Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěně labradora
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 13:28 
Dobrý den, máme doma asi 10 dní 3-měsíční fenku labradora. Od začátku se na dvorku chovala jako doma, dokonce když u nás byla asi jen 3 hodiny, bránila si svoje území před cizím psem. Od začátku všechno kolem kousala, to by nevadilo, ale kousala i nás a naši kočku. Když za to párkrát dostala pohlavek přes čumák nebo na zadek (nebylo to žádné bití), trochu se to zlepšilo. Předešlého pejska nám asi někdo otrávil, a tak máme strach, aby taky něco nesnědla. Na zahradě je ohniště, kam ví, že nesmí (pořád tam něco žere), vždycky když k ní přijdu, abych jí pokárala uteče, ale za chvíli se jakoby naschvál vrátí. Když se tak stalo posledně, začala na mě vrčet a ohnala se po mě, když jsem ji chtěla i za tohle pokárat, znovu se vyjela. Stává se to teď mnohem častěji, že když něco provede a dostane pohlavek nebo tak něco, prostě po mě vyjede a nejen po mě, ale i ostatních členech rodiny. Nevím, jak se k ní teď chovat. Jestli jsem začala s výchovou příliš brzo a ona je příliš malá a nechápe to a proto se brání nebo mám ve výchově přitvrdit. Dokonce když jsme byli venku začala štěkat a vrčet na cizího dospělého psa a předtím když si ji známá chovala po ní také vyjela... Poraďtě prosím


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pravděpodobně vám enrozumí- je to štěník zvolněte

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
je to štěně, je potřeba mu ukazovat co je správné, ne jej trestat! Nerozumí vám, neví co má dělat, bojí se, brání se. Buďte jí laskavým učitelem, ne nesrozumitelným tyranem!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:25 
Ale jak ji mám odnaučit, aby nás nekousala? Díky za rady, určitě se tím začneme řídit a přestaneme ji trestat, ale neviděla jsem jiný způsob, jak ji například odtrhnout od kočky, když jí rve chlupy a odnaučit ji to. Ale je pravda, že agresivní začala být až potom. Doufám, že nám to spolu půjde, nechci, aby z ní vyrostl zlý pes. díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
převeď to kousání jinam na hračku an něco co kousat může je tu toho o tomhle problému hrozně moc prohledej tenhle web a najdeš toho opravdu spousty např v sekci štěnata a štěňátka

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:34 
Ok, moc děkuju.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:37 
Jo a ještě něco, jak ji máme odnaučit, aby nečůrala, tam kde nemá, třeba do svýho pelíšku nebo před dveře do domu? Zkoušeli jsme jí k loužičce dát čumák a říct, že to nesmí, ale je to bez efektu... Máme ještě počkat nebo je na to jiný způsob?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky to tu je v sekci nečistotnost je tam vše popsané co dělat co nedělat a tak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
3 měsíce jsou brzo, ještě ty svěrače moc neovládá.
Namáčení čenichu nemá žádný efekt, jedině kdybyste ji přistihli přímo při činu tak prostě vyrušit, odvést tam kam má. A choďte s ní co nejvíc ven, žádný pes není čuně od přírody, ale je dost možné že pokud se má venčit jen na dvoře tak ten bere celý jako "doma" a pak už je jí jedno kam. Každý pes, když má možnost, se vyprazňuje mimo své území.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:49 
Dobře, máme velkou zahradu, tak ji tam budeme pouštět co nejčastěji. Moc všem děkuju, moc se mi ulevilo, že není sama od sebe agresivní ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Dobrý den, kupte si knížku o výchově štěněte, přečtěte si zde vše o štěňátkách a uvědomte si, že máte doma malého prcka, o jehož výchově se přemýšlí před jeho nákupem, ne až potom.
Každé štěně kouše a čůrá. Když si udělá louži do pelíšku, tak ji ho usušte a nechte smradlavý. Ona si ho vlastně podepsala. Ale zase-je čůrání a čůrání. Zde se nedá popsat jak se vychovává štěně, bylo by to na knihu.
Většina lidí bere výchovu psa jako výchovu dítěte. Musí se pejskovi ukázat co má dělat a ne jen zakazovat co nemá dělat. Třeba venčení znamená cca patnáctkrát denně popadnout pejska po vyspinkání, napapání, pohraní si atd. do náruče, vynést na trávu, počkat na vyvenčení, pochválit, dát odměnu a můžete jít domů. Tak se naučí venčit na trávě. Kousat může do přetahovadel, se kterými si s vámi hraje a kontakt s kočkou se provádí se psem na vodítku. Nevidím v tom nic složitého, vše je o nácviku a ne o zákazech a trestech.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 15:11 
Ok, právě jednu takovou chytrou knížku jsme si koupili a řídili jsme se radou, že štěněti musí odzačátku jasně ukázat, kde jsou hranice. Ale asi jsme to přehnali...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no, ono v knížkách je totiž problém že se dělí na chytré a "chytré", takže buď někdo poraďte knihu bez chyb, nebo raději knihu sice přečtěte, ale přefiltrujte ji přes zdravý rozum. 3-měsíční štěně je asi jako roční mimino a tomu přece taky neukazujete kdo je tady pán.
Velmi často se bohužel zaměňuje důslednost a tvrdost. To první je nutné, je to jeden povel = 1 vykonání povelu, ale s tím, že štěníkovi povely vysvětluji. Tvrdost je naopak chybná a je překážkou v dobrém vztahu. Není potřeba být tvrdý, je potřeba být srozumitelný

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Romana Láníčková píše:
Jo a ještě něco, jak ji máme odnaučit, aby nečůrala, tam kde nemá, třeba do svýho pelíšku nebo před dveře do domu? Zkoušeli jsme jí k loužičce dát čumák a říct, že to nesmí, ale je to bez efektu... Máme ještě počkat nebo je na to jiný způsob?

Chce to trpelivost, ona na to přijde, já se svám stenetem lítala i 8x za den, jen aby pochopilo,ze curat se má venku a ne v byte paneláku. Pak se jednoho dne stal zázrak a doma uz se nikdy nevycural:-) Vsechno má svuj cas.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
ajka píše:
převeď to kousání jinam na hračku an něco co kousat může je tu toho o tomhle problému hrozně moc prohledej tenhle web a najdeš toho opravdu spousty např v sekci štěnata a štěňátka

Taky bych jí dala treba nejakaj klacek, drívko, proste neco, do ceho se muze zahryznout a zabavit se. Muj Bart byl taky pomerne dost kousací, zvlaste nohavice kalhot to bylo jeho, porád dorázel, kdyz videl, ze si ho nevsímám...postupne se mi to podarilo minimalizovat durazne receným slovem "ne" a dnes je to v pohode. Ale nikdy jsem ho nemusela nejak fyzicky lámat nebo trestat.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:41 
Věra Mannaertsová píše:
ajka píše:
převeď to kousání jinam na hračku an něco co kousat může je tu toho o tomhle problému hrozně moc prohledej tenhle web a najdeš toho opravdu spousty např v sekci štěnata a štěňátka

Taky bych jí dala treba nejakaj klacek, drívko, proste neco, do ceho se muze zahryznout a zabavit se. Muj Bart byl taky pomerne dost kousací, zvlaste nohavice kalhot to bylo jeho, porád dorázel, kdyz videl, ze si ho nevsímám...postupne se mi to podarilo minimalizovat durazne receným slovem "ne" a dnes je to v pohode. Ale nikdy jsem ho nemusela nejak fyzicky lámat nebo trestat.
No, my to "ne" taky zezačátku zkoušeli, ale nezabíralo. Teď jsem za ní byla a zkoušela jsem to s těma hračkama, šlo to o dost líp, akorát jsem přišla o kalhoty =)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!