Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach z vany
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 00:24 
Ahoj,
mám fenku, 8 měsíců, je to krásný veselý oříšek, nebojí se ani petard, ale když dojde na mytí ve vaně - je zle. Ve vaně ztuhne strachy a snaží se utéct, jde vidět, že jí to místo děsí. Když se ale nejedná o její mytí, tak do koupelny zaběhne často sama a ráda si tam pošmejdí. Takže nevím, co je špatně - voda je mírně vlažná, mírný proud, aby se třeba nelekla zvuku sprchy, pod sebou má protiskluzovou podložku, ať nepodjíždí a už víc nevím,co dělat. Pro doplnění - její mamka se koupe ráda, v létě hopsne do rybníka apod. Koupali jsme celkově jen jednou, po vyválení se v trusu, jinak ťapky utíráme na sucho, jen v období bláta to chce prostě spláchnout a to je náš problém.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z vany
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Postupoval bych stejně jako u jiných stresorů. Prostě stresor najít a eliminovat - ukázat mu, že to co je pro něj stresor, může bejt taky celkem sranda hra. Postupy jsou popsáni v jiných tématech této poradny.
Model by mohl být třeba takový, že budu psa dávat do vany, i když se nebude koupat. Nenechat ho nikdy zdrhnout a i vyndavat ho sám . Možná ho i naučit, aby si do tý vany sám skočil - jen tak, třeba za piškot (ne na piškot). Nebo bych zkusil dát pryč tu podložku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z vany
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ber to postupně. Začni tím, že pokaždé když přijdete z venku, jde pes do vany. Vždycky. Prostě cesta do bytu vede pouze přes vanu a jestli chceš jít domů, musíš tudy. První den bych ji jen nechala chvíli stát ve vaně, případně bych ji na sucho utřela. Klidná pochvala, klidné vyndání (nebo vyskočení na povel, ale pozor, pokud po ní chcete skákání a ona se toho bojí, může být problém právě v tomto!). Podle toho jak se u toho bude pes tvářit bych pak pokračovala, přidávala puštěnou vodu, manipulaci se sprchou bez vody atd. Vše v klidu, bez zbytečného stresování obou. Vana musí být pro vás oba samozřejmost.

Já si tohle učila štěníka tak, že nejdřív bylo dání do vany, vyndání, piškot. Příště vana, utření (suchého) psa, piškot. Vana, puštění vody vedle psa, vyndání, utření, piškot... Na konci jsem psa klidně šoupla do vany, namočila, vydrbala šampónem (no jo, výstavák :roll: ), opláchla, vyždímala, vyndala, pořádně vysušila a pak někdy dostal piškot... a pes celou dobu v klidu stál a držel.
Dospěláka jsem učila do sprcháče, z kterého měl hrůzu - pomohlo hlavně celkové upevnění poslušnosti a důvěry, ale taky to že jsem se psa neptala. Prostě chci abys šel do sprcháče, tak tam půjdeš. A vylezeš až když ti řeknu. Dnes tam jde ochotněji než Barda, jen má pořád pocit že mu mezitím něco hrozně důležitého uteče :roll:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z vany
PříspěvekNapsal: sob 21. úno. 2009 10:53 
Teď na to koukám jak z jara, že mě to nenapadlo samotnou! :? Moc díky, my už trénujem :)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!