Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3-mesicni husky
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. říj. 2006 13:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Cau lidi, kamaradcina pronajimatelka bytu si poridila huskyho a dneska se mi postestilo se na nej jit podivat a to co sem si vyslechla od jeho majitelky pro me byl celkem sok.
Vzali si ho v sesti tydnech jako posledni stene, pry od duveryhodnych chovatelu a od te chvile co ho maji doma se chova agresivne, vrci a kouse kdyz se mu neco nelibi..dostava agresivni zachvaty, vyjizdi po lidech, ostatnich psech, pry uz malem zakousnul nakou ovci nebo co...a proste je asi nakej hooooodne mega extra domintatni!
Veterinar jim rekl, ze to se pry obcas stane, ze jednou za cas z vrhu proste musi byt nakej ten cernej Petr co bude takhle abnormalne domintatni a ze pry neni vubec pravda, to co se o husky rika, jak sou hodni a tak.
Taky s nim sli na cvicak a tam jim rekli, ze huskyove se maji cvicit uz od narozeni, coz mi prijde trosku divny, a ze kdyz se chova tak jak se chova, tak ze jako tresty maji pouzivat noviny, vodu ve spreji strikat na cumak a krabicku v ktere neco chrasti.
Kdyz sem ho videla ja, tak mi prisel uplne v pohode...chtel si hrat...trosku kousal tema svejma jehlickama..ale nee tak aby to bolelo...coz myslim dela kazdy stene (vcetne nasi Agus...tu to kolem prezubovani preslo), ale na cvicaku jim pry rekli, ze se nesmeji za zadnou cenu nechat ani takhle kousat za kazde kousnuti napomenout a tak...
Pry vubec nespi, je hyperaktivni..temer se neda utahat a proste jsou z nej celkem nestastny...pokud se to pry casem nesrovna tak jim byla doporucena kastrace.
Takze jsem ji samozrejme poradila at hned zavola Rudovi a sjedna si s nim schuzku, protoze jestli tohle dela smudlik ve trech mesicich, tak chci videt co by z nej mohlo vyrust za par mesicu bez nastavenych hranic a spravnych vychovnych metod!
Co si o tom myslite? :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:shock: lidi na cvičáku a veterinář asi nejsou při smyslech! :evil: chudák štěně jestli na něj používaj stříkací pistoli, noviny a chrastící krabičku
doufám že Rudovi zavolá

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-mesicni husky
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ruda zakázal používání pejorativních výrazů, tak jsem to musela jít rozchodit.
Jak si mohli vzít štěně v 6 týdnech od "solidních chovatelů" jako poslední štěně??? Vzhledem k tomu, že to není ČSV, je to proti předpisům, umístit takhle malě štěně.
Štěňata jsou hravá a huskyové jsou velmi aktivní psi, kteří mají velkou výdrž a potřebují přiměřený tělesný pohyb.
Myslím si to tom takové věci, že se sem nedají slušně napsat. Na tom cvičáku upadli evidentně na hlavu z hodně velké výšky (jestli to nebylo na zadek - podle toho, čím myslí). Majitelé by měli toho pejska co nejrychleji umístit k někomu jinému, kdo má rozum. Pro toho pejska by to bylo nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. říj. 2006 13:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Jojo, taky sem z toho porad este v soku...ale myslim, ze ta majitleka se snazi...jen na to jde proste jinak nez by mela a za to asi nejvic muzou ty rady od cvicitelu z cvicaku. Doufam proste, ze co nejdriv navstivi Rudu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vodu na čumák, noviny, krabičky, kastrace - navíc ještě na štěně, to může vymyslet jenom hovado.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Pna kterem cvicaku ji tak "krasne" poradili? Pokud uz neni pozde tak by mela za Rudou nejpozdeji ihned. Protoze takovyhle "prehmaty v tomhle veku se davaj dohromady hoooodne spatne. Zvlast kdyz se to neumi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-mesicni husky
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
....pokud neni tady evidentne normalni tak chovatel,o majitelich radeji neuvazuji a cose tyka cvicaku a pana veterynare jsem hluboce presvedcen ze jde jen o pacienty ny vychazce ktery se vecer vrati do Bohnic ev. Berkovic.Evidentne jsou uplne mimo. Majitelum snad muzu vzkazat prosim prodejte tohoto pejska a jiz nikdy si neporizujte dalsiho. :Hangman: :Hangman: :bee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dej jí link sem a prosím tě, zjisti, který je to cvičák, mělo by se to zveřejnit, že tam vykládají takovéhle blbosti. Je potřeba chránit další psy před takovouhle blbostí lidskou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2007 23:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. říj. 2006 13:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Jojo, link ji na tohle forum majitelce po kamosce poslu, ale o jaky cvicak se jedna bohuzel nevim. Pokusim se to zjistit. No a co se tyce ty ovce, tak mi kamaradka ted telefonicky vysvetlila ze jsem to spatne pochopila. Bylo to mineno jako tak, ze husky v dospelosti je schopen sam zakousnout ovci...takze se omlouvam, za prehaneni :oops:
Nicmene se stalo ze se potkal s 6-ti letou jezevcici, s kterou si nejdriv chvilku hral a po chvili ji agresivne zacal kousat a jit ji po krku, takze je jasny, ze to bude mit v hlavince asi trosku pomotany, chudak smudlik... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 05:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Psi vyrazi maji mnoho vyrazu-pro spravne pochopeni je potreba znaz rec tela a mimiky,to co pro nas muze bit zdanlive projevem agresivity je ve skutecnosti jen neskodnou vyzvou ke hre,ke spravnemu vykladu je opravdu potreba i pousoudit v tomto situaci s probyhajicim dejem.Buhuzel lide si casto nespravne vykladaji ruzne situace a hned usuzuji ze maji agresivniho psa,nebo ze je pejsek dominatni-tohle mnohdy reknou o svem psovy aniz bi vedely jak vypada jimi popisovany projev,pritom pes se chova jen prirozene a muze se jen branit.Mnohdy prave rec tela,spolu se situaci doda zdanlive jasnemu vykladu uplne jiny vyznam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 07:50 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
hooooodne mega extra domintatni!
Tyjo,ja si vzpominam,ze moje dcera asi tak ve dvou letech bouchla nejakeho kloucka na piskovisti lopatickou do hlavy,asi jsem ji mela dat do kriminalu,pac kdyz se tak chova ve dvou letech,tak v 10 z ni bude masova vrazdkyne [smilie=to funny.gif] Logika je stejna,jako u toho stenatka...
Nerikam,ze by to stene nemeli vychovavat,ale takhle...
Ze by ve 3 mesicich zakousnul ovci :roll: ?Nejak si to neumim predstavit.Ze kouse...No,neni to prijemne,ale to stenata delaji.Veterinar se mi nezda byt nejak seroizni,kdyby kastrace mohla nahradit vychovu,tak by se provadela plosne asi...
Ale ohledne toho,ze by se takove lidi uz nikdy psa porizovat nemeli... No tak maji prvniho psa,nemaji zkusenosti,snazi se,sli se poradit s odborniky a dostali takove blbe rady.A veri tomu,protoze je proste dostali od "odborniku".Vsichni se ucime,nikdo z nas neni neomylny - tak proc hned nekoho odsuzovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. říj. 2006 13:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
To s tim hodne mega extra jsem jen popisovala, jak to prislo cvicitelum...musim zjisti o jakej ten cvicak se jedna...
Jinak sem rada, za Lexy nazor... majitelka se fakt hodne snazi...stenatko porad chteji a rozhodne to s nim nehodlaji vzdavat naopak, zacali se snazit hledat i jine rady nez jim dal cvicitel, takze doufam, ze to zvladnou :-)
A buhvi jak to s tou jeho agresivitou bude..maji prvni stene,takze to treba nejsou schopni zcela korektne vyhodnocovat, jestli je prehnane agresivni nebo ne.. a ikdyz podle rad veta a cvicitele sice dominantni pry je tak kdyz sem ho videla vcera tak by proste uplne v pohode:) kousavej smudlik co se po me sapal a chtel si hrat. Tak doufam, ze to proste jen jeho majitelka zkonzultuje s Rudou, bude vse OK a na svete pribyde jedno dalsi spokojeny stendo:-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ve třech měsících opravdu moc dominantní nebude...
hele a zjistili si o tom plemeni něco? To je pes kterej potřebuje kromě jiného hlavně makat, makat a makat, jinak se zblázní! Ostatně v tomhle věku jsou štěňata všechny stejné - lítat, kousat, nažrat, spát a za dvě hoďky znovu.
Mohl by pomoct DOBRÝ cvičák se školkou pro štěňata, kde by se prcek vyblbnul a majitelé by se naučili jak s ním pozitivně pracovat a jak postupně dosahovat poslušnosti a ovladatelnosti.
V každém případě bych zapomněla na dominanci, na přehnané tresty i na kastraci!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 11:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty rady jsou vážně kritické. Vymlátit ze štěněte hyperaktivitu a nazvat to ... dominancí?!?...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 18:51 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Katcha
take mi to tak prislo,ze se strasne (mozna az moc :D ) snazi a kdyz je to prvni pes,tak je logicke,ze veri "zkusenym kynologum".
Jinak je mnohem lepsi,kdyz 3-mesicni stendo lita,kouse a zlobi,nez kdyz tise a nehybne lezi v pelisku :lol: .
V každém případě bych zapomněla na dominanci, na přehnané tresty i na kastraci!

to kazdopadne.
Mozna je ten pes hyperaktivni,a ja fakt nevim...myslim,ze kdyz se to neda zvladnout u deti (pokud se rodice nerozhodnou pro leky :( ),tak ani u psu ne.Ale vis,ja jsem se po 8 letech s hyperaktivnim VK tesila jak male dite na maleho klidneho pejska,takoveho,co tape vzdy 3 metry za panickem a vypada,ze premysli o osudech lidstva.No,a mam dalsiho hyperaktivniho hafana,takze momentalne jsou dva a bajecne si rozumi :D Ale tak si obcas rikam - kdyby to nebyl takovy zajicek Duracel,valela bych se na gauci a tloustla.Coz mi ted rozhodne nehrozi :lol: Prisla bych o spoustu zabavy...O ten stastny vyraz,kdyz neco ukradne a s tou "koristi" utika.O jeho divoke hry,do kterych dokaze zatahnout vsechny psy kolem sebe.Vim,ze az vyroste,tak mi bude chybet i to jeho sadisticke :D skakani do postele pred patou hodinou ranni :D (abych nepomlouvala - ted uz spi do 6 :lol: )
Ale ze nekdo rekne o stenecim miminku,ze je dominantni :roll: ?Chapu,ze vetovi jde o to,ze za kastraci dostane penize,ale co ostatni?..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2007 19:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lexy: já toho veta teda nechápu :evil:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Můžeš Katcho mi prosím tě zjistit od koho ho mají?
(zřejmě bez PP) u SH drezurou a násilím nic nepořídí - pouze ztratí (i když ti jí asi ještě ani nemají) jeho důvěru a skončí to tak ,že jim bude zdrhat při každé příležitosti a až i nadobro... s tím ,že si může jen polepšit...NEJvětší blbost udělal ten "chovatel", že jim neřekl o co go (otázka jestli to sám vůbec ví) pro "rady" cvičitelů a veta se zdržím komentáře, ale nic slušného mě nenapadá...
Katcho , řekni majitelům ,že s haskounkem pořídí POUZE s LASKAVOU DůSLEDNOSTÍ a aŤ zapomenou na plácání čímkoli a další přiblblé tresty...a jestli ho chtěli jen na okrasu k baráku a ne na sport, tak bude pro všechny lepší když ho urychleně někomu sportovně založenýmu věnujou...jestli by se o SH chtěli dovědět něco víc ať mi zavolají 606769264....

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 16:16 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Mňa by okrem adresy toho cvičáka zaujímalo aj meno toho pseudo-veterinara... Aby človek vedel, čomu sa vyhnúť.
Ten dement nevie, že vykastrovaný pes-samec nie je už vlastne pes? Psi ho neprijmú, pretože nevoní ako pes a feny tiež nie, pretože nevoní ako fena... Prosto sa z neho stane niečo ako hermafrodit - a vôbec to nepomôže utlmiť jeho aktivitu...
Preboha, prečo si ľudia nerozmnožujú plyšových psov?!?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 16:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
luxo, hlavně tou kastrací naprosto nic nevyřeší (no možná by nezdrhal za háravkama, ale pokud se pořádně ahlavně správně nevěnují jeho výchově, tak zdrhne kdykoliv za čímkoliv)...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 20:06 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Eva Štemberová
ja ho teda chapu docela dobre,kastrace neni zrovna levna zalezitost,tak proc nenamluvit nekomu,kdo tomu nerozumi,ze to vyresi naprosto vsechny problemy :evil: ?Holt lidi jsou ruzni...
A proc,proboha,je nutne tlumit aktivitu psa?Jo,take mi obcas leze na nervy,ale kdyz si poridim psa,tak snad pocitam s tim,ze stenatko nebude jen lezet v pelisku?proc teda ten vet presvedcuje majitele,ze aktivita je nejaka nemoc,kterou je nutne lecit,tlumit a nevim co jeste :evil: ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. bře. 2007 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. říj. 2006 13:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
To Vencan: cislo jsem majitelce huskyho predala...tak doufam, ze ti zavola. Ikdyz bojim se ze nebude tak vstricna jak jsem si myslela...skutecne si stoji za svym a tudiz i cvicitelovym nazorem, cili uz jen to kdyz ti zavola bude uspech, proto je to tedka na tobe a budu drzet palce abys ji to co mozna nejlepe vysvetlil...:-)

Pokud se ti ozve, urcite to sem potom napis. Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 15:25 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
vrrrrrrr chudák šteník vrrrrrrrr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. dub. 2007 07:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Dodnes se neozvali

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2007 06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Jestli jsou to ty samy, tak ted diskutujou na Siberian husky klub a tam je pozvali at prijedou na hasky tabor ted v kvetnu. Tak snad dostanou rozum, aby byl u nich stenik spokojenej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!