Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. led. 2007 03:31 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Já to psala už jinde, ale to neva....

My taky dobrýýýý. :D Rocky s babičkou katastrofa, jak bouchli venku, tak ho nedostala ani heverem, ale když jsem ho vzala já, nedala jsem ani vodítko a řekla jsem jen, pojď ven. A on šel a když bouchli, tak se na mě jen podíval jako co já na to a já na to nic, tak pro jistotu přišlápnul do kroku, já naněj houkla neco jako ,, kam tak chvátáš?" Nechápavým tonem a výrazem, tak on zpomalil, nebo přišel ke mně a prostě pohoda. :D

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. led. 2007 09:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
..., nedala jsem ani vodítko ...
Hezký risk, ještě že máš pomalého staříka. Dosti lidem takto jejich pes nenávratně chybí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:Silvestr
PříspěvekNapsal: pát 05. led. 2007 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Jeste se vratim k Sivestru-mnel jsem sluzbu,vzhledem k silicimu poctu a intenzite explozi pyrotechniky kdyz jsem videl jak vypada okoly meho objektu tak jsem radeji nechal psa na satne a vzal starou fenu ktere tohle vubec nevadi.
O pulnoci jsem si pak pripadal jak one noci v Bagdadu kdy jej bombardovaly,k iluzi jeste chybely patrycne rozvalyny......púoprve mi boucchaly petardy pet metru nad hlavou,tohle bi moje Aja nevydrzela. Zvolil jsem radeji pomalou starou fenuly,ale s jistou reakci nez ryskovat zhorseni problemu.,me tevice Aje.Erdelka je nato zlata a nereaguje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. led. 2007 02:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Desenský píše:
Dzedzy píše:
..., nedala jsem ani vodítko ...
Hezký risk, ještě že máš pomalého staříka. Dosti lidem takto jejich pes nenávratně chybí.


Kdyby utekl, tak leda ke vchodu do baráku. Nikam jinam ani nemíří.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. led. 2007 09:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
Desenský píše:
Dzedzy píše:
..., nedala jsem ani vodítko ...
Hezký risk, ještě že máš pomalého staříka. Dosti lidem takto jejich pes nenávratně chybí.


Kdyby utekl, tak leda ke vchodu do baráku. Nikam jinam ani nemíří.
Tohle si říkala většina lidí, než jim po psovi někdo hodil rachejtli...
O takovýchto případech slýchám letost čím dál víc.

Zastávám názor, že v případě možných kritických situacích je dobré mít jistící nebo bezpečnostní prvky, i když nebudou potřeba, než naopak.
:old:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. led. 2007 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Dzedzy píše:
A kolem toho baráku jsme byli. Kdybych šla někam dál od něj, tak mu ho dám.


Znam pripad sluzebniho psa ktery bez problemu pracoval vedle strilejiciho samopalu a pak mu jednou v nejake horsi chvilce prolitla rachejtle kolem hlavy a hledali ho pet dni. ten pes byl hodne dobrej a nikdo by takovouhle reakci od nej necekal. Takze pokud vis ze tvuj pes ma reakci na strelbu tak je to naprosto nepripustnej hazard.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. led. 2007 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
To mi den po silvestru práskla metr před psem taková hodně střílejíci petarda vyšla jsem za roh děcka to tam nejspíš nechali a zřejmě utekli opravdu dobrý fór. Můj se střelby nebojí ale jak to metr před ním práskalo asi tak 5x do vzduchu tak sebou cuk a začal na to štěkat a uskakovat až to dopráskalo šla jsem mu ukázat na zem jako ať se podívá že je to ok. Naštěstí to nenechalo následky a nebojí se dál ale jít o metr ještě blíž a začít mu to praskat pod nohama no raděj na to nebudu myslet bych ty děcka nejraděj vyliskala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
včera jsem Jimovi zkusila střelit, střílela jsem 2x, jednou když byl daleko přede mnou, sice se vrátil,ale u nohy mi oplendoval jen chvíli a zase odběhl.to dřívejc by mi šel u nohy celou dobu procházky. podruhý jsem mu střelila při odložení,tady je to v poho,to jsme poladili už vloni. a když jsme docvičili,tak normálně běhal,neměla jsem ho přicuclýho u nohy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. srp. 2006 13:36
Příspěvky: 11
Letošní svátky jsme díky Rudovi prožili vcelku v pohodě. Arny reagoval na střelbu, ale nekonalo se žádné plazení po zemi, zdrhání a panika ve stylu "nevidím, neslyším a pryč". Na vodítku měl tendenci táhnout, ale stačilo hodit vodítko za sebe a brzy srovnal chůzi.
Včera večer jsem byla venčit psy ještě s jejich kamarádkou Ejvi (borderka) a najednou začali bouchat petardy. Balú s Ejvi si toho vůbec nevšímali, zato Arny zrychlil chůzi (nebyl na vodítku) směrem dom. V klidu jsem mu řekla co blbne, že domů ještě nejdem a přivolala ho k noze. I přes pokračující střelbu šel u nohy bez toho, že bych musela přitvrzovat povel. Když to utichlo, dostal volno, chvíli byl opatrnej, ale pak začal blbnout s ostatníma. Asi po dvaceti minutách začala střebla znovu a Arny jak byl rozdivočenej s hafanama, tak se jen na vteřinku zastavil, zpozorněl, podíval se na mě, ale nepřivolala jsem ho, jen se zeptala Co je? Můj chlupáč mi úplně podlomil kolena, protože prostě pokračoval ve hře.
Pohodový pes, šťastná panička. Rudo moc moc dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 09:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Soňa Jáchymová píše:
...prostě pokračoval ve hře.
Pohodový pes, šťastná panička. ...
:icon_thumleft: :icon_sunny:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. úno. 2007 17:59 
Ahoj, tak se tu probíraám všemi radami na střílení a petardy. Mám stejný problém. Bouřka petardy, záchvat strachu, třes a konec. I když jsem zkoušela vzít ho ssebou ven aby byl na voditku. Ven z domu jsme ani nevysli.
Pes se zasekne na voditku a neujde ani o milimetr, pouze smerem domu...
Snazime si z nej delat "psinu" ale nereaguje...oci vykuleny a trese se .....
Takže pokud jsem to pochopila správně...opravdu udělat natvrdo situaci, že uvidí, že jsem to já kdo stříli a druhý ho bude držet na vodítku a bude naprosto v klidu....?Nechlácholit, ale "vysmát" se mu?
Udělám pro to maximum, protože pes pak není schopen dojít se v klidu vyvenčit a nemá vůbec radost ze života..
Moc děkuju za radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: na narazove zvuky...
PříspěvekNapsal: pon 05. úno. 2007 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Aluscha píše:
Ahoj, tak se tu probíraám všemi radami na střílení a petardy. Mám stejný problém. Bouřka petardy, záchvat strachu, třes a konec. I když jsem zkoušela vzít ho ssebou ven aby byl na voditku. Ven z domu jsme ani nevysli.
Pes se zasekne na voditku a neujde ani o milimetr, pouze smerem domu...
Snazime si z nej delat "psinu" ale nereaguje...oci vykuleny a trese se .....
Takže pokud jsem to pochopila správně...opravdu udělat natvrdo situaci, že uvidí, že jsem to já kdo stříli a druhý ho bude držet na vodítku a bude naprosto v klidu....?Nechlácholit, ale "vysmát" se mu?
Udělám pro to maximum, protože pes pak není schopen dojít se v klidu vyvenčit a nemá vůbec radost ze života..
Moc děkuju za radu
.....pokud s timto nemate skusenosti udelate spis vic skody nez uzitku.Je potreba pri teto cinosti presne vedet kdy a co proc a jak udelat,jinak vse zhorsim.doporucuji tohle resit ve spolupraci se skusenym kynologem.Prosim volejte nez zacnete tohle resit Rudu Desenskeho.Osobne si tohle netroufnu tohle v takovem stavu resit po netu...zvlast pokud nemate vetsi zkusenosti s praci se psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. úno. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Zavolej mu nejlip v pondeli mezi 9 a 10h rano to si dela program na tejden.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 12:10 
Offline

Registrován: pát 23. čer. 2006 22:27
Příspěvky: 10
Ahoj, tak se přidávám do klubu.... moje fenkua začla mít reakci na střelbu - začlo to silvestrem, kde nějaká rachejtle bouchla moc nahlas a ona se vyděsila. Do té doby jí to vůbec nevadilo (ale budou jí teprve 2 roky, takže to je asi normální). Byla to klasika - dostala hysterák, klepala se, balonek, který normálně miluje, nechtěla, dýchala jak kdyby uběhla maraton, neklidná, pobíhala.... atd. Já jsem neutěšovala, snažila se jí zaměstnat, cvičit s ní a hrát si s balonkem, což zabralo, ale musela jsem se snažit. Od té doby se bohužel 2x opakovala situace, kdy se něčeho takhle vyděsila (jednou ohňostroj někde v Praze, když jsme byly zrovna venku a neměly se kam schovat, jednou nějaký "bouchání - ale zvuk podobnej střelbě" na letišti, vedle kterýho jsem venčila - teda bylo to malé sportovní letišťáko, ne klasické letiště :-)). Pokaždý stejná reakce, u toho ohňostroje kdybych jí nedrapla na vodítko, asi by mi utekla, když zjistila, že to nejde, hystericky ječela.... u toho letiště to byly menší rány, tudíž byla "jen" neklidná, nechtěla si hrát atd., ale na zavolání přišla. Pokaždý jsem dělala to samý, cvičila s ní, hrála si, povzbuzovala jí aby třeba štěkala, a za chvilku byla ok.
No a teď bych ráda Vaše názory na to, jak to řešit. Moje idea byla, že s ní vždycky někam půjdu, buď na oplocenej pozemek (to nevím kde je teda budu shánět), nebo bude mít aspoň dlouhou šňůru, a budu s ní třeba cvičit, nebo si hrát, a někdo mi kousek dál hodí třeba bouchací kuličku (mám už nakoupeno :-)). Jen jednou, aby se nevyděsila moc, a pak třeba zase za chvilku, pokud bude v pohodě. Kolikrát to můžu udělat asi musím odhadnout sama, podle ní, ale jelikož je dost citlivá na jakýkoliv stereotyp, bojím se, aby si to bouchání třeba nespojila se cvičením, nebo s balonkem.... Jak často myslíte, že to můžu provozovat - aby si nespojila, ale zase aby to mělo efekt? Když budu 5x cvičit a balonkovat normálně a pak 1x při tom i občas bouchnu, je to tak akorát? Asi to chce taky nepravidelně, že? Jednou cvičit 3x bez bouchání, pak třeba 7x..... To bude síla, to abych si udělala "bouchací" deníček a psala co kdy a jak.... :\ . Co myslíte, popř. máte nějakou jinou metodu? Jde tohle vůbec odbourat, nebo aspoň potlačit?
Já vidím naději aspoň v tom, že ona - ačkoliv je bázlivá - vždycky se bála věcí, který nezná (jako štěně se bála v podstatě všeho, bála se psů, lidí....bez důvodu, socialoizovaná byla odmala, měla jsem další dva psy i doma...) a časem, když jsme jí sebou všude tahali, pořád chodila mezi psy, lidi atd., se to všechno o hodně zlepšilo. Takže se třeba nechá odbourat i tohle, ale nevím, tohle je asi trochu vážnější problém.... Pokud by k tomu měl kdokoliv nějaký komentář, nejlépe i pan Desenský, byla bych moc ráda. Plánuji i návštěvu na Ovčárech, fenka je dost labilní a asi by jí to mohlo prospět....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 12:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucka píše:
...Plánuji i návštěvu na Ovčárech, fenka je dost labilní a asi by jí to mohlo prospět....
Asi tak nějak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Ahoj mám dotaz, pročetla sem si téma ohledně střelby a chci se zeptat když střílíme na cvičáku, kdysi to ignoroval a od doby co jsme začali dělat obranu a slyšel zvuk biče (to se může uštěkat když ho slyší ) začal štěkat aji na střelbu. Nejeví známky že by se bál neutíká, jen štěká a ohlíží se na člověka který střílel a kdyby snad mohl a neměl povel k noze snad by se tam taky rozběh. Jak se mám k němu chovat aby přestal ? Mám ho nechat a ignorovat ( což zatím dělám ale stále to neustáva) a taky mu musím připomenout že má být u té nohy nebo se spožďuje když se ohlíží a štěká. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 16:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No tak tendle problém má asi víc lidí co vím,včetně mne :evil: Teda už se mi to povedlo eliminovat,jelikož čuba i vylítla z odložení(nevídaná věc normálně),poslušnost byla v trapu nebot se stále ohlížela a řvala kde je ten figurant.Jediný co zabralo bylo prostě vynechat bič..nebo se nezůčastnovat dále kruhovky.Postupem času se při nornální střelbě povedlo vrátit jí zas do normálu.V současný době se při první ráně akorát rozhlídne a další už neřeší.Nevim,nejsem odborník,ale pokud budeš pokračovat s bičem,nezbavíš se toho,naopak,tot můj názor

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Heny píše:
Ahoj mám dotaz, pročetla sem si téma ohledně střelby a chci se zeptat když střílíme na cvičáku, kdysi to ignoroval a od doby co jsme začali dělat obranu a slyšel zvuk biče (to se může uštěkat když ho slyší ) začal štěkat aji na střelbu. Nejeví známky že by se bál neutíká, jen štěká a ohlíží se na člověka který střílel a kdyby snad mohl a neměl povel k noze snad by se tam taky rozběh. Jak se mám k němu chovat aby přestal ? Mám ho nechat a ignorovat ( což zatím dělám ale stále to neustáva) a taky mu musím připomenout že má být u té nohy nebo se spožďuje když se ohlíží a štěká. Děkuji

Tohle je spis na vlastni oci..ale pokud je to spojeni z obranou,vychazis z toho ze psa sklidnis pokud jev nervech..zbytek je veci ovladatelnosti a poslusnosti psa,naucit psa réztlisovat kdy ma nebo nema co resit..a i tohle zase spada do ovladatelnosti psa.
...pokud je to nezadoui reakce viz odstranovani fobii,strachu z .. a resil bich jak moc a kdy nastal zlom a proc.Od toho bi se odvijela pripadna naprava...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Opět - a není to poprve - mám opačný problém...střelba znamená, že budou padat kačenky...výborná zábava...ale je z toho natolik rozradostněná, že by mi zalehla i světlici - teda ne mě..já na pyro nejsem, ale jak vidí, že někdo něco odpaluje, tak si letí s tím pohrát...odvolám, pokud včas vidím, ale ona nemá respekt... :(

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 22:43 
Offline

Registrován: pát 25. črc. 2008 09:38
Příspěvky: 10
Bydliště: Nepomuk-Dvorec
Má 16měsíční fena BC je na tom se střelbou hrozně. Jde do úplného hysteráku, nepomáhá nic, nevnímá, popřídě vnímá jen trochu, nelze ji uklidnit ani nevšímáním ani hrou ani povely.... Stejně reaguje i na velmi hlučná prostředí (pouť na náměstí - jakmile jsme přišly spolu trochu blíž, chytl ji hysterák, táhla mě pryč, bláznila). Strach z hromů jsme překonaly na zahradě pomocí hry (tak dlouho jsem ji dráždila a otravovala, až začala opět aportovat, ačkoli předtím se všemožně snažila "uniknout" do baráku, schovat se před hlukem). Občas se stává, že soused (asi 30 metrů) na zahradě střílí, to nemohu předem odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 22:44 
Offline

Registrován: pát 25. črc. 2008 09:38
Příspěvky: 10
Bydliště: Nepomuk-Dvorec
Když fena zaběhne dovnitř, násilím ji vyvádím ven a snažím se zaměstnat jinak (teď už vím, proč tak činí, než jsem na to přišla, byla jsem z její reakce zmatená), většinou se po chvilce uklidní. Jinak není nikterak bázlivá, na bič na cvičáku nereaguje, na jiné hluky v okolí domu taky ne, ani např. na vlak, když jsme na procházce. Trochu blázní z aut, když kolem nás projedou, to mám strach, že by jim skočila pod kola, raději ji na volno nepouštím. Ale od mala jí učím před silnicí sednout a jít, až když je auto pryč. Při delší chůzi na chodníku se ale otáčí a zneklidňuje, když jede auto blízko. Když slyšela střelbu při poslušnosti na cvičáku, uklidnila se až ve chvíli, kdy uviděla figuranta, to opět našla v sobě "odvahu" a štěkala na něj, obrany celkově jí totiž velmi baví, to zapomene na vše ostatní. Zajímalo by mě tedy, jestli lze takovou reakci na střelbu a podobný velký hluk odstranit? Jiní chovatelé mě zrazují, že pokud takhle vyvádí, neprojdu s ní nikdy povahovými testy, při kterých se tedy střílí opravdu velmi hlasitě. Musím podotknout, že jednu dobrou reakci měla nedávno, když jsme byly na cizím cvičáku, kde se také střílelo. Ale z jiné ráže, slaběji. Tam byla úplně v klidu. Jinak co se týká povahy, je dobrá, bez agrese vůči lidem či cizím psům. Agresivní je pouze ve chvíli, kdy si někdo jiný začne proti ní (agresivní pes, pes štěkající u jejího plotu, člověk, který sahá na plot), jinak je spíš zvědavá na vše, co se hýbe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 06:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi, že je fenka docela labilní. Bič na cvičáku má naučený a spojený s figurantem, stejně tak i střelbu. Pokud jí to nezapadá do naučených šablon (sama jsi psala, že se uklidnila až když viděla figuranta), neumí si s tím poradit a jde do nervů. Nepůjde to podle mého názoru pomocí povelování a aportování, ale tím, že jí umožníš se opřít o tebe, že jí uklidníš a vysvětlíš jí, že není čeho se bát. Mimochodem, s takovouhle fenkou bych obrany nedělala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 08:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Heny píše:
Ahoj mám dotaz, pročetla sem si téma ohledně střelby a chci se zeptat když střílíme na cvičáku, kdysi to ignoroval a od doby co jsme začali dělat obranu a slyšel zvuk biče (to se může uštěkat když ho slyší ) začal štěkat aji na střelbu. Nejeví známky že by se bál neutíká, jen štěká a ohlíží se na člověka který střílel a kdyby snad mohl a neměl povel k noze snad by se tam taky rozběh.

Jj problematický bič- mě to čubas udělala také - práskla zbraň a ona koukala, kde že vyběhne figurant. Za sebe jsem rychle zrušila s figurantem používání biče a poslední střelbu už čubas zase reagovala tak, že nereagovala. :wink: Tohle je jenom moje osobní zkušenost s jedním psem, myslím, že Tchoř by ti k tomu napsal daleko víc, bo sám figuruje a s touhle problematikou má hodně zkušeností jak z pohledu psovoda, tak figuranta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
No my už s obranama skončili, jsem se rozhodlä! bič jsem myslela aji u jiných, když jsi na obraně vždy ho pes uslyší , nemám ho kam zavřít tak aby ho neslyšel a to se může zbláznit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 12:23 
Offline

Registrován: pát 25. črc. 2008 09:38
Příspěvky: 10
Bydliště: Nepomuk-Dvorec
Neřekla bych, že to má spojené s figurantem, to je na delší popis. Spíš jsem tu chtěla znát názor někoho fundovaného, jestli lze vůbec takovou hysterku nějak zklidnit. Dobře na mě reaguje právě při strachu z hromů, to vidím jako pozitivum. Ale při té střelbě či jiných hlucích ve mně oporu nevidí, tedy ona nevidí, neslyší, takže na ní můžu marně mluvit, domlouvat jí (ale to se přece taky nemá!), když nedělám nic, tak akorát můžu pozorovat, jak trojčí. Jde také o to, že nemám až tolik možností vypozorovat její reakce, musela bych situaci navodit. Ohledně obran - bič jsme vyloženě vyzkoušeli poté, co jsem viděla její reakci při povahových testech na střelbu. Ujistila jsem se tím, že jí bič nevadí, ne že by to měla spojené. Obrany neděláme pravidelně, figurant není vždy k dispozici. Musím počkat, až bude cvičák pořádně v provozu a zkusíme znovu střelbu, abych viděla, jak bude reagovat. Obran se vzdávat nechci, protože je na ní vidět, že jí to fakt baví, je radostná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi, že si moc neumí poradit s tím, co nemá naučené, co jí nezapadá do šablony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pavlusa
Prevest pozornost psa jinam,nedat psovy snci se rozhodit...zpravidla se dela jen jeden vystrel hodne z dalky,slabsi razi napr. pokud se psem delam poslusnost jako je chuze u nohy,se psem si hraji pod.resim individualne podle daneho psa a momentalni situace.Tohle chce spis videt...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 18:34 
Offline

Registrován: pát 25. črc. 2008 09:38
Příspěvky: 10
Bydliště: Nepomuk-Dvorec
Essi píše:
Připadá mi, že si moc neumí poradit s tím, co nemá naučené, co jí nezapadá do šablony.

Jo, to je asi fakt, s tím souhlasím.
Na konci prázdnin nás čeká psí tábor s BC, tak to tam zkusím pořešit, taktéž mám v plánu jet na nějkou sobotu k Rudovi. Díky všem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Dobrý den všem,ráda bych se Vás zeptala na radu ohledně problému mého Jackieho (11 měs. střední kříženec).Mám ho cca 3měsíce a chodím s ním do psí školky,hlavně kvůli socializaci,ale aby i uměl nějaké povely.A teď v poslední době začala paní cvičitelka při výcviku střílet a já jsem zjistila,že z toho má malej paniku.Nejdřív jen když jsme chodili v kruhu u nohy,to se začal vždycky zmítat a snažil se někam schovat...dělala jsem,že nic a v klidu jsem pokračovala v chůzi.Ale teď už dvakrát vystřelila když byli psi v odložení a tím pádem se Jackie vždycky zvednul a odcházel.A pak byl chvilku úplně mimo,šel mi sice u nohy,ale pořád po očku sledoval paní cvičitelku jestli náhodou zas nevystřelí....nepodařilo se mi upoutat jeho pozornost.Zbytek hodiny pak už docvičil v poho,dělali jsem prvky agi, to on má moc rád,ale pokaždý když dostal volno,běžel k paní cvičitelce a skákal na ní,jako kdyby ji prosil aby už nestřílela.A já teď nevím,jestli se mám s ní domluvit,že v odložení střílet ne,abych u něj mohla být a nějak ho rozptylovat,nebo jak to mám řešit.?Děkuju všem za rady

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V tomhle věku ona střílí u odložení? Jak vás připravila na to, že se vůbec střílet bude, proč hned střelba, proč ne třeba bouchnutí pytlíku nebo rána do plechovky? Jí se zeptejte, proč to dělá a proč vás nepřipravila na to, že se bude střílet, že vás předem nepoučila, jak máte reagovat, když se toho pes lekne. Obávám se, že máte základ na reakci na střelbu, kterou budete docela obtížně odbourávat. K tomu si najděte příslušné téma, je tam toho popsáno opravdu hodně. S cvičitelkou bych si dost upřímně promluvila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Nějakej návod na to jak se v takové situaci zachovat mi dala,ale obsahovalo to příliš slov jako ,,fuj je to ´´ a ,,ne´´,což já jako dobrej návod neberu,proto jsem to napsala sem.Ale spíš to myslela jako řešení při porušení příkazu ,,zůstaň´´ než na řešení reakce na střelbu.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ono to spolu souvisí. Já bych teda nejdřív dotáhla dobře zůstaň, naučila bych psa, že střelby se není třeba bát. Po opravdu dobrém dotažení jednoho i druhého bych to teprve začala kombinovat. A to vzhledem k věku pejska mít dotažené nemůžete. Takhle jste si bohužel pokazili obojí. Poslala bych paní cvičitelku s tímhle postupem do háje zeleného a začala pracovat na střelbě podle poradny. Zůstaň bych zkrátila, čas i vzdálenost a dala si záležet na tom, aby to bylo na místě, kde se pes cítí bezpečný a v pohodě. Po dotažení povelu bych přidávala rušivé elemenety.... a tak dále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Děkuju,to je přesně rada co jsem potřebovala slyšet.To odložení opravdu Jackie nemá dotažené,zatím to ani moc netrénujem,když ho musím někde nechat samotného tak ho radši jistím vodítkem,přece jen je to velká hyperaktivka.S paní cvičitelkou to určitě proberu,problém nebude.Ví že jezdím na free soboty a dbám rad od p.Desenského a nikdy proti tomu žádné výhrady neměla.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jen připomínám, že jsem napsala svůj názor na postup. Cvičák neděláme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2009 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
to já vím,ale zatím všechny rady,které jsem od Vás dostala fungovali,takže.... a Váš názor na cvičáky samozrejmně znám.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 14. bře. 2010 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Pořád si tak nějak nejsem jistá reakcí Jackieho na střelbu,jak jsem tu psala před časem,pokazili jsme si tím odložení.Tak jsme začli úplně od začátku,trénovali jsme odložení a střelbu na čas vynechali.Pak jsme začli střílet z větší dálky,já dělala kašpárka a reakce byla minimální,postupně jsme vzdálenost zmenšovali ale Jackie když není na vodítku hned po výstřelu pádí ke cvičitelce,nepanikaří,neběží se schovat,běží k ní a skáče na ní!Je to pořád strach?Zatím to v tom odložení nechci pokoušet,ale ráda bych se k tomu dostala.Zajímavý je,že když skáče po čubě a vystřelíme je reakce nulová!Odložení jsme už zase získali slušné.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 14. bře. 2010 14:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
lomata30 píše:
Pořád si tak nějak nejsem jistá reakcí Jackieho na střelbu,jak jsem tu psala před časem,pokazili jsme si tím odložení.Tak jsme začli úplně od začátku,trénovali jsme odložení a střelbu na čas vynechali.Pak jsme začli střílet z větší dálky,já dělala kašpárka a reakce byla minimální,postupně jsme vzdálenost zmenšovali ale Jackie když není na vodítku hned po výstřelu pádí ke cvičitelce,nepanikaří,neběží se schovat,běží k ní a skáče na ní!Je to pořád strach?Zatím to v tom odložení nechci pokoušet,ale ráda bych se k tomu dostala.Zajímavý je,že když skáče po čubě a vystřelíme je reakce nulová!Odložení jsme už zase získali slušné.

Tak tohle ti asi po netu nikdo netipne..aspon ja si netroufnu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strelba.
PříspěvekNapsal: čtv 25. dub. 2013 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. bře. 2013 07:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Povaýžská Bystrica
Ahojte potrboval by som radu ako spravne postupovat.
Ide o strielanie ktoreho sa moj pes dost boji.Je to X čvčka a huskyho Bude mat o mesiac dva roky a my ho mame rok , zobrali sme si ho s utulku na to ze ho mame rok sme sa toho spolu vela naucili je sice pravda ze ma trochu svojsku povahu ale celkovo je to super pes.Jedna sa mi teda o strielanie ako take , ci uz petardy alebo zbrane.Silvester sme sice zvladli ale to vecenie bola katastrofa.Prisla rana Rony sklopil usi a tahal sa domou privolal som si ho ku mne a sice isiel ale stale kontroloval co sa este udeje.Burka mu nevadi v tedy je v pohode.Ako to spravne riesit?Mam snim ist prec a skusat to petardamy ak ano tak ako stat pri nom a zo strachu sa mu potom zasmiat alebo to len tak obkecat "kasli na to neries hluposti" Jedna sa mi hlavne o to ako spravne mu dodat pohodu a sebavedomie , je dobre mu v tom momende davat povely alebo ho nechat na mieste aby to sledoval.Ked sme boli na Silvestra vonku na poslednom venceni tak nedaleko zacal ohnostroj a Rony sa zlakol , a ani neviem preco tak som si ho posadil vedla nohy a spolu sme sa nan pozerali.Bolo to spravne alebo toto viac neopakovat.
Napisal som toho vela a dufam ze som vas neznudil ale ak mi niekto poradite budeme va s Ronym velmi vdacny.
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strelba.
PříspěvekNapsal: ned 28. dub. 2013 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Filipf1 píše:
Ahojte potrboval by som radu ako spravne postupovat.

Ahoj Filipe, dotaz jsem přesunul do toho tématu kde najdeš potřebné informace - přesnou metodiku ti tu ale nikdo neřekne, protože by musel vidět reakce tvého psa a tvoje na něj v reálném čase. Přečti si tu na poradně témata týkající se strachových reakcí. To podstatné a prazákladní zde popsáno již je.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: ned 28. dub. 2013 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
FilipF1
CSV obecne je hodne obezretny a neduverivy sam o sobe jako takovy, je to jejich povahovej rys. Pomerne casty je u tohoto plemene pak i vyskyt bazlivosti... prosim nezamnenovat s neduverivosti. A Husky je dalsi v podstate prirodni plemeno. Obecna rada je ziskat duveru psa, ze jsi schopen jej vzdy a ve vsech situacich ochranit a tohle pak pouzit. Zase obecne - zacinas tam, kde vis, ze si je pes jisty, a postupne pridavas (s tim ze pes nesmi byt nejisty a stale musi mit pocit bezpeci a jistoty). Tj. napr.: delas si co potrebujes, pes je soustreden na tebe, jeden vystrel ktery neresis a delas co potrebujes, pochvala treba za sedni ktery ti udelal... tedy jedes bez nasili, natlaku nebo nervu z tve strany pri maximalnim pohodli a jistote psa. Jak presne tohle odladit pro tveho hafa a jeho situaci ti po netu asi nikdo nerekne... Chce to cit, odhad situace a psa neprepinat. Tohle je dost obecnej navod co a jak. (A v kostce hodne hrube i to, co se tady psalo uz driv...)

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach z petard
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2014 09:32 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2014 13:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Krásno
Dobrý deň, chcem Vás požiadať o pomoc. Mám psíka Akita Inu 2 roky, pes má za sebou kompletný vycvik poslušnosti a časť agility, bol veľmi poslušný a spoľahlivý. Strach zo straľby a petárd v ňom vyvoláva triašku a zrýchlené dýchanie, ale neuteká. Od posledného výstrelu na cvičisku ma prestal poslúchať, hlavne privolanie a odkladačku, čo vedel na 100%. Keď ho privolávam alebo necham odloženého začne vstávať alebo uteká, prípadne vyskakuje a ľahá si ako pri hre (myslím že ma strach, že príde streľba- asociácia odkladačky a streľby) Je to už týždeň, čo každý deň strieľame malé pedardy a mám pocit, že sa to lepší, no povely mi odmieta robiť. Myslím, že stratil vo mne dôveru. Mám ho silou nútiť, alebo hľadať inú cestu, preto lebo psík sa učí perfektne a poslúchal na slovo, všetko robil z radosťu. Ďakujem za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z petard
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 13:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vladimír Kormanec píše:
... stratil vo mne dôveru. Mám ho silou nútiť, ...
Ano, ztratil jste důvěru a zároveň s ní i respekt. Silou si však důvěru nezískáte, ta se získává rozumem a porozuměním. V opačném případě zničíte vzájemnou vazbu mezi sebou a psem, a to lze pak už jen hodně špatně napravit. Pro detaily mi raději zavolejte. Tel.č. a čas máte nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!