Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně Asty, protože nechci chybovat. Po seznámení jsem s ní byla venku - byla na volno, pokaždé, když se vzdálila, jsem se otočila (volat na ní, nebo dávat povely nemá smysl) a šla na druhou stranu - vždycky mě doběhla. Na zahradě, nebo na dvoře se mě drží jako klíště, z počátku se spíš zajímala o psy - první den, nakrývala hárající čubu - neřešila jsem nic, ale dneska začala povrkávat na obě čuby. Malá se jí podřídí a velká (zlaťák) jí neřeší. Zajímalo by mě, co mám v této situaci dělat..?
Když jsem jsem si hladila Astu a přišla ke mě jiná čuba, dala jí silně najevo, že tady je teď ona, v tom momentu jsem jí dala najevo, že jsem tady hlavně já - zavrčení a přitlačení k zemi.. Po chvíli ke mě přišla a já dělala zase že je vše v pořádku..
Další, co jsem zpozorovala bylo, že když jsme byly venku se všema, fen si nevšímala, až když se zlaťanda začala válet, tak na ní zase naběhla a začala brblat. Zlaťanda (Sely) jí absolutně neřeší, zvedla se a odběhla jinam... Co mám v této situaci dělat..? Proč se Sely nijak nerozčiluje, - necítí s Astiny strany žádnou hrozbu?

Poslední otázka- Dnes jsem odjela do Prahy a nehala čuby volně na zahradě, když přijel táta, říkal, že Asta byla venku a pobíhala kolem baráku, jak jí naučit, aby zůstala tam kde jí nechám, tedy na území..? Je mi jasné, že to chce čas a první věc bude zabezpečit to tak, aby neměla šanci utéct, ale.. Nechtěla bych, aby utíkala a aby věděla, že se vždycky vrátím..
Díky za odpovědi..

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nauč si precizní přivolání. Když si klikneš na ten obrázek vlevo nahoře, kde je přes něj napsáno Artemis, hodí tě to na můj domovský web. Tam najdeš v levém sloupci stránku "jak naučit přivolání". Nauč si to co nejdříve, protože to se hodí po zbytek života psa a je to hodně důležité.
Nezapomeň, odkud Asta původně pochází, což znamená, že je hodně špatně socializovaná a má mnoho zlozvyků. Jedním z nich jsou útěky, protože tam pobíhali tak, jak se jim zrovna chtělo.
Co se týče jejího zacházení s druhými psy, hodně si to hlídej a moc ji nepodceňuj. V té smečce, kde původně byla, té paní zabili psi jednoho z malých psů a Asta prý byla také u toho. Nenechal bych ji manipulovat s jinými psy bez dozoru a hlídal bych si pečlivě jakékoli náznaky vedoucí ke rvačce nebo jen podřizovíní si jiných psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Takže bude asi určitě lepší, nenechávat psy spolu pohromadě bez dozoru..
Mám tvojí knížku, takže tam jsem toho našla celkem dost, ale v jedné radě bylo napsané, že má člověk zapomenout na to, kde pes byl a odkud pochází..

Jakým způsobem mám tedy pokračovat, když projeví nějaký náznak podřizovaní si jiné psy atd. když ještě nemá přivolání..? Když si všímám jí a příjde jinej pea a ona po něm vyjede, mám jí potom ignorovat..?

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 22:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Anetqua píše:
že má člověk zapomenout na to, kde pes byl a odkud pochází..

Ono je to hlavně myšlené tak, že člověk nemá psa litovat jako že je chudáček z útulku a pod. Protože ten pes takovej opravdu bude. Ale na druhou stranu je dobré vědět, co může nastat. Ale neřešit preventivně, až když nastane problém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 08:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psi používají stereotypní vzorce chování, jimiž se dají snadno předvídat. Proto není těžké dopředu vědět, co bude a v případě chyby ji stopnout ještě dřív, než ji pes stačí udělat. V případě Asty je jasné, že až sáhneš na druhého psa, půjde po něm a ty jí v tom můžeš stihnout zabránit. Načti si její vzorce chování a odpadne ti spousta otázek. U deprivantů je ta výhoda, že těch vzorců chování moc nepoužívají a příliš nekombinují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asta - bojácná, ale dovoluje si na psy..
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Díky za odpovědi.. Dám vědet, jak se vše vyvíjí..

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!