Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěkání na dědu
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2015 10:28 
Offline

Registrován: pon 12. říj. 2015 12:17
Příspěvky: 2
Bydliště: Milín
Zdravím, prosím o radu. Máme fenku Anabelu, kříženku rhod. ridgebacka X labradora a je jí 15 měsíců. Anab. od malička miluje lidi, hlavně děti a psy, s každým si chce hned hrát a mazlit, naopak jí zarazí, když ji její náklonnost někdo neopětuje. Jednou jsme ale jeli k mému dědovi a babičce (byla tam už i jako malé štěně) a ona na mého dědu ihned začala hlasitě štěkat – nepřipadá mi, že by to bylo zlé nebo agresivní štěkání, pořád vrtí ocasem – a držela si od něj odstup, pobíhala kolem a štěkala, vůbec jsme ji nemohli uklidnit. Jakoby se bála a zároveň chtěla něco říct. Když se k ní děda přiblížil, tak uskakovala. Byla poté trochu nedůvěřivá i vůči mně a mému příteli. Až když děda zašel do baráku, tak se po chvíli uklidnila a byla zase v pohodě. Pokud ale děda vyšel ven, začala to dělat znovu. A od té doby to dělá furt, kdykoli dědu vidí. Měla bych zdůraznit, že ji nikdo nikdy neublížil a už vůbec ne děda. Psi má moc rád a ti se ho vždy dokonce přirozeně drželi a poslouchali ho, bez jakéhokoli výcviku. Také jsem z počátku myslela, že to dělá jen na mého dědu, ale ukázalo se, že i k některým dalším starším pánům se chová podobně. I když musím říci, že čím častěji k dědovi jezdíme, tak je to o něco lepší. Její doba štěkání na dědu se zkracuje a dokonce si od dědy vezme i piškoty (zpočátku jen na dálku, poté i z ruky, ale furt je děsně opatrná) a když s ní děda sedí venku, tak se i uklidní a lehne si vedle – stále si ovšem udržuje odstup a hlídá si ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání na dědu
PříspěvekNapsal: pon 26. říj. 2015 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do části poradny, kde najdete veškeré odpovědi. Jedná se totiž o strach způsobený nedostatečnou socializací zaměřenou na konkrétní skupinu lidí, vůči kterým fenka projevuje strach.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání na dědu
PříspěvekNapsal: pon 26. říj. 2015 08:37 
Offline

Registrován: pon 12. říj. 2015 12:17
Příspěvky: 2
Bydliště: Milín
Děkuji moc, vše si pořádně pročtu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!