Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nenechá na sebe sáhnout (klíště, drápky...)
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 09:33 
Offline

Registrován: pát 27. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Loděnice
Ahoj, mám taky menší problém. Naše fenka švýcarského ovčáka - 3-letá, je poslušná, ráda se mazlí, je dobře asociovaná - jediný problém je,když dojde k tomu,že třeba po vycházce má klíště a je třeba ho vytáhnout.Nenechá na sebe sáhnout. Není agresivní, ale raději uteče. Nenechá se ani vyčesat. Přitom žádnou negativní zkušenost nemá. Jak ji mám přesvědčit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chování psa
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 10:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moje bíluša Snowee byla také hysterka, když jsem jí měl třeba jen ostříhat drápky, ale já se nedám. Co řeknu, musí pes udělat. To znamená i povel "zůstaň".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chování psa
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 10:54 
Offline

Registrován: pát 27. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Loděnice
Můžu použít vodítko? Ona totiž poslechne,že má zůstat,ale převaluje se a natáčí se takovým způsobem
abych se k inkriminované části těla vůbec nemohla přiblížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chování psa
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 11:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč ne? Naopak, je to dobrý nápad.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 13:13 
Offline

Registrován: ned 17. kvě. 2009 21:53
Příspěvky: 1
Bydliště: Děčín
Dobrý den všem! Mám podobný problém jako Kenny. Vzali jsme si asi čtyřměsíční fenečku z útulku. Problém je, že když má zdravotní problémy, rve se s námi jako o život, když ji chceme pomoci. Dostali jsme ji s nedoléčeným zánětem ucha, takže to znamenalo kapky a čištění. To byl děsný boj. Naštěstí bylo během víkendu po problému. Teď dostala trochu za vyučenou od rotwailerky, která patří do rodiny. Ale sekla ji při tom zubem do hlavy a naše Bára si nenechala ani otřít krev, natož, abych se mohla podívat, jak velká je rána. Po incidentu přišla ke mně, hledala u mne útočiště, ale jak viděla, že ji chci něco dělat, zdrhala nebo se se mnou rvala. Bojím se ji přeprat, protože to pak ode mne bere jako zradu a nechce ke mně. Ani pro pamlsek si nepřijde. Piškoty od té doby nejí. Možná má ze své minulosti nějaké špatné zkušenosti. Jak ji přesvědčit, že jí nechci ubližovat, ale pomoci? Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ochránit jí před rotvajlerkou, nelákat jí na piškoty nebo na pamlsky a nečekat, jak bude reagovat na ošetření a podobné věci, prostě jí vzít a v klidu a v pohodě uděla potřebné, skončila bych pozitivně pochvalou..., a způsobem - no vidíš a přežila jsi to.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 23:58 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Yvča píše:
Jak ji přesvědčit, že jí nechci ubližovat, ale pomoci? Díky za rady.


Nepřesvědčovat! Když jsem byla u Rudy na kempování měl tam krátce fenku - plašanku, která měla nemocné ucho, ale sáhnout na sebe nenechala v tomhle směru. A tak to Ruda nějak neřešil a jen měl kapky po ruce na stole a když sama přiběhla pro podrbání nebo jen tak kouknout kdo sedí u stolu a co na tom stole máme, tak jí kápnul do ucha, že než si to stihla uvědomit bylo po všem. Když jsem mu jednou s něčím chtěla pomoct, tak ode mně pomoct nechtěl, že prý ,,je to ze mně cítit na dálku, že jí chceme ošetřovat" :lol: že takto to nejde. Takže je tohle hodně o emocích a o vnitřní sebekontrole. Neřešte to a nechtějte jí to ošetřit za každou cenu. prostě mějte při sobě připravené otevřené potřebné věci a až přijde a budete drbat, tak jen tak jakoby nic....... během drbání.......neměla by ale vidět, že máte kapky nebo něco u sebe nebo že se pro ně natahujete na stůl.
Alespoň tohle já jsem si teda odnesla z té zkušenosti s tou fenkou. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
co se týče ošetřování, máme stejný problém. naše fena je taky hrozná hysterka, ale vždycky se nám to povedlo, když jsme dělali, jakože nic..prostě drbem, drbem a nenápadně ošetříme. jakmile se začně cukat, necháme a za chvíli nenápadně zase..důležítý je klidný pohodový hlas, jakoby se nic nedělo..akorát tedy, když si natrhla tepnu, tak jsme museli jednat hned. to jsme jí prostě vzali dva - jeden pořádně držel a druhý dělal tlakový obvaz a její řvaní a cukání nás v tu chvíli opravdu nezajímalo.. :-)

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní při stříhání drápků:-(
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 11:27 
Offline

Registrován: čtv 25. pro. 2008 14:01
Příspěvky: 14
Bydliště: Sládková 411/11 Jeseník 79001
Dobrý den,
Mám 11ti letého Kokra kříženého s jezevčíkem.Má za sebou 3 operace ušního nádoru a stejnak se mu to zase vrátilo.Pokaždé,když jdeme na veterinu tak se strašně bojí a to co pak vyvádí v ordinaci je neskutečné,skáče,funí,vrčí a je agresivní.Skoušela jsem mu proto doma ostříhat drápky,ale stejně to nešlo,žačal na mě vrčet a aj by me kousnul.Nevím co mám udělat,abych mu mohla normálně ostříhat drápky.Prosím o radu..... :( dělám něco špatně.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 17:18 
Offline

Registrován: čtv 25. pro. 2008 14:01
Příspěvky: 14
Bydliště: Sládková 411/11 Jeseník 79001
tak by mě zajímalo,jak mám před naším psem schovat nůžky a nemápadně mu ostříhat drápky to nejde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 17:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
asi bych to pro jistotu řešila nasazením náhubku (ale ne těsně před stříháním...spíš bych mu ho dala např. dopoledne a v poledne bych stříhala), dala bych mu couračku a pak bych mu prostě ty drápky ostříhala...
jak píše essi
Essi píše:
prostě v klidu a v pohodě uděla potřebné, skončila bych pozitivně pochvalou..., a způsobem - no vidíš a přežila jsi to.... .

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 18:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Evzulinecek píše:
tak by mě zajímalo,jak mám před naším psem schovat nůžky a nemápadně mu ostříhat drápky to nejde
Podivej se na tyhle fotky z cundrovani (fotila vrabcak). Vidis, co tam Ruda tomu ovcounovi dela? Kleste mel pripraveny a vzdycky, kdyz na nej pes naskocil (strasne si s nim chtel a hrat a delat stenatka), smiknul mu drap.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
no jo Zbyňku,ale jak to Ruda udělal,že na něj ten pes takhle naskakoval.Každej pes přece tohle nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 07:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno jde, když se chce a když se ví, jak na to. Jen ne všechno lze popsat slovy. Většinu podobných triků vymýšlím za pochodu na koleně.
Když dostanu do ruky psa s problémem, vždycky přijdu na to, jak ten problém vyřešit. Často však předem netuším, jak to budu řešit. Využívám především slabých a silných stránek psa a jeho uvažování jako takové, abych si získal jeho důvěru a je-li to nutné, i respekt.
Lidé tady chtějí často podrobné návody jako na používání pračky, jenže tak to nefunguje. Variabilita vzorců chování psů nemá hranice, proto je nutné si psa nejprve přečíst a pak teprve vymýšlet jak jednat.
Co se týče stříhání drápů, pokud nemá člověk nastaven respekt s důvěrou, můžete mu dávat návody jaké chcete, ale žádný nebude fungovat. Mým psům klidně můžu v lokálce zašít tržnou ránu na sterilním hadru venku uprostřed louky a jejich klid si řídím jen povely a vlastním klidem. Na tolik mi věří.
Pokud je pes tazatelky hysterický a nemá v pána plnou důvěru, může zkoušet cokoli, co tu napíšete a stejně se nechytá. Provádět psu cokoli, co mu nesedí, lze pouze tehdy, když si vzájemně ti dva věří.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. dub. 2009 11:36
Příspěvky: 13
Bydliště: Holíč, Slovensko
Dobrý den, máme 2.ročného havaňáka. Už ako šteniatko bol velmi ustrachaný.Vždy si držal odstup od ludí aj my sme si museli získať jeho dôveru. Každý pes vonku ho vždy zaujímal, len na veľkých ostražite vrčal a nedovolil, aby sa priblížili.Je poslušný. No v poslednej dobe začal byť agresívny keď vidí iného psa aj ked ho pozná a pred tým sa spolu hrali. Myslíme si, že to môže čiastočne spôsobovať , že bol zvyknutý na volný pohyb a teraz ho vodíme len na vodítku.(Kvôli vysokým pokutam). Keď ho zoberieme na volne priestranstvo kde je navolno je ako vymenený. Na vodítko je zvyknuty a nevadí mu,ale keď je na ňom vrčí na iných psov a niekedy aj vyštartuje. Naviac začal štartovať aj po luďoch. Nekúsne len vyštartuje do prázdna. Už viackrat to zopakoval na rodičov, na ktorých je od mala zvyknutý. (Je však pravda, že ho prehnane rozmazluju). Od cudzích ludí sa, ale nedá pohladiť potrebuje dlhý čas než si ich "oťukne" a príde k nim. To však nevysvetlíte malym deťom, ktoré si ho chcú pohladiť. Ako náhle vidí blížiť sa malé dieťa okamžite sa postaví, sleduje ho a vystražne začne vrčať. Preto ho radšej k deťom nepúšťame a ideme preč. Do budúcna plánujeme mať deti a on bude musieť s nimi vychádzať a rešpektovať ich. Nevieme či toto jeho spravanie je zo strachu alebo vyjadrenie "rozmazleného" psa s vyšším postavením v našej "smečke". Prosím poradte či mu máme zdvihnuť sebavedomie alebo ho naopak dostať na nižšiu pozíciu v smečke. Ďakujeme za každú radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hlavně to chce začít se k němu chovat srozumitelně, převzít iniciativu a říkat mu, radit mu, co má dělat a ne čekat, co udělá on a pak teprve na to reagovat. Když ho máte na vodítku, dbejte na to, aby se naučil nenapínat za žádných okolností vodítko a vy se to naučte také. Napnutím vodítka způsobujete agresi. Navíc - on z vás cítí vaši nejistotu a proto se hodlá raději bránit sám tím, že zdroj strachu odežene. Spíš než snižovat jeho postavení ve smečce bych se snažila posílit jeho důvěru ve vás, evientně jí ve vás moc nemá, a zároveň pracovat na získání respektu. Nejlepší bude, když se objednáte na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. dub. 2009 11:36
Příspěvky: 13
Bydliště: Holíč, Slovensko
Essi píše:
převzít iniciativu a říkat mu, radit mu, co má dělati. Navíc - on z vás cítí vaši nejistotu a proto se hodlá raději bránit sám tím, že zdroj strachu odežene. Nejlepší bude, když se objednáte na Vlčáry.


Ako mam poradit svojmu psovi, pred vzniknutou situaciou, ked este sam neviem ako sa to vyvinie. Napr. dnes sme boli za mestom na luke, nas pes bol pusteny na volno a isiel oproti nam Yorkshir na voditku. Nas pes k nemu s radostou pribehol, ta panicka svojmu psovi pritiahla voditko a ten pes nasledne vystartoval po nasom psovi. Hned som ho z konfliktu odvolal a v klude sme pokracovali dalej v prechadzke. Neviem posudit, ci to bolo spravne. Ak by sme ho nepustili a drzali ho zkratka, tak by to zase mohlo vyvolat agresiu o ktorej pisete viď hore a ak sa to castejsie zopakuje, tak si zase psov spoji s nebezpecenstvom a ziskava tak negativne skusenosti. ako sa zachovat v takejto situacii.... nie vsetci psi su vyrovnani a zvlast v nasom okoli. S cestou na Vlcary to nebude take jednoduche, sme zo SR a nemame pas. Ale posnazime sa to vybavit a niekedy prist. Len to nebude hned. Dakujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Poradit mu můžeš tak, aby řešil jen to, co je nutné. Nepouštěj ho tímhle způsobem ke psům, které neznáš. Mimochodem, Holíč je kousíček od hranic, je to asi tak 2,5 hodiny cesty. Pas nepotřebuješ, protože jsme v EU, žádné hranice nejsou. Jezdím přes Holíč poměrně často, naposledy minulý týden. Není vůbec těžké dojet na tu free sobotu, po dálnici jsi tu hned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. dub. 2009 11:36
Příspěvky: 13
Bydliště: Holíč, Slovensko
dakujem za odpoved, ale teraz som z toho este vacsi jelen :rolleyes:
pustat ku psom, ktorych nepoznam je zle, nepustat je tiez zle, pritiahnut, zle....
a stale sa vyhybat vsetkam psom ktorych nepoznam podla mna asi nebude tiez dobre riesenie, lebo clovek nemoze poznat vsetkych psov v meste.
v nasom okoli je vela psov a vacsina je velmi zle vychovana, takze dobre som z tohoto pochopil, ze sa im mame radsej uz z daleka vyhybat?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 07:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus nějakou free sobotu, dostaneš odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. dub. 2009 11:36
Příspěvky: 13
Bydliště: Holíč, Slovensko
Uz sa na tom pracuje prideme, hned ako sa bude dať. Dakujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčí při manipulaci
PříspěvekNapsal: sob 24. říj. 2009 17:34 
Offline

Registrován: stř 09. zář. 2009 09:07
Příspěvky: 1
Bydliště: žleby
Dobrý den. Taky mám nemalý problém s naším psem (Australský honácký pes, necelé 2 roky). Od malička nesnáší jakékoliv přenášení, zvedání apod., na které reaguje vrčením (velmi naléhavým, výhružným, uši dozadu). Vzhledem k jeho váze cca 20 kg to ovšem je aktuální jen při koupání, kdy to řeším tak, že si z něj dělám legraci a hučím do něj tak dlouho, než do vany vleze sám. Jenže poslední dobou se mu nelíbí i jiná manipulace - utírání tlapek, prohlížení tlapek, zubů apod. ačkoliv jsme ho na to odmalička zvykali. Mě se to stalo pouze asi 2x a to bylo na cvičáku, když jsem ho pod břichem podepřela na překážce. Když zavrčel řekla jsem "trhni si" a on toho nechal. Tlapky i břicho si ode mě nechá utřít bez problémů a ještě mi u toho mydlí obličej jazykem, ale jakmile je to někdo jiný, je zle. Bohužel po jiných lidech je schopen i vyjet, pokud se mu něco nelíbí. Co tedy děláme špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 21:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nedostatečná socializace vůči druhým lidem. Detaily po netu nevyřešíme, na to musím znát psa osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klíště
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:27 
na hlavě štěněte skotky jsme objevili stroupky, možná je to klíště, ale je nastříkaná a hlavu strká všude, taky se pořád drbe, blechy ale nemá.Zkusili jsme ji držet hlavu- no zmítající se pes, takhle kvičet jsem ji ještě neslyšela, stresující asi hlavně pro mě.Prý mám vydržet a psa nemučit, že i klíště samo odpadne. Ale já bych nejraději šla k veterináři- prosím poraďte, štěně už prchá, jen mě vidí chystat se k akci, asi vycítí moji nervozitu. Díky Dáša


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle jde krásně vyřešit během hry, nebo když spí na klíně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 08:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zavolám si psa, budu si s ním hrát a pak mu můžu nenásilně cokoli provést tak, abych ho neděsil. Pokud jsem nucen používat kakékoli spreye, pak je nestříkám přímo na psa, který se jich bojí a už vůbec ne na hlavu, ale nastříkám si to na ruku a pak ho hladím po i proti srsti, čímž na něho dostanu požadovanou látku. Raději budu mít zmatlanou ruku, než vyděšeného psa.
Pokud chci psu prohlédnout tělo, zda něco nežádoucího nemá, dělám to během hlazení a pohodové hry, ne pod tlakem. Jestliže chceš psu omezit pohyb, což je důležité pro manipulaci s ním a k zabránění úniku, který zvyšuje strach, pak je dobré sednout si na bobek, srazit paty, aby pes neměl kudy proběhnout a psa si posadit zády k sobě, přičemž si ho mazlím, ale ne s lítostí, spíše formou hry (špatně se na na netu popisují vlastní emoce, které to celé řídí).

Jestliže má to štěně strupy a ty na něho nastříkáš nějaký "antiblech", pak ti musím prozradit, že to šíleně štípe a nedivím se mu, že vyšiluje. Co používáš?

Ohledně manipulace se psem při ošetřování se můžeš podívat do sekce "Zdraví a péče o psy", kde se toto detailně rozebíralo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 20:50 
děkuju za odpovědi, ale situace se nějak nevyvíjí podle plánu,no, tak jsem to včera nevydržela a zavolala na pomoc mužskou autoritu- štěně mě strachy počůralo :( jsou jí čtyři a půl měsíce, doufám, že na to zapomene.Nejdřív hra, pak drbání u mě na klíně, jen se přiblížil - tak se ukaž, konec. Má jen jeden stroupek, ale přesně nad okem a protože je ještě neostříhaná, dost nepřehledný terén. Nastříkaná byla od chovatelky rivalem a já jen vetřela frontline za krk, tak jsem si myslela, že by to klíště ani být nemělo.momentálně jsme na tom tak, že prostě okamžitě pozná, když mám chuť se jen kouknout a mizí, jinak je pořád stejná přítula.česání v pohodě, drží a můžu si dělat co chci.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Nenechá se ošetřit
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 15:30 
Offline

Registrován: pát 30. črc. 2010 12:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Ahoj Všem, mám veliký problém se svou Mášou je to 3-letý kříženec dobrmana, mám ji od malička z útulku. Je velice hodná, přátelská a mazlivá ale jak zjistí, že se soustředím na cokoli na ní nenechá na sebe sáhnout. Problém je v tom, že je citlivá na záněty uší (pořád se koupe a potápí vlavu) a je nutné ji ošetřovat. Bez toho není možné ji zcela vyléčit, proto ji musí u lékaře vždy uspat a i to je problém s injekcí. Je to samozřejmě velice náročné, pro ní to není dobré a hodně traumatizující.
Četla jsem všechny rady a názory, ale bohužel je tak ostražitá že není možno jí do ucha kápnout. Nechá se jen někdy v uších šimrat, ale sleduje mě neustále co dělám. Klidná jsem a klidně s ní mluvím a chválím. Včera byla opět uspaná a již mi nezbývá než se poradit s Vámi. Nenechá si prohlédnout ani tlapky, ocas prostě nic. Díky za cokoli.Díky Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Histerie a agrese při stříhání drápů
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 18:01 
Offline

Registrován: stř 21. bře. 2012 12:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Zdravím všechny, jsme tady noví,máme 11.letého bulíka a občas něco zaskřípá.Mám ohromný problém se stříháním drápku.Pokaždé na veterině je to boj a bez anestesie to nejde.Ráda bych to změnila prosím poradte Míla

edit: Přesunuto do odpovídajícího tématu, příště prosím napřed hledejte, zda se váš problém už někde neřešil.
moderátor Zbyněk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout (klíště, drápky...)
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 20:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Anestezie?! :shock: To je to tak nutné mu je stříhat? A co doma? To si to taky nenechá od vás?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenechá na sebe sáhnout (klíště, drápky...)
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Tady taky nechápu...anestezie kvůli drápům? To jako fakt vážně? Slyšela jsem dost, ale tohle je pro mě novinka... :shock: Nasadím koš a jdu na to, v extrémních případech "nenápadně" - sjeďte na Vlčáry nechat si to ukázat... :!:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!