Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: bázlivost - agresivita a uchovnění
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 16:13 
Dobrý den, koupila jsem si štěně NO, bohužel už od narození velice bázlivé. Po delší socializaci se mi podařilo že sice lidem nedůvěřuje, ale jde k nim. Nenechá se pohladit ani na sebe jinak šáhnout. Chci s ní jezdit na výstavy, ale tam musí být uvolněná. Ještě jeden problém. Poté co se začala méně bát tak jsem s ní začala chodit na obranu (chci ji vycvičit na uchovnění), ale začala mi vyjíždět na lidi. Podle mě je to v domění že jakmile bude dělat bubáka, všichni jí daj pokoj. A to se taky stává. Lidi začnou uhybat a v ní roste pocit že se jí všichni bojí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 19:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečti si tohle téma: http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... 8076#38076

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bázlivost - agresivita
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ktem obranam:

U takovehleho psa se to opravdu musi hodne umet, hlevne ze strany figuranta , jinak ji naucite akorat "zabijet zdroj sveho strachu"
Obrany s takovymhle psem musi byt vedeny naprosto ciste v loveckem modu s budovanim duvery ve figuranta, figurant musi byt partner nikoli protivnik jinak se s hodne zlou potazete. Bohuzel je malo figurantu co to umi a jeste min tech ktery jsou ochotni tohle dobre delat ono to totiz da vyrazne vic prace nez s "normalnim" psem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 19:51 
problém je v tom že nikdo z rodičů, sourozenců atd. bázlivý není


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
A ty znas vsechny sourozence sourozencu cca 10 generaci z5? Z toho jaky jsou jeho primi predci se neda vubec nic odhadovat. povaha se dedi genama maleho ucinku a rozhodne neplati ze odchov je takovy jako jsou rodice.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 19:57 
Mluvila jsem o tom s chovatelkou a ta neví o nikom bázlivim


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
mozna neni mozna vi. muze to byt geneticky podmineny muze to byt i nedostatecnou socilaizaci v dobe vtiskavani, nebo spatnou zkusenosti v tomhle obdobi. pricin muze byt spousta.

Ja osobne bych nejdriv resil duveru v lidi a na obrany bych se, minimalne do doby kdy bude zcela lhostejna k tomu ze si ji nekdo vsima, vybodnul. Neverim ze najdete figuranta ktery vam tu duveru udela pri obranach. Ne ze by to neslo jde to, ale jak jsem psal vyse malo kdo to umi a nikomu se do toho nechce, kazdej vas odbyde ze to stejne nema cenu.

PS: Doporucim vam zajet na Ovcary na socializaci psu je to idealni prostredi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bázlivost - agresivita
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
zuzka.ruzickova píše:
Dobrý den, koupila jsem si štěně NO, bohužel už od narození velice bázlivé. Po delší socializaci se mi podařilo že sice lidem nedůvěřuje, ale jde k nim. Nenechá se pohladit ani na sebe jinak šáhnout. Chci s ní jezdit na výstavy, ale tam musí být uvolněná. Ještě jeden problém. Poté co se začala méně bát tak jsem s ní začala chodit na obranu (chci ji vycvičit na uchovnění), ale začala mi vyjíždět na lidi. Podle mě je to v domění že jakmile bude dělat bubáka, všichni jí daj pokoj. A to se taky stává. Lidi začnou uhybat a v ní roste pocit že se jí všichni bojí.


Tvůj příspěvěk jsem četla bez nadsázky 4*, abych si byla jistá, že ho správně chápu. Pořád si tím ale nejsem vůbec jistá. Mám k tomu několik otázek.
- jak víš, že štěně je bázlivé od narození? Ty jsi ho od narození znala? Nebo ho znáš od té doby, co jste si jí vzali?
- proč chceš chovat na bázlivé feně?????
- informace od chovatelky bych nebrala příliš vážně, přece nečekáš, že bude sama shazovat svůj chov
- jak můžeš s bázlivkou cvičit obrany???? To vyjíždění na lidi jsou výsledkem strachu a nejistoty fenky a právě těch necitlivě dělaných obran

Podle toho, co popuješ, fenka není na chov vůbec vhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 22:18 
Mluvila jsem s poradkyní chovu a ta mi řekla že do chovu je vhodná. Potřebuju akorát poradit jak se víc zbavit bázlivosti.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. bře. 2007 22:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zuzka.ruzickova píše:
Mluvila jsem s poradkyní chovu a ta mi řekla že do chovu je vhodná. Potřebuju akorát poradit jak se víc zbavit bázlivosti.

A co ty sama si myslíš?Je dobré krýt takovou fenu?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 00:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
řekněme si to na rovinu - v žádném případě není vhodné na takovém jedinci chovat, ale to by z toho pak nebyly peníze!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 06:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
zuzka.ruzickova píše:
Mluvila jsem s poradkyní chovu a ta mi řekla že do chovu je vhodná. Potřebuju akorát poradit jak se víc zbavit bázlivosti.


Nezlob se, ale psu je tolik ze ma cenu chovat jen na zviratech ktery opravdu prokazou ze maji co pozitivniho do chovu dat. Je potreba naprosto tvrde selektovat jak ustrelky povahovy tak ustrelky zdravotni a tohle je povahovej ustrelek u pracovnigho psa velice nebezpecnej. Ja osobne bych nechoval na NO ktery by nemel slozeny trojkovy zkousky a do podminek chovnosti bych vratil povinnou dvojku. Uvedomujes si ze tim ze bazlivou fenu nakrejes nicis plemeno? Uvedomujes si ze tim pripravujes problemy naslednym majitelum a tim i tem odchovanym psum? Ale tohle te asi vubec nezajima.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 16:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
vobec nema zmysel nieco tej pani vysvetlovat... dalsi papierovy mnozitel

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
eliska takhle bych jí neodsuzovala, ikdyz chovat na opravdu bázlivé feně, která je býzlivá odmala je holej nemsysl a nevím jak vám PCH mohl říct že je to OK akorát tu bazlivost máte nějak odstranit.-/
opravdu si mylsíte že by to bylo dobře?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 17:22 
takže bez pomoci!!!!!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 17:23 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
eliska takhle bych jí neodsuzovala, ikdyz chovat na opravdu bázlivé feně, která je býzlivá odmala je holej nemsysl a nevím jak vám PCH mohl říct že je to OK akorát tu bazlivost máte nějak odstranit.-/
opravdu si mylsíte že by to bylo dobře?

Taky bych Zuzce dala šanci :wink: ,aby to pochopila.Nesmysl to je.PCH nebývá někdy takříkajíc úplně soudný :lol: ,zvlášť když se jedná třeba o jedince ,na kterém má různých důvodů osobní zájem.Taky proto jsou na tom NO tak jak jsou...Nejen proto teda.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 17:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zuzka.ruzickova píše:
takže bez pomoci!!!!!!!!!!!

Zuzko,pokud chceš radu jak zbavit čubís té bázlivosti,určitě se ti jí dostane,ale v souvislosti s uchovněním té fenky není asi velká ochota,to uznávám.Co zajet s ní za Desenským?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Nechápu jak může poradce chovu říci,že by fena byla vhodná do chovu...evidentně žádnou výstavu ani nemá(když se pisatelka teprve chystá) a výcvik také ne.Zrovna v NO je konkurence myslím dost velká i ve vyrovnaných zvířatech,tak proč chovat na bázlivkách.K původnímu dotazu:můj pes je z lidí "jen" nejistý,také od mala(tedy od doby kdy ho mám).Obranu s ním dělám přesto,že rizika znám.Figuranta jsem pečlivě vybírala aby opravdu zvyšoval jen sebevědomí psa a kořistnický pud(žádnou zlobu)Zároveň pracujeme i na vztahu k lidem(nechat se pohladit,pochovat)Obrany děláme už přes rok a vztah vůči lidem se nám k horšímu neprojevil.Na lidi mi nevyjíždí,naopak si s některými situacemi poradí lépe.Přesto myslím,že v takovéto situaci je velice důležité kvalitní přivolání...když už by se něco dělo,psa okamžitě rychle přivolat.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
evina píše:
Nechápu jak může poradce chovu říci,že by fena byla vhodná do chovu...evidentně žádnou výstavu ani nemá(když se pisatelka teprve chystá) a výcvik také ne.Zrovna v NO je konkurence myslím dost velká i ve vyrovnaných zvířatech,tak proč chovat na bázlivkách.


Protoze si pani mysli ze je velky chovatel a ze se maj mnozit i psi bez PP protoze ona je dokazala bez problemu prodat. ze vubec nevi co vlastne odchovala a nemuze vubec vedet jajky ty stenata budou a ze muzou byt velky problemy. Ze je pomerne velka pravdepodobnost ze odchov zkonci driv nebo pozdejc v utulku ji nezajima. To ze na bazlive fene bude odchovavat vrh a z pomerne velkou pravdepodobnosti zkomplikuje zivot majitelum jejich odchovu ji nezajima taky.

Citace:
K původnímu dotazu:můj pes je z lidí "jen" nejistý,také od mala(tedy od doby kdy ho mám).Obranu s ním dělám přesto,že rizika znám.Figuranta jsem pečlivě vybírala aby opravdu zvyšoval jen sebevědomí psa a kořistnický pud(žádnou zlobu)Zároveň pracujeme i na vztahu k lidem(nechat se pohladit,pochovat)Obrany děláme už přes rok a vztah vůči lidem se nám k horšímu neprojevil.Na lidi mi nevyjíždí,naopak si s některými situacemi poradí lépe.Přesto myslím,že v takovéto situaci je velice důležité kvalitní přivolání...když už by se něco dělo,psa okamžitě rychle přivolat.


evino ano mas samozrejme pravdu, ale ruku na srdce jak dlouho jsi figuranta jhledala a kolik znas figurantu co tohle umi a chtej delat? Prilis snadno se to nepovede na to aby se tenhle zpusob dal doporucovat plosne lidem kteri ani nevi jak to ma vypadat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Je to mysleny presne tak jak je to napsany mnozit psy bez dlouhodobeho chovatelskeho zameru bez znalosti genetiky a bez vyborne znalosti plemene je naprosta nezodpovednost a bezohlednost jak k tem psum tak jejich majitelum. Psu je vyrazne vic nez kolik je zajemcu kteri se o ne dokazou dobre postarat takze jakekoli mnozeni zvirat ktery neprokazou ze maji co do chovu dat a jsou prinosem pro plemeno je naprosta blbost.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: chovatel množitel
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
eliska píše:
vobec nema zmysel nieco tej pani vysvetlovat... dalsi papierovy mnozitel


Příjde mi otřesný, když tohle prohlásí poradkyně chovu u NO. Vypadá to tak, že si poradkyně chovu hlídá vlastní peníze a o plemeno jí vůbec nejde. Říká se, že lidé co prodávají pesy bez pp jsou množitelé a že pp je (jak mi řekl jeden známý) "záručák" na psa. I mezi pp je třeba vybírat a hlavně se neptat v klubech - zvláště když jich je několik a hádají se mezi sebou (nevím jestli je to u NO, ale jsou plemena, kde to tak je) Ch jo. :bee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Chce to osobni znalost plemene a dobre vybirat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zuzko, neber to jako osobní útoky. S bázlivostí tvojí fenky ti pomůže Ruda, určitě to zvládnete. To ale nic nemění na tom, že tvoje fenka není pro chov vhodná ani náhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Tchor píše:
Chce to osobni znalost plemene a dobre vybirat.

to jo počítám, že si za pár let koupím dalšího psa a už googluju-vyhledávám :wink: zdá se mi, že o genetice něco víš :idea: . Je možné, aby rodiče štěňátka byli příbuzní ( třeba vzdálení) a nebo v žádném případě do toho nejít? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Vsichni psi jsou ruzne vzdalene pribuzni. pokud nemas pribuznost bliz nez ve 5 generaci o nic nejde bliz uz to chce znat co po kterem psovi chodilo za vydy, ale i klady a proc vlastne chovatel do te pribuzenske sel. Neda se napsat ze je to spatne nebo dobre je to pripad od pripadu. Obecne ale plati ze cim mene pribuznosti tim lepe.

PS: jinak v genetice se skoro nevyznam na to jsou uplne jini odbornici ja vim jen naproste zaklady.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2007 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Zuzko byla jsem na tom před dvěma roky dost podobně. Přinesla jsem si domů 4 měsíční kolijku, která vyrůstala na vesnici a najednou přešla mezi lidi do města. Před lidmi uhýbala, když viděla kolem jet kolo, lehla si na záda strachy...bohužel jsem se v jistém věku taky nechala přesvědčit že její sebevědomí posílí obrany a pak jsem jí z hlavy dost dlouho vytloukala že když se jí něco nezdá, tak se to nemá kousnout. Tak jsme prošli bruslaře, cyklisty, skateboardisty, "divné" lidi - např ve vlajících pláštěnkách a další a další...
Kolie naštěstí snad kousnout neumí, spíš jen "štípne" a odskočí ale i tak to bylo dost nepříjemné, naštěstí vždy zůstalo jen u nedokonaného pokusu a nepříjemného pocitu...

Radila bych ti na obrany hezky rychle zapomenout a věnuj se feně, hodně jí socializuj, přivykej a u cizích lidí (a zvlášť dětí!!!) jí zvykej na to že od nich může čekat spíš jen to dobré než to zlé. Ať jí cpou piškoty, házejí míček pokud ráda aportuje a nejlépe vůbec ničím jí nerozčilují. Všechno řeš s nadhledem a v klidu. Myslím že vzhledem k jejímu věku máte velkou šanci vše urovnat.

Moje Kuli je dnes protřelý výstavní bijec, zkušený vlakový i autobusový cestovatel, pokud se jí něco nezdá, řeší to tím že "jde od toho", nemá problémy s lidmi ani psy, nechá se v klidu prosahat, cizí člověk jí může vlézt až do huby aby ukázala zuby - ale raději jí přesto nenechám hrát nějaké vzrušivé hry na honičku nebo "míčkovanou" s lidmi které dobře nezná, co kdyby jí "přecvaklo", že...:)

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bázlivost - agresivita a uchovnění
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 20:50 
Offline

Registrován: ned 06. čer. 2010 10:55
Příspěvky: 1
Bydliště: MLADA bOLEŠSLAV
mám stejny problem se psem.Nejprve se všech lidí bála ,a zničeho nic začla na lidi utočit a štěkat.volala jsem Desenskemu ,ale ten mi nepomohl.Ted to dělám následovně ..když naproti me jde nějaky člověk,tak na něj zavolám a popúrosím ho aby se na psa vubec nedival a šel klidně dál,a funguje to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bázlivost - agresivita a uchovnění
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nefunguje to, tvoje čubina se jich bojí dál a pořád si myslí, že musí. Zavolej ještě jednou a domluv si konzultaci. Radu po telefonu ušitou na míru tvému pejskovi a tobě nedostaneš nikde. To chce osobní návštěvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bázlivost - agresivita a uchovnění
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 02:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Popisovaným způsobem izoluješ psa od lidí, což není náprava ale obcházení problému. Čím déle je pes ve stresu ze svého strachu, tím hůře zvládne přímou konfrontaci se strachem jako takovým, když se s ním setká zpříma. Jednou se dostaneš do situace, kdy nebudeš mít šanci "bubáka" obejít a to prověří tvou důvěru a respekt u psa. Věř, že tě to hodně vykolejí a pes si toho všimne mnohem dřív, než ty sama. Pak bude problém slabý výraz pro to, co nastane.
Jestli máš pocit, že jsem ti po telefonu nepomohl, pak je to proto, že odbourání strachu je o lidech, ne o psech. A já tebe, ani tvůj styl komunikace se psem neznám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!