Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 17:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak v první řadě přestat s agresí typu: vycukání. Pak taky že pes nebude dominantní (to by ses tu také dočetl). Protože co do psa vložíš, to dostaneš = jdeš do něj agresí - pes půjde agresí do tebe i do okolí. Začni si budovat se psem vztah založený na respektu (ne strachu!) a důvěře. Nauč ho 4 základní povely: přivolání, odvolání (vypadni, jdi pryč..), odložení a odeslání na místo. To vše na první a jediný povel. Vše v klidu, srozumitelně, jasně a důsledně. Psu nech couračku dlouhou dva a půl délky psa, za ktreou ho ovládej a pomáhej ke splnění povelů. Zapomeň na to, že je dominantní, že chce být výš než ty... být šéfem je moc velká prác a pes se toho velmi ochotně vzdá, pokud vedle něj žije jedinec, kterému věří a respektuje ho :wink: pročti si to tu znova, lépe. A pokud to nestačí (i kdyby jo) je nejlepší domluvit si osobní konzultaci na Vlčárech - pochopíš mnohem víc a rychlejš než tady z netu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 07:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jzajko píše:
... Byl napružený, měl jsem strach, že když cokoliv udělám tak půjde po mně. V tu chvíli jsem selhal, přiznám se, že jsem z něj měl strach a nijak jsem ho za projevenou agresi vůči mě nevytrestal.
Bojím se, že to pes vycítil a nyní ví, co na mě platí. Co by jste v mé situaci radili?...
Přijet sem dřív, než to zkusí znovu a začnete řešit, kam honem s ním. Jde o přenesenou agresi s pohrdáním autoritou. Ve stejných a podobných situacích jsem tu velice často a vždycky jsem si poradil tak, že se pes se mnou už raději nehádal.
Tyhle diskuse s machýrkoidními psy mám docela rád, trénuji si u toho sebereflexi, kdy se musím coby cholerik udržet, abych psa "nezabil", nevytvořil nápřah nebo lekavost a ve vteřině musím vymyslet řešení, které povede k respektu bez strachu. Takovéto situace totiž formují povahu psa do zbytku jeho života. Z toho důvodu jsem napsal první větu tak, jak je.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problem s agresi
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 00:09 
Offline

Registrován: stř 10. bře. 2010 22:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobry den,
chtela bych poradit s nasim psem, rok a pul starym krizencem labradora. Dostal se k nam jako hodne male stene a od malicka jsme se snazili ho ucit poslusnosti. Jak pejsek rostl, zacala jsem s nim mit problemy s agresivnim resenim urcitych situaci. Napriklad pri venceni pes odbehnul a zacal´bufetit´, okrikla jsem ho slovy ´fuj´, ale on udelal opak a o to vic neco zral. Kdyz jsem se k nemu priblizila a durazneji rekla fuj, pes na me skocil a kousnul me do predlokti. Jindy me stejnym zpusobem napadnul, kdyz jsem mu vzala hracku/kost, kterou si pred tim ukoristil ve hre (hlidala jsem stene od sestry a psi si hrali). Pred tim se to nikdy nestalo, kosti i hracky jsem mu mohla kdykoliv vzit, nebo mi je na zavolani prinesl. Je snad nervozni z dalsiho psa ve svem teritoriu? Muze se tak pes ke svemu panovi vubec chovat? Chapu, ze je to pro psa korist, ale bojim se, co by se stalo, kdyby mu hracku slo vzit treba male dite?? Po tech nekolika pokousani se psa zacinam bat a nevim kdy a jak se zachova. Tento vikend pokousal jednou me a dokonce i pritele, ze ktereho ma vetsi respekt. Mam pocit, ze mi pes prerusta pres hlavu, ma preci jen 40 kg a kdyz na me skoci, nevim jak reagovat. Situaci dokazu resit jen tak, ze mu reknu dost a povel sedni. Po chvili se pes uklidni, sedne a dela jakoby nic.
Co udelat, abych zabranila dalsimu pokousani? Bojim se, ze pes ze me strach uz citi a je videt, ze s kazdym takovym pripadem je o trosku vic agresivnejsi.
Predem dekuji za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pre začiatok pomôže prečítanie starších príspevkov v tejto téme. Nutný bude spôsob úpravy komunikácie so psom. Tu by som príliš neváhala a rovno volala kvôli dohodnutiu návštevy na Vlčároch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problem s agresi
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
iviiik píše:
rok a pul starym krizencem labradora. ... okrikla jsem ho slovy ´fuj´, ale on udelal opak a o to vic neco zral. ...pes na me skocil a kousnul me do predlokti. ...Mam pocit, ze mi pes prerusta pres hlavu, ma preci jen 40 kg a kdyz na me skoci, nevim jak reagovat. Situaci dokazu resit jen tak, ze mu reknu dost a povel sedni. Po chvili se pes uklidni, sedne a dela jakoby nic.... Predem dekuji za radu!



Jak píše Rea .. čti, čti a zase čti!!! .. je tu spousta užitečných rad a postřehů, které ti pomůžou. Nejde to ze dne na den, ale když budeš důsledná, tak to půjde. Jestli s tím nezačneš hned něco dělat, bude to horší a horší ....

iviiik píše:
Mam pocit, ze mi pes prerusta pres hlavu


... už vám přes hlavu přerostl ...

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Ahoj.Rád bych se zeptal jestli jsem zareagoval dobře na následující věc.Včera se mi stalo že můj pes byl u v chodu domu a procházel okolo další pes. Ten můj na něj začal vrčet a tak jsem mu škubnul s vodítkem a vynadal mu.Ale jak jsem se předklonil a nadával jsem mu tak vrčel i na mě. Ještě nikdy to neudělal a po psech taky normálně nevyjiždí. Tak jsem ho vzal domu a od včerejška jsem se na něj ani pořádně nepodíval.Nenechal jsem ho spát se mnou na posteli a ani sedět na gauči. Prostě ho úplně ignoruju. Nevim jestli je to dobrej způsob jak mu dát najevo, že zase takovej frajer neni aby si to mohl dovolovat a nebo jestli to dělám úpně špatně. Nebo případně jak dlouho vydržet.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
pavle, tohle mi pes dělá taky, nevrčí na mě, ale přese mě na psa. Jakože začne vrčet na psa, já si k němu dřepnu, chytim ho za čumák, nutim ho dívat se mi do očí a klidně se ptám, jestli mi chce něco říct. On se rychle zklidní, ale mezitim vrčí dál a čučí na mě. A to přitom vim, že to nemyslí jako vrčení na mě, nebo prostě nějakou výhružku...
Nevim, tenhle trest mi přijde nepřiměřenej, ví vůbec pes, za co to je? Já tohle udělala jednou taky (ignorace), ale ne schválně, ale jak jsem na něj byla strašně nas*aná, tak jsem ho nechtěla mít ani na očích. A pak mi došlo, že asi ani nepochopil, proč to tak je...
Prostě jde o to, jestli ho netrestáš trochu moc, aniž by pes věděl, čim si to zasloužil.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Přesně tohle mě taky napadlo.Že to možná ani nebylo myšlený na mě,ale pořád ještě na toho psa. A taky si myslim, že už asi ani neví proč jsem naštvanej.Jenom jsem to nechtěl přejít jen tak, aby se to neopakovalo.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
pavel- já nemám zkušenosti, že by na mě můj pes vrčel (kromě jezevčice, která mě nechtěla pustit na polštář, ale to mi bylo 9-10 :)), takže nevim, jak bych reagovala. Ale právě vim, že můj, když vyjíždí na psy a já mu to zatrhávám, tak setrvačností ještě chvilku vrčí, ale nemyslim, že by to myslel na mě :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 08:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pavelpetran píše:
...jsem mu škubnul s vodítkem a vynadal mu.Ale jak jsem se předklonil a nadával jsem mu tak vrčel i na mě...
Pokud na psa přitlačíš agresí víc, než kolik pobere, otočí se ta agrese proti tobě. Podobné zákroky řeším ve vteřině a rozhodně se nenechám vytočit nějakým vrčením psa. Vrčení povačuji za kecy do té doby, než mám pocit, že se schyluje k činům. Pak teprve to řeším, a to ještě s naprostým klidem. Ta následná perzekuce jen zhoršuje vaše vzájemné vztahy, ačkoli pes absolutně nepochopí, o co se vlastně jedná, protože tam už nejsou přímé souvislosti. To, že ty víš, o co se jedná a čeho chceš dosáhnout, ještě neznamená, že to ví i ten pes. Jednoduše řečeno, když na psa tlačíš s nějakým záměrem, měl by i pes vědět, o jaký záměr se ti jedná, jinak je to jen bohapustá šikana vedoucí k nestabilitě psychiky psa a následným dopadům, které se mohou projevit mnohem později.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Bál jsem se, že si to s tim nespojí :( Proto jsem se raději zeptal, abych to příště nedělal zase. Snad k tomu nebude ani důvod. Děkuju za radu

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 13:02 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Dobrý den, mám maďarského ohaře (1,5 roku) a mám s ním problém vůči členům rodiny. Začalo to nevině a musela jsem udělat chybu, protože když dojde na trest, tak je někdy schopen po nás vyjet, nevěřícně kouká a mám pocit, že je v takovém opatrném postoji. Trestem myslím slovní pokárání. Ruku jsem na něj nikdy nestáhla, tak jsem se domnívala, že nemá důvod se ruky bát. Venku je v podstatě bez problémů (stále trénujeme i na stopovačce) jen s některými jedinci - samci nevychází. Problém nastane, když mu mám nasadit košík (měl střevní problémy, ale košík zná od štěněcího věku), tak se ohání a kouše, do rukou. To samé občas nastane, když mu chci dát obojek. Mám z toho pocit, že prostě jen zrovna teď nemá náladu a dělá si ze mě "opičky". Nevím jak mám postupovat, ráda bych Vás také navštívila.

Děkuji, K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 18:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obojek mu nech permanentně, hladký kožený dotažený na těsno. Odpadnou ti tak problémy s nasazováním. Košík nandavám jen v sedu, což znamená mít tento povel naučený precizně tak, aby dělal jen to, co se mu řekne a nic navíc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 09. dub. 2010 09:47 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Díky za odpověď. Pořídíme vhodný obojek, který mu budu nechávat. Při nasazování košíku má nejprve vždy povel k noze, který zvládá, ikdyž ví co bude následovat (vidí v mé ruce košík), ale jakmile se k němu sehnu a košík se přiblíží k tlamě cuká a vyjíždí a kouše do něj, ikdyž mám přišláplé vodítko. Máme to tedy nejprve zkusit trénovat, zda se to nezlepší? Košík mu nasazuju ještě v domě a problém bývá hlavně při prvním a posledním venčení, kdy je vyloženě mrzutej a rozespalej.

Ještě jednou díky, Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 09. dub. 2010 10:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ve chvíli, kdy mi pes odmítne koš před odchodem ven, vypakuju ho na místo a ven se nejde, i kdyby se měl po..., za což bych ho samozřejmě potrestal. Je to metodika postavená na tom, že se ven půjde buď s košem nebo vůbec. Vždycky dávám zpočátku jen dva pokusy a později jen jediný.
Výše uvedenou metodiku neprovádějte při nácviku na koš, ale jen tehdy, kdy je pes na koš zvyklý a jen se rozhodne "stávkovat"!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 09. dub. 2010 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Jak bys ho potrestal v této situaci? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 09. dub. 2010 14:19 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Aha, tak to zkusíme, uvidíme jak bude reagovat. Také mě zajímá jak byste ho potrestal?
Bohužel to není jediná záležitost, ve které se projevuje takto - kousáním. Kupříkladu naposled, před týdnem na cvičáku, nesedal si správně k noze, ale šikmo, tak jsem mu chtěla nasměrovat levou rukou zadek k noze a v tu chvílí mě ošklivě pokousal. Musím podotknout, že takto nás to učili na cvičáku, pomoct si rukou, ne však silou. Snažila jsem se zareagovat rychle a přilehla ho k zemi, ale po zhruba 20 vteřinách se pokusil vymrštit a kousel mě znovu do zápěstí přes bundu. Byla jsem samozřejmě vylekaná, mohl to vycítit, ale nesmí si to dovolit. Chtěla bych to nějak řešit a případně se s Vámi domluvit po telefonu. Ještě poslední dotaz, je toto agresivní chování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 10. dub. 2010 06:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
Jak bys ho potrestal v této situaci? :?:

Jak to mám vědět, když si o nic zatím neřekl? Tyhle situace řeším ve zlomku vteřiny v reálném čase a navíc nejedu podle žádných šablon.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 10. dub. 2010 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Desenský píše:
Ve chvíli, kdy mi pes odmítne koš před odchodem ven, vypakuju ho na místo a ven se nejde, i kdyby se měl po..., za což bych ho samozřejmě potrestal. [/b]
Kdyby ale se stalo tohle, jak píšeš. jen mě to zajímalo, když jsem to četla. ... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
dobry den, aj ja prosim o pomoc

mam 6mesacneho psika. Uz priblizne mesiac mam problem s tym, ze ked mu nieco chcem zatrhnut mam ho v ruke zahryznuteho bez zavrcania zacne hryzt akoby cvakat, nieze zahryzne a dost ale niekolko uhryznuti za sebou rychlo. Stalo sa mi to napriklad teraz cez viken, ked behal po luke aj s inymi psami, hrali sa vsetko bolo ok, potom kamaratka povedala aby sme sa vsetci odfotili tak sme sa dali dokopy, a ja som sla fotit, podala som ho za obojok kamoske to vyletel po mne prvy krat, potom sme sa s kamoskou vymenili a a som si ho zavolala k sebe a chytila znovu za obojok, a uz znovu ma pohryzol, ako nechapem tomu, a takych pripadov bolo trochu viac, ale vsetky boli rovnakejp typu po chyteni za obojok, alebo ked steka do psa a ja ho za obojok zachytim zvrtne sa po mne, to vraj nemam robit lebo jeho agresia sa natooci na mna ale tie prve dva pripady som nepochopila, ze o co mu ide, je este maly a uz si dovoluje co bude ked bude dospely???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Představ si, že tě někdo vezme za flígr a podá tě cizímu člověku. Bude se ti to líbit? Asi ne, že? A pak tě někdo za ten límec bude chytat, když tě bude chtít trestat nebo ovládat. Staneš se na to alergická a budeš se bránit preventivně. Jako každý. K tomu si připočti psí pubertu. Chtělo by to couračku a hodně klidu z tvojí strany. A práci s reflexním obloukem.

Co si dovolí až bude dospělý záleží jen na tobě - dovolí si to, co do něj vložíš a co mu dovolíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
tak inak ked som ho podala kamaratke chcel ist za mnou, ked som ho drzala ja chcel ist za kamaratkou. To ze som si ho pridrzala pri sebe je trestanie????



Essi píše:
Představ si, že tě někdo vezme za flígr a podá tě cizímu člověku. Bude se ti to líbit? Asi ne, že? A pak tě někdo za ten límec bude chytat, když tě bude chtít trestat nebo ovládat. Staneš se na to alergická a budeš se bránit preventivně. Jako každý. K tomu si připočti psí pubertu. Chtělo by to couračku a hodně klidu z tvojí strany. A práci s reflexním obloukem.

Co si dovolí až bude dospělý záleží jen na tobě - dovolí si to, co do něj vložíš a co mu dovolíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
když mu saháš na obojek, seš v jeho osobní zóně a to ne každý pejsek ustojí (navíc když je to ještě štěně a váš vztah - důvěru teprv buduješ) a navíc když se snažíš s ním pomocí obojku manipulovat. Nasaď mu couračku (pernamentní vodítko) a ovládej ho pomocí ní. Uvidíš, že to pro něj bude mnohem příjemnější


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
takze nedotykat obojku

no a este ma napadla jedna vec, takto isto sa sprava aj k psom ked mu podla neho nieco spravia, minule na mna skocil kamoskin pes a alex ho zrusil okamzite, takymto istym sposobom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 13:45 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
kellee píše:
dobry den, aj ja prosim o pomoc

mam 6mesacneho psika. Uz priblizne mesiac mam problem s tym, ze ked mu nieco chcem zatrhnut mam ho v ruke zahryznuteho bez zavrcania zacne hryzt akoby cvakat, nieze zahryzne a dost ale niekolko uhryznuti za sebou rychlo. Stalo sa mi to napriklad teraz cez viken, ked behal po luke aj s inymi psami, hrali sa vsetko bolo ok, potom kamaratka povedala aby sme sa vsetci odfotili tak sme sa dali dokopy, a ja som sla fotit, podala som ho za obojok kamoske to vyletel po mne prvy krat, potom sme sa s kamoskou vymenili a a som si ho zavolala k sebe a chytila znovu za obojok, a uz znovu ma pohryzol, ako nechapem tomu, a takych pripadov bolo trochu viac, ale vsetky boli rovnakejp typu po chyteni za obojok, alebo ked steka do psa a ja ho za obojok zachytim zvrtne sa po mne, to vraj nemam robit lebo jeho agresia sa natooci na mna ale tie prve dva pripady som nepochopila, ze o co mu ide, je este maly a uz si dovoluje co bude ked bude dospely???



Ahoj, také mám dobré zkušenosti s couračkou, prostě vodítko přišlápneš když potřebuješ, i doma, chce to trpělivost a hlavně bejt v klidu, pes vše vycítí. Radila bych ještě psa zvykat si na to, že ho vezmeš za obojek, když potřebuješ, zkoušet to v klidu při povelu u nohy (povel teda musí nejprve zvládnout) a cvičit to.
Držím palce a pevné nervy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
ale ja ho mozem chytit za obojok, v bezbych situaciach s tym nieje problem, len ak ho nieco velmi zaujme, alebo je nastvany napriklad steka, a tak,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 16:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale jo, dyť jo :wink: Je to o respektu (ne starchu!) a důvěře. nepřipomíná ti ta tvoje věta něco ve smyslu: Ale on jinak na zavolání přijde, jen ..... pes je v jiném rozpoložení, když je "načštavný" jak píšeš, a ty o chytíš za obojek, tak ho tím ohrozíš a on zareaguje přenesenou agresí. Proč myslíš, že je jeden z prvních kroků u agresorů naučit netahat je na vodítku? Protože to napnutí vodítka = tah za obojek, spouští agresi. Pokud tě to opravdu zajímá, a víc do podrobností, zajeď si na free sobotu pro odpovědi. Stojí to za to. Zjistíš, s čím vším to souvisí. to po netu nejde.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
ja tomu rozumiem, vsak uz to nerobim, nechytam za obojok, ale ako mu mam vysvetlit, ze ked je nastvany nema sa tahat za objektom svojej zurivosti??,? to mi je zahada.
neviem ci by pre mna teraz cesta do CR so stenatom nebola este problem, nevdrzi tolko hodin lezat aj ked s prestavkami,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 14:00 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
kellee píše:
ale ja ho mozem chytit za obojok, v bezbych situaciach s tym nieje problem, len ak ho nieco velmi zaujme, alebo je nastvany napriklad steka, a tak,


Přesně tak, buď to máš na 100% zvládnutý nebo vůbec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
dnes sme boli u veta no to bola divocina, nakoniec skoncil s kosikom na hube, ako vyvadzal a rafal co mu pod ruku prislo, nastastie nie silno len akoze


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 16. dub. 2010 10:17 
Offline

Registrován: stř 07. dub. 2010 14:34
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
kellee píše:
dnes sme boli u veta no to bola divocina, nakoniec skoncil s kosikom na hube, ako vyvadzal a rafal co mu pod ruku prislo, nastastie nie silno len akoze


Ahoj, taky mám takovou zkušenost, nejdřív se nechal ošetřit bez problémů, ale pak to došlo až tak daleko, že na sebe nenechal šáhnout. Vždycky když jsme v čekárně, těší se do ordinace, ale holt bez látkového náhubku to nejde. Jinak ho v podstatě neošetřujeme, je totiž děsná hysterka :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 08:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle po netu nevyřešíte, je tam hodně paralelních problémů, které nevidíte, protože nejsou na straně psa, jen se u psa projevují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
no ja to idem riesit dnes s jednou cvicitelkou, vraj je dobra a vyzna sa a nevcici ako bezni cvicitelia tak uvidime lebo uz toho mam plne zuby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní kousání 7měsíční fenky JRT
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 12:13 
Offline

Registrován: stř 05. kvě. 2010 11:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Chlum
Ahoj:) Máme 7měsíční fenku JRT a před 3dny začala 1.hárat.Když udělá nějakou neplechu, dobře si to uvědomuje a když vidí, že bude následovat "promlouvání do psí duše", občas udělá to, že se schová pod postel. Když jí chceme vytáhnout, začne se po ruce ohánět, ale vždy když jsem pro ní pod postel sahala, říkala jsem jí, že nesmí kousat, dolezla k mojí ruce a nechala se vytáhnout a pak ji pokárám za tu danou špatnost, kvůli které se schovala. Za nějaký čas za mnou přijde a olízne mě (asi "promiň" :dontknow: ) a pak si jde hrát. Včera poprvé na mě ale vyjela a kdybych neuhnula, určitě by mě kousla a myslela jsem, že jí odtud nevytáhnu, jak byla agresivní. V jednu chvíli jsem na ní zařvala, protože jsem z toho samotná byla tak zaskočená, že jsem nevěděla, co dělat, to se trochu zasekla, ale až když jsem na ní začala klidně mluvit, pomalu k ní dávala ruku, tak přesto, že cenila zuby, když jsem na ní sáhla, uklidnila se, stáhla uši a pomalu za mnou vylezla ven, kde dostala "na .pr.." a přes čumák. Odešla jsem do práce, a když jsem se vrátila, vítala mě mnohem víc než obvykle a poslouchala cokoli jsem jí řekla a pořád mi chodila na klín a "čumákovala" mně (tzn. že mě začne jakoby hladit čumákem po ruce nebo po tváři). Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že tenhle její zkrat může nějak souviset s 1. háráním a jak jí za takové agresivní "vyjetí" nejlépe pokárat, aby věděla, že to nesmí, ale zároveň aby se nezačala bát. Děkuji moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese bígla k páníčkovi
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 13:15 
Offline

Registrován: pát 30. dub. 2010 14:38
Příspěvky: 1
Bydliště: Jičín
Dobrý den, máme problém se svým psem. Pokaždé když mu chceme vzít nějakou věc kterou někde sebral a kterou by rozkousal, začne na nás hrozně vrčet a štěkat. Byl by schopný nás i kousnout. Když se rukou přiblížíme k předmětu nebo i k němu abysme se ho dotkli (pohladili ho) vystartuje na nás. Další problém , který s prvním souvisí, je to že když má klíště tak nám nedovolí ho vyndat. Vrčí, štěká, ohání se po nás. Když jsme mu chceme dát náhubek nedovolí nám to. Když se nám povede po urputném boji mu náhubek nandat, nechá na sebe sáhnout rukou ale v okamžiku kdy vezmeme do ruky pinzetu nebo lahvičku s desinfekcí brání se. Jinak s ním nemáme problémy, na ostatní lidi a psi je normální. Nevíme co děláme špatně ale příjde nám že se akorát bojí že se mu něco stane. Děkuju za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 23:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Baboosha, holaska vaše otázky som presunula do témy, ktorú odporúčam prečítať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 06:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Baboosha,

jediná rada, která mě napadla - přestat si svým chováním říkat o to, aby pes po mě vyletěl. Nezlob se, ale ty pro to, aby ti ta čubina vůbec nevěřila, bála se o sebe a měla pocit, že se musí bránit - zcela oprávněně - děláš opravdu všechno.

Není to její chyba, ale podle tvého popisu jednoznačně tvoje. Ona se tě bojí, zaleze pod něco, ty jí uklidňuješ, pak jí vytáhneš a potrestáš???? Zní ti to logicky? Z jejího pohledu je to zrada a nesrozumitelné a špatné jednání z tvojí strany - ona nemůže dělat nic jiného, než se bránit. Přestaň si o to říkat, ona to přestane dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 19:19 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
Desenský píše:
pavelpetran píše:
...jsem mu škubnul s vodítkem a vynadal mu.Ale jak jsem se předklonil a nadával jsem mu tak vrčel i na mě...
Pokud na psa přitlačíš agresí víc, než kolik pobere, otočí se ta agrese proti tobě. Podobné zákroky řeším ve vteřině a rozhodně se nenechám vytočit nějakým vrčením psa. Vrčení povačuji za kecy do té doby, než mám pocit, že se schyluje k činům. Pak teprve to řeším, a to ještě s naprostým klidem. Ta následná perzekuce jen zhoršuje vaše vzájemné vztahy, ačkoli pes absolutně nepochopí, o co se vlastně jedná, protože tam už nejsou přímé souvislosti. To, že ty víš, o co se jedná a čeho chceš dosáhnout, ještě neznamená, že to ví i ten pes. Jednoduše řečeno, když na psa tlačíš s nějakým záměrem, měl by i pes vědět, o jaký záměr se ti jedná, jinak je to jen bohapustá šikana vedoucí k nestabilitě psychiky psa a následným dopadům, které se mohou projevit mnohem později.

Přečetla jsem si v téhle rubrice dotazy a odpovědi, nedokážu ale poznat, zda je můj pes agresivní (rok a čtvrt) v téhle situaci - běhá se psy, nereaguje na přivolání (moje chyba - musím na tom pracovat) a ve chvíli, kdy se mi podaří ho dojít, nebo se ke mně dostane ho chytím - za kůži, stisknu. Začne vrčet, uši spíš dozadu. Je to agrese, strach, co bude nebo se mu to jenoom nelíbí? A dokáže v tu chvíli vůbec poznat za co ho trestám? Díky za odpověď. Nechci to kazit,třeba je to na něj moc ostré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Základní otázka je tahle:
Bártová píše:
A dokáže v tu chvíli vůbec poznat za co ho trestám?

Pes nemá pořádně naučené přivolání, trestáš jeho za to, že ty jsi ho to nenaučila... divím se že se vůbec nechá chytit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 05:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
plne suhlasim, moj kedze nema naucene privolanie je na stopovacke, pomaha to. Ked som nemala este stopovacku a krpec neprisiel, nadala som skor sama sebe ako psovi, on nevie preco ho trestas, daj si ho na stopovacku

Petra píše:
Základní otázka je tahle:
Bártová píše:
A dokáže v tu chvíli vůbec poznat za co ho trestám?

Pes nemá pořádně naučené přivolání, trestáš jeho za to, že ty jsi ho to nenaučila... divím se že se vůbec nechá chytit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Citace:
nedokážu ale poznat, zda je můj pes agresivní (rok a čtvrt) v téhle situaci - běhá se psy, nereaguje na přivolání (moje chyba - musím na tom pracovat) a ve chvíli, kdy se mi podaří ho dojít, nebo se ke mně dostane ho chytím
už to lovení psa může pes chápat jako agresi a v tu chvíli nechápe za co dostal protože nejste srozumitelná, je to puboš a mlady pes, já to mám taky doma a spíš než rozčilování pomáhá jasná hlava a klid

Citace:
- za kůži, stisknu.
no a ke všemu když už se dostane k tobě tak mu dáš co proto

Citace:
Začne vrčet, uši spíš dozadu.
no spíše než agrese jako taková je to nejistota, jako "co teď po mě chceš?trochu se bojím! "

Citace:
Je to agrese, strach, co bude nebo se mu to jenoom nelíbí? A dokáže v tu chvíli vůbec poznat za co ho trestám? Díky za odpověď. Nechci to kazit,třeba je to na něj moc ostré.
zkus v klidu se stopkou trénovat přivolání...a místo chytání za kůži, za obojek, atd použij vodítko a srozumitelný komentář, aby pes věděl, co po něm chceš a taky, že když něco chceš tak to prostě tak bude, rychle - jistě - srozumitelně, ta kdyby měl nějaký komentáře že se mu to nelíbí, tak si toho nevšímej, ať si mumle pro sebe, hodně trpělivosti a klidu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 11:24 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
Díky za odpovědi, já jen chci podotknout, že přivolání v jiných situacích je v pořádku, doma přijde, venku si mě hlídá kam jdu ale jen s těmi psy mám pocit, že přestane vnímat co se kolem děje a ačkoli proběhne kolem mne a nebo se na chvíli zastaví a já mu srozumitelně řeknu "ke mně", stejně neposlechne. Nemám moc jasno v tom, zda tedy neumí přivolání nebo je to zlobení - dělá si v tu chvíli co chce... A zda by v tomhle případě stopovačka pomohla. Jinak - já ho nelovím a ani při příchodu, když se zadaří a přijde po dlouhé době sám od sebe tak ho nikdy netrestám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Takže jste ho slušně požádala, aby přišel a on na vás vykašlal? Stopovačka je ideální pomůcka, jak mu vysvětlit, že povel myslíte vážně a vždy a za každé situace vyžadujete jeho splnění.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 11:56 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Bártová píše:
když se zadaří a přijde po dlouhé době sám od sebe tak ho nikdy netrestám.

A to chycení za kůži je co? Některým psům vadí i ruka položená na kohoutku, je to velmi "citlivé" místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Citace:
a ve chvíli, kdy se mi podaří ho dojít, nebo se ke mně dostane ho chytím - za kůži, stisknu.

Citace:
Jinak - já ho nelovím a ani při příchodu, když se zadaří a přijde po dlouhé době sám od sebe tak ho nikdy netrestám.


toto si odporuje...pes na tebe jednoduše kašle protože ví, že mu to projde...když má stopku, tak přivoláš - donutíš přijít a pohoda...mě Enny doma taky přijde, venku si mě hlídá ale když vím, že ji od psa neodvolám a od zvěře semtam taky ne tak má stopku a já se nemusím nervit a kazit si s ní vztah tím, že ji chytám za obojek a někam ji tahám, nepotřebuji aby měla ze mě měla strach...proč v tomhle hledat vědu, když to jde napohodu se stopkou...ale to jsme OT o přivolání a stopce je tu napsané dost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 14:12 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
vlkXY píše:
Citace:
a ve chvíli, kdy se mi podaří ho dojít, nebo se ke mně dostane ho chytím - za kůži, stisknu.

Citace:
Jinak - já ho nelovím a ani při příchodu, když se zadaří a přijde po dlouhé době sám od sebe tak ho nikdy netrestám.


Díky, tu stopku zkusím, snad to pomůže. A jen ještě k tomu trestání - snad jsem to napsala srozumitelně - pokud přijde sám - netrestám, nechytám za kůži to jen tehdy, když se "někde se psem během hry zastavil", bez ohledu na mě a já jsem ho chytila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zaděláváš si na to, že se chytit nenechá a bude se tvojí ruky bát. Bude před tebou utíkat a couvat. Je lepší si povel vynutit třeba tou stopkou a pak pochválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Citace:
Díky, tu stopku zkusím, snad to pomůže.

pomůže, myslím, že když si pročteš téma o přivolání a stopovačce pochopíš proč a k čemu všemu je stopka užitečná(a jak ji správně používat), vaše vztahy to dost zlepší, to je vlastní zkušenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 21:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě že vím, jak na přivolání a nedělám tyhle seky, které by se mi krutě vymstily. Jestli chceš taky něco vědět o přivolání, zkus si přečíst moji knížku a projít dývko, kde je to všechno do detailu vysvětlené.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita psa
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 22:33 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 10:13
Příspěvky: 1
Bydliště: Ireland
Muj 1.5 lety jack russel terier je dosti agresivni. Vrci, kdyz si ho chci pritulit, uz se i zridka kdy necha pohladit. Ano, ikyz jsem odpurce byti psu, dostal, kdyz se vycural do me postele (v 11mesich) - od te doby uz se mnou nespi, a take dostal, kdyz na me vrcel pote, co jsem se ho pritlacenim ke zdi snazila utisit, kdyz celou noc stekal na hosty v dome (nikdo si psa nevsimal, ani neprovokoval). Take me behem tehle noci kousl do tvare. Mam Rufika strasne rada, je chytry (sedni, lehni, pac, pusu, ke mne, zustan, dones frisbee, dones telefon...). Ma rad lidi, s kazdym se vita. Chodime 2x denne po 20min ven, 1x tydne na 6km vychazku. Poradte mi prosim, co delat az znovu zavrci? Muzu mu dat od mazleni pokoj pred spanim a po ranu, ale nepritulit si vlastniho psa ani jednou za den, protoze je mu se to nelibi je nefer. Bohuzel nemohu prijet k vam, ziji v zahranici. Hodne me trapi, ze je Rufy nervozni pes. Moc si vazim vaseho nazoru. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!