Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 14:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Je to strach nebo podřízenost?
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 06:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Ahoj chci se zeptat, máme na zahradě dva psi jeden přítelův jeden můj znají se cca půl roku, začátky byli těžké protože můj se nesnesl se stejným pohlavím ale už si na sebe zvykli (tplerujou se) akorát mi vrtá hlavou co dělá můj haf. Když si třeba snimka hraju na zahradě s balonkem příteluv pes o to nemá zájem je starší a nezajímají ho tak to hážu svému on pro to běhá když se okolo ochomejtne druhý pes tak ho pustí a přestává si hrát odchází od balónku až pes odejde začíná si hrát znovu tak samo když jim dávám nějaké pamlsky z ruky můj sedí v povzdálí a kouká že by si dal ale nechce dojít blíž vedle psa druhého. Tak se chci zeptat čím to je je to tím že má z druhého psa strach jako vemu si balónek rafne mě, nebo je to podřízenost před druhým psem? Několikrát se porvali (můj byl trochu vždy pokousan od druhého) ze začátku převážně to vyvolal můj pes tak jsem mu trochu srazila hřebínek a dávala přednost psovi druhému jako aby si přestal na něho vyskakovat, protože druhý byl bezproblémový jen se bránil.

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Celkově nechápe aport ani jeho princip, proto se drží stranou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Celkově nechápe aport ani jeho princip, proto se drží stranou.
No já spíš myslela to chování mého psa ten aport a princip chápe ale pokud projde druhý pes(příteluv) tak si přestává hrát a dělá že o něho nemá zájem - přitom má a jen tak si čmuchá a čeká až odejde přítelův pes a pak utíká pro balon a my pokračujem ve hraní dělá to z podřízeností k druhému psu a balonek mu přenechává ? Nebo ze strachu aby nedošlo ke konfliktu a raděj ustoupí? Už se totiž víckrát chytli kvůli věci které chtěli oba. Můj byl vždy ten provokatér a nikdy neustupoval tak se celkem tomu jeho chování divím. Ale zase nevidím důvod když kolem nás jen projde a my si hrajem aby jsme přestali jak ho přesvědčit že má pokračovat? Taky toto dělá při mazlení druhý pejsek ten je z útulku je to strašný mazel a rád se mazlí můj se nikdy nepříjde pomazlit pohromadě nebo když se spolu mazlíme s mojím a útulaček přiběhne že chce taky můj odchází drbala bych je oba ale můj o to nestojí už když je v blízkosti druhý. Co tedy dělat v té situaci? Mám útulkáčka poslat mimo a ať počká až se domazlím s mým, nebo nechat mého odejít a mazlit se s útulkáčem? Doumám jestli toto dělá ze strachu což mi spíše příjde nebo z podřízenosti k tomu druhému. Byl to první pes který ho ve rvačce pokousal tak jestli už nemá strach a nechce se s ním do konfliktu dostat a proto mu ve všem ustupuje? Přitom si ale začínal vždy on útulkáček na něho nikdy sám nevyjel. A pokud je to strachem dá se mu nějak zvednout sebevědomí aby se takto nechoval? Nebo to mám nechat tak jak to je?

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 12:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dokud to neuvidím, můžeme se tu dohadovat donekonečna, co to spouští. Nezapomínej na to, že jsem praktik.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Mně spíš připadá, jestli ten tvůj neříká útuláčkovi něco jako "dávej si na mě bacha" (v situaci, když si přestává hrát s míčkem) a že se k tobě nechce jít mazlit, když se mazlíš s jeho nepřítelem, to je jasný - myslím, že tvůj pes útuláčkem spíš pohrdá, než aby se ho bál, ale nevím, třeba je to úplně jinak, než si myslím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2007 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
rara píše:
Nebo to mám nechat tak jak to je?

Já nevím, ale asi bych to tak nechala. Furt lepčí tenhle stav, než kdyby se každou chvíli rvali, ne?

P.S. Používej, prosím, trošku víc interpunkci, strašně blbě se to čte takhle dohromady
:lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!