Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pud sebezáchovy?
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Je pud sebezáchovy u psa přirozený? nebo se musí vypěstovat?
Nikde jsem totiž nečetla, že zvířata v přírodě se jen tak vrhají ze skály, nebo jen tak vyšplhají do strmé výšky-tedy-až na kozy horské a kamzíky-..
ale proč se ptám?
můj dobrouš Endy se odmala nebojí opravdu ničeho a nikoho..nikdy neměl problém při bouřce, při rachejtlích, může projít kolem traktoru,kolem sbíječky, prostě pohoda.,přes vodu po železném mostě-ani nemrkne, běží ze strmého břehu k vodě a zpátky pomalu nevyleze, vyběhne na kamennou vyhlídku a naklání se do 10 m hloubky, jako kdyby nevnímal , co se může stát, kdyby ....
prostě nevnímá strach? hlídám ho jako zběsilá, ale chodí všude na volno a někdy netuším nějakou zkázu když se někam vrhne, zjistím to až když na to místo dojdu a úplně strnu-no a v tu chvíli na něho nechci ani moc mluvit, aby si nemyslel, že ho povzbuzuju, nebo tak něco..
jak se k němu chovat, dá se ten strach -aby se někam nevrhal-nějak naučit?

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
dá se ten strach -aby se někam nevrhal-nějak naučit?
Co já bych za takové zvíře dala! :wink: Můj osobní názor je,že pes nedokáže domyslet důsledek svého jednání.Já bych ho neučila bát se ale předvídala bych za něj.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2007 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Můj pes jde po motorovce...a to jsem fakt nečekala, teď už mě asi nic nepřekvapí. A že by skočil za míčkem do propasti, to si jsem jistá ( ale trénujeme přivolání za všech okolností... :-) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 06:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak přesně jak píšeš s tou skalou mám u čubiny- byly jsme se podívat u nás na vyhlídkách a ta trubka vylezla na každou až na okraj a čuměla dolu tak nevím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 07:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Holky to není sranda, něco takového mám doma. Až teď na Vánoce jsem si uvědomila jak strašně nebezpečné pro zvíře tahle absence pudu sebezáchovy je...
Byli jsme na vychajdě ve veltruském parku, je to ohromný park protkaný hlubokými a širokými kanály kde kdysi proudila voda a panstvo se vozilo na lodičkách od pavilónku k pavilónku a je tam jako pavilónek i "zřícenina" hradu postavená asi nějakým romantikem. Uvnitř vede chodba do toho kanálu kudy se zřejmě přijelo na lodičkách, vystoupilo se a chodbou se vystoupalo kdysi nahoru na tu zříceninku. Vypadá to romanticky, hluboký příkop, nad ním vysoký kamenný oblouk "mostu" a na tom ta zříceninka - bratru dobrých pět metrů.
No a já prolezla tou chodbou shora dolů, vylezla jsem dole v tom "kanále" pod tím kamenným obloukem - psi šmejdí někde po okolí, nikdo v dohledu tak hvízdnu - a v příští vteřině mi nad hlavou z toho kamenného oblouku přímo dolů prosvištěla Kulina...! Krve by se ve mně nedořezal, už jak letěla dolů jsem si říkala tak, a je mrtvá. Jenže ta poděska nespadla, prostě na hvízdnutí skočila za mnou, takže dopadla na všechny 4, absolutně neuvěřitelně se oklepala a začala se vítat jak skvěle splnila přivolání...jediná postižená jsem z toho vyšla já, klepala jsem se ještě za týden co všechno se jí mohlo stát...
Pak jsme se na tom oblouku vyfotili a změřili ho, skutečně 5,5 metru...dala bych sem fotku ale z práce mi to nejde.
Od té doby jí hlídám, je to vážně pošuk a pak že kolie jsou bojácné...

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě. 2007 08:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Také mi takto jeden můj pes spadl před lety ze skály, když se pod ním utrhl mech. Přežil to, ale měl namále. Od té doby označuji psům hranici od nebezpečných míst nějakým echem. Všiml jsem si, že i vlci umí mláďatům označovat nebezpečná místa a chrání je před možným rizikem. Nechce to však zbytečně "plašit", mohlo by to naopak zvýšit riziko úrazu. Například, když jsem přistihl psa na skutečně obrovské haldě střepů z tabulového okenního skla, jen jsem mu nenápadně naznačil, raději procházkovým tempem, že odcházím a on se ani neškrábl. Stačilo přivolání a měl řízlé snad všechny čtyři. Skály a jiná nebezpečí lze eliminovat jen spolehlivou poslušností na dálku založenou na až partnerské důvěře a respektu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
evina píše:
Citace:
dá se ten strach -aby se někam nevrhal-nějak naučit?
Co já bych za takové zvíře dala! :wink: Můj osobní názor je,že pes nedokáže domyslet důsledek svého jednání.Já bych ho neučila bát se ale předvídala bych za něj.

no jasně že nedokáže domyslet důsledek svého jednání, a proto myslím za něj-dopředu-tedy-SNAŽÍM SE-, pokud to místo vidím, znám ho.ale stane se, že břeh někam dolů, kde je normálně cesta, to jsem fakt neviděla, a přitom tam byl sráz tak 50 m dolů..a on se tam klidně spustí.., tu vyhlídku jsem s ním vyšla na vodítku, a dál k zábradlí jsem ho nepustila, ale chodím skoro denně okolo ní s kočárem, a než jsem se rozkoukala, tak Endy shora čučel z pod zábradlí...
je dobré mít psa nebojsu, nemá tudíš žádný problém s okolím, ale ty nervy, co mám já..
viděla jsem dost psů, kteří zavětří nějaké nebezpečí, a zůstanou strnule stát na místě...takže jsem myslela, že u psů je strach jaksi pudový...ale zřejmě to tak není.. :shock:

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 20:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jana-ariel píše:
...takže jsem myslela, že u psů je strach jaksi pudový...ale zřejmě to tak není.. :shock:
Což o to, je založen na instinktech, ale máš představu, do jaké míry se psům sebralo používání instinktů domestikací a následným procesem polidšťování, respektive zacházení s nimi, jako by byli nám rovni? Instinkty používají především nezdegerovaní psi spíše z plemen patřících do skupiny primitivních. Proč asi vlci chovaní generace v zajetí nejsou schopni zhruba po tři generace bezchybného lovu?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!