Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. říj. 2008 20:24
Příspěvky: 16
Bydliště: Vsetín
Dobrý den.

Již delší dobu si pečlivě pročítám psí poradnu a vím, že jenom opakuji zodpovězené otázky, ale i přesto bych chtěl napsat náš problém, který máme s pejskem.
Máme doma 5měsíční fenečku chesapeake bay retrívr. Dlouhou dobu ji trvalo, než si zvykla na nové prostředí a na to, že kolem sebe nemá své štěňátka (braly jsme si ji ve 4 měsících). Od té doby se hodně zlepšilo, ale není to ještě OK. Má strach chodit ven, proto když vidí doma, že ji chci dát obojek, tak se jde schovat pod postel, kde nám také spí (koupeného pelíšku si moc nevšímá, nosí si tam spíše hračky a hraje si tam), na povel ,,ke mně,, nereaguje a tak si ji z pod postele musím vytáhnout. Venku se bojí lidí, všech různých aut, kol…. Někdy je to opravdu bez problémů, ale někdy jako bychom zase se vším začínali znova a bojí se opět úplně všeho. Jediná místa, kde se směje a má i trochu zvednutý ocas a radost je v lese, doma nebo někde u vody, kde je ale klid.
Když jsme na procházce tak kolem některých lidí jde jako by nic, za některýma se dokonce otáčí a při chůzi se je snaží očichat, ale když si ji někdo chce pohladit, nebo se ji někdo prostě nelíbí, tak se snaží couvat a někam schovat. Někdy tahá na vodítku a kolikrát mě nebo mého přítele ani nevnímá. Zkoušela jsem s ní cukat, tahat za kůži za krkem, ale bez odezvy, tahá si pořád dál. Nejvíce vždy tahá, když se přibližujeme k domovu (to můžeme být třeba ještě i 2km od baráku). Snaží se dostat co nejrychleji domů. Lze proti tomu něco dělat?
Snažíme se s ní chodit mezi lidi, na procházky do města… Hned od prvního týdne chodíme na cvičák (kde nám moc lidí říká, že děláme pokroky), ale chtěla bych se zeptat, jak se mám k pejskovi chovat a co dělat, aby se to zlepšilo? Za odpověď moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chce to vytrvat jestli utíká při nadavání objku a vodítka nechte jí o na krku pořád prostě jí ho anndejte ansundavejte- snažte se jí zabránit v uprku- vše ej dobře popsané v tématu stupňující se strach tak tam koukněte

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak psala Ajka, nechávejte jí obojek a vodítko i doma. Nedělejte žádné odcházecí rituály, protože jí to evidentně stresuje. Jak se k ní celkově chováte? Nelitujete, neutěšujete, nemluvíte konejšívým tónem? Tím byste jí do toho hodili ještě víc. A s tím, že nereaguje na povel Ke mně - vy jste jí ho už naučili v jejím věku tak spolehlivě, aby ho zvládla i když se cítí být ve stresu? To se mi moc nezdá, máte jí podle vlastního popisu asi měsíc.... . To, že jí venku škubete za obojek a ještě taháte za kůži - vyhrožujete jí tím taháním za kůži vlastně zabitím - určitě moc nepomůže tomu, aby se venku s vámi cítila dobře a jistě a měla pocit, že se nemusí bát.
Podle toho, co jsi napsala, by byla nejlepší návštěva na Vlčárech. Čím dřív, tím líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. říj. 2008 20:24
Příspěvky: 16
Bydliště: Vsetín
Dříve jsme ji utěšovali a i litovali, ale po poradách a čtení rad zde na psí poradně jsme obrátili. Spíše se tváříme, že věcí kterých se bojí jsou úplně normální, běžné... Mám ale problém s tím, že ji litují lidi kolem mě a nedokážu jim vysvětlit, že litováním se nic nevyřeší..
Že bychom na ni byli nějak tvrdí to taky ne, je to náš miláček, ale přece jenom poslouchat se musí. Každá rada je pro nás strašně užitečná.
Máme v plánu, jet se podívat na plánovanou free sobotu, ale uvidíme, jak to vyřešíme s dopravou, pač to máme trochu z ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
na to aby ji nelitovali ostatní lidi je dobrý navázat s nima kontakt a hodit nějaký ten vtip o tom jaká je strašpytel a tak. většinou se chytnou líp než při vysvětlování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2008 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když jí někdo lituje, vyvolává v ní svým chováním další strach. Tyhle lidi od ní klidně vyhoď a vyhledávejte seznámení pokud možno jenom s předem poučenými lidmi.
Nevím, jestli jste tvrdí, ale vypadá to, že jste hodně nesrozumitelní. Poslouchat určitě musí, to je fakt. V tom případě byste se měli naučit jí svoje požadavky vysvětlit, ne formou cukání na obojku a třepáním za kůži a jinými tresty. Trest přece neslouží k vysvětlení toho, co od psa chci.
Domluvte si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na free sobotu, dokud je čas. Tím cukáním a taháním za krk to jen hodně zhoršíte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
alexandrap píše:
...Někdy tahá na vodítku a kolikrát mě nebo mého přítele ani nevnímá. Zkoušela jsem s ní cukat, tahat za kůži za krkem, ale bez odezvy, tahá si pořád dál. Nejvíce vždy tahá, když se přibližujeme k domovu ...


Petra píše:
já to choďáka odnaučila tím, že když zatáhnul, tak přišlo cuknutí zpět současně s povelem "netahej", taky jsem se často zastavila a pokračovala až když zvládl mít vodítko prověšené. Až když už je jasné že ví o co mi jde jen se občas zapomene, tak pokud to nepřehání tak jen upravím hlasema lehkým cuknutím, pokud se hodně zapomene a vyletí tak ho zatáhnu za kožich ve stylu "taháš, tak tahám taky". Před půl rokem u něj prověšené vodítko neexistovalo, dnes zatáhne opravdu vyjímečně.. bez haltiny, na normálním obojku. Bez nějakého provlíkání. Ale je to o tom že NIKDY nesmí táhnout.



Essi píše:
....Poslouchat určitě musí, to je fakt. V tom případě byste se měli naučit jí svoje požadavky vysvětlit, ne formou cukání na obojku a třepáním za kůži a jinými tresty. Trest přece neslouží k vysvětlení toho, co od psa chci. .....



Tomu nějak nerozumím, má se cukat když pes na vodítku táhne a nebo ne? :?:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Alčo, rozlišuj laskavě mezi čtyřletým psem a pětiměsíčním štěnětem!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
O to se snažím, ale nějak se v tom neorientuju.

Petra píše:
jakožto matematik preferuji škubnutí v čase T... třeba proto že jsem nerada za vola :wink:

Pohybuje-li se pes rychlostí větší než druhý konec vodítka má po dosažení jistého "přednapnutí" dvě možnosti - poučený pes zpomalí na rychlost protistrany, nedostatečně poučený se pokusí protistranu zrychlit tahem. Je třeba nepoučeného poučit, ale budu-li trestat předem, budu psa trestat v okamžiku rozhodování. Jde o minimální časové úseky, ale to už je o odhadu majitele druhého konce vodítka.

Ještě pro B. T. - štěně to lze naučit mnohem jemnějším postupem než je potřeba u dospělého tahouna a jde docílit lepších výsledků v kratším čase. Ale jde to i u toho dospěláka.


Petra píše:

Alča - jo, kdybych uměla napsat přesný návod tak už ho dávno tisknu a prodávám po stovkách. Navíc jsou samozřejmě rozdíly podle temperamentu psa. Já to brala tak že štěně vůbec nesmí ani napadnout že by snad na vodítku táhnout šlo. Prostě buď jsem se přizpůsobovala psu (v situacích kdy jsem jej nechtěla učením rušit, např. když šel spáchat trousek) nebo byl pes už při malém tahu odpovídajícím (tedy malým) škubnutím upozorněn že to už nee. Pokud snad vyrazil prudce stačilo ve správný okamžik lehce cuknout do protisměru - síly se sečetly (proto taky LEHCE!) a pejsánek v podstatě silou vlastního rozběhu letěl pěkně zpátky. Mockrát to nezkoušel.


Neber to jako rejpání, ale mám s tím taháním u štěněte docela problém a čtu tady dost protichůdné názory, nerada bych škubáním něco zkazila, tak jak to vlastně je? Když ho nechám tak táhne jak saňový pes

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. říj. 2008 20:24
Příspěvky: 16
Bydliště: Vsetín
Kolikrát tahá tak, že mám strach, aby se mi na vodítku neuškrtila. Přítel to řešil tím, že když tahala moc, tak se zastavili a nerozešli, dokud se neuklidní, až byla v klidu, tak se rozešli, ale tahala zvesela dál. Kolikrát mívá úplně červené oči, tak mám strach, aby ji třeba nepraskla nějaké žilka.
Mírné přitáhnutí k sobě jsem taky zkoušela, ale nepomáhá to. Prostě její jediný cíl je, dostat se co nejrychleji pryč z míst, kde se ji nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
alexandrap píše:
Máme doma 5měsíční fenečku chesapeake bay retrívr. Dlouhou dobu ji trvalo, než si zvykla na nové prostředí a na to, že kolem sebe nemá své štěňátka (braly jsme si ji ve 4 měsících). Od té doby se hodně zlepšilo, ale není to ještě OK. Lze proti tomu něco dělat?
Snažíme se s ní chodit mezi lidi, na procházky do města… Hned od prvního týdne chodíme na cvičák (kde nám moc lidí říká, že děláme pokroky), ale chtěla bych se zeptat, jak se mám k pejskovi chovat a co dělat, aby se to zlepšilo? Za odpověď moc děkuji.

Hodne trpelivosti. Mela jsem podobný problem, muj setrowart se bál vseho od malinka, i bouchnutí dverma. Na Vlcarech jsme byli dva víkendy, to jak mu to prospelo, bylo uzasný. Ale porád je treba posilovat jeho sebevedomí a nedovolit mu se bát:-) Obojek bych taky nesundavala.
A hlavne nenachat ji utíkat a schovávat se:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Alčo co na tom nechápeš?
Petra píše:
Já to brala tak že štěně vůbec nesmí ani napadnout že by snad na vodítku táhnout šlo. Prostě buď jsem se přizpůsobovala psu (v situacích kdy jsem jej nechtěla učením rušit, např. když šel spáchat trousek) nebo byl pes už při malém tahu odpovídajícím (tedy malým) škubnutím upozorněn že to už nee. Pokud snad vyrazil prudce stačilo ve správný okamžik lehce cuknout do protisměru - síly se sečetly (proto taky LEHCE!) a pejsánek v podstatě silou vlastního rozběhu letěl pěkně zpátky. Mockrát to nezkoušel.


Prostě štěníka spíš usměrňuju, nechávám mu pokud možno maximální volnost aby se nemusel pořád soustředit na to že nemá táhnout a netahání učím po krátkých intervalech, kdy je už v začátku lehkým cuknutím (odpovídajícím velikosti štěněte - tak aby to cítilo jako nepříjemné, ale aby nelítalo vzduchem) a doprovodným povelem učím že tahat nee. Odměnou za krátké netahání je vypuštění navolno. Kdykoliv necvičím a přesto musí být prcek na vodítku, pak je lepší mít vodítko delší a opravdu se prckovi přizpůbobit, aby prostě nikdy neměl šanci přijít na to že by táhnutím mohl něco získat. Což ty už jsi asi prošvihla, když tě prcek tahá
S dospělákem to takhle nejde právě proto že už táhne. Důležité je pak rozhodnout okamžik od kterého "už nikdy". A udělat si v tu chvíli moře času, protože první lekce je zastavování. Zatáhneš-li, zastavím. Můžu přidat pomocný povel. Další lekcí je přiměřené cuknutí - opět není potřeba aby pes lítal vzduchem, ale měl by zjistit že zas tak dobrej nápad to tahání není. Proloženo zastavováním, změnou směru atd. Prostě výsledkem zatáhnutí je vždy pravý opak. Až když pes vcelku chápe co po něm chci a přesto se občas zapomene, můžu použít ráznější cuknutí s ostrým povelem. Později by měl stačit povel a i ten časem odbourat.
Ale zase platí - než psa půl hodiny buzerovat, protože někam strašně chce, to to radši zařídím jinak - byť třeba tak, že půjdu jinam nebo se budu domů přibližovat po spirále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Petro děkuju, tohle všechno vím a taky to dělám, není to náš první pes. Mě šlo spíš o to, že se někdy doporučuje cuknutí vodítkem když zastavování nepomáhá a někdy se to vytýká jako chyba, takže je dost složité se v tom orientovat zvlášt pro začátečníka. :wink:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no ono je složité to na netu nějak smysluplně popsat... jak chceš popsat věci které děláš automaticky a navíc které řídíš konkrétním psem? Jinak budu cvičit s jorkšírem a jinak s labradorem, jinak s bázlivkou a jina s hyperaktivním ztřeštěncem. A s každým jedincem ještě trochu jinak než s jiným. Proto taky nejlepší radou je praktická lekce na Vlčárech.

Citace:
Někdy tahá na vodítku a kolikrát mě nebo mého přítele ani nevnímá. Zkoušela jsem s ní cukat, tahat za kůži za krkem, ale bez odezvy, tahá si pořád dál. Nejvíce vždy tahá, když se přibližujeme k domovu
Pokud pes nevnímá, tak nějaké cukání na vodítku je zbytečné, důležité je zjistit proč nevnímá a třeba si jej mechanicky otočit na sebe. Ideálně pokud zná přivolání, tak dám přivolání a trvám na jeho splnění. Tím by se měl "přepnout" zase do fungování.
A s tou cestou k domovu: zatáhneš = změna směru. Ne úplně dozadu, to byste se asi domů nedostali, ale do strany. Holt nepůjdeme domů napřímo, ale budeme kličkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
Pokud pes nevnímá, tak nějaké cukání na vodítku je zbytečné, důležité je zjistit proč nevnímá a třeba si jej mechanicky otočit na sebe.

S tímhle bych souhlasila, s Mařkou postupuju stejně. U nás nebylo tak těžký přijít na motivaci, ale pokud je hodně mimo (snažim, se aby se tak moc nepřetočila), štípnu jí třeba do zadku, jen aby se lekla a obrátila na mě, hned po ní něco chci, co vím, že umí a není to tak obtížné splnit. Ty strachy jsou prekérka, trvá to dlouho a je potřeba na tom pořád pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Petro náš případ není bázlivost, ale spíš hyperaktivní ztřeštěnost a bohužel se mi v poslední době stalo že štěně na neustálé cukání vodítkem reagovalo přetočením do nervů, proto jsem se ptala na to jestli cukání u 5. štěněte opravdu ano.
Myslím že asi bude lepší v našem případě chůze cik cak, protože nepomáhá ani zastavení bohužel má snahu táhnout i když se stojí, no je to belgičák a vypustit jí můžu kvůli bezpečnosti až na místě určení.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Alčo, jen prosím pochop že tohle se takhle po netu prostě nedá odhadnout. Kdybych vás vidělá já, tak možná "něco" vymyslím a možná to bude fungovat. Věřím že kdyby na vás kouknul Ruda, tak odpadne to možná. To je přesně o tom, že každý pes je trochu jiný a pokud nevycítíš ty jak na něj nejlíp, tak jak to můžem vycítit přes net?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 19:51 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Alča píše:
Petro náš případ není bázlivost, ale spíš hyperaktivní ztřeštěnost a bohužel se mi v poslední době stalo že štěně na neustálé cukání vodítkem reagovalo přetočením do nervů, proto jsem se ptala na to jestli cukání u 5. štěněte opravdu ano.
Myslím že asi bude lepší v našem případě chůze cik cak, protože nepomáhá ani zastavení bohužel má snahu táhnout i když se stojí, no je to belgičák a vypustit jí můžu kvůli bezpečnosti až na místě určení.


Zkus štěně nejprve nechat vylítat a pak si sednout na lavičku a mít psa na lajně na krátko, moc se jím nezabývat. Ze začátku bude hodně netrpělivé. Po pár sedáncích by se měl zklidnít- také zastavování, jak píšeš, že nefunguje, chce svůj čas. Každou vycházku bych se s někým zastavila a vykecávala bych si rozumy, aniž bych se věnovala štěněti, jenom mírně bych ho mechanicky umravňovala. aby nevyžadovalo chůzi.
A ještě dodám, jak tě čtu, zdá se mi že toho chceš po tom miminu hodně, uvidíš. že to nakonec příjde a ani nebudeš vědět jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. říj. 2008 20:24
Příspěvky: 16
Bydliště: Vsetín
Dneska jsme na procházce vyzkoušeli novou metodu. Když pejsek tahá, tak pokud nepomůže lehké zatáhnutí za vodítko se slovy ,,netahej,,, tak jsem se zastavili a pejsek se musel posadit a čekala jsem až se zklidní a nebo jsme šli úplně jinam, než chtěla ona. Cesta která nám běžně trvá cca 10 min. nám trvala asi 1 hodinu, ale trochu se zklidnila....Třeba to, že tahat nemá, časem pochopí.....

_________________
Klea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. lis. 2009 20:25
Příspěvky: 35
Bydliště: Slovakia
My sme to robili podobnym sposobom.U nas to zabralo tak drzim palce.Pes pri spravnom vedeni sa velmi rychlo uci.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach z procházek
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 08:59 
Offline

Registrován: pon 29. bře. 2010 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava-Poruba
Dobrý den!
Máme doma tříletého pejska rhodéského ridgebacka. Je to asi rok zpátky, co se u něj začalo projevovat pro mě zatím nepochopitelného jednání. Když někdo z rodiny vezme do ruky vodítko, ví, že jde na procházku, má velkou radost. Jenže když dojdeme k poslednímu domu vesnice, zastaví se a nechce jít dál. Má z něčeho strach. Kňučí, stažený ocas mezi nohy, třese se. Ovšem není to pokaždé. V neděli jsem s ním prošla celý les, pole, louky a bylo to bez problémů, radostně šel a včera s mamkou už nešel. Myslela jsem, že je problém s důvěrou, že se bojí jít ven s jen s někým z nás, ale střídavě to dělá všem členům rodiny. Zkoušela jsem různé metody, zabavit ho přes inkriminované místo, někdy kus běžíme a bavíme se u toho, ale kousek to funguje a pak se stejně zablokuje a nechce jít dál. Dokonce jsem ho tam zkoušela nechat a přivolat ho k sobě, přijde, ale spíš se připlazí s kňučením, dojde až ke mně a hned chce jít zase domů. Vodíváme ho na 5m vodítku, takže ho mám pořád pod kontrolou a nejsem si vědomá ničeho, co ho mohlo vyděsit, aby se v lese bál. Ráda bych pochopila proč to dělá, abychom to mohli pomalu odstranit. Zatím je pro nás venčení taková loterie, jestli se dneska půjde nebo ne.
Děkuji za radu, moc obdivuji co děláte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z procházek
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 07:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
BarunkaL píše:
... Zkoušela jsem různé metody, zabavit ho přes inkriminované místo, někdy kus běžíme a bavíme se u toho, ale kousek to funguje a pak se stejně zablokuje a nechce jít dál. Dokonce jsem ho tam zkoušela nechat a přivolat ho k sobě, přijde, ale spíš se připlazí s kňučením, dojde až ke mně a hned chce jít zase domů...
Přijde mi, že je pes poněkud rozmazlenější a že s vámi pořádně manipuluje. Prostě se mu nechce a vy ho budete všemožně přemlouvat, aby laskavě šel.
Se svými psy se pod třicet kilometrů na tohle téma vůbec nebavím, s výjimkou Romyny, která má zdravotní problém, který jí znemožňuje udýchat větší dálky. Jestli se psu někam nechce, tak ať mi to pošle mailem, ale půjde vteřinu po tom, co vyslovím cokoli ve stylu "jdeme". Neakceptuji psům žádné divadelní scény podobného typu. Umím totiž rozlišit rozdíl mezi nechce a nemůže.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z procházek
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 07:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
BarunkaL píše:
někdy kus běžíme a bavíme se u toho, ale kousek to funguje a pak se stejně zablokuje a nechce jít dál.

Mně tohle jednu dobu dělal muj setrowart taky. Jakmile jsme sli na procházku místama, kterýma chodíme běžně a nejčasteji, bylo vse v pohodě. Jakmile jsem mu uhla z jeho obvyklého směru a šla jinam, zastavil se, sednul si, nebo lehnul a čekal. Moc jsem to neřešila, řekla jsem prostě "jdeme",otočila se a šla jsem. On samozřejmě pak taky. Měl takové období, cca měsíc. Asi bych psovi v tomhle směru nedávala prostor na vymejšlení volovin.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:02 
Offline

Registrován: pon 29. bře. 2010 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava-Poruba
Přiznávám, že rozmazlený je a to pořádně. Jsem doma jen tak jednou za měsíc a naši ho mají jako náhradu za mě. Bohužel s nimi není, co se týče výchovy, moc řeč. Především s tátou, který je sice pořád vůdcem smečky, ale poslední měsíce se mi zdá, že pes se snaží tuhle roli převzít. Pokaždé, když přijedu, zkouší, co si u mě může dovolit, snažím se mu nepovolit, ale pořád jsem pro něj téměř cizí člověk a s výcvikem asi nic moc za víkend neudělám. Mě to zatím udělal jen jednou a přiznávám, že jsem s ním vůbec nedokázala hnout víc než tak patnáct kroků, jak se zablokuje, tak ho silou nepřetáhnu, takže jsme asi po půl hodině přemlouvání a přetahování šli domů. Ráda bych s ním, aspoň na ty chvilky co jsem doma, vyrazila ven, ale přiznávám, že nevím, jak tohle řešit. Já ho asi těžko můžu nějak cvičit, když jsem pro něj v podstatě cizí a vídá mě tak zřídka, nebo se o to mám pokusit? Přijde mi to jako jít hlavou proti zdi, když naši nechtějí tyhle problémy nějak řešit. Dokáže si mě zapamatovat za tu chvilku natolik, aby věděl, že u mě si tohle dovolit nemůže? Ráda se nechám poučit a poradit jak dál postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
BarunkaL píše:
Přijde mi to jako jít hlavou proti zdi, když naši nechtějí tyhle problémy nějak řešit. Dokáže si mě zapamatovat za tu chvilku natolik, aby věděl, že u mě si tohle dovolit nemůže? Ráda se nechám poučit a poradit jak dál postupovat.


... příde mi, že víš přesně jak na tom jsi, ale nějak si to pořád nemůžeš přiznat :wink: ... podle mého názoru s tímhle hafanem jsi to prohrála ... nemáš na něj čas .. nemáš s ním žádný vztah a tudíž není důvod aby tě respektoval .. to jsou fakta!! 8)

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
S tím nesouhlasím. Je to o tvém přesvědčení, že to půjde, o tvojí sebejistotě a o tom, že s ním nebudeš smlouvat a přesvědčovat ho, ale klidně si prosadíš svoje. I když jsi s ním tak málo, je možnost, že tě bude respektovat, dokonce možná víc než tvoje rodiče. Je to opravdu o přístupu. Nechceš se s rodiči domluvit a objednat se na konzultaci nebo přijet všichni na fríčko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
BarunkaL píše:
Přijde mi to jako jít hlavou proti zdi, když naši nechtějí tyhle problémy nějak řešit. Ráda se nechám poučit a poradit jak dál postupovat.

Barunko, nevzdávej to předem :wink: To období, které jsem tu popisovala se svým setrowartem, te mužu ujistit, že to same delal memu tátovi. Ten vzdycky prisel z prochazky s tím, ze musí dát psa domu, nebot on nechce jít dál :? Já sice pracuju se psem hodne na volno bez vodítka, ale proste vem hafana na svoje dlouhe vodítko, zapomen na to, že by se mu nekam "pripadne" nechtelo jít a jdi. Nechces vyzkouset haltinu?

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nemyslím si, že by mělo význam jednou za měsíc na psa tlačit jinak, než s ním dělají majitelé. Obrátilo by se to proti tomu, kdo po psu chce, aby dělal, co dělat má. To je nevýhoda rozmazlených psů někoho jiného.
Haltina je v tomto případě nesmysl. Bylo by to jako když rveš vola za kruh v nose.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
A kdyby se ji naucili pouzivat vsichni? :? i kdyz moc realne to nezní.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ale haltina je proti tomu aby pes táhnul dopředu, ne proti tahu zpátky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
ale haltina je proti tomu aby pes táhnul dopředu, ne proti tahu zpátky

Taky proto se nepoužívá u bázlivých psů, kteří blokují nebo mají tendence panicky zdrhat.... To kdyby se všichni naučili psa "protáhnout" kritickým místem a ať se on třeba staví na hlavu....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Haltina brzdí, na bázlivku bych jí nepoužila, abych ho táhla za sebou. Buď to Barunka zvládne "silou osobnosti" a klidem a pohodou nebo vůbec. Pokud to nechtějí řešit rodiče, nemá to cenu. Proto by bylo dobré, kdyby všichni dojeli aspoň na fríčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Essi píše:
Proto by bylo dobré, kdyby všichni dojeli aspoň na fríčko.


.. tohle je podle mě, jediné možné řešení , nebo osobní konzultace ... :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Essi píše:
Haltina brzdí, na bázlivku bych jí nepoužila, abych ho táhla za sebou. Buď to Barunka zvládne "silou osobnosti" a klidem a pohodou nebo vůbec. Pokud to nechtějí řešit rodiče, nemá to cenu.

To je asi fakt. Brala jsem to jako že haltina je pomucka s protitahací, výchovnou a výcvikovou účinností :? Ale freecko je samozrejme souhlas.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 12:23 
Offline

Registrován: pon 29. bře. 2010 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava-Poruba
Děkuji moc všem za odpovědi. Budu pokračovat tak jako doteď, zatím se mnou chodí, tak snad to tak i zůstane. A hlásím, že se mi podařilo udělat první krok a přesvědčit maminu, aby mrkla sem na stránky. Třeba se maličko zamyslí a pomaličku začne něco měnit. Dokonce by snad byla i ochotná na free sobotu vyrazit. Takže místo výcviku psa začínám s výcvikem rodičů. Snad se podaří aspoň maličko něco změnit. Ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
BarunkaL píše:
Takže místo výcviku psa začínám s výcvikem rodičů. Snad se podaří aspoň maličko něco změnit. Ještě jednou díky


omlouvám se za předchozí příspěvek ... špatně jsem tě odhadnul :? .... nejsi ztracená a začínáš ze správného konce :icon_thumright:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Venčení kdykoliv
PříspěvekNapsal: ned 25. zář. 2011 19:40 
Offline

Registrován: úte 13. zář. 2011 18:21
Příspěvky: 1
Bydliště: Veverkova 1, Praha 7
Ahoj všem,
mám 3měsíční štěnátko bullika a máme velký problém s venčením. Dostat jí v jakoukoliv hodinu ven na venčení je boj. Z bytu jí musím vzít bud do ruky nebo táhnout na vodítku. Venku to vypadá tak, že než se rozejde sama, tak si připadám jak největší tiran na světě, protože jí musím táhnout. Sedá si, lehá si, brzdí a nechce jít. Přes den to ještě jde, protože se dřív rozejde sama. Ale ráno nebo večer je to nejhorší a to ujde 3 kroky a konečná [-( . Zkusila jsem jí lákat na pamlsky, popoběhnout aby běžela za mnou, zkusit mluvit radostně a začít si s ní hrát, ale sedí a jen kouká ublíženě že s ní vůbec chci jít ven. Jediné co trochu pomáhá je když si sednu na bobek a lákám jí na pamlsek, tak to přiběhne. :-k . Nejhorší pak je, že přijdeme domů a ona potřebu vykoná doma. Né hned, ale udělá. Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: pon 26. zář. 2011 19:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
O víkendu se seberte a jedte na chatu (na čundr, k někomu na chatu...) a at jí prostě nezbyde nic jiného, než být venku a fungovat. Nebo prostě jedte autem (vlakem...) někam do lesa a tam budte celý den. Nejlépe s nějakým psím kámošem, pohodovým

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: úte 27. zář. 2011 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nebo šoupnout do tašky, odnést 300 metrů a pak oklikou domu. A nelákat, nepřemlouvat, ven se prostě půjde, protože je to potřeba a taky proto že je to fajn - ona na to časem sama přijde, neboj.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nechci na procházku!
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2012 10:41 
Offline

Registrován: stř 25. črc. 2012 14:20
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
mám 8týdenní štěně JRT a máme problém s tím, že když jdeme venčit, tak před barákem se vyčůrá ale když s ním chci jít dál, sedí u dveří a chce jít domů. Vím, četla jsem, že to tak štěňata dělají, že nechtějí jít pryč od domu, protože si nejsou jistá a bojí se. Ale nevím, jak jej to mám naučit. Vždy ho odnesu za roh domu (bydlíme ve městě v cihlovém domě) a pak už jde bez problému. Když ho pustím dřív než za rohem, běží hned zpátky ke dveřím.
Poraďte prosím, jak ho to odnaučit. Díky Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2012 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jak to, že běží zpátky domů, to nemá vodítko?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2012 09:29 
Offline

Registrován: stř 25. črc. 2012 14:20
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Ale má vodítko, ale běží až tam, kam mu to vodítko dovolí a pak nechce jít dál... za vodítko jej tahat nechci, aby se pak ještě nebálo, když mu jej připínám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2012 20:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Vodítko je na to, aby sa s ním pracovalo. Ak máš flexi vodítko - zabijaka kontaktu, vymeň ho za poriadne vodítko, s ktorým môžeš šteňaťu pomôcť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Schovává se a je agresivní, když chceme jít ven
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 00:43 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2013 17:27
Příspěvky: 2
Bydliště: XXX
Dobrý den.
Máme doma pejska rasy yorkšírského teriera, je to pes a jsou mu 4 roky.
Už od malička se bál různých ran a hluku, ale ven chodil stále rád a neschovával se. Zhruba už rok máme problém, že kdykoliv, když chceme jít ven, tak zalézá na místa, kde se my těžko dostáváme, schovává se nám prostě..Problém je, že on je takhle schopný zalézat stále a celý den nejít ven, což není možné, takže se ho vždy snažíme nějak ven z jeho "úkrytu" dostat, no ale když se o to pokoušíme, tak je agresivní, ohání se nám po rukou, už i kousl.. Takovýhle byl už dříve, ale to jen večer, když chtěl mít už svůj klid a chtěl spát, tak jsme to nějak neřešili, ale teď s tím venčením, to je horší, ven prostě chodit musí.. Nikdo z nás, kdo ho doma venčíme si neuvědomujeme, že by se někdy mu venku stalo něco, proč by nechtěl chodit ven..
Prosím poraďte.
Děkuji moc :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se a je agresivní, když chceme jít ven
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pokud bude zpod té skříně koukat konec permanentního vodítka, máte po problému. Při vytahování nebudete zasahovat do psovy osobní zóny, ten se nebude tolik bát, nekousne, vy ho bez problémů vyvenčíte a vyřešíte problém raz dva.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se a je agresivní, když chceme jít ven
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
A jak probíhá následné venčení? Jak se k psovi chováte, když se venku něčeho bojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se a je agresivní, když chceme jít ven
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2013 17:44 
Offline

Registrován: pát 08. úno. 2013 17:27
Příspěvky: 2
Bydliště: XXX
vlkXY píše:
A jak probíhá následné venčení? Jak se k psovi chováte, když se venku něčeho bojí?


Často se chce hned vracet domů, my ho pak musíme spíše tahat, aby se "rozchodil", ale někdy zase je venku rád a domů se mu ani tolik nechce.. Když se něčeho venku bojí? Snažím se ho uklidnit, že to nic nebylo, pohladím ho, popřípadě vezmu do ruky, ale to že by se venku něčeho bál se nám moc nestává..:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává se, když chceme jít ven....
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2013 10:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Až příliš řešíte názory psa, proto se takto chová, jelikož mu to umožňujete. Svých psů se na jejich názory neptám, určuji jim je a rozhodně je nebudu konejšit, když je něco vykolejí. Naopak je učím vidět věci s nadhledem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!