Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pokousání psa psem
PříspěvekNapsal: úte 18. úno. 2014 12:24 
Offline

Registrován: ned 16. úno. 2014 09:47
Příspěvky: 3
Bydliště: Všestary
Dobrý den,
prosím Vás o radu nebo co mám dělat, aby jsem měla doma pejska jako dříve.
Mám doma 3 hafany. První a nejstarší je kříženec malého münsterlandského ohaře a potom dva Srnčí pinče. Máme dům se zahradou a před 3 měsíci se k nám od sousedů dostaly 2 feny Stafordšírského teriéra. Semlela se tady rvačka, že nejstarší kříženec, zkolaboval. Jednoho pinče jsem stihla zavřít domů, ale druhý pinč (nejmladší fena) to odnesla nejvíce, málem to nepřežila.Nicméně toto byl obrovský spouštěč všech našich problémů. Problém vznikl u nejmladší feny Pinče. Dnes se bojí naprosto všeho a všech. Sousedy, když slyší a nedejbože ti psy doráží na náš plot. Upadá do stavu, kdy nevnímá nic okolo sebe a jen hystericky štěká, je velmi těžko odvolatelná, když jí odvolám, chce ihned domů, zašije se na svoje místo a i po hodině odmítá jít ven. Dokonce je tu i problém s tím, že i nás jeden čas docela odmítala, odmítala naše pohlazení. Vlastně to fungovalo tak, že se nažrala a chtěla ihned domů, cokoliv se kde šustlo, bylo pro ní depresivní. I přesto jsem se sní pokoušela pracovat, chodit na procházky, setkávat se s jinými lidmi a psi. Ale tam najednou problém nebyl. Očuchala si je a bez problémů na můj povel reagovala a šly jsme dál. Moje otázka zní, co děláme doma špatně? Co změnit, aby se tady tak nebála. Aby zase byla šťastná jako dříve.
Plot se sousedy je samozřejmě v řešení, ale to nemění nic na tom, že ty feny tam chodí a občas se na ten plot pověsí.

Děkuji moc za odpověď Odutová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousání psa psem
PříspěvekNapsal: stř 19. úno. 2014 14:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Se nedivte, když se stala ta událost, co se stala. Vy byste se taky doma necítila dobře, kdyby vás někdo napadl a odkázal do nemocnice. Necítila byste se doma v bezpečí. Nicméně stalo se. Teď je v první řadě nutné zabezpečit plot, tak aby k sousedům nebylo vidět a jejich feny se nemohly opět dostat k vám. A pak začít pracovat na znovuzískání důvěry. Nejlepší by byla osobní návštěva na Vlčárech, protože tohle se bude řešit velice obtížně a řešit to pokusem/omylem ... nic moc.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousání psa psem
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 16:12 
Offline

Registrován: ned 16. úno. 2014 09:47
Příspěvky: 3
Bydliště: Všestary
Dobrý den,
já se nedivím a ani jsem sem nepsala proto, aby mě někdo říkal, čemu se mám divit nebo ne. O plotě jsem taky psala a je v řešení. Jen žádám o radu jak postupovat, získat si důvěru, ano to chápu. Fenku jsem přestěhovala k nám domů, kde má svoje místečko a v podstatě tráví všechen čas s námi. Jen nevím co má plot společného s tím, že ty feny na ten plot neustále útočí. Je jedno jakej tam bude, prostě hold máme takový sousedy a s tím se musíme nějak vyrovnat a naši psi taky. Jen nevím jak na to. Bude tam plot, který by je měl udržet, aby nevnikly k nám na pozemek a neohrožovali nás.
Do Vlčár se snad tak nějak dostanu, tak jak to jen půjde ozvu se a přijedu.

Díky Odutová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousání psa psem
PříspěvekNapsal: pát 21. úno. 2014 16:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Plot má s tím společnýho docela dost, pokud bude "neprodyšný", je dost velká šance, že sousedovic psi, když nebudou vidět k vám, přestanou útočit, nebo alespoň nebudou v takový míře. A to je základ. Pokud se na Vlčáry nedostanete "hned", tak alespoň zavolejte, po telefonu toho vyřešíte víc. Toto je moc závažné, než abyste pochopila něco špatně a udělala něco jinak, tak jako jste špatně pochopila muj první příspěvek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!