Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Nelituj jí, rozhodně je lepší vedle sebe vidět veselýho čoklíka a veselou holku, než dva ustrašený uzlíčky nervů... :D Držíme palce :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Nikysek, všichni ti tady radí jak pokračovat se štěnětem dál. Jediné tu chybí, že chovatel , který to celé způsobil tím, že se na štěňata vykašlal a nechal je zavřené v kotci bez kontaktu s okolním světem by měl mít pouze psy plyšové. Proč je chová, pro peníze? Pro lásku ke psům určitě ne. Přeji ti hodně štěstí, ať se ti ze štěníkem daří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Amina - chovatel to samozřejmě dělá pouze pro výdělek, ale to nejde změnit, dokud si lidi od takových lidí budou kupovat štěňata....... :-(

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 14:18 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Všem vám mockrát děkuju za rady. V pátek jsem byla u pana Desenského a on mi ukázal co a jak mám dělat. Už je to se štěníkem mnohoem lepší. Přijde na zavolání, krásně chodí na vodítku a už se tolik nebojí. A když se lekne, tak jen uskočí a přokrčí se, ale neutíká :-) . Dělá nám velkou radost. Ještě jednou Vám moc děkuju. Moc jste mi pomohli :-)

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no huráááá :D kdby to tak udělali všichni tak by měl pejs zachvíli pohodičku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 14:31 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Eva Štemberová píše:
no huráááá :D kdby to tak udělali všichni tak by měl pejs zachvíli pohodičku



škoda že jsem na tuto stránku nepřišla dřív.....bych to s ní takto zkoušela už od začátku...ale už je to v pořádku. štěndo teď spinká v boudě a vypadá skokojeně :D

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 22:23 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Dobrý den,mám asi více otázek se kterými potřebuji pomoci.Máme doma asi tři týdny 3měsíční tosí holčičku,je hodná,čistotná, ale bojí se venku snad všeho,hla´vně dětí,hluku,kočárkú,lidí,kol,nikdo si jí nemúže pohladit,snaží se zdrhnout,uši dozadu,ocas mezi nohy.Doma je v klidu,nechá se hladit i od návštěv.Máme ještě 8letou labradorku Barču, je to miláček sídliště,snažila jsem se toho využít ale moc to nepomáhá,Barču hladí děti a ona se blaženě válí v trávě a malá se snaží utéct co nejdál.Přitom u Tos je dúležitá vyrovnanost.Za pár měsícu bude mít 50kg a co potom.Když jsme venku větší smečka je to o chlup lepší.Doma se malá chová normálně jako zdravé štěně.
Druhá otázka když štěně moc okusuje Barču múzu jí usměrnit(Barča je moc hodná a nechápu proč si nedělá pořádek sama?)
A poslední -od včerejška se Barča snaží prostě chová se k malé jak pes k háravé feně a snaží se jí nakrýt a já nevím co s tím. Díky za rady Evka

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 23:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Štěndo nejenom že můžete usměrnit, dokonce jako správný vůdce smečky musíte :wink: když se vám bude zdát, že starší čubu už moc otravuje, tak převeďtě její zájem na jinou činost

nakrejvat jí klidně nechte, pokud malou moc nevalchuje nebo se malá nebojí - pokud to bude přehánět, opět odveďte pozornost na něco jinýho

a co se týče strachu - máte jedinečnou šanci skvělé socializace a dostání jí z toho - v tuto sobotu je Free sobota (info v sekci " free soboty, Bowenovi masáže a jiné veřejné akce"), kde bude kolovat z ruky do ruky, od psa ke psu a náramě si to tam užijete obě dvě. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 07:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vybavte fenku hladkým koženým obojkem, pevným vodítkem a stavte se tu na free sobotu. Není rychlejší a spolehlivější způsob jak fenku dostat ze strachu, než vás naučit s ní správně pracovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 20:20 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Díky za odpovědi,škoda že to v sobotu nevýjde, nemáme auto a jak jsem se dívala na vlaky,tak i kdybychom vlakem ve 4ráno v Pelhřímově jsme asi v 10.30. Jsme z Kopřivnice a k vám nemáme moc dobré spojení. S naší malou jsme byli dnes na poli u lesa,takže klid a pohoda,žádné stresy.Zato Barča, začínám mít pocit že hraje divadlo a nevím jak na ni.Nechá se od malé okousávat a malá je jak pirana,tam se jí pověsí na ucho,kousne do břicha,a Barča bolestí zaknučí,podívá se na mě, ale nejde pryč, ani se neožene,jen stojí,při kousnutí do nohy upadne na zem a ukáže břicho a vleže se začne opatrně bránit.Nevím jestli jsem něco nezkazila já, nebo to na mě Barča hraje, ale musím pořád zasahovat já. Doma odvedu pozornost štěněte na něco jiného (ale nejsem doma pořád), venku malá Barču dost hustě loví a já jen řvu a trhám stopovačkou a zdá se mi, že všechno jen kazím.Kdyby malá trošku té odvahy co má při lovu Barčí projevovala pří procházce sídlištěm,bylo by to tak akorát . Nebo si Barča jen hraje na chudáka ????je pravda že rozmazlená je dost Prosím poradte nevím kdy bránit, kdy si nevšímat,kdy kárat a koho ????

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to nezjistíte, protože takhle po internetu to prostě nejde říct. Zbejvá jen osobní setkání. jinak píši vám sz (soukromou zprávu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2008 19:53 
Dobrý den,
před měsícem jsme si pořídili fenku Border kolie. Fenka je ze sedmi štěňat, byla poslední a také nejmenší a žili ve stodole ve smečce na statku mimo civilizaci. Předpokládám, že za dobu, co tam byla, přišla do kontaktu s minimem lidí a s žádnými předměty normálního života, natož s domácími předměty jako je flaška s pitím, vysavač, židle a tak podobně. Brali jsme si ji ve 3 a půl měsících a máme s ní zatím problémy kvůli jejímu strachu. Nela si zvykla na určitý okruh lidí doma a těch se nebojí, ale jakmile vyjdeme mezi lidi ven a nebo někdo přijde k nám, je konec. Bojí se všech lidí. Také se bojí aut nejen jedoucích ale i stojících. Jakmile vyjdeme na ulici, uši dozadu, ocas dolů a snaží se být neviditelná. Tenhle stav ale trvá pouze v rušnějším prostředí. Jakmile se dostaneme na louku, je v pohodě. Hned se stane strašně hravou, jak je Borderkám vlastní. Další problém je to, že nikdy nebyla v domácím prostředí a teď ji všechny věci, zvuky a předměty doma lekají. Flaška s pitím, židle, prudké dosednutí na zem....prostě je toho spousta. Od začátku si z ní snažím dělat v těchto situacích legraci, ale velké zlepšení nevidím. Prosím Vás o radu...Děkuji za odpověď,
Michaela Zimová


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2008 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Michaela Z. píše:
...ale velké zlepšení nevidím. Prosím Vás o radu...
Zavolejte mi ve všední dny dopoledne mezi 9.a 10.h. dopoledne, kdy jsem u svého diáře a můžeme si tak domluvit termín schůzky na nějaký všední den.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2008 19:12 
Děkuji Vám za odpověď. Určitě bych to viděla na osobní schůzku a to také z toho důvodu, že bych chtěla trošku více porozumět chování své Borderky. Nechám to ale až na dobu po svátcích. Měla bych ještě jednu otázku. Jak jsem psala, naše Borderka doma vzala a nebojí se asi pěti lidí ale šíleným způsobem se bojí mé babičky a dědy. Myslíte, že byste mi mohl dát radu, jak to alespoň trošku zlepšit i po internetu? Nevím totiž, čím by to mohlo být. Venku se sice lidí bojí, ale po určité době je k sobě na chvilku pustí. To samé doma. Návštěvy alespoň respektuje a neschovává se do nejzazšího koutu, ale jakmile přijde do místnosti babičk a nebo děda stáhne ocas, uši dozadu a už ji nevidíme. Tohle je jen jeden problém z mnoha, ale teď přes Vánoce budeme všichni spolu, tak jsem jen chtěla vědět, jestli by se to nedalo zlepšit. Děkuji, a po Vánocích bych se s Vámi určitě chtěla spojit, protože bych chtěla vědět, v čem spočívá strach naší Nely.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 10:32 
Dobrý den, chování mé Borderky se už podstatně změnilo a je to lepší a lepší, takže to chce asi více času. Co se ale nelepší, je její strach z babičky a dědy. Jsou to jediní lidé, které k sobě nepustí, schová se před nima a nevyleze a kontroluje každý jejich krok. Už nevím, jak bych to měla řešit. Poradíte?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 17:49 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nechci radit za nikoho, ale pokud se vám to nedaří nijak řešit, bylo by ideální naložit babičku, dědu a psa do auta a vzít je na výlet na Vlčáry. :oops: Chápu, že to není nic jednoduchého kór možná v babičky a dědy věku, ale určitě by se to vyplatilo jim i pejskovi. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 20:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Michaelo, pokud jste z Čenčic u Loun, tak ta cesta netrvá nijak dlouho. Jak píše Dzedzy, naložte všechny tři :wink: a jeďtě na Vlčáry.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese?
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:10 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
máme doma 8 měsíční fenku zlatého retrívra. Moc hodná, docela poslouchá, lidi má ráda. Velice rádi s ní jezdíme na výlety hlavně po horách. Kde jsme bohužel nemůžeme mít bez vodítka (normálně na vycházkách běhá kolem nás), protože vyjíždí po lidech, kterí mají na sobě něco nezvyklého (velký batoh, běžky, hole, sněžnice)nekousne, ale agresivně vyjíždí, šklebí se. Myslím si, že jí nevadí ti lidé (ve městě toto nedělá) ale ty nezvyklé velké věci. Moc ráda bych ji pustila a užívala si výletu, ale nelze jelikož se bojím jestli se nekde neobjevi "ten divny" turista s těmi velkými věcmi:-) Dokážete poradit co s tím? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese?
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Míša píše:
Dobrý den,
máme doma 8 měsíční fenku zlatého retrívra...

Tipuji že to nebude agrese skutečná, ale strachová. Fenka se prostě těch "divných" lidí bojí a preventivně je zahání aby náhodou nesežrali oni ji. Zadejte si do vyhledávače strach, strachová agrese a pročtěte si zejména červeně psané příspěvky.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:31 
Dobry vecer.aj ja mam problem z leonom.je to bordeauxska doga.uz som pisal mail p.Desensky.asi ste nemal cas.to nevadi.neviem ci mozem zavolat vam a dohodnut stretnutie,lebo leon je nemocny.kupil som ho v 3mesiacoch od Pribrami.v 6mesiacoch prestal zravat,zvracal a ledva chodil.od malicka bol bojazlivi.myslel som ze to prejde.v Ceskych Budejoviciach povedali ze to je leukemia a poslali ma do Prahy.po tych vsetkych vysetreniach sa boji uplne vsetkeho.povedali ze ma minimum cervenych krviniek,biele mu ich nicia.tak ma prednison a ranisan.je na tom lepsie po 10mes.len kazdy den zvracia.o tom strachu.je to hrozne.nevie sa mi pozret do oci.ked je vonku tak skusam povzdvihnut jeho sebavedomie tym ze si nevsimam jeho strach.normalne sa s nim bavim.nerobim tutuli atd.ako mna by v zivote neubranil.zdrhol by prvy.raz som skusal lumpik.hrozne.pokandil sa.ked je v kotci a niekdo pride za nim.napr moj kamarat.lahne a roztrase sa ako osika.co s tim?teraz idem na vysetrenie krvi do Prahy.doktorka povedala ze tie lieky bere uz moc dlho,ale bez nich nevydrzi.tak uvidim co dalej.ale urcite ho nechcem stratit.budem bojovat do konca


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Ustrašený pes
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 07:27 
Dobrý den, mám problém se svým dvouletým psem. Je to kříženec a už od malička se strašně moc bojí jak lidí, který nezná, tak i psů. Ale asi tak před měsícem byl na chatě s rodičy a malý synovec jezdil na bobech a málem ho přejel. Máma měla na něm poslední dotek, protože ho odstrčila, aby mu synovec nezlomil vaz. Bohužel mu narazil na zadní nohu, kterou měl naraženou. Od tý doby se mámy strašně moc bojí a strachy na ní vrčí (ale nekouše) a když k ní má jít, tak se klepe, sklopí uši a jde velice opatrně k ní. Už nevíme co s tím máme dělat, protože se to nezlepšilo. Pak je z toho tak "vynervovaný" a tak bojácný, že se bojí jít i k ostatním a radši si zaleze někam do klidu. Už nevíme co s tím. Mohly byste mi prosím poradit. Děkuji mockrát Pecharová.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese?
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Míša píše:
Dobrý den,
máme doma 8 měsíční fenku zlatého retrívra...

Sežeň si někde nějaké odložené batohy nebo něco, čeho se bojí a vezmi si to domů, postav to do předsíně nebo do obýváká a tvař se, že je to naprosto normálka. Nech jí, aby si to očuchávala, klidně jí do toho nebo k tomu postupně dej třeba hračku nebo něco takového. Nech členy rodiny, aby si brali batoh na záda, hráli si s hůlkami a tak dále, postupně do toho zapoj známé. Když jste na horách, může to být také tím, že lidé na lyžích nebo bruslích se pohybují jiným, pro ni neznámým způsobem, na který si musí zvyknout a seznámit se s tím. To bude chtít čas a pár kamarádů, kteří budou ochotni dělat "figuranty". Přečti si téma o strachu. A začni pracovat na spolehlivém přivolání na první povel, od čehokoli, teda i od "divných turistů".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ustrašený pes
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 19:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Leny20 píše:
Dobrý den, mám problém se svým dvouletým psem...

Nahoře na stránce je můj telefon.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach, neduvera- obranou je agrese
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 09:37 
Zdravim pana Desenskeho,
mam maly dotaz. Mam psa cca 1 rok stary, asi 20 kilo - je z utulku, kam byl privezen asi ve trech mesicich policajtama, je to krizenec stred. knirace a mozna nakeho loveckeho psa - nedokazu posoudit. Je u nas asi pul roku, bohuzel, ale ma neustale strach z neceho a brani se agresí - hodne casto se chouli v koute a je nepristupny. Spoustu vecem, ktere myslime, ze by ho mohly drazdit, se vyhybame. Stava se, ze pokud ho oslovime, najednou se zapre, nahrbi a z niceho nic zacne vrcet a obcas i vyjede, nekdy se pocura - neni to tak pokazde. Je pomerne dost veci u neho, se kteryma si nedokazeme poradit. Je videt, ze je neustale ve strehu. Urcite bych Vas rada navstivila pokud to bude nak mozne, chtela bych mu pomoc ziskat duveru a klid, tak i vratit moji duveru v neho, protoze je to skvelej pes jinak - parkrat uz me teda kousl, takze k te neduvere urcite uz prispiva i muj obcasny strach.
Moc diky za odpoved,

hezky den

Dagmar


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 11:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V tomto případě by bylo skutečně nejlepší s ním přijet. Kdy se mi dá zavolat, máte nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 15:41 
Moc diky za odpoved a urcite vam zavolam. Dagmar


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 10:56 
Dobrý den pane Desenský,
psala jsem Vám, že se chování mé Borderky zlepšilo, ale i přes vytrvalou snahu odstraňovat její strach se nám to nepovedlo úplně. Povedlo se nám toho už dost, ale jelikož vidím, jak se chová na rušných místech ve městě a hlavně mezi větší koncentrací lidí, myslím si, že naše dílčí úspěchy v odstraňování jejího strachu nejsou skoro k ničemu. Dřive se bála aut, lidí, mechanických věcí, hlasitých zvuků, no prostě skoro všeho. Dneska už se nebojí aut, lidí se nebojí na kraji města, na polích, loukách a u našeho domu. No nebojí...projde kolem nich, chce jim očuchat nohy, ale jakmile si ji chce někdo pohladit utíká. Hlasité zvuky jsou taky v pohodě, ale opět jen na málo rušných místech. Jakmile s ní jdu ale do města, je konec. Přijdu si, jak kdybych ji měla první den a jako kdyby se bála všeho. Strašně se třese, na vodítku nejde, to ji táhnu ve vzduchu až se dáví, ocas stažený tak, že ho ani není vidět. Dřive se ve městě takhle netřásla, i když se bála taky strašně. No a pak je tu ještě problém můj děda, před kterým má stejné reakce jako ve městě. Strašně se klepe, ocas stažený a přijde mi, jako kdyby nikoho nevnímala. Já jsem se snažila to všechno dělat tak, jak tu píšete, ale nejde to. Legrace nepomáhá, prostě mě nevnímá. Když ji přitahuju k cizím lidem, aby si ji pohladili, tak to taky nemá žádný účinek. Asi bude opravdu návštěva u Vás jediné řešení. Myslíte, že byste mi k tomu mohl něco napsat a nebo si mám rovnou zavolat?
Děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 11:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejlepší je zavolat a přijet

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Michaelo dovolím si reagovat na něco z tvého příspěvku . Když píšeš, že ji bereš do města, že vám nepomáhá, že je to legrace, zkus být prostě jen suveréní. Myslím, že to nemusí být za každou cenu legrace, protože pokud o tom nejsi 100%přesvědčena, tak to ten pes stejně pozná. Já jsem se svou bázlivou čubinou taky tak postupovala. Tak jak tu radí pan Desenský, představovala jsem si na druhým konci vodítka pekně jdoucí veselou čubís a prostě jsem jakoby neviděla, to že je tam někdo kdo je podělanej strachy. Když už byla moc v křeči a přiškrcená, zastavila jsem, aby to chvíli vydýchala. Jak se ti přiškrtí na obojku, tak má málo kyslíku a opravdu tě přestane vnímat. A k cizím lidem ji na hlazení nepřitahuj. Posaď si ji, dřepni si za ni, tak aby nemohla vycouvat a zajsti aby prostě před tím kontaktem neutekla a pak ať ji někdo hladí. Nechláchol ji a přátelsky a klidným hlasem konverzuj s tím člověkem, který by se jí ale neměl dívat do očí.

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 23:47 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Proč považujete za nutné, aby ji v tomto stadiu hladili cizí lidé ?

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 17:36 
Já to za nutné nepovažuji, ale chci, aby se lidí přestala bát a můžu toho docílit tehdy, když zjistí, že ji nic neudělají. Pro mě není důležité to, aby si ji každý mohl hladit, ale to, aby mi před lidmi nezačala vyšilovat, klepat se atd.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Michaela Z. píše:
Já jsem se snažila to všechno dělat tak, jak tu píšete, ale nejde to.


Michaela asi si sa naozaj snažila robiť to, čo sa píše, ale otázka je, ako.

Join píše:
Posaď si ji, dřepni si za ni, tak aby nemohla vycouvat a zajsti aby prostě před tím kontaktem neutekla a pak ať ji někdo hladí. Nechláchol ji a přátelsky a klidným hlasem konverzuj s tím člověkem, který by se jí ale neměl dívat do očí.


Join tento postup nemusí byť zlý, za okolností, že práve tú atmosféru, ktorá tam má byť, do toho ten človek vie preniesť. Ak to nevie, hodí si psa do problému ešte hlbšie. To je dôvod, prečo dal Rudo tak stručnú odpoveď.

Michaela Z. píše:
Já to za nutné nepovažuji, ale chci, aby se lidí přestala bát a můžu toho docílit tehdy, když zjistí, že ji nic neudělají.


To môže zistiť aj tak, že tí ľudia jednoducho naozaj neurobia nič, že ju nikto nebude kontaktovať. Ak zvládne toto, môže sa ísť na zložitejšie situácie. Ako vidíš, nie si schopná posúdiť, ktorý postup by bol lepší, tak prečo jednoducho nezavoláš?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Michaelo,
podle tvého popisu tam nejmíň jedna chyba je. Netahej jí k lidem, to jí stresuje opravdu hodně. Je možné tenhle strach odstranit, ale nedá se to popsat na netu, je potřeba to předvést a ukázat ti případné chyby. Zavolej Rudovi a domluv si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skutečně chcete vyřešit Strach ze všeho?
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 10:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Při této formě zvykání si na zdroj svého strachu se dá udělat hromady hrubých chyb, které to celé ještě více zhorší, z toho důvodu to učím raději osobně. Včera v Plumlově tam jedni lidé chtěli podobným způsobem zvykat jednu malou fenku na kontakt s lidmi a udělali to hned na začátku dost špatně, takže se fenka v momentě začala ještě více bát. V okamžiku, kdy jsem se do toho vložil a začal ty lidi detailněji učit, jak se to dělá, docílili jsme toho, že si ta fenka začala rychle zvykat, že to není zase až tak hrozné, když jsou okolo lidé a navíc když si na ni občas někdo z nich sáhne, aby si ji pohladil. Podstatné je přesně vědět, jak na tom ten daný pes v daný okamžik je, kolik snese, také kam až si nás pustí a kam už ne a tuto hranici pomaloučku posouvat do ztracena, až žádné hranice takřka nebudou.

Pracovat se strachem psů je obrovská "alchymie", kde člověk musí naprosto precizně sledovat reakce psa, hlídat si ty své včetně pocitů a s naprostou přesností dopředu vědět, co jaký detail působení udělá s tím, že tam nesmí být nežádoucí efekty, při nichž se musí ihned trochu ubrat a směrovat to tak, aby pes pořád věděl, co se děje a nebyl z toho příliš vykolejený. Výsledkem totiž je, aby to, co s tím psem děláme, toho psa bavilo a sám to nakonec chtěl. Ne docílit toho, aby to jen otráveně "přežil".
Kdo neví, jak tohle "uhrát", neměl by se do toho sám pouštět, aby nenadělal více škody než užitku. Především z tohoto důvodu budu pořád tvrdit, ať mi raději zavoláte, nebo mi dáte možnost vám to předvést. Jestliže se mi za ta léta, co se psy dělám, někdy nepodařilo dát dohromady nějakého agresora, který se k lidem otočil zády, tak ze strachu jsem dostal naprosto všechny psy, u kterých jsem se do toho pustil a kde jsem měl možnost dotáhnout to do konce. A navíc mne právě tahle práce se psy děsně baví.

Jednu věc jste u mne asi ještě nepochopili. Tady na netu nejsem moc "ukecanej", ale se psy si pokecám osobně velice rád. Nevím, jakou formou vám tu mám ještě vzkázat to, co jsem vám napsal do své knihy, co je u mne na hlavní stránce webu v mém profilu, co vám tu mezi řádky píši už několik let...
Také jsem měl kdysi dávno i strachové fóbie, proto dokáži vidět přesně to, co vidí a prožívají ti psi, se kterými jsme na stejné vlně. Kdysi dávno jsem se z toho všeho i díky psům dostal a tak ty psy z toho rovněž umím dostat. Jestliže se neumíte vžít do kůže svého psa se vším všudy, jen těžko můžete vědět, jak ho z čehokoli dostat. Já vám tu nabízím možnost je pochopit, ukázat vám směr a úhel jejich uvažování, nahlédnout vám do jejich světa, abyste pochopili, proč je tam, kde právě je a tím pádem ho umět dostat na tu správnou cestu. Proč to těm psům tolik komplikujete, že zrovna tohle, čemu vy nerozumíte, tu chcete řešit po internetu tak, že jednáte o psu bez něho, se svým zkresleným úhlem pohledu a po mně chcete, abych věřil tomu, že máte pravdu v tom co tu popisujete a že víte, kde má váš pes skutečně problém z toho, co jste mi o něm napsali. Jestliže se vám pes něčeho bojí a navíc dlouho, znamená to totiž jenom jedno. Nerozumíte tomu, co vám ten pes říká, tak z jakého důvodu mu neumožníte tu jedinou maličkost, aby to řekl mně, já pak vám a nakonec se spolu budete moci konečně domluvit, když už vám to tady věčně nabízím. Jakmile se mi tu totiž někdo zmíní, proč tahle poradna vlastně funguje, když každá má druhá odpověď zní, "zavolejte mi anebo přijeďte", měli byste tomu rozumět tak, že to není proto, že vám nebo vašim psům nechci pomoci. Naopak. Jen chci slyšet názor toho vašeho psa, ne ten váš zkreslený. Tahle část poradny je tu mimo jiné pro vaši orientaci v tom, abyste věděli, na co se mne ptát, když už mi zavoláte, nebo za mnou se psem přijedete a hlavně abyste věděli, co po svém psu vlastně konkrétně chcete.

Jestli si myslíte, že vás pošlu někam, když mi zavoláte, že chcete přijet s bázlivým psem, abychom ho společně dali dohromady, tak to jste na omylu. Práce mám sice dost, ale ne tolik, abych si na pomoc vašim psům neudělal čas.

I když to v textech tady na poradně není moc zřejmé, jelikož ne všechno se dá pochopiteně prezentovat, napíši vám něco k zamyšlení, nebo pro některé jedince k dalším pomluvám.
Nevím, zda je to pro většinu z vás pochopitelné, ale už hezkou řádku let nepracuji se psy metodikou postavenou na vodítku a povelech, ale moje skutečná práce se psy spočívá v tom, že pracuji na bázi vyvolání určitých konkrétních pocitů, kterými je pes mnohem lépe ovlivnitelný a člověk vůči psům absolutně perfektně pochopitelný, jen u toho mám občas vodítko nebo povel. To, co vám tady odpovídám na dotazy, je postavené na tom, abyste věděli, co se psem dělat mechanicky, tedy co dělat s rukama. Jak se u toho tvářit, co procítit a jak ten daný pocit na psa přenést, to už tady popsat bohužel neumím, jelikož to dost dobře nejde. Na netu vás mohu naučit detaily, kam a jak na psa správně sáhnout, jednomu to bude příjemné, druhý se vám při tom stejném ožene po ruce. To je prostě variabilita povah a způsobů myšlení psů. Proto je zbytečné se zde tímto zatěžovat, kdy sem nepíši pro vás experimentální teorie, ačkoli znám veškeré kontaktní zóny psů, jež vyvolají u psa pocit štěstí a blaha a jiné zase třeba úzkost až strach. Lidé, kteří mne znají dlouho osobně, ale i ti, co se umí dobře dívat, když dělám se psy, už poznali, že když si pohladím psa já a když si pohladí psa kdokoli jiný, dějí se dvě různé věci. Dokonce se toho psa mnohdy nemusím ani dotknout, aby se "něco" začalo dít, něco co je prostě jinak. Je to stejné jako to, když vám někdo stiskne při pozdravu ruku. Podaná ruka se dá stisknout pevně a přátelsky, mdle jakoby patolízalsky, pak nejistě s obavami, ale i agresivně a nepřátelsky... To je také jenom práce s pocity při dotyku, jenže u lidí.
Když si poprvé vezmu packu psa, obvykle se mi ji bázlivý pes snaží nejprve vytrhnout. Když si však beru tu stejnou packu podruhé, pes už přesně ví, že ten pocit, který to v něm předtím vyvolalo, není nepříjemný, jen jiný. Takhle tady učím některé lidi pracovat se svými psy, když o to ti lidé stojí. Navíc mám silné vlastní energie a když lidé hodně chtějí, naučím je, zesílit ty své a mít je pod kontrolou.
Hodně z vás tady se bojí o něčem takovém mluvit, proto se tím nezabývám po internetu. Několik z vás zde se zkusilo se mnou hádat a dokonce i vyvolat jistou formu nenávisti (také je to jen pocit), záměrně nebudu jmenovat, ale jsou to přesně ti lidé, co se bojí i svých vlastních pocitů a schovávají je za své ego, abych si náhodou někdo nevšiml, jací jsou ve skutečnosti. Možná to zní až neuvěřitelně, ale miluji všechno a všechny, i své oponenty, tedy i ty, kteří se staví do pozice jakých si nepřátel, a jsem vždy nesmírně rád, když se s nimi mohu osobně setkat, vypít si spolu s nimi kávu nebo čaj a nakonec se prostřednictvím svých psů dostaneme k tomu, že nejsme od sebe tak moc odlišní. Byl jsem také takový, schovával jsem svou realitu za iluze ega. Dnes učím kokokoli, kdo o to projeví enormní zájem, s tímto pracovat. A věřte tomu nebo ne, ten kdo zvládá sám sebe, perfektně zvládá i to, co je na něm hierarchicky závislé, tedy především své psy. A to se nebavíme třeba o přivolání na houknutý povel, na míček nebo na piškotek, ale o přivolání na ten správný pocit, kdy máte psa kdekoli daleko a může být schovaný za jakoukoli překážkou.
Vězte, že ten kdo se bojí sám sebe, nemůže mít v pohodě ani svého psa, protože ta zdánlivá pohoda, která je vidět jen navenek, je jen relativní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
=D> Rudo díky za včerejší free sobotu a díky za tato slova,je naprosto jasné,že jdou od srdíčka

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Michaela Z. píše:

Dneska už se nebojí aut, lidí se nebojí na kraji města, na polích, loukách a u našeho domu. No nebojí...projde kolem nich, chce jim očuchat nohy, ale jakmile si ji chce někdo pohladit utíká.


Z této věty jsem to pochopila tak, že z lidí, kromě dědy, nemá hysterický záchvat, tak proto jsem psala, že pokud hladit, tak netahat k lidem, ale sednout si za ni atd.. Příště se zdržím komentáře :oops: , protože je fakt, že něco jinýho je to co člověk píše a něco jinýho je ta skutečná situace a asi nemá smysl něco říkat, když to člověk nevidí na vlastní oči. Myslela jsem to dobře a chtěla jsem Michaele poradit. :?

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 09:31 
Offline

Registrován: sob 27. zář. 2008 21:03
Příspěvky: 36
Bydliště: Poprad-SR
Chcela by som sa s vami podeliť o naše "skúsenosti" so strachom. Naša Molly tiež borderka keď sme si ju priniesli domov 7týždňovú sa bála absolutne všetkého. Asi len mňa nie :-) Postupne, trpezlivo doslova krok za krokom sme jej "strachy a obavy" odstraňovali asi 5 mesiacov. Mnohokrát to bolo ťažké ale trpezlivosťou sme to zvládli pomerne dobre. Ešte nám ostáva obava z ľudí na lúke, ale verím, že vyriešime aj to! Veľmi nám pomohli aj na našom cvičáku, kde dochádzame od jej 7 mesiacov. Na základe jej povahy jej ušili výcvik doslova na mieru. Pri jej výchove a výcviku nám pomohla hlavne v meste halti ohlávka. Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 09:28 
Tak za těch pár dní co máme štěňáka doma jsme zjistili, že má strach když je na zemi. To se schovává do koutu, pokud nesedím přímo na zemi a nemůže se tulit ke mě. Jakmile si sednu za židli nebo se postavím tak se okamžitě běží schovat. Nebo prostě chodí kolečka po kuchyni pod stolem.

Na chodbu nevleze vůbec, tam jsou činčily a z těch má hrůzu. Když se náhodou překoná tak maximálně přeběhne do ložnice.

Když je v posteli je z něj najednou hravé štěně co lítá po posteli, kouše plyšáky a je hravé. Dokonce i žrádlo když má na zemi tak jen trošku pokouše, ale včera jsem mu zkusila dát misku na postel a to rychle snědl všechno z misky.

Povely zvládnuté zatím nemáme, na jméno už reaguje docela dobře. Máme ho dama teprve 3 dny. Myslíte, že mu máme dát čas? Nebo ho něják "donutit" se nebát? Nechci ho krmit na posteli :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě. 2009 17:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Čas mu nedávajte, pomôžte mu s tým hneď, inak sa len upevní to schovávanie. Poznala som fenku, ktorá sa nedokázala presúvať po byte inak, ako po kreslách, posteliach a gaučoch, jedine tieto miesta boli pre ňu bezpečné. Dôvody ma nezaujímali, ukázala som jej, že bezpečné je to aj inde. Pohodová atmosféra, prirodzené a rozhodné správanie, ukázať, že strach ani ju ani mňa nebude ovládať, že ho zvládneme. Žiadne prosenie, aby vyšla na svetlo sveta, pomôcť vodítkom, nestriedať možnosť schovávať sa s tým, že sa psovi zabráni schovať sa. Argumenty musia byť dostatočne zrozumiteľné a silné, teda psovi primerané. Dúležitá je dôslednosť. Tú primeranosť ľudia bez skúseností väčšinou odhadnúť nedokážu, preto odporúčam osobnú konzultáciu. Odporúčam prečítať Rudove slová o pár príspevkov vyššie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 10:39 
Takže na postel, křesla atd ho pouštět co nejmíň, jinak si s ním hrát na zemi. Když ho vezmu třeba na chodbu tak se jenom třese. Doufám, že z toho nebude mít trauma :oops:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 12:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Aeteria to je práve o tom odhade, nie čo najmenej, nech tam kľudne ide, ak sa tam pred niečím neschováva... To nie je na opis v poradni.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Ahoj,jsem tu nová a jak to tady pročítám, pochopila jsem, že nemáme správnej přístup k naší fence :roll: . Jedná se o čivavu, 18 měs. Je od mala strašně bázlivá, více než je u těhle prcků běžné. Bohužel jsme jí asi dostatečně nesocializovali, moc jsme s ní nechodili mezi psy a lidi, a teď se všeho bojí. Nesnáší psy, agresivně vyjíždí na velká plemena (více než na malé psy), štěká tak zuřivě až je zažene, dělá výpady. Bojí se štěňat, lidí, listí co letí po ulici, dětí, prostě všecho. Tady se řeší hlavně velcí psi, mohl byste mi přesto někdo poradit? Jsou tu někde třeba články - základní návod, jak porozumět svému psu, jak správně postupovat v určitých situacích? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 21:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tato problematika je shrnuta v mé knize.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Napadlo mě to, jak jsem si tu večer pročítala ještě web. Už jí mám objednanou :-)

Do kdy pořádáte free soboty? (i v zimě?) ty dva termíny, co jsou vypsané, bohužel nemůžu, ale s rodinou bysme k vám rádi přijeli. Jen nevím, jestli je to vhodné nechat na fríčko, když je Bára (čivava) tak bázlivá a vyjíždí na všechny psy. Asi by tam dost šílela, když se k ní chce nějaký pes přiblížit, začne šílet, namotává vodítko kolem nohou, no prostě stres a agrese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Bria: Jsi ve správné poradně, tady toho načteš spousty. Na freečko klidně přijeďte, s tímhle si Ruda poradí. Na pomalost internetu je nejlepčí rada pořídit si rychlejší internet nebo knihu, jak je psáno výše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
JirkaSi: jj, kniha už je na cestě :)

Těším se, až přijedeme nějakou sobotu, už jsem to oznámila manželovi, netvářil se moc nadšeně, proč bysme jezdili tak daleko, když Bára není nijak hrozný případ, bojí se jako všechny čivavy, tak proč to řešit a nafukovat, že je to zbytečný...ale já chci nasát tu atmosféru, seznámit se s novými lidičkami, pohladit si i jiné psy....a okoukat, jak se vlastně správně chovat.

Třeba první věc, kterou jsem si uvědomila až zde je, že když se Bára bála nějakého psa, začala jsem jí chlácholit a utěšovat. Nikdy by mě nenapadlo, že to má obrácený efekt a psa utvrzju v jeho strachu.

JirkaSi: koukám, že jsi z Prahy 3 Vinohrad - já taky. Co někdy vyvenčit hafany společně? Potřebovala bysem pro Báru kamaráda, jednoho nebo dva, na které by si zvykla, a pak bych s ní začala postupně chodit mezi více psů.Je to jen nápad...kdyby se našel někdo z mého okolí a chtělo se mu, to by bylo príma!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
mrkni do sekce cestovani a spolecne venceni, prazaci si tam spolecne venceni domlouvaji casto :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. kvě. 2008 10:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Karlovarsko
Ahojky Všem. Před 4mi měsíci si žena pořídila pejska. Je to Tervueren a jelikož jsme nechtěly platit maximální částku která je za štěně opravdu nad naše možnosti, tak jsme pořídily ročního. Nemohly ho udat neb měl jako štěně zlomenou nohu. Je z chovné stanice.
Je to ale uzlíček nervů jakmile zvýším hlas tak jdou uši dolu a často se stane, že se pomočí. A to nemluvím na něj. Pokud chce kdokoli doma zabít mouchu plácačkou tak jedině pokud není přítomen jinak by se přerazil - utíká jako o život. Nikdo na něj doma nešáhl ve zlým úmyslu. Po čase se i trochu srovnal už ke mě nepřichází s vyceněnýma zubama, nemá důvod se bát. udělal jsem to na dobroty, když přišel vždy dostal ňamku. Přiběhne radostně. Poslušnost funguje, ale velmi opatrně neb by si propíchl břicho ocáskem. Pokud se k němu přiblíží figurant jde po něm né po hračce "pešku". Píšu jen základní problémy, je jich víc neb bych popsal moc stránek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 16:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
V prvom rade ho od zdroja jeho strachu nesmiete nechať utekať. Potrebuje spoznať, že sa báť nemusí. Pokiaľ nechcete, aby sa jeho strach a nesprávne reakcie prehlbovali, zabudnite na obrany a figuranta, vymeňte ich za hru a kamarátov. V starších príspevkoch sú pre vás užitočné informácie, treba čítať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. říj. 2009 12:03
Příspěvky: 7
Bydliště: Úsilné
Když jsem bydlela ještě u rodičů pořídily jsme si po smrti naší křženky husky křížence něm.ovčáka.Nemohla jsem na ní když šla na volno vůbec hlasitě zavolat.Ani podřep a piškotky nepomohly.Prostě vzala šmíra a tradá domu..tak jsem začala chodit na samonavíjecím vodítku a zapracovaly na přivolání,aby pochopila,že se mě bát nemusí a může v klidu přijít.Ted je to úplně v pohodě...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!