Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 23:01 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 11:56
Příspěvky: 3
Bydliště: SR
Dobrý deň. Ja mám problém s mojím 1,5 ročným westíkom. Keď bol šteniatko, tak mal rád všetkých ľudí, pripadal mi dosť submisívny, každému sa hneď vyvalil a nechal sa hladkať. A aj teraz sa takto správa ku nám, stále nás chodí oblizovať a vyvaľuje sa nám, proste si stále vyžaduje fyzický kontakt. Ale čo sa týka cudzích ľudí, tak asi v 5 mesiacoch začal do nich poštekávať, vtedy bol ešte maličký a milučký, takže keď sa mu niekto prihovoril tak s tým za chvíľu prestal a už sa aj cudziemu tešil a oblizoval. No ale ako rástol, tak sa nám ľudia prestali prihovárať a už nemal toľko možností kontaktu s ľuďmi. A dokonca máme u nás v bytovke ľudí, ktorí sa ho viac-menej boja. Neviem, či to začal využívať, že sa ho ľudia boja, ale teraz keď sa mu niekto prihovorí, tak najprv vrtí chvostom a keď ho chce niekto pohladkať, tak začne štekať a skákať do neho... Chvost niekedy stiahne a inokedy ho má hore. Okoloidúcich na prechádzke si nevšíma, prípadne si ich ide oňuchať, ale keď niekde postávame a niekto sa vyberie okolo, tak striehne a šteká... Záhadou je pre mňa, že doma je úplný maznáčik, aj ku známym a rodine sa správa až príliš priateľsky. Je jedno či ich nevidí mesiac alebo pol roka, on si ich proste pamätá... Niekedy neviem, čo môžem od neho očakávať, keďže je doma taký maznák a vonku ho vôbec nespoznávam. Vopred ďakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 05:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když si po sobě přečteš znovu svůj příspěvek, najdeš tam i odpověď na svoji otázku. Podle popisovaného vývoje jste vy, lidé, nikdy neřídili situaci ani jeho chování ani chování jeho okolí. Neměl tolik možností kontaktů s lidmi? Copak se nedalo někomu ho přímo vnutit na pohlazení, na socializaci? On pak začal dělat tohle a začal dělat tamto - co vy na to? Vypadá to, že to mělo volný průběh. Takže začal řídit situaci sám, protože mu nic jiného nezbylo.
To, jak se chová doma vůbec nevylučuje to, jak se chová venku. On si prostě myslí, že musí. Měli byste převzít iniciativu a vy začít rozhodovat o tom, co se bude dít, jak on se bude chovat. Ne naopak. Měl by dělat jen to, co chcete vy a nic víc, ne abyste vy se přizpůsobovali tomu, jak se chová on. Než s touhle změnou začnete, domluvte si konzultaci na Vlčárech, abyste viděli v reálu ten správný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 06:16 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 11:56
Příspěvky: 3
Bydliště: SR
Ešte by som sa chcela spýtať, či ho mám aj napriek tomu čo robí nejako spacifikovať a nechať pohladkať alebo mám radšej nejak odviezť jeho pozornosť skôr ako začne štekať? Ja niekedy neviem odhadnúť jeho reakciu, keďže niekedy najprv vrtí chvostom a len potom začne štekať...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proto jsem psala,že je nutná konzultace, abyste věděli jak na to. Do té doby bych nechala věci, jak jsou, protože nesprávným postupem byste mohli hodně pokazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rhodéský ridgeback
PříspěvekNapsal: sob 12. čer. 2010 08:56 
Offline

Registrován: čtv 10. čer. 2010 16:33
Příspěvky: 2
Bydliště: Vsetín
Dobrý den,mám 2 roky starého RR, který s námi žije v domě se zahradou.Je to super pes,ale kdykoliv k nám příjde pánská návštěva tak po nich štěká a vrčí jak pominutý.Nenechá si vysvětlit, že se tak chovat nemá-většinou ho musím od návštěvy izolovat.Holky mu nevadí.Na zahradě běžně štěká po kolemjdoucích,po chlapech mnohem víc,někdy je v takové euforii, že se nedá uklidnit. Když jsem s ním venku,lidí si nijak zvlášť nevšímá, jenom pokud moc řvou, nebo na něj začne nějaký chlap mluvit. Veterinář nám řekl,že se lidí hodně bojí. Když jsem ho přivedla do ordinace,začal po veterináři vyjíždět,štěkat a vrčet,přitom měl ocas mezi nohama a třásl se.Doma jsem ho ale s ocasem mezi nohama,když po někom štěkal,neviděla.
Další problém-nesnese ostatní velké psy.Když byl štěně, tak ho napadl NO,letos v zimě sousedovi nevychovaní kříženci staforda (jedná se o dva psi, kteří se na něj vrhli najednou) a nedávno znova.Od té doby,jak se k němu přiblíží jiný větší pes,tak vyvádí,vrčí a vyráží po nich.
Před pár dny k nám přišla kamarádka,se kterou nikdy neměl problém.Přišla i se sestrou brankou v zahradě a on ji kousnul do ruky. Nebyla jsem u toho, ale zpětně jsem se dozvěděla, že je vítal, vrtěl ocasem a nejednou po ní vyjel. Myslím ale, že to bylo spíš tím,že má bolavé uši,na které si nenechá sáhnout pomalu ani ode mě a ona mu na ně nevědomky sáhla,když ho chtěla pohladit.
Nevím, co bych si měla s tímto jeho chováním počít. Chtěla jsem navštívit cvičák, ale vzhledem k jeho chování ke psům váhám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 12. čer. 2010 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
vejav máš několik problému které jste nechali zajít až moc daleko a jestli to nestopneš a nebudeš to ihned a správně řešit tak to bude ještě horší. Vidím to tak, že tvůj pes ti moc nevěří a bojí se protože v tobě nevidí oporu a autoritu. Řešení problémů které tu popisuješ jsou uvedeny tady na poradně, ale jsem přesvědčený o tom, že by jsi si měla udělat čas a domluvit si osobní konzultaci s Rudou. Vysvětlí ti a ukáže, jak se psem zacházet v případě strachu. Jistě by mu po dohodě s RD pomohlo i některé z bližších free sobot, kde se potká se spoustou psů a kde jistě nastanou reálné situace na ukázku jak je zvládat. Mohlo by mu pár "výhybek" při řešení těchto situací zapadnout a vy uvidíte a budete mít příležitost se naučit, jak se takovéto situace dají zvládat.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 12. čer. 2010 15:06 
Offline

Registrován: čtv 10. čer. 2010 16:33
Příspěvky: 2
Bydliště: Vsetín
Gungan píše:
vejav máš několik problému které jste nechali zajít až moc daleko a jestli to nestopneš a nebudeš to ihned a správně řešit tak to bude ještě horší. Vidím to tak, že tvůj pes ti moc nevěří a bojí se protože v tobě nevidí oporu a autoritu. Řešení problémů které tu popisuješ jsou uvedeny tady na poradně, ale jsem přesvědčený o tom, že by jsi si měla udělat čas a domluvit si osobní konzultaci s Rudou. Vysvětlí ti a ukáže, jak se psem zacházet v případě strachu. Jistě by mu po dohodě s RD pomohlo i některé z bližších free sobot, kde se potká se spoustou psů a kde jistě nastanou reálné situace na ukázku jak je zvládat. Mohlo by mu pár "výhybek" při řešení těchto situací zapadnout a vy uvidíte a budete mít příležitost se naučit, jak se takovéto situace dají zvládat.


Já si to uvědomuju, bohužel jsem to nějak nepodchytila včas. Pokud by to bylo možné, tak bych se nějaké free soboty zúčastnila a samozřejmě se nebráním i osobní konzultaci s RD.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 21. čer. 2010 00:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. dub. 2010 15:48
Příspěvky: 215
Bydliště: Praha
Myslíte si, že je to strach a bázlivost, když feňule bez problému přijde k cizímu člověku, olízne mu nabídnutou ruku, ale v žádném případě se nenechá pohladit (odstoupí)? Mám to řešit?

Cizí lidi obchází na procházce obloukem, to zase jo. Ale nějaké znaky úzkosti, stažený ocas, nic takovýho u ní nepozoruji....

Ona je takováhle od té doby, co jsem si jí vzala. Nevím, zda to je povaha nebo zda je to horší socializace. Samozřejmě piškotky od jiných lidí dostává, hračky...ale musí mít svůj čas na seznámení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bez osobní znalosti konkrétního psa na tuto otázku nedokáži odpovědět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Panická hrůza ze všech cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 16:47 
Offline

Registrován: čtv 24. čer. 2010 20:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,mám 20dní z útulku fenu,kříženec rok a půl.Z útulku si ji vzal můj soused o vánocích,po půl roce ji vrátil.Už u něj byla extrémně bázlivá.Venku obchází lidi obloukem,pak se za nimi ale vrací a větří.Je velmi submisivní.Panicky se bojí všech cizích lidí,jakoby neproběhla štěněcí socializace.Ostatní ruchy a cizí věci venku jí nevadí.Asi dvakrát se ze strachu mírně pomočila.Dodržuji vaše základní zásady doporučované u bázlivých psů.Rychle si na mě zvykla a ve všem mě poslechne,základní povely zvládá.Jen přivolání v kritické situaci je někdy nerealizovatelné,chce přijít,ale strach jí to nedovolí.Trénujeme tedy hlavně odložení a přivolání a zlepšuje se.Vůbec si ale neumí hrát a je nemožné odlákat pozornost na hru.Učím ji hrát si od 1.dne a pozoruji pokroky,hodně ji zaměstnávám a beru mezi lidi.Na počátku posmolila ze strachu celou chodmu domu-vyděsil ji uklízeč.Dosud si nezvykla na spolubydlícího-včera se pomočila,když přišel do poje.Její panická hrůza je její jediný problém.Ráda bych vás poprosila o nějakou radu do začátku,abych něco nepokazila.Zpočátku ji rozrušoval běžný kontakt se mnou-až infarktové dýchání i ze spánku,jakoby se jí nikdy nikdo nevěnoval.Často na mě pokládá přední tlapy.Děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Monterka konkrétnejšie rady,ako už sú na poradni popísané, bez znalosti povahy a reakcií fenky, aj tvojich, nie je možné dať. Odporúčam prečítať sekciu o strachu, alebo osobnú návštevu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 19:16 
Offline

Registrován: čtv 24. čer. 2010 20:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
rea píše:
Monterka konkrétnejšie rady,ako už sú na poradni popísané, bez znalosti povahy a reakcií fenky, aj tvojich, nie je možné dať. Odporúčam prečítať sekciu o strachu, alebo osobnú návštevu.


já právě chtěla původně popsat vše podstatné, ale 1500 znaků je málo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 21:31 
Offline

Registrován: čtv 24. čer. 2010 20:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Ráda bych ještě dodala, že povahu Manuly jsem za 20 dní ještě nestačila odpozorovat-tedy tu povahu, kterou člověk vnímá až když má psa hodně dlouho, navíc mi začala asi po 4 dnech hárat.Každopádně věděla jsem, jaký má problém dřív než sem ji vzala z útulku, takže jsem před tím prolezla tady na stránkách vše z toho soudku. Dopředu jsem si nastavila, že kam půjdu já, půjde i ona, žádné utíkání od problémů. V rámci zachování jejího duševního zdraví, samozřejmě, žádné zbytečné extrémy a dlouhodé vystovování stresu :Hangman: Na druhou stranu ji ale od počátku zapojuji do svého standardního životního běhu, nijak ji nelituji, neutěšuji, neměním kvůli její panice předem dané plány. Od prvního dne chodím do práce, ačkoliv mi v útulku doporučili, abych byla první 2 týdny neustále sní. Myslím, že to by situaci jen zhoršilo, musela si vystačit jen s kočkou a zvládla to. Štěkala doma jen první den, pak pochopila, že se vracím. Co se týče její povahy, popsala bych to jako extrémní submisivitu ve stylu - udělám cokoliv chceš, dřív než to chceš, aniž bych věděla, co chceš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 21:31 
Offline

Registrován: čtv 24. čer. 2010 20:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Přes samou ochotu se nesoustředí na to, co po ní chci. Nejse tady poprvé, vím, že je nej zajet přímo za panem Desenským, ale dělám ve směnném provozu, v sociálních službách, nemám auto, bydlím v Ostravě, pracuji pro neziskovku = dosti velký problém s volnem i přepravou, ale pokud by se Manula výrazně nelepšila delší dobu, vyškemráme si dovolenou, nasedneme na vlak a nějak to zvládneme. Jsme ženské mladé a šikovné :D Jde mi zde spíše o to získat takové nějaké základní startovací rady, které by mi spíše pomohly vyvarovat se zásadním chybným krokům. Opravdu se řídím vším, co v těchto situacích pan Desenský doporučuje. Jen u ní je prostě venku problém s tou pozorností. V běžném městském pohybu lidí se okamžitě mění v roztěkanou vyplašenou bytost s ocasem na břiše, která nesleduje nic, než všechny lidi kolem sebe a hledá způsob, jak se vyhnout nejlépe všem najednou. Rozhodně ji ale nešetřím, chci aby si od počátku myslela, že jinak to nejde. Nechci udělat žádný ústupek, aby si myslela : šlo to jednou, půjde to podruhé, potřetí..však panička se mi přizpůsobí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc. 2010 21:13 
Offline

Registrován: pon 08. bře. 2010 18:19
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Dobrý večer,
prosím o radu či názor. Mám dvě fenky (sestry) velkého knírače, rok staré. Před dvěma týdny začali na dvoře pracovat dva brigádníci. Holky jsou přátelské, takže se k nim jednou za čas přijdou pomazlit a pak si jdou zase po svém. Jeden z brigádníků je pro mě hodně nepříjemný člověk, nemyslím si o něm nic dobrého a i způsob, jakým se pokoušel holky mazlit byl křečovitý a jakoby násilný. Později jsem ho nachytala , jak např. kousl fenku do ucha, údajně za to, že mu přešla přes beton nebo co... Samozřejmě jsem hned reagovala a zakázala, aby se fenek vůbec dotýkal a ignoroval je. Nejsem s nimi ale celý den, takže všecko bohužel nevidím. Poprvé minulý týden se citlivější fenka začala chovat "divně". Když jsem jí chtěla pohladit, nešla ke mně, o hře nebo cvičení ani nemluvím - prostě se mi zdá, že odmíta jakýkoli fyzický kontakt a chová se, jako kdybych ji mlátila. Druhá fenka byla zase hrozně potrhlá, vůbec mě nerespektovala (normálně mám s oběma 100% přivolání) a je prostě jak utržená. Uběhl víkend - bez brigádníků - obě holky v pohodě. Po dnešku ta samá situace, ale ještě vyhrocenější... Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že je to tím brigádníkem. Myslím si, že ten člověk má velmi špatnou energii, může tak působit i na fenky? Napadlo mě také, zda-li nebudou hárat (háraly v březnu). Můžete poradit? Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě bych fenky od brigádníků ve vaší nepřítomnosti oddělila- zavřela do domu nebo někam kde oni k nim nebudou moci. samozřejmě žesvé energie přenášíte i na své psi totéž tren brigádník pokud v něm je něco špatného feny o tom ví a váš postoj to ještě umocnuje. určitě bych je tedy oddělila pokud to nebudetemít pod dohledem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 09:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Schnauzer určite je možné, že na fenky brigádnik pôsobí negatívne, tiež môžu reagovať na tvoje pocity z neho. Nevieme, ako sú tvoje fenky citlivé, ako sú socializované, prípadne "netýkavé", ale každopádne,ak by som bola v situácii, ako opisuješ,dala by som si záležať na tom, aby s ním boli v kontakte len pod mojim dohľadom,aby som vedela, čo sa deje a nehádala, čo sa stalo. Hormonálne výkyvy tiež môžu mať vplyv na ich reakcie, môže to byť "jedno s druhým..."

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám smečku psů, kteří se v lidech vyznají. Přesně vědí, koho si k tělu pustí a koho ne. V podobné situaci by neměli k dotyčnému přístup, protože bych mu nemohl garantovat dlouhého zdraví, kdyby se o něco podobného byť jen pokusil. Moje sebejisté fenky chrání automaticky ty důvěřivé, protože jsem je dříve podobným způsobem sám chránil, ony to pochytily a teď předávají dál.
Pokud z toho budete dělat přílišnou vědu, otočí se to proti vám. Jednejte s nimi suverénně a vyžadujte vše tak, jako by k ničemu nedošlo. V opačném případě se vaše nejistota několikrát znásobí v jejich nejistotě a budete v bludném kruhu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 20:28 
Offline

Registrován: pon 08. bře. 2010 18:19
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Moc díky všem za rady. Dneska tu brigádníci byli naposledy, fenky jsem k nim vůbec nepouštěla a přijdou mi trochu lepší. Snažím se chovat přirozeně, přesto je citlivka nesvá, jako kdyby se v ní něco zlomilo. Máknu hlavně na sobě a na svojí pohodě, snad je to klíč i k její pohodě. Ještě jednou díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: ned 01. srp. 2010 16:56 
Offline

Registrován: pon 08. bře. 2010 18:19
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Po pohodovým víkendu je všecko zase v normálu, uf. Tak napadlo, jak se dá pes před takovým negativním člověkem chránit, ať už se setkají při jakékoli příležitosti? Člověk může posilovat svoji auru, aby k němu nepronikaly špatnosti od jiných, ale co u psa - práce na sobě - zůstat v klidu? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: ned 01. srp. 2010 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
psa mužeš hodně řícit přes sebe jak energeticky tak emocionálně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z brigádníka
PříspěvekNapsal: pon 02. srp. 2010 20:40 
Offline

Registrován: pon 08. bře. 2010 18:19
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
... což je na jednu stranu bezva, na druhou kámen úrazu. Zase je to ale obrovská motice pro práci na sobě, když se to vezme z té lepší stránky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mam velky problem
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 10:35 
Offline

Registrován: čtv 14. říj. 2010 08:13
Příspěvky: 1
Bydliště: litvinov
mam takovy problem, zachranili jsme tri letou fenku maltezacka, byla tyrana a vychovavana petardama a strileli do ni kiulickovkou :- (, ale problem je v tom ze neumi chodit na voditku a take neduveruje zadnym lidem, deti ma moc rada k tem jde, ale jakmile se kni sehne dospeli clovek tak se schrbi a otoci se ke zdi oblicejem, je moc hodna za to co si prrozila tak ani po nekom nevyjede, ale potrebovala bych poradit jak psa naucit ze muze duverovat lidem a nemusi se bat, dekuji predem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nenajdete odpovědi na své otázky zde v psí poradně nebo v knize, která mi vyšla, pak je lepší mi zavolat. Telefonní číslo a optimální čas, kdy se mi dá zavolat, najdete v kontaktech na mém domovském webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: ned 21. lis. 2010 21:08 
Offline

Registrován: pon 04. říj. 2010 15:56
Příspěvky: 3
Bydliště: Slezsko
Dobrý den pane Rudo, nevím jestli si nás budete pamatovat, ale byli jsme u Vás v říjnu na freečku s 8měs. holanďanem. Psa jsme si vzali ve 4měs., bál se snad všeho (psů, lidí, bouřky, sáčku, vlaku atd.). Téměř vše jsme už celkem zvládli i Vám se to zdálo docela ok. Jen si teď nevím rady jak ho zbavit strachu z cizích lidí, když zrovna NEjsme doma. Pes je v kotci a když jde někdo cizí k němu nezaštěká, jen sklopí hlavu a stáhne ocas. Ale když jsme s ním doma a slyší na chodbě cizího je suverén a hájí si své stěkáním. Chodíme s ním mezi lidi, psy, do města, na vlakové nádraží a je úplně skvělý, nebojí se, olizuje hlavně slečny, po psech nevyjíždí, ikdyž na něj oni občas zavrčí, nemá tendenci se s něma rvát, s každým chce být kamarád. Jen dvakrát lehce upozornil psa, když už byl lítáním unavený a větší pes do něj stále šťouchal až několikrát upadl. Děkuji za radu. Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 22. lis. 2010 06:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je fajn, že s ním chodíte mezi lidi, ale kolik lidí si ho tam pohladí, nebo ho kontaktují přímo v jeho osobní zóně?
Co se týče strachu v kotci, když je sám, je to zapříčiněno především věkem a tím, že u něho není nikdo, kdo by ho učil tyto situace správně vyhodnocovat a zvládat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 22. lis. 2010 18:55 
Offline

Registrován: pon 04. říj. 2010 15:56
Příspěvky: 3
Bydliště: Slezsko
Jezdíme na akce s cca 50ti turistama a tam ho muchluje spousta lidí. Ve městě je to horší, pohladí si ho málokdo. Lidé mají divné předsudky-velký a ke všemu žíhaný=agresivní a nebezpečný. Nechápu... A on to je takový kliďas. Co máte na mysli osobní zónou-kotec nebo vzdálenost kolem něj? Do kotce chodíme jen já a manžel. Kolem kotce občas taky někdo cizí projde. Nemáme oplocení, takže co se děje nebo kdo tam chodí, když nejsme doma, netuším. Strachu v kotci jsem si všimla před pár týdny, když jsem přicházela domů a můj pes mě nepoznal a myslel si, že jsem někdo cizí a tak stáhl ocas. Další týden mi tchýně potvrdila, že když přišla s cizí paní ke kotci opět stáhl ocas. Když jsme na zahradě a pes je na volno a příjde někdo cizí nebojí se, v klidu si dotyčného očichá. Co se týče věku-pokud Vás správně chápu je moc mladý. Píšete, že potřebuje naučit jak správně situace zvládat a vyhodnocovat-mohu mu v tom nějak pomoci? Jak? Pokud by štěkal na kolemjdoucí, nevím jestli bych ho nepřetáčela tím, že ho budu chválit? Díky. majitelka holanďana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach
PříspěvekNapsal: pát 08. črc. 2011 08:52 
Offline

Registrován: ned 03. črc. 2011 16:02
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den,mám,mimo jiné,2 letého křížence(NOxRTWxAPBTxAST),který má strach z cizích lidí.Nějáké modelové situace-jdeme po městě,pes na volno(poslušnost zvládáme na 100%),jde v pohodě i kolem lidí,ale jakmile se ho někdo snaží pohladit,uskočí,ztuhne a zavrčí,nekousne(nekousl by,měl by strach k člověku přijít a hlavně nosí náhubek),toto je sekundová reakce,pak se pes podívá jestli jdu a jde dál.Teď to dělám tak,že psa mám na vodítku a pokud má někdo fakt zájem si ho pohladit,tak ho k němu otočím bokem,nebo zadkem a já psovi hladím hlavu a člověk záda a přitom se se snažím vypadat v pohodě a s usměvem si povídat.
Nebo-jsme na procházce někde mimo velký pohyb lidí...pes uvidí velkou skupinku lidí,ignoruje je,jde si dál po svých,pokud ho někdo nechce pohladit(pak to vypadá jak v tom městě výše) ale pokud jde jedna,nebo dvě osoby,pes začně štěkat...to už v poslední době poznám předem,takže psa si přivolám,chytím a upoutávám pozornost na sebe.
Strach z veterináře mi také nedělá radost,ale stále nedokážu pochopit,kde se to v něm vzalo,doma ho máme od 2 měsíců a chodili jsme za ním už když se narodil,takže víme,že mu nikdo nic neudělal. :pejs:
! :hledej: !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uskakování před lidmi
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 14:03 
Offline

Registrován: úte 22. úno. 2011 12:39
Příspěvky: 3
Bydliště: Stašov
Dobrý den, mám k Vám dotaz a prosím o radu. Pořád řeším s Maxem (kříženec VO+RTW) jeho vztah k lidem. Snažím se ho od mala vodit co nejvíce mezi lidi, ale pořád je problém s jeho chováním. Chtěl bych, aby byl co nejvíce společenský a absolvoval s námi různé společenské akce. Nemám ho na hlídání a mám ho doma, společně s mými třemi dětmi. U lidí které zná je v pohodě, ale u neznámých lidí uskakuje a nechce se mu navazovat kontakt. Záhadou mi je to, že jeden den jdeme např. na venkovský fotbal kde je v pohodě, bokem se tře o lidi, nechá se hladit a kontakt je bez problémů. Jdeme druhý den na to samé místo, opět fotbal, ale to pro změnu uskakuje a není kontaktní. Při tom je situace stejná, chování mé i ostaních stejné, dokonce i návštěvníci jsou stejní atd. Zdá se mi, že to snad záleží na tom,jak se zrovna "probudí" :-). Vztah mezi námi je výborný, někdy nadskakuju jak se zlepšil a někdy klesám v kolenou, že to je zase krok zpátky....Snad se to do jeho 3 let ještě nějak urovná, budeme na tom makat, naděje umírá poslední :-), přeju hezky den a děkuji za odpověď MT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Moja Bára,ND 5 rokov,je to samé ako popisuješ u svojho psa.Raz od ludí zdrhá,inokedy si sama vyžaduje kontakt.Pokial začne vyšilovať,k človeku ju privediem so slovami čo blbne že je všetko v pohode a nechám nech si ju človek drbe pokial nepovolí napätie.Nechávam ju drbať pod bradou,na hlavu u bázlivého psa je to trocha problém keď vidí že sa na ňu spúšťa ruka.Potom keď sa znormalizuje sa nechá hladiť aj na hlave,na krku,proste všade. Keď vidím že je už v normále ju pustím so slovami že vidí že z nej neubilo :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2012 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Měla bych dotaz, jak řešit strach z lidí s malým 9ti týdením miminem? U chovatele žádný strach z lidí neprojevovalo, ale u nového páníka ho začalo mít. Venku se nechce za žádnou cenu k nikomu cizímu přiblížit od té doby, co k němu téměř běžely tři paní a povykovaly. Pokud přijde domů cizí návštěva, je schopné si hrát s páníčkem, vrtí ocáskem, ale pokud ho ten cizí člověk chce pohladit, tak stáhne ocas a nechce k němu za žádnou cenu jít, natož se nechat pohladit... A to samé je s ostatními psy. Stačí, aby se na něj druhý pejsek jen podíval a štěndo začne couvat. Je jasné, že se musí co nejvíce s lidmi i psy setkávat, ale jak řešit tento strach? Posměšky pomůžou jen částečně, ale pejska nepřesvědčí, aby se šel na "bubáka" podívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2012 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon na mne je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napoleonský komplex
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2012 21:01 
Offline

Registrován: čtv 19. črc. 2012 21:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Havířov
Dobrý den, mám štěně trpasličího pinče, má 7 měsíců. Máme podezření, že trpí napoleonským komplexem. Hrozně se bojí cizích lidí a je k nim velmi nedůvěřivý. Projevuje se to tak, že pokud je na volno a někoho míjíme, přiběhne k dotyčnému poskakuje kolem něj a šíleně štěká, je jak smyslů zbavený a vůbec nereaguje na zavolání. Pokud je na vodítku není to tak hrozné, ale horší je to, pokud se s tím člověkem dáme do řeči - to je mu jedno, jestli je na vodítku nebo ne.. štěká jak blázen :cry: Na někoho si dokáže zvyknout, ale někdo se mu prostě vůbec nelíbí, i když je to třeba člověk, který má psy doma.. Toto chování se projevuje i na zahradě nebo doma, když přijdou známí, přiběhne k nim, skáče na zadních a štěká jak smyslů zbavený - a nezabírá vůbec nic... Snaží se ho nalákat na hračku, nebo na pamlsek nebo si ho prostě nevšímají... Nevím, jak se mám ke psovi v takové situaci chovat a jak ho to odnaučit nebo to aspoň zmírnit. Pes si také nepamatuje známé, které třeba 4 dny neviděl..chová se k nim jak k cizím a velmi dlouho mu trvá, než se rozpomene.. Prosím o jakoukoli radu, jsme už zoufalí.. Dost nás to omezuje ve společenském životě, protože pejska ani nemůžeme nikam brát. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2012 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odpovědi najdete v tomto tématu a také v tématu Agresivní chování vůči lidem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2012 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Chtěla jsem vám poděkovat,měla jsem tak ustrašeného psa ,že na sebe nenechal sáhnout od nikoho .Dnes po pár měsících kolikrát i sám si jde pro pohlazení k cizím.Jen ještě musíme doladit muže,tam mu to asi bude trvat dýl. Už se ani neschovává a panicky neutíka :-) :hura:

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Útulkový psík a jeho strach v novom domove
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2012 06:52 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Zdravím všetkých.Potrebujem poradiť,len neviem,či som zvolila vhodnú časť poradne...

Popis potenc. problému: dospelá,cca 2 ročná fenka kríženca z útulku.Váha cca 6 kg,kastrovaná.O jej minulosti sa nič nevie,našli ju túlať sa.
Fenka má strach z ľudí,zo psov zrejme nie-v koterci sa 5-6,pri návšteve stála pri pletive v prvom rade:o)
Chcela by som poprosiť o stručný "návod",ako sa k takémuto psíkovi chovať po prinesení do adoptívnej rodiny.
Zrejme ju nechať v byte s obojkom a dlhou šnúrou,aby sme ju z nejakého kúta dostali-ak sa tam schová...Kým ju začnem vodiť do ľuďmi expon. oblastí musím asi najskôr jej dôveru získať ja s mužom,alebo ju mám hneď od začiatku konfrontovať so všetkým,čo nás v bežnom živote stretáva?
Kúpanie?- môžem ju "hneď" po príchode stresovať vaňou?
A čo telesné dotyky,hladkanie...?V útulku som ju chcela pohladkať pod bradou,ošetrovateľka mi ruku preložila na hlavu fenky.Tá to trpela,ale bola celá stuhnutá.Nepostrehla som ale,že by mala tendenciu zo strachu hrýzť.
Mám toho viac,len nechcem prekročiť limit...
Zatiaľ ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach z lidí z města
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 21:45 
Offline

Registrován: stř 07. bře. 2012 21:58
Příspěvky: 4
Bydliště: Varvažov
I já mám problém s mojí roční fenkou cane corso.Strach z lidí, které nezná se začal projevovat asi ve 3měsících.Ona vlastně odmalička neměla zájem o nikoho jiného jen o členy naší rodiny.V té době jsem uděla tu chybu,že jsem ji v dobré víře nutila nechat se chovat a hladít.To asi způsobilo i to,že pokud jsme ve městě je nesvá a bojí se projít kolem lidí.Pokud mám dostatek času a jedeme do města,tak asi po třech hodinách pochodování se zklidní a jde jako normální pes.Když ji dám někomu koho dobře znám vyvenčit nejdřív dělá drahoty,ale potom s ním v klidu procházku absolvuje ,ale pohladit se nechce nechat. Snažím se ji dodat sebevědomí ale jde to velmi pomalu.Chodím s ní na cvičák jde tam ráda a líbí se jí tam,ale pokud přijde někdo cizí je také nesvá.Po prvním hárání začala být více přítulná a poslušnějsí.Mám ještě jednu fenu bandog ,která je absolutní pohodářka a velký mazel...ale ani její přítomnost a moje povzbuzování zatím tento strach neodkazalo odstranit.Pokud máte někdo nějakou radu..... děkuji Dagmar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útulkový psík a jeho strach v novom domove
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 08:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
46Babeta píše:
...Chcela by som poprosiť o stručný "návod",ako sa k takémuto psíkovi chovať po prinesení do adoptívnej rodiny.
Zrejme ju nechať v byte s obojkom a dlhou šnúrou,aby sme ju z nejakého kúta dostali-ak sa tam schová...Kým ju začnem vodiť do ľuďmi expon. oblastí musím asi najskôr jej dôveru získať ja s mužom,alebo ju mám hneď od začiatku konfrontovať so všetkým,čo nás v bežnom živote stretáva?
Kúpanie?- môžem ju "hneď" po príchode stresovať vaňou?
A čo telesné dotyky,hladkanie...?...
Stručně: hladký kožený obojek, permanentní couračku, nechat historii fenky v tom útulku a učit od začátku vše potřebné. Detaily velice podrobně popisuji ve svých třech knihách, které jsou na pokračování a je v nich v podstatě vše, na co se tady ptáte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z lidí z města
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 08:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
dagggmar píše:
...Strach z lidí, které nezná se začal projevovat asi ve 3měsících.Ona vlastně odmalička neměla zájem o nikoho jiného jen o členy naší rodiny.V té době jsem uděla tu chybu,že jsem ji v dobré víře nutila nechat se chovat a hladít.To asi způsobilo i to,že pokud jsme ve městě je nesvá a bojí se projít kolem lidí...
Jestliže jste do jejího roku od tří měsíců nebyli schopni ji správně socializovat vůči lidem, pak nebude chyba na té straně vodítka, kde je pes. Chybou není nutit psa k pohlazení, chybou je to nesprávně organizovat a příliš to řešit. S podobnými "vyplašenkami" mi sem chodí lidé dnes a denně a všichni dělají tu stejnou chybu. Nemají pod kontrolou své vlastní pocity a mají chaos v tom, co po tom psu vlastně chtějí. Tohle však naučit ty lidi umím. Jen ne po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útulkový psík a jeho strach v novom domove
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 09:18 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Desenský píše:
Detaily velice podrobně popisuji ve svých třech knihách, které jsou na pokračování a je v nich v podstatě vše, na co se tady ptáte.



Pán Desenský ďakujem za odpoveď.
...jedinú knižku,ktorú ešte v inern. kníhkupectvách majú a už ju mám doma je Pes,přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2012 16:20 
Offline

Registrován: pon 21. lis. 2011 12:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Betliar, SK
V poslednom čase si všímam, že moja fena NO (11 mesačná) sa bojí cudzích ľudí.
Napríklad takáto situácia:
Prišiel som domov aj s troma kamarátmi. Vošli sme na dvor(ja prvý), stáli sme tam a rozprávali sa. Fena prišla ku mne s radosťou ale akonáhle sa k nej niekto priblížil tak sa vzdialila a sklopila uši. Prišla si kúsok očuchať jedného kamaráta a zasa sa vzdialila. Celý čas mala stiahnuté uši ale neprejavovala žiadnu agresivitu - skôr by som povedal, že bola neistá. K nikomu sa nepriblížila a ak nemala dostatočne veľký priestor aby prišla ku mne tak sa otočila a prišla radšej z druhej strany. Podobne stiahne uši aj keď sa jej chce niekto dotknúť na ulici.
Keď bola malá tak sa vždy ťahala k ľuďom chcela sa s nimi hrať a nebol problém aby sa jej niekto dotkol.

Ako sa v takejto situácii správať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach z lidí
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 13. dub. 2013 08:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Zdravím,
obracím se na Vás s dotazem, jak postupovat při socializaci štěněte 3 a půl měsíce Siberian Husky. Máme již jednoho huskána 15 měsíců a před měsícem jsme si vzali druhého. Starší byl na výchovu skoro bezproblémový, je velice klidný, přátelský, dobře se s ním pracuje. Pouto mezi námi je oboustranné. Ale co se týče toho malého, byl ve smečce 25 huskánu a to do 2,5 měsíce. Kontakt s lidmi velice omezený. Je nedůvěřivý a stále se schovává za toho staršího. Lidí se velice bojí, utíká, krčí se, nedá se skoro ani nalákat na pamlsek, při pohlazení stuhne jak kamen. Sice s ním cloumá zvědavost, ale strach je jeho překážka. Vidí, jak vstřícně se chováme ke staršímu, ale nedělá skoro žádné pokroky. Nevíme, jak s ním pracovat ohledně důvěřivosti a do budoucna i s výcvikem.
Pokud věnujete mému dotazu svůj čas a odpověď, budu Vám velice vděčná.
Není i problém k Vám přijet, abyste měl reálnou podívanou a posoudil jeho reakce na kontakt s lidmi sám.
S pozdravem Nikola


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z lidí
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 17:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Píšeš včas 8) blíží se freečko v Brně, info najdeš zde v příslušné části poradny nebo na hlavní stránce webu (klik na hejbací banner nahoře na stránce)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2015 11:42 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2015 11:51
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dobrý den,
před půl rokem jsme se ujali pejska z útulku(kříženec).
Je velice inteligentní, a už jsme ho naučili spoustu věcí, ale bohužel se nám nedaří přenést ho přes strach z cizích lidí. Nejhorší jsou důchodci s berlemi. To pak při procházce je vystresovaný, má stažený ocas a snaží se utéct a trhá vodítkem (když je vklidu, jde hezky vedle nohy). Když je na chodbě a nemá před sousedy kde utéct nebo se při procházce zastavíme, začne se neskutečně třást. Není agresivní,jen chce za každou cenu utéct. Četla jsem si Vaši druhou knihu, kde o této problematice píšete, ale nenašla jsem radu, co by nám pomohla. Proto se chci zeptat, co máme dělat pro to, aby se přestál tolik bát?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 07. lis. 2015 06:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kolik cizích lidí si psa pohladí a jak často?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: pon 09. lis. 2015 09:06 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2015 11:51
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Nehladí, poněvadž se o sebe bojí, že je kousne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z cizích lidí
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2015 08:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Socializace je o kontaktu, v tomto případě o pohlazení. Projít kolem člověka bez kontaktu není socializace. Přijeďte na nějakou free sobotu, tady se lidi nebojí, že je nějaký pes kousne. Zároveň se naučíte při tom se psem správně domluvit, aby neřešil, co řešit nemá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!