Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach z okolojednoucích nákladních aut
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Sice jsme byli před týdnem na Vlčárech a věci se lepší....ale...jdeme po chodníku, v pravé ruce kočár, v levé pes, který už netahá a vzorně jde. Pes je na straně blíž k silnici. Přijíždí náklaďák (bohužel si přes nás hojně krátí cestu denně) a já vysílám nejklidnější vibrace, co existují, ostatně mně ten náklaďák vážně nevadí....pes jde a do poslení chvíle se tváří, že to zvládne. V momentě, kdy nás náklaďák míjí, jí rupne v bedně a ve snaze se schovat za kočár, buď málem povalí kočár (to když se schovává předem) a nebo mi ukrutnou rychlostí málem podrazí nohy a urve ruku (to když se rozhodne zmizet za mě). V tu chvíli na ní nezabírá ani žádný mazaný chňapnutí, který jí naučilo chodit a netahat. Kočár pustit nemůžu, je to trojkolka, sjel by do silnice....Naklaďák projede a pes se zase vzorně zařadí vedle mě...Celé je to dost rychlé.Jsem z toho fakt už docela bezradná. :( Nepomáhá jí ani posadit než se přiblíží, to jí spíš na to víc upozorní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
asi bych zkusia v týhle situaci psa v klidu posadit položit prostě mu dát nějakej povel a odpoutat pozornost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
ajka píše:
asi bych zkusia v týhle situaci psa v klidu posadit položit prostě mu dát nějakej povel a odpoutat pozornost


No já se fakt snažím....ale nepomáhá to :cry: Osobní vozidla jí přitom vůbec nevadí.... Nechápu, proč jí ty náklaďáky tak stíhujou, nikdy jí žádné auto nesrazilo, co jí máme...a je to denně to samé, tzn. náklaďák=psycho, pak klid a jdem dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je to velký hlučný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
ajka píše:
je to velký hlučný


tak jasně....ale ta její reakce se mi zdá dost nepřiměřená :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Využij kočár jako bariéru, asi bych ji ze začátku nevodila směrem k silnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Lenka Krejčířová píše:
Využij kočár jako bariéru, asi bych ji ze začátku nevodila směrem k silnici.


No jo, ale u nás na vsi je jen jeden malý úzký chodníček pro oba směry a Aura je zvyklá chodit po levé noze :-( A jinak než po tom chodníčku se k na prostory k venčení nedostanu... Tak asi to není zas tak strašná tragédie (vzhledem k tomu, co tu čtu za problémy jiných psíků...), ale určitě si ráda nechám poradit od někoho, kdo má psa, který to nedělá :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně bych asi začala třeba seznámením s kamionem, pak s nastartovaným kamionem a apk yb to mohla už zvládat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
ajka píše:
osobně bych asi začala třeba seznámením s kamionem, pak s nastartovaným kamionem a apk yb to mohla už zvládat


:D tak to je dobrý nápad :-) zkusím někde nějaký odchytit 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 22:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mě to Bony taky dělá, uhybá před šalinama, nákla´dákem... já to neodnaučuju protože se běžně pohybuje mězi autama, traktorama a to by taky jednou moh bejt přejetej. Ale když plaší moc (je schopnej skočit pod druhý auto) tak ho na to auto upozornim předem, aby se nelek a posadim ho s tim, že za něj dám nohu, aby nemoh couvat. Nebo v metru když přijíždí vlak, tak stojím dál a když už se skoro u nás, tak vykročim k vlaku a du těsně k němu. Tam pokud ještě nezastavil, ho posadím. Zase na přítomnost metra upozornim když ho zajímá něco jinýho. Postupně (nejezdím tím denně) mu už vlak nevadí, ani náklaďáky. Nebo aspoň ne tolik. Jo a to přibližování se k metru mu vyhvuje víc, nevim, asi si myslí žře to má víc pod kontrolou, než když jenom sedí a čeká. :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Eva Štemberová píše:
Ale když plaší moc (je schopnej skočit pod druhý auto) tak ho na to auto upozornim předem, aby se nelek a posadim ho s tim, že za něj dám nohu, aby nemoh couvat. Nebo v metru když přijíždí vlak, tak stojím dál a když už se skoro u nás, tak vykročim k vlaku a du těsně k němu. Tam pokud ještě nezastavil, ho posadím.



Super, díky :-) , tohle taky vyzkouším, protože Aura fakt plaší moc...Ona už mi ten kočár jednou i úplně převrhla a štěstí, že byla malá na kšírách...to jsou fakt akce, kdy musím mít Auru pod kontrolou, protože když mám takové dilema, tak samozřejmě chytám ten kočár a pesu řeším až pak...ale to už bych pak se dostala k ne zcela zvládnutému přivolání od zajíců a psychomyslivcům, kteří jsou tady všude kolem....už máme tu stopovačku, tak i na tomhle zamakáme 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Je to všechno o zvyku. Kdyby jste museli každý den chodit se psama na venčící louku po silnici kde jezdí jeden kamion za druhým metr od vás tak by jim to po určité době ani nepřišlo. :-)
Máme 6 měs. štěně taktéž plašana které se naopak na všechna auta vrhalo, snad ve snaze je honit a nebo v sebevražedném úmyslu, nevím a teď je naprosto resistentní vůči všem autům.
Ambik, asi bych pro začátek kvůli bezpečnosti nechávala kočárek doma a určitě bych psa neupozorňovala na auto předem a nevodila směrem k silnici. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 23:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Alča píše:
Je to všechno o zvyku. Kdyby jste museli každý den chodit se psama na venčící louku po silnici kde jezdí jeden kamion za druhým metr od vás tak by jim to po určité době ani nepřišlo. :-)
Máme 6 měs. štěně taktéž plašana které se naopak na všechna auta vrhalo, snad ve snaze je honit a nebo v sebevražedném úmyslu, nevím a teď je naprosto resistentní vůči všem autům.
Ambik, asi bych pro začátek kvůli bezpečnosti nechávala kočárek doma a určitě bych psa neupozorňovala na auto předem a nevodila směrem k silnici. :-)

No, ale to já přesně musím, chodit denně 2x s Aurou na venčící louku a pole vedle silnice, kde jezdí vedle malého chodníčku jeden kamion za druhým (ten chodníček tu máme chvíli, dřív jsme chodili po té silnici)... :? a dělám to už celý rok, co jsem doma na mateřské a pesa stále trojčí. A vzhledem k tomu, že manžel je až do večera v práci, tak jediná šance, jak venčit v týdnu pesu, je vzít s sebou i ten kočár....to já vím, že bez kočáru je to jednodušší....ale bohužel to mimi fakt brát s sebou musím.... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 23:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Aj nas sa toho bal. Ako steniatko nahanal aj auta. Chodili sme casto pri ceste a tvarili sa ze nic. Zvykol si behom tyzdna. Ked ale prefrcala za nami elektricka prvy krat, tiez bol dost vydeseny. Ale opet - jedna elektricka, druha, tretia .... a bolo po starosti.

Ale asi su rozdiely - pes moze vozidlo nahanat ako hra, alebo sa moze bat, ako v tvojom pripade.

Zrejme by to slo aj tym odputavanim pozornosti -vidis ze sa blizi nakladak, das ho sadnut, prislapnes voditko a uputas jeho pozornost. Obcas piskotka, obcas pohladenie, cupnutie a objimka cez hrudnik. Nadobudne takto 2 pocity: zvykne si na lomoz okolo, a bude ta brat ako ochranu. Len to hladkanie treba len trosku, lebo sa to moze obratit a moze si mysliet "aaaano moj, je spravne ze sa bojis toho hrmotu".

Nas stekal aj na motorky, ked sme sli v aute, potom vonku aj na stojace motorky. Tak som ho proste vzall ku stojacej motorke, a ked ju ocuchal a oskumal, tak je odvtedy pokoj.

Ale faktom je, ze sme takmer kazdu prechadzku isli popri hlavnej ceste, az uplne prestal vnimat okolite auta.

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 23:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
rado77 píše:
Zrejme by to slo aj tym odputavanim pozornosti -vidis ze sa blizi nakladak, das ho sadnut, prislapnes voditko a uputas jeho pozornost. Obcas piskotka, obcas pohladenie, cupnutie a objimka cez hrudnik. Nadobudne takto 2 pocity: zvykne si na lomoz okolo, a bude ta brat ako ochranu. Len to hladkanie treba len trosku, lebo sa to moze obratit a moze si mysliet "aaaano moj, je spravne ze sa bojis toho hrmotu".


Díky moc, já všechno vyzkouším, určitě něco zabere :-) Na cvičáku nás učili jen to posazení a čekat, že to bude vše ok...a to tak nějak nezabralo....
A ještě...aby to z mé předešlé odpovědi nevypadlo, že se chudák Aura dostane ven jen 2x denně....tak po zbytek dne je na zahradě. Ale stejně s ní 2x denně chodím ještě na hodinku ven....proč taky ne, když na to mám na mateřské čas, že jo :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 05:18 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Ambik asi to není zcela správné z výcvikového hlediska, já nevím, tak to ber jen jako můj názor ju...

Já jsem teda učila psa, že se má zařadit k té noze na kterou poklepu rukou, tudíž my máme povel ,,K noze!" doprovázenej gestem plácnutím o stehno a podle toho o které plácnu tam se má zařadit a jelikož jsme spolu chodili roznášet noviny, což bylo 90% obchůzky po silnici a cca 10% z toho bez chodníku jen po krajnici a ani ta nakreslená nebyla, tak pes chodil VŽDY u kraje, kdy jsem já byla mezi ním a provozem. Na velmi frekventované silnici byl jistěný vodítkem, kdyby něco a méně frekventované silnici horší kvality, kde však taky jezdilo celkem dost aut, to zvládal na volno s tím, že jakmile jelo auto měl striktní povel ,,Stůj!", kterej jsem vyžadovala 100%. (Pro mě docela hodně důležitej povel).

Zrovna včera jsme ho zas vyzkoušeli v praxi, kdy jsme pozdě v noci byli venku, to už nic nejezdí v tu dobu a on zahlídl kočičku, kterou se jal prohnat i přes silnici, jelikož je to silnice mezi paneláky a v tu dobu bez provozu neměla jsem obavy a ani jsem ji kvůli tomu nepřešla. Kočičky proháníme a já to nezakazuju, páč on nikdy žádné neublíží. Žádnému zvířeti on neublíží, nikomu. A tady už jsou trénovaný. Když ji zahnal na její zahradu, tak se vrátil, ale kde se vzalo tu se vzalo jelo jedno auto a to zrovna ve chvíli, kdy chtěl přejít silnici zpátky ke mně. Dala jsem povel,,
Stůj!" a až když auto projelo, dostal povel ,,Tak pojď." :lol: Moc mě potěšil jak to provedl, ikdyž už to několik let nedělal, protože máma na tohle kašle a ve mne v tu chvíli skutečně zatrnulo, že se to auto tam objevilo právě v takovou chvíli, ikdyž ono jelo pomalu a vidělo nás oba, tudíž instinktivně ještě ubral, ale stejně....

Ale to jen tak pro ukázku. Omlouvám se za :mimo tému:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Este k tomu sadnutiu si - podla moznosti nech si sadne tvarou k tebe a chrbtom k nakladaku, ab naho psik necihal. Zaroven sa musi spoliehat na teba. Malo by stacit (ak ta v pohode sleduje) ze vidi spokojnost na tvojej tvari (ale musi ju aj citit z teba).

K tym cvicakom - co ja viem, vycvik zakladnej pioslusnosti je fajn, ale castokrat ucia blbymi metodami - pes zavisly na piskotach, volam to ze "panackuje" kvoli piskote. Castokrat je to vymytie mozgu psikovi a drezura so zvysenym hlasom.... No ja neviem, ja ked poviem obcas mojmu "Ku mne" s radostou, aj on dofrci s radostou, chvostuje, sama sranda. To ze si nesadne uplne dokonale oproti mne ma netrapi. Pre mna splnil povel, co sa zide v pravej chvili ked bude treba. Preto ho ani na prechadzkach nedrtime povely, ale dame "opacko" prilezitostne a nahodne.

Ja myslim ze to toho tvojho psika prejde :wink:

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 08:37 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ambik, když jdete domů, tak už jde po opačné straně, za kočárem, dál od silnice - to se taky bojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ambik píše:
No, ale to já přesně musím, chodit denně 2x s Aurou na venčící louku a pole vedle silnice, kde jezdí vedle malého chodníčku jeden kamion za druhým (ten chodníček tu máme chvíli, dřív jsme chodili po té silnici)... :? a dělám to už celý rok, co jsem doma na mateřské a pesa stále trojčí. A vzhledem k tomu, že manžel je až do večera v práci, tak jediná šance, jak venčit v týdnu pesu, je vzít s sebou i ten kočár....to já vím, že bez kočáru je to jednodušší....ale bohužel to mimi fakt brát s sebou musím.... :oops:


Tak to se omlouvám, blbě jsem to pochopila, u nás teda nemáme ani ten chodníček, chodíme po krajnici, ale stejně bych psa vodila dál od silnice, i když má správně chodit u levé nohy, no a s tím kočárem, já jenom že si to neumím v praxi dost dobře představit, s půlročním štěnětem mám většinou obě ruce "plný" a asi bych se bála toho co jsi popisovala, vždycky to nemusí tak dobře dopadnout. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Dzedzy píše:
Ambik asi to není zcela správné z výcvikového hlediska, já nevím, tak to ber jen jako můj názor ju...

Já jsem teda učila psa, že se má zařadit k té noze na kterou poklepu rukou, tudíž my máme povel ,,K noze!" doprovázenej gestem plácnutím o stehno a podle toho o které plácnu tam se má zařadit


Ono je to dané také tím, že ten kočár ovládám jen jednou rukou (ve druhe jen ta pesa)...a jelikož jsem pravák, tak nevim, jestli bych to levou zvladala :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
rado77 píše:
K tym cvicakom - co ja viem, vycvik zakladnej pioslusnosti je fajn, ale castokrat ucia blbymi metodami - pes zavisly na piskotach, volam to ze "panackuje" kvoli piskote. Castokrat je to vymytie mozgu psikovi a drezura so zvysenym hlasom....
Ja myslim ze to toho tvojho psika prejde :wink:


Tak přesně tak to bylo....s těma piškotama. Mám psa, který běhá proto, že chce piškot. Manžel piškoty nemá a za ním běhá jen tak.....se mnou ale chodila na piškotový cvičák, takže čeká, že za to, že došla, něco dostane.....snažím se jí to odnaučit....ale je zvyklá no, strká mi hlavou do ruky, když přijde....
Taky doufám, že nakonec to nějak překonáme.....btw. za chvíli zas vyrážíme :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Dorotka píše:
Ambik, když jdete domů, tak už jde po opačné straně, za kočárem, dál od silnice - to se taky bojí?


Vzhledem k tomu, že je ten chodníček jen na jedné straně, tak když jdeme domů, tak je na straně od silnice a je to trošku lepší..... :-) Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:26 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
A co je na tom špatně, že pes poslouchá na odměnu - dobrůtky?
Moji psi jedou jedině na žrádlo a mě totak vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Citace:
já jenom že si to neumím v praxi dost dobře představit, s půlročním štěnětem mám většinou obě ruce "plný" a asi bych se bála toho co jsi popisovala, vždycky to nemusí tak dobře dopadnout. :D


No občas je to dost horor :( A je to tím horší, čím víc se už i to mimi pohybuje a projevuje a chce z toho kočárku vyskakovat atp.....proto se snažím tu pesu víc zvládnout. Já jsem se tedy snažila vždycky....ale zjevně jsem něco dělala špatně :oops: Tento týden už jí odvolám i z poštačky u branky, což dřív fakt nešlo ani když jsem dost napruzeně křičela....RD mi řekl, že se nesmím od ní nechat vytočit....tak se snažím to mít stále na paměti. Ale je to vážně boj, ona se někdy TAk SNAŽÍ mě naštvat :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Tie dobrotky - zazil som totizto opacny efekt ako pozitivny. Moj psik bol tak nauceny na piskotky, ze pochopil, ze sa mu to oplati ked ju mam. Ale ked som zacal skusat privolania al. povely bez toho, tak zacal strajkovat, lebo mu to neprinasalo ziadnu vyhodu. No a keby som piskotky pri sebe dakedy nemal..... Tam bol uz vidno Pavlovov reflex - po poveli "Ku mne" sa zacal psik zalizovat.

A to sa mi nepacilo. Ja som potreboval, aby:
- psik prisiel ku mne po poveli, lebo moje slovo je "pismo svete"
- psik prisiel rad, miesto piskoty som si ho "vsimol" a pohladkal ho

Preto tvrdim, ze povely cisto na pamlsky = "robi opicky za odmenu"

Ale ked to na psika zabera aj takto a vzdy...tak preco nie. Moj bol bitkar, a tam som mu darmo mohol "hrozit" piskotkou, aby sa do psov nepustal. Taky prikaz "ku mne" by nezaberal a piskotku mal na haku. Ale ak ho naucim na "ku mne" z pohladu alfa samca, tam uz moc spekulovat nemoze.

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 11:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Rado, tohle tu bylo už probíráno mockrát, každému vyhovuje něco jiného. Já mám spíš opačný problém, jak od sebe feňuli dostat bo ona se přivolává sama. :wink:
Svého dospělého psa jsem to naučila přes žrádlo a vyhovuje mi to tak.
Máš pravdu, že v krizových situacích se pozná jaké má pes přivolání, ale to nesouvisí s tím, jestli dáváš nebo ne. Je to o vztahu, který se utváří úplně někde jinde. S těmi dobrotkami ten vztah můžeš zlepšit nebo naopak zhoršit, záleží jak s těma dobrůtkama zacházíš.
Je to na každém...
Tady se dost často radí např. odvést pozornost jinam třeba na hračku, no a já v tom nevidím žádný rozdíl, když dám za odměnu piškotek. A když nemám, tak oni-mí psi nepřestanou poslouchat...
A naučil jsi svého psa přivolat, jak píšeš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Na privolani este stale pracujem. Zatial totizto este netaha spagat za sebou na zemi, ale drzim spagat v ruke. Takto privolanie funguje. Uvidim ako to bude neskor, ked uz bude navolno a bude spagat tahat po zemi. A samozrejme kriticke situacie ako zvladneme.

Ale mas pravdu samozrejme s tym ucenim.

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 18:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ambik píše:
Díky moc, já všechno vyzkouším, určitě něco zabere

no pokud to tak uděláš tak toho psa ještě vác vystresuješ, pravděpodobně. Seni si a popřemejšlej o by tobě a psisku vyhovovalo nejvíc nebo zavolej Rudovi. Ale rozhodně nezkoušej všechno.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
Eva Štemberová píše:
Ambik píše:
Díky moc, já všechno vyzkouším, určitě něco zabere

no pokud to tak uděláš tak toho psa ještě vác vystresuješ, pravděpodobně. Seni si a popřemejšlej o by tobě a psisku vyhovovalo nejvíc nebo zavolej Rudovi. Ale rozhodně nezkoušej všechno.


No tak úplně všechno ne, určitě jí teď třeba nezačnu přeučovat aby chodila u druhé nohy... jsem ráda, že konečně spořádaně chodí u té levé :-) Dneska jsem zkusila to posazení čelem ke mně s "rozptýlením" a piškotem.....tak to se jí líbilo tak, že zapomněla trojčit a jen tak decentně si vzpomněla až když nás minul bus....takže fajn. U rybníka jsem se jí pak pokusila ukázat zaparkovaný náklaďák a z toho už tedy moc radost neměla....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Este su dolezite aj tvoje emocie. Ak si napr. dosla k tomu odstavenemu nakladaku, ale mala si obavy "tak co sa asi stane...", psik tie emocie citi a podla toho jedna. Ale verim, ze si bola kludna. Chce to trpezlivost a doslednost.

Ja sa vonku priebezne "emocne kontrolujem", ci som v ok nalade. A hend je vsetko vesele a funkcne :D

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
rado77 píše:
Este su dolezite aj tvoje emocie. Ak si napr. dosla k tomu odstavenemu nakladaku, ale mala si obavy "tak co sa asi stane...", psik tie emocie citi a podla toho jedna. Ale verim, ze si bola kludna. Chce to trpezlivost a doslednost.

Ja sa vonku priebezne "emocne kontrolujem", ci som v ok nalade. A hend je vsetko vesele a funkcne :D


Ahoj Rado, na ty emoce si už dávám pozor od té doby, co jsem začla číst tuto poradnu...ze začátku to šlo ztuha, ale teď už dobré :-) Já se lepším, já se snažím....a i pesa se lepší :-) Dneska jsem tu měla babi s dědou, hned si toho všimli. Aura taky dnes měla premiéru s babičkou na Halti...ze začátku byla pěkně naštvaná, ale velice rychle pochopila jak to funguje :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2008 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Ja som robil chybu, este nez som objavil toto forum. Moj psik bol bitkar. Vzdy ked som zbadal nejakeho psa, automaticky nastupil moj strach z toho "co bude?" :?

A potom som zacal napravat a napravam dodnes.

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2008 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis. 2008 22:55
Příspěvky: 22
Bydliště: Předboj, Praha-východ
rado77 píše:
Ja som robil chybu, este nez som objavil toto forum. Moj psik bol bitkar. Vzdy ked som zbadal nejakeho psa, automaticky nastupil moj strach z toho "co bude?" :?

A potom som zacal napravat a napravam dodnes.


Tak to jsme na tom podobně....taky jsem se vždycky stresila co zas kde Aura provede ...ještě než jí to napadlo :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2008 13:13 
Offline

Registrován: stř 19. zář. 2007 10:29
Příspěvky: 38
Bydliště: Nymburk
Když jede kolem plotu náklaďák nebo motorka, Kerča lítá okolo a štěká jak zběsilá. Včera jeli popeláři a zase začala. Zkusila jsem jí nadšeně vykládat, jak je prima, že vyvezou popelnici a Kerča se posadila a vklidu je sledovala. Jednou jsem ji seznamovala s bagrem a musela jsem chodit okolo a bagr poplácat. Potom ho vzala na milost.

Věra+Kerča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2008 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Ambik píše:
ajka píše:
asi bych zkusia v týhle situaci psa v klidu posadit položit prostě mu dát nějakej povel a odpoutat pozornost


No já se fakt snažím....ale nepomáhá to :cry: Osobní vozidla jí přitom vůbec nevadí.... Nechápu, proč jí ty náklaďáky tak stíhujou, nikdy jí žádné auto nesrazilo, co jí máme...a je to denně to samé, tzn. náklaďák=psycho, pak klid a jdem dál.
Měla jsem to s Bartem taky, nákladáky, autobusy, motorky. Brala jsem ho do provozu víc a víc, zvyknul si. Kdyz se rítil nákladák, autobus, pridrzela jsem ho,treba posadila, pohladila a snazila ho uklidnit, ze se nic nedeje. Zvyknul si. Ale v Praze mu nic jineho taky nezbyvalo:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!