Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Importy bezprizorných psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 07:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Proč nedovážet opuštěné psy z ciziny

15. 7. 2011

Vím, že jsou dva nesmiřitelné tábory a dva naprosto odlišné pohledy na záchranu psů z ciziny:

a) zachráním, co teď momentálně vidím, každý zachráněný život dobrý, pes jako pes.
b) i když mi to srdce trhá, přemýšlím dopředu, jestli záchrana neublíží víc, než pomůže.

V současné době se na mne obrací alarmující počet lidí, kteří chtějí dovážet toulavé křížence z ciziny, kde je jim jich líto (Chorvatsko, Srbsko, Kosovo, Albánie, Maďarsko, Slovensko, Řecko a jiné destinace). Žádný z těchto lidí, kteří se obrátil na mne neuvažoval o tom, že by si zmíněného zachráněného psa chtěl ponechat, ale sháněli útulky či depozita, která se o psy postarají za ně. Nebylo výjimkou, že zachránce přecenil síly, dovezl více psů do města a tam je vypustil do plného provozu, případně uvázal před české útulky nebo tam skončili, když majiteli utekli.

I když mám velké pochopení a soucit s každým zvířetem a chápu, že psím očím se těžko odolává, sdělím své důvody, proč to nedělat.

1) psi, kteří žijí na ulici, si nepoměrně hůře zvykají na omezení plotů či v bytě. Mnozí z nich jsou pohodoví, když jsou hladoví a přijdou se s vámi pomazlit, ale nejsou zvyklí na manipulaci při ošetření, zvykají si těžko v bytě, zejména, když jsou tam ponecháni o samotě a jsou chronickými útěkáři. Vím, že ne všichni, ale s tímto je třeba spíše počítat, dlouholetá svoboda se na nich podepsala.

2) útulky u nás jsou přeplněny, v současné době je situace naprosto kritická, v době dovolených lidi psy jen vyhazují a poklesnou adoptovaní. Pokud je útulek přeplněn a je vyhlášen stop stav, naplní se zakrátko i karanténní kotce okolních vesnic a zastaví se odchyty. Psi hynou pod koly aut, rukou myslivců a těch, co si jimi vylepšují jídelníčky.

3) Přeplněné útulky jsou postaveny před zoufalou situaci: nemají místo a v útulku mají stará, problémová nebo neumístitellná zvířata třeba několik let. Komu dát šanci na život? Mladému, bezprizornímu zvířeti z ulice, nebo nechat dožít toho v útulku a tuláka nechat napospas osudu venku? Dělat probírky, utrácet, i když to de facto dělat nesmí? Každý má jen omezenou kapacitu. To, že někde veřejně vyhlásí, že zvíře utratí, když se neudá, což jim v cizině umožňuje zákon, neznamená, že u nás se tak někde neděje, jen je to potichu.

Zkuste kontaktovat především útulky místní, někde to zdaleka není tak horké, jak se prezentuje, což neznamená, že jinde to katastrofální není, ale bez koncepčních úprav v té zemi je to k ničemu - jako přelévání vody lžící a zhoršování situace u nás. Publikujte o tom, foťte, kontaktujte ochranáře, podpořte jejich petice, pište diplomatům, sponzorujte jejich útulky, starejte se o to, jaká mají koncepční řešení, ale nedovážejte odtamtud psy, protože to není řešením, pokud nenásleduje řešení koncepční. Je to jen utišení vašeho svědomí a soucitu za cenu, že to hodíte na někoho jiného a zhoršíte situaci našich zvířat a za každého jejich zachráněného psa tam nastoupí stovky dalších.

4) Za každé roztomilé štěňátko, kterým obdaříte útulek, se patrně oddálí nebo znemožní najít domov jinému, staršímu psu, co tam již marně delší dobu čeká a na kterého by přišla řada, až ti krásní, mladí a roztomilí jsou rozebráni. Počet lidí ochotných si adoptovat útulkáče je zoufale malý, tito lidé se bohužel množí pomaleji, než ti psi a mají již doma nějakého psa a obsazeno z většiny případů.

5) Jestliže se situace začne řešit právní cestou úpravy zákonů, patrně ČR půjde nejsnazší cestou, a to sice, že utrácet legálně nadpočetné psy se povolí i zde, jestliže se stále budou pumpovat další a další. Ochota ke změnám, které prosazuji v petici, tedy důsledně evidovat psy a pokutovat majitele a kastrační programy, moc populární nejsou.

6) Z jižních destinací nutno počítat i s promořením srdečními červy, babesiózou a jinými parazitárními a bakteriálními lahůdkami, které zde ještě nemáme nebo jen omezeně, díky těmhle aktivitám ale mít budeme. A to zejména již tak napadená zvířata, která již nelze vlastně vyléčit.

Prosím, přemýšlejte, než vám rozum zatemní soucit a když už si berete psa z ciziny, postarejte se o něj sami. Dobře však zvažte, jestli jste schopni zajistit pevný a vysoký plot, který nepřešplhá nebo nepodhrabe, jak budete řešit separační úzkost, když ho zavřete do bytu, bude výt, pomočovat se a demolovat věci ap a jestli máte dostatek peněz na léčbu psa.

Útulky praskají ve švech. Jestliže náš stát nepřijme co nejdříve legislativní změny, které majitele přimějí ke zodpovědnosti, je jen otázkou času, kdy se legálního utrácení pro nadpočetnost po x dnech zvířete v útulku (viz video níže) dočkáme i u nás. Nezhoršujte proto situaci v našich útulcích přívalem dalších nechtěných psů!

Až si upravíme situaci u nás tak, aby se útulky začaly vyprazdňovat, tak jako např. v Německu, můžeme pomáhat potřebnějším a dovážet si toulavé křížence, ale zatím ten čas nenastal a tímto počínáním bychom se zakrátko mohli dostat do stejné situace, ve které jsou státy, kde zvířata litujete a máte tendenci je sem dovážet ze soucitu.


Dana Bočková



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fJZuHv6Y0Ww

Tento scénář nás čeká, přesytí-li se trh se psy tak, aby nebyla místa v našich útulcích. Dopomáhají tomu ve velkém především množitelé, proti kterým je potřeba aktivně bojovat. Detaily boje proti množitelům se můžete dozvědět v uzavřené sekci, kam můžete zažádat o registraci mne prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Importy bezprizorních psů do zahraničia !
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Skusili ste obratit sa na zapadne krajiny ako napriklad Skandinavia? Tu je obrovsky zujem o male vreckove psy, Taka civava, bolonsky psik, ratlik, krysarik... by tu sli na dracku a este by za nu zaplatili minimalne 10 000,- Mali by sa tu fakt dobre. Ja mam seltiu z utulku a zaujemcov bolo cez 30. Par umiestnenych psov v Skandinavii by pomohlo financne zaistit tych tazsie umiestnitelnych. Ked uz chce niekto pomahat, nech netaha psy tam kde je ich vela ale nech ich vyvaza tam, kde je o ne seriozny zaujem. Aby to zase nevyznelo ako nejaky kseft Slobody zvierat. Do Norska sa dovazaju tulave psy z Budapesti a Rumunska. Kazdy jeden sa behom par tydznou umiestni. Moja suseda ma pomoranskeho psika zo Spanielskeho utulku. V skandinavii neexistuju tulavi psi a v utulkoch je ich velmi malo. Tu da clovek psa do utulku fakt len zriedka. :icon_thumright:

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Skandinavie zeme zaslibena - kez bychom nekdy i u nas dosahli takove urovne a takoveho stadia, ze by byli v utulcich prazdne kotce.
Jinak, jsi schopna trena prelozit nejake nabidky psu? Nebo sehnat kontakty?

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Aňula píše:
Skandinavie zeme zaslibena - kez bychom nekdy i u nas dosahli takove urovne a takoveho stadia, ze by byli v utulcich prazdne kotce.
Jinak, jsi schopna trena prelozit nejake nabidky psu? Nebo sehnat kontakty?


Prelozit urcite. Kontakty by sa snad tiez nasli alebo aspon niekto co by vedel poradit. Tu je skutocne o psy zujem a trh nieje preplneny. Zaujimavo vyzerajuci pes a ,,exoticka,,rasa by sa tu bez problemov umiestnili. Tu je to samy labrador a borderkolia :-)

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 03:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přelož mi a pošli nějakou vaší legislativu. Zajímá mne zákon na ochranu zvířat, řešení toulavých nebo problémových psů, legislativu útulků a pod., zákaz chovu jistých plemen a jejich kříženců znám, třeba čévéčko si tam ani neškrtne. Všechny mince mají dvě strany, už víme, že lukrativní pokojová plemena tam mají dveře otevřené, teď mne však zajímá otázka psů, kteří tam mají dveře zavřené a nulovou šanci na přežití. Trošku tu druhou stranu mince znám, proto mne to zajímá do hloubky. Nikde totiž není uklizeno na čisto jen samo od sebe. Třeba tohle, nebo tento zajímavý článek, no a nakonec na této stránce je zvláště zajímavý odstavec nad třetím obrázkem. Strejda Google umí vyhledat skutečně zajímavé věci, a to je jen kapka v moři.

Jsem si jist, že případný problémový pes má větší šance tady, než u vás. Navíc to, co jsi napsala nahoře, perfektně nahrává množitelům malých plemen, proto bych byl velice opatrný s tímhle "vyjít na ulici".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 05:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Ano suhlasim, ze ani tu to nieje idealne. Problemove plemena su tu zakazane a ak sa vyskytne problem tak sa to na 90% riesi uspatim psa pretoze tu nieje nikto, kto by bol ochotny do problemovych psov investovat cas a venovat sa im. Ja som schvalne uviedla male plemena ako vyvozny artikel. Ziskane financie z ich umiestnenia by pokryli mnoho nakladov a pomohli by v praci s tazko umiestnenitelnymi psami. Vlkov v Norsku radi nemaju lebo Nori su prehnane hystericki a boja sa. S tym ja zial nic nenarobim. Tulave psy tu niesu. Dovolim si tvrdit ze 90% psov tu je ocipovanych a majitel sa najde rychlo. Ti bez cipu su umiestneni v utulkoch kde su mimoriadne prisne kriteria na prevadzku. Kazdy jeden utulok musi byt schvaleny istou vladnou instituciou ktora ma na starosti mimo inych veci aj hygienu. Tu si utulok nemoze zalozit hoci kto. Tu na to musi mat clovek dotatocne mnozstvo financii aby mu to bolo dovolene. Utulky su verejne. Statne aj sukromne a moze sa tam clovek prist kedykolvek pozriet. Vsetky maju webovu stranku pretoze ich tu nieje az tak vela, clovek ktoreho to zaujima uz po kratkom case ziska o nich dostatocny prehlad. To ze je zakazane v Reykjaviku chovat psy je nezmysel. Google hoax.
Nasla som kopec stranok kde sa hovori o prisnych pravidlach na Islande ale v samotnom hlavnom meste je 15-16 000 regitrovanych psov. Psa tam mozno vlastnit za prisnych podmienok.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Pokud by se nejak vymyslel prevoz, slo by "udat" x malych pesanu, kteri jsou ruzne po utulcich...samozrejme, ze by se nemohlo jit verejne, to by jen nahralo mnozitelum, kteri by nasli nove odberatele, ale dovezt tam par kusu pesanu, kteri tu ruzne po utulcich jsou... je pravda, ze tihle mali pejsci domov najdou i tady snaze, nez ti velci, ale pokud by byl nekdo ze zahranici ochoten za psa zaplatit, prineslo by tu danemu utulku penize, ktere jsou tolik potreba - zatim tedy uvaha v teoreticke rovine. Je zajem jen o mlada zvirata nebo je mozne umistit i neco starsiho?

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No mě by spíš zajímaly takové ty praktické věci, které s tím souvisí. Jak se norské úřady dívají na takové dovozy? Co musí daný pes splňovat? Očkování? Čipování? Karanténa? Může to být voříšek nebo musí být určitého plemene? Musí mít PP nebo stačí, že vypadá jako ....? Jaká je možnost kontroly, zda se danému psu vede dobře? Co dělat, když ne? Lze vůbec předem prověřit potenciálního zájemce? Ty jo, těch otazníků je tolik, že mám obavu, aby se to vůbec vyplatilo, pokud by se taková aktivita brala jako pomoc útulku financovat provoz a dobře umístit psy a ne jen jako možnost zbavit se jich pro řešení nezodpovědnosti našich množitelů, jejich klientů, těch, co kupují psa dětem k vánocům a jim podobných... Jediné, co mě napadá jako schůdné řešení, když se dohodne útulek v Norsku s útulkem (či s útulky) v Čechách, a na úrovni svých pravomocí tyto otázky pořeší. Pak by to mohlo mít nějakou šanci na úspěch. Ovšem další otázka je, zda by se toto dalo rozumně držet "pod pokličkou", aby se to nestalo byznysem právě pro množitele.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no hlavně i ten import jako takovej už by stál takovejch peněz že těch deset táců by možná pokrylo náklady. čipování, očkování vyšetření na protilátky atd atd a převoz jako takovej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
... ten import jako takovej už by stál takovejch peněz že těch deset táců by možná pokrylo náklady...
Asi tak nějak. Ryto pro útulky by to zrovna nebylo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:09 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Zuzka M píše:
No mě by spíš zajímaly takové ty praktické věci, které s tím souvisí. Jak se norské úřady dívají na takové dovozy? Co musí daný pes splňovat? Očkování? Čipování? Karanténa? Může to být voříšek nebo musí být určitého plemene? Musí mít PP nebo stačí, že vypadá jako ....? Jaká je možnost kontroly, zda se danému psu vede dobře? Co dělat, když ne? Lze vůbec předem prověřit potenciálního zájemce?

Tak nějak si to myslím také... Na jednu stranu brojíme proti dovozu psů ze Slovenska do ČR, na druhou stranu bychom je vyváželi do ciziny sami? Ono těm slovákům/srbům či komu může pro jejich psy zrovna tak naše země vypadat jako ráj. Jako nám může připadat Skandinávie. Přijde mi to trochu zvláštní.. Pokud by se domluvila opravdu spolupráce mezi útulky, tak za mě super. \:D/ Ale pokud by to nebyla opravdu propracovaná síť pomoci psům, tak nevím nevím. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Mám pocit, že sme zase na začátku... první co je potřeba zajistit, aby se psi bezhlavě nemnožili. Ikdyby byl odbyt ve Skandinávii (ikdyž mi přijde pitomý ztěžovat jim situaci jinde když tady řešíme ten samý problém), pořád to neřeší situaci a je to jen dočasný. Když bude míň nebo dokonce nedostatek psů tady, je to zas prostor pro množitele. Taky bych neviděl problém v "problémových plemenech", ale spíš v tom, že by jejich chovatleé měli míň koukat na peníze a víc na volbu nových majitelů. Vím jak je to u ČVček a většina chovatelů se bojí, že štěňata neudají, protože je k mání dost bezpapíráků za poloviční cenu.

Přijde mi to podobný jako s ekologií. Když si budu doma i bezchybně třídit odpad, nemá to takovej efekt jako když v tom "namočím čumák" dalším deseti a třeba dva z nich se chytnou a budou tu myšlenku šířit dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přesně tak když řkenu 20ti lidem neberte si štěně od množitele vemte si radši utulkače minimálně 2 až 3 znich to udělaj a začnou to šířit dál. aneb jak píše roman není potřeba uplně zbavovat ve velkým utulky psů jako sem nedovážet noví nebo co je snad ještě horší zachranovat všechno za každou cenu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Undertaker píše:
...Přijde mi to podobný jako s ekologií. Když si budu doma i bezchybně třídit odpad, nemá to takovej efekt jako když v tom "namočím čumák" dalším deseti a třeba dva z nich se chytnou a budou tu myšlenku šířit dál.
Přesně tento koncept právě vypracovávám, aby dosáhl co možná nejdál.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
Undertaker píše:
Mám pocit, že sme zase na začátku... první co je potřeba zajistit, aby se psi bezhlavě nemnožili. Ikdyby byl odbyt ve Skandinávii (ikdyž mi přijde pitomý ztěžovat jim situaci jinde když tady řešíme ten samý problém), pořád to neřeší situaci a je to jen dočasný. Když bude míň nebo dokonce nedostatek psů tady, je to zas prostor pro množitele. Taky bych neviděl problém v "problémových plemenech", ale spíš v tom, že by jejich chovatleé měli míň koukat na peníze a víc na volbu nových majitelů. Vím jak je to u ČVček a většina chovatelů se bojí, že štěňata neudají, protože je k mání dost bezpapíráků za poloviční cenu.

Súhlasím!!! Pokiaľ sa bude riešiť len dôsledok, t.j. psy bez domova, tak to nejaký dlhotrvajúci efekt nebude mať, pretože zanedlho budú opäť české útulky praskať vo švíkoch. Treba riešiť v prvom rade problém, kt. daný dôsledok vytvára, a tým sú množitelia!
A v tomto je veľká pravda a podľa mňa aj cesta...v osvete
ajka píše:
přesně tak když řkenu 20ti lidem neberte si štěně od množitele vemte si radši utulkače minimálně 2 až 3 znich to udělaj a začnou to šířit dál.

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Len v rychlosti. Suseda zaplatila za svojho ca 7 rocneho bastarda zo Spanielskeho utulku ktori trpi displaziou snad vsetkeho v prepocte 16 000,- ceskych korun. Mala u seba kontrolu, kde zistovali v akych podmienkach zije a ako je na tom financne. Sem tam ju este aj po 2 rokoch chodia namatkovo kontrolovat.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No to je to, co bych chtěla vědět, jak to vlastně funguje. Kdo jí kontroloval? Ti španělé? Nebo nějaká instituce v Norsku, která dovoz zorganizovala? Kolik peněz z těch 16ti tisíc se dostalo tomu španělskému útulku a co všechno musel udělat, aby psa do Norska dostal a aby mu zaručili dobré umístění? Tohle určitě není sousto pro jednotlivce, to musí někdo zorganizovat, jak jsem psala, tak nejlépe český útulek s norským útulkem, nebo český útulek s nějakou norskou veterinární organizací, která zajistí vše potřebné.
A především, není to cesta ven z krize, kterou způsobují hamižní množitelé, jen malá pomoc několika psíkům. Snad...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Zuzka M píše:
No to je to, co bych chtěla vědět, jak to vlastně funguje. Kdo jí kontroloval? Ti španělé? Nebo nějaká instituce v Norsku, která dovoz zorganizovala? Kolik peněz z těch 16ti tisíc se dostalo tomu španělskému útulku a co všechno musel udělat, aby psa do Norska dostal a aby mu zaručili dobré umístění? Tohle určitě není sousto pro jednotlivce, to musí někdo zorganizovat, jak jsem psala, tak nejlépe český útulek s norským útulkem, nebo český útulek s nějakou norskou veterinární organizací, která zajistí vše potřebné.


Kontrolovala ju reprezentantka Norskej pobocky utulku ktora osobne pravidelne cestuje do Spanielska a kontroluje tamojsi utulok, foti psy a umiestnuje ich na Norskych strankach. Cela suma isla na Spanielsky utulok. Norska pobocka si nenechala ani korunu. Nepotrebuje si nic nechavat. Neviem kto tu dotuje utulky ale zrejme od vlady daco dostavaju lebo co tu zijem 11 rokov tak som ani raz nevidela ziaden utulok ci uz statny alebo sukromny pytat dobrovolne prispevky a prosit ludi o kazdu korunu. Poplatok za adopciu v statnom utulku jje pomerne nizky ale v sukromnych je to od 1000,- do 5000,- norskych korun. Pes importovany do krajiny musi byt zaockovany proti niekolkym veciam,( toto sa da najst na strankach venovanych importu psov) musi mat pas a cip. To je vsetko. Aj ja som chcela psa z Ciech tak som si pozerala pravidla dovozu ale zo zdravotnych dovodov som to musela odlozit.
zlúčenie príspevkov
Priklad inzeratu kde ponukaju na adopciu tulaveho psa z Portugalska: http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs ... e=28865697

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No tak to už jsou dost jasné informace, touto cestou by se snad dalo několika psům pomoci. Jen nějak nasměrovat norské útulky, že v Čechách je hromada psů, které nikdo nechce...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Zuzka M píše:
No tak to už jsou dost jasné informace, touto cestou by se snad dalo několika psům pomoci. Jen nějak nasměrovat norské útulky, že v Čechách je hromada psů, které nikdo nechce...


Adopciu tulavych psov z Madarska ( Budapesti) organizuju Norske studentky co tam studuju veterinu. Maju organizaciu co sa vola Budadogs.
Pozrite si ich stranku na internete. Su tam informacie v anglictine. www.budadogs.no

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 17. srp. 2011 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Právě ve zprávách rádia F1 hlásají, jaká je na Slovensku strašná situace v útulcích, že tam chudáci psi trpí hlady a po týdnu je utratí a že tam od nás jezdí čím dál více dobrovolníků. Celé samozřejmě v tom duchu "všichni se teď seberte a jeďte tam pomoci těm chudákům a odvezte je odtamtud". Bože muj, ty lidi fakt nemaj mozky v hlavách #-o

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 17. srp. 2011 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
EFCA: Nebo jen vůbec netuší, co se děje u nás, že je to lepší asi tak o desetinu procenta. Ale co chceš po takovém rádiu, mi to přijde jako obdoba blesku. :oops:

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 17. srp. 2011 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Bohužel musím přiznat, že jako obyčejný člověk, co se o tu problematiku nezajímal (třeba dva tři roky zpátky), jsem si myslela, jak je to u nás proti slovensku v pohodě. Že v útulcích je sice dost psů, ale žádná katastrofa a neviděla jsem nic špatného na dovozu z jiných zemí. Pak stačilo jen malinko zapátrat a hned jsem věděla, že psa si vezmu z českého útulku. Takže většina populace si z médií vezme to samé co jsem si kdysi myslela já.... :(

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 17. srp. 2011 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
V dnešní MF Dnes je článek o situaci na Slovensku, je to hned na titulce jako jedno z hlavních témat, pár srdceryvných popisů smutných psů v kotcích, kteří budou za týden utraceni atd., je tam i pár slov o dovážení do ČR, o tom, že tady se psi utrácet takhle nesmí. Myslím, že by stálo za to napsat do redakce, aby zajeli do několika zdejších útulků, nafotili smutné pejsky a pohovořili s pracovníky o problematice přeplněných útulků v ČR. V článku by potom mohli také zmínit, jak může psům tady ublížit dovážení dalších ze zahraničí.

Obrázek

Obrázek

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: sob 27. srp. 2011 08:41 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 07:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Čelákovice
Dobrý den,
chci se zeptat, zda tady má někdo zkušenost s toulavým psem přivezeným ze zahraničí. Momentálně se nacházím v Bulharsku, jsem tu od května, přidal se k nám pes - tipuji max. tříletý..asi vlčák křížený s dobrmanem..nebo něco takového. Byla jsem tu i minulý rok, to se ke mě taky hlásil, ale měla jsem staroučkou labradorku, tak jsem ho jen krmila a nepřemýšlela o tom, že bych si ho odvezla. Před čtvrt rokem jsem o ni přišla a tenhle opuštěný psí kámoš si mě v Bulharsku znova našel..od května ho krmím, vyčesávám, odčervila jsem jo, dala mu kapky prosti klíšťatům, naučila jsem ho krásně chodit na vodítku a "sedni", učím ho "ke mě"..Je to úžasný pejsek. Rozhodně nepřemýšlím, že bych ho po převozu dala do útulku, ale starosti mi dělá jeho převoz do ČR a jeho následná adaptace. Bohužel chodíme do práce, a pejsek by na nás musel čekat na zahradě nebo v baráku..někdy bychom si ho brali s sebou, ale nešlo by to vždy. Nyní řeším jeho zdravotní problém, má dlouhodobě neléčenou infekci močových cest nebo penisu. Jsem v kontaktu s českými veterináři, kteří by věděli, co s ním. Zdejší veterinář je poněkud nemoderní a myslím, že ho nevyléčí, i když se o to snažíme. Jsem také v kontaktu s organizací na pomoc psů a koček z bulharských ulic - Bulgarian Society for Animal Protection and Preservation, sídlící v Sofii, která umísťuje toulavé psy z ulice hlavně do Holandska a Německa, a kde mne podporují v tom, abych si pejska odvezla. Pan Desenský mě spíše poradil, abych si psa neodvážela, neboť jsou pravděpodobné problémy s následnou adaptací. Toho se samozřejmě obávám. Rozhodně bych se však na psa v ČR nevykašlala. Jde mi hlavně o jeho štěstí, a opravdu nevím, co je správné. Na ulici ho dlouhý život nečeká, ale třeba zde bude šťastnější. U nás se mají pejsci krásně, ale nevím, jestli by u nás byl šťastnější. Pokud má někdo nějakou zkušenost s importovaným tulákem, podělte se prosím..Děkuji!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: sob 27. srp. 2011 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Jedna psíčkarka od nás si z Bulharska doviezla psa cca pred 7 rokmi.Vypadá ako kríženec svetlého labradora.Pes je dnes v pohode,bol nemocný z toho ho dostali.Mal nemocné oči,o jedno prišiel úplne,na druhé čo mu ostalo je slepý.Pes sa má dobre,chodí aj na volno,orientuje sa podla čuchu a hlasu majitelky,s ostatnými psami nemá problém.Viac neviem ale možem zistiť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: ned 28. srp. 2011 08:30 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 07:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Čelákovice
Děkuju moc, to mne těší, že se má pejsek dobře a že to jde..můžete se mě optat, jak probíhal jeho převoz a adaptace? Jestli m unevadilo, že najednou není volný, a jestli neutíkal nebo nějak jinak nešílel? A také jak byl cca starý, když si ho odváželi? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: ned 28. srp. 2011 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Verca_a_Black píše:
Děkuju moc, to mne těší, že se má pejsek dobře a že to jde..můžete se mě optat, jak probíhal jeho převoz a adaptace? Jestli m unevadilo, že najednou není volný, a jestli neutíkal nebo nějak jinak nešílel? A také jak byl cca starý, když si ho odváželi? :wink:

Pani vídam sporadicky ale popýtam sa až ju uvidím :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: sob 03. zář. 2011 23:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Verca_a_Black píše:
..asi vlčák křížený s dobrmanem..nebo něco takového.

Snáď nie ďalší beauceron...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: ned 04. zář. 2011 23:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Verca_a_Black píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, zda tady má někdo zkušenost s toulavým psem přivezeným ze zahraničí.

Znam zbezne z potkavani se pri venceni nekolik takhle dovezenejch psu - z Recka, Srbska, Italie, Sicilie, Bulharska, Rumunska... Privezeny byli v ruznym veku, od stenete vytazenyho z kontejneru az po relativne dospely toulavy psy. Je pravda, ze jejich majitele neznam natolik, abych vedel, jak by zvladali normalni psy, ale krome jediny mlady cubinky, ty sicilsky, jsou se vsema problemy. Psi jsou hyperaktivni, zdrhaji, rvou se, lovi atd. Na zdravotni problemy jsem se neptal.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 05. zář. 2011 05:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Znám jednoho setra z Turecka, dovezla si ho rodina, co tam byla rok pracovně, zkušenosti se psy mají velké. Vodí na vodítku nebo na stopce, jinak jim Rhet uteče, je po 4 letech u nich stále strašně bázlivý. Zdravotní problémy měl po příjezdu, ale to se už vyřešilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: úte 27. zář. 2011 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Indiánka píše:
Verca_a_Black píše:
Děkuju moc, to mne těší, že se má pejsek dobře a že to jde..můžete se mě optat, jak probíhal jeho převoz a adaptace? Jestli m unevadilo, že najednou není volný, a jestli neutíkal nebo nějak jinak nešílel? A také jak byl cca starý, když si ho odváželi? :wink:

Pani vídam sporadicky ale popýtam sa až ju uvidím :-)

Stretla som až dneska manžela pani,psa si doviezli keď mal pol roka ich deti,sám si ich našiel a už sa od nich nepohol.Je to už dlhšie,pes má 12 rokov.Vtedy to urobili tak že zašli za tamojším vetom a povedali mu že pes stratil očkovák,vystavil im za nemalé peniaze nový a psa si doviezli do čiech.Teraz v dobe čipovania je to o inom,pokial by pes nemal čip,tak mu ho vybaviť aj s pasom,či to vet urobí... :dontknow: .Pes známej sa adaptoval dobre,páničkov si hlídal a na vodítku stále byť nemusel.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 28. zář. 2011 06:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vím o několika importovaných psech, kteří se tady zadaptovali, těch moc není. Ovšem vím o dalších psech, kteří nebyli naprosto schopni se adaptovat a buď se projevovali nezvladatelným agresivním chováním, nebo byli neskutečně bázliví. To jsou právě ti, co končí v tom lepším případě v útulcích a v tom horším případě mnohem hůř. Těchto psů je podle mých informací o něco víc. Z toho důvodu nebudu lobovat za importy. Myslím si, že psů máme v našich útulcích a nejrůznějších inzercích dost na to, abychom sem nemuseli dovážet "nedostatkové zboží" ze zahraničí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 28. zář. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Známá byla toto léto na dovolené v řecku, a prý je to dost šílené. Před jejich apartmánem se za dobu pobytu objevil koš se zuboženými štěňaty - místní asi vědí, že to na turisty platí a zkoušejí to takhle :evil:

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 28. zář. 2011 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
U nás v Říčanech bydlí jeden bývalý Španěl. Se psama se rve a neváhá se pustit do křížku ani s fenou, když si dovolí se proti němu ohradit. Je notorický tulák a útěkář, nepomohlo ani zvýšení plotu, i když jejich pozemek teď vypadá jak kdyby tam schovávali bůh ví co. Přivezli si ho jako dvouletýho, a upletli si na sebe bič. Statečně s tím bojujou, resp. se s tím smířili a berou ho, jakej je. A je opravdu jinej..nedá se to srovnat ani s dlouholetým útulkáčem, má prostě jinou mentalitu. Kdyby si bývali vzali nějakou socku tady od nás, mohli mít spokojenýho věrnýho kámoše. Takhle mají psa, co je nepotřebuje vůbec k ničemu, protože i to jídlo si umí obstarat sám.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 28. zář. 2011 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. zář. 2006 22:07
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha
Vrátili jsme se před pár dny z ostrova Korfu. Jedno místo na severu je naše srdeční záležitost, ale vždy také jedeme s bolavým srdcem domů. Ne proto, že končí dovolená, ale protože se musíme rozloučit se psími kamarády. Nejsou jich tam smečky, spíše jednotlivci, kteří prochází v blízkosti lidských obydlí a doufají, že něco dostanou. Letos to byli dva psíci a jedna fenka. Fenečka vypadala zanedbaně (měla delší srst) a čekala štěňata, která také porodila a uklízečky jí nechali kumbálek, kde s nimi mohla být. Psíci - jeden statný, druhý drobnější, byli hladkosrstí a čisťoučcí. Jak to šlo, dali jsme jim něco na zub, ale tak, aby si na nás nezvykli. Lidé - turisté zejména, ale i personál hotelového areálu se k nim chovali hezky. Ale co s nimi bude, až všichni odjedou a ubytovací zařízení se zavřou? Stáhnou se k vesničce, ale tam maji lidé co dělat sami se sebou. Delegátka nám sama řekla, že je to moc smutné, když se začne chystat nová sezóna a na pláži nacházejí pejsky uhynulé hladem. Musela jsem hodně myslet na moudrá slova pí Bočkové..... A kdyby, tak koho z nich: něžného Vlčka, statnějšího Korfíka nebo šmudlinku Almičku? A měli by radost, že ztratili svobodu? Zatím si nemyslím, že můžeme mít třetího psíka, protože to už by to byl některý z mých favoritů z útulku (Pinďa - Jimlín, Ajax - Třebíč). Kdyby převládla emoce, zavřela bych jim cestu definitivně. A pralo by se to ve mně opět, takže by se asi ani nedostavil pocit z dobrého (?) skutku. Jo, kdyby zde byl nedostatek psů.....

_________________
Kdosi řekl:"Co se Němcům nepovedlo ve dvou hrozných válkách za cenu desítek milionů obětí, dokázal německý ovčák. Dobýt svět."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: úte 01. lis. 2011 20:49 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 07:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Čelákovice
Neodolali jsme a vzali jsme si Blečka domů..Cestu 20 hodin autem zvládl bravurně a bez sedativ..jen se mu nechtělo občas do auta, ale jakmile byl uvnitř, byl celkem v pohodě. Zatím s ním chodíme na stopovačce a na 7m navíjecím vodítku. Rychle si zvyká na nový způsob života, dokonce už spinká doma, a to jsme vůbec nečekali, že domů půjde, v Bulharsku se moc bál chodit do místnosti. Je strašně hodný, jen nemá rád, když je doma nebo na zahradě sám, to se pak snaží prokousat ven, ale to jsme zatím vyřešili pletivem. Zatím to tedy vypadá o moc líp, než jsme předpokládali. Budu informovat dál. V útulku rozhodně neskončí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: úte 20. pro. 2011 23:36 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 07:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Čelákovice
Obrázek
tak to jsme my:) bleček už se pěkně spravil a leskne se, je to naše zlato..absolutně bez problémů..jen nechce být doma sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 15. kvě. 2013 16:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chcete riskovat vzteklinu u sebe a svého psa? Dovezte si psa z Bardějova v SK

cituji:

POZOR!!! DŮRAZNÉ VAROVÁNÍ - NEDOVÁŽEJTE K NÁM VZTEKLINU!!!!

V souvislosti s tím, že se na Slovensku vyskytla vzteklina, viz mapa výskytu zde
http://www.svps.sk/zvierata/choroby_besnota.asp a údajně měli být utrácení psii v okr. Bardejov (ovšem to mi úřednící Bardejova ani veterináři z místní KVS nepotvrdili, bude se tam pouze očkovat), přesto byla tato zpráva šířena, kdy se dobrovolné záchranářky snažily tímto způsobem organizovat rozvoz psů z ohniska vztekliny do okolních depozit a útulků. Není lepšího mechanismu, jak vzteklinu paprsčitě rozšířit a tento postup je i trestný jako šíření obecného ohrožení!

Prosím, odolejte pokušení podporovat takové zkázonosné záchranné akce. Nákaza vzteklinou je 100% smrtelná jak pro psy, tak pro lidi a onemocnět může i očkovaný pes proti vzteklině, který si nevytvořil protilátky a taktéž dále vzteklinou nakazit i člověka. V naší krajině se vzteklina dlouhodobě nevyskytla, jejím rezervoárem jsou právě hojně toulaví psi. Prosím, nedopusťte, aby se rozšířila i k nám. Nic nepomůže, že pes je očkovaný proti vzteklině, ta má inkubační dobu několik týdnů až měsíců, veterinářka z KVS mi potvrdila i případy, že inkubační doba byla třeba 7 měsíců. Jediný průkazný test je sérologické vyšetření.

Prosím, odolejte citově nátlakovým zprávám a pokoušení zachraňovat ubohé psy, je třeba vzteklinu zlikvidovat v jejich ohniscích, aby se nešířila dál, jinak na to doplatí psi naši a možná nejen psi. Vzteklina se nyní vyskytuje i v Polsku (odtud se patrně rozšířila na Slovensko) a je častá i v jižních destinacích, kde se na očkování moc nehledí. Mějte to na paměti i při vaší dovolené.


Zdroj informací:
http://www.bardejov.sk/msu/component/content/article/57-aktuality/588-na-uzemi-bardejova-sa-vyskytla-besnota--nariadena-je-povinna-vakcinacia-a-revakcinacia-proti-besnote

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 15. kvě. 2013 18:52 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Kopíruju na FB.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 12:34 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Dorazila k nám prosba o pomoc s inzercí:

Barnie & Bony

...........................K ADOPCI.................................

Dva bráchové zachránění z cikánské osady ze Slovenska....třetí bráška tolik štěstí neměl a cikáni ho buď schovali nebo nepřežilo... Situace na Slovensku je kritická z důvodu přemnožení psů a koček v osadách a jen málo se jich povede odebrat a umístit do dobrých rodin...

Rasa neznámá.. kříženci kříženců...
BONY: váží 2,7 kg. Bude středního vzrůstu.
BARNIE: váží 2 kg . Asi moc nevyroste, je celkově drobnější...
Rošťáci na druhou... jako správné 8mi týdenní štěnda lítají a žvýkají všechno co se jim dostane do cesty :D

V případě zájmu volejte 724 121 399 nebo pište do zpráv a přijďte se na ně podívat.
...adopce probíhá přes SOS PSÍKY (Slovensko)... stačí tam zavolat a domluvit se...


Štěnce jsou momentálně v dočasce v Ostravě, organizace SOS Psíky sídlí v Bardějově. Nabízí se otázka - byla štěňata v ochranně na vzteklinu, když je převezli sem? V osmi týdnech? To to stihla poměrně dost brzo.. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jednoduchá odpověď - nebyla. Protilátky se tvoří cca měsíc. Očkování dříve než v šestém týdnu se nedoporučuje z důvodu, že v tak nízkém věku se protilátky nemusí vytvořit vůbec. Je to velká nezodpovědnost vůči české populaci psů (i lidí), psíci by měli být v karanténě a pak přeočkováni podle standardního očkovacího schématu. Otázka je, jestli k tomu bude někdo ochoten, nebo se jen bude bít v prsa, jak je dobrej... :?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 14:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To je hrozný, jak ty lidi neviděj souvislosti ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Zachraňování za každou cenu,no. K tomu bych ještě přidala zachraňování štěňátek kříženců nebo prostě velmi početných vrhů kdekoliv. Ať už si o mně myslí kdo chce co chce, když už se stane nechtěné krytí, nechala bych max. jedno na mléko a zbytek u veta.
Ale to už jsem :mimo tému: akorát jsem se před chvílí ze stejných důvodů rozčílila na fb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 11:35 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
veliká chyba v tom, že tam není klasický hraniční přechod. a není tohle náhodou už postihnutelný? import z místa přímého výskytu? nelze zavolat normálně pčr /pro někoho místního/? bydlet v okolí a mít zrovna oslabené a nenaočkované zvíře, dojdu je nakopat.
my si sem teď budeme tahat VĚDOMĚ vzteklinu?? nejvíc mě děsí, ne ta 2 štěňata.. ale to, že určitě todle sdružení není JEDINÝ, koho to napadlo a realizují to..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 12:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je na trestní oznámení o obecném ohrožení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 12:25 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
No, Menek, jsi z Ovy, nechceš to nahlásit? tohle je fakt průser.. a nejhorší je, že ty psy udaj na druhej konec republiky a pokud jim to někdo nezatrhne, dovezou si další. už jen tohle
http://www.cestovanisepsem.cz/platne-oc ... ztekline-2 v pořádku nemůžou mít!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Pročítám to tady a nepochopila jsem, u koho jsou. Ten telefon je na Slovensko, ne? Zkusím tam zavolat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 13:28 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Máš nějaký email? FB odkazy nejdou ani přes SZ. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
jj posílám do sz. Jinak na fb sos psíky jsem něco našla, ale nic konkrétního.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!