ne) slozite situace s problemy ve smecce s praci na privolani? slozitost obou techto veci je nesrovnatelna - stejne tak jako nasledky selhani.

a uz vubec nechapu tu pricinnou souvislost ("právě z toho důvodu se přiklání k podobným "urychlujícím" pomůckám") - vynasis prilis rychle soudy.

co se tyce propagace el. obojku, skutecne se tak na techto strankach deje, ovsem spis v sekci o nesamostatnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
AZU1 píše:
Bolest?? Jakou?? trhnutím vodítka či přimáčknutí k zemi??

Pokud tohle bude provádět nevyrovnaný jedinec napáchá na psovi úplně stejné škody jako pokud se mu dostane do ruky elektronika.
Jinak moc pěkné argumenty, dlouho jsem se tak nepobavil, viděla si elektroniku alespoň na fotce

Hyeno ten řetízkáč je vlastně to samý a to že kolikrát přestane čuba páchat nepravosti jen když slyší zachrastění - přeci není blbá, ona ví že letí od tebe, tudíž jí přeruší jen to zachrastění, elektronika je k tomuhle vybavena zvukovou signalizací, která před impluzem psa "varuje" stejně jako to zachrastění řetízkáče, když ho bereš ze stolu.

Čert, když označkoval elektrický ohradník, reagoval podobně, akorát že to není takovej cíťa, tak to za chvilku rozchodil, ale proto se psem musíš používání elektroniky nacvičovat, přeci mu nedáš na elektriku na krk nepustíš ho na louku a tam to do něj vpálíš, to je jasný, že ti ten pes zdrhne (i když nejspíš k tobě).

Já si myslím, že největší odpůrci to v životě neviděli v akci a k tomu maj trochu fobii z elektrického proudu viz výše debata o množství voltů v obojku a v zásuvce :D :D

a znova říkám pokud budu trefovat řetízkáčem psa bez rozmyslu nebo mu podoíbně škubat stopovačkou udělám z něj neurotika jako prase během pár dní

Rozhodně věřím Rudovi i Tchořovim, že se bez toho obejdou a asi viděli dost pitomejch páníčků s ovladačem v rukou, já zase viděl dost těch, kteří to s tím umí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Smysl mého příspěvku byl v tom, že obojek lze spíš brát jako pojistku na jinak vycvičeném psovi a ne jako prostředek výcviku či ovládání psa.
S tím se plně ztotožňuji.
Vcelku souhlasím,jen drobnost...i když pojistka,tak musím vědět zda jako pojistka vůbec zafunguje.To znamená,že ten člověk el. stejně použije už předtím protože přeci nebude pes nosit něco co nemusí na něj fungovat-ať už ignorování upozornění nebo naopak zpanikaření apod.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
desenský
to, že jsem psala že i Vy používáte ohradník... jsem myslela přesně tak, jak jste to napsal Vy, jinak ne každej je tak dobrej aby nemusel používat pomůcky, bohužel, a proto když už neni jiná cesta (pro mě jako neschopného psovoda) tak hledám berličku o kterou se můžu opřít aby to neodnes pes v krajnim případě na životě ale budu se snažit se jí zase rychle zbavit, prostě volim cestu menšího zla když to nejde jinak :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 12:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Hyeno ten řetízkáč je vlastně to samý a to že kolikrát přestane čuba páchat nepravosti jen když slyší zachrastění - přeci není blbá, ona ví že letí od tebe, tudíž jí přeruší jen to zachrastění, elektronika je k tomuhle vybavena zvukovou signalizací, která před impluzem psa "varuje" stejně jako to zachrastění řetízkáče, když ho bereš ze stolu.

ISDIPICH, já nechci polemizovat o řetízkáči a elektrice, (má velké mezery i v jeho použití :-))spíš mi v té diskuzi přišlo, že se řeší " strana psovoda", tj.dovednosti, účel , stabilita psovoda apod. a chyběla mi tam "strana psa", tj.psychika psa, jeho nastavení vnímání světa. Ať mě když tak Ruda opraví, ale mě fakt po zkušenostech s čubís přijde, že mohou být psi, kteří to prostě s jejich nastavením psychiky přes veškerou snahu psovoda nemusí správně pobrat nebo je použití elektriky i se správným přístupem u nich přinejmenšším velmi rizikové.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 12:28 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote="evina"][quote]

Zkusili jste nekdy sprejový obojek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 13:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MELODY píše:
...Plně souhlasím s Hyenou, zažila jsem.
Já právě několikrát, z toho důvodu se stavím proti těmto pomůckám. I s řetízkáčem se dá seknout, ale nemá to tak velký dopad a dá se to snadno "vyautovat".

S tím el. obojkem se musí fakt umět dělat. Dost lidí ho zmáčklo, i když psa neviděli, protože jim vběhnul do lesa nebo za roh a vůbec netušili, jestli se jim náhodou už nevracel, raději to ještě zopákli. Často jsem zažil, že to zmáčkli jen tak preventivně a nebo to mačkali jak zkoušku alarmu auta a právě z toho mi bylo doslova zle.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 13:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Hyeno no jasan, v tomhle s tebou souhlasím i když si myslím, že takových psů bude velmi nízké procento, spíš nízké promile, ale to je prostě věc to nácviku, při kterém taky můžeš zjistit, že je ti elektronika k ničemu
Hele v každé druhé knížce ti s klidným srdcem doporučí například nenápadně polejt psa kýblem vody a pokud tě při tom neuvídí tak úplně nejlíp a já si při tom myslím, že to musí bejt pro psa šok jak .... no velkej .... a hypotetického psa tebou popisovaného můžeš rozhodit i tímhle, že se z toho bude lízet dost dlouho
prostě můj názor je elektronika, kliker, stopovačka, řetízek nebo kýbl vody klidně, ale vždy u toho použít hlavu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Dost lidí ho zmáčklo, i když psa neviděli, protože jim vběhnul do lesa nebo za roh a vůbec netušili, jestli se jim náhodou už nevracel, raději to ještě zopákli.
Právě jsem přemýšlela co lidi musí dělat za hovadiny aby na tom psa zkazili a napadli mě právě tyhle možnosti.Navíc si myslím,že pokud se el.dostane do ruky blbovi,tak i když má v úmyslu jí použít na konkrétní věc,nakonec ho to začne svádět a začne to používat i tam kde nemusí.A to,že některý pes nemusí psychicky el.zvládnout je snad samozřejmé.To by ale rozumný člověk měl už vědět předem co má za povahu a zda to jeho pes "skousne" či ne.Stále je to tedy o tom,že v tom hlavní roli hraje lidský faktor!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
evina píše:
Navíc si myslím,že pokud se el.dostane do ruky blbovi,tak i když má v úmyslu jí použít na konkrétní věc,nakonec ho to začne svádět a začne to používat i tam kde nemusí.A to,že některý pes nemusí psychicky el.zvládnout je snad samozřejmé.To by ale rozumný člověk měl už vědět předem co má za povahu a zda to jeho pes "skousne" či ne.Stále je to tedy o tom,že v tom hlavní roli hraje lidský faktor!


Jenže v tom je právě problém. Psovod o téhle eventualitě většinou neuvažuje, když má psychicky vyrovnaného a pohodového psa. Sáhne po tom ten, kdo si myslí, že má se psem problém. Už tohle znamená víc nebo míň rozhozeného psa i psovoda. A rozhozený pes asi tu elektriku podle mého názoru "nezkousne" ... , zvlášť když jí má v ruce rozhozený psovod. S tím lidským faktorem souhlasím bez výhrad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 19:11 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
Vycvičeným psem myslím vzhledem k tématu a rase zmiňovaných psů především zvládnuté přivolání to ostatní je nadstavba o jejíž šíři si rozhoduje každý majitel sám podle vlastních potřeb ( jestli mu stačí aby pes zvládl odložení na vodítku , nějaké to sedni, na místo , fuj apodobně nebo jestli cvičí na vyšší úrovni protože má jiné ambice a představy ) , v tomto případě, o kterém já mluvím, se jedná o psy, kteří jsou také dobře socializovaní, kromě zvládnutí základní poslušnosti pravidelně cvičí i agility).

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 21:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Jana Smejkalová píše:
Vycvičeným psem myslím vzhledem k tématu a rase zmiňovaných psů především zvládnuté přivolání


kdyz mas zvladnute privolani, tak pak ale nepotrebujes pojistku..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 16:24 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
nevím, co máš doma za plemeno, ale ti co mají s kategorií relativně primitivních honičů, ke kterým bígl patří nějaké dlouhodobější zkušenosti ví, že v zazvěřeném terénu nebo v lese bígl prostě může překvapit... pokud z tebe někdo cílenou selekcí po generace vychovává honiče, který si navíc v terénu musí poradit sám byť v rámci spolupráce se smečkou , tak se opravdu může stát, že dáš pod vlivem mimořádně silného stimulu a vývoje událostí přednost tomu k čemus byl po generace šlechtěný před naučenou poslušností i lidi kolikrát dělají věci o kterých podvědomě moc dobře vědí, že je nemají dělat ,ale nemohou si v určité situaci jaksi pomoct ...
každý poslušný a vycvičený bígl ( a že takových zase moc není ) je pořád honič a je třeba s tímhle faktorem vždycky počítat, není to žádné plemeno naprogramované k tomu , aby plnil tvá přání a není to stroj... dobře vycvičený bígl se ti z takového úletu sice do 5-10minut vrátí dokonce i když neuděláš nic jiného než že zůstaneš stát na místě, ale stejně ho ten kraťounký úlet může stát život a na to někteří používají el. obojek, aby v takové situaci rychle zasáhli dřív než ti zmizí někde ve křu, protože pak je ti i ta elektrika na prd, když už psa nevidíš, pak už můžeš jen poslouchat , jak tvůj miláček pěkně vydává na stopě, jestli valí od tebe nebo k tobě, jestli zmlkl a tudíž stopu ztratil a pak se nejspíš , když je dobře vycvičený vrací k tobě.... proto tady zdůrazňuju, že jde o tohle plemeno, které má svá specifika , která si při práci s ním musíš dobře uvědomovat včetně důsledků, které mohou způsobit i když diskuze není o bíglech ale o možnosti využití el. obojků a jak s nimi, pokud se pro to rozhodneš lze či nelze pracovat, co je dobré a co by se v žádném případě dělat nemělo ...

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 19:37 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
a pak ujišťuju tě, že pokud chceš opravdu chovat bígly a ne je množit, tak máš občas ve smečce pejsky, které jsi někde venku z důvodů nějakého chovného záměru koupil za 3-8 násobek běžné ceny kvalitního českého psa s PP, a když chceš aby tenhle pes žil taky normální psí život, a neudělat z něj nějakého skleníkového magora, tak je každá pojistka dobrá :-)), ale to je mimo téma, omlouvám se a už končím

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 04:07 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Dobrý večer, dala jsem si práci a přečetla si přízpěvky na téma el.obojek (proto píšu před 4.ránní). Má zkušenost je taková, že to používá kde kdo v okolí, ať už na svého prvního či druhého psa bez kyn.znalostí. Samozřejmě si za tím dost stojí, protože mají pocit, že jim to velice usnadňuje "práci". Zajímalo by mě, jaký máte názor na protištěkací obojky? Osobně jsem nikdy nic takového nepoužila a ani nepužiju na žádném ze psů, které máme(jezevčík, ořeska, dobrmanka). Jen mě mrzí, že to tolik lidí tak obhajuje, zvlášť ti, kteří jak o tom slyšeli, tak si ho pořídili. Ale takoví už lidi jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 08:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Morbi píše:
...Zajímalo by mě, jaký máte názor na protištěkací obojky? ...
Jsou dva typy obojků, jeden je ovládaný dálkovým ovládáním, který má v ruce člověk a proti těm jsem zásadně, protože člověk není neomylný. Pak jsou typy obojků, které pracují na principu podnětu, nebo nějaké konkrétní činnosti samotného psa a ty mi nepřipadají až příliš riskantní, ovšem má to také svá "ale..."
Jsem člověk zvědavý a zajímala mne spolehlivost protištěkacího obojku, když už si jej koupil někdo z mých známých. Pravdou je, že moc spolehlivé mi to nepřišlo.

Jedna drobná zkušenost, která mi přišla mailem:
...Protože si začali sousedi stěžovat, koupila jsem mu elektrický obojek, který fungoval, ale bohužel jsem zjistila, že tento obojek se zapíná i při chrápání psa, takže jsme doobojkovali.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
BTW:
Morbi,prakticky jak na ostnac,nebo el. obojek.nedoporucuji a nesouhlasim s jeho pouzivanim u laiku.S hodne velkymi vyhradamy u profika mozna ,ale nejsem znich vubec nadsenej.Porad si myslim ze je vzdy ceůla radfa jinych moznosti jak peoblem resit....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
P.S:...pokud ucim psa nestekat vzdy vetsinou muzu bez problemu vyuzit poslusniost,princip pri uceni psa nestekat narp. v byte je podobny jak kdyz ucim dlouhodobe odlozeni na miste....nebo lze tady napr. vyuzit clikr,jde jen oto trosku zapremyslet a pouzit fantazii spolu s dokonalou znalosti ci nejlepe plati na meho psa.
Antistekaci obojky tohle odbouravaji,ale jsou jen zdanlive snazsi cestou,protoze si muzu vyrobyt jiny a jheste horsi problem pri jejíich aplikaci...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16. úno. 2008 20:00 
Offline

Registrován: pon 28. srp. 2006 11:44
Příspěvky: 9
Bydliště: Buštěhrad
Nejsem vyloženě zastáncem elektriky, ale v podstatě jsem tuto metodu ani neodsuzovala. Vím, že některým lidem tahle pomůcka i pomohla. Vše se dá zneužít, zvlášť v nepovolaných rukou. Podrobnosti vynechám, jen zmíním jeden nepříjemný zážitek. Viděla jsem psa, který byl dost nervní, klepal se, vystresovaný. Pak mi bylo řečeno, že majitel, který byl kousek opodál měl v ruce dálkáč a vychovává tím psa, přičemž to bylo ještě štěně! Po jakémkoliv povelu, který nebyl vykonán následovala rána. Pak jsem si vzpomněla, jak ten pes vypadal: hrůza v očích a pořád se ohlížel odkud kdy a co přilítne. Mně v tu chvíli doslova spadla čelist a pak už mi bylo na nic. Po této zkušenosti mě tak napadá, že by na to měl být snad zbrojní pas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Když jdeme na procházku s naším pesanem a pustíme ho na volno ať si běhá jak se mu zlíbí tak se občas stane, že chytně rapla a odběhne pryč a vzhledem k tomu že je celý černý a chodíme s nim ven k večeru, protože to už nepotkáme tolik lidí, tak to opravdu není moc příjemný, když si odběhne do polí a není vidět.
Jeden náš známí co pracuje s vlčáky nám poradil elektrický obojek, myslíte si, že když pes odběhne a dostane elektrický šok tak ho to donutí se vrátit k páníčkovy?
Jinak osnatý obojek máme a je k ničemu, pes na něj ze začátku sice reaguje a netahá ale později si zvikne a zase táhne jak ďas

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Benick ideálny by bol obojok svietiaci a upevnenie privolania. Len treba zistiť, ako na to, materiálu na študovanie v poradni máš hrozne veľa, tak študuj, aj keď podľa toho, čo píšeš, potrebuješ aj vidieť na vlastné oči, nie len čítať. Išlo by to tak oveľa rýchlejšie a lepšie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ostnatej obojek je nanic v rukách lajků- a uplně nanic na odnaučení tahání. elekttrika ti v tomhle případě tobě jako laikovi taky nepomuže- vypilujte přivolání . v poradně je toho orpavdu na tohle téma hodně a doporučuju svítící obojek- taky mám celočerný psi a vím co máš namysli

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benicek- s ostnáčem- stejně jako se stahovákem se musí umět pracovat- pochybuju že to orpavdu dobře umíte. proti tahání doporučuju Halti ohlávku a ne ostnáč. na přivolání doporučuju stopovačku a ne elektriku.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benick píše:
Když jdeme na procházku s naším pesanem a pustíme ho na volno ať si běhá jak se mu zlíbí ...
Tohle slovíčko se mi moc nelíbí, nahradil bych ho slovíčkem mi.
Mimochodem ještě že důsledně učím své psy velice spolehlivé přivolání, pak nemusím řešit elektrický obojek a jiné malomyslnosti. Lidi, nebuďte líní si to přivolání naučit pořádně, takhle řešíte pořád dokola to samé. Že nevíte proč si můžu se svou smečkou chodit kdekoli s rukama v kapsách a s nimi na volno beze strachu, že mi nekontrolovaně někam odběhnou? Neflákám přivolání. Hold to na té šňůře nějaký čas přežijí, aby ji pak nepotřebovali téměř nikdy. Vaše měkkosrdcatost, hlavně aby se pejsek vyběhal vás oddaluje od toho, co chcete ve finále. Otázkou zůstává, chcete mít u psa přivolání nebo do smrti řešit, že snad přiběhne a namlouvat si kompromisní ohranou písničku "... on je jinak hodný..."

Jinak u mojí šeltie, která se ztratí ve vysoké trávě a jelikož je šedivá splývá s krajinou už navečer při soumraku, natož v noci, používám laserový svítící přívěsek, který je i ve dne vidět na 800m a v noci kam to zrovna blikne, tak na kilometry. Stál mne asi stovku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 13:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tenhle můj výrok znají lidé z jednoho dávného fóra:

Zaslal: čt září 16, 2004 9:34 am Předmět: Elektrický obojek nebo ostnáč?

Jsem odpůrcem každé metody, která psa nepřiměřeně stresuje. Elektrický obojek je dobrá věc, ale jen v rukou naprosto profesionálního odborníka. Pokud někdo neví ani to, co je to reflexní oblouk a jak se využívá u výcviku, dokáže jediným zmáčknutím ovladače zmíněného obojku psa zlikvidovat na celý zbytek jeho života. Zažil jsem mnoho mysliveckých psů, kteří při příchodu pána zmizeli do boudy jen proto, že chybně zaexperimentoval s touto zbraní, o které si dovolím tvrdit, že je to nejtěžší zbraň těžkého kalibru.
Moji psi (polovlci) mají také v genech lov. Přesto se mi naprosto pohodově povedlo je přesvědčit, že ovečky které jsem si pořídil nejsou tím, co by si mohli ulovit. Oxýkovi jsem z huby jednu musel také sice vyndat, ale zcela srozumitelnými prostředky a dnes si vedle nich klidně lehne. To je další věc, kterou jsem schopen u vašich psů zvládnout, protože i naše ovečky si už na podobné tréninky docela zvykly a rozhodně si je od nějakého psa nenechám potrhat.

Jestli chcete psa, který neumí spolehlivé přivolání na první povel odepsat, dejte mu el.obojek a garantuji vám, že jestli se ničeho nebál, bude se bát i vlastního stínu!!!
Co se týče ostnatých obojků, mám zcela stejný názor, jedině u rvavých pitů jsem ochoten přimhouřit oko (nebo je vůbec nepřijmu). Z každého jiného psa vám ostnáč sundám a raději vás naučím zvládat psa bez něho a to do několika minut.
Obrázek
Momentálně ovečky sice nemám, ale za čas je mám v plánu a mohu tě ujistit, že kvůli tomu nebudu pořizovat ani ostnáč, ani elektriku, protože mám své psy rád a umím používat mozek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Pane Desenský, kdyby bylo po mém tak nic takového Borákovi nepořízuji, já sama obojek někdy nosím a je mi nepříjemný když mě škrtí, na bodnutí od ostnu jsem zviklá a nevadí mi, ale i tak je to nepříjemný.
Je škoda, že mám tak zásadovýho tátu, který leží v těch chytrých knížkách a nevěří ničemu co mu řeknu já protože je to podle něj z "pochybných" zdrojů. Borákovi koupil postroj na cvičák ale od tý doby co ho máme doma tam s nim jedinkrát nevkročil. Docela ráda bych Borkovi pořídila tu ohlávku, četla jsem o ní už kdysy ale to nebyli ještě tak rozšířené a špatně se scháněli, teď si myslím už to bude lepší až na to zvikání, ale když si dokázal zviknout na košík tak na tohle snad taky ne?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 01:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. bře. 2008 10:44
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Benick píše:
Když jdeme na procházku s naším pesanem a pustíme ho na volno ať si běhá jak se mu zlíbí ...
Tohle slovíčko se mi moc nelíbí, nahradil bych ho slovíčkem mi.
Mimochodem ještě že důsledně učím své psy velice spolehlivé přivolání, pak nemusím řešit elektrický obojek a jiné malomyslnosti. Lidi, nebuďte líní si to přivolání naučit pořádně, takhle řešíte pořád dokola to samé. Že nevíte proč si můžu se svou smečkou chodit kdekoli s rukama v kapsách a s nimi na volno beze strachu, že mi nekontrolovaně někam odběhnou? Neflákám přivolání. Hold to na té šňůře nějaký čas přežijí, aby ji pak nepotřebovali téměř nikdy. Vaše měkkosrdcatost, hlavně aby se pejsek vyběhal vás oddaluje od toho, co chcete ve finále. Otázkou zůstává, chcete mít u psa přivolání nebo do smrti řešit, že snad přiběhne a namlouvat si kompromisní ohranou písničku "... on je jinak hodný..."

Jinak u mojí šeltie, která se ztratí ve vysoké trávě a jelikož je šedivá splývá s krajinou už navečer při soumraku, natož v noci, používám laserový svítící přívěsek, který je i ve dne vidět na 800m a v noci kam to zrovna blikne, tak na kilometry. Stál mne asi stovku.
Lidi by na to měly opravdu dohlížet. Protože když řeknou k noze pes prostě musí jít k noze. Já osobně mám psa vždy na vodítku. Nemusim být ostražitý a vynervovaný kdy a kde se jakej pes rváč vynoří který je taky na volno. Jednou sem šel se psem na procházku a co čert nechtěl něaká stará pani měla taky ovčáka(samozřejmě na volno). Už na první pohled nebyl přátelský. Prostě si z Argem něak nepadli do oka. Argo ho chytil pod krkem a protočil ho. Všechno se odehrálo neuvěřitelně rychle. Ani sem nestihl zařvat mou obviklou větu "zavolej te si ho". Její pes rázem prchnul ke své paničce. A ta na mě najednou spustila, že sem vrah a že je na utracení. Ještě cosi mrmlala o třetí světové válce ale to už sem neposlouchal. Já měl psa uvázaného-ona ne. A ještě k tomu jí neposlouchal. To je nejhorší situace. Jenom sem se chtěl zeptat. Kde ste prosim koupil ten laser? To by mohla bejt docela šikovná věcička...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Milan-v píše:
... Kde ste prosim koupil ten laser? To by mohla bejt docela šikovná věcička...
Klikni dole na ten banner a najdi si tam svítící obojky a přívěsky, mezi tím najdeš jeden kovový přívěsek asi kolem stovky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co se o používání elektrických a ostnatých obojků od jejich výrobců a dealerů nedozvíte:

Čím déle studuji akupunkturní body, tím více mám důvěru k používání pouze klasických kožených obojků. Už nějaký čas dělám s bezjehlovou formou akupunktury, t.j. od akupresury po elektroakupunkturu. Nevěřili byste, co všechno a jak rychle se dá pomocí milimetrovích bodů i u psů ovlivnit. Od zrychlení hojení ran, přes zvýšení vitality, až po hodně znatelnou změnu myšlenkových pochodů umí působení na tyto body ovlivnit v podstatě cokoliv. Jenom na krku a v místech nošení kšírů jsou těch bodů desítky, z toho nějaký ten bodík na krku patří k těm zakázaným, protože mohou způsobit například blokování nervových vzruchů, až celkovou paralýzu vnitřních orgánů zablokováním komunikace orgánu s mozkem. Sice jsou tyto body trošku schovány, ale ne zas až tak, aby se k nim elektrika nebo "zmetkový" ostnáč nemohli dostat. Už z tohoto důvodu nepřeji těm, kteří používají uvedené pomůcky u psů, aby se jim jednou povedlo takový bod při špatném pootočení obojku trefit. Možná by se divili, co to umí. Škoda že některé z paralyzujících bodů se projeví až po několika dnech. Lidé, kterým se u jejich psa tato "trefa do černého" povedla, se pak diví, že dva tři dny po cvičáku je pes nějaký skleslý, apatický a na veterině přijdou třeba na to, že má nějakou nedostatečnou funkci jater, tak ho tedy něčím napíchají, dají tuny prášků...
Zlatá kůže hladkých obojků...
...a hlavně s úsměvem...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No jo, ale to by museli lidi používat hlavu, přes vety, instruktory na cvičácích až přes prodavače ve zverimexech. Na jejich rady totiž ti neštastníci shánějí el. obojky. Jsem myslela, že v úterý padnu. Potkala jsem mladou paní s 4 měsíčním štěnětem křížence. Jak jsme se tak zastavili a štěně si hrálo s naší bíglinou, dostali jsme se v hovoru k tomu, že paní štěňátko celé dopoledne doma provyje a že mu koupili el. obojek.(panelák, sousedi a jeden po noční, co chce spát dopoledne). Moooccc si ho pochvaluje, štěňátko přestalo štěkat. Probrali jsme různé detaily(hračky, kostičky, loučení, vítání, trénink odchodů od kratičkých chvilek). Vše paní říkala, že dělají. Já s tímhle nemám zkušenosti, naše bíglinka je po této stránce v pohodě. Takjsem už nevěděla, co jí ještě poradit, aby obojek nemusela používat. Ale je to asi případ, jak ten pán u nás na sídlišti s JRT (komu není rady...). Je s obojkem náááraaamně spokojená.....Co jí ještě poradit (krom stránek Rudy, příště řeknu, to bude asi nejlepší), když jí potkám? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 09:43 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Teda Rudo fakt zajimavy nechapu ze si ty lidi nezjistej ze tim muzou pejskovi moc ublizit a hlavne ten kdo ma rad pejsky ,mysli logicky a bavi ho s hafikem pracovat a hrat si by si asi tuhle vec neporidil. odsuzuju ty co to pouzivaji sou to bezcitne bestie!!!dala bych to jim na krk a vsechny ruzne obojky najednou :twisted: a zapla bych je na nejvic a tahala za ostnac jak nejvic by to slo at skusi jake to je :twisted: :twisted:

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vzpomínám si na jednu velmi úsměvnou příhodu na Ovčárech. Na jedné z prvních free sobot byl pán se psem, pes na ostnáči. Pán psovi ten krám nesundal ani na Rudovu přímou výzvu. Pán vykládal každému, kdo byl ochoten poslouchat, jaká je to super věc a že má pes jinde práh bolesti, než člověk. Pak došlo k nějaké skrumáži, pán psa vzal za obojek a probodl si dlaň o jeden z těch ostnů. Chvilku vypadal, že sebou sekne, dělal z toho velkou vědu a tvářil se fakt nemocně..... . To, že jsme se mu skoro všichni doslova vysmáli, mu moc nepřidalo.
Není nad to, zkusit si to v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Momentalne delam na spolehlivem privolani na stendu...jdeto obcas ztuha ,ale jde... Pokud si dam z timto praci nepottrebuji nic z uvedeneho,dzsaci obycejny hladky obojek a voditko...
Co dokaze ostnac pri rvace jsem videl...potvrzujete jen co rikam dlouho.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. dub. 2008 13:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
BinLadin píše:
Momentalne delam na spolehlivem privolani na stendu...jdeto obcas ztuha ,ale jde... Pokud si dam z timto praci nepottrebuji nic z uvedeneho,dzsaci obycejny hladky obojek a voditko...
Co dokaze ostnac pri rvace jsem videl...potvrzujete jen co rikam dlouho.


ono je to tezke - bud odpovim ironicky/jizlive a dostanu zase ban - a tentokrat uz nafurt, nebo neodpovim vubec, ale to mi je zas ten ucet k nicemu a nebo napisu neco politicky korektniho a budu si pripadat jak blbec.

tak ci onak, privezli mi canicom 1500 a panu kidovi velmi slusi. abych uklidnil slecnu dzedzy - neboj dzedzy, nosi ho elektrodama ven.

pane binladine, doufam, ze me nekdy naucite delat spolehlive privolani se stenatkem. vim, ze me ani psa neznate, takze tezko poradit, ale snad az nas poznate, prijdete na zpusob, kterym bychom k sobe s mymi stenatky mohli najit cestu. dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 11:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
argosek, to máš novou pomůcku na svého Kida? Myslel jsem že máš na víc, než řešit psa elektrickým obojkem.
Budu hovořit jen o skupině těch, jenž nejsou profesionálové ve sportovní kynologii, tedy nepatří do skupiny psovodů, jenž perfektně vědí, jak se psy špičkově pracovat a jen potřebují doladit poslední milimetry již hotového výcviku. To, že člověk sáhne po prostředku poslední záchrané brzdy, za jakou elektrický obojek považuji, podle mého svědčí mimo jiné hlavně o lenosti se něco se psem naučit a o absolutní ignoranci vůči uvažování psa, především na úrovni jeho přirozeného myšlení. Každý pes myslí jinak, přesto jsem nemusel sahat po žádném z těchto obojků, aby ti psi přesto dělali, co po nich chci. Jen nejsem líný udělat něco pro to, aby pes správně chápal, co po něm chci. Vidím, že ve vašem zájmovém kroužku se stávají donucovací prostředky módním trendem. Jistě, i tyto pomůcky v lecčem pomáhají, jenže mají mnohá úskalí a nejsou bez vedlejších efektů, které odpovídají pravidlu lenochů, tedy snadno a rychle, hlavně za každou cenu. Ta cena může být různě vysoká. Nebudu se tady zatěžovat jmenováním všech možných vedlejších efektů, které nepřirozený způsob zacházení se psy přináší, to už tady dělám několik let a je to jak když hrách na stěnu hází, tedy pro některé naprosto marné. Hlavně pro ty, kteří tvrdí, jaká je to perfektní věc. Těch psů s el.obojky na krku je mi sice líto, ale s tím nic nadělat nejde, když ti na druhém konci vodítka "mají již zcela jasno". Mám Bohužel jinak seřazené priority, raději si dám se psem práci, budu si namáhat mozek zjištěním směru uvažování psa a hlavně hledáním vlastních chyb, pokud na nic nebu schopen přijít, seženu si dostupné informace odkudkoliv, ale rozhodně nepoužiji žádné krajní řešení, co svědčí jen o osobním selhání. Ti, co obhajují tuto formu vlastního selhání mají totiž ve skutečnosti problém spíše sami se sebou, ani ne tak se svým psem. Argosku, jsi natolik vyrovnaný člověk, aby sis naprosto perfektně věřil ve všech situacích, které ti pes připraví? Tvrdím, že nic není náhoda. To že pes donutí svého pána sahat po "záchraných brzdách", znamená, že nad vámi pes v jistém směru vyhrál a má to co dělat s nevyrovnaným egem, a to ne zrovna toho psího. Tedy ve finále je ten pes lepší než jeho vlastní pán, když on mu je schopen říci, co si o něm, myslí a musí být za to řešen nejtvrdší pomůckou, která je na trhu dostupná.
Škoda že je všechno ve výchově psů docela snadné. Snačí jen potlačit vlastní ego a začít uvažovat na úrovni, ne dobrých, ale nejlepších vztahů se psem. Ale to už bych po vás chtěl asi moc.
Tak si to s těmi elektrickými obojky náramně užijte, plácejte si po ramenou, jací jste dobří a my se tady s ostatními lidmi, kteří své psy skutečně milují, domluvíme, jak se dají jejich psi řešit i bez těchto pomůcek.

Mimochodem argosku, jestli chceš naučit pracovat se štěňaty, nevidím důvod proč se obracet na binladina, který lidi učit neumí. Pláčeš tedy na špatném hrobečku. Už to, že se obracíš na něho a ne na mne, hovoří o tom, že buď ho chceš vytočit, nebo se o to pokoušíš u mne. Znám vás oba, nemáš-li ve smečce něco nového, o čem zde hovoříš. Chtěl-li bys totiž něco skutečně naučit, přijel bys sem, anebo bys jednal férově. Tohle od tebe považuji za nízké a podlé napadání druhých.
Měj chlape rozum. Zkontaktuj binládina a přijeďte sem oba. Pak si tu můžete předvádět, co kdo umí nebo neumí. Rád se toho zúčastním. Třeba zjistíš, že v lecčem umí on víc než ty a zároveň něco z tvého přijme i on za dobrou formu práce se štěňaty. Nechápu tvůj pohrdavý způsob jednání s lidmi, býval jsi na tom i lépe. Jednomu nerozumím, společným cílem nás všech v této psí poradně by mělo být nalezení společné řeči k tomu, abychom uměli jednat se svými psy jak nejlépe dovedeme. Zatím mi to však přijde, že někteří si zde honí své ego na úkor druhých a přestává to být o psech. Ještě že mně jde jen o ty psy...
...a hlavně s úsměvem
:icon_sunny:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!