Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agrese po útoku
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. led. 2007 23:55
Příspěvky: 24
Bydliště: pha6
Skoro pred mesicem napadl pitbull myho oriska. Vysledek nic moc, urvany vnitrni pojiva atd, ted asi nastane jeste operace ramene, protoze se zda, ze je bud vykloubeny nebo prelomeny. Dozvim se to ale az zitra, kdy jdeme na rentgen. Ten utok byl sok pro nas oba a tak otazka se tyka taky nas obou. Pepek byl predtim vesely, kamaradsky pes, ktery nemel problem skoro s zadnym psem. Kdyz se mu nekdo nelibil ci naopak, zavrceni stacilo a on si pelasil svou cestou. Ted ho ale musim mit na voditku a i tak na hodne..aspon jedna tretina... psu vrci a steka a kdybych ho pustila asi by na ne vyrazil. Problem je, ze to nedela jen na urcite typy psu ....cerne jako byl ten utocnik ...ale na jakekoliv.....nekdy mensi, vetsinou ale vetsi........casto trepe ocaskem a zda se, ze se chce kamaradit, ale prijde bliz a zacne vyjizdet. Fakt nevim co mam delat. Docela nerada bych, aby se z nej stal neprijemnej nespolecenskej pes, kteryho budu muset mit porad u sebe. Tusim, ze jeho chovani pochazi ze strachu, ale nevim co s tim. Jeste jsem chtela dodat, ze porad beha jen po trech nohach a stale ma obvazy a diru po tom pokousani......nevim, jestli to ma nejaky vyznam, ale radsi to sem napisu. Taky si nejsem jista, jak ho mam umravnovat, pokud takhle na psy vyjede. Za kuzi na hrbete se mi ho moc brat nechce, nema tam vsechno jeste uplne zahojeny.......Predem dekuju za rady tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 09:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je nezbytné ho chránit před ostatními psy a nikdy už nedopustit, aby se taková věc stala, především nedovolit, aby jiný pes tvému ubližoval a tvůj aby ubližoval jiným.

Přivez ho sem, dokud je ta informace v jeho hlavě čerstvá. Umím nějaké triky z léčitelství, kterými to lze změnit. Ale spěchej, každé další setkání s jiným psem to prohlubuje, až ti selže celkový jeho psychický stav a dá to moc práce ho dát dopořádku.

Povím ti jeden příběh, který patří do uzavřené sekce, ale zveřejním ho, abyste pochopili, proč ten spěch.
V době, kdy jsem získal první Vortex pracujícím s energií Tachyonů, jsem volal svému známému, který bydlí o dvě vesnice od nás, že mi sem přivezli hezkou berňulku. On je stejně jako já zatížený na toto plemeno. V té době on měl doma týden roční novofundlanďačku, která se teprve adptovala v novém prostředí, ke své stávající, které bylo tehdy půl roku. Domluvili jsme se, že se nadruhý den přijedou s manželkou podívat na tu mou berňuli. Za čtvrt hodiny zvonil mobil a znovu ten známý, myslel jsem, že nevydrželi a přijedou se podívat ještě ten večer. Omyl. Volal proto, že jim do vrat nějací ožralí šílenci nabourali asi ve stodvaceti a totálně rzštípali svého favorita a také jeho vrata. Jenže za těmi vratami leželi obě zmiňované novofundlanďačky, kterým lítali třísky kožichem, narvaná popelnice, která stála vedle prosvištěla až na zeď jejich domu, co to bylo za ránu a tím se obě feny dostali do šoku. Když jsem tam přijel, obě feny nevnímali svět a jen se nepřítomně točili v kruhu. Vzal jsem tehdy s sebou svůj Vortex, a dva obojky, ve kterých bylo po třech buňkách, které pracují se stejnou energií. Uděla jsem jim základní terapii, která je založena na práci se vzpomínkovou sférou, tudíž jsem si hrál s informacemi zapsanými na čakrách. Za několik minut spali obě jako mimina, nechal jsem jim do rána půjčené ty obojky a ráno mi je známý přivezl. Ani jedna dodnes neví, že k nějaké nehodě došlo. Ten známý se domníval, že v nich zůstane reakce na ránu, střelbu a vůbec jakýkoli nárazový zvuk, tak zkusil přímo mezi ně hodit tu kovovou popelnici, aby zjistil, jak silná bude jejich reakce. Nic. Žádná reakce. Usmívali se na něho a čekali, s čím si ještě kromě té popelnice budou hrát...
Informace tohoto typu se vždy píší na čakry a dají se upravovat, jen se na něnesmí vazbit informace další. Prostě všechno jde, když se chce a když se ví jak na to. Nabízím ti něco, co podle fyziků možné není, přesto to tak je. Kromě toho, už nemám jen ten jeden Vortex.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. črc. 2007 20:37 
Ahoj,mám dva psy (kříženec RTW a JHO) kteří se nesnášejí. Naposledy byli spolu cca pře dvěma roky.Nemám odvahu zkoušet to znovu :(, Druhá věc je že JHO nesnáší jízdu autem,takže je ani dohromady nepřepravím. Děkuji za jakékoliv návrhy. B.V.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. črc. 2007 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Badulka píše:
Ahoj,mám dva psy (kříženec RTW a JHO) kteří se nesnášejí. Naposledy byli spolu cca pře dvěma roky.Nemám odvahu zkoušet to znovu :(, Druhá věc je že JHO nesnáší jízdu autem,takže je ani dohromady nepřepravím. Děkuji za jakékoliv návrhy. B.V.
A co si sehnat do auta klec... a co je vůbec JHO?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. črc. 2007 15:54 
huanakr píše:
Badulka píše:
Ahoj,mám dva psy (kříženec RTW a JHO) kteří se nesnášejí. Naposledy byli spolu cca pře dvěma roky.Nemám odvahu zkoušet to znovu :(, Druhá věc je že JHO nesnáší jízdu autem,takže je ani dohromady nepřepravím. Děkuji za jakékoliv návrhy. B.V.
A co si sehnat do auta klec... a co je vůbec JHO?
Jho je Jihoruský ovčák. Klec jseme měli pujčenou ale bohužel ji do našeho auta nenarveme :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
CHtěla jsem se zeptat, jestli by jste se na nás mohl podívat na akci v Praze, i když je téma Halti ohlávka a chůze na vodítku? Máme po útoku Labradorského retívra (2x) problémy s útoky z její strany na psy (jakékoliv velikosti a v poslední době i pohlaví), pokud cvičíme poslušnost, tak si psů nevšímá, pokud je na volno a vidí nějakého psa a nelíbí se jí, odvolám ji na první povel a je vše ok (následuje další poslušnost a odchod plus nějaká hra, aby na přítomnost jiného psa "zapomněla").
K 1. útoku došlo již dávnějc, šlápla pejskovi na ocas a on do ní začil "šít" chvíli se podřizovala, ale pak ji kousl, tak mu to "oplatila", reakce byly bleskové, ale já jsem skončila s prokouslou rukou a Gi s kousnutím v oku a léčením na antibiotikách.
K 2. útoku došlo na mé cestě do parku, šla jsem přes ostrůvek a vidím známého, který má ty čuby, které nemají rády Gi a ona je, tak jsem na něj zavolala, aby si přivolal Mambu (s tou druhou je jakž takž ok), první čuba proběhla a Mamba byla u páníčka na vodítku. Gi na Mambu zavrčela, tak jsem ji chytla pod krkem a chtěla jsem jí potrestat, ale přiběhla Mia a hryzla ji do nohy.... a výsledek? Cca 8cm dlouhá, 2cm široká a asi 1,5cm hluboká rána.. opět jsme na antibiotikách a dostávala prášky proti bolesti.... zákaz cvičení, zkoušky se odložily a můžeme tak okorát na loužičku a domů... pes je K.o. a nevím, jestli má cenu začít chodit mezi psy a začít od "píky" znovu socializovat a dodávat sebedůvěru a nebo se na to "vykvajznout" a dělat výcvik a sportovní kynologii. Čuba jiné psy snese, ale nesmí k ní chodit nebo o ní jevit jakýkoliv jiný zájem.
Proto jsem chtěla přijít se poradit a nebo mrknout na tu Div. Šárku, přeci jen jsme z Prahy... Ráda se učím, tak si ráda poslechnu přednášku o halti... ale pokud budete mít potom chvíli čas a budete ochotný, tak bych byla moc ráda, za váš názor na Gi a mě… na mé postupy a chyby kterých se dopouštím (nevědomky).

Předem moc děkuji.

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
zakladem Vaseho problemu byla ne prilis stastna reakce Vas pri popisovanych incidettech.Je potreba aby jste byla svenu psovy oporou.To i tak ze jej v pripade pottreby budete branit...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
BinLadin píše:
zakladem Vaseho problemu byla ne prilis stastna reakce Vas pri popisovanych incidettech.Je potreba aby jste byla svenu psovy oporou.To i tak ze jej v pripade pottreby budete branit...


Bohužel jsem se právě snažila být psovi oporou a konfliktům hlavně předejít, bohužel druhá strana si psa na vodítko nevzala a to i po opakované mé prozbě - psa jsem měla osobně na vodítku a u nohy, ale zavrčela na tu čubu co byla na vodítku, chtěla jsem ji potrestat, ale když jsem ji čapla pod krkem a jako jenom přes moji mrtvolu na ni pudeš, tak se jí do nohy zakousla čubina co byla na volno... První incident zpočátku vypadal jako dominování první čuby nad tou mojí, okorát to ta druhá přehnala a kousla ji, což Gi brala jako útok na ni a vzala ji taky... Naše obou reakce byly celkem rychlé - já jsem chytla svou čubu za obojek a ona tu její za ocas... a mezitím mě ta její čuba kousla do prstu...
Možná jsem to i blbě napsala, osobně to pak všechno vylíčím... ale nyní máme nemocenskou - nemůžeme chodit ven, sportovat... maximálně tak na loužičku a domů, odpočívání a prášky... to je vše... proto to "tolik nespěchá"... Poslušnost feny je prvotřídní, chodí s košíkem, ale bez vodítka... přivolání rychlé a reakce okamžitá, jeden povel - jeden výkon.. čubinu odvolám i když se jí ta druhá čuba velice nelíbí a nebo se již rozběhne...

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Buhuzel se spis podaril opak.Tohle opravdu neni na resi po netu.A reseni tak y celkem specha...protoze bez Vasi opory si fenule pri styku s jinymi psi neveri.Tohle je opravdu na osobni navstevu Rudy.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 07:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím v tom hned několik chyb. Psa chytit pod krkem jenom proto, že zavrčí na druhého psa mi připadá hodně neadekvátní. Agrese totiž zvyšuje agresi, proto řeším tyto situace s arogantním nadhledem, aby se pes podle mého vzoru naučit také nic zbytečného neřešit a když už, rozhodně bez agrese s nadhledem.
Další brutální chybou je ta, že jestliže jsem nucen nezbytně ztrestat svého psa, musím ho zabezpečit proti tomu, aby mi do toho nějaký zmetek kecal a přidal si. K smrti nesnáším šikanu a také to, když už někdo leží a další si do něho kopne. Je to totiž takřka totéž.
Je mnoho důvodů, proč všude u agresí mezi psy píši, že provinilý pes má být čelem k psovodovi, dívat se mu do očí a druhý pes má být za ním. Jeden z důvodů je, že na toho druhého psa vidím a pokud má chuť mi kecat do výchovy a zmastit mého psa, se kterým mám právě rozhovor, buď ho zašlápnu, nebo dostane takové bodlo, že vyletí tam odkud přišel. Nezamená to, že do psů běžně kopu, ale mám-li plné ruce svého psa, zůstanou mi volné nohy k jeho zabezpečení, které je nezbytné k udržení dobrých vztahů. Jestliže dostane můj pes dvakrát, už si nesjednávám respekt, ale ztrácím důvěryhodnost, důvěru a tudíž jdeme za hranu respektu přímo do strachu a o to vážně nestojím. Už z tohoto důvodu tvrdím, že k ochraně mého psa jsou dovoleny všechny prostředky, samozřejmě ne silnější než nezbytné, ale které mne dokáží udržet v pozici alfa-ochránce smečky.
Tvým přístupem z ní děláš nepřátelskou lekavou napadačku druhých psů, která bude věřit více sobě než tobě.
Ještě jsme se neviděli a už zcela jistě vím, že všechno řešíš moc "podle pravítka" a v příliš silných emocích, které přenášíš na fenku a tím si zaděláváš na větší problém, než který si zatím ochotna si připustit. Není na škodu nejdříve myslet, potom jednat a hlavně jednat v klidu bez adrenalinu. Nevěřila bys, jak rychle a v úplném klidu se dá vyřešit pořádná mela i více než dvou rvoucích se psů.
Víš, čím začnu já, když mi pes, kterého mám na vodítku zahučí na jiného psa? Dám mu svou nohu do cesty, což znamená "hraniční závoru" platnou z obou stran. Jakékoli nepřátelské gesto kohokoliv ze zúčastněných okamžitě vztáhnu na sebe jako hromosvod, z čehož vyplývá, že se daný pes nebude prát s tím druhým, ale přímo se mnou. Nebojím se toho, že by po mně nějaký pes vylítl.
Jestliže na svou fenku v podobných situacích nějakým způsobem "štěkneš", dáváš jí tím najevo, že jsi jenom měkký doprovod překážející jí na vodítku, když tuší nebezpečí. Co hůř, tys ji rovnou "kousla" pod krk a ještě nechala nějakou "čubku", aby jí přidala.
Alfa jedinec není ten, který má svaly, ale ten, který se ještě umí ovládat v situacích, které už druhého stresují a ještě stíhá sledovat několik paralelních úrovní naráz.
Jestli chceš, klidně do té Šárky s fenkou přijď. Když už tam budu, ukáži ti to v praxi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co když můj pes na vodítku zavrčí a já mu dám lehni - je to dobře nebo ne? Vleže se blbě vrčí, je to poloha z které by si začal jen úplný cvok... samozřejmě neexistuje nechat jej při tom napadnout, ale i tak - není to lehni přílišné "sražení" psa? Nebo si to za vrčení zaslouží? Zase mi to přijde jako lepší než cukání vodítkem...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těch alternativ je naprosto nespočetné množství. Lehnutí psa je jedna z nich.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Bohužel se mýlíte, nejednám s přílišnými emoci, ale v klidu... Fenka prošla a proto jsem si ji ve chvíli, když jsem svou vzala "pod krkem" neviděla. Nehodlám zde vysvětlovat, že mám psa, který mi nepříjde "klasický". Ona by po mne nevyjela (mnohokrát ověřené), ale u cizích to prostě není ověřené ani zaručené - nejsem odborník a jediný pes, kterého opravdu velice dobře znám je ten můj (opravdu vycházím "ze základů" etologie, ale to pouze na mém psovi).
Podařilo se mi ji "vyléčit" ze strachu a reakce na střelbu, petardy... atd. fenka mi opravdu velice důvěřuje. Práce s ní je jedna radost a nedělá to, protože musí, ale pro mne z tohoto důvodu si nemyslím, že by náš vztah byl velice (či trochu) špatný. Útočí už né ze strachu, ale když to řeknu blbě "z chuti do boje"... Nejspíše to bude tím, že pochází z celkem zajímavé linie pro někoho "zvláštích" (pro mne velice pracovně nadaných a oddaných k lidem)psů.
Velice ráda si Váš názor poslechnu, avšak ráda pracuji se svým psem sama (nerada půjčuju někomu svého psa, aby mi ho vycvičil nebo vychoval), ráda se přiučím. Ráda si poslechnu teorii a rozvážím co a jak (nikdy nic nepoužívám bez rozmyslu, rozvážení a prověření). Dříve jsem svou fenečku pouze povelovala a udržovala v klidu (myšleno tak, že si nevšímala pejsků). Bohužel se ten večer stala chyba (chtěla jsem ji potrestat a "potrestala" ji ta druhá fena, kterou jsem již neviděla... popisovat celou situaci by bylo velice zdlouhavé, ale pokud bude potřeba vše vypíši od A do Z).

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 22:55 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Masha píše:
Útočí už né ze strachu, ale když to řeknu blbě "z chuti do boje"... Nejspíše to bude tím, že pochází z celkem zajímavé linie pro někoho "


Jedna z prvnich veci, co jsem se u RD naucil, bylo to, ze muj pes nema absolutne zadne pravo kohokoli a cokoli napadat, ja jsem sef a ja o tom rozhodnu. Za sebe k tomu dodavam, ze me nezajima, jestli se jedna o rasu, jak vy pisete, s chuti do boje, proste je to prekroceni moji autority, nic vic. Ted je jen otazka, jak dosahnout toho, aby to pes nedelal, no a to se snazim, s vetsimi ci mensimi uspechy, naucit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2007 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ruda do cizích psů nešahá, "pouze" ti řekne nejlepší návod co dělat aby se pes choval tak jak ty chceš.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2007 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Masha píše:
...nedělá to, protože musí, ale pro mne z tohoto důvodu si nemyslím, že by náš vztah byl velice (či trochu) špatný. Útočí už né ze strachu, ale když to řeknu blbě "z chuti do boje"...
Trochu ti přeházím větu tak, abys tam také viděla ten základní klíč jejího uvažování (pravda, nepochází až tak z její hlavy):
Útočí, nedělá to, protože musí, ale pro mne...
Nejspíše to bude tím, že pochází z celkem zajímavé linie pro někoho "zvláštích" (pro mne velice pracovně nadaných a oddaných k lidem)psů.

Pes je schopen pro svého pána dělat spousty zajímavých věcí. Jenom to vidět.


Citace:
...avšak ráda pracuji se svým psem sama (nerada půjčuju někomu svého psa, aby mi ho vycvičil nebo vychoval), ráda se přiučím. Ráda si poslechnu teorii a rozvážím co a jak (nikdy nic nepoužívám bez rozmyslu, rozvážení a prověření).
Jak už jsem zmínil, máš ráda všechno podle pravítka. Jenže ze školy si pamatuji, že v pravítkách jsou po čase škrábance a zuby.

Citace:
Dříve jsem svou fenečku pouze povelovala a udržovala v klidu (myšleno tak, že si nevšímala pejsků). Bohužel se ten večer stala chyba (chtěla jsem ji potrestat a "potrestala" ji ta druhá fena, kterou jsem již neviděla... popisovat celou situaci by bylo velice zdlouhavé, ale pokud bude potřeba vše vypíši od A do Z).
Z jednoduššího systému jsi přešla do složitého systému. Jenže se ti na tom pravítku objevil zub, situace se kterou jsi nepočítala. Nepotřebuji výpis od A do Z na to, abych už teď viděl, kde jsou ty podstatné chyby. S lidmi s tvým přístupem dělám takřka denně. Nepotřebuji si dokonce ani půjčovat jejich psy, dokud mně k tomu sami nepřemluví, nebo to není nezbytně nutné. Dokáži každému popsat chybky v reálném čase, kdy je oni sami provádějí.

Mám tu také egoisticky smýšlející fenku, která pro mne předvádí, co mi na očích vidí, dokonce i víc, dávám však přednost osobitosti a tak trošku svobodě názorů, proto ji z toho léčím. Pravítka a šablony jsou dobré, ale jen pro začátek, dokud se není čeho chytit, později se obvykle dojde k momentu, kdy je zřejmé, že všeho moc škodí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Súhlasím s Křižákom, to bola prvá vec, ktorú som sa tu a na osobných stretnutiach vďaka Rudovi naučila. A hneď po nej druhú - a to, že moje vlastné ego a ilúzie o mojom vzťahu so psom musia ísť bokom (+všetky prebraté vžité povery a nezmysly o ochraňovaní pána psom a podobné blbosti).
Tým chcem povedať len toľko, že netreba vždy trvať na svojom, keď si človek naozaj chce dať poradiť, ale najprv zažiť a skúsiť a potom si spraviť názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Mě stačí názor pana Ivo Eichlera, chtěla jsem si jen zjistit jak je to s panem Desenským a jestli to nejsou jen pomluvy. O opaku mě to zde nepřesvědčilo. Hodně zdaru a ať vám psi jdou :-) .

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. zář. 2007 20:48
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Masha píše:
Mě stačí názor pana Ivo Eichlera, chtěla jsem si jen zjistit jak je to s panem Desenským a jestli to nejsou jen pomluvy. O opaku mě to zde nepřesvědčilo. Hodně zdaru a ať vám psi jdou :-) .


Ahoj, nevím, jestli jsi někdy v minulosti navštívila Ovčáry nebo teď Vlčáry, ale pokud ne, tak by sis tam měla udělat cestu a myslím, že by jsi změnila názor. Panuje tam naprostá harmonie mezi psi a Rudou a to mluví za vše. Kdo nezažije - nepochopí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Takže p. Eichler ti poradil vzít psa pod krkem, ono to nefunguje, tady ti řeknou že je to špatně a tobě se to nelíbí? :shock:
No, někde bude chyba, ale určitě ne na straně tvého psa nebo Rudy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Masha píše:
Mě stačí názor pana Ivo Eichlera, chtěla jsem si jen zjistit jak je to s panem Desenským a jestli to nejsou jen pomluvy. O opaku mě to zde nepřesvědčilo. Hodně zdaru a ať vám psi jdou :-) .

Vedle klasickeho pristupu lidi ktery prosly cvicaky,existuje i alternativni zpusob prace se psy.Mezi obema zpusoby jak resit problem se psy je dost znacny rozdil.
Problem ktery resis lze resit obema zpusoby,ale myslim ze alternativa je vtomto pripade mnohem lepsi nez reseni ketere se vtem pripade nabyzi na cvicaku..Pri alternative je zohlednena harmonie mezi psem a jeho majitelem,na psa se netlaci,cilem je uvolneny ,vesely a stastny pesan.To pri vyuziti postupu bezne pouzivanych na cvicaku neni vzdy pravidlem. Ale i tady se najdsou lide ketri jsou schopni aby pes byl stastny....
Zakladem proc mas problem je podle mne nekdy az moc ofenzivni pristup ke Tvemu psovy,prilisny drill,absence citu pro psa co Ti pes rika ......Tak jak jsi resila situaci jsi vpodstate se pridala k utoku ciziho psa vuci svemu- to znamena ze neumis byt pro vlastniho hafana oporou o kterou by se mohl oprit v pripade potreby. Jak resit problem s vyjizdenim po psech lze resit zase nekoika zpusoby,ale to tady psal uz predemnou Ruda.....To nejpodstatnejsi uz tady zaznelo....jak budes rersit problem zalezi na Tobe.Obavam se jen ze Tve problemy se casem jen zvetsi...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 20:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Masha píše:
Mě stačí názor pana Ivo Eichlera, chtěla jsem si jen zjistit jak je to s panem Desenským a jestli to nejsou jen pomluvy. O opaku mě to zde nepřesvědčilo. Hodně zdaru a ať vám psi jdou :-) .
To je dobře, že jsi to "zjistila", alespoň se nebudeš muset zabývat zbytečnostmi, jako je řešit vztah své fenky bez agrese chytáním pod krkem. Ještě že to umím se psy v přátelském modu se spolehlivějším výsledkem bez použití zbytečné síly a dokonce mám tu drzost, učit to i druhé, aby na své psy nemuseli být zlí a zůstali z nich raději přátelé, kterým se dá věřit. Ale tím tě vážně zatěžovat nebudu, když už v tom máš jasno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Masha píše:
Mě stačí názor pana Ivo Eichlera, chtěla jsem si jen zjistit jak je to s panem Desenským a jestli to nejsou jen pomluvy. O opaku mě to zde nepřesvědčilo. Hodně zdaru a ať vám psi jdou :-) .


To je opravdu dobrý důvod pro registraci na těchto stránkách. Stejně dobrým důvodem pro tvoje rozloučení bude i to, že ti bylo řečeno, že nepostupuješ právně a že chyba není ani tak v tvém psovi jako v tobě ....., to je opravdu nejlepším důvodem k tomu, co jsi zde napsala.
Jsou prostě lidi, kteří řeší "problémy" se psem násilím a nátlakem, jsou naproti tomu lidé, kteří toto řeší citem, ti první chtějí mít podřízeného, ti druzí kamaráda. Škoda, že tahle volba je na tobě a ne na tvém psovi. Určitě by nevolil názory pana Eichlera - asi by se bál, kolik ran od něj dostane a kde se tím tento pán bude chlubit ......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Essi :

Milá paní (slečno), důvodem není jeho nesouhlas s mým postupem k mému psovi a nevidím jediné násilí (kromě "facky= myšleno jako štípnutí do čumáku", aby se špatně nepochopilo a chytnutí "pod krkem"). Navíc toto byl příklad agrese, jelikož můj pes po fence (která je ji velice nesympatická) "vyjede", ale stačí "ssss" a je v klidu, pokud toto nestačí, použiji zmíněný způsob a čuba je v klidu.

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Masha

No znam osobne pomerne dobre oba dva jak Ivo Eichlera tak Rudu Desenskyho a kdybych potreboval poradit pripaddne pomoct z vychovou svejch psu tak mam zcela jasno za kym bych sel a Eichler by to urcite nebyl.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Masha
můžu se zeptat jestli teda přijdete na free sobotu do Šárky abyste mohla posoudit i podle jiných informací než které máte ze druhé(třetí...) ruky? Pokud soudíte podle této poradny, asi nečtete to co my - bohužel. Nikdo vás tam nebude odsuzovat, napadat....za vaše názory na p. Desenskýho ani p. Eichlera, ale dostanete možnost dokázat/vyvrátit váš názor. A myslim, že pokud se budete ptát, dostanete i odpovědi. Osobně je to vžydcky lepší. A věřte, že na vašeho psa nikdo ani nesáhne, pokud mu to nedovolíte (přece jen je to podle zákona váš majetek). Těším se na vás v Šárce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Masho,
před lety jsem vyslechla přednášku pana Eichlera, kde vypočítával, kolik ran klackem psovi dal, než ho donutil se podřídit. Z uvedených důvodů bych se na tohoto pána nikdy neobrátila. Nehodnotím podle toho, jestli pes projevoval kázeň nebo nekázeň, ale jestli pes projevoval důvěru a respekt, s důrazem na tu důvěru. To je právě ten rozdíl, o kterém jsem mluvila. Někdo v psovi hledá podřízeného a někdo kamaráda, někdo bazíruje na kázni, někdo na vyváženém poměru respektu a důvěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Eva Štemberová:

právě proto jsem se ptala a na Divokou Šárku určitě příjdu, jelikož jak jsem již dříve napsala, chci posoudit osobně, jelikož přes internet vše vyzní jinak (přeci jen je to psané). Jinak ta "třetí" nebo "druhá" osoba, je má velice dobrá přítelkyně, které to poradil - proto mi to přišlo trošičku divné.

Ale co člověk to názor.

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
MASHA:
BTW:.....myslim ze se uz dostavame v diskusy do osobni roviny.To je podle mne zbytecne.Mas svuj nazor,jsi odpovedna za sve cinny mas odpovednost svemu svedomi.Stejne jak mas byt schopna obhajit sve cinny.Ne pokazde je prijemne a je clovek ochotny neprijemnou veci co se mu neliby a chapu ze tohle muze byt zrovna vec co se ti nezda. Realita na netu je trosku jina nez ve skutecnosti,to abys videla a mohla si vytvorit nazor je nejlepe videt Rudu osobne pri praci,ale ani k tomu te nikdo nenuti.Vybralas sis reseni ktre Ti prijde spravne podle Tebe a nejlepe Ti vyhovuje....
Preji hodne stesti....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
ještě jsem si nevšimla odpověď Křižaka:
vyjmul jsi to s konceptu... nebylo to myšleno tak jak napsané a nebo jsi to špatně pochopil a nebo jsem to spíš špatně napsala - chtěla jsem tím říct, že tito psi spíše útočí z chuťi do boje, než ze strachu... ale můj pes jiné ignoruje, pokud se jí nějaký nelíbí většinou začne imponovat poté třeba následuje upřený pohled na psa a je zle... ale stačí ji přivolat od imponace a je v klidu a jde se dál... ale nesmím ji nechat dojít do upřeného pohledu.

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Masha

Do ty Sarky opravdu prijed, kdyz jsem pred dvema rokama posuzoval Rudu jen podle toho co jsem o nem slysel a bohuzel i videl v televizi, myslel jsem si ze je to uplnej magor a vubec nevi co rika, jenze jsem hlava zvedava a tak jsem se snim zacal nejdriv bavit na netu a pak se k nemu prijel i podivat. nemam zas az tak malo zkusenosti se psama (dvacet let mam minimalne jednoho psa a v soucasne dobe mam devitihlavou smecku, figuruju a mam i nejaky vrcholovy zkousky) ale kdyz jsem se rozkoukal u Rudy opravdu jsem zustal koukat s otevrenou pusou jak se da volne pustena smecka cca 15 psu a fen ruznych plemen ovladat v podstate pohledem a v naprostym klidu. vsechno to byli psi ktery jejich puvodni majitele nezvladli a z cca 10 opravdu dominantnich psu co jsem za svuj zivot videl byli tady tri.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Tak to mi mě hrozně připomínáš, páč kdybych nebyla zvědavá, tak bych tu nebyla a nebuzerovala zde vás... mě to prostě zajímá a na tu Šárku 100% příjdu, protože mě to zajímá... :D nehodlám nikoho posuzovat podle cizích názorů, ale jen osobně :shock: .

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 22:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Jinak aby se neřeklo, vyzkouším aj to lehnutí (pokud by to někdy zkusila na jiného psa a "sss" nezabralo, aby se neřeklo :-))

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2007 03:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Masha píše:
Jinak aby se neřeklo, vyzkouším aj to lehnutí (pokud by to někdy zkusila na jiného psa a "sss" nezabralo, aby se neřeklo :-))

Snad posledni pripominka.Pokud budes rsit problem vyjizdeni po psech prevadenim pozornosti jinam je nesmirne dulezite velmi presne nacasovani,kdy,jak a proc-pokud jedno ztoho ztoho bude driv nebo pozdeji proncip nefunguje.Mozna bude lepsi aby Ti tohle ukazal a predvedl Ruda v Sarce.Pokud nechces cekat az tam aspon zavolej Rudovy ve vsedni den dopoledna a vse skonzultuj.Kdyz se sama naucis spravne tyhle princip je napul vyhrano.Zarovne musis potom sveho psa chranit tak aby jej nenapadl zadny pes.Ochranku budes delat jako sef smecky Ty.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2007 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Já vím... byla tam chyba (v tom, že jsem čubu za a) neohlídala a napadla jí jiná čuba = moje selhání a za b) nepřiměřené potrestání). Načasování - odvést pozornost naprosto pryč a pokud si všimne čuby a "hodí číro" povel lehni? Jestli jsem to pochopila správně? A pokud zase začne dávat pozor a bude ok (nebude naježená) si jít zacvičit jinam a chvála chvála a zase chvála? Pochopila jsem to správně? Nebo spíš takhle, takto jsme to dělali do toho incidentu...

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2007 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Je zbytecne dal cvicit,cilem je prevest pozornost fenule potencialniho stretnuti na Tebe tim ze budes pro cubis silnejsi podnet nez ten pes. K odpoutani pozornosti se muze pouzit pamlsek,balonek pod.Jeto vlastne privolani dotazene do konce.A zase pak je na tobe abys psa ochranila -ty resis,pes se do toho nema co plest.Pokud budes pri setkani resit vec odlozenim naucis cubis ze pokud zustane v klidu jsi spokojena a nasleduje odmena. Pri odlozeni vlastne vyuzijes a dotahnes k dokonalosti odlozeni psa v leze-zacinas ucit psa odlozeni v klidu bez rusivich podnetu az tohle opravdu umi stoprocentne postupne pridavas na obtiznosti az k nacviku kdy pes musi zustat lezet v poloze i v pritomnoisti ciziho psa-tady je nutno vsak dodat ze je nutne z Tve strany psa zabezpecit a chranit i pred nezadouci pozornosti ciziho psa natoz pred jakymkoliv naznakem napadeni,tomu musis Ty dokazat zabranit a psa ochranit.Stim ze problem resis ty ne Tvuj pes. Tohle je vsak lepsi ukazat a predvest v praxi.Znovu plati ze bude lepsi tohle konzultovat s Rudem protoze tohle zna prece jen lip jak ja.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Jan2
Pan Eichler je prikladem ja se to muze delat na cvicaku a proc.Jinak mnoho prozdradi na cloveka to jak a jakym stylem pyse.Vcetne jeho reakce na pripadnou negativni odezvu.
MASHA
Kazdy ma pravo na svuj nazor,ten je do jiste miry silne subjektivni.Pokud nekomu radim snazim se aby se pes zlepsil.Delam to hlavne kvuly tomu hafanovy.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mashanetuším ja ji mám doma už asi 2-3 roky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 18:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Masha píše:
... jen jsem chtěla vědět, jestli je opravdu takový nebo makový (pan Desenský)...
Tohle mám fakt nejraději. Jsou jen dvě skupiny lidí, kteří mne zrovna nemusí. Ti co mají "jasno" už předem na základě "spolehlivých informací z druhé nebo třetí ruky" a ti, do kterých jsem se trefil přímo na ego, aby se byli schopni dívat dál než na stereotypy vlastních úspěchů se svým psem. Zvláštní na tom je, že žádný z nich nebyl schopen ustát skutečnou realitu a chtěl by jen plácat po rameni, jak je dobrej. Žiju se psy dvacet čtyři hodin denně už hezkých pár let a pořád si myslím čím dál míň, že bych byl snad "dobrej". Nejsem. Protože nejsem pes, i když už tak umím myslet, gestikulovat i jednat, ale tohoto druhu nejsem, ani nemohu být.
Jestli v tom máš jano, běž v tu sobotu raději na tu záchranařinu, byl bych docela rád, kdyby si to tam ti lidé a psi spolu se mnou užili. Umím se sice regenerovat rychle, ale přelaďování a odstínění negativní energie mi vždycky dává docela zabrat a rád bych pak také dojel domů, kde mne bude čekat trochu víc zvířat, než běžně míváte doma vy. Pokud vůbec víš, o čem tu mluvím.


Citace:
...protože mne zajímá, co Rudolf na to...

K výrokům pana E. se vyjadřovat nebudu. Byl jsem osobně na jeho přednášce, kde srovnával psy s prasaty (vepři), kde to psy docela "slízli", protiřečil si snad i v jedné větě, když ne v souvětí, rozplýval se nad odolností nějakého agresivního dobrmana, jehož měl na převýchově a který mu prý ještě potřicáté přiběhl na ránu bejsbolkou a td... . Lámat psy silou, ještě k tomu za hezkých pár desítek tisíc, ?... To fakt ne. Spolu s desítkami profesionálních pejskařů tam byl i mistr v kynologii pan ing. Karel Hartl, i ten tehdy znechuceně, abych byl přesnější, zhnuseně odešel. Nemám potřebu si něco vymýšlet, zkreslovat, nebo dokonce pomlouvat, existuje z toho i záznam. Myslím, že by zmíněný pán toužil po tom, aby neexistoval.
Ptejte se na teorie práce Honzy Dubového, pana Karla Hartla, Franty Hracha a dalších skutečných profíků, odpovím jen ano, mají pravdu, pracují se psy srdcem a mají na to ... Po těchto lidech jsem nikdy nic předělávat nemusel a je radost se jim dívat pod ruce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 18:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Masha ja ji tuhle nedavno nekde drzel v ruce, prolistoval a usoudil, ze si ji radsi jenom pujcim v knihovne, coz jsem shodou okolnosti udelal zrovna vcera. V knihovnach na precteni urcite je. Na knihkupectvi si uplne stopro presne nepamatuju, ale nejspis to bylo v Tescu (teda v tom velkym prizemnim vpravo) na Andelu.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Desenský píše:
Masha píše:
... jen jsem chtěla vědět, jestli je opravdu takový nebo makový (pan Desenský)...
Tohle mám fakt nejraději. Jsou jen dvě skupiny lidí, kteří mne zrovna nemusí. Ti co mají "jasno" už předem na základě "spolehlivých informací z druhé nebo třetí ruky" a ti, do kterých jsem se trefil přímo na ego, aby se byli schopni dívat dál než na stereotypy vlastních úspěchů se svým psem. Zvláštní na tom je, že žádný z nich nebyl schopen ustát skutečnou realitu a chtěl by jen plácat po rameni, jak je dobrej. Žiju se psy dvacet čtyři hodin denně už hezkých pár let a pořád si myslím čím dál míň, že bych byl snad "dobrej". Nejsem. Protože nejsem pes, i když už tak umím myslet, gestikulovat i jednat, ale tohoto druhu nejsem, ani nemohu být.
Jestli v tom máš jano, běž v tu sobotu raději na tu záchranařinu, byl bych docela rád, kdyby si to tam ti lidé a psi spolu se mnou užili. Umím se sice regenerovat rychle, ale přelaďování a odstínění negativní energie mi vždycky dává docela zabrat a rád bych pak také dojel domů, kde mne bude čekat trochu víc zvířat, než běžně míváte doma vy. Pokud vůbec víš, o čem tu mluvím.

quote]

Nemám jasno již předem, hrozně se ve mně mýlíte... já nechci nikoho odsuzovat předem! Jenom mně trochu šokovalo to, co jsem slyšela od té známé, a proto jsem usoudila, že bude lepší, když se na vás obrátím a vyzkouším co a jak... Mě nejde o vás nebo o nikoho jiného, mně jde jenom o mého psa a o to, aby byl se mnou rád a já s ním. Nesouhlasím se všemi metody od pana Eichlera, mám na každou věc svůj názor a vždy ho vyjádřim, už jen zdůvodu, aby mi to buď vyvrátil a nebo mě v něm utvrdil, ale neustále si budu pamatovat druhý způsob... a nebudu znát jednu metodu, ale třeba dvě...
Nemusíte být dobrý, ale asi se ve psech vyznáte (mírně řečeno hodně dobře), jelikož nevidím jiný důvod proč by za vámi stálo tolik lidí a "opíralo" se o vaše rady.. ale na druhou stranu vidím hodně lidí (většinu) co s vámi nesouhlasí a nemají vás v oblibě (většina z nich to převzalo od někoho jiného), nechci být ani na jedné straně, chci jen zjistit jak to doopravdy je a být na straně neutrálu, který se rád něco nového naučí (ale třeba nikdy nepoužije), ale třeba jsou to jen intriky a pomluvy ze závisti nebo ješitnosti nepřipustit si svou chybu...
Nehodlám vám v ten den ani kazit náladu, jen si poslechnout přednášku, udělat si pár zápisku a vlastní obrázek...
Nikdo není dokonalý a tak se na věc dívám takto, že je potřeba se neustále učit, dívat se na věc z obou možných stránek, ale hlavně pokud možno nikomu neškodit... někdy se to sice nepovede, ale už to prostě vzít zpět nemohu...
Doufám, že se na mne nezlobíte, ale chtěla jsem mít jasno... vím, že na našem vztahu s Gi mám co ještě zlepšovat a co dělat a všechno co dělám, dělám jen a jen kvůli ní... nechci jí škodit, ale nechci škodit ani lidem okolo...

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 19:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
OK

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Chtěla jsem ještě jenom dodat... možná jste se trefil do černého, ale donutil jste mne myslet o tom, že asi mezi mnou a Gi nebude něco tak jak má být... sice mi to chvíli trvalo, ale uvědomila jsem si toho... dneska jsem vyzkoušela metodu "hurá a klid" jak jsem ji pojmenovala a nebylo na ní ani známky číra a ještě byla happy... sice jsme na začátku, ale možná to nebude tak jak jsem předpokládala a přiznávám svou chybu.

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 19:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Masha píše:
... sice mi to chvíli trvalo, ale uvědomila jsem si toho... dneska jsem vyzkoušela metodu "hurá a klid" jak jsem ji pojmenovala a nebylo na ní ani známky číra a ještě byla happy...
O ničem jiném mé metody nejsou. Je-li pán v pohodě, je i jeho pes v pohodě. Klacky pod nohama se dají vždycky "rozchodit", problém je v tom, že mnoho lidí si neuvědomuje, že své pocity přenáší na psy až tak moc, aby je to "vychovávalo" a pak se diví, že to není k obazu svému. Ale ono ve skutečnosti je.
Víš, začínal jsem jako cholerický egoista, byl jsem v tom Bohu žel vychován a dokud jsem se s tím sám za sebe nepopral, nedostal jsem se ani o píď dál. Točil jsem se v kruhu, jako se točí pes za svým ocasem. Dneska v rámci možností umím rozchodit i pořádné maléry jen tím, že umím čekat na ty správné, ucelené informace a je mi jedno odkud přijdou. Vždycky přijdou.
Jestliže je na mně něco hierarchicky závislé, nemohu bojovat jen svou vlastní ligu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Masha - asi většina z nás přišla k Rudovi (ať už na net nebo přímo na Ovčáry) s nedůvěrou, nebo přímo s pocitem "to je ten cvok z Novy" - no a většina z nás zjistila že není zas takový cvok a že má navíc pravdu. A spousta z nás tady hltá každé červené písmenko, pečlivě ukládá do hlavy, případně rozumně šíří dál... Snažíme se se psy komunikovat aspoň zčásti tak jako Ruda - ten "cvok z Novy" to totiž se psy fakt umí - ale přijdi na to sama, tak jako jsme k tomu museli dospět my.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro- mooooooc pěkně napsaný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. zář. 2006 18:32
Příspěvky: 27
Bydliště: Chýně, Praha Západ
chtěla jsem se ještě na něco zeptat, ale nemohu si vzpomenout na co.... tak aspoň všem poděkuji ;) díky moc všem, že se hned "nerozčilovali" nad mým zkresleným a možná spíše tvrdohlavým jednáním...

_________________
Hezký zbytek dne,
M. Piteková
http://www.hardy-workaholic.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. lis. 2007 22:51 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Sebevice teoretickych znalosti je v okamiku, kdy je clovek postaven pred krizovou situaci, se kterou nema dost zkusenosti uplne k nicemu (ja uz toho precet a ruda by moh vypravet, jak casto zustanu stat jak tele a nemam poneti, jak se zachovat a kdyz uz se nejak zachovam tak spis tak, ze nad tim jen zakrouti hlavou :-)) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis. 2007 08:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Tak, hezký :-)
Mám psa, s nímž jsem si ještě před rokem nevěděla rady. žádná rozmazlenost, nic takovýho. Jsem cholerik a nepopřu, že kolikrát i egoista.
na rudu jsem "slyšela" mnoho. A musím říct, že když řeknu "slyšela", bylo toho spousta negativního. Dnes, když se ohlídnu zpět, chápu, proč tomu tak bylo. Byly to přesně pohádky typu "jedna paní povídala" a všichni víme, jak tyto pohádky v ústním podání mají tendenci modifikace. Většina z nich vznikla tak, že nějaká dáma, co rozmazlila svýho psíka a má ho jako mimino, neustála a nepochopila, že k psovi takto nelze přistupovat. Pak samozřejmě v rámci svého vnímání psa onu realitu poslala dál tak, jak ji vnímá sama, ukřivděně...odtud se to jako vítr nese dál a dál, kdy se to postupně modifikuje a mění, ostatně jako každé ústní podání...
Měla jsem možnost se setkat s oběma pány. Bez ohledu posuzování metod chci poukázat na jednu věc. která je podle mého názoru velmi podstatná. Měla jsem problém se psem. Nejednalo se o standartní "vrčení od misky", ale o strach...Oboum pánům jsem sdělila svůj problém. Nebudu se vyjadřovat k metodám, ale k té prvotní reakci. Pan Eichler mi poslal velmi dlouhou odpověď, poměrně detailní, co mám v podstatě dělat. Ještě ovšem předtím, než měl možnost nás vidět!!! Pan Desenský mi dal vylágoš na moje ego a sdělil mi, že bez osobního kontaktu, aby psa viděl, nelze přes net radit...Samozřejmě v první chvíli, kdy jsem byla opravdu zoufalá, se mi zdálo, že mi pomohl pan Eichler...dnes ale chápu souvislosti, nechávám spát svoje ego v koutě, abych si s ním večer zahrála karty a neotravovala s ním zbytek světa...byl to pan Desenský, který mi do obličeje řekl souvislosti. A jelikož mi šlo primárně o psa a né o moje ego, bylo nutné si pro informace jet. A nelituju. Nelituju toho, protože všude jinde na cvičácích, i u pana Eichlera, mi radili se psem jen to, co prohlubovalo jeho strach. kdybych dala na pomluvy a nespláchla svoje ego, můj pes by byl dnes bůhví kde, protože by mne ze strachu sežral. Já bych žila v domnění, že to byl nezvladatelný agresor a svou nevědomostí bych ho zabila.
Tudíž jen Rudolfovi vděčím za jiný úhel pohledu zejména na sebe. Proto, když budu chtít radit se psem, půjdu za ním.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis. 2007 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No my byly nejdřív v Liberci, kde sem to se psem totálně dopodělala, pak nikde, už sem s ní ani nechtěla chodit ven, jak moc sem byla rozhozená a ten pes reagoval přesně podle mojí nálady, fakt hnusná a protivná čuba, já se začala VŠEM psům vyhýbat, začala sem se jich VŠECH bát, čuba byla v té době už fakt ale fakt hooodně nepříjemnej pes. Na Ovčáry jsem dojela až po půlroce stráveném na foru, se skupinkou od Davídkoj. Už je to rok a kus, co se zlepšujeme, neni vůbec vyloučený, že budem obě zas normální. Psů se furt bojim, ale ovčárští/vlčárští plyšáci mě zas přesvědčují o tom, že mě fakt žádnej pes nesežere, ani mojí Mařenu, takže Mařka tomu začíná taky věřit. Mařka už je v Desenského smečce bez košíku, ani koně nehoní, Saťáka se sice furt bojí, ale už není tak hysterická. Asi to bude tím, jak se i já dostávám do pohody :-)Odnesla jsem si zlatou radu - prověšené vodítko a udivený výsměch...Mařka se venčí už víceméně na volno, mezi známými samozřejmě bez koše, a k tomuhle všemu, co teď se psem mám, mi pomohl pan Desenský, protože tak jak umí zklidnit plašku psa, umí a zvládne zklidnit i plašku páníka, takže já nedostala ani vylágoš jako Jan2, ale informace a rady podané pro přecitlivělého a nervního člověka. Myslím, že pro nás s Mařkou je velice důležité a dobré, že jsme RD a lidi kolem něj poznaly. Díky jim všem vím, že svůj problém můžu řešit a taky vim jak, takže trénuju a trénuju. A s tím názorem na RD - já si ho testovat vůbec nemusela, udělal to můj pes :-) Nestává se jí vůbec, aby si k cizímu člověku, kterého vidí poprvé, přišla sama pro pohlazení a fakt o to pohlazení stála....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!