Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 13:27 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2008 21:20
Příspěvky: 10
Bydliště: bystřice
už jsem koukala, a znám to, vedle v ulici mají sice pudla a né takové hovado jako já, ale utíkal jim je agresivní a náš vet jim doporučil kastraci a nic je to furt to samé. konzultuju to i s veterinářem, ten mi doporučil, taky kastraci, proto to píšu sem , mám opačné zkušenosti(že se tím nic nevyřeší kromě toho že nepoleze ne hárávky) BOHUŽEL VET MI TVRDÍ OPAK, PROTO SEM SE RADŠI ZEPTALA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: NO pokousal svého pána
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 10:57 
Máme dvouletého NO, máme ho od štěněte. Dopředu řeknu, že je (teda byl) fakt mazlivej, nikdy nezavrčel ani nekousal (vrčí jen při hře, kdy mu bereme hračku a on chce honit) a je přes dopoledne zavřenej ve výběhu a odpledne ho pustíme, jdeme na procházku či zahradu a přes noc je taky puštěnej.
V pátek jsme byli s přítelem na oslavě (chodíme málokdy a taky málokdy přijdeme "pod parou" -ale v pátek přítel vypil pár prcků whisky- tak jestli na to pes nebyl zvykly a nepoznal nas po čuchu?) ale přišli jsme v noci a hnedka před vratama jsme na psa zavolali, aby věděl, že jsme to my. V pořádku, pak se jako normálně mazlil a tak se třel, že by nás porazil. No a najednou skočil po přítelovi a prokousl mu bundu a potrhal ruku- uplně jsme byli zděšený. Schovali jsme se do baraku a od tedka se ho bojíme, ale dáváme mu najevo, že jsme uražený a úplně ho přehlížíme. Ale já se už k němu neskloním a nepohladím a přítel už vůbec ne. A to byl náš mazel.
Vím, že je rozmazelný a že si přenastavil hodnoty ve směčce, ale takhle najedou? Nebo mu vadil ten alkohol, na který není zvyklý?
Zitra asi zavoláme panu Desenskémua objednáme se na schůzku, ale poradte mi, jak se mám ted k psovi chovat?? Přehlížet ho?
Hledala jsem v předchozích diskuzích, ale tam jsem uspokojivou odpoved na moji otázku nenašla.
Předem díky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
lenib
Plati zasada ze pokud jsem pil alkohol zasadne nic se psem nedelam a uz vubec snim nemanipuluji.Proc pes vyletel nevim,to zpetne nezjistim a pokud neco takoveho s eresi tak uz ne vubec pres net,je pottreba moznost videt jak pes reaguje na podnety,vztach mezi psekm a jeho majitelem a tohle dobre pres net nejde.
To co nasledovalo po jeho utoku bylo nezvladnuti situace z Vasi strany,to ze se psa bojite vse jen zhorsuje a pristup ktery ted vuci psovy uplatnujete nic nevyresi..pes stejne nechape a uz nevi proc se tak chovate a jste pro psa maximalne nesrozumitelni a tohle jej jeste vic znejisti nez je ted...Dalsi odpoved Vam lepe odpovimRuda,nejsem tak skuseny a nemam tolik skusenosti....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 11:31 
díky za odpověd.
a myslíte si, že se teďka máme chovat úlne normálně? procházky, česání, hraní??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lenibl jestli ste to ěmli ěnjak řešit tak hend po tom. nějaká ignorace psa- pes netuší rpoč zaco- nespojí si to- zavolejte rudovi- pokud se necejtíte mužete psu dát nahubek a vodítko, ale určitě se ho nebojte- pes to vycejtí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Včera bylo Arwen 12 týdnů. učíme se přivolání,doma ho má 99%.Někdy,když nechci,aby se sápala na sedačku nebo přes zábranu,která chrání odp.koš, používám spíš příkaz dolů,po proběhnutí reflexního oblouku ji z pohovky nebo odjinud. sundám.Netahám ji ani za krk ani obojek, chytnu ji mezi přední nohy a a druhou podložím pod zadek a sundám. Párkrát se mi stalo,že se po mě ohnala s takovým chrčením a cvakla po mě zubama.Tohle se stalo i při utírání tlapek. Vždycky jí řeknu,at neblbne,packy doutírám. Zajímalo by mě,jestli to zkouší a trošku "držkuje" nebo tím chce říct něco jiného.přivolání /odvolání/ od nežádoucí činnosti nepoužívám pokaždé proto,protože bych to musela dělat tak 30x,tak aby toho nebylo moc. Nebo bych ji měla přivolávat vždycky,když páše něco,co nemá?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jsi ve vysvětlující fázi - vyvarovala bych se hrubosti (tím nemyslím, že s ní švihneš o zem, vím, že ne), ale vysvětlovala bych tak, aby to nebylo moc nepříjemé, ale patrné, že tam je lepší tam nelézt. Naše potvora šedivá nikdy neměla ráda manipulaci, to utírání paciček jsme řešili tak, že jsme mazlili a drbali a tu packu utřeli "jen tak mimochodem" v rámci téhle činnosti. A když držkovala, říkali jsme něco ve stylu - aby ti to nezůstalo... a doutírali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lenib pokud by to vás i psa bavilo začít mužete kdykoliv

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Dík za odpověď Essi.Já vím,co jí dělat nemám,akorát přítel si myslí,že jsem na ni měkká,tak mi doporučoval,že když se ožene,tak praštit přes čumáček a říct FUJ. /no klasicke předsudky/řekla jsem mu,že jakmile zjistím,že jí někdy něco takového udělal,nebo ho uvidím, tak se bude hodně divit. :evil: Na příští fríčko pojedeme spolu at vidí,že to jde jinak...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 12:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Myslím, že pes by mal brať v pohode aj to, že s ním komunikujem vtedy, ak aj niečo vypijem, alebo nie som v pohode, len musím odhadnúť, odkiaľ pokiaľ som schopná s ním komunikovať bez ujmy. Samozrejme za predpokladu, že ak si aj vypijem, tak viem, čo robím a nerobím blbosti. Ak robím blbosti, mala by som pracovať na sebe, nie na psovi, to je pravda. Čo ak napríklad pes bude potrebvať nutné ošetrenie pri úraze, ak si štrngnem s návštevou? Počkám, kým to vyprchá?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 13:09 
ježišku, ja tu nechci vystupovat jako nějaký ožrala, za tu dobu, co pejska máme (tj, tedka v kvetnu dva roky) tak jsme přislši poprvý z oslavy..... :-) a právě si myslím, že ta jeho rekace byla z toho, že nás po čuchu nepoznal. Jinak přítel nebyl nejaký, že by na něj padal, či tak. Byl naprosto v pořádku, jen z něj "táhlo" :D
Ale je fakt, že jakmile zase někam pujdeme, tak ho radeji dopředu zavřeme do výběhu. :D
Ale tím jeho "zkrat" neomlouvám a budeme hledat nějaké řešení.
Po civičáku se každopádně porozhlídneme.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2008 22:14 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
rea píše:
Myslím, že pes by mal brať v pohode aj to, že s ním komunikujem vtedy, ak aj niečo vypijem, alebo nie som v pohode, len musím odhadnúť, odkiaľ pokiaľ som schopná s ním komunikovať bez ujmy. Samozrejme za predpokladu, že ak si aj vypijem, tak viem, čo robím a nerobím blbosti. Ak robím blbosti, mala by som pracovať na sebe, nie na psovi, to je pravda. Čo ak napríklad pes bude potrebvať nutné ošetrenie pri úraze, ak si štrngnem s návštevou? Počkám, kým to vyprchá?

Ano, mas pravdu. ALE ak sa niekto boji vlastneho psa, potom je lepsie, ak sa takymto pripadom vyvaruje. Napisala som to, co sa IMHO pre danych ludi viac hodi. Ty to beries z komplexneho pohladu - a mas pravdu. Ja sa snazim v tomto pripade ist cestou lahsieho odporu...

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 09:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Kaca píše:
Napisala som to, co sa IMHO pre danych ludi viac hodi. Ty to beries z komplexneho pohladu - a mas pravdu. Ja sa snazim v tomto pripade ist cestou lahsieho odporu...


Toto je ale len pohodlná cesta, ktorá sa zdanlivo zdá kľudná, ak sa niekto bojí vlastného psa, mal by s tým niečo robiť, nie to odkladať, oni totiž už nemajú obavy zo psa len vtedy, keď je v tom nejaký ten alkohol. Hlavne tu nepotrebujú čítať o takýchto dohadoch, mali by Rudovi zavolať, najlepšie už včera, dúfam, že sa stalo...

Lenib nikto z vás ožralov nerobí, to, že sa vrátite z oslavy mierne pod parou je predsa úplne normálne, aj keď u vás nie bežné.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 10:49 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Lenib třeba udělal tvůj přítel nečekané gesto, co běžně nedělá a přišla nečekaná odpověď.
Můj první pes byl cholerik z útulku, resp. z ulice. Když štěkal na druhého psa, tak jsem nedopatřením dala nohu těsne před jeho tlamu. Další štěk se tedy stal kousnutím. Naznala jsem, že to byla moje chyba a rozhodně jsem se ho kvůli tomu nebála. Nikdy nikoho od té doby nepokousal (a to pry z nedolozenych zdroju ještě než jsme se potkali sem tam někoho pokousal).
Na lidi, který se ho báli, si dovoloval určitě víc, ale v mé přítomnosti určitě ne tolik, aby je vážně ohrožoval. Takže strach může opravdu vést k hůře řešitelné situaci.
Stal se mi na čtyři roky nejoddanějším psem, kterého jsem zatím měla. Mohla jsem si s ním dělat opravdu cokoliv (ale jen já). Nevim, nevim, jak bych dopadla, kdybych se ho zacala bat. S choleriky neni zadna sranda i u lidi...

Takze doporucila bych se pokusit vyhodnotit situaci, co a proc se stalo (mozna si nechte zacal pritel ne pes), vyvodit zavery. Ale rozhodne se nebat.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Velšteriér-občasná agrese vůči pánům
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 14:40 
Dobrý den potřeboval bych poradit se svým 4letým velšákem.Nechci říct že je přímo agresivní-je velice přátelský,ale občas mu takříkajiíc rupne v bedně a zaůtočí na někoho kdo je poblíž.(Většinou je to z důvodu že se někdo sehne v blízkosti kostí nebo hraček které dostal.Dost často na nás i vrčí.Vetšinou ráno nebo večer když je rozespalý)Je nám jasné že trest musí přijít okamžitě ale třeba sestra se ho bojí trestat když ji právě kousl.Zajímalo by mě za jak dlouho nejpozději musí přijít trest,případně jaký trest zvolit a jak se chovat k psovi dál.Je v pořádku když psovi nejdřív nasadím vodítko než ho začnu trestat abych si ho mohl držet od těla?Chápu že chyba bude spíše v nás a proto Vás prosím o radu.Nechci dávat pejska pryč ale zaroven se nechci bát o všechny kolem.
Děkuji moc za pomoc[/b]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Všechno už je to tu popsané, dej si do vyhledávače reflexní oblouk a zjistíš, že to vodítko mu už pak nasazovat nemůžeš, za 1-3 vteřiny bys to asi nestihnul... Máte ho pěkně rozmazlenýho ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 15:39 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Kakbus - nejrozumnější by bylo zavolat přímo Rudovi, vzít psa,rodinu a zajet na Vlčáry. Opravdu připínat vodítko a pak trestat je nanic,ale vy hlavně potřebujete ukázat jak na něj,protože si zjevně myslí,že je šéfík. Velš a teriéři obecně se zatraceně rádi staví do pozice rodinných diktátorů a chopí se sebemenší nedůslednosti a příležitosti a pak prostě "spravedlivě" trestají každou nepřístojnost svých podřízených:-) A než se domluvíš s Rudou,tak mu nechte tahat vodítko celou dobu doma a pročti si poradnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velšteriér-občasná agrese vůči pánům
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
kakbus píše:
Dobrý den potřeboval bych poradit se svým 4letým velšákem.Nechci říct že je přímo agresivní-je velice přátelský,ale občas mu takříkajiíc rupne v bedně a zaůtočí na někoho kdo je poblíž.(Většinou je to z důvodu že se někdo sehne v blízkosti kostí nebo hraček které dostal.Dost často na nás i vrčí.Vetšinou ráno nebo večer když je rozespalý)Je nám jasné že trest musí přijít okamžitě ale třeba sestra se ho bojí trestat když ji právě kousl.Zajímalo by mě za jak dlouho nejpozději musí přijít trest,případně jaký trest zvolit a jak se chovat k psovi dál.Je v pořádku když psovi nejdřív nasadím vodítko než ho začnu trestat abych si ho mohl držet od těla?Chápu že chyba bude spíše v nás a proto Vás prosím o radu.Nechci dávat pejska pryč ale zaroven se nechci bát o všechny kolem.
Děkuji moc za pomoc[/b]

Pokud chci u psa resit korekci nezadouci chovani to musi byt hned jeste nejlepe kdy tohle pro mne nezadouci chovani trva,takze napred nasadit vooditko a pak trestat je o nicem akorat psa naucite nezadouci spojeni a vyrobyte si dalsi problem ktereho jstze mohly byt usetreni.Nez se domluvite na navsteve Vlcar bude asi nejrozumnejsi prenamentne doma pripnute voditko kdy psa pote co udela pro vas nezadouci projev klidu odvedete na jeho misto,kdy mu date povel misto,zustan a pochvalite.Jinak doporucuji si procistporadnu a zejmena tu cast kde se mluvi o uceni mista.
Pokud uz chcete psa trestat musite si uvedomit ze trest ma byt vychovny ucinek a ne psa zlomit nebo se dokonce naucit bat cloveka,pokud si nejste jisrti jak nato radeji se poradte s Rudem prito kdy si budete domlouvat navstevu spolu s konzultaci....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velšteriér-občasná agrese vůči pánům
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kakbus píše:
Dobrý den potřeboval bych poradit se svým 4letým velšákem.Nechci říct že je přímo agresivní-je velice přátelský,ale občas mu takříkajiíc rupne v bedně a zaůtočí na někoho kdo je poblíž.(Většinou je to z důvodu že se někdo sehne v blízkosti kostí nebo hraček které dostal.Dost často na nás i vrčí.Vetšinou ráno nebo večer když je rozespalý)Je nám jasné že trest musí přijít okamžitě ale třeba sestra se ho bojí trestat když ji právě kousl.Zajímalo by mě za jak dlouho nejpozději musí přijít trest,případně jaký trest zvolit a jak se chovat k psovi dál.Je v pořádku když psovi nejdřív nasadím vodítko než ho začnu trestat abych si ho mohl držet od těla?Chápu že chyba bude spíše v nás a proto Vás prosím o radu.Nechci dávat pejska pryč ale zaroven se nechci bát o všechny kolem.
Děkuji moc za pomoc[/b]


Prosím tě, co míníš tím - trestat, sestra se ho bojí potrestat...., vypadá to, že ho chcete bít nebo co?
Začněte tím, že pejskovi dáte nestahovací, široký, přiměřeně utažený obojek a na něj doma hladké vodítko bez kroužků a karabin (aby se co nejméně zachytávalo o nábytek) a to mu nechávejte pořád. Začněte učit přivolání a všechny povely na první povel - návod je na hlavní stránce. Vodítkem ho můžete ovládat na dálku. Trest by měl přijít do dvou vteřin po tom, co něco provede. Ale zatím s tím moc neexperimentuj a domluv si co nejdřív konzultaci s Rudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velšteriér-občasná agrese vůči pánům
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 09:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kakbus píše:
...Je v pořádku když psovi nejdřív nasadím vodítko než ho začnu trestat abych si ho mohl držet od těla?...
To je hodně špatně. Vaše metoda ukázňování psa je postavena na agresi, čímž učíte psa toto jednání jako standardní vzorec řešení různých situací. Jak chcete po psovi, aby se nechoval agresivně, když vy se tak vůči němu chováte ještě hůř. Nespravedlivé chování postavené na agresi trestáním v nesprávných chvílích se vám vrátí jako bumerang.
Naposledy jsem tady měl psa, kterého také nejprve vybavili košíkem a pak dostal sodu. Udělali z něho tímto neskutečně agresivního psa, ke kterému se ani oni nemohli ani přiblížit. Pes vnímá křivdy tak jako my a umí se tomu přizpůsobit. Jde o to, o co si mu tím říkáte.
V nadpisech některých témat se také řešil trest, ve zdejším vyhledávači se vám ta témata najdou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 19:25 
Děkuji všem za odpověď,pokusím se změnit přístup


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 19:45 
Pročetl jsem si tedy debatu o trestání a oněco chytřejší jsem ale nenašel jsem uspokojivou odpověď na to,jaky je adekvátní trest za napadení pána.Pokud mi přece způspbí bplest musím mu dát nějak najevo že mi ublížil.Dělá mi to opravdu starosti,jestli ho nezkrotím táta ho dá pryč protože se bojí a brášku:-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kakbus ideální řešení a trest na míru to názorně předvede ruda při osobní konzultaci

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v zásadě platí pravidlo pokud danou věc pes udělá po trestku znova byl trest nesrozumitelný nebo přiliš mírný.
pokud se pes po trestu bojí je to opak plus většinou i ta nesrozumitelnost- ale envím jka to platí v tomto případě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 20:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
kakbus píše:
jaky je adekvátní trest za napadení pána.

obavam sa ze za pana ta nepovazuje a mysli si ze panom je on. ak ho napadnes bude premyslat presne tym sposobom ako pises, aky je trest za napadnutie pana a moze ti to pekne osladit. toto trestami nevyriesis, pomoze len zmena pristupu a to ti nikto cez net nenapise. proste to treba vidiet a napasovat presne na mieru vam aj psovi.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kakbus píše:
Pročetl jsem si tedy debatu o trestání a oněco chytřejší jsem ale nenašel jsem uspokojivou odpověď na to,jaky je adekvátní trest za napadení pána.Pokud mi přece způspbí bplest musím mu dát nějak najevo že mi ublížil.Dělá mi to opravdu starosti,jestli ho nezkrotím táta ho dá pryč protože se bojí a brášku:-(


Měl by ses k němu chovat tak, aby ho nenapadlo a nebyl k tomu ani tvými chybami donucen, že by ti mohl nebo měl ublížit. Kdyby tě za pána považoval, nenapadl by tě. Chyba není na jeho straně.
Tohle není o trestech, ale o tom, jak se k psovi chováte, jak jste pro něj čitelní, důslední, stabilní. Trestáním si pozici nevynutíš ani nezasloužíš, tresty se respekt a důvěra nezískávají. A ty evidentně u psa nemáš ani jedno ani druhé.
Domluv si co nejdřív konzultaci s Rudou, nic lepšího pro psa (i pro vás) udělat asi fakt nemůžeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 08:23 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Dobrý den, chtěla bych se obrátit na Vás s radou, každý máme nějaké psí zkušenosti a uvítám pokud máte někdo s tímto problémem zkušenosti ráda si nechám poradit. Mám dvouletého velkého švýcarského salšnického psa, je to mazel, nevyjíždí po psech, a každý den poctivě cvičíme poslušnost. CCa před 3 měsíci začal na mě vrčet v situacích které nepochopím, když ráno vyjdu z baráku nebo když se vracím z práce, tak mě nejdříve přivítá a pak začne vrčet. Řeším to tak že ho vezmu za čumák se slovy nesmíš a dívám se mu do očí, nevydrží to přestane a uhne, někdy je dle mých slov tak vzteklý že ho musím přiškrtit na stahováku aby se uklidnil. Obracím se na Vás proto že toto jsou klasické postupy které vás učí na cvičáku, ale nejsem si jistá zda to platí na toho mého. Před tím jsem měla šarplanince, vycvičeného, měl zkoušky z poslušnosti a taky to na mě zkoušel nějakou dobu ale když jsem tu dobu překlepali, byl zlatíčko a nikdy si na mě nic nedovolil. Tak si říkám jestli je to opravdu "psí pubertou" nebo je nějaký jiný problém. Nikdo ho nebije, chodíme na prochajdy, ale.... někde se zřejmě stala chybka z mé strany ale nevím jaká. za všechny rady předem děkuji :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a je to vrčení opravdu agrese? Není to výzva ke hře nebo dokonce spokojené mručení? Jak se u toho pes tváří? (pysky, ocas,..)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že kdyby v tom byla skutečně agrese, už by po tobě při tvém způsobu jednání s ním opravdu vyletěl.
Z tvého dotazu mám dojem, že řešít to vrčení - projev, a neřešíš jeho příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 08:44 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Petra píše:
a je to vrčení opravdu agrese? Není to výzva ke hře nebo dokonce spokojené mručení? Jak se u toho pes tváří? (pysky, ocas,..)


tak agresí bych to asi nenazvala, ale musím se přiznat že nevím proč vrčí, hra to určitě není, uši m á ztažené dozadu, ocas jak luk, naježený hřbet a vrčí, ale proč to fakt nevím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 08:48 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Essi píše:
Myslím, že kdyby v tom byla skutečně agrese, už by po tobě při tvém způsobu jednání s ním opravdu vyletěl.
Z tvého dotazu mám dojem, že řešít to vrčení - projev, a neřešíš jeho příčinu.


proto se obracím pro radu, nějak to řešit musím to je jedna věc a najít ten důvod je druhá věc a já ten důvod nevím. Začala jsem s ním cvičit poslušnost tím z působem že mu neodpoustím žádné pochybení, jsem na něj přísnější "ne z lá" přísná, ale důvod proč na mě vrčí nevím. můj způsob jednání je stejný jaký jsem používala na šarplanince když se zkoušel prosadit, ale samozřejmě chápu že každá rasa je jiná a potřebuje trošku jinou výchovu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na přesnou radu si netroufám, ale celkově bych zklidnila - vítání, tresty, všechno. Pro chvíli kdy začne takhle vrčet (fakt si nemyslím že by to bylo nějaké prosazování) bych měla v kapse hračku, kterou bych v tu chvíli vytáhla a začala si s ním hrát - ať už chtěl říct cokoliv, měl by na to v tu chvíli zapomenout :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 09:11 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Petra píše:
na přesnou radu si netroufám, ale celkově bych zklidnila - vítání, tresty, všechno. Pro chvíli kdy začne takhle vrčet (fakt si nemyslím že by to bylo nějaké prosazování) bych měla v kapse hračku, kterou bych v tu chvíli vytáhla a začala si s ním hrát - ať už chtěl říct cokoliv, měl by na to v tu chvíli zapomenout :wink:


už mě to taky napadlo, když vím kdy vrčí tak se svým způsobem těm situacím vyhnout a naopak ho nalákat na hru, dneska ráno (přesně vím že blbě čumí a chce vrčet) jsem si ho nevšímala, pak jsem na něj jen zavolala jestli chce piškotek tak přišel a já pak utíkala do práce, ale hrozně by mě zajímalo co se mu v té hlavě děje :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já bych si tipla že se v něm v tu chvíli převalují všechny emoce najednou - Hurá panička! Nepůjde zase pryč? Miluju tě! Budeš si hrát? Nebudeš zase zlá?... - a tím že jej převedeš na jeden určitý směr jej hodíš zpátky do klidu. Ono by možná stačilo podrbat ho za uchem a něco mu vesele říct, prostě hodit do pohody sebe i psa.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 09:30 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Petra píše:
já bych si tipla že se v něm v tu chvíli převalují všechny emoce najednou - Hurá panička! Nepůjde zase pryč? Miluju tě! Budeš si hrát? Nebudeš zase zlá?... - a tím že jej převedeš na jeden určitý směr jej hodíš zpátky do klidu. Ono by možná stačilo podrbat ho za uchem a něco mu vesele říct, prostě hodit do pohody sebe i psa.


To jsem si právě myslela taky, ale on místo toho aby se zklidnil tak začal vrčet víc a víc pak je hloupé to že musí dostat vynadáno protože nenechám na sebe vrčet. Včera jsem to večer vyřešila úplně jiným způsobem přivolala jsem si ho vlastně příkazem a pak ho za to pochválila, protože on opravdu poslouchá a hned začal vrtět ocasem a vše bylo v poho a začali si hrát. Ale fakt by mě zajímalo proč má zapotřebí vrčet :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 10:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Drábková píše:
... Ale fakt by mě zajímalo proč má zapotřebí vrčet :roll:
Vrčením psi často vyjadřují to, že nerozumí, nebo prostě neví, co mají v daném momentě dělat.
Mám tady psa, který vrčí vždycky, když si položí otázku "co teď?", kdy se zároveň pořádně rozhodí. Stačí mu napovědět, co má dělat a je v klidu. Neřeším důvod ani příčinu vrčení jako takového, prostě ho vyvedu ze slepé uličky, ve které je rozhozený.
Víš co je na tom nejzajímavější? Ti psi často ani nevědí, proč vrčí, prostě jen vrčí, protože je nic jiného nenapadá. Ty nemáš nějaké univerzální fráze pro hovor, když nevíš, co v danou chvíli říci?... :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 11:06 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Děkuji za názor, vzhledem k tomu že si neuvědomuji něco čím bych ho naštvala se snažím to takhle chápat že vrčí a vlastně sám neví proč, ALE je spíš otázka pro mě jak to řešit co nejvíce v klidu, nestojím o to pokud to nebude nutné s ním zápasit kdo z koho. Jak z té situace? Nechat ho vrčet a třeba sáhnout po míčku a jít si s ním hrát nebo ho prostě nechat být? Nerada bych dopadla tak že ho nechám vrčet a on si pak na mě dovolí víc. Poslední dobou si připadám že těm psům vůbec nerozumím i když je má člověk moc rád :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Rudo a vztahuje se toto vrčení i na seznamování se psem? Mně totiž Ozzouch často dělá to, že potkáme-li jiného psa samce, hodí slabé čírko a pokud je pes přátelský, tak zpočátku vrtí ocasem, ale pak ztuhne a začne hučet. To číro většinou opadne a hučení taky potom, co mu dám např. povel sedni.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 12:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ozzi ja myslim ze to presne to co vravel rudo, povedz mu co ma robit a nebude robit kraviny :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 08:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Pro Lenku Drábkovou: velcí švýcaři mají být rodinní psi se sklonem k pasení. Bohužel švýcar, který i na výstavě chodí s ostnáčem, byť se pak ve výstavním kruhu chová korektně není vyjímkou. U tohoto plemene, kde se již několik let plošně objevuje epilepsie (nebo něco co má stejné projevy jako epilepsie) a s tím, že nevím co znamená vrčení tvého psa bych opravdu navštívila Rudu Desenského, který je schopen jeho chování dešifrovat. Může to být rozcapenost, ale také nemusí. I lidé mívají před záchvaty různé reakce. Někdo apatii, někdo je výbušný. Nechci malovat čerta na zeď, stejně jako nechci nad tímto problémem u psa, vážícího kolem 65 kg mávnout rukou. Hodně štěstí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 10:28 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
lenka apenzelka píše:
Pro Lenku Drábkovou: velcí švýcaři mají být rodinní psi se sklonem k pasení. Bohužel švýcar, který i na výstavě chodí s ostnáčem, byť se pak ve výstavním kruhu chová korektně není vyjímkou. U tohoto plemene, kde se již několik let plošně objevuje epilepsie (nebo něco co má stejné projevy jako epilepsie) a s tím, že nevím co znamená vrčení tvého psa bych opravdu navštívila Rudu Desenského, který je schopen jeho chování dešifrovat. Může to být rozcapenost, ale také nemusí. I lidé mívají před záchvaty různé reakce. Někdo apatii, někdo je výbušný. Nechci malovat čerta na zeď, stejně jako nechci nad tímto problémem u psa, vážícího kolem 65 kg mávnout rukou. Hodně štěstí.


Je pravda že jsem četla že švýcaři trpí epilepsií.ten náš má dokonce i jedno oko modré, ale vidí a slyší dobře a zatím jsem neobjevila známky že by mu něco bylo. Včera jsem přišla domů, pohladila ho a když jsem viděla na něm že by chtěl vrčet, tak jsme si začali hrát a byl klid a dneska ráno to samé. Včera na mě vrčel když neposlech že tam nesmí tak jsem mu vynadala zvýšeným tónem a držela jsem ho za tlamu a pak jsme si šli zase hrát. Zkusím tu výchovu více převést na pohodu protože švýcaři jsou opravdu pohoďáci a samozřejmě se najde vždy výjimka :roll: ten náš už jako štěně měl svých 8 sourozenců na háku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 11:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vás dva by bylo potřeba vidět v reálu. Někteří švýcaři nemají pevnou nervovou soustavu. Výchova by měla být pohodou od malička a ne od dvou let psa, nějak tomu nerozumím. Velký švýcar je víc moloss než jiný salaš-má o fous pomalejší reakce i myšlení včetně učení se. Pokud jste chodili na cvičák, kde po vás chtěli hbité reakce, je možné že pes vrčel na obranu při psychickém přetížením a protože to zabralo (nebo nezná jiný vzorec řešení situace), vrčí dál. Přeji vám oběma hodně úspěchů. Na rovinu ale říkám, že systém výchovy pokus-omyl není pro psa férový.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 11:45 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
lenka apenzelka píše:
Vás dva by bylo potřeba vidět v reálu. Někteří švýcaři nemají pevnou nervovou soustavu. Výchova by měla být pohodou od malička a ne od dvou let psa, nějak tomu nerozumím. Velký švýcar je víc moloss než jiný salaš-má o fous pomalejší reakce i myšlení včetně učení se. Pokud jste chodili na cvičák, kde po vás chtěli hbité reakce, je možné že pes vrčel na obranu při psychickém přetížením a protože to zabralo (nebo nezná jiný vzorec řešení situace), vrčí dál. Přeji vám oběma hodně úspěchů. Na rovinu ale říkám, že systém výchovy pokus-omyl není pro psa férový.


Tak to si dovoluji vyvrátil, švýcaři jsou velice učenlivý teda spoň ten náš, na cvičák jsme nechodili, učím ho sama, pomalu v pohodě, takže určitě tady není řeč o výchově pokus-omyl, Eda z ačal na mě vrčet cca před 3 měsíci a jelikož jsem nedokázala zhodnotit důvod měla jsem strach abych výchovu něčím nepokazila. Když začal na mě vrčet vzala jsem ho za čenich se slovy že tohle nesmí, neumím říct zda-li to byla správná reakce ale nemyslím siže by to byla špatná reakce, vrčet na pána prostě nesmí. Proto jsem se obrátila na tuto diskusi zda-li s tím má někdo zkušenosti. Tím že jsem napsala že to zkusím pohodovějším způsobem jsem myslela že uberu míru potrestání za to jeho vrčení ne že najednou obrátím způsob jeho výchovy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenka Drábková píše:
...vrčet na pána prostě nesmí...

hmm, já to psům dovoluji a zatím jsem celá a ani nemám pocit že by mi to ubíralo na autoritě :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 12:05 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Petra píše:
Lenka Drábková píše:
...vrčet na pána prostě nesmí...

hmm, já to psům dovoluji a zatím jsem celá a ani nemám pocit že by mi to ubíralo na autoritě :oops:[/quote

Tak to nevím jestli je správné aby pes vrčel na pána, samozřejmě záleží v jaké situaci, z předchozích zkušeností bych prostě nenechala na sebe vrčet. Jsem pro aby vztah byl kamarádský a výchova probíhala v tomhle směru ale bez jakýhokoli vrčení a výhrůžek. Ten můj právě začal na mě vrčet způsobem že se naježí a je ve střehu. Ráda bych našla jen způsob jak s ným v těchle situacích dobře komunikovat a neudělat chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Moji psi na mě klidně zavrčet můžou, beru to jako komunikační prostředek.
Nezvolila bych zvýšený hlas jako odpověď na psí vrčení. Měla bys na ty Vlčáry co nejdřív jet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 12:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Znova opakuji, pokud vás dva neuvidí někdo zkušený v reálu, je těžké radit. Znám švýcarku, která se ježí, povrčává a štěká od radosti a znám švýcary, kteří myslí své vrčení vážně...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 11:17 
Offline

Registrován: úte 02. zář. 2008 15:49
Příspěvky: 10
Bydliště: Kiliánská 257, Davle
Petra píše:
Essi - přesně.


Děkuji za Vaše názory, dle nich jsem z toho vyšla jako nejhorší chovatelka která dělá jen chyby ale budiž. Musím poděkovat Rudovi, změnila jsem pár věcí v mém chování a za těch pár dní je vidět výsledek a to ten že Eda nemá prostor na to aby na mě vrčel vždy než k tomu dojde tak ho něčím zaměstnám, většinou jdeme dělat psí kusy :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mno já nevím, ale přesně tohle jsem ti na začátku napsala - převést psa na jinou aktivitu (ostatně to tady napsal i Ruda). Další pak bylo v reakci na tvoji větu že pes nesmí na pána vrčet - obě jsme napsaly že může. Pokud ti z toho vyšlo že jsi nejhorší chovatelka, je to tvůj úhel pohledu...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 13:01 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Lenko, jestli můžu napsat svoji zkušenost..
Vrčení je jejich běžný komunikační prostředek, to mám vypozoravané. Běžně mezi sebou zavrčí bez ohledu na své postavení, kdy upozorňují třeba na - tady ležím já, tak vypadni nebo teď si koušu kost, tak mě nech na pokoji. Pro mě je důležité, že ten druhý pes ( třeba i výše postavený )to akceptuje a jde si v klidu po svých.
Jednou na mě feňule zavrčela při česání, tak jsem jí řekla - co blbneš? a česala dál. Už toho nechala. Spíš bych na tvém místě to směrovala víc do klidu a nebrala to tak vážně, ale je fakt, že musíš odhadnout situaci správně.
Kdybych teda měla opisovat od svých psů, tak bych řekla, že to, že na tebe tvůj pes zavrčí, ještě nemusí nutně znamenat, že se chce nad tebe povyšovat, spíše ti "něco" sděluje a je důležité, jak se zachováš, jestli situaci vyhrotíš či ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!