Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 12:45 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Zdravim,
moje čubina je asi 10 dní po operaci ramene a přijde mi že se začala bát velkých psů a to i těch se kterými se potkávala ještě před operací úplně v pohodě. Tak se chci zeptat jestli to je tím, že ví , že ta nožka ještě není úplně v pořádku a také že ji to bolí. Myslíte, že až bude moct zase běhat tak to bude ok. A mám udělat něco proto aby se v ní ten strach neprohluboval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chovej se normálně - jao v každé jiné strachové situaci. hlídej aby jí žadnej z těch psu nijak nepřišlápnul enbo tak aby jí to nemohlo bolet a prostě se k ní chovej upln normálně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 20:42 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
to se snažim jen včera na nás z křoví vyběhl RR a od té doby když vidí většího psa tak se neježí a začne štěkat...snažim se odvést její pozornost třeba povelem k noze, ale ne vždycky se to podaří, Nejhorší je jak musí bejt pořád na vodítku tak je plná energie a je strašně roztěkaná.Každopádně dík za odpověď snad to bude ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
verčo já myslím že už by se mohla i trošku rpoběhnout navolno- nehrá t si se pesama jen sama le že už by jí to nemělo tolik vadit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po operaci
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2008 07:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veronika Zilvarová píše:
...A mám udělat něco proto aby se v ní ten strach neprohluboval?
Důležitá je suverenita psovoda, neřešit zbytečnosti, hlavně nehledět na fenku s jakoukoli formou lítosti. Bojí se proto, že si nevěří, což je způsobenou sníženou schopností utéci, pokud to bude třeba. Jde o to, ji přimět k tomu, aby pochopila, že nemusí před ničím utíkat, protože případné problémy vyřešíte vy. Až zase vyběhne nějaký RR, vejděte mu do cesty a fence vysvětlete, že nemá co řešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach po operaci
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 07:29 
Dobrý den, prosím o radu. Mám 5letého rotvajlera, který byl před 4 týdny 2x operován pro kameny v moč. cestách. Můj problém spočívá v tom, že si nechce nechat ošetřovat jizvy a plastiku, která mu byla provedena, aby mohl močit. Dříve ukazoval břicho bez problémů, nyní vrčí a nechce si na něj dát sáhnout. Vím, že se bojí, že nechápe, že mu chci jen ošetřit rány. Jinak jsme ne něj trpěliví, netrestáme ho,nezvyšujeme na něho hlas, snažíme se ho uklidnit. Chtěla jsem se zeptat zda nemáte někdo s tímto stavem zkušenosti. A další věc, mám ho odměnit i pamlskem když se ošetřit nechá, ale při tom vrčí? Chválíme ho slovně.Jinak se chová bez problémů. Děkuji za každou radu Kalinová


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po operaci
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 07:42 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Tuhle situaci jsem zažila s naším ovčákem.Řešily jsme to tak,že jsem mu dala před tím košík,po celou dobu jsem na něj mluvila a ošetřovala jizvy(sice vrčel,ale asi po 3tím ošetření pochopil,že mu to ošetřím tak nebo tak,ať vrčí či nevrčí).Pak jsem ho pochválila a dala mu něco dobrého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po operaci
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 15:09 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Řešila jsem podobný problém sice čubina nevrčela, ale snažila se utéct tak jsem ji vždycky nějak zabavila a po chvíli ji rány ošetřila a pak zase zábava a po chvíli pokud to bylo třeba jsem pokračovala.Pochopila, že je to vlasně sranda a že když chvíli bude držet tak pak bude ještě větší legrace bylo to v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to celé o tom, jak se u toho tváříte, co cítíte a v jakém tónu se s ním bavíte. Pokud je v tom lítost nebo nějaké napomenutí, pak to pes vyhodnocuje jako problém. Já se tvářím vždy samozřejmě, jakobych to dělal psům pořád. Mám tu výhodu, že veškeré podobné bolístky mohu ozařovat laserovou biolampou a ještě několika dalšími příjemnými věcmi, které psům dělají nesmírně dobře, proto se na moje ošetřování spíše těší a v klidu si jej užívají, kdy mi u toho i usnou. Nejdůležitější je "v hlavě si naprogramovat" něco příjemného, ať už je to cokoli, abyste svůj pocit přenesli na psa takový, jaký má být. Ten lítostný je právě největším zádrhelem a psa hodně zneklidňuje. Na mne někdo při převazu mluvit lítostně, nabudu dojmu, že mne asi čeká amputace nebo tak něco.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
OT: o té biolampě už chvíli uvažujem, můžeš nějakou poradit? Případně čím se při výběru řídit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 16:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o vlnovou délku vyzařovaného světla a jeho polaritu. Pro mé podmínky je nejvhodnější laserová, která má největší světelné spektrum a dostaneš se s ní skutečně i do morku kostí. Ty infra jsou dobré tak na kožní problémy, nebo cokoli, co není moc hluboko a ty první u nás, halogenové toho také moc nesvedou. Mám laserovou s názvem Biostimul od Biotherapy a má dva režimy, stálé světlo a pulsující. Pulsující světlo donutí buňky "taky něco dělat", z toho důvodu urychluje hojení čehokoli na urovních subbuněčné, buněčné, tkáňové, orgánové a na úrovni organismu. Prostě to funguje tak, že to donutí tělo si pomoci samo tím, že se mu dodá světelná energie.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!