Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach venku
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2015 09:45 
Offline

Registrován: sob 09. kvě. 2015 09:40
Příspěvky: 1
Bydliště: Bystřice
Dobrý den, před 3 lety jsme si vzali fenku, která byla týraná, zavřená v garáži...zpočátku byla vystrašená-nevěděla, že lidi můžou být i hodní, ale vděčná za každou procházku ven, stav se postupně zlepšil, stal se z ní sebevědomý pes, který si s námi užíval každý výlet. Situace se změnila až v posledním roce, začal se u ní rozvíjet strach chodit ven, před barákem se vyčůrá a rychle domů, bolí se hluku, chodit mezi lidi (přitom dříve s námi běžně chodila do města, do restaurací..), hlasu dětí (v rodině, kde ji týrali bylo dítě a máme podezření, že se týrání také účastnilo). Jsem zoufalá, jsem aktivní člověk a chci, aby mohla chodit do přírody se mnou, ale bohužel pokud se někde objeví lidi a slyší hlasy, začne sebou škubat, mlátit o zem, chce utéct... Vyzkoušela jsem toho spoustu- bachovy kapky, přírodní antidepresiva, nepoužíváme škrtící obojek... Ještě uvedu, že fenka je na mě dost fixovaná, jsme spolu pořád, také trpí na falešnou březost. Původně jsme ji měli venku, ale teď už ji máme v bytě. Budu vděčná za každou radu, mám ji moc ráda a chtěla bych, aby byla šťastná..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach venku
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2015 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chyba bude v nesprávné metodice a vzájemné komunikaci, to však po netu nikdo nevyřešíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach venku
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2015 13:35 
Offline

Registrován: úte 12. kvě. 2015 15:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Přeji všem krásný Nový rok.
Máme roční BOC, kterou jsme si domů přivedli ve 3m. Bohužel jsme s manželem nebyli znalí a je zakoupená v obchodě, takže nevíme kdy byla odebrána atd.. Jedná se o velice hravou a submisivní fenečku, po 2 hárání.
Žijeme v cizině a velkoměstě. Velice se tady apeluje, aby pes nechodil ven, pokud nemá 3 vakcíny. Pro nás to ale znamenalo socializaci až ve 4 měsíci, což jsem nevydržela, protože štěně mělo strach i z manžela. S bafany si hrajeme, nikdy nebyl problém. Lidi umíme manipulovat s tapkou. Když cestujeme, zůstává v psím hotelu, kde se ji velice líbí a klidně by nás vyměnila. Používáme kožený obojek, nebo kšíry.

A ted k našemu problému. Fena je velice fixovaná na byt. Tam je nejštastnější. Pokud řeknu, že jdeme ven, vše je dobré. Avšak za branou to začne...Udělat potřebu a hned domů, úprkem. Blokuje při chůzi, pokud ví že se vracíme, tahá. Takže naše chůze na vodítku není chůze. Stále se otáčí a vše kontroluje, i když je prázdná ulice. Větší skupina lidí je absolutní katastrofa, nikam se nejde, dokud jsou na obzoru (zkusíme zapracovat na častějším hlazení od cizinců). Nejštastnější je, pokud se venku pracuje, to bychom ji mohli střílet u hlavy. Také je velice fixovaná na hračku. Venku frisbee, které musí mít přesnou polohu před hodem a přesné místo.
Nevím zda to půjde vyřešit po internetu, ale ráda bych poprosila o nějaké doporučení. Na freečko se opravdu nedostaneme.
Předem děkuji za veškeré rady. S pozdravem Michaela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach venku
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2016 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
O blokování na vodítku jsem zde už psal. Pokud si s tím přesto nebudete vědět rady, je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!