Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jde snad po všem
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 11:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Jsem trochu bezradná,mám fenečku v zimě ji budou 3.roky,je to havanský psík,měla již 2krát štěňata,po prvních byla trochu ostřejší a nyní se mě zdá po druhém vrhu že to je ještě horší.Když byla jako 4měsíční,chtěla jsem ji zkusit zvykat bez vodítka jen za barákem,aby šla sama semnou domů,ale stalo se,že když byla trochu víc ode mne vzdálená,že se přířítil pes rotvajler a začal ji honit,nevím zda si chtěl hrát,nebo zda by ji ublížil,majitelé se ani nesnažili si psa přivolat,později,kdy moji fenečku asi tak na 3krát zahnala a hrozně se bála,že přikrčeně stále se snažila někam uniknout,ale ke mě neběžela,jelikož mezi námi byl ten pes.nakonec utekla,psa si přivolali,a naštěstí jsem ji našla vyděšenou na druhé straně baráku.Nevím zda v ní mohlo toto zanechat nějakou špatnou vzpomínku.Pochopitelně jsem se od té doby více bála,a víc jsem ji chránila ale už jsem ji měla vždy jen na vodítku.Je moc hodná,přítulná,při prvním březí začla více štěkat na muže a na velké psy a i na menší kteří se ji nelíbily.Pak byla štěňátka a zhoršilo se to,myslela jsem že to je tím,že má doma štěňátka.Ale už to nepřestalo,Ani nevím,jak to vše postupně pokračovalo a zhoršovalo se,prostě to nějak šlo,při dalším hárání jsem ji dala znovu nakrýt,měla štěňátka a vše bylo stejné,ale nyní už agresivně vyjíždí hlavně na muže,a venku na psy,musela jsem ji koupit košík,jelikož známého již kousla do lýtka.Začne štěkat,přikrčí se a agresivně´útočí,přitom ale vrtí ocasem.Je háklivá též na kola,takže kdybych ji měla bez vodítka,vystartovala by za kolem,mohla by i pod kolo vběhnout,i když od mala vyrůstá s vnoučkem,který byl též miminko,a zná třeba dětskou motorku,přesto když ji překvapí cizí dítě na tříkolce apod.vystartovala by.Takže se bojím zda by neublížila.Známým dětem neublíží,vrtí ocáskem,chce si hrát.Nyní je to až neúnosné jak se agresivně chová,a jak třeba po vyjítí z výtahu a stojí tam člověk,hned štěká a agr.útočí na nohy.mám ještě jednu fenečku 15timěsíční,je tu s námi od 9.ti měsíců,jsou spolu v pohodě,hrají si.občas jí dá co proto když se chce radovat z mého návratu domu sama,tak ji zahání.Je mě líto že tak malý pejsek musí nosit košík,trochu byl problém ji na košík zvykat ve věku nec.3.let.Nyní ho sice nechce ale venku s ním chodí,ne bez problému ale nevěnuje již tomu tolik pozornosti.Venčím je nyní společně,ta druhá fenečka je spíše trochu bázlivá,již od původní majitelky taková byla a prý již od narození,neštěká,se psy se chce kamarádit,Na pohlazení ze zhora ucukává,ale o tomto nechci psát.Problém je 3letá fenka,která je agresivní venku,a musí nosit košík,být trestaná.Doporučovali mě vykrákání za kůži,částečně to pomohlo,že ví,že dělá něco špatně,ale za chvíli to udělá znova,pak trhnutí vodítkem,také to dělám,je to to samé,přestane,za chvíli začne znovu,nebo při potkání dalšího muže nebo psa,či feny,jsem bezradná a ráda bych byla,jelikož je doma velmi hodná a milá aby taková byla i venku a mohla jsem ji pustit bez vodítka trochu se proběhnout.Můžete mě prosím poradit?
To, co fenka dělá, jsem u vlků nazval "odstranit svůj strach likvidací jeho zdroje". Bohužel u psů je to v posledních letech velice častý problém, který je především zaviněn chybami lidí, kteří mají na psa výchovný vliv.
Docela by mě zajímalo, jak jsou na tom v povaze štěňata. Takovéto mámy obvykle produkují stejná, ne-li povahově horší štěňata. Chování matky se totiž negenetickou cestou dědí na potomstvo (odkoukají a kopírují ho).
Toto hysterické chováni u psů řeším obvykle tak, že jej po agresivním výpadu chytím za hlavu tak, aby se mi musel podívat do očí a nějakou tu vteřinku to protáhnu, aby bylo po mém a ne po jeho. Během tohoto monologu se nesmí pes podívat jinam, aby se vyhnul trestu, kterým je tento psychologický nátlak, jelikož by přeze všechno vyhrál. Stačí jen do očí zle říci "přestaň" nebo cokoli ve zlém a varovném tónu. Jakmile se pes uklidní, pomalinku jeho hlavu pustím a přivolám si ho. Znám jen málo psů, kteří by neodešli někam trucovat nebo to prostě jen "rozchodit". Pakliže hned přijde, což je nutnost, nenamáhám se příliš bouřlivou pochvalou, jelikož jde ještě o součást dodatku k trestu, ale jen tak nadřazeně pronesu něco ve smyslu "... a jde to ne?, tak už buď v klidu..." Obvykle toto pro chápání provedené chyby stačí.
Pamatujte na to, že chování starší fenky má také vliv na chování té mladší. Pokud si s tím nebudete vědět rady, můžete mě kontaktovat a pak i s fenkou navštívit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. říj. 2006 09:40
Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek
Me by zajimalo, kdyz chytnu tu hlavu at se diva na me. Kdyz se pak pes snazi uhybat ocima tak to mam brat jako nevnimani??

_________________
Co tě nezabije to tě posílí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. úno. 2007 10:11 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
me by zas zajimalo, jak zabranit fence pri takovem vychovnem pusobeni kroutit ocima jak chameleon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. úno. 2007 21:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mira píše:
Me by zajimalo, kdyz chytnu tu hlavu at se diva na me. Kdyz se pak pes snazi uhybat ocima tak to mam brat jako nevnimani??
Spíše jako pokus o úhybný manévr a vyvlíknutí se nucenému respektu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. úno. 2007 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Jak mám tedy psa přimět k tomu, aby očima neuhýbal? Pořád se mi to nedaří

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 21:35 
Chtěla bych se zeptat na tuto sobotu15.09.2007,je volná?Mám 17měsíčníhoTT(pes) a křížence kokra(téměř6letá fenka)a mám problémy s jejich soužitím.Dominance(silná) fenky a agrese psa vůči mě jako majitelce i feně.Děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 06:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na free sobotu věnovanou psům si budete muset ještě chvilku počkat. Stěhujeme se a tudíž jsou jiné starosti. I osobní individuální konzultace brzy na čas stopnu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 16:14 
jeste jednou diky,p.desensky.byli jsme u vas 7.9.a jsem moc rada,ze jsme vas stihli...vysocina je zase o kousek dal..snazime se o prevychovu co si to veme.zatim se nic horsiho nestalo.pesan je v klidu.snad se dari.preji hodne uspechu v novem domove


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jde snad po všem
PříspěvekNapsal: ned 28. črc. 2013 23:24 
Offline

Registrován: pát 07. pro. 2012 23:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Odstranit svůj strach likvidací zdroje- tohle zřejmě bude to, co dělá náš pes.

Je to menší dvouletý kříženec, vzali jsme si ho před necelým rokem z útulku. Narazili jsme věci, které řeší tím, že vystartuje. Má problémy hlavně když kolem sebe nemá volný prostor a nebo když se něco pohybuje rychle nebo neobvykle. Něčemu lze předejít - cesta autem, smeták, noviny (jeho původní majitel si zřejmě nevěděl rady a řešil to bitím).

Teď v létě k nám ale přijela návštěva s malými dětmi. ( 5 let). Dokud byly v klidu, očichal je, nechal se pohladit. Jakmile začaly běhat po zahradě , šel jim po botách, oni se ho bály, což mu ještě dodalo odvahy. Přivázali jsme ho, ale kdykoli šly kolem vyjížděl na ně.
A zřejmě se bojí synových bot, pokud je má na nohou. Venku je to bez problémů, vevnitř je zatím nikdy nenosil, až na chatě. Pes se do nich nejdřív zakousl, když syn omylem šlápl vedle jeho čumáku, stačilo ho okřiknout. Pak to udělal zas, kouše čím dál zuřivěji, nereaguje v tu chvíli na nic. Naše reakce jsou určitě špatné, protože pes má pocit, že vyhrál a dovoluje si čím dál víc. Pokud bych ho chtěla sundat rukama a dívat se mu do očí, tak mě zaručeně pokouše. Jak se zachovat? Na jiné boty tak nereaguje.

Syn se už začíná bát, že ho pes kousne i do nohy, děti známých se k nám bojí a pes je většinu času uvázaný. Dá se ho nějak zbavit těchto strachů? Hlavně děti a boty jsou problém, to ostatní se dá uhlídat a snad pomalu navykat. Nechci ho vracet, ale není možné, aby se ho děti bály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jde snad po všem
PříspěvekNapsal: sob 03. srp. 2013 06:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to komplex problémů, ne jeden problém. Tel.č. najdete na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!