Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obojek,vodítko, postroj
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 11:09 
Chcela by som poprosiť o názor - je lepšie používať obojok alebo postroj? Zdá sa mi totiž, že keď je psík v postroji, nereaguje tak, ako keď má obojok. Postroj sme začali používať z dôvodu, že psík je príliš temperamentný a keď sa niekedy rozbehol (chodí na vyťahováku), "zahamovalo ho vodítko tým spôsobom, že ho až trhlo. Trpela tým podľa môjho názoru krčná chrtbica. Inak je to tvrdý oriešok (myslím psíka), práve kvôli jeho hyperaktivite :grr: Nie žeby bol neposlušný, znáša sa s inými psami o ľuďoch ani nehovorím, tých všetkých zbožňuje. Len je proste hyperaktívny.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Standartní je, že na obojku pes netahá, na postroji tahá. Kamarádka co má hodně hyperaktivního stafbulíka má na psu pořád obojí, na sobě sedák a většinu běžných vycházek i akcí jako coursing a výlety absolvují na postroji - panička jen zvedá nohy.. Pokud potřebuje aby pes netáhl a šel slušně (např. ve městě), přepne na obojek a pes ví, že teď musí vydržet bez tahu.
Flexina (vytahovák) je dle mého názoru naprosto k ničemu. naučí psa táhnout za vodítko, nenaučí ho kde má vodítko konec (proto ty nárazy, u pevného vodítka se to psovi nestane, pokud o to nestojí).

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 12:16 
To je presne môj názor, že na vyťahováku sa pes vlastne učí, že môže ísť, kde chce... :panicka: Tvrdím to stále, ale, holt ja som len ten člen domácnosti, čo zabezpečuje všetko okolo, ale majiteľom nie som. Plním funkciu akéhosi "poradcu a zabezpečovača". :lol: Nosenie aj obojku aj postroja, naozaj dobrá myšlienka. Určite vyskúšam. Ďakujem :icon_thumright: Dúfam, že sa mi podarí presadiť aj vodítko


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo taky když jdem s Blackem někam tak má nasobě jak obojek tak postroj- když se ejdná vyloženě o vejlet jinak nosí jen obojek. abych ho v případě nutnosti mohla přepnout a aby šel u nohy nebo apson spořádaně .-) jinak si muže tahnout pro něj i rpo mě je to řpíjemnější

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 13:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Canin píše:
...Trpela tým podľa môjho názoru krčná chrtbica...
Tomu nevěř, anatomicky má pes krk tak dobře chráněný svaly, obzvláště pak psi s krátkým krkem jako je staf. Navijáky na vodění psů naprosto odmítám. Pokud chce člověk, aby mu pes netahal, na navijáku docílí opak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
A má ten krk tak silný, že mu ho nemůžu poškodit trhnutím vodítka? Hodně to lidi radí, ale když to praktikuju na Chelsea, tak se táta může zbláznit:)...Může se jí něco stát?

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nevím o nikom kdo by psu utrhnul hlavu... za předpokladu že má normální kožený nebo textilní obojek... ostatně trhnutí vodítka je právě způsob usměrnění psa - jak jinak bys to chtěla dělat - poprosit ho?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chelsea píše:
A má ten krk tak silný, že mu ho nemůžu poškodit trhnutím vodítka?
Znáš anatomii psů? Pak bys takovouto otázku nepoložila.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
Tak pardon, že se ptám...
Vámi kdyby někdo takhle trhnul, myslim, že byste se mohl i udusit...Jen si zkuste dát jen ruku na krk a trochu zatlačit. Mě prostě zajímalo, jestli to tak lehce jde udělat i psovi. Příště už se tu radši na nic nezeptám, jen dostanu vynadáno a odpověď žádnou.
Poprosit asi ne, ale pokud jde třeba o táhnutí na vodítku, tak bych na sebe prostě upoutala pozornost. Hlasem to jde podle mě míň násilnějc než vodítkem...Můj názor, ale zřejmě tady nikoho nezajímá:(

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 15:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chelsea píše:
...Poprosit asi ne, ale pokud jde třeba o táhnutí na vodítku, tak bych na sebe prostě upoutala pozornost. Hlasem to jde podle mě míň násilnějc než vodítkem...Můj názor, ale zřejmě tady nikoho nezajímá:(
Co se hned vztekáš. Podívej se na tu anatomii psů a ubude ti hromada otázek. Já jsem se zúčastnil několika pitev psů, nemám to jen z obrázků, natož z vyprávění. Jsem hold hodně zvědavý a praktik.
Než bys stihla hlasem přemluvit jakéhokoli nováčka u nás, aby netáhl na vodítku, ...
Třeba u takového kavkazáčka Sata by ti stačila rozepnutá větrovka, aby si tě na procházkách pouštěl jako draka, hned jak byste potkali prvního rvačky chtivého psa
:jok:
Musíš mít moc hodnou fenku, když jí stačí slovní přemluvení nebo upoutání pozornosti hlasem.
:wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlasím s rudou náš Black když dřív viděl psa za plotem tak sme mu mohla vyprávět klidně i pohádky a nereagoval na mě .-) a tam pak to trhnutí tím vodítkem byla jediná možnost .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
Já pitvala jenom prasečí oko:)) Pitvy se nebránim, ale na veterinu se zas nechystám, tak nevim, kde bych měla tu příležitost. A Chelsea pitvat nebudu:)
No ona zas až tak hodná neni...Ale mlasknutí nebo "Pomalu" zatim na táhnutí funguje:)
Jasně, na většinu psů platí jen to trhnutí, ale prostě jak se mě táta ptal, jestli jí to nic neudělá, tak jsem nad tim přemejšlela...

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hod si do googlu anatomie psa a koukni na to ty obrázky by ti měli stačit:-)- a věř že obyčejný trhnutí na pořádném obojku jí opravdu nic neudělá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
Já mám dost knížek o psech i s obrázkama svalů, orgánů a kostry, ale nějak z toho ty rizika stejně nepoznám:(
Díky za odpovědi:)

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak se koukni na natomii lidí :-)) a psu- a hlavně si uvědom změny v osvalení a kde má peshrtan a kde ho má člověk .-)) atd atd- to souvisí s tím osvalením

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 17:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když jsem odchytával toulavé a odebíral týrané psy, občas jsem odmotával psy z hodně tenkých špagátků zarytých i centimetr do krku a věř mi, přežili i tohle. Běžný obojek nedokáže způsobit psu žádnou újmu ani při sebeostřejším trhnutí. Nesmíš s ním však při ostrém trhnutí vzít někde o roh zdi, nebo tak něco :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 18:49 
Ďakujem, že ste mi pomohli vašimi názormi. Takže psíček pôjde pekne na obojok a normálne vodítko. :P To som zvedavá, ako sa zatvári. :wink: Ale veď zas ho nebudem na tom obojku vešať, no nie?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2007 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Jediny misto kde se da krk psa poskodit skrcenim nebo vyvesenim (ale musi byt docela silny) je tesne pod dolni celisti. tam je nebezpeci poskozeni hrtanu psa. Skubnutim na obojku v normalni poloze psa, ale rozodne ne, to se tam se roznese do okolniho svalstva.

Rudo k tem flexinam. Zase jako vsude plati to jak stim dotycna osoba umi zachazet. tahani se na flexine odnaucit da. Ja osobne obcas 8m flexinu na venceni pouzivam taky.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2007 13:51 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
Nasi bandoci casto delaji na halti docela krasne salta, to kdyz vyrazi za zveri a zapomenou, ze na druhem konci jsou panici. Pes se pretoci ve vzduchu, ale nikdy se jim nic nestalo a nijak je to neodradilo od toho to neustale zkouset . A to jsou na ohlavce, ktera je vlastne na cumaku (tedy ty kroutive sily jsou vetsi nez na obojku, co je kolem krku). Z poskozenim krcni patere pri cuknuti bych si zvlast u dobre osvalenych plemen starosti nedelala, oni to stejne neoceni. Krky maji na rozdil od cloveka fakt silne. Nasemu psovi casto ani nejde na halti otocit hlava, jen cely pes, a to je fakt malinkej, jen 40 kilo. S citem bych postupovala u civavy nebo maltezacka, ale to jsou uplne jini pejsci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. srp. 2007 19:48 
Zdarvím..Mám 10 měsíční fenu křížence, zřejmě Něm. ovčák s dobrmanem. Kvůli poranění na krku nosí postroj. Nějak jí neumím vysvětlit, že nechci aby mě za sebou vláčela jako kus hadru, což dělala i s klasickým obojkem. Jinak mě ale respektuje. Myslím jako že mě pouští do dvěří, neleze do postele atd..Jak jí to mám vysvětlit??
Díky, ZUZANA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. srp. 2007 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zuzko no pouštění dodveří a nelezení do postele není o respektu .-))
takže bych to vzala pěkně od začátku povel k noze pamlsky pochvala vždy na kratší vzdalenosti a cvičit a cvičit a cvičit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 06:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzana Šimková píše:
...Nějak jí neumím vysvětlit, že nechci aby mě za sebou vláčela jako kus hadru, ...
Co takhle Halti ohlávka? http://www.psycholog-psu.com/halti.html

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
Slysela jsem ze postroj nici psum kostru trupu, je to pravda???????

Ja natahovaci voditko vubec, pokud ma mit pes volnost nekolik metru tak ho radsi pustim uplne, nez abys se s nim pak dohadovala. :-)
:-) :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 10:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
maya píše:
, pokud ma mit pes volnost nekolik metru tak ho radsi pustim uplne, nez abys se s nim pak dohadovala. :-)
:-) :-)

Jak dohadovala? :shock: To moc nechápu se přiznám...jak jinak než na vodítku či stopce bys chtěla ovládat psa,který zřejmě nemá přivolání?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
davidkova renata píše:
maya píše:
, pokud ma mit pes volnost nekolik metru tak ho radsi pustim uplne, nez abys se s nim pak dohadovala. :-)
:-) :-)

Jak dohadovala? :shock: To moc nechápu se přiznám...jak jinak než na vodítku či stopce bys chtěla ovládat psa,který zřejmě nemá přivolání?


Proste natahovaci voditko nemam rada :-) tim sem chtela rict ze mu radsi dam uplnou volnost nez aby na me delal bubu kdyz je na natahovacim voditku :-) to se mi zda neprirozene, bud je na normalnim voditku nebo volno, to mezi tim se mi nelibi. ale pes by mel poslouchat :-) pokud neposloucha tak mu nepomuze ani natahovaci vodtiko. kdyz vidim lidi ktrey maji natahovaci voditko a pes je neposloucha tak je jim to k prdu. kdyz se pak snim perou aby ho dostali k sobe mi prijde smesne. podle me prvni povel na to jit ven je aby pes prisel k tobe at je na voditku nebo na volno. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
maya píše:
Proste natahovaci voditko nemam rada :-) tim sem chtela rict ze mu radsi dam uplnou volnost nez aby na me delal bubu kdyz je na natahovacim voditku :-) to se mi zda neprirozene, bud je na normalnim voditku nebo volno, to mezi tim se mi nelibi. ale pes by mel poslouchat :-) pokud neposloucha tak mu nepomuze ani natahovaci vodtiko. kdyz vidim lidi ktrey maji natahovaci voditko a pes je neposloucha tak je jim to k prdu. kdyz se pak snim perou aby ho dostali k sobe mi prijde smesne. podle me prvni povel na to jit ven je aby pes prisel k tobe at je na voditku nebo na volno. :roll:

Hele, nepoužívám ji pořád, to ne, ale na flexině se dá naučit hodně :wink: . A jestli s ní někteří majitelé bojují, je to proto, že se s ní asi nenaučili pracovat :? . (Anebo mají nekvalitní či jinak nevhodnou- na navíjecím vodítku z MAKRA za 39,- nevycválaného labradora nezmákneš, kdyby ses rozkrájela :wink: .)

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
maya píše:
Slysela jsem ze postroj nici psum kostru trupu, je to pravda???????

štěnatum nebo i dospělym?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no nicí kostru trupu nevím ale mylsím že správnej a správně používanej postroj nemuže nic ničit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. srp. 2007 19:12 
No, nevím ani moc jak to vypadá a kde se to dá sehnat..Najdu to zřejmě na netu. Jinak to, že mi neleze do postele, pouští mě do dveří + jiné reakce je známka toho, že mě uznává z valné části za "vůdce smečky".. :o)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. srp. 2007 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Zuzana Šimková píše:
No, nevím ani moc jak to vypadá a kde se to dá sehnat..Najdu to zřejmě na netu ...

Jestli máš na mysli Halti, tak dole na týhle stránce je banner internetovýho obchodu Baron a tam to maj :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. srp. 2007 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Tak to se připrav, že Ti tu všichni hezky rychle vyvrátí. Já se tu k tomu nemám právo zrovna nadvakrát rozepisovat, protože jsem takhle před nedávnem mluvila a přemýšlela taky. Teď Ti k tomu můžu napsat, že je to blbost, vůdcem smečky se nestaneš, když si psa nedáš do postele nebo Ti bude dávat přednost do dveří, ale psa si získáš důvěrou a respektem a psychickou vyrovnaností. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzana Šimková píše:
... Jinak to, že mi neleze do postele, pouští mě do dveří + jiné reakce je známka toho, že mě uznává z valné části za "vůdce smečky".. :o)
Lenka má pravdu, naběhla sis. Moje čubiny se mnou spí v posteli běžně, klidně se mi i projdou po hlavě, než si ustelou, do dveří jdou předemnou, za mnou, jak chci, jinak bych se o ně v mé úzké maríně přerazil, přesto neztrácím na vážnosti vůdce smečky. Naopak umím převzít okamžitou kontrolu nad jakýmikoli psy už jen tím, že budu stabilnější, přesvědčivější a srozumitelnější, než je jeho pán. Přesto budu ke psu přátelský, abych ho nedostal do strachu, ale udržel si dost podstatnou drobnost, respekt. Respekt a důvěru je dobré mít vůči psu v naprosté rovnováze, jinak se můžeš stavět na hlavu a pes tě stejně brát nebude. Když ztratíš respekt, ztratíš i důvěru, pes na těchto prioritách staví celý svůj postoj k životu. Je však zapotřebí uhlídat si hranici respektu a strachu, tyto dva aspekty si často lidé zaměňují.
Víš jak poznám během několika vteřin, kde mají lidé se svými psy největší problémy? Sleduji odezvu psa na to, když po něm lidé něco chtějí. Tudíž důvěru a respekt. Už při výskoku psa z auta, když sem za mnou přijedou, vím, jak na tom jsou. Nejvýše čtyři vteřiny, které mi stačí na základní sestavení psychologického profilu psa ovlivněném jeho pány. Než projdou bránou našeho psince, mám jej sestavený celý a vím, co budeme řešit a jaké bude základní téma kombinací metodik převýchovy nebo resocializace těch psů a hlavně kam směrovat uvažování majitelů toho psa, aby ho uměli zvládnout sami. A je mi jedno, jestli ten pes projde bránou první, nebo ho sem páčí smykem, to objasňuje jen suverenitu, výši sebevědomí psa a ještě několik dalších více či méně důležitých detailů.

Ještě malý dodatek. Kdyby mi ve službě pes chodil do dveří až po mně, nemusel bych také přežít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 17:40 
No, to jsem to teda dost blbě napsala..Nestavím na tom, že pes jde až za mnou nebo že nevleze do postele.Četla jsem knihu od Fishera - Pes to chápe jinak. Popisuje tam, že je to jaxi momoděčné gesto, čímž pes vyjadřuje postoj k pánovi. Když po feně něco chci(třeba povel sedni), maličko jí to trvá, ale sedne si, aniž bych to musela opakovat.Já se teprve učím číst psí signály. Ale myslím, že zatím není nic pokaženo. Každopádně jsem vděčná za každou radu či kritiku.Takže díky!!
ZUZANA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 23:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak já mám psa na postroji, protože mu pravděpodobně při nějakým vycuknutí, nebo prověšení zkolabovala průdušnice. Na veterině jsem se pak dozvěděla, že čivavám a yorkům a malejm pudlům se tohle občas stává, protože mohou mít měkkou a nedovyvinutou průdušnici. Takže teď chodíme na procházky, i cvičíme s postrojem (koupila jsem úplně obyčejné kšírky). Není to pro ovladatelnost vůbec ideální. Ale dýchá o něco líp....

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 21:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ctvrta.sudicka píše:
Tak já mám psa na postroji, protože mu pravděpodobně při nějakým vycuknutí, nebo prověšení zkolabovala průdušnice. Na veterině jsem se pak dozvěděla, že čivavám a yorkům a malejm pudlům se tohle občas stává, protože mohou mít měkkou a nedovyvinutou průdušnici...
Stává se to jen v případě, že je mají lidé na tenoučkých obojcích. Potom to má efekt struny. Z toho důvodu doporučuji u těchto konstitučních typů psů širší obojky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Stává se to jen v případě, že je mají lidé na tenoučkých obojcích. Potom to má efekt struny. Z toho důvodu doporučuji u těchto konstitučních typů psů širší obojky.[/color][/quote]

To je velmi pravděpodobné, že jsem ho měla na úzkém obojku:( Děkuji. Něco podobného už mi řelki i posledně na cvičáku, takže začínám shánět. Zatím se mi, díkybohu, pes lepší i bez léků, tak na to teď už dám pozor:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkus sehnat asi možná takovej ten chrtí obojek- vepředu rozšířenej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 19:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Obrázek
třeba takýto

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 23:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
ajka píše:
zkus sehnat asi možná takovej ten chrtí obojek- vepředu rozšířenej


Na cvičáku mi řekli na dalmatina:o) Zkusím něco sehnat. Prostě polstrovanej obojek na velkýho psa a nejlíp teda ten ve předu rozšířenej, dík:)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 23:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Eva Štemberová píše:
Obrázek
třeba takýto


Jo, paráda, po něčem takovým se podívám. Na tom postroji se teda necvičí úplně dobře, kór když jsem úplnej začátečník:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 23:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
u nás je obchod spšl pro chrty- anubis, pohledej na netu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Eva Štemberová píše:
u nás je obchod spšl pro chrty- anubis, pohledej na netu


Moc díky, já se mrknu:o) Navíc my máme i domácí vodítko a tohle vypadá fakt pohodlně:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nechci vám do toho mluvit, ale ten obojek na předchozím obrázku má pěkně ostrou hranu. Kromě toho chrti mají trochu jinak stavěný krk než pudli, podle mne s chrtím obojkem bude mít problémy při ohybu hlavy dolů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 09:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ten obrázek jsem dala jen aby bylo vidět to rošíření, tohle je nějaký výstavní, tvrdý. Viděla jsem je i z měkkoučký kůže, podšitý. Ale stejně předpokládám, že si ho bude muset nechat udělat na zakázku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Uvidíme, taky jsem v obchodě viděla takovej hodně měkkej obojek na dalmatina tak můžu třeba vyzkoušet i ten.....

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Desenský píše:
Nechci vám do toho mluvit, ale ten obojek na předchozím obrázku má pěkně ostrou hranu. Kromě toho chrti mají trochu jinak stavěný krk než pudli, podle mne s chrtím obojkem bude mít problémy při ohybu hlavy dolů.


Normálním psům ten chrtí fakt nesedí,zkoušela jsem ho svému hubendírovi a opravdu nemohl ohnout krk.
Jinak sehnat na menšího psa pořádně širokej koženej obojek je dost těžký,nakonec jsem taky musela dát za vděk jen napůl širokým,s tím,že do budoucna si nechám ušít na míru.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Normálním psům ten chrtí fakt nesedí,zkoušela jsem ho svému hubendírovi a opravdu nemohl ohnout krk.
Jinak sehnat na menšího psa pořádně širokej koženej obojek je dost těžký,nakonec jsem taky musela dát za vděk jen napůl širokým,s tím,že do budoucna si nechám ušít na míru.[/quote]

Tak já počítám s tím, že koupím obojek na většího psa a udělám tam někde ďovírku tak, aby mu to sedělo:o) Ale možná si to představuju jednoduše :o) No, snad to nějak zvládnu. Fakt je, že předtím jsem používala obojek sice měkkej, ale měl tak centimetr v průměru, vůbec mě tohle nenapadlo:(

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: stř 18. lis. 2009 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak se mi povedlo zakoupiti myslím, že ideální obojek. Není koženej, je to nějaká vypolstrovaná koženka, je krásně měkkej a vepředu rozšířenej na dva cenťáky. Akorát má teda blbě umístěnou přasku na zapnutí vodítka, ale to už si předělám:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. lis. 2009 20:25
Příspěvky: 35
Bydliště: Slovakia
Aj my sme kupili najprv obojok.No potom som kupila popruhy ked dorastol do takej vysky a postavy akej ma.:)Myslim ze postroj je pre psa lepsi uz tym ze ked ho tahate nevyvlece sa z neho a neskrtite ho.Teraz mame postroj julius K9.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obojok alebo postroj
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč bych ho měla tahat? A když už ho tahám, tak na postroji mu skřípu podpaží, důležité cévy co tam vedu a nejsou chráněné tak jako na krku...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!