Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blázen?
PříspěvekNapsal: úte 02. pro. 2008 19:57 
Příjemný den,
stalo se to v pátek večer, leželi jsme u telky a najednou se Nia (vipetka, rok a 3 mesice, již po háraní) zvedla a vybehla do vedlejšího pokoje vratila se a zacala se klepat jak osika...
Od té doby kouká kolem sebe, hlavně nahoru na strop jako blázen!
Kouká nad sebe i venku (nejdrive jsme si mysleli jestli nemá strach z lustru nebo tak..no když kouka i venku?) drive byla strasne mazliva, ted se nepride pomazlit. S mladsí Sofinou se hodne prali a honili no od te doby vubec...
cele noci behala po byte, ted je to lepsi ale stejne chodi i kdyz uz ne celou noc.
když jdeme z venku do baraku, vubec nechce..kdyz dorazime na poschodi (vytahem) okamzite bezi zpatky domu..
Ted ji vodim na voditku aby mi nevletela nekam pod auto, a tim padem ani neutika do prizemi...a tedy i do bytu ji potahnu..nu uplne nasilu ale ji tak povzbudim ( no jdeme zlato, jedna noha druha noha :)
veterinar rekl ze nema poneti co to muze byt protoze ji hned v sobotu prohlidnul...rekl ze mame cekat..ze pak uvidime..ze nevidi do jeji hlavy.
no ja bych opravdu chtěla vedet co se stalo?jestli za to muzeme my nebo co?a jak se chovat aby se to zlepsilo?
Moc děkuji za jakoukoliv radu!děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. pro. 2008 20:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zítra mi zavolejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. pro. 2008 20:06 
Děkuji MOC!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Bylo by možné napsat jak to teď probíhá?Tohle je moc zajímavé...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 20:21 
Lada píše:
Bylo by možné napsat jak to teď probíhá?Tohle je moc zajímavé...


Bohužel jsem se panu Desenskému nedovolala...chápu ze má hodně práce.

Probíhá to teď tak že přítele náhodou napadlo koupit jí tenisový míček.
ten míčk jí házek celý tyden...proste ji pořád zaměstnával aby neměla čas na nic myslet a opravdu to pomohlo!
Ted po týdnu házení míčku sice pořád otravuje abychom jí ho házeli, no mám pocit ze je uplně v pořádku! Díky bohu!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 09:07 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Měla jsem s čubinou podobný problém...nebylo to teda tak markatní jako u vás, ale jednoho dne se prostě zakoukala na lustr a vypadalo to jakoby se ho bála.Tak jsem vzala hračky a dělala že to prostě nevidima že se nic neděje, teď už je to v pohodě...sice na něj občas mrkne, ale nezdá se mi, že by ji to nějak znervozňovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Moj Aris sa podobne sprava, odkedy sme kupili termoflasu. Uplne normalna termoflasa, ktoru som kupila v Lidli. Prisiel sa pozriet, ze co to mam a odvtedy nechce ist ku mne. Moc si s tym neviem rady, ale zda sa mi, ze sa to zlepsuje, no uvidime, co bude dalej. To by clovek neveril, ze co vsetko moze psovi sposobit takuto reakciu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 17:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lindchen píše:
...To by clovek neveril, ze co vsetko moze psovi sposobit takuto reakciu.
Nejde ani tak o to, co psa umí vyděsit, na to stačí jakákoli nečekaná novinka, kterou si pes neumí zařadit, ale podstatou je vaše reakce na tu jeho. Jakmile se pes rozhodí a to v překvapení rozhodí vás, pak teprve začíná ten váš průšvih. Ale ten ve skutečnosti způsobujete z větší části vy, ne ten "bubák".
Používám automatickou reakci na neočekávané zděšení psa tak, že mne to vždy pobaví, pak třeba nějak psa vyprovokuji ke hře a kompletně zlehčím celou situaci, přičemž to celé pes bere také jen jako fór.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Tak tohle je tak pravdivé, že se v tom poznávám, ale při čtení je to tak jakoby samozřejmé, vše teoreticky člověk "ví" a pak je situace s rozhozeným psem (realita posledních předvánočních dnů-petardy a blížící se Silvestr...)a vše je v háji, protože to nefunguje. Kvůli nám samotným, nám na konci vodítka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 18:26 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
No snažim se aby to v takových situacích vypadalo jako že je to legrace, ale někdy se mi to nedaří, nevim jestli jsem nepřesvědčivá nebo je v tom něco jiného. Občas když se čubina něčeho lekne tak mě nevnímá a nejde mi přilákat její pozornost.Pokud si ji získám tak je vše v pořádku, ale někdy ze mě asi vycítí, že jsem se taky lekla a to je pak těžší ji přesvědčit o opaku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 18:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
verčo, když se leknu já i pes, tak stejně du do srandy - udělám si ji z nás obou :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 22:38 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Jo ja se snažim udělat si srandu z nás obou, ale někdy mi přijde jakoby mě čubibna nevnímala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 04:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
mna to neuveritelne prekvapilo, ze som som sa na reakciu ani nezmohla. Moj pes nie je plasan, nezvykne sa nicoho bat. Ked sme cvicili na FD reakciu na vystrel isiel rovno na brokovnicu, ziadna reakcia, neboji sa petard, ludi na vozicku alebo s barlami, velkych psov... proste som necakala, ze sa mu moze nieco take stat. Obcas sa stalo, ked bol stena, zlakol sa snehuliaka alebo pani, co za tmy niesla sustiace igelitky, ale vzdy sme vyriesili lahostajnym "aaaale, no boze, snehuliak" a bolo vsetko OK. Ako pise Lenka, clovek mnohe ovlada teoreticky, ale v reale nie som natolko zbehla, aby som to ustala. Bol to zlomok sekundy. Stihla som len povedat "arisenko, co je?" prelaknuta, ze sa mu nieco strasne stalo (stiahnuty chvost, hlava, ten sialeny strach v ociach sa neda popisat) som pustila flasu. Necudujem sa, ze sa zlakol, ked som tak zlakla ja.
Zistila som, ze sa nezlakol flasi ako predmetu, ale zrejme mu popalila noztek, hoci voda v nej urcite nebola vriaca alebo nejako extremne horuca, ale tu teplotu vnimal inak nez ja. Asi to pochopil tak, ze som ho popalila ja. Riesim to tak, ze sa mu zbytocne nevnucujem, aby sa ma nebal, skor cakam, ci za mnou nepride sam. Inak robim vsetko tak, ako je zvyknuty. Zda sa, ze sa s tym vysporiadal, ze je to za nami, lebo vcera vecer uz ma (trochu nesmelo) navstivil v posteli a lahol si mi k noham, co som pochopila ako signal, ze je medzi nami vsetko v poriadku. Dnes rano na mna vyskocil, akoby sme sa nevideli tyzden (co bezne nerobieva, lebo je vedeny k pokojnemu zvitaniu sa). Tak snad to bude v pohode :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blázen?
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2015 18:41 
Offline

Registrován: stř 07. kvě. 2014 18:41
Příspěvky: 7
Bydliště: Jiráskova 718, Napajedla
My jsme takhle trénovali vysavač, nejdřive jako malé štento s ním nemel problém. Ten mu začal netusím proč asi v pěti měsících. Nejdřív jsem se mu vysmála, že se toho bojí, pak jsem ho začala tak trochu s vysavačem stále v ruce provokovat ke hře - to si pak z toho zacal delat taky srandu, chytil vzdycky psiho "magorka" a behal po celem byte a provokoval a teď se sám chodi nechavat vysavat -nelibi se mu, kdyz se cely vysavac hybe jeho smerem, to ho obchazi, ale zvuku a trubice se uz neboji - naopak nemuzu v klidu vysavat :-D Ale jak by tohle slo delat s lustrem nevim, kazdopadne ta sranda a nasledna hra opravdu skvele funguje..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!