Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: respekt ČSV vůči ČSV
PříspěvekNapsal: pon 27. čer. 2011 20:26 
Offline

Registrován: pon 27. čer. 2011 15:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha 5
Dobrý večer,
ráda bych se na Vás obrátila o pomoc, o radu, protože nevím jak si chování mé skoro roční fenky ČSV mám vysvětlit. Bellinka, je miláček rodiny, dobře vychází s pejsky, má ráda děti a dospěláky. Trávím s ní spousty času, snažím se ji co nejvíce socializovat. Mezi jinými pejsky je to sebevědomá fenka, která ráda strhává jiné hafíky ke hře. Ale problém nastane, když jdeme na setkání a nebo různé akce kde jsou ČSV. V tu ránu se ze sebevědomné fenky stává velmi podřízená čubinka, která zaujímá postoj, já zde nejsem, mě ste tady nikdy neviděli. Po nějakém čase pokud je to mladší nebo stejně starý ČSV a nebo pes, nemá problém, ale její problém je v tom, že pokud se jde seznámit se starší fenou okamžitě je na zádech, kroutí se mi jak žížala a pokud si ta starší fena stoupne nad a maličko na ní zavrčí tak okamžitě moje fenka spustí hysterickej jekot. Nevím jak si mám tohle vysvětlit. Zkrátka toto mi dělá pouze a jen v přítomnosti ČSV jinak s jinými pejsky nemá absolutní problém. A z pohodové fenky se rázem stane uzlíček. U jediné ČSV fenky se kterou je absolutní pohodě je její o rok starší sestra. Myslíte že po odhárání takový projev chování odezní? Někdo mi řiká abych ji zvedala sebevědomí, někdo mi řiká, že v jejím věku to je normální takový projev chování a sama si nevím rady. Měla jsem i pejsky jiného plemene ,ale je to mé první ČSV a stímto sem se setkala poprvé. Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: respekt ČSV vůči ČSV
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ve svých knížkách uvádím, že dělím svou smečku na psy, vlky a čévéčka a dobře vím proč. To, co popisuješ, je pro čévéčka typické, jen tam není zvládnutá socializace vůči soukmenovcům, proto se chová hystericky v situacích, které dobře socializovaná čévéčka příliš neřeší. Moje vlčice se také chová submisivně vůči čévéčkům a jiným vlkům, zvláště když jsou to jedinci sebevědomí. Ale zas ne tolik, aby ji dostali do hysteráku, na to má příliš osobní důstojnosti a je socializovaná na úrovni psů. Tvoje fenka je socializovaná evidentně jen mezi psy, ne mezi "skorovlky". Projev psů a čévéček se v mnohém liší. Vrčení u psů znamená často agresi, vrčení čévéček znamená ve stejných situacích jenom "kecy". Jenže tvoje fenka to neví, protože jí to nikdo ještě neřekl.
Přijeď se svou fenkou sem na víkend (venčící soboty), naučím tě zvednou jí sebevědomí a číst tato gesta. Věř tomu, že Waya je v tomhle mistr už od svých dvou měsíců. Pak bude tvoje fenka zvládat akce s čévéčky mnohem lépe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: respekt ČSV vůči ČSV
PříspěvekNapsal: sob 02. črc. 2011 15:46 
Offline

Registrován: pon 27. čer. 2011 15:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha 5
Předem bych moc ráda poděkovala za odpověď.Určitě s Belinkou moc rádi přijedeme. Těch společných venčení se soukmenovci je poskrovnu to je pravda, včera se viděly se sestřičkou a byla z ní hrozně nadšená. Tak holky spolu blbly. Jednu sestřičku máme na Praze 6 Aryu a druhou ségru Akašu máme hned tady za barákem a s tou si právě rozumí. Ještě jednou moc děkuju za odpověď a moc se budu těšit na venčení u Vás.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!